Knygrišystė. Gaminame knygeles patys
Pradėti naują temą   Ši tema uždaryta. Jūs negalite redaguoti pranešimų ar rašyti atsakymų    Pagrindinis puslapis -> Rankdarbiai iš popieriaus
Rodyti ankstesnę temą :: Rodyti sekančią temą  
Autorius Pranešimas
pepa
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 27 Rugsėjo 2009

Medaliai: 1 (Daugiau...)
2011 Birželis (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Pen. Kovo 04, 2011 16:36    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Va čia

http://www.youtube.com/watch?v=hrHi-NhO4GI&feature=related

Neatsimenu ar šita buvo
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 01 Sausio 1970
Pagyrimų: 1

Medaliai: 2 (Daugiau...)
Pati pačiausia (Suma: 1) 2011 Rugpjūtis (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Pen. Kovo 04, 2011 19:17    Rašyti temą: Atsakyti su citata

pepa rašo:

,ar reikalingi dar kokie nors be liplo ir kristal ir tada bandyt daryt užsakymą iš spalvų namų.

kalbant apie klijus.. mielos auksarankės, jei nors kiek gerbiate knygas nenaudokite įrišimuose (bent jau vertingesnių knygų) jokių moment klijų (na nebent ten ant etiketės aiškiai parašyta, kad skirta knygrišystės darbams). naudokite lipalą. arba tuos kur čia mačiau nuorodoj iš spalvų namų, kur parašyta, kad tam skirta. nes momentas po kelių ar keliolikos metų pražudys jūsų knygeles..
aš naudoju popieriui lipalą, o odai miltų klijus. nieko daugiau nereikia.

kibirkštėle, kažkur knygose prie koptiškų mezginių mačiau, kad yra dar kitoks būdas surišti pavienius, neperlenktus lapus, bet man jis pasirodė ir sudėtingas ir neišvaizdus (ir gal kietesniems lapams skirtas) tai ir nebandžiau.

[ Pen. Kovo 04, 2011 16:36 ]
Skaitom rašo:

Aš vakar tai susivokiau, kad koptiškas rišimas tinka, kai nugarėlės yra atviros. O tradicinis (su juostelėmis), kai daroma knyga.

būtent puikus pastebėjimas

dėl tų tarpų tarp lankų jūsų minkštose knygutėse viskas normaliai, taip ir turi būt ir tai neišvengiama. kaip tik gali būti, kad knygutė skečiasi, kai lankai per tankiai, per arti susiūti. kitos priežastys, na jei lanke nepatys ploniausi ir ne du, o keli lapai, knygutės formatas mažas, tai tas atsivertimas savaime ir neišvengiamas. bet geriauisa šitoj vietoj reikėtų preso ar spaustuvo - prieš siūnant knygą sulankstyti lankai yra palaikomi bent pusdienį smarkiai suspausti. tada jie gražiai sugula ir klauso paskui. iš bėdos suspausti galite ir jau susiūtą knygą. dabar šiaip padėkit tas knygeles po sunkiomis knygomis ir po kelių dienų išsigulės.

p.s. ir tikriausiai nepamiršote lankstant popierių lenkimo vietas gerai pabraukyti kauliuku (tiek atskirus lapus, tiek ir sudėtus lankus).

pepa, lauksim kaptalo nuotraukų
Atgal į viršų
rankdarbiu manijake
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 04 Sausio 2010
Įspėjimų: 1

Medaliai: Nieko

PranešimasParašytas: Pen. Kovo 04, 2011 19:48    Rašyti temą: Atsakyti su citata

triragi kažin tinaka knygryštei rankdarbių klijai. Aš tai su jais dirbu, jie panašūs į lipalą, bet tvirčiau ir patikimiau klijuoja (jau išbandyta ir patvirtinta ) . Čia nuoroda kaip tie klijai atrodo : http://www.artmanija.lt/goods/cat,235/sub,248/gid,7497/Klijai-rankdarbiams-50ml.html

Atgal į viršų
triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pen. Kovo 04, 2011 20:00    Rašyti temą: Atsakyti su citata

kvailioja mano internetas ar kompas, striginėja..

svarbu, kad ten būtų polivinilacetato (pva) pagrindu. nu ir jei aš su tokiom bonkutėm už tokią kainą terliočiausi tai visai bankrutuočiau.. (man toks kiekis tikriausiai vienai knygai teužtektų) ar tikrai ten jau taip smarkiai geriau, kad kelis kartus permokėt
Atgal į viršų
Skaitom
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 13 Sausio 2011

PranešimasParašytas: Pen. Kovo 04, 2011 21:40    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Radau, kur pirkti odos atraižų
http://www.siteks.lt/en/baldams/oda/naturalios-odos-atraizos

Parašiau jiems mail'ą, kai atrašys pranešiu
Atgal į viršų
pepa
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Št. Kovo 05, 2011 02:25    Rašyti temą: Atsakyti su citata

triragis rašo:
kalbant apie klijus.. mielos auksarankės, jei nors kiek gerbiate knygas nenaudokite įrišimuose (bent jau vertingesnių knygų) jokių moment klijų (na nebent ten ant etiketės aiškiai parašyta, kad skirta knygrišystės darbams). naudokite lipalą. arba tuos kur čia mačiau nuorodoj iš spalvų namų, kur parašyta, kad tam skirta. nes

O kaip su lipalu priklijuoti priešlapį prie viršelio,kad jis nesibanguotų?
Juk lapas gavęs lipalo(šlapio) jau nebūna toks lygus.
Parašysiu kaip darau-viršelį ištepu klijais,palaukiu kol apdžius tada atsargiai prilyginu lygintuvu,dar kurį laiką palaukiu,įdedu sviestinio popieriaus į priešlapio vidurį kad pati knyga drėgmės negautų ir paslegiu.Bet teko susidurt ir su problemom,porą kartų susibangavo,teko lupt ir daryt iš naujo.Ar galėjo taip atsitkt dėl to kad knygutės nebuvo gerai paslėgtos(tiesiog prispaudžiu knygomis,kolkas).Buvo kad pavyko viskas puikiai.Lipalą tepu kad pasidengtų viskas tolygiai,klijų man taipogi susinaudoja daugokai..
Momentu klijuodavau priešlapį prie lapo,buvau tikra kad išvengsiu bangavimo.
Triragi ar nors kiek panašus tas mano procesas į tikrą?

Kiek studijavau namuose turimas knygas,tai jos visos kažkuo panašiu į lipalą klijuotos,nugarėles pageltę,bet lapai švarus,nepažeisti(ar kaip čia pasakyt).

Tuos brangiuosius klijus gal būtų galima naudot lapo ir priešlapio suklijavimui,kažkas rašė kad ne taip banguoja popierių,kol gerai įgusim lipalą tept.

Rankdarbiu manijake lipalas gana patikimai klijuoja,nes kiek teko kažką ardyt,oiiii...Todėl del šitų klijų aš rami.

Jau kelis kaptalus pasisiuvau-dviem ir trim adatom,labai smagus procesas,tokie lygūs,gražūs palyginti su tuo ką dariau anksčiau

Skaitom būtų gerai pačiupinėt tą odą.
Atgal į viršų
triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Št. Kovo 05, 2011 03:19    Rašyti temą: Atsakyti su citata

pepa rašo:

O kaip su lipalu priklijuoti priešlapį prie viršelio,kad jis nesibanguotų?
Juk lapas gavęs lipalo(šlapio) jau nebūna toks lygus.
...

Momentu klijuodavau priešlapį prie lapo,buvau tikra kad išvengsiu bangavimo.
Triragi ar nors kiek panašus tas mano procesas į tikrą?

panašus. (o tas lygintuvu lyginimas pagal klijų instrukciją priklauso? )
tik tepti klijus reiktų ne ant viršelio, o ant priešlapio. (prieš tai, žinoma priešlapis jau pritvirtintas prie bloko, realiai jis pritvirtinamas dar prieš siūnant lankus). ir tepti greitai ir tiksliai, kad popierius nespėtų smarkiai įdrėkti, pasibanguot ar išsiplėst (todėl kuo didesnė knyga, tuo didesnio teptuko reikia, kad mojuoti mažiau ir ištepti greičiau). o tada knygą paslėgti. čia jau smarkiai paslėgti, todėl tas presas ir reikalingas (tikriausiai matėte knygrišio dirbtuvių paveikslėlių, nesvarbu ar šiuolaikinių ar senovinių, visada tas presas stovi, ir dažniausiai ne vienas). ir laikyti paspaudus ilgai. aš palaikau stipriai suspaustą prese maždaug 0,5-1 paros, o paskui dar pora dienų nestipriai suspaustą po knygomis. tai čia mažiausia, didesnei knygai tai ir savaitė nepakenks. mažoms žinoma tiek nereikia. ir nieks nesibanguoja (tiesa sakant pas mane labiau linkę banguotis net ne priešlapiai, o viršeliai. )

beje, dar gali būti kad popierius labai jau plonas. nu kalbant apie lapus (kai klijuojat priešlapį prie lapų) tai dažniausiai nieko nepakeisi. (bet plonai tepant ir stipriai paslegiant ir tie nesibanguoja). o priešlapiams tai dažnai dar daromas pakietinimas (ypač jei naudojat tą dekoratyvinį popierių iš rankdarbių parduotuvių). tai jį būtinai pakietinkit, bus lengviau paskui į viršelį įklijuoti, ir nesibanguos, ir juostelių, bei audinių briaunos iš po apačios nesimatys. tam tiesiog reiktų išsikirpti iš storesnio popieriaus viengubą lapą, tokio pat dydžio kaip priešlapis (perlenktas), tik keliais milimetrais mažesnio pločio, kad kai klijuosit prie priešlapio tas lapas būtų tais keliais mm. atsitraukęs nuo lenkimo linijos. ir ištepus jį klijais priklijuoti prie priešlapio iš tos pusės, kuri paskui bus klijuojama su viršeliu. (nežinau ar aškiai pasakiau, jei ne, tai sakykit .) ir čia irgi prieš siūnant lankus.

Citata:

...

Kiek studijavau namuose turimas knygas,tai jos visos kažkuo panašiu į lipalą klijuotos,nugarėles pageltę,bet lapai švarus,nepažeisti(ar kaip čia pasakyt).

o kelintų metų knygos? spaustuvėse kiek žinau naudojami kiek kitokie klijai, jie elastingesni, bet kad geltonuotų nepastebėjau ir studijų metų darbelį ką tik apžiūrėjau nu nieks nepageltę. net jei kažkokiomis aplinkybėmis (karščio, šalčio, klijų nešviežumo, nekokybės ar priemaišų dėka) kadanors lipalas pageltonuos, manau vistiek jis (savo cheminiais procesais) taip popieriaus neardo kaip momentas.

Citata:

...

Tuos brangiuosius klijus gal būtų galima naudot lapo ir priešlapio suklijavimui,kažkas rašė kad ne taip banguoja popierių,kol gerai įgusim lipalą tept.

tai taip, galima ir taip, skirtingose vietose skirtingų klijų naudojimas gan įprastas dalykas..
Atgal į viršų
Skaitom
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Št. Kovo 05, 2011 14:50    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Jeee, radau pirkti atraižų vienoj parduotuvėj Stovėjo du didžiausi odos maišai, nusipirkau 0.5kg maišelį su įvairių spalvų odos atraižom. Dabar tik gamint ir gamint
Atgal į viršų
triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Št. Kovo 05, 2011 18:04    Rašyti temą: Atsakyti su citata

sveikinu. o kokios odos, storesnės ar plonos?
lauksim darbelių
Atgal į viršų
Skaitom
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Št. Kovo 05, 2011 18:39    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Storesnės odos, buvo įvairių dydžių gabaliukų. Parodysiu vieną foto

Atgal į viršų
pepa
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Št. Kovo 05, 2011 18:42    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Dėkui už paaiškinmą.

triragis rašo:
(o tas lygintuvu lyginimas pagal klijų instrukciją priklauso?

Mano galva nepriklauso,bet bandžiau įvairius variantus kaip geriau,tas man buvo geriausias.Tikiuosi kad klijai nesusigadina ,tą procesą žinau iš dekupžo srities,kai servetėlė prie daikto klijuojama prie išdžiūvusių klijų lygintuvu,tai aš jį pritaikiau knygoms .Gal ir neteisingai elgiuosi,todėl ir bandau aiškintis,norisi kuo mažiau klaidų daryt,manau viskas su laiku ir praktika stos į savo vėžes

O prieš paslegiant šviežiai suklijuotą daiktą reikia dėt popierių tarp priešlapio ir knygos,kad apsaugot knygą nuo džiūstančių klijų?

Klijus aš tepdavau atvirkščiai,pirmiau ant knygos po to dėdavau priešlapį,bandysiu dabar kitaip.

Priklijuotas prieš siuvimą priešlapis netrukdo siūnant lankus?

Knygos jau senesnės-devyniasdešimtų metų...Kadangi priešlapiai nuo knygų atsiklijavę,tai galėjau apžiūrėti(reiks tolimoj atetį bandyt restauruot,kai kurias-kulinarines,jos tikras lobis).

Dabar noriu daryt knygą minkštu viršeliu t.y. dėčiau ant kartono ploną sintiponą,o ant viršaus medžiagą.Prie kartono sintiponą kaip suprantu klijuot galėčiau,bet ar traukiant medžiaga viršelį,ją reikia klijuot prie sintipono?Tiesiog norėčiau pabandyt tokį variantą.

Skaitom šaunu,lausim darbų.Aš irgi jau žinau kur galima bandyt važiuot pasižiūrėti odos,tik neaišku ar dar ten prekiauja.Niekaip nenoriu pirkt internetu,man labai reik pačiupinėt .
Atgal į viršų
triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Št. Kovo 05, 2011 19:23    Rašyti temą: Atsakyti su citata

pepa rašo:

O prieš paslegiant šviežiai suklijuotą daiktą reikia dėt popierių tarp priešlapio ir knygos,kad apsaugot knygą nuo džiūstančių klijų?

Priklijuotas prieš siuvimą priešlapis netrukdo siūnant lankus?

Knygos jau senesnės-devyniasdešimtų metų...Kadangi priešlapiai nuo knygų atsiklijavę,tai galėjau apžiūrėti(reiks tolimoj atetį bandyt restauruot,kai kurias-kulinarines,jos tikras lobis).

Dabar noriu daryt knygą minkštu viršeliu t.y. dėčiau ant kartono ploną sintiponą,o ant viršaus medžiagą.Prie kartono sintiponą kaip suprantu klijuot galėčiau,bet ar traukiant medžiaga viršelį,ją reikia klijuot prie sintipono?Tiesiog norėčiau pabandyt tokį variantą.

.

nu tas lyginimas tai man įtartinas, niekur nemačiau, kad kas taip darytų, bet neturiu daugiau argumentų, kad tai blogai.
geriausia eksperimentui viena kitą savo pirmają knygelę pasilikti sau ir stebėti kaip ją veikia laikas ir eksploatavimas. tada matysis ir praeities klaidelės ir klijų pokyčiai..

taip, teisingai, lapą į priešlapius reikia įdėti, kad drėgmė neitų į knygos lapus.

ne, siuvimui priešlapis tikrai netrukdo.

nežinau kas tas sintiponas ir kam jis (?), bet audinį irgi reiktų paklijuoti per visą plotą. ir kodėl sakote minkštais viršeliais, jei dėsite kartoną? ar tas kartonas plonas ir lankstus?

o, devyniasdešimt metų knygoms tai čia jau beveik antikvarinės tada dar kitokie klijai buvo, ne lipalas, turėtų būt rudi tokie ir gana kieti ir trapūs, ane? gal dar ji ir susiūta ne su siūlu, o su tokiom vielytėm, kaip būna sąsiuviniuose? o kur išleistos jos ir kokia kalba?
va va tie priešlapiai ir dabartinėms knygoms plyšta pirmiausiai..

skaitom, o reikėjo pirkti taip kaip yra maiše ar atraižas buvo galima pasirinkti/išsirinkti?
Atgal į viršų
Skaitom
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Št. Kovo 05, 2011 19:47    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Buvo galima rinktis, tiesiog stovėjo du dideli maišai su atraižom įvairaus dydžio, vienas kg kainuoja 35lt ir rinkis ką nori, kiek nori, kokios spalvos nori it t.t.
Atgal į viršų
pepa
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Št. Kovo 05, 2011 19:59    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Stebėsiu tas knygas,manyčiau kad neturėtų nieko blogo atsitikt,nebent audinys su laiku keistų spalvą nuo lipalo .Čia jau mano saviveikla ,bet prisiklijuoja gerai ir išsisprendžia nelygumo problemos.Gal ir nepasiteisins.Esu aptraukusi audiniu(tokiu būdu)seną albumą maždaug prieš pusę metų bet kolkas jokių pokyčių nepastebėjau.

Sintiponą dėčiau ant kieto kartono,noriu kad viršelis(vienas) būtų minkštas(tiesiog įdomu pabandyt minkštesnį viršelį).Tai tokia medžiaga kuri dedama striukėms pašiltinti,jo yra įvairių storių.
O gal yra koks kitas būdas padaryt minkštesnį viršelį,nes kyla abejonių ar pavyks su juo susitvarkyt,todėl bandau aiškintis .

Namų ūkio vadovėlis šeimininkėms(originalus leidimas 1937m) išleista 1990m,Aušros spaustuvėje,o kitos negaliu išimti dabar nes ji saugiai padėta,bet tikrai senesnė nei šita,kai jau galvosiu kažką daryt tada viską sužiūrėsiu.Ji panaši į tą kur mačiau restauravimo pamokoje.Dėl senų klijų aišku,o surišta siūlais.

Tai reiškia klijuot priešlapį prie lapo centimetro pločio juosta nėra patikima?

Vat dar kilo tokia mintis gal vietoj sintipono būtų galima dėti filcą ?
Atgal į viršų
triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Št. Kovo 05, 2011 20:31    Rašyti temą: Atsakyti su citata

pepa rašo:
Stebėsiu tas knygas,manyčiau kad neturėtų nieko blogo atsitikt,nebent audinys su laiku keistų spalvą nuo lipalo .Čia jau mano saviveikla ,bet prisiklijuoja gerai ir išsisprendžia nelygumo problemos.Gal ir nepasiteisins.Esu aptraukusi audiniu(tokiu būdu)seną albumą maždaug prieš pusę metų bet kolkas jokių pokyčių nepastebėjau.

Sintiponą dėčiau ant kieto kartono,noriu kad viršelis(vienas) būtų minkštas(tiesiog įdomu pabandyt minkštesnį viršelį).Tai tokia medžiaga kuri dedama striukėms pašiltinti,jo yra įvairių storių.
O gal yra koks kitas būdas padaryt minkštesnį viršelį,nes kyla abejonių ar pavyks su juo susitvarkyt,todėl bandau aiškintis .

Namų ūkio vadovėlis šeimininkėms(originalus leidimas 1937m) išleista 1990m,Aušros spaustuvėje,o kitos negaliu išimti dabar nes ji saugiai padėta,bet tikrai senesnė nei šita,kai jau galvosiu kažką daryt tada viską sužiūrėsiu.Ji panaši į tą kur mačiau restauravimo pamokoje.Dėl senų klijų aišku,o surišta siūlais.

Tai reiškia klijuot priešlapį prie lapo centimetro pločio juosta nėra patikima?

Vat dar kilo tokia mintis gal vietoj sintipono būtų galima dėti filcą ?

oi, o aš perkaičiau ne devyniasdešimtų, o devyniasdešimties metų aa, nu tai aišku. išsitraukiau ir aš vieną tų laikų plyšeną, tai ten ne lipalas, o tie rudi mano minėti klijai. bet kuriuo atveju jei geltonuoja tai tada tai ne pva klijai, arba pva su kitų medžiagų priemaišom. kokybiškas pva negeltonuoja, o ant audinio tuo labiau.

aa, tai jūs norit daryti knygelę kietais viršeliais, bet su paminkštinimu išorėj, kaip paduškėlė? jei sintiponas storokas ir minkštas pluoštas tai aišku prie jo nepriklijuosi, sukietės klijai ir visas minkštumas nueis perniek. galima naudot bet ką minkštą, aš tokiais atvejais poroloną naudoju. tik bet kuriuo atveju aptraukiant jį reikėtų laikyt suspaustą, tada paskui jis tinkamai įsitempęs bus ir gražiai išsipūtęs. tik tas porolonas sunkiai suvaldomas, pradžioj sunku aptraukti, o paskui ta įsitempusi odą verčia šiek tiek viršelį riestis. priversti medžiagą (betkokią) paklusti, kad ji nesielgtų taip, kaip jums nereikia, vadinasi medžiagos suvaldymu tad jūs vistiek būtinai bandykit, aš tik įspėju kokie sunkumai gali kilti.

taip, priešlapio paklijavimas prie lapo centimetro pločio plotu nėra pats patikimiausias būdas. bet jis vistiek labiausiai įprastas ir populiariausias. šiaip dar juos abu (priešlapį ir pirmą lanką) reikia apklijuoti audiniu, esu kažkur apie tai minėjusi.. tai šiek tiek gelbsti.
Atgal į viršų
pepa
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Št. Kovo 05, 2011 22:01    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Pasibandžiau sintiponą,bet pasirodė bus sunku ir perdaug pūstas viršelis,panaudojau filcą,gavosi ne perdaug storas,truputį minkštas.Bandysiu vėliau šitą materiolą naudot,kai daugiau įgūdžių bus.

Nesuprantu kodėl man kaptas apsiardo kai nukerpu,ar tai normalu?Atsikša siuliukai,gal juos reiktų klijais patept(siūtas pagal jau rodytą metodą trim adatom).

Jau pati sau atsakiau nuo žioplumo vaistų nėra,buvau įsitikinusi kad jį galima karpyt
Atgal į viršų
Kibirkstele
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 30 Birželio 2008
Pagyrimų: 2

PranešimasParašytas: Št. Kovo 05, 2011 22:08    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Rodausi
Manyčiau, truputį patobulėjau.
Džinsinė knygelė.

Klaidos:
*Kreivas blokas - blogai suklijavau ir paslėgiau.
*Nelygūs puslapiai - įgūdžių trūkumas, manau...
*Per dideli viršeliai - matavimo klaidos, per daug pridėjau iš šono.
*Priešlapių klaida - juos prisiuvau kaip atskirą lanką, bet matau, kad galėjau tiesiog priklijuoti prie pirmojo/paskutinio lanko.
*Kampučiai - manau, dėl storo džinso sunku juos gražiai buvo padaryt, taip pat neturiu mentelės dar...

Jei matote daugiau klaidų, būčiau dėkinga

Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Sk. Kovo 06, 2011 01:19    Rašyti temą: Atsakyti su citata

pepa rašo:

Nesuprantu kodėl man kaptas apsiardo kai nukerpu,ar tai normalu?Atsikša siuliukai,gal juos reiktų klijais patept(siūtas pagal jau rodytą metodą trim adatom).

Jau pati sau atsakiau nuo žioplumo vaistų nėra,buvau įsitikinusi kad jį galima karpyt

aš karpau, nes mačiau, kad parduotuviniai irgi karpomi bet kaip pati sakėte patepu galiukus klijais (tiesa sakant prieš tai patepu skiestais klijais vietą kur ketinu kirpti, palaukiu kol išdžius ir tada kerpu. o jei nukirpus ir toliau neklauso, dar patepu.). lipalas sustingsta ir nesimato, tik bėda truputį sukietina tą kaptalą, todėl ir skiedžiu.
beto buvo užėjus kaptalų siuvimo karštinė, prisisiuvau atsargų gal pusei metų, o kokių pločių reikės taigi nežinojau iš anksto, dariau maksimalaus ploto, tad be karpymo apsieiti neišėjo. (o ir darant knygą labai trikdosi eismas ir tempas, kai jai dar turi siūt kaptalą, patogiau pasirinkti ir pritaikyti spalvą iš jau paruoštų).
aišku, jeigu kaptalą siūni tiesiai prie nugarėlės tai jau iš anksto nepasiruoši.

kibirkštėle
Atgal į viršų
pepa
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Sk. Kovo 06, 2011 02:05    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Triragi už pagalbą ir kantrybę.Tikrai labai daug padėjai .

Atrodo jau lašelis praktikos yra,bet kuo toliau tuo baisiau daryt knygas .Baigiau darbus bet klaidelių vistiek sugebėjau padaryt .

Aš irgi kaptalą sukarpiau,patepiau klijais,o kai užsidėjo viršelis,jis kuo puikiausiai prisispaudė .

Kai pažiūrėjau dar kartą nuorodą,pasirodė kad reikia knygos dydžio daryt,bet pagailo vakar dienos darbo tai atsikirpau kiek reikėjo.

Kibirkštėle šaunuolė,neblogai padirbėta ,klaideles pati išvardinai.

O aš jau išbandžiau lankstytuvą,kolkas dirbant pasimiršta kad jį turiu...bet dirbti smagu.
Atgal į viršų
triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Sk. Kovo 06, 2011 13:10    Rašyti temą: Atsakyti su citata

pepa rašo:
Triragi už pagalbą ir kantrybę.Tikrai labai daug padėjai .

Atrodo jau lašelis praktikos yra,bet kuo toliau tuo baisiau daryt knygas .Baigiau darbus bet klaidelių vistiek sugebėjau padaryt .

jei žmogus tikrai nori sužinoti, išmokti, išbandyti, rimtai nusiteikęs gilintis ir siekti tikslo, o ne užtingėti ties pirma kliūtimi, tai patarimus dalinti tikrai negaila ir nesunku.

čia amžinas mokslas , todėl klaidelių gal ne, bet įtampos dirbant bus visada. nes knyga tai atsakomybė, kitas daiktas - kėdė, apyrankė ar kepurė atlieka savo funkciją ir tiek, o įrišimas turi ne tik funcionuoti ir būti pačiu sau, jo atsakomybėj apsaugoti (išsaugoti) kažką kito, vertingo ir nepakeičiamo - knygos tekstą.
turbūt todėl knygrišystėj egzistuoja tam tikra nerašyta hierarchinė tvarka, kuo vertingesnė knyga, tuo brangesnės medžiagos ir sudėtingesnės technologijos ją įrišant būna naudojamos.
Atgal į viršų
Skaitom
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Sk. Kovo 06, 2011 14:32    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Pasirodau su dviem naujom knygelėm. Panaudojau jau savo naujai pirktą odą Šį kartą naudojau kitokį būdą, lankus siuvau ne visus kartu (ne vienu siūlu), o kiekvieną lanką atskirai prie odos. Mačiau taip vienam pavyzdyje ir nusprendžiau pabandyti. Knygelė išėjo tvirtesnė, taip nesislankioja, nors ir lanko viduryje matosi mazgelis, bet pagalvojau, kad nieko blogo, jei ir kiti taip daro Puslapius dariau iš Egipte pirkto
užrašinės. Siūta medieval binding, vaškinis siūlas (labai patinka man jie).

Antra knygelė padaryta iš natūralaus kailio Siūta tradiciniu įrišimu. Pirmą kartą naudojau lininę juostelę ir žinokit patiko man, naudosiu dabar ją tikrai. Lengvai siuvas, nėra kad ten kristų, maišytų ir t.t. Aišku mano knygelė nedidelė, nežinau, kaip būtų su didele.

Atgal į viršų
pepa
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Sk. Kovo 06, 2011 15:31    Rašyti temą: Atsakyti su citata

triragis rašo:
jei žmogus tikrai nori sužinoti, išmokti, išbandyti, rimtai nusiteikęs gilintis ir siekti tikslo, o ne užtingėti ties pirma kliūtimi, tai patarimus dalinti tikrai negaila ir nesunku.

Tikrai džiaugiamės kad užsukai į mūsų temą .
Vadinasi įtampa tai geras ženklas-besikeičiantis požiūris į knygą...

Skaitom liuks knygutės .
Ta kailinė tokia įspūdinga, man primena kažkokį šeriuotą žvėriuką kažką griaužiatį (Zoo sode vaikystėj visda bėgdavau žiūrėt visokių bebrų...patikdavo...).
Visai negadina vaizdo tie mazgeliai viduje,tokiam stiliui tinka .

Nesuprantu kur prapuolė mano avataras ?
Atgal į viršų
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

Prisijungė: 09 Lapkričio 2009
Pagyrimų: 6

2010 Gruodis (Suma: 1) 1 vieta (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Sk. Kovo 06, 2011 16:11    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Labas darbštuoliukės naujienų daug- ir informacijos, ir akis yra į ką paganyti
Smagumėlis, kad darbas verda
Paveiksliukų tokių aptikau, tai noriu parodyt ir tuo pačiu klausimų pažersiu.
Čia matyt tai, apie ką tik šnekėjot- priešlapiai pritvirtinami prieš siuvimą

toliau- aišku kas vyksta

tas popierius nugarėlei apie kurį kalbėjot. Kokia jo funkcija- ar tik dėl tvirtumo?

čia prasidės klausimai. Virvutės suslapstomos perkišant per viršelio kartoną, ale kokį vaidmenį turi antra skylių eilė

visoms savo diletantiškoms knygoms darau nugarėlę iš kartono tokio pat kaip viršelis, nes tokį metodą radau daugelyje paprastų pamokėlių. Ėgi rimčiau pasidomėjus matau, kad nugarėlės vietoj jokių kartono juostų nededa, oda apgaubia nugarėlę.

gal taip daroma tik tada kai knyga storesnė, kai nugarėlė suapvalinama?
dabar- kampai. Kai odele apklijuojami kampai, gal reikia odą paploninti ties ta riba, kur dėsis popierius, kad nebūtų laiptuko? Ir kiek maždaug popierius turėtų būt užleistas ant odos?

triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Sk. Kovo 06, 2011 18:55    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sarma rašo:

visoms savo diletantiškoms knygoms darau nugarėlę iš kartono tokio pat kaip viršelis, nes tokį metodą radau daugelyje paprastų pamokėlių. Ėgi rimčiau pasidomėjus matau, kad nugarėlės vietoj jokių kartono juostų nededa, oda apgaubia nugarėlę.

gal taip daroma tik tada kai knyga storesnė, kai nugarėlė suapvalinama?

oi, čia vėl supainiota daug dalykų, t.y. pirmiausia suplakti du skirtingi būdai. pradžioj eina siuvimas ant juostelių, o kituose pavyzdžiuose jau siuvimas ant virvelių. juostelių taip į viršelį neįversi juk (antros skylutės pakartotinam įvėrimui). beto jei atkreipėte dėmesį čia (kur su virvelėmis) pirmiausia pritvirtinami kietviršiai, o tik tada jie aptraukiami (todėl ir nugarėlė priklijuota; gali būti ir odinis ir pusodinis viršelis). šitas būdas yra žymiai sudėtingesnis ir tai yra tikrasis įrišimas, nes viršeliai laikosi ne ant klijų, o ant ryšių (iš čia ir žodis įrišti). tas įklijavimo būdas, kurį naudojat ir jūs visos ir aš pati (dažniausiai), yra supaprastintas viršelių tvirtinimo būdas (kad būtų greičiau padaromas) atsiradęs kartu su pramonine knygrišyste (t.y gana vėlai) ir angliškai vadinamas casing (lietuvių kalboje jis neturi atitikmens).

kalbant apie nugarėlę (net ir tokiu atveju, kai aptraukiami jau prie bloko pritvirtinti kietviršiai) ji gali būti ir nepriklijuota (tada daroma taip vadinama gilzė), nes nugarėlių yra du tipai, pastovioji ir tuščioji (na priklijuota ir nepriklijuota). taisyklės kada ką naudoti nėra, tai absoliučiai knygrišio pasirinkimo valioj. turbūt pastebėjote, kad kiekvienas įrišimo elementas turi aibę padarymo variantų, nuo paprasčiausio ir mažiau patikimo iki sudėtingo ir patvaresnio, tad jų kombinacijų skaičius gaunas dar didesnis. tik renkantis kada kaip daryti gerai būtų, kad viskas būtų vienodo lygio, t.y. ne tik estetinė, bet ir technologinė bei medžiaginė vienovė, pvz jei lankus siūnat sudėtingesniu būdu tai ir kaptalo tvirtinimo būdą reiktų pasirinkt patikimesnį, jei priešlapių popierius ir viršelio "aptraukalas" prabangus, tai ir visi lapai turėtų būti iš geresnio popieriaus. jei medžiagos brangios, tai ir technologijas tvirtesnes parinkti, ir tt. ir atvirkšiai, jei knygelės užduotis trumpalaikė (tarkim metams skirtas darbo kalendorius), medžiagos pačios paprasčiausios ir pigiausios, tai ir krapštytis ilgai nėra ko - technologinius būdus renkatės greitesnius ir paprastesnius.
nežinau ar aišku..

Citata:

dabar- kampai. Kai odele apklijuojami kampai, gal reikia odą paploninti ties ta riba, kur dėsis popierius, kad nebūtų laiptuko? Ir kiek maždaug popierius turėtų būt užleistas ant odos?

taip, odą paploninti būtinai reiktų. ir praktiškai visur, kur tik yra jos kraštai (jei atraukinėjate tai per visą perimetrą taip pat).
kiek užleisti nesvarbu, 2-10mm.

[ Sk. Kovo 06, 2011 16:22 ]
skaitom, gražios knygelės, ypač kailinė
mazgeliai vidury nelabai gerai, nes atsiranda sustorėjimas, beto vėliau jie įsispaus į popierių (jau nekalbant, kad gali atsirišti ), bet sprendimas įdomus. kaip supratau norėjosi nugarėlėj ilgo ir vientiso dygsnio, kitais atvejais, kai tokio tikslo nėra galima mazgelį daryti išorėj, ir papuoštį jį (tuo pačiu ir sutvirtinti ir paslėpti) pakabinant kažką ar suveriant karoliukų.
ir neužsisėdėkit vien prie mažo formato (čia visom), būtinai pabandykit daryti ir didesnes knygas. jos reikalauja truputį kitų įgudžių, atrasit naujų dalykų.
Atgal į viršų
Skaitom
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Sk. Kovo 06, 2011 19:37    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Knygoje "Rankų darbo knygos" buvo šitas pasiūlymas, pasigaminti knygą su mediniu vamzdeliu šone. Vamzdelio neturėjau, todėlpanaudojau kinietišką smeigtuką į plaukus. Viršelis su S. Dali paveikslu, kurį pakietinau kartonu. Susiūta vaškiniu siūlu. Storos knygos tokiu būdu nepadarysi, nes dedasi tik vienas lankas. Čia sudėjau 13 lapų (26psl)

Atgal į viršų
Rodyti pranešimus nuo ankstesnio:   

Pardoutuvių katalogas block

Pradėti naują temą   Ši tema uždaryta. Jūs negalite redaguoti pranešimų ar rašyti atsakymų    Pagrindinis puslapis -> Rankdarbiai iš popieriaus Visos datos yra GMT + 3 valandos
Puslapis 2050

Pereiti į:  
Jūs negalite rašyti naujų pranešimų į šį forumą
Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite ištrinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite dalyvauti apklausose šiame forume

Copyright © 2006-2015 auksarankes.lt Visos teisės saugomos Lietuvos Respublikos įstatymų
Draudžiama be raštiško www.auksarankes.lt leidimo naudoti ir platinti šiame tinklalapyje esančią bet kokią grafinę bei tekstinę informaciją kitose interneto svetainėse bei žiniasklaidos priemonėse.