ART CLAY MOLIS
Pradėti naują temą   Atsakyti į pranešimą    Pagrindinis puslapis -> Konsultacijų centras
Rodyti ankstesnę temą :: Rodyti sekančią temą  
Autorius Pranešimas
kaarolyyte
Svečias

PranešimasParašytas: Antr. Birželio 01, 2010 15:16    Rašyti temą: ART CLAY MOLIS Atsakyti su citata

Sveiki ir sveikos.

Čia atsidūriau tam, kad padėčiau suprasti kas yra Art Clay sidabro, aukso, bronzos ir vario medžiagos. Kaip, kas ir su kuo yra "valgoma". Mielai atsakau į visus klausimus ir kuo išsamiau, jei jie yra susiję su šia temele. Sėkmės visiems ir laukiu klausimėlių

Čia tėmelė pradininkė apie Art Clay sidabro medžiagas: http://www.auksarankes.lt/forumas/viewtopic.php?p=284663#284663
Atgal į viršų
tapatumas A.T.
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 20 Sausio 2008

Medaliai: Nieko

PranešimasParašytas: Št. Birželio 26, 2010 15:12    Rašyti temą: domina Atsakyti su citata

sveiki
Labai dominatoks metalas, kurį galima kepti ant dujinės su grotelėmis. O sidabro smulkių gaminių neįmanoma šitaip kepti? O kaip su pasta sidabro? domina kainytės bronzos arba vario 100gr.

margute
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 01 Gruodžio 2006
Pagyrimų: 2

Medaliai: 2 (Daugiau...)
2009 Vasaris (Suma: 1) 2 vieta (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Sk. Birželio 27, 2010 16:53    Rašyti temą: Atsakyti su citata

laba diena, man seniai maga sita medziaga, bet kaip suprantu kietinimui reikalinga speciali krosnele, jus tokia turt?

štai ir aš
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką
kaarolyyte
Svečias

PranešimasParašytas: Pir. Birželio 28, 2010 12:06    Rašyti temą: Re: domina Atsakyti su citata

tapatumas A.T. rašo:
sveiki
Labai dominatoks metalas, kurį galima kepti ant dujinės su grotelėmis. O sidabro smulkių gaminių neįmanoma šitaip kepti? O kaip su pasta sidabro? domina kainytės bronzos arba vario 100gr.

Sveika. Atsakau:
1. Ant dujinės viryklės degti galima Art Clay sidabrą.
2. Taip pat galima ant dujinės viryklės "iškepti" ir smulkius gaminukus.
3. Rekomenduojama su ugnimi (ant dujinės viryklės arba degikliu) degti ne storesnius kaip 5 cm. ir ne didesnius kaip 25 g. gaminukus. Taip yra todėl, kad degant didesnius gaminius pavir6ius jau pradeda lygitis, o vidus, dar nėra išdegęs.
4. Taip pat ir sidabro "pastą" kaip ir sidabro "molį" galima degti ant dujinės viryklės ar su degikliu. Žinoma pirma turėtų būti kažkas iš jos suformuota ar aptepta, tuomet išdžiovinta ir tik tuomet degame
5. Bronzos kaina 100 g. apie 90 lt.

Laukiu dar klausimėlių

[ Pir. Birželio 28, 2010 12:14 ]
margute rašo:
laba diena, man seniai maga sita medziaga, bet kaip suprantu kietinimui reikalinga speciali krosnele, jus tokia turt?

Sveiki,

smagu, kad knieti išbandyti. Manau tikrai patiktų. Art Clay sidabro "molis" pirminiame pavidale būna kaip molis ar modelinas. Vėliau suformavus tai ką norėtume išdegę matyti džioviname plaukų džiovintuvu. Išdžiovinus visas gaminukas tampa panašus į gipsą. Tumet galime dar pagražinti - dildyti, šlifuoti, raižyti ir t.t. Jau kaip viską padarome kaip norime, tada jau degame. Degimas galimas su krosnimi, dujine virykle ar degikliu. Kaip jau anksčiau minėjau su ugnimi rekomenduojama degti iki tam tikro dydžio gaminukus, o degant krosnimi šio limito nėra.
Taip, aš krosnį turiu ir dažniausiai degu su ja, bet mažesnėm detalėm naudoju degiklį. Tai itin greita ir paprasta išdegti

tikiuosi padėjau ir dar labiau sugundžiau
Atgal į viršų
margute
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pir. Birželio 28, 2010 16:31    Rašyti temą: Atsakyti su citata

idomumo tai idomu, bet va dar radau tokia kritika
"1. Masės sudėtis - smulkintas taurusis metalas ir užpildas (dažniausiai celiuliozė, kitaip tariant popierius), apie 20-30 proc visos masės tūrio. kaitinant masę užpildas pasišalina, taigi gausime atitinkamas poras visame dirbinio tūryje (net ir įvertinus, kad masė "susės" apie 10proc). Taigi poliravimas nebeįmanomas arba teks padėti daug pastangų, kad "užlopyti" paviršines poras. 2. Rezultate gaunamas beveik gryno sidabro gaminys, o tokios prabos juvelyriniai dirbiniai praktiniam vartojimui netinkami - bus minkšti, lengvai deformuosis ir braižysis. 3 Padalinkite artclay pakuotės kainą iš modeliavimo masės svorio ir gausite metalo kainą apie 5-6lt/g, kaina dar paaugs, nes iš masės pasišalins užpildas ir vanduo. Gi gryno sidabro kaina kaina dabar apie 1,8Lt/g."
http://www.facebook.com/?ref=home#!/pages/Vilnius-Lithuania/Viskas-juvelyrams/227939538833?ref=ts&ajaxpipe=1&__a=11

ka jus apie tai?

ir dar..jus prekiaujat siuo metalo moliu? o jeigu noreciau pas jus isdegti savo dirbini, kiek kainuotu?

štai ir aš
Atgal į viršų
kaarolyyte
Svečias

PranešimasParašytas: Pir. Birželio 28, 2010 17:57    Rašyti temą: Atsakyti su citata

margute,

žinai, tiesa pasakius man nė kiek nenuostabu šitokia juvelyrų kritika. Esu daug jos girdėjusi ir dėl labai daug ko aš nesutinku, bet nenoriu aš nei peikti, nei kažkaip kažką ginti, juk čia kiekvieno nuomonė kas yra juvelyrika, o kas ne! Ši tema būtent apie Art Clay. Nesu aš baigusi juvelyrikos mokslų, neturiu diplomo, bet Art Clay molis šito ir nereikalauja, kad žmogus galėtų kurti.
O mano nuomonė ir lengvas atsakymas:
Aš nesutinku, kad poliravimas nebeįmanomas ar, kad teks padirbėti itin daug. Poliravimas tikrai įmanomas :d Tiksliau tai įprastas dalykas. Dėja neturiu tokios nuotraukos, kurioje puikiai matytusi veidrodinis blizgumas ir jokių paviršinių porų, bet pamatę gyvai, manau įsitikintumėte, jog viskas įmanoma. Žinoma nepaneigsiu ir to, kad kaikada (taip buna ir man) tikrai atsiranda burbuliukų, griovelių ir t.t. Tai paprasčiausiai dėl netinkamo išminkymo ar netaisyklingo darbo.
Taip pat sutinku ir dėl kainos, kad palygint su, kaip sako "gryno sidabro" gramo kaina, Art Clay tikrai daug brangesnis. Bet ir čia galime tiesiog lyginti ko mums reikia dirbant su Art Clay sidabru. (atskirų patalpų, įrengimų, specialių įrankių ir t.t ?)
Taip pat aš sutinku, kad jis degdamas traukiasi. Taip yra dėl to, kad visos rišamosios medžiagos sudega. Bet tos vadinamos "masės" tikrai ne 20 - 30 %, o 8%.
Ir dar aš sutinku, kad gaunasi rezultate beveik gryno sidabro gaminys. Bet nelabai norėčiau sutinkti, kad, pagal juvelyrų žinias, toks dirbinys praktiniam vartojimui netinkamas. Tiek mano draugai, tiek aš pati nešioju savo kurtus papuošalus ir pakankamai dažnai. Taip, jie braižosi, bet tikrai nematau didesnio braižymosi nei visų mano turimų 925 prabos gaminių.
Taigi niekam nežadu kažko įpiršti, bet aš šią medžiaga įsimylėjau ir giliai liūdina žmonių netolerancijai šiam amatui ar hobiui.

Kaune prekiaujama Art Clay metalo moliu. Jei įdomu kainas parašysiu į AŽ.
Išdegimas krosnyje nemokamas.
Atgal į viršų
Laurela
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 03 Rugpjūčio 2009

PranešimasParašytas: Tr. Liepos 21, 2010 14:34    Rašyti temą: Atsakyti su citata

hm ... gal ir kvailas klausimas,bet jeigu as namie turiu elektrine virykle,tai jau man be sansu isbandyti sita geri?
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Apsilankyti vartotojo tinklapyje
margute
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Tr. Liepos 21, 2010 15:20    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Laurela rašo:
hm ... gal ir kvailas klausimas,bet jeigu as namie turiu elektrine virykle,tai jau man be sansu isbandyti sita geri?

kaip suprantu, jei is tos parduotuves pirksi moli tai ten galesi ir isdegti

štai ir aš
Atgal į viršų
Laurela
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Tr. Liepos 21, 2010 15:33    Rašyti temą: Atsakyti su citata

nelabai supratau,o koks skirtumas is kur pirkti (as ne Lt gyvenu,tai gal uzsieny pirkciau)

[ Tr. Liepos 21, 2010 13:33 ]
nelabai supratau,o koks skirtumas is kur pirkti (as ne Lt gyvenu,tai gal uzsieny pirkciau)
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Apsilankyti vartotojo tinklapyje
margute
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Tr. Liepos 21, 2010 16:01    Rašyti temą: Atsakyti su citata

nepagalvojau, kad ne iš Lietuvos
beja, mažus dalykus, kaip suprantu, galima išdegti su degikiu

štai ir aš
Atgal į viršų
Laurela
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Tr. Liepos 21, 2010 17:18    Rašyti temą: Atsakyti su citata

ech...sunkiai cia su manim sekasi ........ na gerai nusilipdau kazka,ir ka man daryt???? orkaite elektrine,kaip kepti?kiek laiko? kiek laipsniu ir t.t ......
Atgal į viršų
kaarolyyte
Svečias

PranešimasParašytas: Kv. Liepos 22, 2010 11:20    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Laurela rašo:

Sveika, Laurela,

klausimas tikrai nekvailas, tiesiog normalus klausimas nesusidūrusiam su Art Clay sidabru. Jei turi elektrinę viryklę, tai alternatyva yra degiklis. Įdedu nuotraukėlę, kokį būtent naudoju aš. Jų kainos įvairios. Apie 80 - 200 lt. Tai priklauso nuo jo "naglumo"

Kaip jau minėjau anksčiau, degti rekomenduoja ne didesnius nei 5 cm. ir 25 g. gaminukus. Visas degimas vyksta apie +- 5 min.

Tikiuosi paaiškinau suprantamai. Laukiu dar klausimėlių.

[ Kv. Liepos 22, 2010 11:24 ]
Laurela rašo:

[ Tr. Liepos 21, 2010 13:33 ]

Čia yra tokia pagalba žmonėm ir tuo mačiu pardavėjui. Jei žmogus perka būtent iš tos vietos, tai jis garantuoja kaip papildomą paslaugą - išdegimą. Jei tu gyveni užsieny ir pirksi iš užsienio, tad gali būti, jog ir ten tau išdegs nemokamai Šiaip tai pasaulyje plačiai yra žinomas Art Clay sidabras ir jau praėjo daugiau nei 20 metų, nuo jo sukūrimo, tad užsieny su juo dirbama daug seniau ir daug intensyviau nei Lietuvoje. Tikiuosi rasi netoli savęs parduotuvėlę, kurioje prekiauja visa reikalinga medžiaga darbui su Art Clay. Jei kils kokių klausimų ar neaiškumų, aš visad mielai atsakau

[ Kv. Liepos 22, 2010 11:35 ]
Laurela rašo:
ech...sunkiai cia su manim sekasi ........ na gerai nusilipdau kazka,ir ka man daryt???? orkaite elektrine,kaip kepti?kiek laiko? kiek laipsniu ir t.t ......

na, visų pirma, kaip minėjau reikėtų įsigyti degiklį. Degimas vyksta neilgiau kaip penkias minutes. Tiesiog uždegus degiklį, jo liepsną reikia nukreipti į degamą gaminį. Tuomet laikyti liepsną apie 2 cm. atstumu virš degamo paviršio, lėtai sukant degiklį ratu. Neišsigaskite, degamas gaminys trumpam užsiliepsnoja ir pasimato šiek tiek dūmų. Taip turi būti. Kai dingsta liepsna ir dūmai toliau degame gaminį tol, kol jis pasidaro oranžinis. Tuomet atitraukiame degiklį šiek tiek daugiau nei 2 cm ir degame toliau. Nuo tos akimirkos, kai gaminukas pasidarė oranžinis, degti tereikia apie 1 min. Štai taip tikiuosi aiškiai. Siūlyčiau degti lauke, prietemoje, ant šamotinės plytos. Jei patalpoj ar lauke itin šviesu galite nepamatyti kada gaminukas pakeitė spalvą, tuomet galimas per ilgas degimas, dėl kurio gaminukas galiu pradėti lyditis. Tad visuomet reikia stebėti. LAuke patariu degti dėl saugumo sumetimų. O geriausias degimui pagrindas (mano nuomone) šamotinė plyta.

Laukiu dar klausimėlių

[ Kv. Liepos 22, 2010 11:38 ]
Na, o kodėl kitos merginos tyli. Juk yra jau dirbančių su Art Clay sidabru. Ir kaip sekasi? pasirodykite su nuotraukėlėmis ar viskas gerai gaunasi?

Laukiu nesulaukiu
Atgal į viršų
Laurela
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Kv. Liepos 22, 2010 11:55    Rašyti temą: Atsakyti su citata

dekui uz issamius ats..... art clay maciau internete,tai jeigu nerasiu cia aplink save kazkur,siusiuos pabandymui,tik va dabar klausimas kazin kur tu degikliu buna?
Atgal į viršų
kaarolyyte
Svečias

PranešimasParašytas: Kv. Liepos 22, 2010 14:09    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Laurela rašo:
dekui uz issamius ats..... art clay maciau internete,tai jeigu nerasiu cia aplink save kazkur,siusiuos pabandymui,tik va dabar klausimas kazin kur tu degikliu buna?

Na, nežinau kaip su užsieniu, bet Lietuvoje galima jų įsigyti statybinių prekių parduotuvėse, automobilių prekių parduotuvėse. Šiaip,kiek žinau kelios auksarankės siuntėsi iš kažkur, gal taip jom pigiau gavosi Tad tereikia paieškoti. Tikrai aplink kažkur yra tokių prekių parduotuvėlių kaip minėjau, tad sėkmės paieškose Šiuo metu darau dėžę fotografavimui ir banysiu padaryti geresnes nuotraukas iki šiol, kad visos pamatytų, kad iš Art Clay sidabro daug ką galima padaryti
Atgal į viršų
Laurela
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Kv. Liepos 22, 2010 15:28    Rašyti temą: Atsakyti su citata

dekui labai,bandysiu ieskoti aplink save kazkur to degiklio
Atgal į viršų
kaarolyyte
Svečias

PranešimasParašytas: Kv. Liepos 22, 2010 15:32    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sėmės
Atgal į viršų
margute
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Kv. Liepos 22, 2010 15:56    Rašyti temą: Atsakyti su citata

kaarolyyte, gal jau vyksta kursai?

štai ir aš
Atgal į viršų
Laurela
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Kv. Liepos 22, 2010 18:39    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Su MB jau susitariau del degiklio ,sake reikia- bus ,dabar reikia pati art clay parsisiusti is kazkur ir ismeginsiu
Atgal į viršų
kaarolyyte
Svečias

PranešimasParašytas: Antr. Liepos 27, 2010 13:32    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sveikos merginos. Kaip Jums sekasi?

margute rašo:
kaarolyyte, gal jau vyksta kursai?

Sveika, margute, nuo rugpjūčio 16 dienos galime tartis dėl kursų. Kada patogu.
Atgal į viršų
Austejyte
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 31 Sausio 2009

PranešimasParašytas: Tr. Liepos 28, 2010 09:04    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Kaarolyyte,

Gal teko bandyti tepti sidabro pasta ant 925 sidabro? Ar pastos sluoksnis neatsoktu nuo 925 sidabro?
Kazkaip esu girdejusi, kad nelabai lipinasi skirtingu prabu sidabras.
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
kaarolyyte
Svečias

PranešimasParašytas: Tr. Liepos 28, 2010 10:40    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Austejyte rašo:
Kaarolyyte,

Gal teko bandyti tepti sidabro pasta ant 925 sidabro? Ar pastos sluoksnis neatsoktu nuo 925 sidabro?
Kazkaip esu girdejusi, kad nelabai lipinasi skirtingu prabu sidabras.

Sveika Austejyte, atsakau:

ant didelio ploto 925 prabos sidabro neteko tepti Art Clay pastos. Bet teko mažus 925 pusgaminukus dėti į Art Clay sidabro molį ir aptepti pasta. Iš tiesų viskas puikiausiai susilydė ir jokių prolemų.
Įdedu keletą nuotraukyčių:

Primoje pati aiškinausi, kaip 925 prabos sidabro viela susilydo su Art Clay sidabro moliu. Na rezultatas nudžiuginio.

antojoje dariau auskarus, kuriuose įdėjau štiftuką (taip pat 925 prabos sidabro) į Art Clay sidabro molį, jie taip pat puikiai "susiklijavo". O jei teptume tarkim ant kažkokio didesnio 925 paviršiaus pastą, tai gal ir ne viskas prikibtų, bet tai irgi reikia išbantydi, nes teoriškai tepti reikėtų Art Clay aliejaus pasta, kuri yra klijų pagrindu ir tinkama priklijuoti 925 prie 999, sutaisyti sulūžusį gaminuką ir pan.

Na nelabai padėjau, bet galiu atlikti bandymą rytoj. Tuomet aiškiau bus.
Atgal į viršų
margute
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Tr. Liepos 28, 2010 10:46    Rašyti temą: Atsakyti su citata

va va šitas man taip pat aktualu ar galima sidabro pusfabrikačius 925 sukombinuoti su šiuo 999 sidabru

štai ir aš
Atgal į viršų
kaarolyyte
Svečias

PranešimasParašytas: Tr. Liepos 28, 2010 10:55    Rašyti temą: Atsakyti su citata

margute rašo:
va va šitas man taip pat aktualu ar galima sidabro pusfabrikačius 925 sukombinuoti su šiuo 999 sidabru

Sveika, margute,

kaip jau ir minėjau, teoriškai nepatartina to daryti, bet jei skaitei praeitą komentarą, tai aš tą darau sėkmingai.
Atgal į viršų
ausriniukas
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 11 Kovo 2007

PranešimasParašytas: Tr. Lapkričio 10, 2010 00:19    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Laba,

susižavėjau šiuo stebuklu ir aš tik klausimas iškilo: skaičiau ir šią, ir kitą temą apie Art Clay, bet taip ir nesupratau, ar degiklį galima naudoti tik sidabrui ar ir bronzai?
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
kaarolyyte
Svečias

PranešimasParašytas: Tr. Lapkričio 10, 2010 11:30    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sveika, smagu, kad prisijungei. Pagal visą teoriją, ta degiklis tik sidabrui. Bronzą jei degsi su degikliu tikrai gali deformuotis. Esu bandžiusi. Kepiau mažyti kubelio formos bronzos gabalėlį. Tai vienoje pusėje iššoko gumbiukas. Degant krosnyje taip neatsitinka.
Atgal į viršų
Rodyti pranešimus nuo ankstesnio:   

Pardoutuvių katalogas block

Pradėti naują temą   Atsakyti į pranešimą    Pagrindinis puslapis -> Konsultacijų centras Visos datos yra GMT + 3 valandos
Puslapis 12

Pereiti į:  
Jūs negalite rašyti naujų pranešimų į šį forumą
Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite ištrinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite dalyvauti apklausose šiame forume

Copyright © 2006-2015 auksarankes.lt Visos teisės saugomos Lietuvos Respublikos įstatymų
Draudžiama be raštiško www.auksarankes.lt leidimo naudoti ir platinti šiame tinklalapyje esančią bet kokią grafinę bei tekstinę informaciją kitose interneto svetainėse bei žiniasklaidos priemonėse.