Knygrišystė. Gaminame knygeles patys
Pradėti naują temą   Ši tema uždaryta. Jūs negalite redaguoti pranešimų ar rašyti atsakymų    Pagrindinis puslapis -> Rankdarbiai iš popieriaus
Rodyti ankstesnę temą :: Rodyti sekančią temą  
Autorius Pranešimas
Liukse
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 30 Lapkričio 2007
Pagyrimų: 1

Medaliai: 2 (Daugiau...)
2010 Gegužė (Suma: 1) 3 vieta (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Antr. Sausio 25, 2011 23:48    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sarma, tu šaunuolė - pirma ištestavai

Mane taip pat labai suintrigavo toks įdomus ir iš pažiūros lengvas popieriaus gražinimo būdas. Kaip tik pabaigiau klijuoti.

Aš tai nebuvau tokia preciziška: paėmiau gabalą dėžės kartono, servetėlės gabaliuką ir tos plėvelės. Sudėjau viską paeiliui: kartonas, plėvelė ir servetėlė, o ant viršaus kepimo popierius. Lyginau ant vidutinio lygintuvo karščio. Keli brūkštelėjimai ir viskas prilipo. Tikrai veikia. Uh... dabar ramu Skaitom, teks dabar tau bandyti

Iliustracijos:

Plevėlė puikiai suvaidina klijų vaidmenį:

Mano puslapis
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Apsilankyti vartotojo tinklapyje
Erikaa
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 26 Lapkričio 2009

Medaliai: Nieko

PranešimasParašytas: Tr. Sausio 26, 2011 00:31    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Kadangi rytojaus negalėjau sulaukt nutariau pradėt darbuotis šiandien. Tik nusprendžiau pirmiausia restauruoti ne 2 Lietuvių kalbos taisyklių sąsiuvinius o seną Rusų kalbos sąsiuvinį. Taigi :
Prieš

PO be dekoracijų

Prisvilęs blynas

Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 30 Birželio 2008
Pagyrimų: 2

PranešimasParašytas: Tr. Sausio 26, 2011 15:38    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Oho, jūs čia jau naujas technikas bandot.
Aš čia vakar dariu knygelę ir fotografavau procesą. Įdedu jums čia pirmiausia, o jei bus geras, tai dėsiu portalan

Japoniško rišimo pradžiamokslis.

Priemonės:
* Kartonas viršeliui (rekomenduoju min 3 mm storio)
* Popierius (oda, tekstilė,...) viršeliui (popierius geriau storesnis, nei rašomasis)
* Popierius puslapiams
* Popierius priešlapiams (tinka storesnis popierius, popierius skrebinimui)
* Virvelė, adata
* Klijai (pieštukiniai ir/ar lipalas)
* Peiliukas
* Liniuotė (geriausia metalinė)
* Pieštukas, trintukas, spaudės
* Plaktukas, yla, pagrindas pjaustymui

Pradedam:

Pasiruošiame du vienodo dydžio kartono gabalėlius viršeliui.

Vienas iš jų bus viršutinis. Jame nuo krašto ~2,5 cm atstumu pasižymime liniją.

Nuo tos linijos brėžiame dar vieną liniją 5 mm atstumu.

Išpjauname tą tarpelį.

Imame skiautelę storesnio popieriaus (gali būti skrebinimo popierius ar storesnis spalvotas) ir sujungiame tas dvi dalis. Palyginus su antru viršelius, kartonai turi būti vienodi.

Iš kitos pusės (geroji pusė)

Viršeliuose praduriame skylutes (naudojamės liniuote, yla, plaktuku). Duriame per abu kartu, kad skylės sutaptų. Pirmąjį viršelį dedame gerąja puse į viršų, antrąjį - gerąja puse į apačią.

Imame viršelio popierių ir kerpame tokias detales su kelių milimetrų užlaidomis.

Priklijuojame popierių ir kraštus lipalu (neturint jo, galima naudoti ir pieštukinius).

Priklijuojame antrą viršelį.

Kerpame balto popieriaus lapus, truputį mažesnius už viršelius ir priklijuojame lipalu - paslepiame viską.

Kerpame priešlapių popierių tokio pat dydžio, kaip tie balti lapai - gali būti keliais milimetrais daugiau. Priklijuojame pieštukiniais klijais (lipalas gali išdžiūvęs susiraukšlėti) ir paslėgiame šiuos paruoštukus.

Kerpame puslapius tokio dydžio, kaip priešlapių formatas.

Susegame spaudėmis ir praduriame skylutes (nepamiršti naudotis viršeliais ir pradurti skylutes toje pačioje vietoje !)

Pirmą viršelį pavartyti per lenkimo vietą (išpjautą tarpelį). Jei blogai prisiklijavo kraštai ar priešlapiai, pataisome ir dar paslėgiame. Sudedame visas detales į vieną knygelę, suspaudžiame spaudėmis, patikriname, kad skylutės lengvai prasivertų ir pasiruošiame adatą su virvele.

Naudojamės šia siuvimo schema http://en.wikibooks.org/wiki/Bookbinding/Japanese_side_stitch arba video http://www.youtube.com/watch?v=8XHfwe_VfbM ir susiuvame knygelę kažkiek patempiant virvelę.

Pavartome, pasigrožime ir paslėgiame knygelę, kad galutinai prisiklijuotų viskas Turime knygelę! Viršelį dekoruojame kaip norime

Žinutės autorė buvo pagirta.
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Apsilankyti vartotojo tinklapyje
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

Prisijungė: 09 Lapkričio 2009
Pagyrimų: 6

2010 Gruodis (Suma: 1) 1 vieta (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Tr. Sausio 26, 2011 17:33    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Kokia puiki pamoka Ačiū, Kibirkstele Dėk į portalą straipsnį
japoniškasis įrišimas man paslaptingas kaip pati Japonija. Turint prieš akis tokį nuoseklų paaiškinimą rūpi išbandyt. Pabaigsiu įpusėtas tradicinio rišimo knygutes, tada jau nersiu japoniškan. o dar pažadėta koptiškojo įrišimo pamokėlė laukia, kad prie jos prisėsčiau

Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Kibirkstele
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Tr. Sausio 26, 2011 19:35    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sarma, ačiū
Aš su nekantrumu laukiu koptiškojo įrišimo
O japoniško daugybė variantų gali būt - aš pati planuoju išbandyt "vėžliuko" techniką...

Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 24 Vasario 2010

PranešimasParašytas: Tr. Sausio 26, 2011 19:55    Rašyti temą: Atsakyti su citata

[ Tr. Sausio 26, 2011 20:00 ]
Sveikos, aš ir pabandžiau pasidaryti knygutę, likau labai patenkinta rezultatu, nors dar nesumąsčiau ką įklijuoti į viršelio vidurį.
Į knygutę rašau įvairias mintis.

Atsiprašau už nuotraukų kokybę, šiuo metu neturiu fotoaparato ir laikas fotagrafuoti ne koks.
Atgal į viršų
Gabiska
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 03 Sausio 2008

PranešimasParašytas: Tr. Sausio 26, 2011 21:10    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Ar aš teisingai supratau, Kibirkštele, Jūsų pamokoje lankstosi tik vienas viršelis, kiek man teko skaityti knygoje ir šiaip domėtis įrišant japonišku rišimu lankstytis turi abu viršeliai ypač jei jie daromi iš tvirto kartono, jei viršelis lankstus jis daromas iš vientiso lapo.

Atgal į viršų
Selga.
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 01 Balandžio 2009

Medaliai: 1 (Daugiau...)
3 vieta (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Tr. Sausio 26, 2011 21:11    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Pamėginau ir aš popierių papuošti servetėle. Kaip ir Sarma darė pradėjau lyginti nuo vidurio. Puikiai pavyko tik kai kur kampai nenorėjo sulipti, tai teko normalius klyjus panaudoti.
Dabar liko pora daiktų susrast ir kibsiu į knygų gaminimą

Kibirkstele
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Tr. Sausio 26, 2011 21:44    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Gabiska, taip, lankstosi tik viršutinis viršelis.
Nežinau, ar tikrai taip turi būti, bet čia turbūt patogumo klausimas?

Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Tr. Sausio 26, 2011 23:05    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Gal būt galimi įvairūs variantai? Mano turimoje pamokėlėje lankstosi abu viršeliai http://www.scribd.com/doc/36540313/Bookbinding-Tutorial-Japanese-stab-binding, betgi ir improvizacija ko gera, galima.
Kibirkstele, noriu paklaust, kokio dydžio ši knygutė?
Ir kokio storio lapai naudoti? Kažkaip man atrodo, kad čia labiau tiks stori lapai ir dirbinys būtų daugiau panašesnis į albumą. Bent jau mano vizija tokia (bus proga panaudot turimus popierius)

Kibirkstele
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Kv. Sausio 27, 2011 15:25    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sarma,
na, čia aš taip darau šitas knygeles - dabar pagalvojau, ar tame video, iš kurio mokiausi, lankstėsi abu viršeliai, ar ne...

Šios knygelės formatas 20,5 x 13 cm. Puslapiai daryti iš kanceliarinio popieriaus (80 g/m2). Lapų 55 berods.

Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Kv. Sausio 27, 2011 16:59    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sarma Jūsų įdėta pamokėlė labai informatyvi, joje parodytas klasikinis japoniškas įrišimas, pirmą kartą bandančioms šį rišimą ji nuostabus pavyzdys.

Atgal į viršų
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Kv. Sausio 27, 2011 18:48    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Peržvelgiau šiandien temą ir apsidžiaugiau. Smagu, kad vis daugiau knygelių mylėtojų randasi Kai sukūriau temą, galvojau, ar tik nebūsiu vienas lauke karys. O va, šitiek bendraminčių
Eksperimento su servetėle rezultatas jau įgavęs skirtukų pavidalą

P.S. kažkas kreipiasi daugiskaita nu nu nu, prašom greit persiorientuot į vienaskaitos antrąjį asmenį, jokių jūs

Selga.
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 01 Balandžio 2009

Medaliai: 1 (Daugiau...)
3 vieta (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Kv. Sausio 27, 2011 19:27    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Oho kokie skirtukai, dabar bus linksmiau su tomis knygomis Gal čia reikėtų papildyti tema "Knygrišystė.Gaminame knygeles ir jų aksesuarus patys"
Gabiska
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Kv. Sausio 27, 2011 19:50    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sarma skirtukai labai gražūs, norėjau tik paklausti, ar po plėvele pasislepia tie išspausti servetėlės kraščiukai, ar vistik jie matosi?

[ Kv. Sausio 27, 2011 20:37 ]
Kaip pasendinti lapus
http://www.liveinternet.ru/users/skrepkka/post141865856/

Atgal į viršų
Gabiska
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Kv. Sausio 27, 2011 21:00    Rašyti temą: Atsakyti su citata

tikiuosi nesikartosiu, pamoka kaip pasidaryti knygą

http://www.jamiebutler.com/tutorials/bookbinding2.php

Atgal į viršų
Liukse
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Kv. Sausio 27, 2011 22:01    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Tikrai smagu, kai tiek daug nuostabių knygelių pasirodo
Sarma, skirtukai nuostabūs

Mano puslapis
Atgal į viršų
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Pen. Sausio 28, 2011 00:05    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Selga. rašo:
dabar bus linksmiau su tomis knygomis

Vienas skirtukas jau apsigyveno tikrai linksmoje knygoje. Pradedu skaityt J. Erlicko "Mano meilė stikliniais kaliošais"

[ Pen. Sausio 28, 2011 00:07 ]
[quote="Gabiska"] ar po plėvele pasislepia tie išspausti servetėlės kraščiukai, ar vistik jie matosi?

Čia apie tą "subadytą" servetėlės kraščiuką? Truputį išsilygina, bet įspaustos duobutės vistiek matyt. Net nuotraukoj skirtuko apačioje prie skylutės galima įžiūrėt.

Ką tik baigiau tris miniatiūrines knygeles. Pritaikiau raktų pakabukams. Bet jau krapštymosi prie jų Ne ką mažiau nei su didelėm. Savaitgalį parodysiu nuotraukytes.

Liukse
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pen. Sausio 28, 2011 01:24    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sarma, lauksim naujienų Labai įdomu :-ñ:

Mano puslapis
Atgal į viršų
Inesa B.
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 23 Balandžio 2009

PranešimasParašytas: Pen. Sausio 28, 2011 12:11    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Nuostabūs skirtukai.Labai nuotaikingi ir dailūs.
Atgal į viršų
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Št. Sausio 29, 2011 00:37    Rašyti temą: Atsakyti su citata

pasigrožėkime
http://www.moniquelallier.com/gallery-1.html

Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Št. Sausio 29, 2011 16:29    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Tęsiame mokslus.
Koptiškasis įrišimas (coptic binding; коптский перплёт)
Koptiškojo įrišimo pagrindinis akcentas yra per knygos nugarėlę einančios siūlo eilutės primenančios nertą vąšeliu pynelę. Jei įrišimui naudojamas storesnis, kontrastingos spalvos siūlas tuomet knyga daroma atvira nugarėle tuo tarsi parodant, jog tai- tikrai rankų darbo gaminys.

Pabandykime įrišti knygelę šiuo būdu.
Darbui reikės:
popieriaus puslapiams,
adatos ir siūlo,
smeigtukų,
klijų bei teptuko jiems,
popieriaus viršeliui.

Pasiruošiame trijų perlenktų lapų blokelius (kaip ir paprastai knygai). Imame pirmąjį blokelį ir smeigtuku padarome skylutes. Jų skaičius priklausys nuo lapo dydžio. Atstumai tarp skylučių turi būti maždaug 2,5- 4cm.

Tą patį kartojame su visais blokeliais. Svarbu, kad visuose blokeliuose skylutės būtų tose pačiose vietos, nes tik tada gausite gražią pynutę. Jei nenorite kiekvieną kartą matuoti liniuote, kaip šabloną galima naudoti pirmą blokelį.

Sekantis etapas- siuvimas.
Siūlas turi būti pakankamai tvirtas. Labai gražiai atrodytų susiuvimas lininiu ar grubiu medvilniniu siūlu.
Iš išorinės blokelio pusės smeigiame adatą, paliekam nedidelę siūlo uodegėlę. Adatą ištraukiame per skylę, esančią priešingame blokelio šone.

Imame kitą sąsiuvinuką (nuotraukoje jis žalsvos spalvos). Smeigiame adatą į kraštinę šio blokelio skylutę.

Iš vidinės antro blokelio pusės smeigiame adatą į sekančią skylutę ir padarome dygsnį.

Adata toliau keliauja tiesiai ir patenka į pirmo blokelio vidų.

Čia mūsų laukia radinys- ilgasis dygsnis, kurį padarėme pačioje darbo pradžioje. Adata užkabiname tą ilgąjį siūlą ir per tą pačią skylutę grįžtame atgal.

Gal kyla klausimas kam reikalinga siuvimo pradžioje palikta siūlo uodegėlė? Ji atlieka labai svarbų vaidmenį. Vis patempiant už uodegėlės reguliuojamas pirmo didžiojo dygsnio įtempimas. Tad kartkartėmis vis reikia timptelėti siūlą. Neužmirškim šio veiksmo.
Adata vėl grįžta į antro blokelio vidų.

Vėl darome dygsnį.

Adatą vedam į pirmo blokelio vidų ir

...vėl užgriebiame ilgojo dygsnio siūlą ir per tą pačią skylę grįžtame atgal.

Šį veiksmą kartojame tol, kol atkeliausime iki paskutinės antro blokelio skylutės. Adatą ištraukiame ir matysime, kad abu siūlo galai susitiko.

Siūlą, einantį nuo adatos, tvirtai surišame su likusia uodegėle, jos likutį nukerpame.

Imame trečią blokelį. Neapsirikite, jis turi būti dedamas prie antro, o ne prie pirmo sąsiuvinuko.
Smeigiame adatą į pirmą trečio blokelio skylę.

Viduje padarome dygsniuką, adatą ištraukiame.

Dabar adatą perkišame pro mažą dygsniuką tarp pirmo ir antro blokelių.

Susidaro kilputė. Į ją smeigiame adata (tarsi darytume mazgą).

Užveržiame

Ir smeigiame adatą į trečią blokelį.

Vėl darome dygsniuką trečio blokelio viduje.

Išorėje vėl kabiname už dygsnelio tarp 1 ir 2 sąsiuvinukų, užveržiame ir ....pamažu keliaujame link paskutinės trečio blokelio skylutės. Vėl užveržiame kilputę

Imame ketvirtą blokelį , dedame jį prie trečio.... ir t. t. daigstome, užtvirtiname... kol pastebėsime, kad visi blokeliai susiūti.

Knygelė jau reikiamo storio- puiku. Finišas visai arti.
Padarę paskutinę kilpą, užveržiame

Siūlą reikia gerai užtvirtinti. Smeigiame į artimiausią dygsniuką

Į susidariusią kilpą veriame siūlą, užveržiame, siūlą nukerpame.

Štai kokia daili knygelė.

Nugarėlę patepame klijais, paslegiame kol gerai išdžius.

pamokėlė iš http://threemoon.blogspot.com/2010/03/blog-post_18.html

Žinutės autorė buvo pagirta.
Atgal į viršų
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Št. Sausio 29, 2011 19:04    Rašyti temą: Atsakyti su citata

kažkaip įsijaučiau čia
bet reikia tesėt duotus pažadus, tad padarau viską, ką esu įsipareigojusi ir vėl keliauju prie knygų. Įklimpau juodai
Mažosios knygutės- pakabukai. Ateityje teks sugalvot būdą, kaip pagreitint darymo procesą. Gal naudosiu viršeliui storą odą, nereikės tiek klijavimo

Dvi knygelės aprengtos oda ir puoštos dekupažu.
Pirmoji

dekoracija iš arčiau

priešlapiai.

Knygelė su dama. Paveiksliukas iš žurnalo. Kadangi popierius buvo labai jau baltas, pirmiausia sendinau kalio permanganato tirpalu. Dar sendinta dekupažuojant, tad paveikslėlis tapo išties apmūsijęs, senovinis

madam iš arčiau

rankdarbiu manijake
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 04 Sausio 2010
Įspėjimų: 1

PranešimasParašytas: Št. Sausio 29, 2011 19:51    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Nuostabios knygos. Paskutinė tikrai labai įspūdinga... . Beje sveikinu atradus dekupažą .

Atgal į viršų
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Sk. Sausio 30, 2011 19:07    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Idėjos popieriaus dekoravimui
http://www.liveinternet.ru/users/james_york/post134895333/
Skirtukai
http://www.liveinternet.ru/users/james_york/post133536359/

Rodyti pranešimus nuo ankstesnio:   

Pardoutuvių katalogas block

Pradėti naują temą   Ši tema uždaryta. Jūs negalite redaguoti pranešimų ar rašyti atsakymų    Pagrindinis puslapis -> Rankdarbiai iš popieriaus Visos datos yra GMT + 3 valandos
Puslapis 650

Pereiti į:  
Jūs negalite rašyti naujų pranešimų į šį forumą
Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite ištrinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite dalyvauti apklausose šiame forume

Copyright © 2006-2015 auksarankes.lt Visos teisės saugomos Lietuvos Respublikos įstatymų
Draudžiama be raštiško www.auksarankes.lt leidimo naudoti ir platinti šiame tinklalapyje esančią bet kokią grafinę bei tekstinę informaciją kitose interneto svetainėse bei žiniasklaidos priemonėse.