Knygrišystė. Gaminame knygeles patys
Pradėti naują temą   Ši tema uždaryta. Jūs negalite redaguoti pranešimų ar rašyti atsakymų    Pagrindinis puslapis -> Rankdarbiai iš popieriaus
Rodyti ankstesnę temą :: Rodyti sekančią temą  
Autorius Pranešimas
pepa
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 27 Rugsėjo 2009

Medaliai: 1 (Daugiau...)
2011 Birželis (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Pir. Vasario 14, 2011 15:28    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Skaitom labai miela knygelė gavosi.Lapelius tokiai mažai knygutei tikrai sunku suvaldyti,žinau...lapeliai turi būti vienodi ir duriant skylutes reikia lygiai sudėti.Aš du kartus perdariau savo knygutės vidų,po to supratau,kaip reikia.Priešlapius aš klijuoju prie pagrindo,o paskui prie viršelio,man taip patogiau.
Dar viena pavyzduka koptiškojo įrišimo radau
http://www.tortagialla.com/2010/08/16/chain-or-coptic-stitch-bookbinding-tutorial/

Paskutinį kartą redagavo pepa, Pir. Vasario 14, 2011 15:31. Redaguota 1 kartą
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Cindy
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 15 Rugsėjo 2007

Medaliai: Nieko

PranešimasParašytas: Pir. Vasario 14, 2011 15:30    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Vėliau pasirodysiu ir aš, pasidariau knygytę
Skaitom
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 13 Sausio 2011

PranešimasParašytas: Pir. Vasario 14, 2011 15:36    Rašyti temą: Atsakyti su citata

pepa, ačiū. Žinau, kad turi būti vienodi lapeliai, taip ir stengiuosi. bet žiūriu, kad čia jau man gaunasi po lapų sukarpymo. Atrodo visus vienodai karpau, su spec peiliuku supjaustau, bet kai sudedu į blokelį po 3, vistiek kai kurie išlenda daugiau. O čia dar toks storesnis popierius.
Atgal į viršų
pepa
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pir. Vasario 14, 2011 15:53    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Aš dariau iš spausdinimui skirto popieriaus,pasendinus kava jis šiek tiek sukietėjo.Nelygumų ir aš neišvengiau,tada susiūtus blokelius iš viršaus stipriai prispaudžiau linijuote ir dar truputį apipjausčiau ir tikrai gavosi dailiau.Nekažkokia ir mano praktika,dar reikia nemažai padirbėti...
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

Prisijungė: 09 Lapkričio 2009
Pagyrimų: 6

Medaliai: 2 (Daugiau...)
1 vieta (Suma: 1) 2010 Gruodis (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Pir. Vasario 14, 2011 15:59    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Pietų pertraukos "darbo" rezultatas- puikus radinys filmukas apie kaptalų siuvimą. Taip aiškiai parodyta, kad net aš supratau
Žiūrėkit
http://vimeo.com/17487450
Skaitom, žavi knygutė- papuošalas. Dėl šiokių tokių nelygumų gal nereikia taip krimstis. Juk tada aiškiai matyt, kad handmade Jeigu tie nelygumai labai nebado akių
pepa, ačiū už labai gerą nuorodą, aiškiai matyt kaip tas viršelis pritvirtinamas

pepa
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pir. Vasario 14, 2011 16:21    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Super radinys Sarma .Belieka išbandyti praktikoje .
Atgal į viršų
rolpa
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 13 Vasario 2011

PranešimasParašytas: Pir. Vasario 14, 2011 17:00    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sveiki Padariau viena knyga,liko tik viršelis kai pabaigsiu būtinai parodysiu
Atgal į viršų
Cindy
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pir. Vasario 14, 2011 18:03    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Taigi štai mano darbo rezultatas Kaip pirmas blynas, tai prisvilęs truputį, bet vistiek labai džiaugiuosi Viršeliui turėjau daug minčių, bet gavosi kaip gavosi Naudojau odelę ir medžiagą Kadangi ir tos, ir tos buvo trūkumas, tai teko durti ir daryti iš dviejų Kuo labai džiaugiuosi, tai, kad labai be tarpelių, vadinasi gerai susiūta ir klijai padarė gerą darbą juos dar labiau sutraukdami

Skaitom
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pir. Vasario 14, 2011 20:21    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Turiu klausimą, kaip padaro tas juosteles? turiu omeny, jeigu jau riši koptišku būdu, tai eina tik linijos vertikaliai, o čia kur juostelė, tai turi jau horizontaliai siūti. Ar kiek supratau aš, iš šonų tik koptiškai, o per vidury tiesiog perduri per lapus ir nedarai mazgo
Atgal į viršų
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Pir. Vasario 14, 2011 20:52    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Mano galva, čia kažkas panašaus į
http://www.youtube.com/watch?v=A5dBagQpYgs&feature=related
siuvami blokeliai jungiant vieną po kito. Galuose- sujungimas kaip koptiško, o per vidurį dygsniai apgaubiantys įdėtą juostelę.
Filmuke- siuvimo siūlas apglėbia vertikaliai įtemptąjį, o tavo pavyzdy- siuvimo siūlu darysi dygsnį, apglėbiantį juostelę.
Nežinau, ar gerai aiškinu, bent jau taip mąstau,žiūrėdama į foto.

Cindy, sveika įstojus į knygrišių gildiją
Pirmas blynas retai kad būna be svilėsio. Svarbu, kad pagavai patį principą, o tobulėjimui ribų nėra. Kai darysi kitą knygelę, stenkis labiau sulygiuot puslapius.
Viršelio oda gal storoka tada būna sunkiau gražiai suformuot kampelius.

o aš baigiau siūti nemažą knygutę koptiškuoju būdu, džiūsta prispausta enciklopedijom

Švelniukė
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 12 Gruodžio 2010

PranešimasParašytas: Pir. Vasario 14, 2011 21:04    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Nelabai turiu kantrybės siūti tuos lapus, bet labai noriu knygutės. Jei kas žinot kokį nors kita lapų surišimo būda pasidalinkite juo su minini.
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką Apsilankyti vartotojo tinklapyje
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Pir. Vasario 14, 2011 21:12    Rašyti temą: Atsakyti su citata

gal dar galima bandyt klijuojant, bet vargu ar tokia knygutė bus daili, sunkiai vartysis.
Tikra knygutė turėtų būti susiūta. Gali išardyt kokią nebereikalingą knygą, pažiūrėt kaip ten viskas padaryta.
Kantrybės čia kaži kiek nereikia- turimų atsargų manau, užteks. Peržiūrėk esančias pamokėles, pasirink vieną kurį būdą ir pirmyn
lauksim knygutės

Skaitom, dar pasikuitus po savo archyvus radau šį tą siuvimo tema. Tiesa, rusiškai
http://maxbooks.ru/restor/restor29.htm

Paskutinį kartą redagavo Sarma, Pir. Vasario 14, 2011 21:23. Redaguota 2 kartus(ų)
Atgal į viršų
Skaitom
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pir. Vasario 14, 2011 21:18    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Aš pradžioje knygučių nesiūdavau, kadangi darydavau mažas, kai kada imitacijas (ta prasme, kad neturi net vartytis jos), tai naudodavau kitą metodą, išeidavo ir lygiai, ir dailiai. Bet aš pati labai norėjau išmokti siūti, čia buvo mano tikslas, nes visad jaučiaus, kaip apgaudinėčiau save, norėjau tobulėti. Ir dabar labai džiaugiuosi, kad išokau siūti, man kaip žingsnelis pirmyn, dabar toks azartas, toks geras jausmas, kad gamini jau tikrą (beveik) knygą. Dabar bandysiu ir pati kaptalą padaryt.
tad nepatingėk ir neik lengviausiu keliu
Atgal į viršų
Švelniukė
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 12 Gruodžio 2010

PranešimasParašytas: Pir. Vasario 14, 2011 21:28    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Svaitgalį pradėsiu daryt savo pirmąją knyga, tik įdomu kaip seksis. O kiek laiko Jūs darėte savo pirmą knygą?
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką Apsilankyti vartotojo tinklapyje
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Pir. Vasario 14, 2011 21:50    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Niekad nematuoju laiko, nes dažniausiai darau ne ištisai, o vieną vakarą- susilankstau popierių, kitą- siuvu ir t.t.
Kai padarysi pirmą knygą ir ja džiaugsiesi, sugaištas laikas tikrai pasimirš

Dar šiek tiek kaptalų tema.
http://www.artesdellibro.com/bancocabezadas.php

triki
Galerijos moderatorė
Galerijos moderatorė

Prisijungė: 06 Gruodžio 2008
Pagyrimų: 1

2 vieta (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Pir. Vasario 14, 2011 22:49    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sarma rašo:
gal dar galima bandyt klijuojant, bet vargu ar tokia knygutė bus daili, sunkiai vartysis

Paskutinėse mokyklos klasėse darydavau sąsiuvinius iš senų likučių, tai tada lapų nesiūdavau, o klijuodavau. Laikosi tvirtai ir vartosi normaliai, tik storesnėms knygelėms šis būdas jau nelabai tiktų. Yra galimybė, kad nuo dažno vartymo tik klijuotos knygelės gali kur nors ir suplyšti. Turiu kelias pirktines tokiu būdu sutvirtintas knygas, tai jos pasidalinusios į 2-3 dalis . reikės kada prisiruošti restauravimui
Atgal į viršų
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Antr. Vasario 15, 2011 10:47    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Vis ieškau ko nors naudingo apie kaptalus, drąsinuosi išbandyti. O čia keli radinukai pasižiūrėjimui

gerai matyt čia http://www.flickr.com/photos/twylo/152757649/in/photostream/

pepa
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Antr. Vasario 15, 2011 13:28    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Na o aš jau pabandziau ,nebaisu... .Aišku kaip visada pirmi blynai vistiek svyla .Siuvau šilkiniais siūlais kuriais įrišinėju,bet blogai padariau kad viršuj nedėjau storesnės juostelės o tą patį dvigubą siūlą(tik vėliau pagalvojau,kad buvo galima panaudot sutažo juostelę ),todėl kaptalai ne visai lygus.Na bet pasipraktikavus ir atsirinkus medžiagas tikrai galima padaryt tvarkingus kaptalus.Vat tada knygelės nuo iki bus ranku darbo.Kritikuokit drąsiai,nes iš šono geriau matosi .Liko tik viršelius pagaminti,teks kurį laiką laukti kol pasieksiu Kauną .
cindy gražu,o toliau viskas ateis su praktika,svarbiausia noras.

Atgal į viršų
Cindy
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Antr. Vasario 15, 2011 14:02    Rašyti temą: Atsakyti su citata

pepa, na kai pirmą kartą dariau, tai visko ideliai nesitikėjau Būna ir geriau, bet esu patenkinta

Tavųjų knygelių labai dailūs kraščiukai, šaunuolė Lauksim pasirodant su dekoruotais viršeliais :-ñ:

pepa
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Antr. Vasario 15, 2011 14:25    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Na mano pirmoji knygelė paslėpta ,bet aš vistiek ja džiaugiuosi.Ir man ne viskas lygiai gaunasi,bet kaip sakė Sama tai handmade.Būtinai pasirodysiu .
Atgal į viršų
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Antr. Vasario 15, 2011 15:10    Rašyti temą: Atsakyti su citata

pepa, labai dailus darbas, tokios tikros knygelės su kaptalais atrodo.
Ar siuvai pagal tą filmuką, kurį įdėjau? Man smalsu, kaip ten viskas atrodo iš vidaus Esmė aiški- adata duri į skylutę, kur buvo siūta, adata išlenda blokelio vidury ir tada siūlas eina į viršų, apkabindamas įdėtą virvutę (sutažą panaudot ir man į galvą šovė )
Bet tuomet blokelio vidury atvertus bus matomi kaptalo siūlo dygsniukai. Jei siūlas baltas, gal ir nieko, o jei spalvotas? Ar labai nebadytų akių?
Gal galėsi parodyt foto, kaip viskas atrodo iš vidaus.
Bandau šiandien susiūt mažiukę knygelę ir pabandyt kaptalus tvirtint.
Aha, dar mačiau Etsy yra gatavų juostelių kaptalams.

Šiuolaikinės knygos visos su klijuotais kaptalais. O mes, kaip tikros knygrišių gildijos narės- viską rankytėm rankytėm Smagu, man labai patinka šitas užsiėmimas, tarsi toks ekskursas į praeitį

pepa
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Antr. Vasario 15, 2011 17:44    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Taip,siuvau pagal tavo įdėta nuorodą ,tu gerai supratai,nėra sudėtinga .Dėl to ir siuvau tokiais pačiais siūlais kaip knygeles įrišau,nes pagalvojau apie vidinę dalį.Gaunasi ištisa siūlė per visa knygutę,vaizdo negadina.Problema buvo tik tame,kad siūlai slidūs,bet jei siuvant neslidžiais siūlais būtų visai nesunku.Svarbiausia kad siūlai nebūtų per stori.Ryt galėsiu nufotografuot ir parodyt kaip atrodo vidus.Dar bandysiu išradinėt dviratį-gal kaip nors išeis sugalvoti,kad kaptalai nesikabintų už lapų,o prisiklijuotų,man labiau patiktu ir galima spalvotus daryti,nes šitu atveju man spalvoti nelabai tinka(cia mano nuomonė).Dar kaptalas priduoda knygutei tvirtumo ir lygumo.Ir dar siuvant knygutę,stengtis kad pirmas dygsniukas būtu arčiau viršaus tada kaptalo dygsnis nebus ilgas,bus paprasčiau įtempti siūla.Vaje kiek aš čia prirašiau .Kažkaip nemoku trumpai paaiškint
Ir man labai prie širdies šitie bandymai,norėtūsi išmokti profesionaliai įrišti knygeles
Atgal į viršų
Skaitom
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Antr. Vasario 15, 2011 19:55    Rašyti temą: Atsakyti su citata

pepa, labai gražiai atrodo knygelės, taip tvarkingai, lygiai, liuks O koks ten tamsesnis popierius? Tokį pirkai ar pati sendinai?

Aš šiandien buvau senukuose, kiek prisipirkau visko Pirmiausiai radau baldinės odos, visokių spalvų, paėmiau tokios grynai rudos, kaip visad svajojau Dabar žinosiu, kur pirkti odą. Paskui lapų, skirtų akvarele piešti, bet man patiko tuo, kad jie nėra visai balti kaip kiti lapai, tokie kaip ir sendinti šiek tiek, turėtų gražiai atrodyt. paskui normalaus kartono, kad nereiktų batų dėžių naudot Peiliuką pjaustymo. Buvau radusi labai gražų tapetą, jau taip viršeliui tiktų, bet jo nekarpo, tik rulonais parduoda (36lt), tai man per brangu.
Žodžiu dabar tik gamint ir gamint knygeles
Atgal į viršų
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Antr. Vasario 15, 2011 20:18    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Prisijungiu ir aš su savo įspūdžiais.
Su mažiuke knygele treniravausi siūti kaptalus. Kaip tame filmuke rekomenduota ėmiau dvigubą nėrimo siūlą, bet man atrodo, kad tokiai mažai knygai gal būtų užtekę ir viengubo Apsiuvau storoką siūlą, tad gavosi ganėtinai stambus kantas. Ir šleivas kreivas
Kai siuvam per blokelių vidurį, tikrai knygutė sutvirtėja, nes prisideda papildomas dygsnys. Man dar pati nugarėlė po kaptalo prisiuvimo kiek susiapvalino.
Paskui pagalvojau, kad galima pasiūt kaptalus atskirai ir klijuot. Nuotraukoje matot šio vakaro rezultatus

Priklijuojamam kaptalui ėmiau dvigubą audinį (reiktų plonesnio nei naudojau) ir pridėtą viršuje siūlą apsiuvau tuo pačiu principu. Čia tik eksperimentai, nežinau, kurį būdą ateity pasirinksiu

Skaitom, geras šios dienos laimikis Kokio dydžio kartono lapai Senukuose? koks maždaug storis? baigiu savo išteklius, reiks ir man traukt į medžioklę

Gerai būtų tokį dalyką susimeistravus

Čia dar viena iliustracija. Kokie galimi kaptalų variantai

a) priklijuojama dviguba audinio ar odos juostelė su virvele viduje
b) vąšeliu apnertu ar apsiūtu kraštu audinio juostelė
c) tradicinis- siuvamas per blokelius

pepa
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Antr. Vasario 15, 2011 20:49    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Na vat dar vienas vykęs bandymas kaptalinėje istorijoje,imk Sarma.Ir aš planavau taip siūti kaptalą ,tik galvojau dėt perlenktą perpusę marlę,o paskui klijuoti,o dar viena tokia mintis yra-tą marlę,kur dedam ant nugarėlės galuose palikt ilgesnę,kad būtų galima perlenkt perpusę nedaklijavus iki galo,prisiūti kaptalą ir priklijuoti(bandysiu,jei pavyks).Man kažkaip mieliau kai viskas rankų darbo

Skaitom jaučiu knygelių pasipils ,lauksim.
Ir aš dariau knygutes iš akvarelinio popieriaus,man jis labai prie širdies.Tamsesnė knygutė mano pačios sendintais lapais,šitie braižybiniai,man jie gražiausiai atrodo po maudymo kavoje,kadangi ne per daug patamsėja ir išlieka lygūs po lyginimo.Bandžiau sendint įvairius lapus,galėsiu pasidalint patirtim,jei kils klausimų.
Dar ir kainą to kartono parašyk

Paskutinį kartą redagavo pepa, Antr. Vasario 15, 2011 20:53. Redaguota 1 kartą
Atgal į viršų
Rodyti pranešimus nuo ankstesnio:   

Pardoutuvių katalogas block

Pradėti naują temą   Ši tema uždaryta. Jūs negalite redaguoti pranešimų ar rašyti atsakymų    Pagrindinis puslapis -> Rankdarbiai iš popieriaus Visos datos yra GMT + 3 valandos
Puslapis 950

Pereiti į:  
Jūs negalite rašyti naujų pranešimų į šį forumą
Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite ištrinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite dalyvauti apklausose šiame forume

Copyright © 2006-2015 auksarankes.lt Visos teisės saugomos Lietuvos Respublikos įstatymų
Draudžiama be raštiško www.auksarankes.lt leidimo naudoti ir platinti šiame tinklalapyje esančią bet kokią grafinę bei tekstinę informaciją kitose interneto svetainėse bei žiniasklaidos priemonėse.