Knygrišystė. Gaminame knygeles patys
Pradėti naują temą   Ši tema uždaryta. Jūs negalite redaguoti pranešimų ar rašyti atsakymų    Pagrindinis puslapis -> Rankdarbiai iš popieriaus
Rodyti ankstesnę temą :: Rodyti sekančią temą  
Autorius Pranešimas
Vaidužė
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 19 Kovo 2007

Medaliai: 1 (Daugiau...)
1 vieta (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Kv. Kovo 03, 2011 15:56    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Laba diena, merginos,

parodau ir aš Jūsų teismui savo pirmą blyną- receptų knygelę. Knygelė skirta rusakalbei draugei, todėl užrašas rusiškai.

Nelabai gavosi kampučius dailiai padaryti, su priešlapio klijavimu pavargau (sunkiau gavosi galinis priešlapis). Na bet tikiuosi praktikuodamasi susitvarkysiu su tomis bėdomis.

Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 01 Sausio 1970
Pagyrimų: 1

Medaliai: 2 (Daugiau...)
2011 Rugpjūtis (Suma: 1) Pati pačiausia (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Kv. Kovo 03, 2011 16:25    Rašyti temą: Atsakyti su citata

nu bandau dėti siūto kaptalo pamokėlę. čia bus paprastesnis būdas kai kaptalas siūnamas ne iškarto prie bloko, o atskirai, ir paskui tik priklijuojamas nugarėlėje. iš esmės tai yra siūlo vyniojimas apie virvutę laiks nuo laiko ją prikabinant prie juostelės. jį galima pasisiūt ilgą, pusmetrinį ir paskui karpyti, o galima siuti iškarto tik tokio pločio kokio reikia konkrečiai numatytai knygai.
jums reikės juostelės (netamprios, nelabai storios, natūralaus pluošto) dvieju virvelių (irgi geriau lino), dviejų adatų ir dviejų spalvotų siūlų. tradiciškai vienas jų būna spalvotas (raudonas, žalias, mėlynas ir t.t.), o kitas siūlas juodas arba baltas.

prie juostelės krašto lygiagrečiai pridedat virveles viena virš kitos, (taip, kad viena gulėtų ant juostelės, o kita jau ne) ir kilpele prisiūnat (pritvirtinat) prie juostelės krašto (labai sunku paaiškint pradžia, gal matysis nuotraukoje, ten nieko sudėtingo). ir aštuoniuke kaitaliodama adatas apsiuvinėjate tas virveles. sliūlą klojate "plotnai" viena prie kito, kad nebūtų nei tarpų, nei susigrūdimų, nei lipimo vienas ant kito. svarbiausia yra keičiant spalvas taisyklingas siūlų susikryžiavimas, kuris paskui apačioje formuoja gražią pinutę.
va kaip čia apsiuvus juodas siūlas nukreipiamas ir įtempiamas žemyn, o žalias lipa per jį ir lenda po pirmąja virvele:

ištraukiam, įtempiam, apeinam iš viršaus antrą virvelę, lendam po ja, duriam į tarpą ir vėl apeinam iš viršaus dabar jau apatinę virvelę taip formuodami aštuoniukę (sekite nuotraukose siūlą):

ir taip aukštyn žemyn, kiek kartų apvynioti sprendžiate patys, svarbu turi būti ritmingai vienodai, šiuo atveju vyniojau juodu siūlu du kartus, žaliu siūlu tris kartus, (priklausomai nuo to išgaunami skirtingo ritmo raštai).
kai vėl keičiame spalvą, vėl žiūrim kaip kryžiuojam siūlus - dabar žalias nukreiptas ir įtemptas žemyn, o juodas lipa per jį ir lenda po pirmąja virvele:

ir toliau vyniojam jį (narstom apie virveles) aštuoniuke.. aukštyn žemyn.. šiaip adata kišama po virvele nepraduriant audinio, bet kas kažkelintą žingsnį, įprastai tuo monochrominiu (juodu ar baltu) siūlu kišdami po apatine virvele kartų užkabinam ir juostelę, kad pritvirtinti tą siuvinį prie jos.
vėl kryžiavimas..

ir taip toliau ir taip toliau ir taip toliau...
kol gaunat tokį kaptaliuką

užbaigiant (ir pradedant) siūlus dygsniukais nuleidžiam žemyn, klijuojant kaptaliuką jie prisiklijuos irgi ir niekur nepabėgs. beje, šia puse jis ir bus klijuojamas prie nugarėlės. kadangi knygoje jis iš tos pusės daugiausia ir matysis, tai vadinkim ją gerąja puse.
o taip atrodo iš kitos (blogosios) pusės, matosi užkabinimai juodu siūlu, (vienoj vietoj praleista (pražiopsota tyčia ))

o taip kiti raštai (tikros saldainės man jos ):

tikiuosi bus suprantama ir tikiuosi nuotraukų niekur nesupainiojau..
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
pepa
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 27 Rugsėjo 2009

2011 Birželis (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Kv. Kovo 03, 2011 16:27    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Vaidužė rašo:
parodau ir aš Jūsų teismui savo pirmą blyną- receptų knygelę. Knygelė skirta rusakalbei draugei, todėl užrašas rusiškai.

Puiku .Labai fainai sugalvojai dekorą,tikrai labai tinka receptams.
Pagaminsi daugiau knygučių ir pamatysi kaip visos problemėlės išsispręs.
Kas liečia prišlapius ne tu viena vargsti .

Merginos lekiu Kaunan,bandysiu pasižiūrinėt dailinikų parduotuvėse,gal ką aptiksiu,tai grįžus papasakosiu.Ir į Spalvų namus būtinai užsuksiu.Vienu žodžiu-viskas knygoms .

rankdarbiu manijake
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 04 Sausio 2010
Įspėjimų: 1

Medaliai: Nieko

PranešimasParašytas: Kv. Kovo 03, 2011 16:31    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Pepa tavo neleimėj, Spalvų namai vasario 29dieną užsidarė ir dabar dirba tik virtualiai.

Atgal į viršų
Kibirkstele
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 30 Birželio 2008
Pagyrimų: 2

PranešimasParašytas: Kv. Kovo 03, 2011 16:33    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Triragi, va čia tai pamoka
Knieti pabandyt

Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Kv. Kovo 03, 2011 18:14    Rašyti temą: Atsakyti su citata

pepa rašo:
Projektuojam su tėčiu aparata

triragi
dėl stovo viskas aišku,bet tas siūlų reguliavimas ,tai nežinau...Nusprendėm daryt du ilgus griovelius stovo pade ir viršutinėj lentelėj,kad būtų galima slankiot siūlus norimais atstumais.Apatinį griovelį galvojam daryt kokių penkių mm pločio su siūlo tvitinimu iš apačios(po padu),o viršutinį platesnį,kad būtų galima dėt stumdomus varžtus su veržlėmis.Varžto galą tėtis galvoja suplot ir padaryt skylutę užrišti siūlui kuris eitų į apatinį griovelį.Tada atstumus tarp siūlų būtų galima reguliuot pasidarius kažkokią linijuotę.Tik dar nesgalvojom apatinio tvirtinimo,mačiau kažkurioj nuorodoj tokias medines plokšteles su įpjova į kurią dedasi siūlas su mazgu.Gal suprasi kaip aš čia aprašiau savo projektą .Jei galvoju neteisingai,gal mane pataisysi .
Labai patinka rišti knygas,manau kad tobulinsiu po truputį žinias toliau ir kol yra kas padaro stovą reik naudotis proga ,tikiuosi bus ne veltui...

viską supratau, mąstote teisingai ir darote net per gerai, tėtis jūsų tikras auksarankis, kaip ir mano (tas matyt paveldima ). apačioje siūlą galite tvirtinti bet kaip, kad ir pieštuką apvyniojus, ar užmazgius storai (kadangi jis bus įtemptas, neatsivynios). dar būna tokios įsriegiamos kilputės, (vienam gale medvarščio sriegis, kitam kilpelė arba kabliukas) įsriegt iš apačios į padą. reikia turėti omeny, kad paskui kai susiūsit lankus, tuos ryšius turėsit nukirpti, tiek, kad prie nugarėlės liktų kelių centimetrų galiukai (todėl kartais siūnu lankus dar pasidėjusi (pakėlusi) ant kokios knygos). ir dar, kad stovėjimui netrukdytų tie kabliukai ar pagaliukai iš apačios, stovo padas turi būti ant kažkokių nedidelių kojelių (geriausia su guma (arba iš gumos), kad neslidinėtų).
dar svarbu, tikriausiai pastebėjote, kad ta viršutinė lentelė slankiotusi aukštyn žemyn, t.y. tie vertikalūs laikantys skersiniai turi būti srieginiai (su sriegiu).
pas mane daug paprasčiau, niekas (t.y. ryšiai) nesislankioja, tiesiog apačioj daug skylučių, o viršutinėj lentelėj - atitinkamose vietose tų įsriegiamų kilpučių, tai tik priklausomai nuo knygelės dydžio parenku skylutes ir rišu. (minusas aiškus, o pliusas tame, kad kai neslankioja, nereikia vertikalumo kas kart tikrinti).
bet jūs šaunuolė, kad puoselėjate įnagių arsenalą , patikėkit, be siuvimo rėmo ir ypač be spaustuvo knygrišiui (net mėgėjui) nė pro kur. jis kiekviename žingsnyje reikalingas, išvengsite visokių nelygumų, nedaklijavimų ir popieriaus bangavimosi...
Atgal į viršų
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

Prisijungė: 09 Lapkričio 2009
Pagyrimų: 6

2010 Gruodis (Suma: 1) 1 vieta (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Kv. Kovo 03, 2011 21:07    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Puiki pamoka apie kaptalus
Ačiū

Ar mano akys meluoja, ar tikrai šioje knygutėje http://images112.fotki.com/v184/photos/4/1616234/8345467/000013-vi.jpg kaptalas odinis? Ar taipogi siūtas rodytu būdu?

Beje, labai norėtųsi, kad pasidalintumėt pusodinio įrišimo paslaptimis

triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Kv. Kovo 03, 2011 23:11    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sarma rašo:
Puiki pamoka apie kaptalus
Ačiū

Ar mano akys meluoja, ar tikrai šioje knygutėje http://images112.fotki.com/v184/photos/4/1616234/8345467/000013-vi.jpg kaptalas odinis? Ar taipogi siūtas rodytu būdu?

Beje, labai norėtųsi, kad pasidalintumėt pusodinio įrišimo paslaptimis

nemeluoja, ten odinis kaptalas, jis šimtą kartų greičiau ir lengviau padaromas, skaitai mano mintis, nes kaip tik norėjau ir jį parodyti.
(man jis šiek tiek atsibodęs, ir kadangi perlengvai padaromas tai neatrodo vertingas, bet tai jokiu būdu ne taisyklė, o tik subjektyvi nuomonė).
taigi reikia kuo plonesnės odos juostelės 2-4cm pločio, ilgio kokio nori.
ir tokio pat ilgio virvelės. užklijuojam lipalu tą virvelę beveik per vidurį odos juostelės (nereikia, kad pasidalintų į dvi lygias dalis, lai viena pusė būna kiek trumpesnė, kad kai užsilenks, kraštai nesutaptų, švelnesnis storių perėjimas bus).

trumpesnį kraštą ištepat klijais

užlenkiat ir priklijuojat, ir iškarto su kauliuku įspaudžiate ir formuojate kampą prie (palei) virvutės.

kad pjūvyje kaptalas atrodytų taip:

tada dar prispaudžiate su liniuote prie tos suformuotos briaunos, ir kauliuku dar pabraukote iš vienos ir iš kitos pusės (susilygina, išsivaikšto klijų gumuliukai).

ir paliekate džiūti. o paskui kai reiks konkrečiai knygai klijuoti, atsikerpate tiek kiek reikia ir klijuojate.

o apie pusodinį nėr ką pasakot, darant viršelį nugarėlę ir dalį kietviršių aptraukiat oda, o likusią kietviršių dali atraukiat popierium arba audiniu, ir tiek.
Atgal į viršų
pepa
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pen. Kovo 04, 2011 01:00    Rašyti temą: Atsakyti su citata

triragi projektas buvo mano,su tėčio kai kuriais patikslinimais.Perskaičiau daug info,peržiūrėjau visus multikus kiek čia radau,plius jau įrišau kelias knygutes (dar ir su klaidom) ir maždaug pasidarė aišku ko reikia.Bijojau nenusifantazuot .Tik kad mano tėtis jau garbaus amžiaus nežinau kaip jam pavyks...Kas svarbiausia jis labai apsidžiaugė gavęs tokį atsakingą darbą,manau stengsis .Ta viršutinė lentelė slankiosis,stovo padą paklijuos guma o aukščius žiūrėsim pagal tai ką naudosiu tvirtinimui,žinau ir kad siūlo galai turi likti ilgesni,padarys papildomą lentelę knygą pakelt aukščiau,kažkaip netyčia apie tai pagalvojau.
Puiki pamoka apie kaptalus,aš siuvau kitokiu būdu,kai galėsiu įkelt nuotraukas parodysiu,patarsi ar galima tokį naudot,nes siuvau kaptalo dygsniu,man jis toks nieko gavosi,bet ne toks kaip tavo.

O dabar mergaites pasidžiaugsiu-grįžau apsiprekinus ligi ausų .Kokia kvaila buvau leisdama tokius pinigus savo miestelio parduotuvėse ,patingėdavau pavažiuot dvidešimt tris km...

Rankadarbių manijake gerai kad nespėjau perskaityt tavo žinutės,nes pagrindinis tikslas buvo Spalvų namai ,gal būčiau suabejojus .

Apsilankiau Popierių namuose(senamiestyje),ten daugiausia visko pirkau-kartonų kelių storių,albumams gražių lapų,tinkančių piešlapiams(labiau vertinu savadarbius,bet gal prireiks)faktūrinių,su augaliukais ir t.t. net neįsivaizdavau kokių grožių yra...Vis dėl to matyt ir pačiupinėt yra kas kita negu nuotraukoje(turint galimybę būtinai reik važiuot ).Dailinikų parduotvėse radau tokį idomų piešimo sąsiuvinį rudais lapais-patiko faktūra.Ir dar pirkau tokį rudą popierių,galvoju gal tiks nugarėlems,bet namuose apžiūrėjus pasirodė per plonas,teks triragį kankint,kad išduotų kur perka,berods skaičiau kad kraft... vadinasi
Sarma žinok mano atsilikimas kas liečia akvarelinius(esam kalbėję) lapus baisu...Jų pasirodo taipogi yra daugiau rūšių nei maniau.
Ir lankstytuvą įsigijau Meno mūzoj,jau mačiau tokį triragio nuotraukose,reiškias neprašoviau ,brangus rupūžiokas...
Lininio siūlo radau,labai norėjau,o juostelės tokios kaip triragio nuotraukose neradau .
Vienu žodžiu reik dažniau išvažiuot į žmones ir pamatyt pasaulio
Kas liečia piniginę,tai ji labai nenukentėjo ,užtat kiek laiko bus ramu kad nieko netrūksta.
Labai jau aš čia prisigyriau ,bet su didele dalim nepatogumų,kuriuos turėjau, teks kuriam laikui atsisveikint,galėsiu po truputį ramiai gamint knygutes-kolkas medžiagines...
Atgal į viršų
triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pen. Kovo 04, 2011 01:53    Rašyti temą: Atsakyti su citata

pepa rašo:
.Ir dar pirkau tokį rudą popierių,galvoju gal tiks nugarėlems,bet namuose apžiūrėjus pasirodė per plonas,teks triragį kankint,kad išduotų kur perka,berods skaičiau kad kraft... vadinasi

būna tokie visiem žinomi rudo popieriaus prekių maišeliai su popierinėmis rankenomis, tai va tokį nusičiumpu kur nors ir metams ramu..
Atgal į viršų
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Pen. Kovo 04, 2011 11:39    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Vajetus, pepa, pavydžiu tau baltu ir kitų spalvų pavydu tokių turtų. Sėdžiu savo miškuose į didmiesčius retai ištrūkdama, džiaugiuosi kokį įdomesnį popierėlį vietoj radusi Tai dabar su nekantrumu lauksiu tavo dirbinių iš naujųjų žaliavų ir su naujosiomis staklėmis Šaunuolė tu šaunuolė dešimt kartų šaunuolė.
Nespėju su jumis, taip greitai lekiat pirmyn, šimtamyliais žingsniais. Bet už jus džiaugiuosi tikrai
Kiek kainavo lankstytuvas, jei ne komercinė paslaptis?
Aš vakar susiruošiau lapus dar vienai japoniukei ir koptiško įrišimo knygelei. Dar radau gerų radinių internete, gal savaitgalį įkelsiu.

pepa
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pen. Kovo 04, 2011 12:45    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sarma rašo:
Vajetus, pepa, pavydžiu tau baltu ir kitų spalvų pavydu tokių turtų. Sėdžiu savo miškuose į didmiesčius retai ištrūkdama, džiaugiuosi kokį įdomesnį popierėlį vietoj radusi Tai dabar su nekantrumu lauksiu tavo dirbinių iš naujųjų žaliavų ir su naujosiomis staklėmis

Žinai vakar vakare atsigulus pagalvojau,kad neturėjimas visokių naujovių verčia ieškoti originalesnių sprendimų,turint viską paruošta belieka tik sudėti į vietas.Man visada labiau prie širdies tai kas rankomis padaryta,daug vertingiau(kaip ir pas tave panaudota saldainių dėžutė dekorui).Aš irgi retokai išvažiuoju,tingiu vairuot
Staklių dar reiks palaukt,dabar daugiau skaitysiu teoriją,gal ką pvyks įsikalt į galvą.Tu ir taip daug spėji,kas mane ir stebina.
Lankstytuvas kainavo 24,90lt.
O tu užsisakei skylamušį?Aš vakar niekur šito daikto negavau,reikia dar pasiteiraut pas triragį apie klijus,ar reikalingi dar kokie nors be liplo ir kristal ir tada bandyt daryt užsakymą iš spalvų namų. Na o jei greitu laiku važiuočiau miestan,galėsiu parašyt,gal ko nors prireiks tai galėčiau ir paštu išsiūsti-būtų nesunku,bet ne kartoną ,nes lapai dižiuliai.

Dar pagalvoju garsiai(gal neteisingai),gal mums rekėtų kokią pleplų temą atidaryt,kad neteršti šitos,o čia palikti tik rodomus darbus ir techninius klausimus,būtų paprasčiau užėjusiems info...Juk kartais norisi paplepėt,pasidžiaugt ir t.t.
Atgal į viršų
Kibirkstele
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pen. Kovo 04, 2011 13:03    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Vaje, kaip pas jus čia darbai verda...
Prisidedu prie Sarmos, nabagė ir aš be kartono ir lankstytuvo o tuo labiau be stovo
Nepavyt jūsų...

triragi, kaip įdomiai - niekad negalvojau kad galima kaptalus iš odos daryt...
Beje, norėjau paklaust, o pavieniams lapams yra kitų rišimų be japoniškojo?

pepa, sveikinu apsipirkus

Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Pen. Kovo 04, 2011 13:18    Rašyti temą: Atsakyti su citata

pepa rašo:

O tu užsisakei skylamušį?Aš vakar niekur šito daikto negavau,reikia dar pasiteiraut pas triragį apie klijus,ar reikalingi dar kokie nors be liplo ir kristal ir tada bandyt daryt užsakymą iš spalvų namų.

Dar pagalvoju garsiai(gal neteisingai),gal mums rekėtų kokią pleplų temą atidaryt,kad neteršti šitos,o čia palikti tik rodomus darbus ir techninius klausimus,būtų paprasčiau užėjusiems info...Juk kartais norisi paplepėt,pasidžiaugt ir t.t.

Užsisakiau skylamušį mažiausią iš esančių, po sekmadienio turi pareit tai išbandysiu ir pasidalinsiu įspūdžiais. Ir tų klijų knygrišystei pačiupau.

O dėl kalbų... nagi kad ir paplepam tai ne apie madas ar orą, o apie tai, ką veikiam, ką randam- nerandam, pasiguodžiam galų gale jei kas nepavyksta ar pasidžiaugiam sėkme. Nematau nieko baisaus tame, bent jau man dar niekas neužkliuvo.

Jei kas nori rast informacijos, manau atras. Antra vertus, konsultacijų centre dar yra tema, galima ten rašyt ir gaut atsakymą.
Va tai taip aš manau, o ką galvojat kitos merginos?

Kibirkstele
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pen. Kovo 04, 2011 13:31    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Pritariu Sarmai. Nematau žinučių ne į temą. Kiekvienos patirtis leidžia kartoti mažiau klaidų. O darbeliais galima girtis savo temose, jei norit palikti šią temą tik techniniams dalykams, nors mano galva, tai nebūtų gerai, nes gaudyti kiekvieną atskirai sunku būtų
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Pen. Kovo 04, 2011 14:03    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Japoniškojo įrišimo variantas- vėžliukas

Aiški pamokėlė yra
http://www.amphian.com/view/stabtortoiseshell.php
gražiai jis man žiūrisi... teks bandyt

pepa
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pen. Kovo 04, 2011 14:16    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Čia jau iš mano nepatirties dalyvaut forumuose išlenda tokie dalykai,kažkaip dar vis nedrąsu užtat ir lendu į akis su klausimais ar teisingai elgiuosi .Vadinasi galim drąsiai aptarinėt reikalus čia,tuo geriau nes lakstyt po temas aišku sudėtinga.Taigi pamiršus buvau kad yra Samos tema konsultacijose (kaip visad pražioplinau).Na nieko patiris su laiku ateina .Labai smagu čia gyvent.
Kibirkštėle visai tu ne nabagė,kartoną galima kitkuo pakeist nors man nelabai patiko kiti variantai-daug batų namie liko be dėžių

Laksim Sarmos bandymų su nauju skylamušiu.Papasakosi ar patogus.
Kai bandžiau skyles kalt su tuo tradiciniu dviejų skylių,tai pataikyt į pažymėtą vietą labai sunku,gal šitas bus patogesnis.
Mano kaptalas jau puikuojas gatavas(reiks triragiui kokią pakišą duot už technines paslaptis ),visai nesunku.Ir jei man galvos nieks nenutrauks išduosiu kaip palengvinau darbą.Kadangi magėjo pabandyt,tai dariau ant iškirpto plono lino gabaliuko,ta juostelė kuri eina ant medžiagos labai slidinėjo(aišku praktikos reik kaip ją laikyt) paklijavau keliose vietose-labai,labai,labai mažais taškeliais ir liuks,pavyko...
Gaila kad parodyt artimiausiu metu nieko negalėsiu,bet kaptalas tikrai gražus,tvarkingas.

Dėkui Sarma,kaip tik eisiu studijuot.
Atgal į viršų
Skaitom
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 13 Sausio 2011

PranešimasParašytas: Pen. Kovo 04, 2011 14:20    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Pepa, kaip tau pavyzdžiu baltai Na taip smagu, kad turėsi dabar priemonių, lauksim jau naujų darbų Beje, aš už kaulinį lankstytuvą iš užsienio mokėjau 13lt (siuntimas 5lt), tai pirkai žymiai brangiau, bet parašyk paskui, ar tikrai geras dalykas

Ei, panos, man pagaliau pavyko priklijuoti servetėlę Dariau viską kaip reikia ir vakar labai dailiai padariau, kampus atsargumo dėlei paklijuočiau dar (jeigu dėčiau į knygą), bet viskas prilipo

Aš irgi manau, kad kitos temos nereikia, nes mes viską į temą kalbam, tuo labiau, kad yra ir Sarmos tema. Beje, Sarma, ar bandei jau ieškotis to filmo?

Aš vakar tai susivokiau, kad koptiškas rišimas tinka, kai nugarėlės yra atviros. O tradicinis (su juostelėmis), kai daroma knyga.

Vakar padariau mini knygelę. Siūvau vaškiniais siūlais (tiesiog mėgavausi siuvimu, rekomenduoju visoms, naudokit tokį). Ir pabandžiau suklijuoti du medžiagos gabaliukus. Išorėje žydra oda (vėl rankinė kentėjo), o iš vidaus priklijavau zomšą (striukę sukarpiau) Žinokit labai patiko, ir rankoje malonu liesti, ir medžiaga tvirtesnė ir t.t. Žodžiu naudosiu šį metodą. Klaidos: per mažai palikau odos užlenkimui, tai reikia jau patempti gerai, kad neatsiverstų. Ir galėjau daryti didesnius dygsnius išorėje, kad tvirčiau laikytųsi

Norėjau paklausti, ar jūsų tokiose knygelėse atsivertus lapai irgi taip išsiskleidžia? Ar čia aš kažką blogai darau? O gal priklauso nuo popieriaus storio? Čia yra ryžinis popierius
Atgal į viršų
Kibirkstele
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pen. Kovo 04, 2011 14:36    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Skaitom, labai gražu.
O kirpdama paisai popieriaus krypties? Manyčiau, kad gal per daug dedi lapų į lanką arba kryptis kiša koją.

pepa, einu pažiūrėt batų dėžių. Nors jos man plonos atrodo, galima gi porą sluoksnių dėt. Ot, lepšė

Sarma, reikia tave stabdyt Duok suvirškint viską, o tai vis dedi ir dedi

Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pen. Kovo 04, 2011 14:59    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Skaitom šaunuolė,jau spalva kokia...mano... labai miela knygutė
Man irgi paklijavus stabilesnė oda pasidarė.
Žinau kad užsienį visada galima pirkt pigiau,bet labai jau norėjau turėt,o be to pardavėjos protingos pasitaikė,išaiškino(gal ir apgavo,nu bet protingai ),tai kaip nepirksi
Smagu kad servetelinė technika įveikta.Aš kampų neklijuoju,nes palieku užlaidą ir paklijuoju kitoj pusėj,bet tada lapo antrą pusę reikia slėpt(užklijuot visą darant priešlapį),gal tu čia geriau sumastei,reiks pabandyt.
Kibirkstele aš žiūriu kryptį ir lapų po du į lanką dedu,bet irgi tas pats kaip pas Skaitom gavosi.Kažin kur čia šuva pakastas ,gal to rišmo tokia mada .Arba nugarėlė turi kokios nors reikšmės...
Atgal į viršų
Kibirkstele
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pen. Kovo 04, 2011 15:12    Rašyti temą: Atsakyti su citata

pepa, tada jo, turbūt rišimo specifika, nes išties tik vienoje vietoje kabinama - viduryje - tiesa?
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pen. Kovo 04, 2011 15:14    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Aš čia dėjau po 4 lapus, bet ryžinis popierius gi nėra toks storas, ne kartonas gi. Bet man visada gaunasi taip.

Ir dar norėjau paklausti, kas darė medieval knygeles, ar pas jus tarp lankų matosi vidinėj pusėj tarpai? Nes realiai, kiek darai tarpą tarp dygsnių, tiek paskui matosi. Turiu omenu, kad riši tikrą knygą, tarkim su juostelėm, tai visi lankai gi vienas su kitu susiųti ir nėra tarpų tarp jų. o čia prie odos, tai tarkim vartant, tarp lankų man tarpai matos. A čia normalu?

Ir kitas klausimas, ką daryti, kai viduj nori pasižymėti nugarėles vietas, kur daryti dygsnius, bet kad paskui neliktų žymių. Nes šitoj knygelėj pasibraukiau su pieštuku, o ant zomšo viskas matosi. Nors ir vidinė pusė, bet jeigu parduodu knygelę, kažkaip nesinori, kad pirkėjas matytų darymo linijas Gal galima kokį specialų pieštuką, rašiklį panaudot? Nes tapyboje ant šilko yra toks pieštukas, kuris pats savaime pranyksta
Atgal į viršų
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Pen. Kovo 04, 2011 15:18    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Mąstau taip: kadangi tokios knygutės lankai siuvami tiesiai prie viršelio, tai tarp jų neišvengiamai gaunasi tarpai ir knygelė taip skiriasi. Bet ir interneto pavyzdžiuose dažnai matom panašią situaciją. (gal reikia tada labai labai tankiai daryt skylutes nugarėlėje, kad siuvami lankai kuo labiau susispaustų?) Ir į vieną lanką kuo daugiau lapų pridėsi, ko gera jis labiau skirsis... na čia aš taip pradinukiškai samprotauju.

Skaitom, sveikinu įveikus servetėles Ir paskutinė knygelė miela, vien jau spalva kokia pavasariška, o jau dar žuvis
Filmui laikas dar neatėjo... bet neprarandu vilties

Kai siuvau medieval knygelę ir man gavosi tie tarpai. O dėl pasižymėjimo. Dažnai ant odos brėžiu aštria žirklių briauna, tai lieka toks vos įžiūrimas pėdsakas, kuris paskui tarsi užsilygina, pieštuko nenaudoju visai. O kai nugarėlėj reikėjo padaryt skyles dygsniams, tai iš popieriaus pasidariau nugarėlės šabloną, jame pažymėjau vietas, tad šabloną dėjau ant odos ir yla per jį tose vietose permaigsčiau odą. Ne pati sugalvojau, mačiau vienoje pamokėlėje kažką tokio

Skaitom
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pen. Kovo 04, 2011 15:34    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Mano knygos viršelis simbolizuoja jūrą, tai kaip jūra be žuvų

Tikrai gi, visai pamiršau, daugelyje pamokų mačiau, kad naudoja iš popieriaus šabloną su skylėm, gi gali pridėti prie medžiagos ir paskui susibadyti.

ir man buvo mintis dar, gal reiktų geriau ne skyles badyti, o juostelę prakirpti horizontaliai. Sarma, man atrodo tu kažkuriai taip darei? Tada galėtum pristumti siūlą kuo arčiau vieną kito ir tarpas jau gaunasi toks, koks yra lanko storis. Ką manot?

Va, žiūrėkit, čia irgi taip lapai atrodo
Atgal į viršų
Kibirkstele
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pen. Kovo 04, 2011 15:44    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Help, gal turit kokią nuorodą apie popieriaus kryptis?
Tikrai kažkur mačiau :(

Pardoutuvių katalogas block

Pradėti naują temą   Ši tema uždaryta. Jūs negalite redaguoti pranešimų ar rašyti atsakymų    Pagrindinis puslapis -> Rankdarbiai iš popieriaus Visos datos yra GMT + 3 valandos
Puslapis 1950

Pereiti į:  
Jūs negalite rašyti naujų pranešimų į šį forumą
Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite ištrinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite dalyvauti apklausose šiame forume

Copyright © 2006-2015 auksarankes.lt Visos teisės saugomos Lietuvos Respublikos įstatymų
Draudžiama be raštiško www.auksarankes.lt leidimo naudoti ir platinti šiame tinklalapyje esančią bet kokią grafinę bei tekstinę informaciją kitose interneto svetainėse bei žiniasklaidos priemonėse.