FOTOGRAFIJA (GAMTA IR PORTRETAI)
Pradėti naują temą   Atsakyti į pranešimą    Pagrindinis puslapis -> Konsultacijų centras
Rodyti ankstesnę temą :: Rodyti sekančią temą  
Autorius Pranešimas
anuka
Konsultantė
Konsultantė

Prisijungė: 24 Lapkričio 2009
Pagyrimų: 3

Medaliai: 4 (Daugiau...)
2010 metai (Suma: 1) 1 vieta (Suma: 1) 2010 Kovas (Suma: 1)
3 vieta (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Kv. Rugpjūčio 26, 2010 16:35    Rašyti temą: FOTOGRAFIJA (GAMTA IR PORTRETAI) Atsakyti su citata

sveiki

šioje temoje konsultuosiu gamtos bei portretų fotografavimo klausimais. nemažai patarimų rasite šioje Akademijos temoje: http://www.auksarankes.lt/forumas/viewtopic.php?t=3691&postdays=0&postorder=asc&start=0

paskaitykite, įsigilinkite, galbūt daugelį Jums rūpimų atsakymų rasite jau ten taip pat patyrinėkite savo fotoaparatus, nes klausimai apie tai, kaip įjungti skirtingus nustatymus Jūsų fotoaparate nebus atsakomi

taigi, laukiu klausimų apie tai, kas Jums neaišku fotografuojant portretus bei peizažus, su kokiais sunkumais susiduriate. čia taip pat galite įkelti ir savo fotografijas, kurias pakomentuosiu, tik nepamirškite paklausti kas neaišku ir nekelkite milijonų fotografijų, kadangi laikas - daiktas brangus

darbai ir kalbos
fotografuoju
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Apsilankyti vartotojo tinklapyje
anuka
Konsultantė
Konsultantė

PranešimasParašytas: Sk. Sausio 23, 2011 19:57    Rašyti temą: Atsakyti su citata

klausimų šioje temoje niekam nekyla...

radau tikrai neblogų patarimų, susijusių su fotografavimu žiemą:

http://www.efoto.lt/fotografavimas/fotografavimas_ziema

gal kam pravers...

darbai ir kalbos
fotografuoju
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Apsilankyti vartotojo tinklapyje
egliosha
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 16 Birželio 2007

Medaliai: Nieko

PranešimasParašytas: Pen. Sausio 28, 2011 19:22    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Man toks klausimas iškilo, ar įmanoma apgauti automatinį išlaikymą kuo tamsiau, tuo jis ilgesnis, todėl vakare beveik neįmanoma nufotografuoti judančių objektų bandžiau iš pradžių nukreipti į šviesos šaltinį (pvz. šviesų langą) ir pusiau nuspausti uzraktą, bet tada fotografuojant tamsų kampą visiškai išsimakaluoja nustatymai... Jei nustatau greitai judančių objektų programą, nuotrauka išeina labai grūdėta
anuka
Konsultantė
Konsultantė

PranešimasParašytas: Pen. Sausio 28, 2011 19:28    Rašyti temą: Atsakyti su citata

egliosha, apgauname automatinius nustatymus tik M režime, bet tada rizikuojame, kad gausime per tamsų vaizdą. bet yra vienas būdas ir automatiniuose režimuose - naudojant ilgą išlaikymą naudoti ir blykstę. t.y., nustačius tarkime 0,5 ar 1 sekundės išlaikymą, pakeliame blykstę ir fotografuojame. blykstė apšvies objektą ir jis taip užsifiksuos, o ilgesnis išlaikymas padės užfiksuoti dar ir judesį. reikia bandytis tik blogumas šio metodo tame, kad paprastai fotoaparate įmontuota blykstė nesiekia toli, tad tinka fiksuoti tik arti esantiems objektams... bet čia reiktų matyti konkrečią situaciją

darbai ir kalbos
fotografuoju
Atgal į viršų
vakare.
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 01 Sausio 1970

PranešimasParašytas: Pen. Vasario 25, 2011 16:07    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Anuka, man iškilo klausimas dėl autoportreto. Kaip žmonės fotografuoja save? Mačiau keletą labai gražių jūsų (ir kitų žmonių) autoportretų ir įdomu kaip jie daromi? Ką reikia fokusuoti, ar naudojate fotoaparato atidėjimą, iš kokio atstumo fotografuojate, ar naudojate trikojį ir pan.
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Raimauskaite
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 12 Rugpjūčio 2007

Medaliai: 1 (Daugiau...)
1 vieta (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Št. Vasario 26, 2011 19:49    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Anuka, noriu paklausti tokio kvailo klausimo, kam reikalinga blenda? Kiek žinau naudojama fotografuojant saulėtą dieną. Tačiau būtent koks jos poveikis? Sugebėjau savąją sulaužyt, tad mąstau pirkt ar vis dėl to nėra ji toks būtinas dalykas?

-------Facebook'e-------
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką Apsilankyti vartotojo tinklapyje
anuka
Konsultantė
Konsultantė

PranešimasParašytas: Sk. Vasario 27, 2011 22:14    Rašyti temą: Atsakyti su citata

sveikos, mergaitės ačiū už puikius klausimus. savaitgalį ilsėjausi, tad atsakau tik dabar

vakare - pirmiausiai bet kokiame autoportrete reikia gerai apgalvoti, ką nori parodyti, pabrėžti. tada apsisprendi, ar reikia pasidažyti, ką dar "priimti" į kadrą ir panašiai. o tada... imti fotoaparatą ir fotografuotis skamba paprastai labai dažniausiai fotografuoju su fiksuoto židinio nuotolio 50 mm objektyvu, nes jis - šviesiausias iš mano turimų, bet tam puikiai tinka (o kartais gal netgi ir labiau) vadinamieji "kitiniai" 18-55 mm objektyvai. dabar dar vienas dalykas - fotografavimo metodai esu fotografavusis ir su fotografavimo atidėjimu ir su nuotolinio valdymo pulteliu. man labiau patinka darbuotis su pulteliu. jis kainuoja ne itin daug, tad jeigu turite galimybę - įsigykite. o sufokusuoja fotoaparatas automatiškai, tiesiog jį reikia padėti kur nors stabiliai ir pakankamai aukštai, kad susifokusuotų akys (žinoma, jeigu sumanymas nėra kitoks) ir viskas. o paskutinį kartą fotografavau iš rankos, nes nereikėjo didelių menų laužti

Raimauskaite - aš prisipažinsiu - nesu blendos išvis niekada naudojusi. šiaip jos esmė yra - sumažinti pavyzdžiui saulės atspindžius, o man jie patinka ir aš visai nenoriu jų mažinti daugiau apie blendos naudojimą va čia: http://fotografijosblogas.wordpress.com/2011/01/04/blendos-bei-ju-paskirtis/

gal dar kažkam pravers

darbai ir kalbos
fotografuoju
Atgal į viršų
vakare.
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pir. Vasario 28, 2011 12:16    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Labai dėkoju, Anuka, už išsamų atsakymą , ir naudodamasi proga noriu paklausti kito klausimo.
Kam naudojamas eksponometras? Apie jį skaičiau knygoje, bet ten taip sudėtingai parašyta, kad tik dar labiau susipainiojau. Mano fotoaparatas yra Pentax K20, tai kurioje vietoje to eksponometro ieškoti , gal jis yra skystųjų kristalų valdymo skydelyje, kuriame rodo diafragmos, išlaikymo, ISO parodymus? Kiek suprantu jis pamatuoja šviesą, bet ką tai duoda? Skaičiau, kad norint nufotografuoti saulėlydį reikia pamatuoti dangaus šviesą (kaip?) ir tik tada fotografuoti saulėlydį. Bet kai aš pakeliu fotoaparatą į dangų jis rodo vienokius parametrus (pvz. išlaikymo), o kai nuleidžiu į saulę- visai kitokius. O gal čia reikia pagal dangaus parametrus rankiniu būdu nustatyti tuos pačius ir saulėlydžiui?
Oi, taip painiai surašiau, nežinau ar supratote klausimą. Jeigu galite, tiesiog žmogiška kalba paaiškinkite kas gi tas eksponometras ir su kuo jis "valgomas" .
Atgal į viršų
naujok?
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 29 Rugsėjo 2010

PranešimasParašytas: Antr. Kovo 01, 2011 10:18    Rašyti temą: Atsakyti su citata

labas,
turiu pora klausimuku
1)kur gauti šviesadėže ,o gal galima pasisidaryti(pvz:išklijavus batu dėžute popieriumi)???
2)auskarus paveiksluoti ritinėje (maždaug baltoje)ar pietinėje (gelsvoje)šviesoje???O gal išviso su lempu šviesa???

Atgal į viršų
Minnie
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 16 Balandžio 2009

PranešimasParašytas: Št. Kovo 05, 2011 20:46    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Labas, anuka as tai duosiu darbo dabar klausimu pabersiu i valias
taigi taigi taigi, norejau labai paklausti kur tu ikeliai ta portreta cia, tai kaip cia toks efektas gautas? darytos spalvos su fotosopu ar kaip?

o siaip atejau del blykstes pasiklausti. Planuoju pirkti ta kur buna pridetines, tos didziosios blykstes ir neapsisprendziu reikia man jos ar ne. Ar gali papasakoti ar pati turi, kaip/kada naudoji ir t.t.

Dabar daar, kaip taip graziai saule pagauta?

Dar del nespalvotos fotografijos. Skaiciau tavo klaseje ir pagalvojau ar geriau pirma normaliai nufotografuoti, na spalvota foto ir per fotosopa versti nespalvota, kaip tavo pamokoje, ar geriau is kart per fotoaparata nusistayt ta nespalvota funkcija ir fotkint?

Tai va lyg tais kol kas tiek tu klausimu bet tikrai kils ir daugiau tai va, nezinau dabar del tos blykstes... skaiciau skaiciau cia visur, bet neapsisprendziu...as galvoju kad ta blykste gerai pvz zmogu fotografuojant, pvz mados fotografija ir pan, ar klystu?

Sudominot dar su tuo pulteliu kur autoportretus fotografuoti o kur dar ji galima panaudoti? sakiau dar ir trikojo reikes ... nemazai pinigeliu cia iseis

Konsultantė
Konsultantė

PranešimasParašytas: Sk. Kovo 06, 2011 17:28    Rašyti temą: Atsakyti su citata

sveikos, mergaitės. kažkodėl ne apie visus pranešimus sekamose temose gaunu el. laišką, tai tik dabar atsakau

vakare. skaitmeniniuose fotoaparatuose eksponometras įmontuotas pačiame aparate ir jo niekaip nepasieksi jis automatiškai pats matuoja šviesą ir esant automatiniams ar pusiau automatiniams nustatymams pagal pamatuotą šviesos kiekį pats parenka reikalingus nustatymus. anksčiau eksponometrai būdavo rankiniai, bet kaip tiksliai juos naudoti aš nežinau... dėl saulėlydžių - manau, kad kalbi apie tokį dalyką: kai saulė leidžiasi, pirmiausiai visiškai automatiniame režime nusifotografuok dangų, bet taip, kad į kadrą nepatektų saulė. tada pažiūrėk, kokius nustatymus parinko pats fotoaparatas, pasuk ratuką į Manual režimą, nustatyk tokį pat išlaikymą bei diafragmą, kaip "kontroliniame" kadre ir fotografuok. šiaip aš nesu taip dariusi, bet tikrai esu skaičiusi apie šį metodą. būtų įdomu pamatyti Tavo bandymų rezultatą (nes kai pati nesu to bandžiusi, tai labai smalsu, kas iš to išeitų)

naujok? - apie šviesdėžes tikrai rašiau Akademijoje. aš pati turiu ir kartais naudoju pirktinę, bet tikrai galima pasigaminti ir pačiai geriau sienelėms naudoti plonesnį popierių arba netgi audinį. dėl papuošalų fotografavimo - blogiausias variantas, kai ant papuošalų krenta labai aštrūs, tiesioginiai saulės spinduliai. geriau paieškok namuose vietos, kur šviesa nebus tiesioginė, bet jos bus pakankamai (dažniausiai toks apšvietimas būna prie šiaurinėje pusėje esančių langų). nors aš pati fotografuoju prie pietinėje pusėje esančio lango, nes mano fotoaparatas jau senas ir jam reikia DAUG šviesos norint išgauti normalų rezultatą.

Minnie - tas paskutinis mano autoportretas darytas visiškai namų sąlygomis: stalinė lempa atsukta tiesiai į veidą, fotoaparatas dešinėje rankoje o paskui taip, truputį dar su spalvom žaidžiau, bet ne itin daug.

blykstė. taip, turiu tą didžiąją blykstę. naudoju nedažnai, tik tada, kai žinau, kad reikės fotografuoti tamsesnėse patalpose, nes mano fotoaparatas jau sunkiai susitvarko su didinamu ISO (atsiranda didelis grūdėtumas), todėl blykstė šiuo atveju tikrai gelbsti. nežinau, mąstyk, ar Tau jos tikrai reikia - ar daug fotografuosi tamsiose patalpose, klubuose... žinoma, blykstę galima naudoti ir šviečiant saulei tam, kad sumažintum šešėlius... taip pat žinoma, gali bandyti su pridėtine blykste daryti portretus, panašius į studijinius, bet tada reikia iš karto pirkti ir sklaidiklį specialų, kad šviesa nebūtų per ryški... tik ar tam užteks vienos blykstės? reikia juk ir papildomų lempų ir fonų ir viso kito... žodžiu, priklauso nuo to, ką Tu iš tikrųjų planuoji su blykste fotografuoti

dėl apšvietimo Tavo pateiktose nuotraukose - tai yra praėjusioje Akademijoje minėtas kontrinis apšvietimas t.y., kai saulė yra vos vos už kadro rėmo tiesiai priešais kamerą. siūlau saulei leidžiantis išeiti į lauką ir pasibandyti tikrai bus aiškiau

dėl fotografavimo iš karto juodai baltai - nepatarčiau... nes fotoaparato juodai balta nebus sodri, vis tiek nuotrauką reikės tvarkyti kompiuteryje. tad geriau jau fotografuoti spalvotai ir tada dar tvarkant nuotrauką ir ją verčiant juodai balta, gali atskiras spalvas (kurios buvo spalvomis prieš padarant nuotrauką į juodai baltą) paryškindamas/pablukindamas išgauti skirtingus efektus, skirtingus jų intensyvumus.

pultelis tik tam skirtas - per atstumą nuspausti mygtukui daugiau niekam tikrai jo nepanaudosi. tai yra mažas stačiakampis daiktelis su vienu mygtuku (bent pas mane).

trikojis nėra mirtinai būtinas daiktas, galima naudoti bet kokį stabilų paviršių fotoaparatui padėti. bet jeigu planuoji daug fotografuoti tarkime miestą naktį, ar įsirengti mini studiją papuošalų fotografavimui (šviesdėžė, stovelis papuošalams, įvairūs fonai, pora lempų), tai tada taip, praverčia

tikiuosi, kad nei vieno klausimo nepraleidau...

darbai ir kalbos
fotografuoju
Atgal į viršų
Minnie
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Sk. Kovo 06, 2011 19:38    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Aciu labai uz toki sakyciau labai issamu atsakyma Tas jusu autoportretas nerealus man visom prasmem, net neisivaizduoju kaip jus pati palaikot fotoaparata

del blykstes, na naudociau nezinau is tikruju, matot, man yra problema naktinis fotografavimas. Didele problema tikrai, pastoviai sujuda fotoaparatas irrr as kazkaip galvojau, kad blykste lyg ir gelbetu nuo to... nezinau dabar tikrai nenusprendziu reik ar nereik... fotografuociau tai sakau pagrinde kai buna dirbtinas apsvietimas is esmes..

Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Tr. Kovo 09, 2011 20:32    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Labai dėkoju, Anuka, kad paaiškinai kas yra eksponometras, dabar daug aiškiau. Taigi, išbandžiau saulėlydį fotografuoti prieš tai nusifotografavus dangų, po to rankiniu rėžimu nustačiau tuos pačius parametrus ir štai kas gavosi. Rezultatu esu patenkinta, tik kad saulytė buvo labai pasislėpusi po debesimis. Beje, tą patį vaizdą nufotografavau ir automatiniu rėžimu, tai didelio skirtumo nemačiau. Išvadą pasidariau tokią, kad reikia bandyti ir vienaip ir kitaip, ir iš to mokytis.
Atgal į viršų
Minnie
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Kv. Kovo 10, 2011 19:20    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Cia neabejotinai su blykste? http://3.bp.blogspot.com/_2qnxz6HpAao/TIPArcp4siI/AAAAAAAADEI/HvRUTMbF_lk/s1600/DSC_0781.jpg

http://2.bp.blogspot.com/_2qnxz6HpAao/TIPAqYIPiYI/AAAAAAAADDw/DmBqBsQGfZ4/s1600/DSC_0581.jpg

Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Tr. Kovo 23, 2011 19:41    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Cia ir vel as man visad kyla klausimu

nezinau kaip cia dabar paklausti
kaip/koks turetu buti nustatymas, kad fotografija butu ryski, o diafragma (berods), na antras planas butu sulietas stai kaip cia:

ar cia: virsus ir apacia stiprokai sulieta, o vidury lyg juosta palikta ryski

Siandien bandziau nagrineti savo fotoaparata, butent sio dalyko man reikia, koks turetu buti nustatymas, kad butu stai toks efektas t.y. ryski nuotrauka ir sulietas antras planas. skaiciau tavo anuka klase, suzinojau, kad galima properties atsidaryti, bet man neisejo, as nieko neradau, na neraso nustatymu
Ir dar domina tie taskiukai tokie kaip sviesos sulieti nuotraukoje. Cia naturaliai taip gaunasi? niekad nebandziau, kokios salygos turi buti, kad isgauti toki dalyka?

Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Št. Balandžio 02, 2011 20:51    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Ar sis konsultaciju centras veikia?
O as dar ateinu su klausimu
norejau anuka paklausti, ar cia ir jums taip buna, kad pvz nuotrauka tarsi tokia grudeta buna? as nesuprantu as isikeliu i photoshopa redaguoti, ir man ji tokia atrodo nu kokybe baisi, grudeta kazkokia va pavyzduka ikeliu, kad aiskiau butu... bet sitaip buna fotografuojant patalpoje, kambary pvz... mane tai erzina as negaliu ar cia man vienai tik taip atrodo nesuprantu... va ta nespalvota, tai oda atrodo nu kaip grudeta tokia nekokybiska foto, ka zinau paziurekit... ta kita gal ir nieko, bet ta va kur per photoshopa daryta nespalvota tai baisi..

Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pir. Birželio 24, 2013 14:16    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Gražios nuotraukos!
zapuke
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 16 Kovo 2007
Pagyrimų: 2

Medaliai: 1 (Daugiau...)
2011 Spalis (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Antr. Birželio 25, 2013 23:50    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Minnie rašo:
Ar sis konsultaciju centras veikia?
O as dar ateinu su klausimu
norejau anuka paklausti, ar cia ir jums taip buna, kad pvz nuotrauka tarsi tokia grudeta buna? as nesuprantu as isikeliu i photoshopa redaguoti, ir man ji tokia atrodo nu kokybe baisi, grudeta kazkokia va pavyzduka ikeliu, kad aiskiau butu... bet sitaip buna fotografuojant patalpoje, kambary pvz... mane tai erzina as negaliu ar cia man vienai tik taip atrodo nesuprantu... va ta nespalvota, tai oda atrodo nu kaip grudeta tokia nekokybiska foto, ka zinau paziurekit... ta kita gal ir nieko, bet ta va kur per photoshopa daryta nespalvota tai baisi..

Nežinau, ar Anuka dar čia laikosi, bet įkišiu savo trigrašį detalesniam komentarui visada praverstų nuotraukos parametrai, vadinamasis EXIF. Dabar nelabai suprantu iš JB nuotraukos, ar joje matosi triukšmai dėl aukšto ISO. Jei vertinti tik spalvotą nuotrauką, įsižiūrėjusi pamatysi, kad merginos oda nėra porcelianinė - joje matai rausvas dėmeles, kraujagysles. Norint išlyginti odą, reikėtų arba šiek tiek pereksponuoti, arba pastumdyti kreives postprodukcijoje. Jeigu JB nuotraukos variantą prilyginame spalvotai, oda tampa marmurinė būtent dėl jos netolygumo. Pamąstymui, tikriausiai esi mačiusi naujagimių nuotraukų, kad ir Anne Geddes, ar bet kokio lietuvaičio, ir jų odelė visada atrodo tobulai - šviesi ir lygi, kaip persikiukas. O pažiūrėk į tą patį kūdikiuką 2 savaičių realybėje - ir oranžiniai, ir geltoni, ir kraujagyslės visos matosi jei tik šalti ima. Tas odos spindėjimas pasiekiamas tinkamu šviesos kiekiu

Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką Apsilankyti vartotojo tinklapyje
Emiliukė
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pir. Kovo 09, 2015 21:16    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sveiki,
Aš ir vėl su maža bėdele. Bandžiau fotografuoti žvaigždynus, man būtinai reikia tokios nuotraukos. Bandžiau visaip - be blykstės, su blykste, nakties režimu - bet niekaip neišeina. Be blykstės vaizdas gavosi labai tamsus, su blykste jau per šviesus, o nakties režimu man kažkaip visada sujuda fotoaparatas ir viskas susilieja.
Gal galėtumėte patarti? Galbūt fotoaparate yra kokių funkcijų, kurių aš nežinau arba aš ne taip kažką darau? Naktinis fotografavimas man visada buvo didžiausia problema. O jei photoshop'inciau? Padėtų ar ne?
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką
Rodyti pranešimus nuo ankstesnio:   

Pardoutuvių katalogas block

Pradėti naują temą   Atsakyti į pranešimą    Pagrindinis puslapis -> Konsultacijų centras Visos datos yra GMT + 3 valandos
Puslapis 11

Pereiti į:  
Jūs negalite rašyti naujų pranešimų į šį forumą
Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite ištrinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite dalyvauti apklausose šiame forume

Copyright © 2006-2015 auksarankes.lt Visos teisės saugomos Lietuvos Respublikos įstatymų
Draudžiama be raštiško www.auksarankes.lt leidimo naudoti ir platinti šiame tinklalapyje esančią bet kokią grafinę bei tekstinę informaciją kitose interneto svetainėse bei žiniasklaidos priemonėse.