Knygrišystė. Gaminame knygeles patys
Pradėti naują temą   Ši tema uždaryta. Jūs negalite redaguoti pranešimų ar rašyti atsakymų    Pagrindinis puslapis -> Rankdarbiai iš popieriaus
Rodyti ankstesnę temą :: Rodyti sekančią temą  
Autorius Pranešimas
triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 01 Sausio 1970
Pagyrimų: 1

Medaliai: 2 (Daugiau...)
2011 Rugpjūtis (Suma: 1) Pati pačiausia (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Pir. Kovo 21, 2011 13:43    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Kibirkstele rašo:
Sveikos
Man įdomus toks klausimas: vartau knygą iš spaustuvės. Tai tenais kaptalas yra tarp viršelio ir bloko - turiu omenyje nepriklijuotas prie jų abiejų. tai kaip laikosi? Ar čia tokia spaustuvinių knygų specifika.?

tai gal brokas, gal tiesiog atsiklijavo. šiaip spaustuviniuose įrišimuose irgi būna paprastai priklijuotas prie bloko.
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Gitarė
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Medaliai: Nieko

PranešimasParašytas: Pir. Kovo 21, 2011 14:30    Rašyti temą: Atsakyti su citata

pavarciau sia tem ir as sumaniau pasidaryti. ) visai nesunku atrodo:) labai grazu

http://www.auksarankes.lt/forumas/viewtopic.php?t=4540
Atgal į viršų
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

Prisijungė: 09 Lapkričio 2009
Pagyrimų: 6

2010 Gruodis (Suma: 1) 1 vieta (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Pir. Kovo 21, 2011 18:36    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Kibirkstele rašo:
Sveikos
vartau knygą iš spaustuvės. Tai tenais kaptalas yra tarp viršelio ir bloko - turiu omenyje nepriklijuotas prie jų abiejų. tai kaip laikosi? Ar čia tokia spaustuvinių knygų specifika.?

o kaip jis gali laikytis ore? Blogai priklijuotas prie bloko buvo manding

Žiūriu, kad parašiau tą patį, ką ir triragis

Gitare, smagu matyt naujus žmones šioje temoje

Kibirkstele
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 30 Birželio 2008
Pagyrimų: 2

PranešimasParašytas: Pir. Kovo 21, 2011 19:52    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Gali būti. Nepagalvojau

Buvau šiandien Meno Mūzoj kartono pirkti, bet tų triragio popieriaus neužmačiau... Dideli lapai būna?

Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Pir. Kovo 21, 2011 19:58    Rašyti temą: Atsakyti su citata

triragis rašė, kad lapai 50*65cm. būna jei gerai supratau
triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pir. Kovo 21, 2011 20:29    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Kibirkstele rašo:

Buvau šiandien Meno Mūzoj kartono pirkti, bet tų triragio popieriaus neužmačiau... Dideli lapai būna?

jis ten kur dideli spalvoti lapai, iš kairės pusės, vidurinio stelažo, viršutinėj daly (va koks adresas ), tik reik žiūrėt iš arti (tas tinklelis tai tik prieš šviesą matos), pakilot, kad tą faktūrą įžiūrėt, rasit. nors nedaug ten jo, kadangi tik keli atspalviai.
Atgal į viršų
Kibirkstele
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pir. Kovo 21, 2011 22:19    Rašyti temą: Atsakyti su citata

triragi,turėsiu omeny kitą kart.
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Pir. Kovo 21, 2011 23:31    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Va čia tai bent peilis
http://www.youtube.com/watch?v=QB5ZHNdqTPQ
žiūriu kelintą kartą ir negaliu atsižiūrėt- gėris.
Einu su savo peiliuku pabrūžuot odos

nepamenu ar šitą jau žiūrėjom
http://www.gottahaveitquilts.com/coptic-stitch-bookbinding/

labai įdomiai sugalvota ir gražu. Bandau suvokt kaip atlikta- tikriausiai iš rožinio popieriaus lankstyta armonikėlė, o tarp jos dalių dėti lankai ir siūta kartu?

triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Antr. Kovo 22, 2011 01:52    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sarma rašo:

labai įdomiai sugalvota ir gražu. Bandau suvokt kaip atlikta- tikriausiai iš rožinio popieriaus lankstyta armonikėlė, o tarp jos dalių dėti lankai ir siūta kartu?

visiškai teisingai. dažnai būna ne armonikėlė, o atskiri lapukai, priklijuoti aplenkia kiekvieno lanko nugarėlę (buvo kažkas panašaus ankstesnėse jūsų nuorodose). gali būt popierium (kažkur mačiau, kaip tokie aplenkimai dar ir paveikslėlį suformuoja), gali būt ir plonu audiniu ar oda. manau tai ne tik dėl grožio, bet ir kad apsaugoti lankus (jautriausią jo vietą) nuo trinties ir įplyšimų. aš kaip tik dabar galvojau apie tokį sutvirtinimą tam naminiam popieriui (truputį nepasitikiu aš juo, kad ir koks jis gražus jis net krypties neturi), jei tik pavyks suderint medžiagas.

o su peiliu aš susipykus (nieks negali man jo pagaląst kaip reikiant, net auksarankis tėtis). čia nuorodoj tai drožia fantastiškai. čia kažkas sakė nėra etapo, kuris nepatiktų, tai va, man kartono šlifavimas ir odos drožimas yra tie etapai, prie kurių rankos tiesias labai jau nenoriai.
Atgal į viršų
pepa
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 27 Rugsėjo 2009

Medaliai: 1 (Daugiau...)
2011 Birželis (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Antr. Kovo 22, 2011 12:38    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Peilis odai tikrai vertas dėmesio,su malonumu pažiūrėjau .
Armonikėlė smagiai atrodo,ne tik apsaugo,bet ir puošia

Man kaip tik smagu kartoną šlifuot ,su oda dar beveik nedirbau tai tyliu...

Triragi kokio aukščio geriausia daryti siuvimo rėmą?Pagrindą išpjovė 40/50cm.Galvoju apie 50cm-ar užteks?
Darėm paprastesnį variantą, radau kitoj temoj.
Atgal į viršų
triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Antr. Kovo 22, 2011 13:12    Rašyti temą: Atsakyti su citata

pepa rašo:

Triragi kokio aukščio geriausia daryti siuvimo rėmą?Pagrindą išpjovė 40/50cm.Galvoju apie 50cm-ar užteks?
Darėm paprastesnį variantą, radau kitoj temoj.

oi ne, aukščio gali būt ir mažiau, kokių 35-40cm.
Atgal į viršų
pepa
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Antr. Kovo 22, 2011 13:55    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Dėkui,o tai būčiau Eifelio bokštą padarius .
O spaustuvui gal reiktų dėti ilgesnius varžtus kad dar būtų galima kaip presą panaudot.Maždaug orientuojuosi,kad dar pridėjus dvi lentas atliktų ir kitą funkciją,kol su laiku sugalvosiu kažką del preso.
Atgal į viršų
triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Antr. Kovo 22, 2011 16:08    Rašyti temą: Atsakyti su citata

pepa rašo:
Dėkui,o tai būčiau Eifelio bokštą padarius .
O spaustuvui gal reiktų dėti ilgesnius varžtus kad dar būtų galima kaip presą panaudot.Maždaug orientuojuosi,kad dar pridėjus dvi lentas atliktų ir kitą funkciją,kol su laiku sugalvosiu kažką del preso.

o kokio ilgio varžtai? kaip spaustuvui tai ilgų nereikia. pas mane suglaudus apačioj tuščias lentas dar lieka kyšoti apie 30cm. strypai, ir man jie per ilgi, tiek neprireikia, o vartant spaustuvą tik pavojų kelia veidą išraižyt, tai noriu juos patrumpint kokiu 10cm.. kaip presui manau irgi didelio aukščio nereik, nes kai lentos siauros, tai vistiek daug knygų iškarto nepaslėgsi, maksimum 2-3. nu tai varžto/strypo ilgis (be nieko) turėtų būti apie 30-35cm.
Atgal į viršų
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Antr. Kovo 22, 2011 19:59    Rašyti temą: Atsakyti su citata

pepa rašo:
Peilis odai tikrai vertas dėmesio,su malonumu pažiūrėjau .

Man kaip tik smagu kartoną šlifuot ,su oda dar beveik nedirbau tai tyliu...

Tai va- pažiūrėjus vakar su saviškiu dirbau. Atseit, šviežiai pagaląstas zulinau zulinau, užpykau ir nežinau kada pabaigsiu. Tas iš nuorodos peilis manding Damasko plieno besąs
Gal plačiau apie kartono šlifavimą gali? Kaip suprantu, kalba eina apie viršelio briaunas. Kuo šlifuoji?

pepa
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Antr. Kovo 22, 2011 23:01    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Na merginos mano fabrikėlis jau prikeltas iš komos .Belieka apšveist su švitriniu popieriuku ir nulakuoti.

Triragi spaustuvo manyčiau lakuot nereikia,nes ąžuolas švarus medis o spaudžiant gal negerai lakuotas nors pirmus sluoksnius lako kiek žinau medis sugeria(nežinau ar tas galioja ąžuolui)...

Ąžuolas nėra storas tai tiesiog stebėsiu kaip jis atlieka savo funkciją ar bus naudingas.Pasirodo 4cm ąžuolo bus sudėtinga gauti,siūlė uosio ir dar kažkokio kietmedžio,dabar nepamenu,ąžuolą tokio storio labai retai pjauna. .
Spauvo varžtai nebus ilgi.
Kai sutvarkysiu viską tada nufotografuosiu ir pasirodysiu,tada bus matyt kas ne taip-tikiuosi greitai.
Sarma aš kartono kraštus šlifuoju su smulkiu švitriniu popieriuku,švelniai apeinu aplink ir viskas-tuo pačiu jie šiek tiek užsiapvalina ir gražiai atrodo aptraukti ,gal galima ir kitaip, aš tik taip tesugalvojau .
Atgal į viršų
triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Tr. Kovo 23, 2011 01:16    Rašyti temą: Atsakyti su citata

pepa rašo:
Pasirodo 4cm ąžuolo bus sudėtinga gauti,.

vat būtent. visur mat standartas eina.. man tėtis irgi kaip didžiausią brangenybę kažkur gavo, o jau tas lentas baigiu "sukapot", reik naujų, tai bėda bėda.

nereikia spaustuvo nei lakuoti, nei ipregnuoti niekuo, sausas medis ir tiek.

sarma, aš šlifuoju paprastai, kaip ir pepa, švytriniu popierium, tik ne švelniai, o drąsiau, kol briaunos paviršius tikrai lieka švelnus ir lygus tiek akiai tiek pirštui (čia ypač tada, kai būna suklijuoti du kartonai). naudoju vidutinio smulkumo švitrinį, greičiau nušlifuoja. jei viršelis storesnis, briaunos kampą (kuris į išorę) užapvalinu, (to, kuris į vidų nereikia). nes briauna su "aštriais" kampais ir čiupinėti nemaloni, ir audinį rėžia, kol su laiku "įpjauna". na ir kampus sušvelninu. nu bet dulkių nuo to.. dviejų metrų spinduliu.
Atgal į viršų
Kibirkstele
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Tr. Kovo 23, 2011 12:49    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Klijuoju klijuoju knygą ir susidūriau su tokiu klausimu.
Kaip klijuojamas blokas prie viršelio?

Dedant priešlapius prie kartono briaunos?

Dedant nugarėlę viduryje ir taip priklijuojant priešlapius?

Tikiuos, supratot klausimą?

Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Tr. Kovo 23, 2011 21:42    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Radau aprašytą štai tokią eigą
1-

2-

3-

išsamus aprašymas
http://mnogoknig.com.ua/bookstr_read.php?id=230&str=11

pepa
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Kv. Kovo 24, 2011 00:34    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Pagrindinis darbas jau užbaigtas .
Bet dar pakankamai krapštymo liko ,reikia sugalvot kaip pritvirtint rankenėles varžtams-jei negausiu pirkti peteliškių(berods taip vadina),nes dabar kolkas teks su raktu darbuotis.Girdėjau kad tokio dydžio nelabai būna.
Stovo aukštį darėm 35cm plotį 40/50cm,kaip matau užtenka(padirbėsiu bus aiškiau) ,jei matysiu kad trūksta aukščio varžtus bus galima pakeisti į ilgesnius.Siūlus tik šiaip užsukau,kolkas bandysiu naudot pieštukus užtvirtinimui.
Spaustuvo varžtai 15cm,įdėjau knygą,matosi kiek lieka,galima gana storą knygą suspausti ir kaip preso jo nenaudosiu,nes manau per plonas ąžuolas,sugadinsiu.Reiklas tame kad man kitoj pusėj tiksliau pasimatuoja.Kiek spaudžiau atrodo paklaidos nėra,bet manau ir šitą dalyką dar prastai suprantu,bandysiu su praktika išsiaiškinti .
Triragi kaip viskas atrodo?Laukiu komentarų,jei kas negerai dar turiu kas sutvarko .

Atgal į viršų
triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Kv. Kovo 24, 2011 01:26    Rašyti temą: Atsakyti su citata

pepa rašo:

Triragi kaip viskas atrodo?

nu tiesa sakant net nusikeikiau kai pamačiau, iš nuostabos žinoma siuvimo rėmas tai išvis tobulas maniškiui iki tokio kaip lietuviui iki prancūzo mmm, ir aš dabar tokio noriu..

spaustuvui rankenėles man virino, matyt irgi nebuvo reikiamo dydžio tų, kaip sakot, peteliškių. tada nereikia žaist su raktu ir svarbiausia gali veržt abu vienu metu. bet tą tikriausiai dar tobulinsit. su lentom tai tik laikas ir darbas parodys, o visa kita išmatavimai ir pan. regis puikiai. cha, dabar tiesiog privalėsit kalt nugarėles ir formuot "petelius" (angliškai jie vadinami shoulder, o pats veiksmas vadinasi backing, rus. кашированныu корешок), (gal matėte tam kitam forume, pirmoj temoj kaip aš geltoną knygą gaminau), pamatysit kaip vartymas skiriasi, koks grožis gaunasi..
Atgal į viršų
pepa
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Kv. Kovo 24, 2011 02:31    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Aga reiškia galiu ramiai miegot .Del jo labiausiai bijojau,gal kas ne taip.Viską dar tobulinsiu nes dabar sukinėju su raktu perpjautu per pusę kad būtų galima abu varžtus valdyti .Ir vaikštau aplink bandydama prisijaukint .
Padaryt tikrai nesunku,tik tas lakstymas .
Senokai studijuoju tuos petelius-kolkas kosmosas,nors...kol nepradėsi tol nesužinosi...
Vistik bandysiu po truputį tobulėt .
Atgal į viršų
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Kv. Kovo 24, 2011 13:26    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Jergutėliau pepa kokius agregatus įsigijai. Iš pavydo net seilė nudriko Dar labiau imu svajoti kaip čia ir man kažką panašaus susikombinavus. Manding teks daryt projektą ir lėkt ieškot meistro

Ir gerai sako triragis- teks dabar dvigubai tau darbuotis, nugarėles kalti apvalinti, o mes galėsim apturėt dvigubą džiaugsmą tavo knygutėm besigrožėdamos

triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Kv. Kovo 24, 2011 13:51    Rašyti temą: Atsakyti su citata

pepa rašo:

Senokai studijuoju tuos petelius-kolkas kosmosas,nors...kol nepradėsi tol nesužinosi...
Vistik bandysiu po truputį tobulėt .

tie peteliai man ištiesų ir yra didžiausias stebuklas, kaskart kai kalu vis taip pat stebiuosi, kaip žmogus dasigalvojo, kad suspaudus popierių jį gali kalti ir formuoti kaip kokį molį negana to rezultate tobulai besivartanti knyga . aš pati juos gan neseniai sau atradau, žinojau senai, bet man jie niekad nesigaudavo, kol prieš metus neįsigijau normalaus spaustuvo (nors dabar noriu dar normalesnio, su metaliniais kraštais). ir kalti, kaip man paskui paaiškėjo reikia ilgai ir smarkiai, ir kai prie akių lenkiasi popierius, pajunti kaip tau atsidaro stalčius.
Atgal į viršų
pepa
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Kv. Kovo 24, 2011 15:06    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Svajok,svajok...gi svajonės per dieną gali virst realybe ir nesunkiai.Matmenys visi surašyti,beleika pjaustant griovelius ir grežiant tai daryti per dvi lentas (man taip darė)arba labai tiksliai pataikyti į tas pačias vietas kad viskas sutaptų.Lentas pjaustė gal kokias penkiolika minučių,gręžiojo ir varžtą pjaustė kokį pusvalandį,susirinkau ir apsišlifavau pati .Kadangi darbas nekainavo,tai visko kaina apie 30lt...Turėjau tik ąžuolą kitką pirkau senukuose.

Varčiau daug tokio tipo knygų-fabrikinių,rankų darbo neteko,būtų smalsu pačiupinėti.Kalimui kiek skaičiau tai dar spec.plaktukas reikalingas plokščiu galu,kiek atkreipiau dėmesį tai jie tokie didoki būna ,negi su tokiu knygą reikia kankint .
O tą presą geležiniais galais mačiau-turėtų būti kantelis,jis kaip suprantu reikalingas įlinkimą(šarnyro) išformuoti.Turbūt toks ,nepamenu iš kur tą nuotrauką ištraukiau,bet turiu kompe.Manau šitą daiktą sudėtingiau pagamint,bet galėtų būti ilgalaikis,jei geras ir tvirtas metalas .

Šiandien vakare testuosiu savo įrangą ,paskui papasakosiu įspūdžius.

Atgal į viršų
Kibirkstele
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Kv. Kovo 24, 2011 15:23    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Po pepos labai nedrąsu rodytis. labai džaiugiuosi, kad apsirūpini technika Kada nors ir aš tokius turėsiu

Ilgiausiai brandinta knygelė

Pardoutuvių katalogas block

Pradėti naują temą   Ši tema uždaryta. Jūs negalite redaguoti pranešimų ar rašyti atsakymų    Pagrindinis puslapis -> Rankdarbiai iš popieriaus Visos datos yra GMT + 3 valandos
Puslapis 2850

Pereiti į:  
Jūs negalite rašyti naujų pranešimų į šį forumą
Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite ištrinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite dalyvauti apklausose šiame forume

Copyright © 2006-2015 auksarankes.lt Visos teisės saugomos Lietuvos Respublikos įstatymų
Draudžiama be raštiško www.auksarankes.lt leidimo naudoti ir platinti šiame tinklalapyje esančią bet kokią grafinę bei tekstinę informaciją kitose interneto svetainėse bei žiniasklaidos priemonėse.