Astros klasė VII (Nuotraukų apdirbimas)
Pradėti naują temą   Ši tema uždaryta. Jūs negalite redaguoti pranešimų ar rašyti atsakymų    Pagrindinis puslapis -> Auksarankių akademija
Rodyti ankstesnę temą :: Rodyti sekančią temą  
Autorius Pranešimas
Niliukas
Forumo dalyvis
Forumo dalyvisPrisijungė: 22 Sausio 2009
Pranešimai: 455
Pagyrimų: 2


Medaliai: 1 (Daugiau...)
2 vieta (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Pir. Birželio 28, 2010 14:21    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Dar norėjau papildyti apie RAW formatą, kuris kiek skaičiau yra aukštesnės klasės kamerose. Ir kuo jis skiriasi nuo JPEG?

Iš tiesų RAW nėra nuotraukų formatas. Paprastai tariant, RAW formatas – tai viename faile išsaugoti fotoaparato neapdoroti vaizdo duomenys, t.y. toks pats vaizdas, koks per fotoaparato objektyvą patenka ant matricos. Kad šiame formate išsaugoti duomenys taptų vaizdu būtina speciali programinė įranga.

RAW vaizdo duomenų formatas pasižymi keliomis savybėmis:

* Jame išsaugomi nesuspausti (angl. uncompressed) duomenys. Pvz., 15 megapikselių fotoaparatas išsaugos 15 MB RAW failą. Tuo tarpu kai fotografuojama JPEG formatu, nuotraukos yra suspaudžiamos, todėl jos yra mažesnio dydžio. Tačiau suspaudus nuotrauką, prarandama dalis kokybės.
* Išsaugomi vaizdai yra didesnio dinaminio diapazono (išsaugomi ir šešėliuose, ir ryškiausiose kadro vietose matomi vaizdai). JPEG formate nuotraukos yra mažesnio dinaminio diapazono (vaizdai, esantys šešėlyje arba ryškiausiose kadro vietose nėra tokie detalūs).
* Išsaugomi vaizdai yra ne tokie kontrastingi. JPEG formato vaizdai yra kontrastingesni.
* Išsaugotiems vaizdams trūksta aštrumo (angl. sharp). JPEG formato nuotraukos paprastai yra aštresnės.
* RAW formate išsaugotų vaizdo duomenų negalima atspausdinti – būtina speciali programinė įranga, kuri paverstų išsaugotus duomenis į spaudai tinkamą formatą (Jpeg, Tiff ar panašų). JPEG kadrus labai parastai galima atspausdinti bet kuriuo spausdintuvu.
* Šiame formate išsaugotų vaizdo duomenų negalima keisti – perkėlus į kompiuterį visada bus galima pasinaudoti originaliais vaizdo duomenimis. Tačiau apdorojant kompiuterinėmis programomis, duomenis galima keisti sukuriant specialų failą, kuriame išsaugomi atlikti pakeitimai (XMP failas).
* Norint peržiūrėti užfiksuotą kadrą, būtina speciali programinė įranga.

RAW formato privalumai lyginant su JPEG

Iš pirmo žvilgsnio atrodytų, kad RAW formatas turi vien tik trūkumų – užfiksuotus kadrus reikia apdoroti kompiuteriu, jiems trūksta ryškumo ir kontrasto, jų negalima keisti. Tačiau būtent čia pasireiškia fotografavimo RAW formatu privalumas – nufotografuotus kadrus apdorojant kompiuteriu priartėjame prie “smeigtuko aštrumo nuotraukų”.

Kelis RAW formato privalumai:

* Užfiksuoti vaizdai nėra apdorojami fotoaparate. Todėl perkėlus juos į kompiuterį, atsiranda daugiau galimybių redagavimui ar konvertavimui. Netgi konvertuojant į JPEG formatą kompiuteryje, dažnai galima gauti kokybiškesnį rezultatą, nes tam naudojamos specialios programos ir daug didesni (lyginant su fotoaparatu) kompiuterio resursai.
* Naudojant RAW apdorojimo programas (pavyzdžiui, Camera RAW) galima žymiai greičiau pakeisti baltos spalvos balansą nei JPEG nuotraukoje. Paprastai užtenka pasirinkti vieną iš galimų fotoaparato nuostatų (Daylight, Cloudy, Tungsten ir kt.). Be to, galima ir pačiam lengvai nustatyti spalvinę temperatūrą.
* RAW formate išsaugotiems vaizdams žymiai paprasčiau keisti ekspoziciją.
* Paprasčiau atlikti spalvų korekcijas. Pavyzdžiui, naudojant Camera RAW galima pasirinkti Targeted Adjustment Tool ir jo pagalba koreguoti spalvas ar šviesumą tiesiog brėžiant ant nuotraukos linijas.

Programinė įranga darbui su RAW failais

Fotografuojant RAW formatu užfiksuotus kadrus teks redaguoti kompiuteryje. Tam gali būti panaudota prie fotoaparato pridėta gamintojo sukurta programinė įranga, su kuria galima ne tik konvertuoti RAW failą į kita formatą (pvz., JPEG), bet ir atlikti įvairias korekcijas. Pavyzdžiui, prie Canon veidrodinių fotoaparatų pridedama Digital Photo Professional programa. Taip pat galima naudoti nemokamas programas, tokias kaip Picasa. Tačiau siekiant didesnių redagavimo galimybių vertėtų rinktis mokamus įrankius. Vienas iš jų – tai Camera RAW, įeinantis į Adobe Photoshop programą.

Kurį formatą rinktis?

Vienareikšmiškai į šį klausimą atsakyti sunku. Jeigu nuotraukos neredaguojamos kompiuteriu, tada galima fotografuoti JPEG formatu. Kita vertus, jeigu norima išgauti maksimalų rezultatą iš užfiksuoto kadro, tada geriausiai fotografuoti RAW formatu.

Kaip supratau pati iš šios rastos medžiagos, RAW formatas panašiai yra kaip ir psd formatas, ar ne?

_________________


Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Mija
Forumo dalyvis
Forumo dalyvisPrisijungė: 09 Rugsėjo 2007
Pranešimai: 3048

Miestas: Kaunas
Medaliai: 1 (Daugiau...)
2011 Birželis (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Pir. Birželio 28, 2010 17:13    Rašyti temą: Atsakyti su citata

*.psd pletinio pliusas – galima keisti faila, tvarkyti sluoksnius, keisti faile issaugota informacija. Minusas – negalima naudoti internete, juo labiau spaudoje.

*.jpg pliusas – sumazinamas failo dydis, bet lieka pakankamai informacijos, nors zinoma, jis neissaugo tiek duomenu kiek .raw pletinys. Patentuotas, kiek zinau, .png pletinys nera patentuotas.

*.gif – pliusas, labai sumazina failo dydi. Minusas, turbut lieka mazai info apie faila..

* .png – pliusas, kad istrinus fona, ar dali fono, jis neuzsisaugo kaip balta spalva. Minusas – negalima naudot spaudoje. Kiek zinau nepatentuotas, .gif ir .jpg – lygtais patentuoti...


As dazniausiai naudoju .psd ir .jpg pletinius. Taciau taip pat priverstinai naudoju ir .raw bei .pef formatus. Su siais susiduriau neseniai, pradejus naudoti veidrodini fotoaparata. Taip pat labai megstu .png formata, nes galima issaugot permatoma fona, man to daznai prireikia, dedant failus i interneta. .gif beveik visiskai nenaudoju.

_________________
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Astra
Konsultantė
KonsultantėPrisijungė: 28 Rugpjūčio 2007
Pranešimai: 2001
Pagyrimų: 5

Miestas: Klaipėda
Medaliai: 4 (Daugiau...)
Pati pačiausia (Suma: 1) 2 vieta (Suma: 1) 2008 Rugsėjis (Suma: 1)
1 vieta (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Pir. Birželio 28, 2010 18:28    Rašyti temą: Atsakyti su citata

vajeee... kokios "paklodes"
prasyciau konkreciau ir glausciau
Mija, labai gerai atsakei

_________________
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Apsilankyti vartotojo tinklapyje
martinka
Forumo dalyvis
Forumo dalyvisPrisijungė: 23 Vasario 2010
Pranešimai: 269

Miestas: Kaunas
Medaliai: Nieko

PranešimasParašytas: Antr. Birželio 29, 2010 01:51    Rašyti temą: Atsakyti su citata

GIF yra skirtas spalvotiems paveiksliukams koduoti.Labai tinka grafine informacija keistis Internete. GIF paveiksliukuose informaciją glaudinant ji neprarandama (tai kompresija „be praradimų” ), visa grafinė informacija saugoma faile. Tokių paveiksliukų privalumas yra tai, kad vaizdas neiškraipomas, kontūrai vaizduojami labai aiškiai. Trūkumas: naudojamos tik 256 spalvos, o jų neužtenka realiems gyvenimo vaizdams (nuotraukoms, realistiškiems tapybos darbams) perteikti.
JPEG („džey-peg") – tai standartizuotas statinių paveiksliukų kompresijos mechanizmas. JPEG algoritmas yra skirtas spalvotoms arba juodai baltoms nuotraukoms glaudinti. Šis formatas puikiai tinka fotografijoms, natūralistiniams tapybos darbams koduoti, tačiau nelabai tinka tekstui, paprastiems nedaug spalvų turintiems paveikslėliams, grafikos darbams.
PNG suglaudinamas „be nuostolių“. PNG buvo sukurtas paveikslėliams kelti į internetą, ne profesionaliai grafikai, tad nepalaiko kitų spalvų erdvių (tokių kaip CMYK).
Formatas PSD ) – specifinis Adobe programos formatas, leidžiantis išsaugoti idealios kokybės visus vaizdų elementus, kurie buvo sukurti programa.
Faile absoliučiai galima viską redaguoti, todėl šis formatas programoje Photoshop yra rekomenduotinas kaip „darbinis“.
Naudočiau daugiausiai GIF ir JPEG formatus, atitinkamai ką norėčiau išsaugoti. Gif, kai grafika daugiau naudojama, Jpeg - spalvotos nuotraukos. Nors idealiausiai tinka visur formatas Psd.

_________________
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Gabyte...
Forumo dalyvis
Forumo dalyvisPrisijungė: 20 Gegužės 2009
Pranešimai: 1011


Medaliai: Nieko

PranešimasParašytas: Tr. Birželio 30, 2010 00:06    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sveiki, jungiuosi prie jūsų ir stensiuosi pasvyti, manau jog atilikusi dar neesu, nes tai lyg ir pirmieji namų darbai, kaip supratau šią užduotį reikia atsiskaityti iki šeštadienio?
Na o šiaip iš kart pasisakau jog photoshop'as man mistika, bet tikiuosi su Jūsų pagalba išmokti naudotis šia programa... Truputėlį žiūrinėjausi, manau kaip nors susitvarkysim

_________________
Kruopštuvėlė Facebook'e
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Žalčių Karalienė
Forumo dalyvis
Forumo dalyvisPrisijungė: 22 Balandžio 2009
Pranešimai: 232

Miestas: Vilniaus r.
Medaliai: Nieko

PranešimasParašytas: Tr. Birželio 30, 2010 16:18    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Photoshop programoje galim tvarkyti visus šiuos failus.
.psd - turi daug sluoksnių kuriuos galima tvarkyti ir redaguoti, naudojam jei planuojam ateityje dar dirbti su failu, tačiau jo negalima naudoti internetinėje erdvėje.
.jpg - failas plačiam naudojimui, apimtis didesnė nei .gif, naudojam išsaugoti jau galutinį vaizdą. Gera kokybė, bet ir didelė apimtis.
.gif - internetinis failiukas RGB spalvingumo (kaip LNK firminis ženklas red-green-blue). Užima mažai vietos, bet nukenčia kokybė. Pritaikomas internete.
.png - tarpinis variantas, renkantis tarp "rimtesnio" ir "paprastesnio" failų išsaugojimo būdų. Tinka naudoti kai reikia nedidelio formato failo su peršviečiamu fonu.
Nu šiaip ne taip aprašiau

_________________
Mano papuošalų pasaulis
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką Apsilankyti vartotojo tinklapyje
Zefyra
Forumo dalyvis
Forumo dalyvisPrisijungė: 16 Sausio 2008
Pranešimai: 365

Miestas: Vilnius
Medaliai: Nieko

PranešimasParašytas: Tr. Birželio 30, 2010 17:01    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Bandysiu atsiskaityti namų darbus, paklodžių nerašysiu

Taigi:

[b]JPEG[b] - formanatas dažniausiai naudojamas nuotraukoms išsaugoti ir suspausti. Labai suspaudus suprastėja kokybė, tačiau suspaudimo dydį galima reguliuoti (dėl jo kinta ir failo apimtis). Pats failas yra nedidelės apimties palyginti su png. Šis formatas nelabai tinka tekstui ir mažai spalvų turintiems paprastiems paveikslėliams
+ naudojamas norint sumažinti failo užimamą vietą diske; norint saugoti vaizdus, kurie turi daugiau nei 256 spalvas, galima reguliuoti failo suspaudimą
- smarkiai suspaudus aiškiai matosi nuotraukos informacijos praradimai, kokybės suprastėjimas

[b]GIF[b] - tinkamas grafine informacija keistis internete naudojamas informacijos suspaudimas, bet ji neprarandama. labai tinka logotipams, animacijos kadrams
+ vaizdas neiškraipomas, aiškūs kontūrai;
- naudojamos tik 256 spalvos, kurių nežtenka nuotraukoms

[b]PNG[b] - palaiko paletėmis paremtus RGB RGBA ir juodai baltus vaizdus. PNG buvo sukurtas paveikslėliams kelti į internetą, ne profesionaliai grafikai, tad nepalaiko kitų spalvų erdvių tokių kaip CMYK. suglaudinamas be nuostolių, sukurtas kaip GIF pakaitalas.
+ turi permatomumą, naudojamas įvairiausiai grafikai
- užima daug vietos

[b]PSD[b] - photoshop formatas, kuriuo užsaugojus galima vėl redaguoti sluoksnius. Pravartus:) Be to gali būti peršviečiamas. Šiaip jau nelabai tinka daudoti internete ar kitose programose, nes jo neatpažįsta (lyg )
+ galima redaguoti
- ne daug kur panaudosi, vistiek paredagavus tenka užsaugot jpeg ar kokiu kitu

tikiuosi gerai bus

oj, gavosi paklodė....

_________________
Klaidos priežastis - geresnio varianto nežinojimas.
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką
Astra
Konsultantė
KonsultantėPrisijungė: 28 Rugpjūčio 2007
Pranešimai: 2001
Pagyrimų: 5

Miestas: Klaipėda
Medaliai: 4 (Daugiau...)
Pati pačiausia (Suma: 1) 2 vieta (Suma: 1) 2008 Rugsėjis (Suma: 1)
1 vieta (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Kv. Liepos 01, 2010 08:52    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Gabyte..., namu darbu atsiskaitymas tegu lieka iki sekmadienio. pirmadieni duosiu nauja uzduoti
_________________
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Apsilankyti vartotojo tinklapyje
delfinyte
Forumo dalyvis
Forumo dalyvisPrisijungė: 05 Birželio 2007
Pranešimai: 98


Medaliai: Nieko

PranešimasParašytas: Pen. Liepos 02, 2010 11:54    Rašyti temą: Atsakyti su citata

*.psd formatas leidžiantis išsaugoti geros kokybės visus vaizdų elementus, kurie buvo sukurti programa. PSD formatas yra Photoshop failas kur galima absoliučiai viską redaguoti.
*.jpg dažniausiai naudojamas nuotraukoms išsaugoti, nelabai tinka tekstui ir mažai spalvų turintiems paprastiems paveikslėliams, smarkiai sumažina nuotraukų didį nuo to nukenčia kokybė.
*.gifskirtas spalvotiems paveiksliukams koduoti, labai tinka grafinei informacijai keistis Internete. Vaizdas neiškraipomas, kontūrai vaizduojami labai aiškiai, tačiau naudojama tik iki 256 spalvų.
*.pnggeresnis negu .gif, tačiau užima daugiau vietos ir karais reikalauja papildomo įskiepio naršyklei. nelabai populiarus.

_________________
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Apsilankyti vartotojo tinklapyje
witutes
Forumo dalyvis
Forumo dalyvisPrisijungė: 29 Rugpjūčio 2007
Pranešimai: 189

Miestas: Vilnius
Medaliai: Nieko

PranešimasParašytas: Pen. Liepos 02, 2010 14:41    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Remiantis Wikipedijos duomenimis, kai kuriais forumais (klausimų-atsakymų forma) bei konspektais ar duombazėmis, dar papildomai reziumuojant namų darbų formatus (kurie yra nuotraukų, arba kitaip vadinamų paveiksliukų formatai) supratau taip:

*.psd - iššifruojamas kaip PhotoShop Document. Tai specifinis Adobe programos formatas, kurį galima kaip nori keisti, jis yra atpažįstamas kitų programų, o dirbant su Photoshop'u laikomas "darbiniu". Remiantis kai kurių šio failo vartotojų patirtimi, atseit tokio formato paveiksliuko neįmanoma įkelti su http://imageshack.us/ programa (pati dar nebandžiau, reiks pamėgint ).

*.jpeg - šifruojamas kaip Join Photographic Experts group, naudojamas kaip vienas populiariausių tiek internete, tiek kitur, kur reikia nedidelės apimties paveikslėlių. JPEG kompresija (galima keisti suspaudimo laipsnį) gadina paveikslėlį (išlieja ir subjaurina kontūrus ir pan., norsšiuo formatu saugant paveikslėlį efektyviausiai veikia būtent neryškias išplautas sritis, kur nėra kontrastinių perėjimų). Tinkamas fotografijoms, natūralistiniams tapybos darbams koduoti, tačiau nelabai tinka tekstui, paprastiems nedaug spalvų turintiems paveikslėliams, grafikos darbams. (Mano mėgstamiausias ).

*.gif - šifruojamas kaip Graphic Interchange Format. Tai vienas dažniausiai naudojamų formatų, nes jis užima mažai vietos. Naudoja 2-256 spalvas, įmanoma sukurti kadrinę animaciją (kas irgi populiaru internete) + saugant failus šiuo formatu yra atliekamas glaudinimas, taigi failas mažėja 20-40 proc. Ir visgi, anot jį vartojančių žmonių ir mano keletos bandymų šis formatas turi trūkumą - arba nukenčia paveikslėlio dydis, arba paveikslėlio kokybė

*.png - šifruojama kaip Portable Network Graphics. Tai grafikos failų formatas, palaikomas daugelio interneto naršyklių, tinkamas grafikos vaizdams suglausti ir įrašyti. Vėliau išskleidus vaizdą neprarandami jokie grafikos vaizdai. Taip pat šis formatas palaiko kintamą vaizdų skaidrumą (alfa kanalai) ir valdo vaizdų ryškumą skirtinguose kompiuteriuose (gama korekcija). Šis formatas naudojamas įvairiausiai grafikai - nuo mažų vaizdų (ženklams ir reklaminėms antraštėms) iki tikrai sudėtingų ( nuotraukoms). Būna dviejų tipų: PNG-8 ir PNG-24 (pastarasis mažiau naudojamas, nes jis "didesnis, nei *.jpeg). Neseniai išrastas, skirtas pakeisti senstantį *.gif formatą

_________________
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Gabyte...
Forumo dalyvis
Forumo dalyvisPrisijungė: 20 Gegužės 2009
Pranešimai: 1011


Medaliai: Nieko

PranešimasParašytas: Sk. Liepos 04, 2010 17:57    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Formatas PSD(PhotoShop Document)(nesusilaikau nuo šito, Privalomasisi Sveikatos Draudimas ) — tai specifinis Adobe programos formatas, kuris leidžia išsaugoti idealios kokybės visus vaizdų elementus, kurie buvo sukurti šia programa. Bėja programoje Photoshop šis formatas rekomenduotinas kaip „darbinis“.
Na o šiaip, tai po išsaugojimo galima naudoti bei tvarkyti visus sluoksnius vėl, keisti prieš išsaugojimą padarytus žingsnius. Neesu susidūrusi su šiuo formatu, nes niekad anksčiau nesinaudojau Photoshop programa.

Formatas JPEG(Join Photographic Experts group) — vienas iš labiausiai paplitusių formatų. Plačiasusiai naudojamas ten kur reikia nedidelės apimties nuotraukų ar paveikslėlių, bet dėje nuo tio pablogėja nutraukos kokybė. Išsaugant JPEG formatu, galima keisti suspaudimo laipsnį.
Pagrinde naudoju šį formatą, naudoti tinka beveik visur kur tik reikia.

Formatas GIF (Graphic Interchange Format) — labai paplitęs internete, nes čia svarbu mažas failo dydis, dėja sumažėja informacijos apie patį failą. GIF failų formatas naudoja 2–256 spalvas. Gif formate galima sukurti kadrinę animaciją, kas irgi plačiai naudojama internete. Dažniausia tai judantys avatarai, bei reklaminiai skydeliai(baneriai).

Foramats PNG
(Portable Network Graphics) — Puikiai tinka naudoti kai norime padaryti tam tikrą paveikslėlio sritį bespalvę. Manau dažniausiai naudotume logotipui ar parašui.

Stengiausi kuo trumpiau bet gavosi beveik paklodikė, na jei ir paklodė, tai pas mane vaikiška Šiaip niekada nebuvau susidūrusi su tokiu dalyku, niekad nesidomėjau formtais ir jų skirtumais, tad nelabai galėjau panaudoti praktines žinias, todėl daugiausia informacijos sėmiasi iš interneto platybių Buvau pamiršusi paminėti, jo mano photoshop'as CS4

_________________
Kruopštuvėlė Facebook'e
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
augusia
Forumo dalyvis
Forumo dalyvisPrisijungė: 27 Lapkričio 2007
Pranešimai: 191

Miestas: Bournemouth-Vilnius
Medaliai: Nieko

PranešimasParašytas: Pir. Liepos 05, 2010 00:00    Rašyti temą: Atsakyti su citata

GIF (Graphics Interchange Format) – grafinių vaizdų saugojimo formatas.
Pliusai: labai paplitęs internete, del mažo failo dydio
Formatas PSD (PhotoShop Document) – naudojamas issaugoti photoshopo failus.
JPG (arba JPEG, angl. Joint Photographic Experts Group) – fotografinių vaizdų išsaugojimo formatas.JPG labai efektyviai suspaudžia fotografinius vaizdus
PNG (angl. Portable Network Graphics) – bitų masyvo formatas, kuris suglaudinamas „be nuostolių“. Sukurtas kaip GIF formato pakaitalas – formatas nereikalaujantis patento licencijos.
Pliusai: sukurtas paveikslėliams kelti į internetą
Minusai:ne profesionaliai grafikai, tad nepalaiko kitų spalvų erdvių

_________________

Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
fruktozoide
Forumo dalyvis
Forumo dalyvisPrisijungė: 10 Vasario 2009
Pranešimai: 602
Pagyrimų: 2

Miestas: Vilnius
Medaliai: 1 (Daugiau...)
2012 Gegužė (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Pir. Liepos 05, 2010 00:33    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Labas, mokytoja, labas, klasiokės

Esu Laura, man tuoj tuoj tuoj bus 23 metai Po tokio nuostabaus savaitgalio Varniuose, dar geresnės naujienos akademijoje!
Labai džiaugiuosi, kad dabar galėsiu mokytis akivaizdžiai Labai stengiuos ir tikriuosi pateisinsiu lūkesčius patinka draugauti ko kompiuteriais visada labai norėjau geriau išmokti dirbti su photoshopu

_________________
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Astra
Konsultantė
KonsultantėPrisijungė: 28 Rugpjūčio 2007
Pranešimai: 2001
Pagyrimų: 5

Miestas: Klaipėda
Medaliai: 4 (Daugiau...)
Pati pačiausia (Suma: 1) 2 vieta (Suma: 1) 2008 Rugsėjis (Suma: 1)
1 vieta (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Pir. Liepos 05, 2010 14:29    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sveiki mielieji. tikiuosi nusiteike tolimesniam mokslu "kramtymui" po ilgojo savaitgalio? uzduoti atlikit iki sekmadienio.
visi jus namu darbus atlikot puikiai ir tikiuosi, nepamirsit patys, ka parasete apie formatus
sekanti uzduotis vel bus panasaus pobudzio - teorijos aiskinimasis
taigi, antroji uzduotis: paaiskinkit skirtumus tarp spalvu moduliu RGB, CMYK bei Grayscale. kur naudojami vieni ir kiti? kokia nuotraukos raiska (rezoliucija) yra optimali naudojant internete bei spaudoje? tikiu, kad visu atsakymai bus panasus, nes cia dideliu teoriju ir nera. tik nerasykit paklodziu geriau glaustai savais zodziais

_________________
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Apsilankyti vartotojo tinklapyje
simuchiuke
Forumo dalyvis
Forumo dalyvisPrisijungė: 18 Rugsėjo 2007
Pranešimai: 294


Medaliai: Nieko

PranešimasParašytas: Pir. Liepos 05, 2010 22:30    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Vis nesupratau, kuo skiriasi ir kas joms būdinga.... dabar bus proga pasidomėt
_________________
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
fruktozoide
Forumo dalyvis
Forumo dalyvisPrisijungė: 10 Vasario 2009
Pranešimai: 602
Pagyrimų: 2

Miestas: Vilnius
Medaliai: 1 (Daugiau...)
2012 Gegužė (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Antr. Liepos 06, 2010 02:23    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Namų darbai
Kad būtų lengviau pamėginau padaryti lenteles

Dėl CMYK ir RGB ir spausdinimo technologijų skirtumų , spausdinant įprastiniu spausdintuvu, reikia truputį patamsinti spalvas, o spaudoje – pašviesinti, jeigu norima gauti tikrąjį atspalvį.

Labai smagūs namų darbai ir naudingi pati niekaip nebūčiau dasigalvoju pasidomėti spalvų moduliais O rezoliucijos irgi visuomet kėlė klausimų.
Gera jausti, kad po truputi protingėji

_________________
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Mija
Forumo dalyvis
Forumo dalyvisPrisijungė: 09 Rugsėjo 2007
Pranešimai: 3048

Miestas: Kaunas
Medaliai: 1 (Daugiau...)
2011 Birželis (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Antr. Liepos 06, 2010 11:06    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sveiki, smagus namu darbas bandau:


CMYK (ŽPGJ) – patobulintas CMY (ŽPG) spalvų modelis. Naudojamas šviesumą/tamsumą koreguojantis parametras (raktas, angliškai „key“). Šis kodavimas dažniausiai naudojamas spaudos darbams, priešingai nei RGB (RŽM), naudojama skaitmeninių vaizdams.

Spaudoje sumaišius žydrą, purpurinę ir geltoną spalvas, dėl dažuose esančių pigmentų gaunama tamsi (purvina) ruda, o ne gryna juoda spalva. Todėl tamsiausiems vaizdo elementams pakoreguoti naudojami papildomi juodi dažai.RGB – spalvų maišymo sistema, kurioje naudojamos trys, žmogaus akių receptorius atitinkančios spalvos: raudona (Red), žalia (Green) ir Mėlyna (Blue). RGB sistemoje spalva nagrinėjama, kaip spinduliavimas: visų trijų spalvų nulinės reikšmės atitinka juodą spalvą, o visų trijų maksimalios reikšmės – baltą. Maišant RGB spalvų poras, gaunamos CMY sistemos spalvos.

RGB sistemoje spalvos užrašomos procentine dalimi nuo baltos (pvz., 100 %,100 %,0 reikštų purpurinę) arba šešioliktainėje: #00FFFF reikštų cianą.

RGB sistema dažniausiai naudojama elektronikoje, kompiuteriuose. Ja koduojamas vaizdas kineskopų ekranuose, ji patogi naudoti programuojant.
Grayscale spalvinis modelis susideda iš pilkų atspalvių, naudojamas paveikslėlio kontūrams nustatyti.

Minimali rezoliuciją CMYK spalviniam modeliui - 300 ppi, o RGB modeliui - ne mažiau 72 ppi.

_________________
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
simuchiuke
Forumo dalyvis
Forumo dalyvisPrisijungė: 18 Rugsėjo 2007
Pranešimai: 294


Medaliai: Nieko

PranešimasParašytas: Antr. Liepos 06, 2010 23:42    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Aš ir įdedu namų darbus. Teorija praktiškai nieko nesiskiria
RGB – spalvų maišymo sistema, kurioje naudojamos trys, žmogaus akių receptorius atitinkančios spalvos: raudona (Red), žalia (Green) ir Mėlyna (Blue). RGB sistemoje spalva nagrinėjama, kaip spinduliavimas: visų trijų spalvų nulinės reikšmės atitinka juodą spalvą, o visų trijų maksimalios reikšmės – baltą. Maišant RGB spalvų poras, gaunamos CMY sistemos spalvos.
RGB sistemoje spalvos užrašomos procentine dalimi nuo baltos (pvz., 100 %,100 %,0 reikštų purpurinę) arba šešioliktainėje: #00FFFF reikštų cianą.
RGB sistema dažniausiai naudojama elektronikoje, kompiuteriuose. Ja koduojamas vaizdas kineskopų ekranuose, ji patogi naudoti programuojant.
CMYK (ŽPGJ) – patobulintas CMY (ŽPG) spalvų modelis. Naudojamas šviesumą/tamsumą koreguojantis parametras (raktas, angliškai „key“). Šis kodavimas dažniausiai naudojamas spaudos darbams, priešingai nei RGB (RŽM), naudojama skaitmeninių vaizdams.
Spaudoje sumaišius žydrą, purpurinę ir geltoną spalvas, dėl dažuose esančių pigmentų gaunama tamsi (purvina) ruda, o ne gryna juoda spalva. Todėl tamsiausiems vaizdo elementams pakoreguoti naudojami papildomi juodi dažai.
GRAYSCALE - apibrėžimo neradau, radau tik kad rėžime yra naudojami 256 pilkumo tonų atspalviai. Sakau savais žodžiais, kad tai atspalviai nuo juodo iki balto, t.y. kaip nespalvota nuotrauka su visais pilkos spalvos tonais.
(DPI dažniausiai žymi spaudai skirtų atvaizdų raišką).
Kiek radau spaudai naudojama yra CMYK ir Grayscale ir iki 350 dpi, o internetui dažniausia 72 ar 96 dpi
Atiduodant spaudai bus verčiamos Į CMYK spalvų paletę ir ne mažiau kaip 300 dpi.
Nebloga svetainė http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:C-j4ackBvWMJ:cherrychill.wordpress.com/category/spalvos/+nuotraukos+rai%C5%A1ka+spaudai&cd=15&hl=lt&ct=clnk&gl=lt
Atsiprašau jei per daug Nuotraukų nededu, nes jos tos pačios

_________________
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Gabris.
Forumo dalyvis
Forumo dalyvisPrisijungė: 01 Gegužės 2009
Pranešimai: 1829

Miestas: Mažeikiai
Medaliai: Nieko

PranešimasParašytas: Tr. Liepos 07, 2010 17:33    Rašyti temą: Atsakyti su citata

CMYK (ŽPGJ) – patobulintas CMY (ŽPG) spalvų modelis. Naudojamas šviesumą/tamsumą koreguojantis parametras (raktas, angliškai „key“). Šis kodavimas dažniausiai naudojamas spaudos darbams, priešingai nei RGB (RŽM), naudojama skaitmeninių vaizdams.
Spaudoje sumaišius žydrą, purpurinę ir geltoną spalvas, dėl dažuose esančių pigmentų gaunama tamsi (purvina) ruda, o ne gryna juoda spalva. Todėl tamsiausiems vaizdo elementams pakoreguoti naudojami papildomi juodi dažai

RGB – spalvų maišymo sistema, kurioje naudojamos trys, žmogaus akių receptorius atitinkančios spalvos: raudona (Red), žalia (Green) ir Mėlyna (Blue). RGB sistemoje spalva nagrinėjama, kaip spinduliavimas: visų trijų spalvų nulinės reikšmės atitinka juodą spalvą, o visų trijų maksimalios reikšmės – baltą. Maišant RGB spalvų poras, gaunamos CMY sistemos spalvos.
RGB sistemoje spalvos užrašomos procentine dalimi nuo baltos (pvz., 100 %,100 %,0 reikštų purpurinę) arba šešioliktainėje: #00FFFF reikštų cianą.
RGB sistema dažniausiai naudojama elektronikoje, kompiuteriuose. Ja koduojamas vaizdas kineskopų ekranuose, ji patogi naudoti programuojant.

Grayscale- irgi apibrėžimo neradau, bet manau, kad juodi-pilki-balti atspalviai, naudojami kontūrams nustatyti

_________________

Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Niliukas
Forumo dalyvis
Forumo dalyvisPrisijungė: 22 Sausio 2009
Pranešimai: 455
Pagyrimų: 2


Medaliai: 1 (Daugiau...)
2 vieta (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Tr. Liepos 07, 2010 20:18    Rašyti temą: Atsakyti su citata

RGB – spalvų maišymo sistema, kurioje naudojamos trys, žmogaus akių receptorius atitinkančios spalvos: raudona (Red), žalia (Green) ir Mėlyna (Blue). RGB sistemoje spalva nagrinėjama, kaip spinduliavimas: visų trijų spalvų nulinės reikšmės atitinka juodą spalvą, o visų trijų maksimalios reikšmės – baltą.

Maišant pagrindines spalvas, sukuriamos išvestinės spalvos. Sumaišę raudoną ir žalią, gauname geltoną, sumaišę žalią ir mėlyną – žydrą (ciano spalvą), o mėlynos ir raudonos mišinys vadinamas purpurine spalva. Sumaišius visas tris pagrindines spalvas, gaunama balta spalva. Toks spalvų maišymas vadinamas adityviniu (papildančiu). Maišant RGB spalvų poras, gaunamos CMY sistemos spalvos.
Skaitmeninės nuotraukos gaunamos RGB spalvų sistemoje.Dauguma mus supančių objektų nespinduliuoja šviesos. Jie yra skirtingų spalvų, kadangi sugeria keletą spektro spalvų, o kitas atspindi.

CMYK modelis vartojamas spausdinimo ir braižymo įrenginiuose pigmentų spalvoms parinkti ir įvairiems atspalviams gauti.
Pagrindinės CMYK modelio spalvos gaunamos iš baltos spalvos atėmus pagrindines RGB modelio (adityvines) spalvas. Taigi vėl gauname tris pagrindines spalvas: žydrą (balta minus raudona), purpurinę (balta minus žalia) ir geltoną (balta minus mėlyna).

CMYK modelis naudojamas aprašyti spalvoms, išgaunamoms spaustuviniais dažais. Nors sumaišę visas tris pagrindines spalvas, turėtume gauti juodą, tačiau dėl pigmento kokybės, bei popieriaus baltumo ar tankumo geros juodos spalvos ir kai kurių atspalvių tiesiog neįmanoma išgauti. Šiam trūkumui kompensuoti CMYK modelyje naudojama juoda spalva. Todėl modelio pavadinimas yra iš keturių raidžių: Cyan (žydra), Magenta (purpurinė), Yellow (geltona) ir blacK (juoda). Spaustuvėse juoda tiesiog vadinama kontūru. Spausdinant tekstą ar smulkias detales, kur labai svarbus spalvų sutapimas, juodas dažas yra nepamainomas, tuo labiau, kad jis ir žymiai pigesnis, nei spalvoti pigmentai.

Graysckale - pilkos spalvos tonų skalė nuo 0 - juoda spalva iki 255 - balta spalva. Spalvotą nuotrauką pervesti į juodai baltą kompiuteryje naudojama graysckale funkcija.


Visos nuotraukos spaudai būtinai turi būti pervestos į CMYK skalę. Spaudoje naudojama yra CMYK ir Grayscale nuo 300 dpi, labai geros kokybės spaudiniams rezoliucija būna didesnė. Skaitmeniniams plakatams (pvz., troleibusų stotelėse) užtenka ir 100 dpi rezoliucijos, kadangi ten rasterio taškas didelis ir labai aukštos kokybės nereikalaujama. Internetui dažniausia pakanka 72 ar 96 dpi.

_________________


Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Mija
Forumo dalyvis
Forumo dalyvisPrisijungė: 09 Rugsėjo 2007
Pranešimai: 3048

Miestas: Kaunas
Medaliai: 1 (Daugiau...)
2011 Birželis (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Tr. Liepos 07, 2010 20:37    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Citata:
rasterio taškas didelis ir labai aukštos kokybės nereikalaujama. Internetui dažniausia pakanka 72 ar 96 dpi.


Niliuk, turbut norejai parasyt rastro taskas?

_________________
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Niliukas
Forumo dalyvis
Forumo dalyvisPrisijungė: 22 Sausio 2009
Pranešimai: 455
Pagyrimų: 2


Medaliai: 1 (Daugiau...)
2 vieta (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Kv. Liepos 08, 2010 11:59    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Na, taip, žinoma rastras. Iš smulkių taškų arba linijų sudaryto vaizdo struktūra vadinama rastru.
Kaip minėjau, ruošiant iliustracijas spaudai turim iliustracijas pervesti iš RGB į CMYK arba į GRAYSCALE, jeigu norima juodai baltos iliustracijos. Spaudos technologijoje yra iliustracijų rastravimas, kuris garantuoja, kad atspausdinti grafiniai objektai bus norimos kokybės.
Atsižvelgiant į popierių ir spausdinimo būdą, dirbant su nekreidiniu popieriumi, labai svarbu pasirinkti tinkamą liniatūrą (rastro tankį). Jei rastras per tankus,
tai dėl didesnio rastrinio taško padidėjimo, tamsesni fonai gali „užsitraukti“ ir iliustracijose galima prarasti detales ir pustonių įvairovę. Na, bet čia jau ne į temą.

Vakar berašant viskas kažkur dingo, tai ir įvėliau klaidą. Ir ne kompiuteryje yra graysckale funkcija, o photoshope. Šitą turbūt irgi visi suprato teisingai.

_________________


Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
martinka
Forumo dalyvis
Forumo dalyvisPrisijungė: 23 Vasario 2010
Pranešimai: 269

Miestas: Kaunas
Medaliai: Nieko

PranešimasParašytas: Pen. Liepos 09, 2010 00:49    Rašyti temą: Atsakyti su citata

RGB – spalvų maišymo sistema, kurioje naudojamos trys, žmogaus akių receptorius atitinkančios spalvos: raudona (Red), žalia (Green) ir Mėlyna (Blue).Maišant RGB spalvų poras, gaunamos CMY sistemos spalvos.RGB sistema dažniausiai naudojama elektronikoje, kompiuteriuose. Ja koduojamas vaizdas kineskopų ekranuose, ji patogi naudoti programuojant.Maišant pagrindines spalvas po dvi, gaunamos trys papildomosios spalvos: geltona, žydra ir purpurinė.

Kai sumaišomos visos trys didžiausio intensyvumo spalvos, gaunama balta spalva. Visos kitos spalvos ir atspalviai gaunami maišant įvairaus intensyvumo pagrindines spalvas.
CMYK (ŽPGJ) – patobulintas CMY (ŽPG) spalvų modelis. Naudojamas šviesumą/tamsumą koreguojantis parametras (raktas, angliškai „key“). Šis kodavimas dažniausiai naudojamas spaudos darbams, priešingai nei RGB (RŽM), naudojama skaitmeninių vaizdams.Spaudoje sumaišius žydrą, purpurinę ir geltoną spalvas, dėl dažuose esančių pigmentų gaunama tamsi (purvina) ruda, o ne gryna juoda spalva. Todėl tamsiausiems vaizdo elementams pakoreguoti naudojami papildomi juodi dažai.
Grayscale-tai diapozonas spalvų nuo baltos iki juodos


_________________
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
augusia
Forumo dalyvis
Forumo dalyvisPrisijungė: 27 Lapkričio 2007
Pranešimai: 191

Miestas: Bournemouth-Vilnius
Medaliai: Nieko

PranešimasParašytas: Pen. Liepos 09, 2010 21:26    Rašyti temą: Atsakyti su citata

RGB spalvinis modelis naudojamas prietaisuose, kurie spinduliuoja šviesą: televizoriuose, kompiuterių monitoriuose. Šis modelis remiasi pagrindinėmis spalvomis: raudona, žalia, mėlyna (angliškai: Red, Green, Blue. Iš čia ir kilęs modelio pavadinimas).
Maišant pagrindines spalvas, sukuriamos išvestinės spalvos.Sumaišę raudoną ir žalią, gauname geltoną, sumaišę žalią ir mėlyną – žydrą(ciano spalvą), o mėlynos ir raudonos mišinys vadinamas purpurine spalva.Sumaišius visas tris pagrindines spalvas, gaunama balta spalva.Toks spalvų maišymas vadinamas adityviniu (papildančiu)


CMYK modelis vartojamas spausdinimo ir braižymo įrenginiuose pigmentų spalvoms parinkti ir įvairiems atspalviams gauti.Pagrindinės CMYK modelio spalvos gaunamos iš baltos spalvos atėmus pagrindines RGB modelio spalvas.Taigi vėl gauname tris pagrindines spalvas: žydrą (balta minus raudona),purpurinę (balta minus žalia) ir geltoną (balta minus mėlyna).
CMYK modelis naudojamas aprašyti spalvoms, išgaunamoms spaustuviniais dažais. Dažai turi priemaišų, todėl kai kurių atspalvių tiesiog neįmanoma išgauti. Sumaišę visas tris pagrindines spalvas, turėtume gauti juodą, o gauname tamsią, „purviną” spalvą. Šiam trūkumui kompensuoti CMYK modelyje naudojama juoda spalva.Todėl modelio pavadinimas yra iš keturių raidžių: Cyan (žydra),Magenta (purpurinė), Yellow (geltona) ir blacK (juoda).


Graysckale pilkos spalvos tonų skalė .

_________________

Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Žalčių Karalienė
Forumo dalyvis
Forumo dalyvisPrisijungė: 22 Balandžio 2009
Pranešimai: 232

Miestas: Vilniaus r.
Medaliai: Nieko

PranešimasParašytas: Št. Liepos 10, 2010 02:16    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Astra jaučiu jau atsibodo skaityti...

RGB modelis
Žodis (na, tiksliau ne žodis, o trumpinys) išvestas iš pirmųjų trijų spalvų pavadinimų raidžių: Red, Green, Blue (raudona, žalia, mėlyna). RGB modelis naudojamas elektronikos prietaisuose, kuriuose integruotos funkcijos atvaizduoti/gauti spalvoms (televizoriai, kompiuterių monitoriai, telefonų ekranai, projektoriai; taip pat ir įvedimo prietaisai: skaitytuvai, video kameros, skaitmeniniai fotoaparatai ir t. t.).
Visų trijų spalvų nulinės reikšmės atitinka juodą spalvą, o visų trijų maksimalios reikšmės - baltą. Šis modelis spaudai netinka, optimali rezoliucija internete 72 DPI - dot per inch, tai spaudoje naudojamas mato vienetas.CMY(K) modelis
Priešingai negu RGB modelyje, čia trijų spalvų nulinės reikšmės sudaro baltą spalvą, o maksimaliosios - juodą. CMY modelį sudaro trys pirminės spalvos: cianas (ciano mėlis), purpurinė ir geltona. Trumpinys, kaip ir RGB atveju, išvestas iš pirminių spalvų pavadinimų primųjų raidžių: Cyan, Magenta, Yellow. Spaudoje naudojamas CMYK modelis, kuris yra beveik tas pats CMY, tačiau skiriasi vienu dalyku. Teoriškai, sumaišius spalvas CMY maišymo būdu turėtume gauti juodą spalvą, tačiau praktikoje taip nėra. Iš tikrųjų sumaišytos spalvos sudaro tamsiai rudą spalvą. Taip pat pastoviai maišant visas tris spalvas juodai spalva gauti nėra ekonomiška - išnaudojama daug dažų, o popierius tiesiog persigeria dažais, todėl spausdinys ilgiau džiūna. Šioms problemoms išspręsti į CMY sistemą buvo įvestas tamsumą ir šviesumą reguliuojantis raktas (juoda spalva).
Atliekant spaudos darbus su grafikos programomis, pravartu nustatyti CMYK spalvų sistemą, taip bus išvengta spalvų netikslumų. Optimali rezoliucija spaudai 300 dpi.Grayscale modulis
Objekto atvaizdavimui naudojami juodos spalvos atspalviai, ryškumas svyruoja nuo 0% (balta) iki 100% (juoda). Naudojamas ir spaudoj ir elektronikos prietaisuose.
Optimali rezoliucija spaudai 300 dpi.


_________________
Mano papuošalų pasaulis
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką Apsilankyti vartotojo tinklapyje
Rodyti pranešimus nuo ankstesnio:   

Pardoutuvių katalogas blockPradėti naują temą   Ši tema uždaryta. Jūs negalite redaguoti pranešimų ar rašyti atsakymų    Pagrindinis puslapis -> Auksarankių akademija Visos datos yra GMT + 3 valandos
Puslapis 215

 
Pereiti į:  
Jūs negalite rašyti naujų pranešimų į šį forumą
Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite ištrinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite dalyvauti apklausose šiame forume
Copyright © 2006-2015 auksarankes.lt Visos teisės saugomos Lietuvos Respublikos įstatymų
Draudžiama be raštiško www.auksarankes.lt leidimo naudoti ir platinti šiame tinklalapyje esančią bet kokią grafinę bei tekstinę informaciją kitose interneto svetainėse bei žiniasklaidos priemonėse.
Powered by phpBB © 2018 phpBB Group