„Nuo...iki“
Pradėti naują temą   Ši tema uždaryta. Jūs negalite redaguoti pranešimų ar rašyti atsakymų    Pagrindinis puslapis -> Rankdarbių konkursai
Rodyti ankstesnę temą :: Rodyti sekančią temą  
Autorius Pranešimas
Perla
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 30 Lapkričio 2006
Pagyrimų: 3

Medaliai: 3 (Daugiau...)
1 vieta (Suma: 2) 3 vieta (Suma: 1) 2 vieta (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Pir. Vasario 01, 2010 21:28    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Astra rašo:
itariu, kad man turbut dalyvauti negalima?

Žinoma, kad galima
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką Apsilankyti vartotojo tinklapyje
anuka
Konsultantė
Konsultantė

Prisijungė: 24 Lapkričio 2009
Pagyrimų: 3

Medaliai: 4 (Daugiau...)
3 vieta (Suma: 1) 1 vieta (Suma: 1) 2010 metai (Suma: 1)
2010 Kovas (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Antr. Vasario 02, 2010 12:37    Rašyti temą: Atsakyti su citata

na ir aš pamokėlę įkelsiu. tikiuosi, kad ji bus naudinga... fotografijų redagavimui naudoju programą Photoshop CS3.
fotografija, kurią redaguosiu:

pradinis variantas man išėjo kiek per geltonas, kadangi fotografuodama nesusitvarkiau su baltos spalvos balansu... tam pataisyti darome tokius žingsnius: Image-Adjustments-Auto Levels.

ši operacija ne visada duos norimą rezultatą (jeigu negautumėte reikiamo rezultato, reiktų rinktis „Levels...“ ir juos tvarkyti rankiniu būdu), bet šiuo atveju suveikia ir gauname reikiamas spalvas.

žingsniuojame toliau...norėtųsi šiek tiek pašviesinti foną. tam teks keliauti į tuos pačius Image-Adjustments-Levels (kadangi noriu, kad vaizdas atrodytų kuo natūraliau ir nereiktų dirbtinai valyti fono).

na, plius minus tai, ko norėjau. toliau... mane erzina maži blikiukai ant pagrindinio veikėjo juos sutvarkome Clone Stamp (antspaudėlio) įrankio pagalba.

su šiuo įrankiu dirbama tokiu principu: laikydami nuspaudę klavišą Alt (apvalus kursoriukas pavirsta į tokį taikinį), pasirenkam spalvą, artimiausią tai vietai, kurią norime taisyti (ją pasirenkam vieną kartą paspausdami taikinį kairiu pelės klavišu). „pasiimtą“ spalvą atleidę Alt klavišą padedame ant ryškiausio blikiuko.
"paimam"...

padedam...

bliko kaip nebūta tą patį padarome su kitais blikiukais. tiesa, pamiršau pasakyti, kad Antspaudėlio dydis reguliuojamas viršuje:

dar mane erzina ta ne iki galo užspausta kilputė... čia padės tas pats Antspaudėlis beje, šiuo įrankiu labai gerai naikinami spuogeliai portretuose... atsiprašau už nukrypimą. taigi, kad darbą atliktume tiksliau, reikia šiek tiek prisiartinti nuotrauką. aš tą darau naudodama trumpąją klavišų komandą Ctrl+ (laikydama nuspaudusi klavišą Ctrl spaudau pliusą tol, kol mane tenkina matomas vaizdas).

taigi, vėl pažaidžiam su Antspaudėliu ir kilputė užspausta (nepamirštame to padaryti ir tikriems auskarams...). norėdami grįžti į vaizdą, kuris telpa ekrane, vienu metu paspaudžiame klavišą Ctrl ir skaičių 0.

kas toliau... sumažiname fotografiją iki norimo dydžio darydami tokius žingsnius: Image-Image Size. iššokusioje lentelėje surenkame norimą plotį ir aukštį pikseliais (galima ir coliais, bet aš jais skaičiuoti nemoku).

nenustebkite, paspaudus OK, vaizdas ekrane pasidarys toks:

norėdami matyti realų nuotraukos dydį suspaudom vienu metu tris klavišus – Ctrl, Alt ir skaičių 0. pagal pasikeitusį kursoriaus dydį puikiai matosi, kad fotografija sumažinta.

uždedame rėmelį. aš darau taip: Image-Canvas Size. Iššokusioje lentelėje pasirenkame tokius pat matavimo vienetus, kokius naudojome rinkdami nuotraukos dydį ją mažindami ir suvedame skaičiukus. pradiniai skaičiukai, kurie jau būna lentelėje, yra jūsų pasirinkti fotografijos matmenys ją mažinant. tad, norėdami uždėti rėmelį, tuos skaičiukus padidinate vienodai ir apatinėj eilutėj ir viršutinėj (jeigu įvesite nevienodai, tai skirsis rėmelio storis horizontaliai ir vertikaliai, nors kartais visai tinka). didinti turite poriniu taškų skaičiumi. tarkime, mano fotografijos dydis buvo 350x523 pix. tai aš didinu po 40 pikselių iki 390x563 pix. tokiu būdu gaunu 20 pikselių rėmelį aplink visą fotografiją (tie 40 pasidalija pusiau).

rėmelio spalvą pasirenkame lentelės apačioje, kur užrašyta „Canvas extension color“. šiuo atveju ji – balta.

kas čia dar... aa, parašas gi kad niekas nepavogtų fotografijos (gal papuošalų fotografijoms tai nėra taip aktualu, bet meninėje fotografijoje vagystės tiesiog neįtikėtinai išbujoję) tikrai nuoširdžiai patariu ant jos uždėti parašą. Mano nuomone, parašas turi būti uždėtas taip, kad neužgožtų fotografuojamo objekto (tas galioja ir fotografuojant renkantis aksesuarus...), bet tuo pačiu taip, kad jį būtų sunku bet kam imti ir nuvalyti (kas labai lengva, jeigu parašą dedate ant lygios spalvos). taigi, mano naudojamas būdas toks: pasirenkame Text įrankį („T“ raidė kairėj pusėj), atsiradusiu kursoriumi nusipiešiam stačiakampį ant fotografijos (vieta nesvarbi, paskui jį bus galima perkelti kitur) ir viršuje pasirinkę norimą šriftą, jo dydį, spalvą ir t.t., įrašome tekstą.

atlikę šį darbelį pasirenkame bet kurį kitą įrankį įrankių juostoje, kad išeitume iš teksto (aš bent taip darau, nes mane šiek tiek erzina tos linijos...). apsižvalgome, kas naujo atsirado mūsų lange? ogi dešinėje esančioje lentelėje, kortelėje „Layers“ atsirado naujas Layer (sluoksnis) – mūsų tekstas. ką su juo dar galime padaryti? pavyzdžiui, galime jį padaryti šiek tiek peršviečiamą, nes mano akimis žvelgiant jis šiek tiek per baltas. matome virš sluoksnių lentelėje tokį užrašiuką „Opacity“, tai čia ir bus tas peršviečiamumas. dabar jis yra 100 %, padarykime 60%.

na va, man jau patinka. patarimas: jeigu dėsite parašą šiuo būdu ir norėsite, kad jis kiekvieną kartą būtų toks pats, siūlau va dabar turimą failą išsisaugoti .psd formatu ir pasidėti ten, kur visada rasite. Ateityje, suredagavę fotografiją, tiesiog atsidarysite šį failą, paspausite dešinį klavišą ant teksto sluoksnio, pasirinksite “Duplicate Layer” ir failą, ant kurio norite uždėti parašiuką ir viskas. liks tik jam surasti tinkamiausią vietą, nereikės ilgai trukti kuriant viską iš naujo.

bet čia tik patarimas-nukrypimas
parašo stumdymas: norėdami stumdyti parašiuką, pasirenkame vėl Text įrankį, spustelime bet kur ant savo parašiuko ir jis aktyvuojasi. tada paspaudžiame klavišą Ctrl, atsiranda tokia juoda rodyklytė, griebiam parašiuką kairiu pelės klavišu ir nešamės kur mums reikia.

viskas galima saugoti fotografiją .jpg formatu ir gražiai sau eksponuoti Auksarankėse

galutinė fotografija:

sėkmės darbuojantis, tikiuosi aiškiai čia prirašiau...

darbai ir kalbos
fotografuoju
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Apsilankyti vartotojo tinklapyje
Liukse
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 30 Lapkričio 2007
Pagyrimų: 1

Medaliai: 2 (Daugiau...)
2010 Gegužė (Suma: 1) 3 vieta (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Kv. Vasario 04, 2010 02:39    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Darbelis gamtoje

Programa: Photoshop CS3

Pradinė nuotrauka:

Taisyklės kurių laikausi:
1. Visada stengtis labai gerai nufotografuoti. Padarau nemažiau 20 - 30 darbelio kadrų iš įvairių pusių. Kuo geresnį rezultatą turėsite, tuo mažiau reikės sėdėti prie kompiuterio.
2. Visada nuotraukas retušuoju, nes ir maži pataisymai, menki patobulinimai nuotrauką (o svarbiausia, patį darbelį) daro gražesnius.
3. Nebijau eksperimentuoti, paspausti kažką ko dar niekada nespaudžiau. Patikėkite, kartais nustembu... Taip mokomės, ar ne?
4. Prieš pradedant, išsiaiškinu kas man nepatinka ir kaip įsivaizduoju būsimą vaizdą. Mintimis nubrėžiu tam tikras gaires.

Šioje nuotraukoje bandysiu:
1. šiek tiek patamsinti skarelės kairyįį šoną, kuriame šiek tiek dingsta raštai
2. paryškinti skarelės vaizdą (sharpen)
3. išlieti ar šiek tiek sumažinti fono ryškumą, kad labiau išryškėtų skarelė
4. uždėti parašą
5. tikėtis, kad jums patiks...

Atsidariusios norimą koreguoti nuotrauką, pasidarome jos kopiją (t.y. naują nuotraukos sluoksnį). Tai atliekame, laikydami nuspaustą kairyjį pelytės klavišą ant mažytės nuotraukos (background), nutemdami ją ant parodyto langelio:

Turime naują sluoksnį, kurį pavadinkime "Kopija". Tiesiog užeikite ant užrašo "Background copy" ir du kartus spustelkite pelytes kairiuoju klavišu. Į atsidariusį langelį įrašykite norimą pavadinimą (aš pavadinau "Kopija":

Dabar bandysime paryškinti ir patamsinti detales ant baltos skarelės zonos. Tam mums bus reikalingas "Burn tool". Jį rasite štai čia:

Pasirinkusios norimą šepetėlio dydį, braukite tomis vietomis, kurias norite patamsinti ir paryškinti (nepamirškite, kad suklydusios galite visada viską pataisyti nuėjusios ant "Edit" ir paspaudusios "Step backward"):

Pasiekusi norimą detalių ryškumą, noriu dar daugiau - kad viskas būtų daug ryškiau. Kalba eina apie taip vadinamą Sharp'ą. Parodysiu gan paprastą ir greitą būdą, kurį pati tik neseniai atradau. Prieš pradedant ir vėl pasidarau "Kopijos" kopiją ir ją pavadinu "Ryškumas":

Tuomet stovėdama ant naujosios kopijos vardu "Ryškumas" (t.y. stovėdama ne su pelyte, bet tas laukelis turi būti mėlynas) keliauju į Filter-Other-High Pass:

Paspaudus, nuotrauka patampa pilka ir atsidaro nauja maža lentelė. Joje pasirenkame Radius dydį, maždaug apie 2 ar 2,5. Visada galėsite sugrįžti, jei rezultatas netenkina:

Neišsigąskite, nuspaudus OK nuotrauka pasidaro pilka. Tuoj viską pataisysim . Paspauskime ant rodyklėlės prie žodelio Normal. Ten surandame Overlay ir jį paspaudžiame. Mūsų nuotrauka patampa ryškesnė:

Dabar norėčiau antrojo plano ne tokio ryškaus (tiesiog, kad jis netrukdytų ir žvilgsnis kristų tik į darbelį). Ir vėl prieš pradėdama kitą "operaciją" pasidarau dar vieną "kopijos" sluoksnį ir pavadinu jį "Išplaukęs fonas":

Tam, kad padarytume foną išplaukusį, o skarelę paliktume ryškią, turime ją pasižymėti. Nepamainomas šiam reikalui yra "Polygonal lasso tool", kurį rasite čia:

Su šiuo įrankiu reikia daug kartų spragsėti pelyte. Kuo daiktas tiesesnis, tuo lengviau. Nuotraukoje parodau maždaug kiek kartų ir kur spustelėjau pelyte. Tiesiog po kiekvieno spustelėjimo traukiate liniją vis toliau ir taip apėjusios visą ratą turėsite savo daiktą pažymėtą:

Tada pažymime visą nuorauką (Select-Inverse). Taip programa supras, kurį plotą reikia "išblurinti":

Keliaujame į Filter-Blur-Gaussian Blur:

Atsidariusiame mažame langelyje pasirenkame norimą vaizdo išplaukimą (pas mane maždaug 6) ir spaudžiame OK:

Nuimkime visus pažymėjimus (Select-Deselect):

Galbūt pradžioje keistai pasirodė visų tų sluoksnių kūrimas, bet jis naudingas. Jūs galite pažiūrėti ar padarytas pakeitimas jums tinkamas ar ne. Tiesiog užmerkta akutė - pakeitimo nėra, o atmerkta - jis yra. Vienu pelytės paspaudimu galite tas akytes užmerkti ir atmerkti:

Belieka uždėti savo parašą. Nepamirškite, kad jis neturi būti labai didelis, raskite jam pačią tinkamiausią vietą, ir neužeikite ant darbelio (pasirenkame šriftą, jo dydį):

Rėmelio šiai nuotraukai nepageidauju, o kas pageidauja turėtų jį užsidėti. Belieka susimažinti savo darbą (Image-Image Size):

Pasirinkite reikiamą dydį:

Svarbu: jei bet kuriuo metu jūs norite kažkur bėgti ir negalite pabaigti savo darbo, tiesiog išsaugokite savo darbą ne įprastu .jpg formatu, o .psd formatu. Formatą renkatės lentelėje, kai paspaudžiate "Save as". PSD formatą galėsite atsiversti kada panorėsite ir galėsite dirbti toliau. Na, o mes išsaugome .jpg formatu.

O štai ir mūsų rezultatas:

Linkiu jums mano parodytus "triukelius" panaudoti kūrybingai. Visada stenkitės išeiti iš jums nubrėžtų ribų (čia tokia mintis perkeltine prasme).
Jei turėsite klausimų - aš visada čia.
Dėkoju už kantrybę

Mano puslapis
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Apsilankyti vartotojo tinklapyje
\Victoria/
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 29 Gegužės 2008

Medaliai: Nieko

PranešimasParašytas: Kv. Vasario 04, 2010 09:26    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Dirbau su Photoshop CS3

Štai pirminis nuotraukos variantas:

Parodysiu kaip apkirpti, pašviesinti, įrėminti, sumažinti ir uždėti parašą.

1.Photoshop'e atsidarome nuotrauką kurią redaguosime (File->Open). Kadangi man nereikia tiek laisvo ploto, aš jį tiesiog nukerpu. O tai darau taip:
įrankių juostoje pasirenku rectangular marquee tool(pažymėtas raudonai) ir neatleisdama dešinio pelytės mygtuko pasižymiu man reikalingą plotą.

Tada spaudžiame Image->Crop. Nuotrauka apkirpta. Kad dingtų pažymėjimas spaudžiame Select->Diselect.

2.Dabar šviesinsim. Spaudžiame Image->Adjustments->Levels...

Iššoka lentelė. Pasirenkame trečiąją pipetę (pažymėta raudonai) ir spustelėjame ten, kur norime pašviesinti (aš spustelėjau ten, kur pažymėjau raudonu skrituliuku), spaudžiam OK:

Dešiniame kampe esančioje lentelėje atsirakiname sluoksnį (dukart spaudžiame ant sluoksnio, iššokusioje lentelėje spaudžiame OK).Įrankių juostoje pasirenkame Magic Eraser Tool (pažymėta raudonai 1). Tolerance (pažymėta raudonai 2) nustatome 30. Šis skaičius parodo kiek trintukas atpažins atspalvių.

Trintuku spaudžiame ant fono, kol jis išnyksta(nebijokite spausti keletą kartų toje pačioje vietoje).

Jeigu netyčia ką nors padarysite ne taip, paspauskite History(pažymėta raudonai) ir lentelėje pasirinkite reikiamą veiksmą (po jo einantys veiksmai išnyks):

Atsidarome naują Layer (sluoksnį) - Layer->New-Layer.... Yra ir greitesnis būdas-tiesiog paspauskite Create New Layer mygtuką (pažymėtas raudonai apatiniame dešiniajame kampe).

Naująjį sluoksnį nutempiame po Layer0. Tai bus mūsų fonas. Paspaudžiame akį esančia šalia Layer0 (pažymėta raudonai 1). Dabar nematysime tame sluoksnyje esančio paveikslėlio. Pasirenkame piltuvėlį (turbūt pažįstamas iš Paint/Piešimo programos) ir įsitikiname, kad foną užpildysime balta spalva (numeris 3). Spalvas sukeičiame paspaudę ant dvigubos rodyklytės (parodyta raudona rodykle):

Štai mūsų baltutėlis fonas:

Vėl paspaudžiame kvadratėlį šalia Layer0, atsiranda akis. Sluoksnis vėl matomas:

3. Uždėsime paprastus rėmelius.* Spaudžiame Select->All. Pažymėjome visą nuotrauką. Tada Edit->Stroke....

Stroke:
Width-rėmelio storis;
Color-spalva, ją pakeisime paspaudę ant kvadratėlio;
Center-rėmelis bus pasidalinęs pusiau - viena pusė išorėje, kita - viduje;
Outside-pažymėjimo išorėje;
Blending:
Mode-galite pasirinkti kokio matomumo bus rėmelis: normalus, permatomas ir t.t.;
Opacity-galite pasirinkti procentinį matomumą.
Pasirenkame nustatymus ir spaudžiame OK. Jeigu rezultatas nepatinka su History pagalba anuliuojame ir darome iš naujo.

4.Mažinimas. Spaudžiame Image->Image Size...
Iššokusioje lentelėje pasirenkame aukštį ir ilgį (pagal forumo taisykles, nuotraukos ilgoji kraštinė negali viršyti 700 pixelių). Įsitikinkite, kad yra uždėta varnelė prie Constrain Proportions. Šis nustatymas kraštines keičia proporcingai.

Nuotrauka labai sumažėjo, todėl pritraukiame vaizdą su Zoom Tool.

5. Parašas. Pasirenkame Brush Tool arba Pencil Tool.

Norint pakeisti teptuką spauskite 1 pažymėtą rodiklytę. Ten rasite tame aplanke esančius teptukus (brush). Jei norite pakeisti aplanką, spauskite rodiklytę pažymėtą 2 numeriu, pasirinkite aplanką ir jei iššoks kokia nors lentelė-spauskite OK.

Pasirinkusios teptuką, jį padėkite norimoje vietoje. Išsaugome (File->Save jeigu norime, kad padarytasis darbelis išsisaugotų vietoj pradinės nuotraukos arba File->Save As... jeigu norite, kad šis darbelis išsisaugotų kaip visai kita nuotrauka).Išsaugome JPEG formatu.

Štai ką gavome:

*Rėmelį galime padaryti ir kitokį. Šiam mano variantui reikia po balinimo iškart peršokti prie teptukų. Bet šįkart jau atsidarome aplanką su teptukais skirtais rėmeliams daryti (Juos galite rasti internete, o jei nerandate rašykite AŽ-atsiųsiu).
Kaip ankščiau rodžiau atsidarome naują Layer. Jis turi būti virš Background (Kaip matote prieš kurdama šį rėmelį nuotrauką aš jau išsaugojau (vietoj buvusių dviejų sluoksnių su baltu fonu ir darbeliu turime vieną-visą darbelį). Bet to daryti nebūtina. Tiesiog Jei norėsite padaryti įvairių rėmelių ir pažiūrėti rezultatus bus paprasčiau turėti išsaugotą,jau išbalintą darbelį.).
Pasirenkame norimą teptuką, jo sapalvą (pažymėjau raudonai kur tai padaryti) ir jį padedame kuriame nors kampe:

Dabar jau pasirenkame Move Tool, nes teptuko mums nebereikės.Spaudžiame Layer->Duplicate Layer... Turime to teptuko kopiją. Dabar mes jį apsuksime. Edit->Transform->Flip Horizontal.

Su Movie Tool jį nutempiame į priešingą kampą. Vėl Layer->Duplicate Layer. Tada Edit->Transform->Flip Vertical.

Vėl nutempiam į reikiamą kampą. Dabar jau paskutinį kartą Layer->Duplicate Layer. Tada Edit->Transform->Flip Horizontal. Nutempiam į reikiamą vietą. Uždedame parašą. Sumažiname. Rezultatas:

O dar padirbėjus su Eraser Tool ir Line Tool:

Gal kažką ir darau neteisingai, bet tiek išmokau per savaitę. O tuo, ką išmokau, pasidalinau su jumis Jei kas neaišku - klauskite. Jei pasidomėtumėte, paieškotumėte pamokėlių ir pabandytumėte šį bei tą padaryti-greitai išmoktumėte puikiai apdirbinėti nuotraukas. Tam tereikia noro ir šiek tiek laiko
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką
Liukse
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 30 Lapkričio 2007
Pagyrimų: 1

Medaliai: 2 (Daugiau...)
2010 Gegužė (Suma: 1) 3 vieta (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Pen. Vasario 12, 2010 19:06    Rašyti temą: Atsakyti su citata

PICNIK

Pamokėlę skiriu visoms toms, kurios neturi Photoshop ar dar kokių nuotraukų apdirbimo programų. Tai nemokama, labai paprasta, aišku ir greita. Atliksite visus jums reikalingus nuotraukos koregavimo veiksmus. Galbūt daugeliui tai ne naujiena, bet gal kai kam bus naudinga.
Visa programa yra internete.

Taigi surenkame adresą - http://www.picnik.com/ ir pradedame.

Čia mano nuotraukos pradinė versija:

Bandysiu šiek tiek pašviesinti nuotrauką, paryškinti patį žiedą, uždėti parašą ir rėmelį.

Paspauskite ant "GET STARTED NOW":

Atsidarius naujam langui paspaudžiame ant "UPLOAD A PHOTO".

Paspaudus atsidaro langelis, kuriame turite susirasti vietą kur saugoma jūsų norima redaguoti nuotrauka. Pasirenkate ją ir spaudžiate OPEN. Turėkite omenyje, kad mažo dydžio nuotraukas programa atidarys daug greičiau, nei didelio.

Mūsų nuotrauka jau įkelta automatiškai į redagavimo (EDIT) skyrių. Pirmiausiai pateikiu visų redagavimo galimybių vertimą:
1. AUTO-FIX – automatinis nuotraukos šviesumo pataisymas
2. ROTATE – pasukimas
3. CROP – apkarpymas
4. RESIZE – nuotraukos dydžio pakeitimas
5. EXPOSURE – ekspozicijos pakeitimas (šviesinimas, tamsinimas, kontrasto suteikimas – nepamirškite – ne atskiroms nuotraukos dalims, bet visai nuotraukai)
6. COLORS – spalvų koregavimas
7. SHARPEN – paryškinti, suteikti vaizdui aštrumo
8. RED-EYE – šį kartą mums jo nereikia – akių raudonio nuėmimas

Taigi pirmiausia išbandau AUTO-FIX. Įvertinkite rezultatą. Jei nepatinka, visada galite paspausti UNDO ir grįšite į pradinę nuotraukos versiją.

Nors ir automatinio pataisymo rezultatai mane tenkina, bandysiu pati dar šiek tiek pašviesinti darbelį ir suteikti daugiau kontrasto. Paspaudžiame EXPOSURE ir slankiojame viduryje esančias rodykles. Bandykite iki tol, kol rezultatas jus tenkins, o tada spauskite OK.

Dabar šiek tiek norisi paryškinti žiedo spalvas. Su spalvų paryškinimu reikia neperspausti, kad neatrodytų viskas nenatūralu. Taigi – šiek tiek rodyklėlę į dešinę:

Paryškinkime darbelį užėjus ant SHARPEN – taip pat ne labai daug, tiek kiek reikia:

Kam reikia sumažinti nuotraukos dydį – keliauja į RESIZE skyrelį ir ten įrašo reikiamą skaičių ir nuotrauka bus sumažinta. Nepamirškite, kad galite ir apkirpti CROP skyrelyje. Mums to nereikia, tad praleidžiu.

Kai nuotrauka pagražėjo, keliaukime į kiek įdomesnę ir kūrybingesnę koregavimo dalį – CREATE:

Čia galite pakeisti nuotraukos stilių, paversti ją nespalvota, uždėti rėmelį, kažką priklijuoti ir panašiai. Peržiūrėkite viską ir viską išbandykite – tikrai rasite įdomių variantų (visada sugrįšite paspaudus UNDO). PREMIUM – skirti tik tiems, kurie išsiperka papildomą paketą.

Šį kartą aš noriu uždėti parašą, tad keliauju į TEXT skyrių. Viršutiniame langelyje įrašau norimą tekstą, iš žemiau pateiktų šriftų išsirenku patį mieliausią ir spaudžiu ADD:

Užrašas atsiranda ant mano nuotraukos, bet tai dar ne viskas. Iš dešinėje pusėje pateiktų galimybių išsirinkite norimą teksto spalvą, ryškumą, dydį. Parašą tiesiog laikydami su pelyte perstumkite į norimą vietą. Kai jau viskas tinka, tiesiog paspauskite ant nuotraukos vieną kartą ir užrašas bus baigtas.

Priklijuokime kokių grožybių, kad žiedas neatrodytų vienišas ir nuobodus. Spaudžiame ant STICKERS. Pasirinkimo iš nemokamų lipdukų nėra toks didelis, bet užtektinas. Aš išsirinkau FLORALIA ir ten radau patinkančius augalėlius. Paspaudus ant norimo lipduko jis atsiranda ant nuotraukos. Atliekame tokius pačius veiksmus, kaip ir su parašu: keičiame dydį, spalvą, ryškumą.

Belieka uždėti rėmelį, kad mūsų darbelis neiškristų ir nepabėgtų. Aš pasirinkau MUSEUM MATTE. OUTER COLOR – išorinio rėmo spalva, žemiau pasirenkate jo storį (slinkdami rodyklę). INNER COLOR – porėmio spalva. Spaudžiame APPLY:

Dar norėjau parodyti mažą, mano nuomone, malonią galimybę – tegul sninga jūsų darbelyje. Keliaukime į SEASONAL. Susirandame SNOW ir paspaudžiame. Štai ir sninga. Pasirinkite ryškumą ir stiprumą. Mano nuotraukai to nereikia, bet norėjau parodyti, kad tai įmanoma:

Štai ir padariau viską ką norėjau. Belieka išsaugoti nuotrauką. Paspaudžiame SAVE and SHARE. Čia galite pakeisti pavadinimą, dydį, kokybės lygį. Viską atlikus spaudžiame SAVE, pasirenkame norimą vietą išsaugojimui:

Štai mūsų nuotraukos galutinis variantas:

Siūlau nesukti galvos su sudėtingomis programomis, jei jums reikia labai minimalių pataisymų, pasinaudokite PICNIK.

Sėkmės visoms

Mano puslapis
Atgal į viršų
Astra
Konsultantė
Konsultantė

Prisijungė: 28 Rugpjūčio 2007
Pagyrimų: 5

Medaliai: 4 (Daugiau...)
1 vieta (Suma: 1) 2008 Rugsėjis (Suma: 1) Pati pačiausia (Suma: 1)
2 vieta (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Št. Vasario 13, 2010 00:04    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sveikos, mielos auksarankės. Nusprendžiau pateikti išsamią pamokėlę su Adobe Photoshop programa, į kurią įeis ne tik nuotraukos tvarkymas, bet ir įdomesnio rėmelio uždėjimas. Tad pradėkim viską nuo pradžių. Štai kokio rezultato sieksime:

1. atsidarome nuotrauką per meniu File -> Open
2. susimažiname nuotrauką iki reikiamo dydžio. Aš dažniausiai naudoju 600x400 px. Tam reikia pasirinkti kirpimo įrankį CROP TOOL ir jo savybių juostoje nusirodyti plotį bei aukšti pikseliais:

su šiuo įrankiu apsibrėžiam stačiakampį ir jei reikia pastumiam ji, kad papuošalas būtų gražiai centre, kai busit patenkintos pasirinkimu - paspauskite klavišą <ENTER>:

3. dabar galima pasidaryti tikrąjį nuotraukos matomumą (ne per daug priartintą ir ne per daug nutolintą). Tam tereikia pasirinkti padidinimo stiklo įrankį ZOOM TOOL ir jo savybių juostoje paspausti mygtuką "Actual Pixels":

4. nebloga gudrybė pašviesinti foną - panaudoti sluoksnio persidengimą SCREEEN. bet jei jums pernelyg nušviesėja, tada praleiskite ši žingsnį. Dublikuojam mūsų sluoksnį Layer -> New -> Layer via Copy ir naujam sluoksniui suteikiam persidengimo efektą SCREEN:

štai gautas rezultatas:

5. suliekime abu sluoksnius į vieną: per meniu pasirinkite Layer -> Merdge Down.

6. šviesinsim foną. Atsidarykite "Levels" langą per meniu Image -> Adjustments -> Levels. Pasirinkite dešininę pipetę ir su ja bakstelėkit šviesiausioje fono vietoje (dažniausia tai būna nuotraukos viduryje):

jei per smarkiai nušviesėjo - praleiskite "Levels" žingsnį.
Mano atveju užteko bakstelėt vieną karta, nes persistengt tikrai nereikia. štai dabartinis rezultatas:

kadangi dar nepakankamai gražus fonas, tvarkom toliau. Į pagalbą pasitelksim kitą komandą: Image -> Adjustments -> Replace Color. Atsidariusioje kortelėje bus parinkta kairinė pipetė, o savybę "Fuzziness" galite nustatyti ~50-70, tad nieko nelaukiant spustelėkit su ja ant kurio nors fono kraščiuko, kuris yra tamsus (mano atveju spaudžiau apačioj kairėje pusėje), tada jūsų paveikslėlis lange pasikeis ir maždaug atrodys taip (tamsios vietos - nepažymėtos sritys, šviesios - pažymėtos):

mums reikia parinkti daugiau musu fono, tad pasirenkam pipetę su pliuso ženklu ir vėl spaudžiam ant piešinuko, maždaug per vidurį fono, taip jums pasižymės beveik visas fonas (pats papuošalas turi būti juodos spalvos). dabar galima savybe "Saturation" nutempti į kairę (taip padarysit foną pilkšvos spalvos, vietoj gelsvos ar pan), o savybe "Lightness" tik truputi patempkit i dešinę, kad šiek tiek pašviesėtų:

Gaunamas maždaug toks rezultatas:

Kadangi kraštai vistiek tamsoki, pašviesinsim su šviesinimo įrankiu DODGE TOOL. Jei jo nerandate, spauskite dešinį pelės klavišą ant įrankio, esančio virš teksto įrankio. Jo savybių juostoje nusistatykite švelnų išsiliejusiais kraštais teptuką ir stiprumą ~40:

Dabar pabraukykite fono kraštus po keletą kartų, kol jie pašviesės ir taps ne tokie kontrastingi, lyginant su likusiu fonu. Mano rezultatas štai toks:

7. nuimsim detalių geltonumą. Kadangi fotografavau vėlai vakare po staline lempa, detalės atrodo lyg "pageltusios". Tai galima nuimti su įrankiu SPONGE TOOL, esančiu prie šviesinimo įrankio kategorijos. Tiesiog paspauskit dešinį pelės klavišą ant įrankio ir išsiskleidusiame meniu pasirinkite SPONGE TOOL:

jo savybių juostoje nusistatykite švelnų išsiliejusiais kraštais teptuką, modulį "DESATURE" (spalvos nuėmimas) ir stiprumą ~100:

dabar pabraukykite pačias detales, kol jos taps ne tokios geltonos. Mano rezultatas štai toks:

8. paryškinkit nuotrauką panaudojant filtrą: Filter -> Sharpen -> Sharpen. Dažniausiai užtenka tik vieno karto, bet jei detalės ne labai išryškėjo, galit mėgint dar kartą panaudoti ta patį filtrą.

9. rėmelio uždėjimas. Susikurkite naują sluoksnį Layer -> New Layer ir nuspalvinkit ji bet kokia spalva: Edit -> Fill. Dabar tam sluoksniui pritaikysim tam tikrus stilius:
a) spauskit stilių mygtuką:

b)išsiskleidusiame lange pasirinkit viršutinį meniu "Blending options", jums atsidarys langas, kuriame "Fill Opacity" nustatykite 0:

tokiu būdu jums dings sluoksnio spalva, bet ne savybės.

c) pereikit i skirsnį "Stroke" ir nustatykite jame šiuos parametrus (paspaudus ant spalvos laukelio, įrašykit baltos spalvos kodą "ffffff"):

taip mes padarėm storą baltą rėmelį, dabar uždėsim panašų plonesnį, tik juodą. Tam užtenka dublikuoti sluoksnį ir pakeisti kelias savybes. Tad spauskit Layer -> New -> Layer via Copy. Atsiras identiškas sluoksnis su identiškais parametrais. Kad juos pakeisti, 2 kartus spustelėkit su kairiu pelės klavišu ant sluoksnio raidelės "f":

atsidariusioje kortelėje, pereikit į skirsnį "Stroke" ir nustatykite tokius parametrus:

Štai ir viskas. mano galutinis rezultatas:

Redaktorė
Redaktorė

Prisijungė: 14 Kovo 2009

PranešimasParašytas: Št. Vasario 13, 2010 00:41    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Nuotraukų redagavimas su PhotoSkape.
Ši programa yra nemokama, paprasta, bet neprasta. Manau patiks mergaitėms kurios dar nelabai draugauja su kompiuteriu.
Atsidarome programą ir spaudžiame ant Editor ir išsirenkame nuotrauką kurią norime redaguoti.

Netenkina nuotraukos ryškumas, kontrastas, spalvos galime pakoreguoti spausti Bright.Color arba pasirinkti šalia mygtukus su auto nustatymais.

Per didelė nuotrauka, galime lengvai sumažinti su Resize.

Dabar uždėsime parašą, pirmiausia einame į Object, po to spausti ant T arba TT (bus su šešėliu) išsirenkam šriftą ir spalvą ir OK. Su pelės pagalba nutempiam į vietą.

Jeigu vienspalvis fonas atrodo nuobodokai galime išsirinkti paveiksliuką širdelę, gėlytę, drugelį ir kt.

Na štai ir rezultatas.

Jei nepatinka paveiksliukai, galima pasirinkti, norimos spalvos simbolį ir pertempti su pelyte į norimą vietą. Jei netenkina rezultatas spaudžiame Undo ir grįžtame atgal.

Jeigu norime nuotrauką apkirpti spausti Crop.

Grįžtame į Home, dabar išsirinksime rėmelį.

Išsaugosime nuotrauką Save - Save As.

Štai ir rezultatas.

Galime pasidaryti koliažą iš keleto nuotraukų. Spaudžiam Page ir išsirenkam norimą variantą.

Pasirenkam foninę nuotrauką ir su pelės pagalba pertempiam.

Tada pertempiam papuošaliuko foto.

Išsaugom Save ir štai rezultatas.

Tai tik keletas šios programos galimybių. Išbandykite šią programą, tikrai nenusivilsite. Sėkmės!

PAGYRŲ PUODAS

Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
juupeer
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 02 Kovo 2008

Medaliai: 1 (Daugiau...)
2 vieta (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Št. Vasario 13, 2010 19:25    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sveikos, auksarankes Nusprendžiau ir aš padaryti pradžiamokslį nuotraukų redagavimo programai, o kadangi pati dirbu su GIMPU 2.6 (lietuviška versija), tai ir pamokėlė bus šiai programai. GIMP'ą galima parsisiųsti iš interneto arba paprašyti dėdžių ar tetų, kurie ateina tvarkyti mūsų kompiuterių, kad įdiegtų šią programą
Taigi kibkime į darbą
Mokinsimės, kaip iš tokios nuotraukos (darytos gūdžiausiomis žiemos dienomis), padaryti tokią:

I. Atsidarome programą ir įkeliame nuotrauką su kuria dirbsime:

1.Spaudžiame FAILAS ir ATVERTI.
2.Tada išmeta štai tokią lentelę, raudonai apibrėžtoje skiltyje pasirenkat iš kur imate nuotrauką.
3. Poto paspaudžiate ant pasirinktos fotografijos. Dešiniajame šone rodo nuotraukos vaizdą, o viršuje, apibrėžtame laukelyje, kur ta nuotrauka yra. Pasirinkus nuotrauką, spauskite ATVERTI lango apačioje. Štai jau turime nuotrauką redagavimo lange
4. Kartais prie ĮRANKINĖS gali nebūti ĮRANKIŲ PASIRINKTYS (lentelės lango kairėje), tai mums reikalingą lentelę įdedame štai taip (pagal 4 nuotrauką).
1. 2. 3. 4.

II. Dabar šviesinsime nuotrauką:

1. Pirmiausiai nuotrauką pašviesinsime automatiniu būdu, kad vėliau būtų lengviau rankiniu būdu koreguoti šviesumą ir kontrastą. Paspaudžiame ant viršuje esančio žodžio SPALVOS, vėliau AUTOMATINIS ir BALTUMO BALANSAS.
2. Štai koks rezultatas
3. Dabar nuotraukos apšvietimą reguliuosime rankiniu būdu. Vėl einame į SPALVOS ir ŠVIESUMAS - KONTRASTAS.
4. Paspaudus ant ŠVIESUMAS - KONTRASTAS, išmeta štai tokią lentelę, kurioje atitinkamai prie nurodyto žodžio pastumdžius mygtukus arba vietoje nulių įvedus skaitines reikšmes keičiasi nuotraukos apšvietimas ir kontrastas. Kad matytumėte pasikeitimus nuotraukoje, patikrinkite ar yra uždėta varnelė ties PERŽIŪRA toje pačioje lentelėje kairėje pusėje. Kai tenkins nustatytas šviesumas ir kontrastas, spauskite GERAI.
5. Tačiau net ir atlikus auksčiau nurodytus veiksmus, kartais lieka nepageidaujamų šešėlių. Juos panaikinsime šviesinimo teptuku. ĮRANKINĖJE spaudžiame nurodytą šviesinimo mygtuką. O ĮRANKIŲ PASIRINKTYSE pasirenkame mums reikalingas teptuko funkcijas:
NEPERMATOMUMAS - pasirenkamas teptuko intensyvumas (ar labai šviesins ar ne).
TEPTUKAS - pasirenkame norimą teptuko formą.
IŠTEMPIMAS - pasirenkame teptuko dydį.
6. Šviesinimo teptuku pašviesinau patį pakabuką ir šešėlius aplink užsegimą ir "ryžiukus" bei tamsius nuotraukos kampus
7. Kadangi šviesinimo teptukas palieka šiokius tokius pėdsakus, turime juos panaikinti. ĮRANKIŲ lentelėje pasirenkame SULIEJIMO įrankį (vandens lašiukas), PASIRINKČIŲ lentelėje nusistatome reikalingas reikšmes ir nuotraukoje lyg teptuku su vandeniu suliejame mums reikalingas vietas, kad neliktų šviesinimo teptuko paliktų šviesių debesėlių - suliejame juos su fonu.
8. Šviesinimo ir suliejimo rezultatas
1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8.

III. Pusę darbo jau padarėme Dabar papuošime nuotrauką stilizuotomis gėlėmis ir uždėsim parašą;

1. Kaip jau anksčiau išmokome, atsidarome paveikslėlį su stilizuotomis gėlėmis (ar kitais ornamentais bei paveikslėliais, kuriuos norėtumėte uždėti ant nuotraukos). Tada iš ĮRANKIŲ lentelės pasirenkame žymėjimo įrankį - lasą. Ir brėžkite aplink gėles.
2.Jei brėžite neatitraukę pelės, žymėsite lyg pieštuku ir žymėjimas gausis nelygus. Toks žymėjimas tinka kai nereikia idealaus apkirpimo. Tačiau jei žymėsite atskiru pelės spragtelėjimu, žymėjimas eis atitinkamais brūkšniukais, kurių pradžią žymi rutuliukas, pastumdžius rutuliuką gali šiek tiek pasikeisti brūkšniuko padėtis. Tokiu būdu galima labai tiksliai pažymėti reikalingą objektą.
3.Kai pažymėsite visą objektą (pirmutinį tašką sujunkite su paskutiniu), lango viršuje spauskite KEISTI ir KOPIJUOTI MOTOMĄ.
4. Vėl spauskite KEISTI, ĮDĖTI KAIP ir NAUJAS PAVEIKSLĖLIS.
5. Atsidarys naujas langas su iškirptu jūsų paveikslėliu. Jį padidiname pasirinkdami didesnius procentus lango apačioje (apvestas langelis).
6. Tada įrankių lentelėje pasirenkame rankos piršto simbolį - ištepimo įrankį, vėl nusistatome reikalingas reikšmes įrankio pasirinkčių lentelėje ir suliejame paveikslėlio kraštus, kad nebūtų tokie aštrūs. Kai baigsite, vėl paspauskite KEISTI ir KOPIJUOTI MATOMĄ.
7. Tada jau redaguojamo papuošalo lange paspauskite KEISTI, ĮDĖTI KAIP ir NAUJAS SLUOKSNIS. Mūsų iškirpta gėlė atsiranda ant nuotraukos. Kadangi pagal papuošalo nuotrauką gėlytės per mažos, jas padidinsime. Tada dešiniu pelės klavišu spauskite ant iškirptos gėlytės, o atsiradusioje lentelėje - SLUOKSNIS ir KEISTI SLUOKNIO DYDĮ.
8. Naujai atsidariusioje lentelėje, atitinkamuose langeliuose, įrašykite didesnius skaičius (jei pirmame langelyje įrašę skaičius, atrame tik spragtelsit kairiu pelės klavišu, sluoknio dydis pasikeis proporcingai ir atvaizdas neišsikraipys) ir spauskite IŠTEMPTI. Tokie patys veiksmai daromi ir norint sumažinti sluoknio dydį.
9. Įrankių lentelėje pasirinkite įrankį, vaizduojantį rodykles į visas keturias puses ir padidintą sluoksnį nutemkite į norimą vietą (šiuo atveju - į dešinę nuotraukos pusę). Kad sluoksnis atitiktų nuotraukos formą reikia jį pasukti. Vėl ant sluoksnio spaudžiame dešiniu pelės klavišu, tada SLUOKSNIS, TRANSFORMUOTI ir atitinkamą pasukimo kryptį.
10. Dabar pastebime, kad gėlyčių fonas šiek tiek per ryškus pagal nuotrauką - reikia sluoksnio foną sulieti su paveikslėlio. Spaudžiame SLUOKSNIS, SUJUNGTI SU ŽEMESNIU - taip gėlytes sujungiame su nuotrauka. Tik sujungus sluoksnį su nuotrauka, galima sulieti gėlių ir nuotraukos foną. Vėl spaudžiame IŠTEPIMO ĮRANKĮ ir gražiai suliejame foną aplink gėles. Jei norime, kad mūsų nuotrauka būtų tikrai orginali, tuo pačiu ištepimo įrankiu šiek tiek suliejame, papaišome pačias gėles.
Jei norime daugiau stilizuotų papuošimų, pakartojame veiksmus nuo 1 iki 10 punkto. Kadangi aš norėjau įdėti tokias pačias gėles, tik į kairį apatinį kampą, pakartojau veiksmus nuo 7 iki 10 punkto.
1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10.

IV. Dabar uždėsim parašą ir mūsų redaguojama nuotrauka bus baigta:

1. Įrankių lentelėje pasirenkame A raidę - tai teksto kūrimo įrankis. Įrankių pasirinkčių lentelėje nustatome šriftą, dydį, lygiuotę. Tada ant nuotraukos, norimoje vietoje, brėžiame lentelę.
2. Nubrėžus lentelę, atsiranda langelis (GIMP teksto rengyklė). Joje įrašome norimą tekstą. Ką joje įrašome, tas pats atsiranda mūsų nubrėžtoje lentelėje. Pajudinus lentelės kraštus (aukštyn - žemyn, į šonus), kinta lentelės dydis ir teksto padėtis. Kai jau suredaguojame tekstą, vėl spaudžiame SLUOKSNIS ir SUJUNGTI SU ŽEMESNIU.
Pagaliau mūsų nuotrauka baigta, belieka tik ją išsaugoti
3. Spaudžiame FAILAS, IŠSAUGOTI KAIP.
4. Atsidariusiame lange viršuje įrašome suredaguotos nuotraukos pavadinimą. VIETŲ skiltyje pasirenkame kur išsaugoti. Kartais gali tekti pakeisti nuotraukos tipą (geriausia visur naudoti JPG), tada lango apačioje spaudžiame PASIRINKTI FAILO TIPĄ ir iš visų pasirenkame JPG ir spaudžiame IŠSAUGOTI (5 nuotrauka).
6. Tada vėl atsiranda naujas langelis, kuriame papraščiausiai reikia paspausti EKSPORTUOTI. O tada naujai iššokusiame lange - IŠSAUGOTI.

PAGALIAU SUTVARKĖME NUOTRAUKĄ IR GALIME JĄ KELTI Į FORUMĄ

1. 2. 3. 4. 5. 6.

Štai koks mano redagavimo programos pradžiamokslis. Tikiuosi kam nors bus į naudą O jeigu norite paklausti, ko nors daugiau, galite man parašyti, pasistengsiu atsakyti

P.S. JEI REDAGUOJANT NUOTRAUKAS, NORĖTUMĖTE SUGRĄŽINTI/PANAIKINTI KOKĮ NORS VEIKSMĄ, PASINAUDOKITE KLAVIŠŲ KOMBINACIJĄ CONTROL Z ARBA SPAUSKITE KEISTI, O TADA ATŠAUKTI ARBA GRĄŽINTI.

Sėkmės redaguojant nuotraukas

Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
\Victoria/
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 29 Gegužės 2008

PranešimasParašytas: Pir. Vasario 15, 2010 17:20    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Kada bus paskelbtas balsavimas?
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką
Rodyti pranešimus nuo ankstesnio:   

Pardoutuvių katalogas block

Pradėti naują temą   Ši tema uždaryta. Jūs negalite redaguoti pranešimų ar rašyti atsakymų    Pagrindinis puslapis -> Rankdarbių konkursai Visos datos yra GMT + 3 valandos
Puslapis 22

Pereiti į:  
Jūs negalite rašyti naujų pranešimų į šį forumą
Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite ištrinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite dalyvauti apklausose šiame forume

Copyright © 2006-2015 auksarankes.lt Visos teisės saugomos Lietuvos Respublikos įstatymų
Draudžiama be raštiško www.auksarankes.lt leidimo naudoti ir platinti šiame tinklalapyje esančią bet kokią grafinę bei tekstinę informaciją kitose interneto svetainėse bei žiniasklaidos priemonėse.