Knygrišystė. Gaminame knygeles patys
Pradėti naują temą   Ši tema uždaryta. Jūs negalite redaguoti pranešimų ar rašyti atsakymų    Pagrindinis puslapis -> Rankdarbiai iš popieriaus
Rodyti ankstesnę temą :: Rodyti sekančią temą  
Autorius Pranešimas
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

Prisijungė: 09 Lapkričio 2009
Pagyrimų: 6

Medaliai: 2 (Daugiau...)
2010 Gruodis (Suma: 1) 1 vieta (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Sk. Kovo 27, 2011 15:07    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Jetum, ir vėl kiek naujienų- gražumynų
Darbštuolės, jums abiems po medalį ir
O aš sėdžiu palinkus prie knygų ir kompo, skaitau teoriją per nauja, nes dabar į daugelį dalykų žiūriu kitu žvilgsniu.
Turiu kelis atšviestus lapus iš Užtupo knygos, tai skaitau n- tąjį kartą. Prisipažinsiu, kai skaičiau pirmąkart- nesupratau nieko o dabar jau šviesėja.
Šventa teisybė, triragi, kad tą informaciją, kurią randam internete, reikia vertint ganėtinai santūriai. Ir tai, kas anksčiau atrodė šventa ir nepajudinama teisybė, dabar, jau kiek prisilietus prie knygelių, ima kelti jei ne abejones tai bent jau norą patikrinti.

pepa, rašai "Labai negerai padariau kad priešlapių neprisiuvau" betgi jei priešlapius prisiūtum, tai ties jų lenkimu matytųsi siūlas aš vis galvojau, kad priešlapiai prie bloko tik klijuojami paprotinkit mane, prašau, dar kartą
Tie sustorėjimai prie dekoro mane irgi siutino, kai dariau knygelę su audiniu. Jei oda, tai ją gali išploninti, o kaip audinys

Dar noriu pasitikslint "špacija" ir "šarnyras"- ar tai tas pats daiktas baimė susibalamūtyt pačiai ir subalamūtyt kitus vis auga
triragi, o kokia ta Laucevičiaus knyga, iš kurios buvo foto šiame puslapy?

Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
pepa
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 27 Rugsėjo 2009

Medaliai: 1 (Daugiau...)
2011 Birželis (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Sk. Kovo 27, 2011 15:46    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Kas del kaptalo tai vakar galvojau kad sugrius mano projektas todėl nesiuvau naujo,o tokių spalvų neturėjau.Visą vakarą su ta knyga kuičiausi.
Na o tos man žinomos klaidos vartant knygą nesimato,žmogus nežinodamas techninių niuansų tikrai nieko nesupras ,bet aš surašau tai ko būtų galima išvengti ir kas atsiranda tiesiog iš nepatirties.Knyga vartosi kuo puikiausiai ir tikrai daug malonesnė nei anksčiau darytos-čia kaip įrodymas kad ne be reikalo įsigijau rėmą .
Nugarėlė kietinta tuo rudu popierium,nežinau ar dėčiau vieną medžiagą,kažkaip netvirtai būtų.

Matau jau Sarma parašei.
Yra vienas priešlapio prisiuvimo būdas,triragio rodytas kitur-shema.Taip jį galima prisiūt su pirmu lanku.Paprašysim kad atneštų ir čia.
Žinai man kaip ir tau kuo daugiau skaitau tai tarodo lyg ir šviesėja,bet kuo daugiau darau,tuo daugiau kyla klausimų .Nu bet reikia irtis pirmyn,ką jau dabar darysi .
Ir dar vienas dalykas aiškėja,kad reikalinga turėt patikimos litertūros .Jau kaip ir norėčiau kokios geros knygos apie knygryšytės pagrindus,jaučiu ne kas pas mus su tokia literatūra gimtąja kalba.Kaune knygyne paklausiau,tai pažiūrėjo kaip į nežinau ką...Net anglų kalba nieko neturi.

Paskutinį kartą redagavo pepa, Sk. Kovo 27, 2011 15:52. Redaguota 1 kartą
Atgal į viršų
triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 01 Sausio 1970
Pagyrimų: 1

Pati pačiausia (Suma: 1) 2011 Rugpjūtis (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Sk. Kovo 27, 2011 15:50    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sarma rašo:

pepa, rašai "Labai negerai padariau kad priešlapių neprisiuvau" betgi jei priešlapius prisiūtum, tai ties jų lenkimu matytųsi siūlas aš vis galvojau, kad priešlapiai prie bloko tik klijuojami paprotinkit mane, prašau, dar kartą
Tie sustorėjimai prie dekoro mane irgi siutino, kai dariau knygelę su audiniu. Jei oda, tai ją gali išploninti, o kaip audinys

Dar noriu pasitikslint "špacija" ir "šarnyras"- ar tai tas pats daiktas baimė susibalamūtyt pačiai ir subalamūtyt kitus vis auga
triragi, o kokia ta Laucevičiaus knyga, iš kurios buvo foto šiame puslapy?

jo, su audinio storiais niekur nedingsi. nebent kartone išdrožinėt atitinkamo storio griovelius.
priešlapių tvirtinimo būdų irgi yra labai daug, toli gražu ne visus ir aš esu išbandžius, gal tik penktadalį. ir siūti galima taip, kad siūlė bus kitur, ne tarp pirmo ir antro priešlapio (priešlapių gali būt ir keli ). pabandysiu paieškoti vaizdinės medžiagos. nors man regis kažkur jau minėjau kelis pagrindinius savo naudojamus būdus..
špacija ir šarnyras tas pats.
edmundas laucevičius, "15-18am knygų įrišimai lietuvos bibliotekose" 1975m berods. knyga senai leista, bet labai didelė ir prašmatni, tiek leidybiniu, tiek moksliniu požiūriu. didžiąją dalį ten užima iliustracijos ir knygrišių pavardės su archyviniais duomenimis apie juos. bet yra keli labai geri skyriai su knygrišystės istorija ir teorija. beje aš visą terminologiją iš ten imu. tik gaila, nors ten daug senovinių knygų iliustracijų, bet deja kokybė jų visai neatitinka šiuolaikinio dailės albumo standartų foto nespalvotos, dauguma jų net ne nuotraukos, o taip vadinamos trynės. jei tokį leidinį dabar leistų su normaliom tokio dydžio fotkėm būtų vau..
o kokia užtupo knyga? turiu jo apie spaustuves, bet apie knygrišystę nežinau.
Atgal į viršų
Kibirkstele
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 30 Birželio 2008
Pagyrimų: 2

Medaliai: Nieko

PranešimasParašytas: Sk. Kovo 27, 2011 15:54    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Kokios knygos! Va jums darbštuolės gėlių

triragi, viskas atrodo labai įdomiai O ten tie ryšiai viršeliuose įleisti? Na, tokiuose grioveliuose, gerai supratau?
Norėjau dar paklaust, o kaip daromi minkšti viršeliai? Be kartono, taip? Kokia technologija?

pepa, labai faina Ir koloritas mielas. Matosi, kad labai aktyviai griebiesi naujovių... Kokia dabar knyga planuose?

Beje, pritariu Sarmai dėl priešlapių klijavimo. Kaip pati išbandžiau juos prisiūt, labai nedailiai atrodo.

Kadangi man knyga turi turėt nors minimalų potencialų savininką, neskaitant tų mažučių bandymų, esu sustojus... O taip norisi pabandyti tą knygą su skyle viršelyje, ryšius, odą ir dar daug ką. Planuose kol kas bloknotas su juostelėm sesei iš akvarelinio popieriaus

pepa, kaip tu dekoravai viršelį toje knygoje su skyle? Audiniu, taip?

[ Sk. Kovo 27, 2011 16:00 ]
Oj, nepastebėjau jūsų atsakymų.

Kaip matau, triragis rašo, jog yra daugybė priešlapių tvirtinimo būdų... Nu rimtai, man kuo toliau, tuo įdomiau darosi. O pagooglint nebeužtenka.

pepa, pritariu dėl literatūros. Varganai pas mus. O taip norisi kažko įdomiau ir patikimiau, nei toji vienintelė knyga, kurioje net paveikslėlių mažoka.

Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Sk. Kovo 27, 2011 16:07    Rašyti temą: Atsakyti su citata

ačiū triragi už sąvokų išaiškinimą
Knyga yra tokia V. Užtupas. Kaip įrišti knygą, 1983m leidimas. pačios knygos neturiu, bet kelis atkopijuotus lapus- jie ir buvo man pradžių pradžia, nuo ko ir atsispyriau ir išplaukiau į knygų vandenis
dėl šio amato literatūros- liūdna liūdna Knygynai pilni visokių "kaip sulieknėti per 24 valandas ar kaip tapti milijonierium per mėnesį" (turiu rimtų įtarimų, kad milijonieriais tampa tokių opusų rašytojai, o ne naivūs skaitytojai).

pepa
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Sk. Kovo 27, 2011 16:08    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Šiandien eisiu ruošti pagrindus knygai kalsiu petelius , matysim kaip gausis.Vat dabar dėsiu prisiūtus priešlapius,įdomu pažiūrėti kaip gausis,man atrodo turėtų būt neblogai.Manau po poros dienelių pasirodysiu ,jei pavyks.
Mano visi viršeliai audiniu dekoruoti kolkas,nes mokantis taip pigiausia.Apie kokią knygą konkrečiai kalbi-daug skylėtų dariau .
Atgal į viršų
Kibirkstele
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Sk. Kovo 27, 2011 16:15    Rašyti temą: Atsakyti su citata

pepa rašo:

pepa, va šita. kaip viršelis daromas? Iš keturių dalių? dvi viršeliams ir dvi nugarėlei?

Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Sk. Kovo 27, 2011 16:44    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Kibirkstele dvi dalys kartono su išpjovom nugarėlėje.O pati nugarėlė daryta iš rudo popieriaus suklijuoto keliais sluoksniais-irgi dvi dalys.Va mano toks tas popieriukas,aš dabar visada jį nugarėlėms naudoju,man su juo gražiau .

Atgal į viršų
Kibirkstele
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Sk. Kovo 27, 2011 16:50    Rašyti temą: Atsakyti su citata

pepa, supratau, tai ta nugarėlė truputį plonesnė nei viršeliai?
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Sk. Kovo 27, 2011 16:53    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Kaip tau patinka,gali būt ir iš kartono,lengviau orientuotis storiuose.Kartoniuką galima dėt plonesnį negu viršelis,paprasčiau šarnyro tarpelius su juo sureguliuoti(bent man) .
Kibirkstele
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Sk. Kovo 27, 2011 16:55    Rašyti temą: Atsakyti su citata

ok, kai bandysiu, tai paaiškės
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Sk. Kovo 27, 2011 16:59    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Bandyk ir pati matysi kas geriau
triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Sk. Kovo 27, 2011 18:42    Rašyti temą: Atsakyti su citata

su priešlapiais, kur pažvelgsi visur skirtingi būdai ir viens už kitą mandresni , mestelsiu kelis pluoštelius info, kai kurios ir pati neesu suvirškinusi, nes ten jau aukštoji matematika prasideda, pačiai reiktų gyvai pamatyt kaip tai daroma. bet kiek norėsis tiek išsinagrinėsit.

pirmiausia cituoju pati save iš kito forumo.
geriausia kai priešlapis prisiūtas, bet siūlės neturi matytis kai atverti viršelį. toj knygoj (kur neseniai išleista lietuviškai), mačiau siūloma daryti keturių lapų priešlapius, tada jis gaunasi kaip paprastas lankas, tik plonesnis už kitus (taip ir turi būti), ir siūlė nesimato (nes siūlas būna tarp antro ir trečio priešlapių lapo). kogero tai paprasčiausias būdas. jei priešlapis viengubas (vieno perlenkto lapo) tada gali būti paklijuojamas 1cm krašteliu prie pirmo lanko ir abu jie dar sutvirtinami apklijuojant audiniu (jei atsiklijuos priešlapis plyšys neatsiras), kuris iš priešlapio pusės būna ilgesnis, o iš lanko pusės iki 0,5cm., tik kad apgaubtų lenkimo vietą. tada siūlė eina per pirmajį lanką, bet priešlapio neliečia.
o čia trečias būdas, daryti priešlapį vieno perlenkto lapo, bet truputį platesnį ir nugarėlės pusėj užlenkti tą kraščiuką, juo "apkabinti" pirmajį lanką ir susiūti tą lanką su kitais kaip įprasta. tas užlenkimas atsiduria tarp pirmo ir antro lanko.

tai būdai kuriuos pati dažniausiai naudoju

o čia dar dedu piešinių, kuriuos radau savo kompe. kaži ar čia kas matysis

ir dar vieną neblogą nuorodą tuo klausimu.
http://www.philobiblon.com/endpaper.shtml
(beje, apskritai pasitikiu tuo saitu, nes ten buriasi profesionalai, ir ten tikrai yra ką panaršyti, tik ne būtinai vien praktiniais klausimais.)
o šiaip, jei mokėčiau prancūziškai, ieškočiau info šia kalba, nes jie yra šito amato asai jau ne vieną šimtmetį.

keli raktiniai žodžiai, endpapers - priešlapiai, turbūt žinomas,
paste down - klijuojamas priešlapis, tas kur prie viršelio klijuojamas.
fly leaf - kitas, priešais jį esantis laisvasis priešlapis, tas kur vartomas.
signature arba section - lankas
waste sheet - lapas skirtas (mano minėtam) priešlapio pakietinimui.

kalbant apie literatūra, lietuviškai beveik nieko nėra (tiek praktinių dalykų, tiek teorinių ar istorinių), tik keli leidiniai (ir tai dauguma labai seni), o info menka, paviršutiniška ir fragmentiška. žodžiu trupiniai.
pepa, aš paryžiuj vienam milžiniškam (mano lietuviškai galvai protu nesuvokiamo dydžio) meno knygyne paklausiau knygų apie knygrišystę, ir tai mane ne iškarto suprato, nukreipė į vieną lentyną, tai vos kelias knygas radau tuo klausimu. tai įsivaizduoju kaip į jus turėjo pažvelgti lietuvoje po tokio klausimo. tiokios knygos po trupinį rankiojamos. mano dvi nedidelės lentynėlės kauptos keliolika metų ir tai pusė tų knygų ne apie knygrišystę, o truputį plačiau, apie knygas.. gerai, kad dabar daug ką ir internetu galima įsigyti, tik pinigų turėk (ir dar mokėk atsirinkti, kol tiksliai nežinau kas knygos viduje, internetu nepirkčiau turbūt ).

va čia labai nebloga praktinė knyga (bet tikrai ne vienintelė), ten jau visi sudėtingi klasikiniai šio amato dalykai, ir labai gerai iliustruoti. buvau pasiskolinus iš draugės ir mokiausi iš jos. šio autoriaus knygų yra ir daugiau, ir anglų kalba.
http://www.lemarcheauxlivres.fr/loisirs-creatifs/38-la-reliure-9782700020816.html

[ Sk. Kovo 27, 2011 16:10 ]
Kibirkstele rašo:

triragi, viskas atrodo labai įdomiai O ten tie ryšiai viršeliuose įleisti? Na, tokiuose grioveliuose, gerai supratau?
Norėjau dar paklaust, o kaip daromi minkšti viršeliai? Be kartono, taip? Kokia technologija?

taip, ten skobiau griovelius.
nelabai supratau klausimo. minkšti viršeliai (limp binding) tai gali būti bet kokie ir iš betko (popieriaus, audinio, skiautinio, odos, veltinio ir t.t.) esmė tik, kad jie nėra pakietinti kartonu ir todėl yra lankstūs.

Citata:

Kadangi man knyga turi turėt nors minimalų potencialų savininką, neskaitant tų mažučių bandymų, esu sustojus... O taip norisi pabandyti tą knygą su skyle viršelyje, ryšius, odą ir dar daug ką.

taip toli nenuvažiuosit. toks nusiteikimas labai stabdo darbą ir varžo kūrybinę laisvę. pirma, savininkas gali atsirasti ir vėliau (kad ir po kelių metų), o antra, nėra tiek daug trokštančių įsigyti įrištą knygą, nes a) "tai brangu", b), "neturiu ką rašyti". o į knygas atvirom nugarėlėm apskritai dar žiūrima kreivai. tad kartais gali tekti ilgai laukti . nevaržykit savęs, dirbkite, mėgaukitės ir galvokit ne apie pirkėją, sugadintas medžiagas, naudą ar save, o apie pačią knygą, procesą bei atradimo džiaugsmus..
Atgal į viršų
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Sk. Kovo 27, 2011 19:33    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Šaunus priešlapių tvirtinimo būdas- taip ir maga išbandyti.
Kurią dieną įdėsiu apie priešlapių tvirtinimą iš tos pačios Užtupo knygos, gal kam pravers.
Pasidalinsiu dar vienu radiniu- čia gyva pekla nuorodų
http://www.tjbookarts.com/otherlinks.htm

Pritariu, kad tikrai nereikia nusiteikti, kad kiekviena knyga būtinai turi iš karto rasti savininką. Knygos kūrimas nemąstant apie tai- realizuosi ar ne, o mėgaujantis pačiu procesu, yra puiku

triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Sk. Kovo 27, 2011 19:56    Rašyti temą: Atsakyti su citata

tik svarbu, kad tas pirmas ir paskutinis lankas, prie kurio tvirtinamas priešlapis, būtų plonesnis nei kiti lankai (pvz jei visur dedu po keturis lapus, tai pirmam ir paskutiniam lanke tik po du).
Atgal į viršų
pepa
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Sk. Kovo 27, 2011 20:39    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Tai vat jeigu Prancūzijoj būtų galima tą knygą nupirkti tai turėčiau galimybių gaut-dar ir padovanotų,bet manau ne taip paprasta...

Vyras patikrino visas parsiuntimo versijas,nėra jokių šansų
O pardavime naudotos(kalbu apie tą kur nuorodoje yra) kaina beveik nesiskiria nuo naujų apie 50 svarų.Šiaip pasidomėjau .

Kibirkštele triragis ir Sarma teisios čia jau turi mėgautis pačiu procesu negalvojant apie pirkėją,gal su laiku jis pats atsiras .Aš tikrai nesitikėjau pradėjusi gaminti kad ką nors sudomins šitas mano užsiėmimas.
Pasirodo domina ir patinka visiems...Ypač kai užėję į svečius patys turi nusikraustyt popierius,siūlus medžiagas nuo stalo,fotelių ir t.t. kad turėtų kur atsisėst ir kavos išgerti .O labiausiai tai stebina kad draugių vyrai paprašius bet kokios paslaugos knygų tema per galvas verčiasi ieškodami to ko man prireikia .Mano aplinkoj kažkaip pagarbiai žiūri į šitą veiklą,nors niekas žalio supratimo apie tai neturi...
Jau susiuvau bloką,ryt bandysiu kalinėt ,pažiūrėsiu kaip seksis...Priešlapius šį kartą prisiuvau,dėjau priešlapį ir du lapus pirmam lanke tikiuosi pavyks su jais susitvarkyt .
Atgal į viršų
krist22
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 13 Kovo 2010

PranešimasParašytas: Sk. Kovo 27, 2011 20:44    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Oj, pamačiau pamokėlę 1psl. ir nebegalėjau likti abejinga šitai rankdarbių technikai . Galvoju, gal eiti neakivaizdžiai mokytis ir knygų įrišimo, bet bijau jog nieko nesugebėsiu, mat man čia - tamsus miškas... Žodžiu laukit pirmų darbelių mano
P.S. Labai gražios visų knygutės

Atgal į viršų
rimma
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 01 Gruodžio 2006

PranešimasParašytas: Sk. Kovo 27, 2011 21:23    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sveikos, knygelių gamintojos-kepėjos išnagrinėjau visą temą, kaupiausi ne vieną mėnesį, nusprendžiau šį savaitgalį ir pati pabandyti ką nors pasigaminti. aišku, mano darbeliai menki, su jūsų nesilygina, nes vis dėlto tai pirmas, kiek prisvilęs, blynas
jūsų teismui dėklas lapeliams (kadangi aš ne siuvėja, medžiagos pas mane nerasta, radau tik tokį lopinėlį baldinės medžiagėlės...)

ir pabandyta padaryti knygutė

sunkiausia buvo su kampukais - pasiėmiau pirmam bandymui storas medžiagas
Atgal į viršų
pepa
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Sk. Kovo 27, 2011 21:44    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Na va kaip smagu kad knygų mylėtojų gretos plečiasi .
Labai laukiami visi blynai-prisvilę ir neprisvilę .Visi nuo to pradeda.
Ir nematau jokių didelių svilėsių ,kaip pirmos tai sakyčiau labai smagios,liuks lauksim tęsinio .
O kampučiai su laiku patys užsimano susitvarkyt,visokių stebuklų atsitinka dirbant .
Šaunuolė,sveikinu įbridus i balą...tik nereikia bijot sušlapt
Atgal į viršų
rimma
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 01 Gruodžio 2006

PranešimasParašytas: Sk. Kovo 27, 2011 21:58    Rašyti temą: Atsakyti su citata

ačiū, pepa, manau, kad įbridau į tą balą.

kai pažiūri pamokas, vaizdelius, atrodo, kad visa tai labai paprasta. deja, tai reikalauja labai daug kruopštumo ir atidumo. man patiko smagiai praleidau savaitgalį...

turiu tokį klausimą. dariau knygelę pagal pirmame puslapyje įdėtą pamoką. viršeliui pabijojau dėti popierių, nes galvojau, kad nuo lankstymo gali plyšti. Kokį popierių naudojant viršeliui gaminti?
Atgal į viršų
Kibirkstele
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Sk. Kovo 27, 2011 22:44    Rašyti temą: Atsakyti su citata

O, kiek informacijos, pabandysiu pakomentuoti...

triragi, dėl minkštų viršelių, tai taip, aš suprantu, kad jie be kartono. O juos daro taip pat, kaip ir kietus?
Nes darant kietus, juk klijuojame kartoną prie medžiagos/audinio/odos ir tada dirbama su bloku...

Labai įdomi info apie priešlapius, bet nagrinėjau, kažkaip man dar nesusišviečia Nuorodas išsisaugojau, gal dar "neužaugau"...

Beje, dėl to savininko - aš dar nežiūriu per piniginę prizmę. Kol kas savo darbelius dovanoju. Tada man lengviau galvojasi spalvinė gama, būdas ir pan. Aš jokiu būdu neprisirišu, bet taip man lengviau koncentruotis į kokybę... Bet aš dar "augu", jūs žymiai greičiau mokinatės ir turit didesnį bagažą...
Kita vertus, aš gan ne laiku brendu į knygelių pasaulį, nes negaliu joms paskirti viso savo laiko. Gal todėl esu pasyvoka. Bet čia jau mano bėdos galbūt vasarai atėjus, man bus lengviau. O kol kas tai dar vienas rankdarbis
Beje, kiek žmonių matė mano knygeles, tai atsiliepimai yra gan įdomūs, nes išties žmonėms nė į galvą neateina tai, kad galima knygas daryti pačiam.

rimma, sveika įbridus į šią upę taviškiai pirmi blynai žymiai geresni nei maniškiai

Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Sk. Kovo 27, 2011 23:01    Rašyti temą: Atsakyti su citata

oho, mūsų kompanija gausėja
rimma, smagios pirmosios knygutės, rimta paraiška stojant į knygrišių gildiją. Nekantriai lauksiu naujų tavo darbelių.
Kibirkstele, nesikrimsk, kad negali apglėbti visko ir dabar. Aš taipogi pėdinu labai mažais žingsniukais su baltu pavydu stebėdama pepos tobulėjimą ir žavėdamasi jos ryžtu bei sėkme. Tiesiog viskam reikia laiko. Kai didžiąją dalį laiko suėda darbas, įsipareigojimai namiškiams, tai savam pomėgiui nekas telieka. Bet kiekvieną laisvą minutę stengiuosi paskirt jei ne knygelių darymui tai bent informacijos kaupimui- gal pravers Jei nelieka laiko vizijoms įgyvendinti tai bent pasibraižau su mintim- gal kada nors...
o į knygelių pasaulį brendi laiku ir gerai, kad brendi. Tiesiog visos turim individualų to bridimo greitį ir trajektoriją. Tad aukščiau nosytę ir pirmyn

pepa
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pir. Kovo 28, 2011 00:17    Rašyti temą: Atsakyti su citata

rimma rašo:
pabijojau dėti popierių, nes galvojau, kad nuo lankstymo gali plyšti. Kokį popierių naudojant viršeliui gaminti?

Jei tai lankstymo vieta popierius su laiku gali plyšti,geriausia būtų naudoti medžiagą,odą...Pradžiai mokantis galima ir popierių naudot,Sarma berods rašius kad vatmaną naudojo,vieną knygelę kalendoriaus lapais rengė(bet ten lankstymo vietos nėra),pažiūrėk 17 ir 22 puslapiuose jei neklystu.Aš esu dekupažo popierių naudojus,daugiau dirbu su medžiaga,tai ne ką galiu pasakyt .

Tai kas kad lėtai einat,bet į priekį.Aš privalau skubėt,nes rezerve turiu du mėnesius,kad dar kažko įšmokti o vėliau nežinau kaip bus su laiku,ar išviso bus kada knygeles į rankas paimti .Bet nenusimenu jūs gaminsit,o aš džiaugsiuos žiūrėdama .Stengiuosi kuo daugiau visko išbandyti,kad vėliau turėdama laisvesnę minutę ir idėją nesiblaškyčiau o žinočiau ko imtis.Daug paprasčiau yra mokytis ir gilintis turint laiko ir žinant,kad pritrūkus ko nors bet kada gali nulėkti ir nusipirkti .Ir pasiplanavimui ką išsivežti taipogi jau reikia būti susipažinus su priemonėmis.Todėl ir verčiuosi per galvą-vėliau aš jums pavydėsiu .
Atgal į viršų
triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pir. Kovo 28, 2011 02:03    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Kibirkstele rašo:

triragi, dėl minkštų viršelių, tai taip, aš suprantu, kad jie be kartono. O juos daro taip pat, kaip ir kietus?
Nes darant kietus, juk klijuojame kartoną prie medžiagos/audinio/odos ir tada dirbama su bloku...

Labai įdomi info apie priešlapius, bet nagrinėjau, kažkaip man dar nesusišviečia Nuorodas išsisaugojau, gal dar "neužaugau"...

na bent jau mano duotą nuotrauką užlenkto priešlapio tikriausiai supratote?

minkštus viršeliu galite daryt kaip tik noris. klasikiniai minkšti įrišimai, tai yra pvz pergamentinis (vellum binding), kuris turi savo atskiras taisykles ir į kurias neverta net gilintis, neturint to pergamento. tas viduramžių įrišimas, kai siūnam prie odos, irgi skaitosi minkštais viršeliais. taip pat ir dauguma šiuolaikinių spaustuvinių knygų yra minkštais (storoko popieriaus) viršeliais, kurie tik priklijuoti nugarėlėj ir šiek tiek abipus jos. o šiaip tai čia fantazijos reikalas, savo nuožiūra galima pritaikyti bet kurį įrišimo būdą ir bet kurią medžiagą (plačiąja prasme). o kaip tokius viršelius apdoroti jau priklauso nuo medžiagos, jei per skysta, dedam kokius nors pakietinimus, jei reikia pridengt blogają pusę, dedam pamušalus, jei reikia apdoroti žalią kraštą - apdorojam ir t.t.

o kalbant apie pusodinį įrišimą, aišku jis atsirado taupumo sumetimais, kad taupyti odą, bet vistiek apsaugoti labiausiai pažeidžiamas vietas - nugarėlę ir kampus. kokių pora šimtą metų tai buvo populiariausias įrišimo būdas. buvo ne tik taupoma oda, bet ir grožimasi marmuruotu popierium, kuris tada buvo žiauriai ant bangos. odinės juostelės plotis viršelyje skirdavo priklausomai nuo laikmečio ir vietovės ar meistro, vienur siūlomas standartas 1/4 viršelio pločio, kitur 1/3, svarbu, kad odinės juostelės dalis viršelyje turi būt tokio pat pločio, kaip ir kampuko aukštis (tai linijai, kuri statmena įstrižainei ir dalina į du lygius trikampiukus). tradiciškai jei nugarėlėj ir kampukuose oda, tai vidury turėtų būti popierius (dekoratyvinis kažkoks) arba audinys, jei nugarėlėj ir kampukuose audinys, tai vidury - popierius. (pirma klijuojami nugarėlė ir kampukai, o paskui tas kas centre.) daryti tiek centrą tiek kampus audiniu, praktiniu požiūriu neapsimoka, nebent to noris dėl estetinių sumetimų. nes ar bus tas audinys ar tas, vienodai trinasi. (aš apskritai nelabai mėgstu tų kampukų, nes man jie griauna stačiakampio harmoniją, bet čia grynai subjektyvi nuomonė). jei darau pusodinį, tai be kampų, būdavo ir toks variantas. beje, man regis būna, kad kampukų sutvirtinimą galima slėpti po medžiaga (pvz, kampuką apklijuoji drobele, o ant viršaus aptrauki dekoratyviu popierium, arba odele po audiniu), tik tada reikia žiūrėti storius.

dar pora nuorodų šiaip, gal bus naudinga.
http://www.catsup.co.uk/bookbinding.stages.htm
(atkreipkit dėmesį, ten kur užklijuoti odiniai kampukai, odoje padaromas griovelis, į kurį įsileis popierius ir storiai susilygins, nebus iškilimo.)
http://www.bexxcaswell.com/HistoricModels.html
http://albertanorthchaptercbbag.wordpress.com/exhibits-and-installations/an-exhibition-of-book-arts-slideshow/

rimma, kaip pirmam blynui tikrai labai gerai su tokiu storu ir pūkuotų audiniu susitvarkyti ištiesų nelengva.

p.s. kažkaip reikia man nustoti daugžodžiauti ir trumpinti postus , nes ir pati nemėgstu ilgų skaityti
Atgal į viršų
pepa
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pir. Kovo 28, 2011 10:32    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Kibirkstele rašo:
pepa, kaip tu dekoravai viršelį toje knygoje su skyle? Audiniu, taip?

Kažkaip pražiūrėjau ,ta juosta tai servetėlė-paklijuota ant standesnio popieriaus ir palakuota kad neplištų.Jei medžiaga labai šviesi galima klijuot tiesiai ant medžigos tekstiliniais klijais.

Triragi įdedu nuorodą apie tai ką šiandien darysiu,peržiūrėjau visas procesas smulkiai parodytas,tik ar čia viskas tikslu?Lyg ir taip įsivaizdavau.
Nugarėlėj išryškinti ryšiai padaromi kaip dekoras? Įsivazdavau kitaip.Man atrodė kad išryškinami ryšiai o oda priklijuojama prie nugarėlės.Pasirodo galima ir atskirą viršelį naudot .
Kilo klausimas del nugrėlės įpjovimų ir siuvimo būdo-ar teisngai(tavo įdėtoje nuorodoje lyg ir panašiai daroma)?
http://libro-artesano.blogspot.com/

Ir dar kilo toks klausimas(pakartosiu nuorodą,neduoda nuotraukos)
http://www.catsup.co.uk/bookbinding.stages.htm
Kaptalas ne iki galo uždėtas-palikta po truputį ,ar taip reikia?

Postų netrumpink,kam neįdomu tas neskaitys .
Atgal į viršų
Rodyti pranešimus nuo ankstesnio:   

Pardoutuvių katalogas block

Pradėti naują temą   Ši tema uždaryta. Jūs negalite redaguoti pranešimų ar rašyti atsakymų    Pagrindinis puslapis -> Rankdarbiai iš popieriaus Visos datos yra GMT + 3 valandos
Puslapis 3050

Pereiti į:  
Jūs negalite rašyti naujų pranešimų į šį forumą
Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite ištrinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite dalyvauti apklausose šiame forume

Copyright © 2006-2015 auksarankes.lt Visos teisės saugomos Lietuvos Respublikos įstatymų
Draudžiama be raštiško www.auksarankes.lt leidimo naudoti ir platinti šiame tinklalapyje esančią bet kokią grafinę bei tekstinę informaciją kitose interneto svetainėse bei žiniasklaidos priemonėse.