Knygrišystė. Gaminame knygeles patys
Pradėti naują temą   Ši tema uždaryta. Jūs negalite redaguoti pranešimų ar rašyti atsakymų    Pagrindinis puslapis -> Rankdarbiai iš popieriaus
Rodyti ankstesnę temą :: Rodyti sekančią temą  
Autorius Pranešimas
pepa
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 27 Rugsėjo 2009

Medaliai: 1 (Daugiau...)
2011 Birželis (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Tr. Balandžio 06, 2011 00:12    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sveikos mergaitės ,štai ir aš ,parsiradau pagaliau...
Smagu kad pasigendat .Daug visokių reikalų ir lakstymų...
Kad mūsų Skaitom prapuolė ir aš jau galvojau rašyt,kažkaip trūksta jos mikro knygučių .Jaučiu kaip atneš tai vieno puslapio neužteks .
Kaip matau jau aptarėt miltų klijus ,galvojau pas triragį apie juos klausti.
Sarma aš irgi ruošiausi išbandyt raukt odą ,nu telepatija...nekitaip...Dar jaučiu kad triragis kažką rezga ,gal ir mums parodys.
Kibirkstele irgi restauracija užsima,lauksim rezultato
.
Auffrite šaunus bandymas .
Bandysiu ir aš rytoj truputį pasirodyt .
Padrikai kažkaip prirašiau...einu studijuot visas knygų temas tiek visko prirašyta...
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 01 Sausio 1970
Pagyrimų: 1

Medaliai: 2 (Daugiau...)
2011 Rugpjūtis (Suma: 1) Pati pačiausia (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Tr. Balandžio 06, 2011 01:12    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sarma rašo:

negali jis lipt ant šarnyro. Per šarnyrą viršelis juda, taigi priešlapis jei prisiklijuos prie šarnyro, kas bus?

tai kad ne. sarma, net jūsų pačios pusodiniam įrišime taip nėra juk tada nugarėlėj atsirastų tarpas, (kai knyga užversta). priklijuotas ar ne, bet priešlapis dažniausiai užeina ant šarnyro (tiksliau šarnyras ant priešlapio), kitaip tariant kartono kraštas yra šiek tiek toliau nuo priešlapio krašto, o ne sutampa su juo. todėl ji ir lankstosi.
beje, taip pat pamatysit yra ir spaustuvinėse knygose.

o pepa pasirodė. taip, bandau regzti vieną spalvotąją , vakar planavau baigt, ale kažkaip lėtai einasi
Atgal į viršų
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

Prisijungė: 09 Lapkričio 2009
Pagyrimų: 6

2010 Gruodis (Suma: 1) 1 vieta (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Tr. Balandžio 06, 2011 08:49    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Man jau visai galva susisuko
Taigi, bandau dar kartą- kai klijuoju priešlapį, klijuoju jį prie viršelio kartono, bet ne prie šarnyro vietos. Tada, kai knyga užsiverčia, matyt pats blokas kiek pasislenka, kartu patempdamas ir priešlapį šarnyro link? Ir tuomet, kai knyga užversta, matosi tikrai, kad priešlapis yra virš šarnyro, ir tarpas neatsiveria.
bet jei priešlapis būtų priklijuotas prie šarnyro, kažkodėl man regis, kad tai apsunkintų vartymą, o ir tas griovelis gal gražiai neišsiformuotų- čia tokia gryn subjektyvi nuomonė
Tad buvusį klausimą supratau taip "ar priešlapis klijuojamas prie šarnyro?" Klijavimo eiga pas mane tokia: ištepu priešlapį klijais, dedu ant viršelio kartono, kad priešlapio lenkimo linija sutaptų su kartono kraštu. Užverčiu knygą. Imu kitą priešlapį ir vėl tas pats. gal negerai darau?

Ar aš nesupratau klausimo ir aiškinu ne į tą pusę

triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Tr. Balandžio 06, 2011 10:22    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sarma rašo:
Man jau visai galva susisuko
Taigi, bandau dar kartą- kai klijuoju priešlapį, klijuoju jį prie viršelio kartono, bet ne prie šarnyro vietos. Tada, kai knyga užsiverčia, matyt pats blokas kiek pasislenka, kartu patempdamas ir priešlapį šarnyro link? Ir tuomet, kai knyga užversta, matosi tikrai, kad priešlapis yra virš šarnyro, ir tarpas neatsiveria.
bet jei priešlapis būtų priklijuotas prie šarnyro, kažkodėl man regis, kad tai apsunkintų vartymą, o ir tas griovelis gal gražiai neišsiformuotų- čia tokia gryn subjektyvi nuomonė
Tad buvusį klausimą supratau taip "ar priešlapis klijuojamas prie šarnyro?" Klijavimo eiga pas mane tokia: ištepu priešlapį klijais, dedu ant viršelio kartono, kad priešlapio lenkimo linija sutaptų su kartono kraštu. Užverčiu knygą. Imu kitą priešlapį ir vėl tas pats. gal negerai darau?

Ar aš nesupratau klausimo ir aiškinu ne į tą pusę

na jei griovelis daromas, jokių "klapanų" viduj nėra (tokia užlenkta juostelė, kuri neleidžia prisiklijuoti, bet kaip ji daroma nežinau) ir jei priešlapis ištepamas iki krašto, tai automatiškai ties šarnyru viršelio aptraukimo medžiaga (per kartonų tarpą) susiklijuoja su priešlapiu. pas mane visada šarnyras gaunas suklijuotas. o lankstosi jis todėl, kad toj vietoj nėra kartono, tik popierius ir audiniai.
kaip sunku šį amatą aiškintis "telefonu", kai negali gyvais judesiais parodyti

va šitoj nuorodoj http://cool.conservation-us.org/coolaic/sg/bpg/annual/v06/bp06-01.html yra pav. 9, 10, 11. pirmame priešlapis ir šarnyras liečiasi mažiausiai, kitame daugiau, trečiame per visą šarnyro plotį. (nors tiesa, kas ten parašyta dar neskaičiau). priklijuotas vartos gal ir sunkiau šiek tiek, bet tikrai viršelio kartonas neturi sutapti su priešlapio krašteliu, nes tada kaip tik knyga beveik visai neatsiverčia.

Paskutinį kartą redagavo triragis, Tr. Balandžio 06, 2011 10:30. Redaguota 2 kartus(ų)
Atgal į viršų
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

Prisijungė: 09 Lapkričio 2009
Pagyrimų: 6

2010 Gruodis (Suma: 1) 1 vieta (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Tr. Balandžio 06, 2011 10:27    Rašyti temą: Atsakyti su citata

va va, tame ir bėda, kad lengviau parodyt nei paaiškint (bent jau man) Gal ir gerai darau, knygos bent jau pusėtinai gaunas, tik žodžiais išreikšt ne visada pavyksta. Gal sakau, per praktiką ir dar kartą praktiką kiekvienas galim surast tą teisybę
Iškilo klausimukas dėl japoniško. Vienose pamokėlėse lankstosi abu viršeliai, kitose- tik viršutinis "fasadinis". Katras būdas yra tikrasis? Man šviečiasi, kad tas, kur lankstos abu

na, akurat pagal nuorodą
reiškia viskas gerai mano knygose, tik negerai galvoje, kad mintys aiškiai nesidėlioja (metas į pensiją, manding)

Paskutinį kartą redagavo Sarma, Tr. Balandžio 06, 2011 10:30. Redaguota 1 kartą
Atgal į viršų
triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Tr. Balandžio 06, 2011 10:30    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sarma rašo:

Iškilo klausimukas dėl japoniško. Vienose pamokėlėse lankstosi abu viršeliai, kitose- tik viršutinis "fasadinis". Katras būdas yra tikrasis? Man šviečiasi, kad tas, kur lankstos abu

galima ir taip ir taip, bet patogiau, aišku, kai vartosi abu. (ypač kai nori atsiversti knygos galą).
o kalbant apie japonišką įrišimą, jo esminis bruožas tas (kaip kažkas gerai pastebėjo sarmos klasėje), kad lapai gali būti siūnami viengubi, t.y. neperlenkti pusiau, nėra lankų (nors galima ir lankus taip siūti). lapų sujungimo principas kitoks, adatos dūris eina lapo paraštėje, ir duriama vertikaliai (toks dūrio tipas vadinamas stab binding), o lankstytuose lapuose - adata horizontaliai. o kadangi storo popieriaus ar kartono, kurie reikalingi nuotraukoms klijuoti, perlenkti negalima (nes lūžta), tai todėl japoniškas įrišimas labiausiai ir tinka albumams, ir dažniausiai jiems ir taikomas.

ai, ir norėjau sarmą pagirti, pati irgi puikiai namų darbus ten atlieki, t.y. išsamus info pateikimas.
Atgal į viršų
Kibirkstele
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 30 Birželio 2008
Pagyrimų: 2

Medaliai: Nieko

PranešimasParašytas: Tr. Balandžio 06, 2011 11:31    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Tai va, išaiškėjo kažkas dėl šarnyro.
Pasirodo Sarma klijuoja teisingai, bet nežinojo to, ir galėjo kitus suklaidinti.

Pusbrolis, kuriam dovanojau japoniško rišimo knygą, sakė, kad visai įdomiai, nes lankstosi tik pirmas viršelis (savo pamokėlėj taip rodžiau), galima tada naudoti kaip bloknotą Šiaip manau, kad jei daromas albumas, patogiau kai vartosi abu viršeliai.

Aš dar norėjau pasiklaust dėl viršelio aptraukimo medžiagų įvairovės. Tarkim galima naudoti audinį, popierių, odą.
Bet ar galima naudoti kokią klijuotę ar lipnią plėvelę? Aš čia daugiau domiuosi praktiškąja puse, tarkim kulinarijos knygų viršelius tokiu atveju lengviau valyti. Ar čia jau būtų visiškai neprofesionalu ir nerekomenduojama?

[ Tr. Balandžio 06, 2011 11:57 ]
+ ar galima būtų panaudosti japoniškam rišimui kniedes? Ar jos per didelės...

Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Tr. Balandžio 06, 2011 11:57    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Kibirkstele rašo:

Aš dar norėjau pasiklaust dėl viršelio aptraukimo medžiagų įvairovės. Tarkim galima naudoti audinį, popierių, odą.
Bet ar galima naudoti kokią klijuotę ar lipnią plėvelę? Aš čia daugiau domiuosi praktiškąja puse, tarkim kulinarijos knygų viršelius tokiu atveju lengviau valyti. Ar čia jau būtų visiškai neprofesionalu ir nerekomenduojama?

na čia visos kiek matau naudoja tik dažytą odą, tai ji nieko nebijo. mirkyti, aišku, nereiktų , bet nuvalyti, kad ir drėgnu skudurėliu tikrai galima. dėl "klijonkės", reikia žiūrėti ar perlenkus ir kauliuku prispaudus nelūžta, neatsiranda raukšlių ar žymių kažkokių, žodžiu, klausimas ar atlaikys per šarnyrą. dar patikrinti ar gerai klijuojasi ar patogiai lenkiasi.. tik ar "klijonkė" neatrodys pernelyg buitiškai ir "pigiai" aš jos net ant stalo nelabai mėgstu (ai kaip ir visų plastikų ir nenatūralių medžiagų bet čia jau asmeninė nuomonė), o ant knygos tuo labiau gali atrodyti keistai.. bet idėja originali.
o šiaip aptraukimui tikrai tinka bet kas, (tik kad būtų pakankamai tvirta, na ir gražu).
Atgal į viršų
Kibirkstele
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Tr. Balandžio 06, 2011 12:02    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Kai man oda dar tolumoj tik šviečia, ieškau kažko paprastesnio. Ir taip, pritariu, kad klijuotė suteikia tą "buitiškumo" jausmą, bet šiais laikais juk būna ir gražių jų
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 13 Kovo 2007

PranešimasParašytas: Tr. Balandžio 06, 2011 14:09    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Man irgi įdomu būtų sužinot dėl kniedžių japoniškam įrišime. Ar čia jau "saviveikla" būtų?

Atgal į viršų
triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Tr. Balandžio 06, 2011 14:21    Rašyti temą: Atsakyti su citata

agee rašo:
Man irgi įdomu būtų sužinot dėl kniedžių japoniškam įrišime. Ar čia jau "saviveikla" būtų?

o apie kokias kniedes eina kalba? jei tokios kur kalamos, tai tinka, bet jos storesnės knygos jau neapims (manau iki 0,5cm), o jei turite omeny tokius įsukamus, kurie būna parduotuviniuose albumuose (aš juos tiesiog varžtais vadinu), tai tuo labiau tinka. skirtumas tas, kad japonišką siuvimą galima išardyti, o kniedžių (kalamų) jau neišardysi.
šiaip aš tai albumams dažniausiai naudoju tuos varžtus, man kažkaip stabiliau ir patikimiau nei virvelė.. (juolab, kad albumams, dėl nuotraukų ir storų lapų, dažnai būdingas didesnis svoris, nei šiaip paprastų knygų, o kuo didesnis svoris, tuo tvirtesnio įrišimo reikalauja.)
Atgal į viršų
agee
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Tr. Balandžio 06, 2011 14:35    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Dėl kniedžių: tarkim jei tik į viršelį jas įkniedyt, dekoratyvines kniedes, kur apie 5-6 mm dydžio būna. Ar galima taip?

Paskutinį kartą redagavo agee, Tr. Balandžio 06, 2011 14:36. Redaguota 1 kartą
Atgal į viršų
Kibirkstele
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Tr. Balandžio 06, 2011 14:35    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Aš turėjau mintyje tokias:

Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Tr. Balandžio 06, 2011 14:37    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Vat vat, aš irgi apie tas pačias kalbu ...

Atgal į viršų
Kibirkstele
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Tr. Balandžio 06, 2011 14:38    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Tik ar nebus jos didokos? Pagal foto neįsivaizduoju dydžio, diametro, etc...
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Tr. Balandžio 06, 2011 14:51    Rašyti temą: Atsakyti su citata

3/16' colio būtų apie 0,5 mm skersmens

Atgal į viršų
triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Tr. Balandžio 06, 2011 14:57    Rašyti temą: Atsakyti su citata

truptį akims paganyti, seni ir neseni įrišimai. atkreipkit dėmesį, kokios brangios medžiagos (sidabras, perlamutras, auksas, dramblio kaulas, brangakmeniai, egzotiškų gyvūnų oda, ir t.t.). tik gaila, ne visus atidaro, neleidžia iš arčiau pažiūrėti tų kurie jau parduoti.
http://www.abebooks.com/books/unusual-bindings.shtml

nu ir dar prie to paties, senovinės (ir netik) knygos garsiausiame pasaulio aukcione.
http://www.sothebys.com/app/live/lot/LotResultsDetailList.jsp?event_id=25783&sale_number=L02312

[ Tr. Balandžio 06, 2011 12:00 ]
Kibirkstele rašo:
Aš turėjau mintyje tokias:

oi ne ne, čia akutės. ir dar labai negilios. kalbėjau apie tokias kniedes (angliškai berods rivets, reikia pasitikslinti)

http://www.kaivida.lt/images/knie12lux-did.jpg?PHPSESSID=f0c1ae27b807578c0f22801070a981f2

ir tokius varžtus (screw)

(kažko nerodo pirmos foto )

Paskutinį kartą redagavo triragis, Tr. Balandžio 06, 2011 15:13. Redaguota 3 kartus(ų)
Atgal į viršų
agee
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Tr. Balandžio 06, 2011 15:03    Rašyti temą: Atsakyti su citata

triragi, o kur tu tokius varžtus perki? Kaži 7 Lt už vieną varžtą 4 cm ilgio yra brangu, ar nelabai?

Atgal į viršų
triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Tr. Balandžio 06, 2011 15:09    Rašyti temą: Atsakyti su citata

agee rašo:
triragi, o kur tu tokius varžtus perki? Kaži 7 Lt už vieną varžtą 4 cm ilgio yra brangu, ar nelabai?

deja, lietuvoje ne tik sunku jų gauti, bet ir kainos tyčiojasi.. aš perku vcup penktam aukšte, už panašią kainą (paskutinį sykį dar ir pabrangę buvo). ir dydžių (ilgio) pasirinkimas ribotas, tenka prie jų derinti lapų skaičių.
Atgal į viršų
Kibirkstele
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Tr. Balandžio 06, 2011 15:22    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Aišku... Tiesiog mintijau apie viršelio pagražinimą...
Agee, manau suklydai su dydžiais: (3/16) inches = 4.7625 millimeters

Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Tr. Balandžio 06, 2011 15:26    Rašyti temą: Atsakyti su citata

ai, jeigu tik viršelio skylutės pagražinimui, tai žinoma tos akutės tinka (galvojau apie visą įrišimą ). tik irgi turi būt truputį ilgesnės nei kartono storis, kad kalant kitoj pusėj kraštelis turėtų galimybę išsiskleisti ir prispausti (pagal batus pažiūrėkit kaip ten ).

Paskutinį kartą redagavo triragis, Tr. Balandžio 06, 2011 15:50. Redaguota 1 kartą
Atgal į viršų
Kibirkstele
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Tr. Balandžio 06, 2011 15:29    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Ieškojau pvz, tai tokį užtikau

Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Tr. Balandžio 06, 2011 15:42    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Kibirkstele, aha suklydau, norėjau parašyt apie 0,5 cm

Atgal į viršų
triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Tr. Balandžio 06, 2011 15:53    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Kibirkstele rašo:
Ieškojau pvz, tai tokį užtikau

aha, spalvotos tai gerai atrodo bet jei metalo spalvos.. tada jau įrišime turi kažkur atsirasti ir daugiau metalinių detalių (kad derėtų ir neiškristų iš konteksto).
Atgal į viršų
Kibirkstele
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Tr. Balandžio 06, 2011 16:02    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sagtelės, pakabučiai, folija ()?

Pardoutuvių katalogas block

Pradėti naują temą   Ši tema uždaryta. Jūs negalite redaguoti pranešimų ar rašyti atsakymų    Pagrindinis puslapis -> Rankdarbiai iš popieriaus Visos datos yra GMT + 3 valandos
Puslapis 3650

Pereiti į:  
Jūs negalite rašyti naujų pranešimų į šį forumą
Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite ištrinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite dalyvauti apklausose šiame forume

Copyright © 2006-2015 auksarankes.lt Visos teisės saugomos Lietuvos Respublikos įstatymų
Draudžiama be raštiško www.auksarankes.lt leidimo naudoti ir platinti šiame tinklalapyje esančią bet kokią grafinę bei tekstinę informaciją kitose interneto svetainėse bei žiniasklaidos priemonėse.