anukos klasė VII (Fotografija)
Pradėti naują temą   Ši tema uždaryta. Jūs negalite redaguoti pranešimų ar rašyti atsakymų    Pagrindinis puslapis -> Auksarankių akademija
Rodyti ankstesnę temą :: Rodyti sekančią temą  
Autorius Pranešimas
anuka
Konsultantė
Konsultantė

Prisijungė: 24 Lapkričio 2009
Pagyrimų: 3

Medaliai: 4 (Daugiau...)
2010 metai (Suma: 1) 1 vieta (Suma: 1) 3 vieta (Suma: 1)
2010 Kovas (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Sk. Birželio 20, 2010 23:52    Rašyti temą: anukos klasė VII (Fotografija) Atsakyti su citata

Laba diena, mokiniai

sveiki atvykę į pirmąją Auksarankių FOTOGRAFIJOS akademiją, kuri, tikiuosi, padės Jums bent šiek tiek perprasti nuostabaus dalyko – fotografijos – taisykles bei subtilybes pritaikant ją įvairiose situacijose. Žinoma, pagrindinis mano klasės tikslas – teoriškai ir praktiškai išmokti fotografuoti daiktus, t.y., papuošalus bei aksesuarus. Nors slapta tikiuosi, kad pabaigus šią Akademiją, fotografija bus Jus sudominusi bent maža dalelyte daugiau nei prieš tai ir noriu priminti, kad mokytis reikia visada. Aš Jums dėstydama čia irgi mokysiuosi, nes kaip žinia – geriausiai išmokstama mokant kitus

Prisistatau – mano vardas Alina, bet jau daug metų mane draugai vadina tiesiog anuka. Man – 29 metai, auginu sūnų, bet norėčiau, kad į mane kreiptumėtės tu, nes širdy man dar ne sutema Iš karto pasakau – fotografijos mokausi visiškai savarankiškai, tad nesitikėkite iš manęs sudėtingų terminų skaitmeniniu fotoaparatu gana intensyviai fotografuoju 2,5 metų. Prieš tai kažkiek čiupinėjau juostinį fotoaparatą, bet prisipažinsiu, kad tik fotografavimas skaitmena man padėjo suprasti juostos subtilybes, tad ir dabar nespjaunu į juostinius fotoaparatus (turiu jų 4), nes fotografavimas juosta skatina discipliniškumą ir moko pagalvoti prieš paspaudžiant mygtuką na, bet čia jau išsiplėčiau, užteks apie mane.

Dabar norėčiau, kad kiekvienas prisistatytumėte, trumpai paminėtumėte, kiek laiko fotografuojate, ką labiausiai mėgstate fotografuoti, ko norėtumėte išmokti šioje Akademijoje (sakykite nebūtinai tą, ką perskaitėte Akademijos aprašyme, norėčiau išgirsti, kas konkrečiai Jus domina). Įspėju, kad praktinius darbus tikrai kritikuosiu tikiuosi, kad paroj laiko užteks ir tikiuosi, kad nebijosite būti "pabaksnoti", nes manau, kad tobulėjimą skatina ne tik teorijos išmanymas, bet ir kritika.

kai jau visi prisistatysit (tikiuosi, kad tam užteks vienos dienos...), surašysiu savo numatytą mokymo planą, kurį gal kažkiek koreguosiu Akademijos eigoje, jeigu matysiu, kad kažką sekasi lengviau suprasti, kažką sunkiau...

Taigi, pradedam? Tribūna Jūsų!

p.s. skirtas nepatekusioms - nenusiminkite ir sekite temas neakivaizdžiai. tikiu, kad jeigu dėstomos temos domina, tai tikrai kažko išmoksite ir nedalyvaudamos klasėse. sėkmės

darbai ir kalbos
fotografuoju
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Apsilankyti vartotojo tinklapyje
augusia
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 27 Lapkričio 2007

Medaliai: Nieko

PranešimasParašytas: Pir. Birželio 21, 2010 13:16    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Laba diena
Labai džiaugiuosi, kad patekiau į mokymus Ačiū mokytojoms
Taigi prisistatau, esu Ana, fotografuoju apie 4 metus, fotografuoju gamta, daugiausiai vaikeli savo ir rankdarbius. Labai norečiau išmokti gražiai fotografuoti savo darbelius . Turiu nebloga fotoaparata, bet nelabai žinau kaip ji nustatyti, kad nuotrauku kokybė būtu geresne.

Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
martinka
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 23 Vasario 2010

PranešimasParašytas: Pir. Birželio 21, 2010 14:01    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Labas,
Esu Audronė, man 30 metukų , pati fotografuoju tikrai neseniai.Anksčiau fotografavimas apsiribodavo nuotraukomis iškylose, vaikų fotografija, dabar norisi kažko daugiau.Būna fotografuojant lauki to tokio kadro, kuris būtų išskirtinis, geriau jau vienas geras, negu dešimt belenkokiu, nors dažnai reikia padaryti ne vieną kadrą, kad gautųsi norimas vaizdas. Prisipažinsiu, pykstuosi su apšvietimu, pačia kadro kompozicija, tikiuosi pagrindinių dalykų išmoksiu čia. Taigi mokytojai linkiu kantrybės, kritika būtina, nes prisipažinsiu tik kai pakritikuoja ne į gerąją pusę tada kyla noras susiimti ir padaryti viską kaip reikiant. Fotoaparatas pas mane nėra labai geras, bet bandysim ir iš tokio ką nors išsunkti .

Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 22 Balandžio 2009

PranešimasParašytas: Pir. Birželio 21, 2010 14:05    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Labas klasiokai ir dėstytoja anuka

Nu kaip smagu kad čia papuoliau Taigi trumpai apie mane, esu Eglė turiu du nuostabius mažylius, ne paslaptis kad mėgstu kurti papuošalus, o taip pat visai neseniai susidomėjau juvelyrika. Papuošalus fotografuoju gal tik kokius metus su trupučiu. Tačiau kitokių nuotraukų nelabai ir yra, tik dabar pamažu pradeda atsirasti gėlės, gyvūnai, gamtos vaizdai ir t.t. Mano tikslas išmokti kokybiškai ir originaliai fotografuoti savo rankdarbius, o taip pat visada žavėjausi meniškomis žmonių fotografijomis, kurios pakolkas man visiškai neįkandamos

delfinyte
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 05 Birželio 2007

PranešimasParašytas: Pir. Birželio 21, 2010 14:23    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sveiki, klasiokai ir mokytoja:)

Esu Sigita, man 26 metai, labai džiaugiuosi, kad čia esu. Užsiimu mezgimu ir nėrimu, kartais pasiuvinėju kryželiu, kartais ką nors pasiuvu ar iš biserio pagaminu ar šiaip išbandau kitus rankdarbių būdus. Fotografuoju jau gal kokie 5 metai, jei nedaugiau, bet savo fotografavimą pavadinčiau buitiniu, tai susibūrimų arba kelionių įamžinimas ir be abejo rankdarbių. Tik kai namuose atsirado veidrodinis fotoaparatas ir draugas pradėjo mokytis fotografuot ir man truputį pasakoti, tai supratau, kad mano žinios apie fotografavimą yra nulinės:( tai gi pradžiai norėčiau išmokti fotografavimo pagrindų.

Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 18 Rugsėjo 2007

PranešimasParašytas: Pir. Birželio 21, 2010 14:52    Rašyti temą: Re: anukos klasė VII (Fotografija) Atsakyti su citata

Sveikos klasiokės ir dėstytoja ,

Esu Simona, man 27m., šiuo metu auginu dukrytę. Sėdėdama namuose nutariau užsiimti tuo kas man patinka, t.y. rankdarbiais. Šiaip ir mezgu, siuvu, neriu, šiuo metu darau papuošalus. Seniau fotografuodavau, kaip ir visi: keliones, šventės, dukrytės išdaigos ir pan. Bet pradėjus mokintis akademijoje, dėstytoja norėdavo gražių, meniškų papuošaliukų nuotraukų... Va tada ir pasimatė, kad visai nemoku fotografuoti Fotografuodavau dauuug, kadrų ir matydavau, kad iš to išeina gal koks vienas neblogas kadras... Biški skaičiau apie ISO, apie baltos spalvos balansą... Daugiau ir nežinau kitų "navarotų" (atsiprašau už slengą)... Tik žinau, kad nėra violetinės spalvos fotoaparate Tai su fotoshopu ieškojau, kaip pataisyt
Noriu išmokti paprastų dalykų, pvz. apšvietimas, fotografavimo kampas, kokios funkcijos svarbu fotoaparate ir pan. Nežinau, gal dar kažkas yra...
O kritika yra gerai, skatina tobulėjimą...

Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 01 Gegužės 2009

PranešimasParašytas: Pir. Birželio 21, 2010 15:13    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sveikos klasiokės ir dėstytoja

Aš esu Gabrielius, man 11. Šiuo metu atostogauju ir žinoma turiu marias laiko Fotografuoju nuo tada, kai pradėjau verti visokiu biserio darbus, t. y. apie 2 metus. Nuo to laiko nuotraukos šiek tiek pagerėjo. Šiek tiek. Šiaip visas nuotraukas apdirbu su Photoshop CS5 programa. Šioje klasėje manau nebeteks
Labai norėčiau išmokti padaryti nuotraukoje antrą planą, kaip pas jus -galinis auskaras neryškus. Taip pat labai norėčiau išmokti paveiksluoti ant spalvoto popieriaus lapo, jeigu bus laiko, galbūt ir stovą fotografavimui pasigaminti
Iš tikrųjų, labai norėčiau nuotraukų kritikos, nes ji skatina tobulėti

Tai tiek apie mane
Atgal į viršų
Mija
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 09 Rugsėjo 2007

Medaliai: 1 (Daugiau...)
2011 Birželis (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Pir. Birželio 21, 2010 15:19    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sveika, Anuka Sveikos ir sveiki klasiokes ir bendraklasiai
Prisistatau: Esu Neringa, man 23 metai, fotografija mane domino visada, kiek save pamenu, bet zinoma profesionalu veidrodini fotoaparata i rankas paemiau visai neseniai. Todel esu zalia Anksciau, per visa buvima auksarankese fotkinau su savo skaitmenine muiline. Namie turime 2 juostinius ( Zenitas kazkur uzmestas...), viena skaitmenine muiline ir is draugo gaunu 2 veidrodinius fotoaparatus. Skirtumas didziulis Noreciau ismokti fotografuoti smulkius aksesuarus, bei verinius (su jais man keblu, nors ir turiu stova). Taip pat, jei liks laiko, tikiuosi kad ismokysit kokiu su fotografavimo subtilybiu-optiniu apgauliu Taip pat tikiuosi ismokti fotografuoti didesniu darbelius, pvz. dekupazo Na, lyg ir viskas, labai lauksiu pirmos praktines uzduoties

Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 29 Rugpjūčio 2007

PranešimasParašytas: Pir. Birželio 21, 2010 15:21    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Laba diena Mokytoja Anuka,

ačiū, kad čia patekau Esu Vitalija, man 26-eri. Ne už kalnų ir "vyresnis" gimtadienis (bet čia ne į temą). Paskutinius pusantrų metų (iškart po dukrytės gimimo) esu "susivėlusi" vilnoje. Papuošaliukų turiu vos porą, bet planuoju su šia Akademija padaryti daugiau, kad nesiskirčiau nuo visų čia besimokančių, nors labiausiai tiesą sakant patinka velti tapukus mažiesiems...
Kiek laiko fotografuoju? Labai geras klausimas, į kurį nelabai turiu atsakymą, nes dar maža būdama gaudavau iš Tėčio juostinį aparatą ir fotografuodavau mūsų šeimyną, šunį, antis ir pan... Taigi šiai dienai į užduotą klausimą apie fotografavimą reiktų atsakyti taip: 5 metai, kai turiu skaitmeninį fotoaparatą, su kuriuo fotografuoju savo mylimus ir artimus žmones, esu įamžinusi keletą kelionės akimirkų, o paskutiniu metu bandau "pagauti" mažosios kasdienius nuotykius bei pribėgom nusifotografuoti savo veltinukus, kad šiokį tokį prisiminimą turėčiau prieš atsisveikinimą su jais...
Labiausiai išties norėčiau išmokti to, ką nepamenu yra kažkas įvardinęs, kaip "SUSTOK AKIMIRKA ŽAVINGA...". Tai norėčiau pritaikyti ir savo gaminukų šiltumo jausmui (tikrąją to žodžio prasme, nes vilna šildo ) išreikšti, įsigilinti į kompozicijos, apšvietimo ir kt. elementarias fotografijos subtilybes
Ir pabaigai apie kritiką. Labai pasistengsiu nebūti vėžiuku, kas man yra būdinga juolab, kad suvokiu, kad tik tokiu būdu galima siekti gerų, geresnių ir geriausių rezultatų visame kame
Dėkoju iš anksto už būsimas žinias ir kantrybę mokant

Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 16 Sausio 2008

PranešimasParašytas: Pir. Birželio 21, 2010 21:23    Rašyti temą: Atsakyti su citata

sveika mokytoja, sveikos klasiokės(ai)

kaip apsidžiaugiau, kad patekau, labai smagu kad galėsiu oficialiai mokytis fotografijos Jėėė... Ačiū labai kad priėmėt mane

Taigi prisistatau: esu Paulina (galit vadinti Paule jei kam bus patogiau), man 18 metų (žiū aš čia viena iš jaunesnių ). Fotografija domiuosi jau gal apie 6 metus, nors savo fotoaparatą įsigijau gal tik prieš 4. Mėgstu fotografuoti makro režimu, žmones, miestus, naktį pažaisti šviesomis, saulėlydžius, na, beveik viską Esu savamokslė šiek tiek skaičiau straipsnių internete. Labiausiai norėčiau išmokti kompozicijos, kad su šviesa ir šešėliais viskas būtų tvarkoj, spalvom... beto nors ir mėgstu fotografuoti žmones bet su portretais man nekas visai... Ai, tiesa, teks kažkaip išmokt ramiai laikyt fotoaparatą, nes stovo neturiu, bandysiu apseit be jo, arba pvz susikraut knygų bokštą Apskritai tai viską ką jūs mokysit dėsiuosi į galvą, nes fotografija vienas pagrindinių mano hobių

p.s. kritiką priimu su džiaugsmu nes tai geras spyris tobulėjimui, siekimui geresnių rezultatų

anuka
Konsultantė
Konsultantė

PranešimasParašytas: Antr. Birželio 22, 2010 00:00    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Smagu, kad didžioji dalis mokinių taip operatyviai susėdo į suolus ir yra pasiruošę mokytis laukiu likusių trijų, bet jau dabar matau, kad norite išmokti gana konkrečių dalykų, pasistengsiu Jūsų nenuvilti truputį pačiupinėsim ir portretą ir gamtos fotografiją ir žinoma – svarbiausia! – daiktų fotografiją.

Dabar tiksliau apie planuojamą mokslų grafiką. Pradžiai temų planas toks:

• trumpa fotografijos istorija (gal kiek sausokai skamba, bet reikia nes be teorijos nebus praktikos).
• kadro užpildymas, pagrindinės komponavimo taisyklės fotografijoje.
[Čia aiškinsimės kadro užpildymo principus ir galimybes. Praktinė užduotis.]
• šviesa, spalva
[Tinkamo apšvietimo (natūralaus ir ne) parinkimas fotografijai, spalvos fotografijoje. Praktinė užduotis.]
• portretas, peizažas
[Žmogaus bei gamtovaizdžio komponavimas kadre. Praktinė užduotis.]
• fotografijos procesas
[Paties proceso aptarimas, nuo minties iki mygtuko paspaudimo. Praktinė užduotis.]
• daiktų fotografija
[Kaip pasiruošti fotografavimui, tinkamo fono parinkimas, apšvietimas, fotoaparato nustatymai ir t.t. Praktinė užduotis.]
Na ir žinoma baigiamosios fotografijos aptarimai, kurie manau prasidės truputį pajudinus paskutinę, daiktų fotografavimo temą.

Taigi, pradžiai duodu sausą užduotį – pasiskaityti fotografijos istoriją. Ieškojau kaip jums ją pateikti, bet gal bus paprasčiausia, jeigu tiesiog duosiu nuorodas į mano manymu neblogai, trumpai parašytus straipsnius. Datų nekalkit, čia bendram išprusimui, kad suprastumėt prie kokio dalyko liečiamės, nuo ko viskas prasidėjo ir iki ko išsivystė Jeigu kils klausimų – klauskit, pasistengsiu atsakyti.

I dalis: http://www.viva.lt/index.php?id=106
II dalis: http://www.viva.lt/index.php?id=105
Skaitmeninės fotografijos istorija: http://www.viva.lt/index.php?id=112

Aš rytoj tik vakare prisijungsiu, tad ramiai, be streso skaitinėkit bet vėliausiai poryt ryte jau pradėsim krapštinėtis aplink fotoaparatus

darbai ir kalbos
fotografuoju
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Apsilankyti vartotojo tinklapyje
Gegytė
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 23 Gruodžio 2006

2009 Birželis (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Antr. Birželio 22, 2010 00:22    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sveiki visi (na vat, visai nesitikėjai, kad pateksiu, bet Mija pribūrė pas mane blog'e komentaruose )

Esu Greta iš Vilniaus. Man tuoj tuoj 19 (nelaukiu)

Fotografuoti, prisipažinsiu, mėgstu nelabai, bet išmokti noriu, nes nuotraukomis nesu patenkinta. Turiu Canon Powershot A650 IS ir labai jį myliu Jį turiu jau treti metai, prieš tai kankinausi su baisia Practika, tai jos net galėjau ir neminėti...

Šiaip su fotografija mano gyvenime mažai kas siejasi (na išskyrus papuošalų fotografavimą), o daugiau, laisvalaikiu fotiko net neimu kai kur einu... taigi tikiuosi, kad ši akademija privers mane ir pradėti fotografuoti ne tik papuošalus, bet ir šį tą daugiau.

Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką Apsilankyti vartotojo tinklapyje Yahoo Messenger
Niliukas
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 22 Sausio 2009
Pagyrimų: 2

2 vieta (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Antr. Birželio 22, 2010 14:50    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sveiki visi, esu Nijolė, vilnietė. Tikrai nesitikėjau pakliūti į mokinių sąrašą, tuo labiau malonu.
Būsiu vyriausia - fiziškam kūnui 65-eri, bet minčiai ir sielai amžiaus cenzo nėra:-w:
Fotografavau dar mokykloje klasiokus, vėliau šeimą, žinoma, juostiniu fotiku, dabar retai fotoaparatą imu į rankas, tuo labiau, kad skaitmeninis fotografavimas reikalauja kitų žinių.
Fotografijos istorija domėjausi anksčiau, esu skaičiusi apie ją knygose bei žurnaluose. Buvo įdomu prisiminti paskaičius nurodytas nuorodas.
Tikiuosi, spėsiu darbuotis kartu su jaunimu.

Atgal į viršų
anuka
Konsultantė
Konsultantė

PranešimasParašytas: Antr. Birželio 22, 2010 23:28    Rašyti temą: Atsakyti su citata

sveiki. na, šiandien aš jau be jėgų , rytoj pirmoj dienos pusėj pakviesiu pasinagrinėti fotoapartus ir pasiaiškinti kas ką reiškia ir kam to reikia

labanakt

darbai ir kalbos
fotografuoju
Atgal į viršų
Zefyra
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Tr. Birželio 23, 2010 11:52    Rašyti temą: Atsakyti su citata

tai kur pradingote mokyoja? laukiam jūsų ir jūsų žinių
anuka
Konsultantė
Konsultantė

PranešimasParašytas: Tr. Birželio 23, 2010 12:52    Rašyti temą: Atsakyti su citata

sveikos prisijungę, Gegyte ir Niliuk vienintelės Ligvitos dar nėra, bet ji tikiu, kad prisivys, jeigu prisijungs poros dienų bėgyje

taigi, su istorija susipažinom, o kas jau žinojo - prisiminė, puiku! dabar truputį apie dalykus, kuriuos būtinai reikia suvokti, jeigu norite sėkmingai fotografuoti. tai dalykai, kuriuos rasite savo fotoaparatuose - ISO, išlaikymas (Exposure), diafragma (F) ir baltos spalvos balansas (White Balance). apie kiekvieną pasistengsiu rašyti aiškiai, suprantama kalba, kuria būčiau norėjusi, kad man kas nors būtų paaiškinęs, kai tik pradėjau fotografuoti...

ISO fotografijoje – tai parametras išreiškiantis juostos ar – skaitmeninių fotoaparatų atveju – matricos jautrumą šviesai. Jeigu esate kada nors pirkę foto juostelę, dažnai pardavėjas klausia – ką fotografuosite? Ne veltui, nes būtent nuo to, ką ir kada fotografuosite labai priklauso Jūsų pasirenkama jautrumo reikšmė. Kuo skaičius didesnis, tuo juosta arba matrica jautriau reaguos į šviesą. Taigi, jeigu fotografuojate saulėtą dieną pajūry žaidžiančius vaikus, tikrai užteks ISO100, jeigu norėsite nufotografuoti jūroje skęstančią saulę, kai aplink tvyro prieblanda, rinkitės ISO400. Daugelyje fotoaparatų ISO galima didinti iki 1600 ar net 3200 ir daugiau, bet jeigu Jūsų fotoaparatas yra paprasta mulinė (taip vadinsiu skaitmeninius ne veidrodinius fotoaparatus, neįsižeiskite ), tai ISO reikšmės didinimas didesne reikšme nei 400 labai prastins fotografijų kokybę, atsiras vadinamas skaitmeninis triukšmas, nuotrauka atrodys grūdėta. Kita vertus, jeigu ISO didinsite šviesią dieną, fotografijos bus gerokai per šviesios. Pabandykit pafotografuoti keisdami ISO reikšmę ir parašykite, ar matote mano minėtus skirtumus

Išlaikymas (Exposure) – tai laiko tarpas, per kurį apšviečiama matrica (ar juostelė). Išlaikymas priklauso nuo apšvietimo, diafragmos ir sensoriaus jautrumo. Jis matuojamas sekundėmis. Tarkime, jeigu parašyta 1/100, tai reiškia, kad šviesa matricą veiks vieną šimtąją sekundės. Jeigu užrašas toks: 2“, tai reiškia, kad tai truks dvi sekundes. Kuo išlaikymas ilgesnis, tuo daugiau bus apšviečiama matrica, tuo šviesesnis kadras gausis dažniausiai, naudojant automatinį režimą, šią reikšmę parenka pats fotoaparatas. Bet jeigu galite, pabandykite patys pakaitalioti ir suprasti kaip tai įtakoja fotografiją.

Diafragma (F) - tai objektyve esančių metalinių plokštelių sistema, ribojanti praeinančio šviesos srauto kiekį. Tarkime, objektyvo aprašyme randate tokį užrašą: 28-105mm f/4-f/5.6. visas šis užrašas reiškia, kad objektyvo „darbinė“ zona yra nuo 28 iki 105 milimetrų, minimali diafragmos reikšmė – 4, maksimali – 5.6. kuo diafragmos reikšmė yra mažesnė, tuo daugiau šviesos pateks į objektyvą. Tarkim, fotografuojant kavinės prieblandoje, pasirenkant diafragmos reikšmę 4 ar mažesnę (2, 1.8, 1.4), nereikės naudoti blykstės ir fotografijos išeis pakankamai šviesios ir ryškios. Jeigu diafragmos reikšmę didinsime (čia ir yra truputį painu!), tuo MAŽIAU šviesos pateks į objektyvą taip pat nuo keičiamos diafragmos reikšmės priklauso ir fotografijos ryškumo zona. Gabrielius minėjo, kad nori išmokti fotografuoti taip, kad artimas auskaras būtų ryškus, o tai, kas gale – susilieję. Tai va, ryškumo zona priklauso nuo diafragmos dydžio: atvira diafragma (mažas skaičius) – ryškumo zona maža, uždara diafragma (didelis skaičius) – ryškumo zona didelė. Jeigu savo fotoaparatuose galite kaitalioti šią reikšmę, pasibandykite, pažaiskite ir kas neaišku – klauskite.

Baltos spalvos balansas (White Balance) - natūrali ar dirbtinė šviesa nėra visiškai baltos spalvos. Kaitrinė lemputė, pavyzdžiui, šviečia geltonai, giedrą dieną (kalnuose) saulės šviesa turi mėlyną atspalvį. Daiktai tokioje šviesoje irgi įgauna atitinkamą atspalvį – balta tampa ne balta ir va čia mes susiduriame su problemomis, ypač fotografuodami papuošalus bei aksesuarus. Juk norime, kad žmonės, besidomintys mūsų dirbinių pirkimu, gautų būtent tai, ką mato fotografijoje? Žmogaus akis prisitaiko prie apšvietimo ir net nemato, kad spalvos jame skiriasi nuo tų, kurias mes įpratę matyti. Bet fotografuojant fotoaparato nustatymai turi būti tinkami kiekvienai situacijai. Žinoma, yra toks pasirinkimas kaip „Auto White Balance“, kuris dažnai suveikia ir spalvas gauname gana artimas tam, ką matome. Fotoaparatuose yra tokie baltos spalvos balanso pasirinkimai:

Geriausias pasirinkimas yra „Custom“ arba „Manual“ White Balance, kai mes patys fotoaparatui „pasakome“, kokia spalva mūsų fotografijoje turi būti BALTA. Kad nustatytume baltą spalvą, mums reikia turėti tikrai baltą daiktą arba popieriaus lapą (atkreipkite dėmesį, kad dažnai rašyminis popierius turi lengvai melsvą atspalvį, tad jį rinktis reiktų atsargiai). Taigi, procedūra tokia: fotoaparate pasirenkate rankinį baltos spalvos nustatymą, pasidedate baltą lapą toje vietoje, kur bus Jūsų fotografuojamas objektas/-ai ir jį nufotografuojate naudodamiesi rankiniu fokusu (nes greičiausiai autofokusas nesuveiks), spaudžiate OK ir viskas, fotoaparatas „pasiėmė“ baltą spalvą ir pagal ją matuos ir kitas spalvas, kurios šiuo atveju turėtų būti identiškos realybėje esančioms Jūsų fotografuojamo daikto spalvoms.
Pabandykit pasižaisti ir su šiuo parametru, laukiu klausimų

Taigi, kol kas tiek pažinties su pagrindiniais fotoaparato nustatymais. Kai su jais baigsim aiškintis, jau keliausim link kadravimo bei kompozicijos fotografijoje

Tikiu, kad tie, kurie naudojate paprastas muilines, kelių iš mano aprašytų parametrų keisti negalėsite, bet kantrybės, fotografuoti galima visokiais fotoaparatais, svarbu pasirinkti tinkamą laiką fotografavimui

darbai ir kalbos
fotografuoju
Atgal į viršų
Zefyra
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Tr. Birželio 23, 2010 13:02    Rašyti temą: Atsakyti su citata

uch kiek čia visko daug ir kaip aiškiai išdėstyta
Aš jau taip senai norėjau kad kas paaiškintų ISO ir baltos spalvos balansą.... Ačiū

Besinagrinėjant kas kaip pas mane aparate pastebėjau neaiškių ženkliukų

Paskutinį kartą redagavo Zefyra, Tr. Birželio 23, 2010 13:27. Redaguota 1 kartą
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką
anuka
Konsultantė
Konsultantė

PranešimasParašytas: Tr. Birželio 23, 2010 13:03    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Šokoladine, įsiskaityk gerai, pasibandyk ir klausk, jeigu kažkas neaišku tas, žinoma, galioja visiems

darbai ir kalbos
fotografuoju
Atgal į viršų
Gabris.
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Tr. Birželio 23, 2010 14:39    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Aš tai tam savo fotoaparate nieko nerandu: Nei kur rankiniu būdu nustatyti baltos spalvos balansą, nei diafragma kokia yra. O ir ISO automatiškai nustatytas
Atgal į viršų
anuka
Konsultantė
Konsultantė

PranešimasParašytas: Tr. Birželio 23, 2010 14:50    Rašyti temą: Atsakyti su citata

sutarkime, kad norėdami, kad aš nepraleisčiau Jūsų klausimų, netaisysite prieš tai ėjusių pranešimų, o rašysite naujus nes va, šokoladinės būčiau ir praleidusi klausimėlį apie neaiškius ženkliukus

WB su žaibuku, tai baltos spalvos balansas, kurį reiktų nustatyti, jeigu ruošiesi fotografuoti naudodama blykstę.

kiti trys susiję su rankiniu baltos spalvos balansu. tie du su skaičiukais ir man pačiai neaiškūs, o paskutinis - tikrai rankinis (custom, manual) nustatymas, kurį jau aprašiau

tai matau, kad jau atėjo laikas vis tik paklausti kokiais fotoaparatais naudojatės surašykite visi naudojamus modelius (ir pačias firmas ir modelio skaičiukus), panagrinėsiu nors ir patys nepatingėkite pavartyti instrukcijas, jose galima rasti tikrai nemažai informacijos

darbai ir kalbos
fotografuoju
Atgal į viršų
Zefyra
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Tr. Birželio 23, 2010 15:11    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Ačiū už atsakymą. ir daugiau visad rašysiu atskiras žinutes

Mano fotoaparatas: LUMIX Panasonic DMC-FZ7 esu juo patenkinta, nors svajonėse veidrodinis Bandysiu kanors pafotkint šiandien arba rytoj tikrinsiu kaip viskas veikia ...

Mija
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Tr. Birželio 23, 2010 15:38    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Manasis fotoaparatas su kuriuo dazniausiai dabar fotografuoju yra Pentax K 100D, dar vienas pentaxas yra, bet ano kolkas nenaudojame
Konsultantė
Konsultantė

PranešimasParašytas: Tr. Birželio 23, 2010 15:40    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Šokoladine - peržvelgiau tavo fotoaparato instrukciją ir pasidarė aišku ką tiksliai reiškia tie trys simboliai susiję su baltos spalvos balanso nustatymu. tuose dviejuose su skaičiukais tu gali išsaugoti du baltos spalvos nustatymus, kurie žinai, kad ir ateityje nesikeis. tarkim, fotografuosi vakare po staline lempa. jos šviesa ir atstumas iki fotografuojamo gaminio labai nesikeis, tai gali nusistatyti rankiniu būdu baltos spalvos balansą ir išsisaugoti jį, kad ateityje nereiktų iš naujo nustatinėti. o tas paskutinis, kur prirašyta SET yra skirtas būtent nustatinėjimui iš naujo.

ar aiškiai čia prirašiau?

Mija, o, mūsų fotoaparatai - pusbroliai aš naudoju Pentax K10D

darbai ir kalbos
fotografuoju
Atgal į viršų
Gabris.
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Tr. Birželio 23, 2010 15:45    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Mano fotikas yra Sony Cyber-shot DSC W90. Dar parašyta: Super Steady Shot
Atgal į viršų
Mija
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Tr. Birželio 23, 2010 16:00    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Oo, kaip smagu Gaila, kad manasis ne visai mano, bet turiu visas naudojimosi juo teises

Pardoutuvių katalogas block

Pradėti naują temą   Ši tema uždaryta. Jūs negalite redaguoti pranešimų ar rašyti atsakymų    Pagrindinis puslapis -> Auksarankių akademija Visos datos yra GMT + 3 valandos
Puslapis 125

Pereiti į:  
Jūs negalite rašyti naujų pranešimų į šį forumą
Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite ištrinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite dalyvauti apklausose šiame forume

Copyright © 2006-2015 auksarankes.lt Visos teisės saugomos Lietuvos Respublikos įstatymų
Draudžiama be raštiško www.auksarankes.lt leidimo naudoti ir platinti šiame tinklalapyje esančią bet kokią grafinę bei tekstinę informaciją kitose interneto svetainėse bei žiniasklaidos priemonėse.