Knygrišystė. Gaminame knygeles patys
Pradėti naują temą   Ši tema uždaryta. Jūs negalite redaguoti pranešimų ar rašyti atsakymų    Pagrindinis puslapis -> Rankdarbiai iš popieriaus
Rodyti ankstesnę temą :: Rodyti sekančią temą  
Autorius Pranešimas
Liukse
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 30 Lapkričio 2007
Pagyrimų: 1

Medaliai: 2 (Daugiau...)
3 vieta (Suma: 1) 2010 Gegužė (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Pen. Vasario 11, 2011 22:50    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Kelias dieneles negalėjau čia apsilankyti ir ką randu - daugybę neišpasakytai gražių darbų. Kaip patiko knygelė-segės idėja. Kažkaip kitoniškiau, nei vien tik pakabukas. Visų tokie gražūs dekorai, toks puikus atlikimas. Čia kažkoks profesionalių kampelis. Visoms dideli pagyrimai

Mano puslapis
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Apsilankyti vartotojo tinklapyje
Skaitom
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 13 Sausio 2011

Medaliai: Nieko

PranešimasParašytas: Št. Vasario 12, 2011 00:06    Rašyti temą: Atsakyti su citata

pepa, tavo knygelė nuostabi Kaip dailiai viskas padaryta

Beje, o kur jūs perkat odą viršeliams? Nes audinių parduotuvėse aš nerandu. Pati dažnai naudoju senas rankines, batus, paltus Bet vis ieškau va tokios gražiai rudos spalvos odos
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

Prisijungė: 09 Lapkričio 2009
Pagyrimų: 6

1 vieta (Suma: 1) 2010 Gruodis (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Št. Vasario 12, 2011 12:00    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Keliu abi rankas už pepa mažiukę knygutę Žinia, miniatiūrinį darbelį padaryt netgi sunkiau nei didesnį.
Skaitom, aš manau, kad odos gabaliukų galima būtų paieškoti rankdarbių parduotuvėse ar tokiose kaip Pasidaryk Pats. Jei neklystu, nedideliais gabaliukais prekiauja ir www.veriniams.lt ir čia forume skyrelyje "Žaliavos rankdarbiams" kažkuri mergaitė
Aš tai prasilekiu pro second hand'us, kur galima aptikt labai šaunių odinių kelnių ar sijonų. Paprastai sijonai nebūna daug nešioti, nenudryžę, o oda puiki- minkštutė, gerai išdirbta. Žinoma, jei knygų įrišimu planuojama užsiimt labai rimtai, tai jau reikėtų visai naujos odikės, bet hobiui- nebūtinai. pavyko nusipirkt keletą daiktų, kurių kokybė ir net neatpažinsi iš kur ta oda

pepa
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 27 Rugsėjo 2009

Medaliai: 1 (Daugiau...)
2011 Birželis (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Št. Vasario 12, 2011 12:08    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Skaitom
.Tavo knygeles irgi saunios.As odele uzsisakiau is http://veriniams.lt.Ji labai minksta ir dirbti su ja lengva,tik reikia saugoti nuo ibrezimu nes greit susigadina.
Dekui Sama.Cia tavo darbai mane paskatino pabandyti .
Atgal į viršų
braskea998
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 03 Sausio 2011

PranešimasParašytas: Št. Vasario 12, 2011 14:30    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Prisižiūrėjau visokių grožybių čia. Kada nors reiks ir man padaryti kokią tais knygelę.
Atgal į viršų
Skaitom
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Št. Vasario 12, 2011 15:34    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Aš šiandien irgi buvau second hande, žiūrinėau i rankines, ir kelnes. Galima tikrai rasti odos, reikia tik išsikarpyti. tik jeigu nedideli daiktai, tai didesnei knygelei ir neužtektų medžiagos.

Vakar žiūrinėjau filmukus apie koptišką siuvimą, pati net šiek tiek pabandžiau. jaučiu pasirinkau blogą siūlą, nes labai netvirtai man jis kažkaip laikės ir žodžiu nepatiko, tai šiandien vėl ieškosiu info, bandysiu, žiūrėsiu, gal pavyks. O kokį siūlą jūs naudojat? aš planavau nusipirkti iš užsienio vaškinio siūlo, specialiai knygų siuvimui. Vaxed cooton vadinas, jeigu ieškosit. O gal yra tokio LT pirkti?

Man rodos aš tuoj kelsiuos į Sarmos temą, nes turiu tiek klausimų
Atgal į viršų
braskea998
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Št. Vasario 12, 2011 21:00    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Nežinau ar čia kas nors pirmais klausė, bet toje pirmoje pamokėlėje nelabai suprantu, kaip reikia susiūti tuos visus lapus.? po tris tai viskas aišku, bet kaip visus.?
Atgal į viršų
braskea998
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Št. Vasario 12, 2011 22:12    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Radau internete dar kelias viršelių įdėjas. Tikiuos dar nebuvo tokių.

Atgal į viršų
Skaitom
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Št. Vasario 12, 2011 22:38    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Susiuvau blokelius, sutepiau klijais ir prispaudžiau storom knygom. Žiūrėsim, kas čia išeis, kai išdžius klijai
Atgal į viršų
Skaitom
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Sk. Vasario 13, 2011 01:39    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Jeee, pagaliau išmokau koptišką rišimą Susiuvau šiandien dvi knygeles, suklijavau ir tikrai vartosi kaip tikra knyga. Klaidas supratau, kiti kartai bus geresni, bet svarbiausia, kad supratau principą

Beje, ar jūs dedat kokį tinklelį (kaip amrlę) ant nugarėlės jau po suklijavimo? Ir iš kur gauti tą juostelę, kur dedama knygos galuose? Ar tiesiog jau tokią susiųtą klijuoti prie viršelio?
Atgal į viršų
Cindy
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 15 Rugsėjo 2007

PranešimasParašytas: Sk. Vasario 13, 2011 12:36    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Kuo klijuojat prie medžiagos tuos kartonus pagrindui? Pas mane suklijavus lipalu liko dėmės.. Gal kad medžiaga tamsi ir gan plona?
Skaitom
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Sk. Vasario 13, 2011 12:44    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Cindy, tikrai gali būti dėl medžiagos plonumo. Aš klijuoju arba spec dažais arba lipalu, bet jeigu būna plonas popierius ar oda, tai tikrai matosi klijai, todėl tepu tokiais baltais permatomais klijais, pirkau Silver City
Atgal į viršų
Cindy
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 15 Rugsėjo 2007

PranešimasParašytas: Sk. Vasario 13, 2011 12:51    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Reikės bandyt klijuot storesnę medžiagą, gal bus gerai
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Sk. Vasario 13, 2011 17:44    Rašyti temą: Atsakyti su citata

braskea998 rašo:
pirmoje pamokėlėje nelabai suprantu, kaip reikia susiūti tuos visus lapus.? po tris tai viskas aišku, bet kaip visus.?

Kai susiuvami blokeliai, jų nugarėlių išorėje matomi siūlo dygsniai. Susiuvant blokelius kartu, adata kabinama už tų dygsniukų (ne už popieriaus), persiuvama tvirtai panašiai kaip adant- adata keliauja per vieno siūliuko viršų, per kito apačią ir t.t.

[ Sk. Vasario 13, 2011 17:54 ]
Skaitom rašo:
Jeee, pagaliau išmokau koptišką rišimą Beje, ar jūs dedat kokį tinklelį (kaip amrlę) ant nugarėlės jau po suklijavimo? Ir iš kur gauti tą juostelę, kur dedama knygos galuose? Ar tiesiog jau tokią susiųtą klijuoti prie viršelio?

Kaip smagu, kad darbas verda tik aš vis tinginiauju teoriniais dalykais daugiau užsiiminėju. Knygelės laukia, kada prie jų prieisiu, na jau ryt tai tikrai

Pirmoms knygutėms marlės nedėjau, bet dabar daromoms dėsiu būtinai. Man regis, ji priduos tvirtumo.
Ta juostelė knygos gale, kitaip dar vadinamas kaptalas. Pirmame puslapyje klasikinio įrišimo pamokėlėj yra tokios foto

ten kaptalas siuvamas, nors man šis procesas dar nėra iki galo aiškus.

Dar pasiknisus radau štai tokį dalyką:
KAPTÃLAS
Angl. headband, endband, head-cup
Vok. Kapital
Pranc. tranchefile
Rus. каптал
Knygos elementas, tvirtinamas prie knygos bloko nugarėlės galų; senųjų knygų kaptalai – apsauginės paskirties; tai spalvotais siūlais apipinta odinė juostelė arba virvelė, kurios galiukai tvirtinami prie kietviršio pagrindų.Vėlesniais laikais kaptalai būdavo prisiuvami prie bloko lankų nugarėlių. Šiuolaikinių knygų kaptalai daromi iš perlenkto audinio juostelės, kurios viena briauna paprastai apipinama spalvotais siūlais arba pastorinama sulenkimo vietoje įdėta virvele(šerdele); šios kaptalo juostelės prie bloko nugarėlės yra priklijuojamos, o ne įsiuvamos. Pastarųjų dešimtmečių knygoms klijuojami ir pramoniniu būdu pagaminti kaptalai.

Medžiagomis knygų įrišimui prekiauja Libra Vitalis, ale čia didmeninė prekyba.

http://www.libra.lt/produktai/ofsetines-spaudos-medziagos-ir-iranga/pospaudimines-medziagos/pospaudimines-medziagos-knygu-ir-zurnalu-gamybai/knygu-irisimo-medziagos

man regis, kaptalą galima pasidaryt iš kokios juostelės ir klijuot.

[ Sk. Vasario 13, 2011 17:59 ]
Cindy rašo:
Kuo klijuojat prie medžiagos tuos kartonus pagrindui? Pas mane suklijavus lipalu liko dėmės.. Gal kad medžiaga tamsi ir gan plona?

Baisiai nemėgstu lipalo. Bet jei tenka naudot, tai ištepus pagrindą iš karto nededu prie audinio, o leidžiu kiek apdžiūti, tada nepersigeria. Dažniausiai dirbu su Moment (nepaisant smarvės ir toksiškumo) bei Moment kristal.
Artmanijoj mačiau klijus rankdarbiams. Rašo, kad tai panašu į lipalą, bet ne lipalas. Skaitom, gal tokius klijus ir naudoji?

Skaitom
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Sk. Vasario 13, 2011 18:45    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Aš dažniausiai perku kokius super klijus rankdarbiams (bet ne moment). Jie būna skirti klijuoti popierių, medžiagą, odą, kartoną, kartais metalą. Viensu turiu baltos spalvos (kaip lipalas), Rayher kompanija, Silver Citu mokėjau 4lt. Ir ten pat dar pirkau tokiu skaidrius klijus (stipresnius), jie atrodo panašiai taip (tik etiketė mėlyna, bet ne juoda)

Gaila, kad ta parduotuvė prekiauja tik didmena. Būtų gerai nusipirkti tos marlės ir kaptalo. Kažin kuo būtų galima pakeist t ąmarlę? gal kokia linine medžiaga? O gal tikra marle? Bent jau aš namie turiu.
Atgal į viršų
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Sk. Vasario 13, 2011 19:18    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Aš rengiuosi klijuoti paprastą marlę

Aptikau knygrišystės žodynėlį. Dažniausiai sutinkamas sąvokas atnešu temon- kai ieškom internete informacijos, gal pravers.

APTRAUKÌMAS
Angl. covering
Vok. Deckung
Rus. покрытие
Gaminant knygos viršelį: kietviršio pagrindų ir nugarėlės apklijavimas popieriumi, oda ar kita medžiaga.

ATVIRÓJI NUGARĖ̃LĖ (TUŠČIÓJI NUGARĖ̃LĖ)
Angl. hollow back
Vok. hohler Rücken, Hohlrücken
Pranc. dos brisé
Rus. полый корешок
Knygos nugarėlės tipas, kai viršelio nugarėlė klijuojama ne prie bloko nugarėlės, o prie specialios medžiagos (senų knygų – prie pergamento, vėliau išleistų – prie audinio arba popieriaus).

AUDEKLÌNIS ĮRIŠÌMAS (TEKSTÌLINIS ĮRIŠÌMAS, DROBÌNIS ĮRIŠÌMAS)

Angl. cloth binding
Rus. текстильный переплет
Įrišimas, kai kietviršio pagrindai ir nugarėlė aptraukiami audiniu.

BERŪ̃GŠTIS PÕPIERIUS
Angl. acid-free paper
Pranc. papier non acide, papier neutral
Rus. нейтральная бумага
Neutralus arba šarminis popierius, pagamintas iš skudurų, chemiškai apdorotų medienos plaušų, linų, medvilnės, džiuto ir kitų pluoštinių augalų celiuliozės.

BROŠIŪRÃVIMAS
Angl. binding
Vok. Broschur
Pranc. brochage
Rus. брошюровка
Spausdintų lapų lankstymas, komplektavimas, jų segimas arba siuvimas į brošiūrą, knygos bloką ar periodinį leidinį.

DENGIAMÓJI MẼDŽIAGA
Angl. covering, lining paper
Vok. Bezug, Überzug
Pranc. doublure, couverture
Rus. покровный материал
Medžiaga (popierius, audinys, oda ar kt.), kuria aptraukiami knygos kietviršio pagrindai ir bloko nugarėlė; galimas ir dviejų (ar daugiau) medžiagų derinys.

DỸGSNIS
Angl. stitch
Vok. (Heft)stich
Pranc. point
Rus. стежок
Tarpas tarp dūrių lanko sąsiuvoje.

ĮRIŠÌMAS

Angl. binding, bookbinding
Vok. Einband
Pranc. reliure
Rus. переплет
Lankų arba lapų sujungimas į bloką ir aptaisymas viršeliu (paprastai kietuoju).

IŠGAUBÌMAS

Angl. rounding
Vok. Rundung
Pranc. arrondir, verbe
Rus. кругление корешка
Knygos bloko nugarėlės formavimas: patepus suspaustą nugarėlę klijais, ji lengvais plaktuko smūgiais kalama kol įgauna gaubtą formą, o priekinis kraštas tampa įgaubtas. Tokio pavidalo knyga ne taip greitai suyra, lengviau verčiami lapai.

IŠGAUBTÓJI NUGARĖ̃LĖ

Angl. round back
Vok. runder Buchrücken
Pranc. dos rond, dos arrondi
Rus. выгнутый корешок
Gaubtos formos knygos nugarėlė.

KARTÒNAS

Angl. board, paperboard
Vok. Pappe, Karton
Pranc. carton
Rus. картон
Storas ir standus lakštinis popierius, gaminamas iš medienos plaušų arba medienos celiuliozės, makulatūros, skudurų. Kartonu vadinamas popierius, kurio vieno metro kvadratinis metras sveria 250 arba daugiau gramų.

KIETÀSIS VIRŠẼLIS (KÍETVIRŠIS)

Angl. stiff cover, rigid cover
Vok. Einband, Buchdecke
Pranc. couverture rigide
Rus. твердый переплет
Knygos bloką gaubiantis viršelis su kietu pagrindu (iš kartono, medžio lentelės, suklijuotų lapų), aptraukiamas oda, audiniu,popieriumi ar kita medžiaga.

KÍETVIRŠIO PÃGRINDAS

Angl. board, binder`s board
Vok. (Buch)deckel
Pranc. plat
Kietojo viršelio detalė – lentelė iš kartono, medžio, rečiau – iš suklijuotų popieriaus lapų; kietviršio pagrindas tvirtinamas prie knygos bloko ir aptraukiamas popieriumi, oda ar audiniu.

KNỸGOS BLÒKAS
Angl. text block
Vok. Buchblock
Pranc. corps du volume, bloc, corps d'oúvrage
Rus. книжный блок
Sukomplektuoti ir sujungti leidinio lapai ar lankai be viršelio.

KNỸGOS LAÑKAS (LAÑKAS)

Angl. section, book section, folded sheet
Vok. Heft
Pranc. cahier
Rus. книжная тетрадь, тетрадь
Knygos bloko elementas: sulankstytų ir sukomplektuotų spausdintų lapų pluoštas. Iš knygos lankų formuojamas blokas.

ODÌNIS ĮRIŠÌMAS
Angl. leather binding
Vok. Lederband
Pranc. une reliure en maroquin (peau)
Rus. кожанный переплет
Knygų įrišimas, kai knygos kietviršis aptraukiamas oda; ji gali būti vientisa arba iš atskirų dalių.

PAPRASTÀSIS PRÍEŠLAPIS
Angl. endpaper
Vok. Vorsatz
Pranc. page de garde
Rus. цельнобумажный форзац
Iš perlenkto vientiso lapo padarytas priešlapis.

PRÍEŠLAPIS
Angl. endpaper
Vok. Vorsatz
Pranc. page de garde, feuille de garde, garde, page blanche, garde couleur
Rus. форзац
Knygos dalis, jungianti knygos bloką su viršeliu. Tai perlenktas balto, spalvoto ar marginto popieriaus lapas, kurio viena dalis pritvirtinama (prisiuvama, priklijuojama) prie išorinio knygos lanko šaknelės, kita dalis priklijuojama prie vidinės kietviršių pagrindo pusės. Priešlapio lapų gali būti daugiau negu du, retais atvejais – vienas.

PRIKLIJÚOJAMASIS PRÍEŠLAPIO LÃPAS

Angl. pastedown, paste-down, board paper
Vok. Spiegelblatt
Pranc. garde, contreplat, contre-garde, garde collée
Rus. наклеиваемый (наклейной) лист форзаца
Priešlapio dalis – balto, spalvoto, marginto popieriaus lapas, klijuojamas prie kietviršio pagrindo vidinės pusės.

PRIKLIJÚOJAMASIS PRÍEŠLAPIS

Angl. tipped-on endpaper, tipped-in endpaper
Vok. angeklebtes Vorsatz
Rus. приклейной форзац
Priešlapis, kurio vienas lapas klijuojamas prie kietviršio pagrindo, o kitas – prie knygos bloko išorinio lapo, pastarojo kraštą šalia bloko nugarėlės patepus klijais. Dažniausiai tai - paprastasis priešlapis, retais atvejais – sudėtinis.

SIŪTINIS BLÒKAS

Angl. sewed block
Vok. geheftete Buchblock
Rus. швейное скрепление
Siūlais susiūtas knygos blokas.

SIUVÌMAS
Angl. sewing
Vok. Heftung
Pranc. couture, brochage
Rus. шитье, cкрепление тетрадей шитьем
Knygos lankų jungimas vienas prie kito adata ir siūlu.

VIRŠẼLIS
Angl. cover
Vok. Deckel, Umschlag
Pranc. plat, couverture
Rus. переплетная крышка, обложка
Knygos apdaras, pritvirtintas prie bloko ir saugantis jį nuo nusidėvėjimo.

VIRŠUTÌNĖ VIRŠẼLIO DALÌS
Angl. uper cover, front cover
Vok. Vorderdeckel
Pranc. Plat supérieur, plat avant, plat antérieur, premier plat
Viršelio dalis, dengianti bloko pradžią. Tai viršutinis kietviršio pagrindas kartu su dengiamąja medžiaga.

ŽYMẼKLIS
Angl. bookmark
Pranc. signet
Rus. закладка
Popieriaus ar kitokios medžiagos juostelė, dedama į knygą skaitomai vietai pasižymėti.

taipogi galima bandyt bibliotekose paieškot šių knygų

Kavaliauskas A., Odos technologija, Šiauliai, 2003.

Užtupas V., Kaip įrišti knygą, Vilnius, 1983.
Žvirgždas V., Knygrišystės darbai, Vilnius, 1960.

Įdomu, ar rastume naudingų žinių šioje knygoje
http://www.patogupirkti.lt/book/book.asp?ISBN=9789986387428

Paskutinį kartą redagavo Sarma, Sk. Vasario 13, 2011 19:34. Redaguota 1 kartą
Atgal į viršų
braskea998
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Sk. Vasario 13, 2011 19:29    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Supratau ačiū
Atgal į viršų
pepa
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Sk. Vasario 13, 2011 20:05    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sarma uz vertinga medziaga.
As dejau marle(issiardziau sena knyga ir pagal ja dariau),pirmai knygutei nedejau,tai nelabai patiko tarpeliai like tarp blokeliu,nors atrodo buvau tvirtai susiuvusi.Dedant storesne medziaga nugarelei manau butu sunkiau nelygumus paslepti prieslapiais.O be to marle galima pakeisti bet kokia kita plonyte medziaga.
O vat su tai kaptalais tai ir as turiu problemu ,siuvau per blokeliu viduri-isradinejau dvirati .Nelabai man ten grazu.
Merginos,gal zinot kur Kaune butu galima nusipirkt kartono,planuoju dailininku parduotuvese pasidairyti,nes dvi suristos knygeles laukia
Atgal į viršų
Skaitom
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Sk. Vasario 13, 2011 23:11    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Susiuvau šiandien dar vieną knygelę, nu kaip gražiai gavos tas koptiškas siuvimas, kad net gaila viršelį dėt užklijavau tikrą marlę, dar klijai džiūna, paskui parodysiu, kas išėjo
Atgal į viršų
pepa
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Sk. Vasario 13, 2011 23:40    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Labai lauksim naujų knygelių
Koptišku įrišimu būtų gražu knyga atvira nugarėle,jei įrišus storesniais ar spalvotais siūlais,aišku ir lapai turėtų būti storesni.Mačiau temoj pavyzdžių,vat ir kirba mintis pabandyt ...
Atgal į viršų
Skaitom
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pir. Vasario 14, 2011 00:07    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Aš siunu su nėrimo siūlu, dar tokiu kur spalvos pereinančios, nuo baltos iki mėlynos. tai kai siūni didesnę, storesnę knygelę, labai gražiai atrodo tiek perėjimai.
O dėl nugarėlių, tai daro daug kas taip, kad palieka matomus, bet aš nesuprantu, kaip tada viršelius pritvirtinti? ar iškarto jau siųsti su knygos kietais viršeliais ar po to kaip nors tvirtinasi
Atgal į viršų
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Pir. Vasario 14, 2011 11:44    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Išties koptiškojo įrišimo atveju kaip tvirtint viršelį paliekant atvirą nugarėlę man taipogi tebėra mįslė. Įrišimo pamokėlėje nieko nebuvo apie viršelio darymą. Vis dar įnirtingai ieškau, žiūriu įvairiausius pavyzdžius, gal pagal foto bandysiu susigaudyt. Mergaitės, jei tik ką nors rasit šiuo klausimu, neškit į temą
Skaitom, esi mūsų spartuolė lauksim rezultatų.

Gabiska
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 03 Sausio 2008

PranešimasParašytas: Pir. Vasario 14, 2011 13:09    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Koptiškojo įrišimo metu viršelis pradedamas siūti kartu su blokais pabandysiu paieškoti nuotraukos kažkur turėjau.

[ Pir. Vasario 14, 2011 13:24 ]
radau shema

o čia pavyzdys kur matosi tik kitoks pynimas

Atgal į viršų
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Pir. Vasario 14, 2011 13:57    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Koptiškojo įrišimo video- matosi, kad viršelis prisiuvamas kartu
http://mymailto.livejournal.com/141215.html

Čia dar viena įdomi versija
http://community.livejournal.com/art_expiration/62048.html
višelis prisiūtas regis taip, kaip parodyta Gabiska rastame piešinuke.

Kai viršelis prisiuvamas atskirai
http://strana-sovetov.com/hobbies/rukodelie/3718-coptic-binding.html

Skaitom
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pir. Vasario 14, 2011 14:41    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Rodausi su kątik užbaigta knygele. Kadangi aš šiuo metu orientuojuosi į papuošalų gamybą, tai todėl mano knygelės kolkas mažo dydžio. Viršelių gražiai dekoruoti nemoku, netgi visų knygelių viršeliai pas mane būna padaryti iš to "ką randu namie"
Rodau kaip išėjo susiuvimas. Dėjau tikrą marlę. Žinokit tikrai duoda knygelei tvirtumo ir standumo. kai paskui klijavau prie viršelio, tai net kieta nugarėlė.

Išėjo tikrai tvirta, lankstosi kaip tikra knyga ir lygesnė nei darydavau anksčiau kitas (nesiūdama).

Paskui padariau priešlapius. Nu su jais man visad problemų yra. Atrodo iškerpu kaip ir knygelės lapai dydžio, bet vistiek ne visad lygiai išeina.

Ir pats viršelis, aptrauktas labai plona juoda oda.

Ir dar kilo man klausių, kai padarot jau knygelę, viršelį. Ką pirmiau klijuojat? Priešlapius prie knygelės ir tada jau viską į viršelį? Ar pirmiau knygelę prie nugarėlės, o paskui priešlapius? Ar dar kitaip?
Ir šiaip, norisi man to kaptalo, man rodos tvirčiau ir gražiau atrodytų.
Ne geriausias čia dar darbas mano, pati matau, kad trūks kruopštumo Na bet nereikia norėt, kai pirmoji knygelė pačios siuta jeigu matot kokių mano klaidų, tai irgi sakykit, juk reikia tobulėt, o pati gal nepastebiu ko nors
Atgal į viršų
Rodyti pranešimus nuo ankstesnio:   

Pardoutuvių katalogas block

Pradėti naują temą   Ši tema uždaryta. Jūs negalite redaguoti pranešimų ar rašyti atsakymų    Pagrindinis puslapis -> Rankdarbiai iš popieriaus Visos datos yra GMT + 3 valandos
Puslapis 850

Pereiti į:  
Jūs negalite rašyti naujų pranešimų į šį forumą
Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite ištrinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite dalyvauti apklausose šiame forume

Copyright © 2006-2015 auksarankes.lt Visos teisės saugomos Lietuvos Respublikos įstatymų
Draudžiama be raštiško www.auksarankes.lt leidimo naudoti ir platinti šiame tinklalapyje esančią bet kokią grafinę bei tekstinę informaciją kitose interneto svetainėse bei žiniasklaidos priemonėse.