Liepos klasė III (vėlimas)
Pradėti naują temą   Ši tema uždaryta. Jūs negalite redaguoti pranešimų ar rašyti atsakymų    Pagrindinis puslapis -> Auksarankių akademija
Rodyti ankstesnę temą :: Rodyti sekančią temą  
Autorius Pranešimas
Liepa
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 06 Gegužės 2007
Pagyrimų: 7

Medaliai: 1 (Daugiau...)
2007 Spalis (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Št. Rugsėjo 13, 2008 15:28    Rašyti temą: Liepos klasė III (vėlimas) Atsakyti su citata

Laba diena, mano naujausios mokinės audrute, elinka, Smailini, wite, auksine_aura .
Kadangi Jūsų yra šiek tiek daugiau, nei aš planavau, tai tikiuosi man pavyks susitvarkyti su mokytojavimu ir mes draugausim

Prieš pradedant mokslus norėčiau žinoti, kad esat tikrai pasiruošusios mokytis, daryti namų darbus ir nebėgti iš pamokų Kadangi mokau jau trečiąjį kursą, tai visko esu pasimokius Taip sakant simuliantų nereikia

Ir pradžiai keletas klausimų
1. Jūsų vardas, trumpas prisistatymas ir (skype vardas man į privačią žinutę)
2. Ar esat bent kiek nors draugavusios su vilna? Ką mokat velti?
3. Ko norėtumėte išmokti?
4. Ko tikitės iš šių pamokų?

auksine_aura
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 15 Balandžio 2008

Medaliai: Nieko

PranešimasParašytas: Št. Rugsėjo 13, 2008 16:16    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Labai dekoju kad mane priemet i savo klase
tai va
1.Esu Aurelija,man 15, esu is Taurages.
2.Su vilna draugauju jau mazdaug metus, daugiausia veliau sausai, bet siek tiek moku ir slapiai.Moku velti rutuliukus, seip visokius gyvunelius, gelytes,ir truputi tasytes (joms reikia dar labai labai daug praktikos).
3.Graziai ir tvarkingai velti slapiai.
4.Tikiuosi praplesti savo zinias apie velima.
Tai tiek

Smailini
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 08 Sausio 2008
Pagyrimų: 3

PranešimasParašytas: Št. Rugsėjo 13, 2008 16:22    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sveika, Liepa Esu pasiruosusi mokytis ir nebegti is pamoku

1. Justina is Kauno ir man 23
2. Su vilna nesu priesas, ir buvau kuri laika uzmetus tiesiog, bet vel noras sugrizo. Moku velti burbuliukus sausu ir slapiu budu. Isbandzius abiem budais
3. Noriu ismokti velti salius, turinukus ir kitus smagius dalykelius.
4. Tikiuosiu faino bendravimo ir idomiu pamoku

Smagu vel bus mokytis.
Mokytojai su Mokslo metu pradzia

Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Št. Rugsėjo 13, 2008 16:44    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sveikos, mergaitės

Kol sulauksiu kitų prisistatymų, trumpai surašysiu ko Jums reikės Pasižiūrėkit ar viską turite
Rytoj pirma teorinė pamoka, vėliau prasidės praktika

Reikės:
Vilnos. Įsigykite kelių spalvų ir rūšių (sluoksnos ir karšinio). Jeigu norėsite velti rankines ar dėklus, pirkit daugiau iš karto, kad paskui nereiktų galvoti "ar užteks"

Bambukinio kilimėlio ir burbulinės plėvelės. Abiejų prireiks veliant šlapiai.

Adatų. Įsigykite kelių dydžių.

Purkštuvėlio. Veliant šlapiai reiks apipurkšti vilną.

Paralono gabalo ("Senukuose" yra kieto, gero paralono, aš ant tokio jau dvejus metus badau). Tik jokiu būdu ne kempinės, nes ji greitai išbyra ir pradeda išpešioti veltinį.

Valo. MAXIMOJ yra žvejų prekių skyriuj didelėm ritėm.

Įvairių dekoravimo priemonių. Karoliukų, intarpukų ir pan.

Ir daug kantrybės bei laiko.

Vėlusių prašysiu parodyti po jų nuomone geriausią darbeliuką.
Taip pat laukiu pageidavimų, nuo ko norėsit pradėt mokytis.

Smailini
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Št. Rugsėjo 13, 2008 17:59    Rašyti temą: Atsakyti su citata

O kur butu galima isigyti burbulines pleveles ir bambukinio kilimelio, nes ju dvieju neskaitant kempines neturiu
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Št. Rugsėjo 13, 2008 18:10    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Bambukinį kilimėlį galima rasti MAXIMOJ, JYSK, o burbulinės plėvelės "Senukuose" (kad ir "Megoj", prie sodo prekių )
auksine_aura
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 15 Balandžio 2008

PranešimasParašytas: Št. Rugsėjo 13, 2008 18:19    Rašyti temą: Atsakyti su citata

o as noreciau paklaust karsinys tai ta siurkstesne vilna, o sluoksna tai ta svelni? Pas mus mieste tai tik tokia siurkscia pardavineja, nam jinai visai patinka tik burbuliukai tokie pukuoti labaiu gaunasi
Liepa
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Št. Rugsėjo 13, 2008 18:24    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Taip Dėl pūkuotumo- gerai suvelti reikia ir paskui apkarpyti pūkus su žirklutėmis mažomis
Jeigu nerandat geros ir kokybiškos vilnos, siūlau atsisiųsti iš www.vilnosfabrikas.lt Nes su prasta, blogai išvalyta vilna pačioms dirbti bus nesmagu

Liepa
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Št. Rugsėjo 13, 2008 19:23    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Įdėkite savo veltinio darbelių, kurios esat vėlusios Po vieną Jūsų nuomone geriausią
Audrute
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 28 Birželio 2008
Pagyrimų: 1

PranešimasParašytas: Št. Rugsėjo 13, 2008 20:32    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Liepa, labai ačiū, kad priėmei į savo klasę.

1. Esu Audronė iš Kauno, man 20.
2. Su vilna šiek tiek "draugauju", bet tik sausai veliant
3. Norėčiau išmokt velt šlapiai. Šalikus, turinius, manau, tiek
4. Kritikos, patarimų, pagaliau "susidraugaut" su vilna ir veliant šlapiai

Priemones ne visas turiu, tai ryt keliausiu pirkt.

Čia geriausiai sausai-šlapiai veliant pavykęs darbelis rutuliukai

Sausai veltų darbų turiu nemažai, o kaip kilimėlį sekės velt galėsiu ryt nufotografuot ir parodyt, bet ten tikrai ne kas

Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Liepa
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Št. Rugsėjo 13, 2008 21:14    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Audrone, rutuliukai dailūs, tik kairiajam kažkoks mažytis įlinkimas matos
Labai įdomu pamatyti, kaip sekėsi

Kaip matau daugiausiai norų kol kas su šlapiu vėlimu?

Smailini
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Št. Rugsėjo 13, 2008 21:19    Rašyti temą: Atsakyti su citata

As savo idesiu rytoj, nes tik rytoj normaliai nufotkinsiu
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Št. Rugsėjo 13, 2008 21:25    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Justina, pakentėsiu ir iki rytojaus

Laukiu kitų mergaičių pasirodant

Smailini
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Št. Rugsėjo 13, 2008 21:27    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Nu tu ir nustebinai mane Kazkaip Gali ir taip vadinti. O ziurek ar tikrai Jysk'e yra dideliu bembukiniu ir kokio dydzio daug maz ieskoti?
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Št. Rugsėjo 13, 2008 21:31    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Įdubimų tai tikrai yra, ypač tose vietos, kur spalvos jungias, bet čia jau geriausia, kas pavyko, nes kol šiuos nuvėliau, tai keli į šiukšliadėžę nukeliavo, nes išvis nepanadojamas košmaras buvo Tai kaip kilimėlis (gėlytės formos didelis skirtukas) gavos ryt dienos šviesoj nufotografuosiu ir parodysiu.

O kiek plėvelės burbulinės pirkt? O bambukinį kilimėlį didelį?

Liepa
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Št. Rugsėjo 13, 2008 21:32    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Aš kaip tikroj mokykloj- vardais stengsiuos vadinti (jeigu pati nesusipainiosiu ). Bambukinio reikia to standartinio, šiek tiek mažesnis nei A3 formato lapas O šalikus ant burbulinės plėvelės velti geriausia Dar aišku juos dalima velti ir ant bambukinių žaliuzių, bet visos detalės turi būti nuimtos, kurios peštų veltinį
Anksčiau JYSK'e tikrai jų buvo, MAXIMOJ spalvotų yra, apie tris litus kainuoja (pabrango).

Smailini
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Št. Rugsėjo 13, 2008 21:34    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Nu ryt arba pirmadieni sturmuosiu parduotuves is pat ryto, ziuresiu ka gausiu. Gal pradziai dar neiskoti burbulines, gal taip is karto saliku nevelsim?
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Št. Rugsėjo 13, 2008 21:36    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Audrone, jokiu būdu nereikia mesti nepavykusių kamuoliukų Visus juos galima pataisyti
Burbulinės porą metrų pirkit, aš kai pirkau, tai gavos maždaug 2x2 m. Išeis apie keturis/penkis litus tas gabalas.
Taip pat labai geras dalykas burbulinė plėvelė iš vokų Kaip tik daili forma būna (aišku, jeigu išeina gražiai ją iš voko išlupti) ir tinka tūrinukams Taigi galėsit ir vokuose esančią panaudoti

Liepa
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Št. Rugsėjo 13, 2008 21:38    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Justina, šalikus velsim antroj mokymosi pusėj Aš dar pati eksperimentuosiu, kad turėčiau nuotraukų apibūdinimui darbo
Audrute
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Št. Rugsėjo 13, 2008 21:48    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Gerai, nuo šiol nebemesiu nevykusių, bandysiu taisyt kitąkart Keliausiu ryt pirkt, ko trūksta. O kur yra Kaune pirkt sluoksnos, nes kažkaip neužtikau pirkt?
Liepa
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Št. Rugsėjo 13, 2008 21:53    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sluoksnos yra pirkt ABC siūlų parduotuvėj prie bazės, pačioj bazėj 4 sandėly (kurį dabar remontuoja), taip pat "Gerose akyse" Senamiestyje. Taip pat gali įsigyti iš "Vilnos fabriko", užsisakysi ir susitarsi su savininke, kada pasiimi, nes "Vilnos fabrikas" Kaune Tačiau ten vilna jau brangesnė, nes kokybė jos kita, tinka jau dideliems ir sudėtingiems darbeliams (šalikai, drabužiai), kadangi plonytė ir greitai besivelianti

Kurios nori daugiau velti šlapiai, siūlau iš pradžių karšinio nusipirkti, su juo patogiau mokytis, nes sluoksną sunkiau sušlapinti iki galo ir gerai suvelti pradžioj

Dėl badymo, vėlgi nuo įgūdžių priklauso ir vėlimo technikos. Man mielesnis badymui karšinys, nes kietesnis ir greičiau veliasi, kitoms vėlėjoms- sluoksna

Audrute
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Št. Rugsėjo 13, 2008 22:00    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Ačiū už tokį išsamų atsakymą Karšinio aš jau turiu ir, kur pirkt, žinau, tik vat sluoksnos neradau pirkt, tai ir domiuos
Liepa
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Št. Rugsėjo 13, 2008 22:34    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Nežinau, ar sužinosit ką nors naujo, tačiau šiek tiek parašiau apie vilnelę

PIRMOJI PAMOKA

Šiek tiek teorijos apie vilną ir vėlimą

Veltinis yra natūrali medžiaga, pagaminta iš vilnos pluošto naudojant vandenį, muilą ir mechaninius judesius. Kad gerai suveltume vilną, reikalinga drėgmė, taip pat geresnį vėlimąsi paskatina šarminis tirpalas (muilas). Todėl veldamos šlapiai visada daug muiluokite vilną, stenkitės, kad ir rankos būtų muiluotos, nes vilna prasčiausiai veliasi esant neutraliam pH (kitaip sakant, nenaudojant muiliuko).
Su vilnos badymu reikalas jau kitas. Čia reikalinga adata, paralono gabalėlis ir vilna bei Jūsų pirštukai. Badyti reikia vis keičiant badymo vietą, pakeliant vilnos gabalėlį nuo paralino, pataisant jį pirštais. Vėlimo adatos yra skirtingų numerių, tai lemia ir vėlimo greitį. Nuo mažesnio numerio adata, tuo ji storesnė ir tuo didesnes žymes palieka veltinyje. Todėl sutvirtinant ir užbaiginėjant darbą reikia vis ploninti adatą, kad darbas nebūtų per daug duobėtas. Žinoma, jeigu Jums pačioms patogu, galite velti ir su viena adata, tačiau darbo procesas šiek tiek pailgėja.
Apie Nr. truputį:
36 tinka pradinių formų vėlimams, žaislo kūno formos suteikimui.
38 žvaigždinio skerspjūvio laikoma universalia ir tinkama 3-mačiam smulkesnių detalių išformavimui, bei greitam tolimesniam suvėlimui, detalių jungimui.
40 skirta išbaigimui, lygaus vientiso paviršiaus formavimui, sujungimų dailinimui (nes praktiškai nelieka jokių dūrių žymių)

Vėlimui naudojama įvairiausių rūšių vilna. Populiariausia ir labiausiai žinoma- avių, tačiau veltiniui gaminti naudojama ir ožkų, kupranugarių, alpakų vilna. Kai kurie netgi bando velti iš šunų ar kačių vilnos. Tačiau ne kiekvieno šunelio plauką suvelsi, jis turi būti pakankamai ilgas ir minkštas, kad veltųsi gerai. Kaip jau ir anksčiau sakiau, vilna skiriasi ne tik rūšim, bet ir kokybe. Todėl pirkdamos pažiūrėkite, kad joje nebūtų jokių šiukšlyčių, trupinėlių, nes prastai išvalyta vilna sugadina darbelį- nuvėlus išlenda visi tie nešvarumai. Vilnos kokybę lemia ir jos storis. Kai kur jis žymimas mic simboliu (mikronai), kuo jų mažiau, tuo vilnelė plonesnė ir greičiau veliasi. Viena greičiausiai besiveliančių- merinosų vilna.
Nuo to kokią vilną naudosite, priklausys ir Jūsų darbelis. Jeigu imsite sluoksną, darbas bus švelnus, karšinys duos savo efektą- šiurkštumą ir pūkelius (juos galima nukarpyti žirklutėmis ar nuskusti skutimosi peiliuku).

Veliant plokščią veltinį, tarpusavyje galima maišyti kelių spalvų vilną, tuomet galima išgauti įvairius piešinius, ornamentus. Vilnos paviršių taip pat galima ir dekoruoti- vilnos pluošteliais, vilnos garbanėlėmis, šilku. Taip pat išsiuvinėti ar netgi išpiešti.

Parduotuvėje galima rasti ir veltinio siūlų. Nusimezgate norimą daiktą (tik didesnį, nei norimas) ir dedate į skalbimo mašiną. Būdamas aukštoje temperatūroje ir sukamas, mezginys pradės veltis ir turėsite megztą veltinį. Tokiu būdu patogu sukurti įvairias rankines, dėkliukus ir kitokius dalykėlius...

Žinutės autorė buvo pagirta.
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Apsilankyti vartotojo tinklapyje
Smailini
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Sk. Rugsėjo 14, 2008 09:58    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Labai idomi pamoka. Perskaiciau net neatsitraukus. Siaip turiu toki klausima gal ir ne i tema. Vilnos Fabrike yra silko tokio kaip vilna. Kam jis naudojamas. Atrodo kaip karsinis vilnos susuktas.
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Sk. Rugsėjo 14, 2008 11:03    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Pamoka man labai patiko, kai ko tikrai nežinojau ir buvo įdomu sužinot
O čia mano vienintelis veltas kilimukas, kuriame pati matau daug klaidų

Rodyti pranešimus nuo ankstesnio:   

Pardoutuvių katalogas block

Pradėti naują temą   Ši tema uždaryta. Jūs negalite redaguoti pranešimų ar rašyti atsakymų    Pagrindinis puslapis -> Auksarankių akademija Visos datos yra GMT + 3 valandos
Puslapis 116

Pereiti į:  
Jūs negalite rašyti naujų pranešimų į šį forumą
Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite ištrinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite dalyvauti apklausose šiame forume

Copyright © 2006-2015 auksarankes.lt Visos teisės saugomos Lietuvos Respublikos įstatymų
Draudžiama be raštiško www.auksarankes.lt leidimo naudoti ir platinti šiame tinklalapyje esančią bet kokią grafinę bei tekstinę informaciją kitose interneto svetainėse bei žiniasklaidos priemonėse.