Knygrišystė. Gaminame knygeles patys
Pradėti naują temą   Ši tema uždaryta. Jūs negalite redaguoti pranešimų ar rašyti atsakymų    Pagrindinis puslapis -> Rankdarbiai iš popieriaus
Rodyti ankstesnę temą :: Rodyti sekančią temą  
Autorius Pranešimas
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

Prisijungė: 09 Lapkričio 2009
Pagyrimų: 6

Medaliai: 2 (Daugiau...)
2010 Gruodis (Suma: 1) 1 vieta (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Kv. Balandžio 07, 2011 12:12    Rašyti temą: Atsakyti su citata

tęsiant priešlapių odisėją...
Radau šiek tiek informacijos priešlapių tema- apie jų rūšis
http://maxbooks.ru/restor/restor28.htm
apie priklijavimą
http://maxbooks.ru/restor/restor34.htm
ir apskritai patiko man šis saitas, reiks pasėdėt ilgiau kurį vakarą

čia galima pasižiūrėt- yra visokių temų, ne tik apie priešlapius,
http://kozyava.info/delo/category/vypolnenie-operacij/forzacy

ir apie albumą kažką aptikau ten pat
http://kozyava.info/delo/category/prakticheskie-zanyatiya/sobstvenno-perepletnye-processy/pereplet-k-albomu-dlya-fotografij

Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 01 Sausio 1970
Pagyrimų: 1

Pati pačiausia (Suma: 1) 2011 Rugpjūtis (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Kv. Balandžio 07, 2011 17:16    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Zefyra rašo:

(niekaip neissiaiskinu kokios lyties triragis )

Žodžiu kaip suprantu tai priešlapį reiktų predėt klijuot daugmaž nuo viršelio išorinio krašto, arba dar kaip nors mandriai. Gal kaip nors paguldžius knygą ant šono tiesiog užversti tvarkingai viršelį ant klijais patepto priešlapio. Kažkur mačiau video, bet neberandu...

Tai va, kita kart manau jau kitaip nei dabar darysiu...

triragis yra ji.

su tuo įklijavimu labai sudėtinga, tiek rasti sau tinkamą būdą (deja, šito veiksmo neišeina pasipraktikuoti ant juodraščio, kaip siuvimą ar kartono aptraukimą ), tiek "parodyti" jį žodžiais. aš pradedu klijuoti nuo apatinio kietviršio (jau sakiau, užvertus knygą jį (apatinio kietviršio vidų, tiksliau jo kraštelius) matom labiausiai, todėl jis turi būti max tikslus). ištepu priešlapį ir dedu bloką ant viršelio, pradedant nuo priekinio krašto, lėtai, žiūrėdama visus kampus ir kraštines, kad būtų lygiai. klijuojant kitą kietviršį sunkiau, viršelį tiesiog užversti ir priglausti prie bloko (priešlapio), pradedant nuo nugarėlės krašto, tik irgi žiūriu, kad priešlapis būtų neužsirietęs, nepasibangavęs (įtempti pirštu), kad šarnyras nebūtų pernelyg įtemptas (juk tada griovelis nepasidarys), na čia sunku nusakyti kur koks pirštas ką tuo metu veikia. kadangi pas mane klijų būna pakankamai, tai blokas kurį laiką net slidinėja, tai dar spėju stumtelt kur reikia, jei kas ne taip. o kartais reikia stumtelt, bet jau neslysta, tada stipriai prispaudi ir jis pradeda slysti. (man taip su presu buvo, suklijuoju dvi kartono detales lyg ir lygiai, o ištraukus iš preso, matau, kad pasislinko, nuo didelio spaudimo ir klijų kiekio slystelėjo.) įklijavus, atverčiu viršelį, žiūrau ar nėra bangų, ar klijai niekur neištryško (nuvalyti atsargiai), dar paspaudau priešlapį su delnu visur, tada priešlapio kraštus apeinu kauliuku (kas nebandėt pabandykit, apaksit koks skirtumas, ypač jei popierius storesnis - kraštelis geriau prisiklijuoja, briauna "susipresuoja" pasidaro švelnesnė, kas reikia užsilygina ir t.t.)
žodžiu, apsišarvuokit kantrybe, tai ateis per praktiką. tik reikia daryti tai dėmesingai, stebint ir galvojant kas kur ir kodėl įrišime vyksta, ir taip mokytis pačiam iš savęs.

čia dedu ką žadėjau (pepa, lyg tai šito reikėjo? ar viršelio? nebepamenu )
albumo siuvimo būdai, kai nesinori skersinio japoniško dygsnio nugarėlėje. labai paprasta ir tikriausiai žinoma.

mazgo galai gali būti "užmaskuoti" karoliukais ir pakabukais, o gali būti paslėpti (įleisti į skylę). a) ir b) atveju skylučių skaičius turi būti nelyginis. (mazgas per vidurį ir užrišamas apžergiant tą virvelę). o c) variantas, jei norit mazgo apačioje, skylučių skaičius koks tik nori. (bet kuo daugiau, tuo tvirčiau ir stabiliau). beje, visais trim atvejais virvelė gali apsisukti išeidama už krašto (dygsnys apsisuka bloko išorėj), o gali būt ir neišeidama (kai apsisuka paskutinėj skylutėj ir eina atgal)

beje, nepagailėsiu vienos brangenybės (restauratoriai šią knygą man vos ne su pirštinėm rodė), profesionalus, išsamiausias, patikimiausias ir rimčiausias knygrišystės terminų žodynas, kokį teko matyti, ir kuris yra mano vedlys visais klausimais jau daug metų. kas domėsis giliau, pravers.

http://cool.conservation-us.org/don//toc/toc1.html
(vakar jau pamaniau, kad jis ištrintas, nes neatidarė, baisiai nusgandau, tai šiandien skubiai dalinuosi.
(jos autorius, senas labai, ale savo srity yra tokio mąsto figūra, kaip basanavičius lietuvos kultūroj, jam net buvo patikėta restauruoti amerikos nepriklausomybės deklaraciją, dėsto aukštojoje knygrišių akademijoje, ir t.t.).

einu damušt savo aštuonkojo vakare parodysiu.

[ Kv. Balandžio 07, 2011 14:57 ]
ir jei galima pakartosiu savo vieną seną postą, nes tada daug kam dar buvo neaktualu.
tikriausiai teko matyt, kad būna tokios rudos ir gana tvirtos virvės iš susukto popieriaus.

triragis rašo:

japoniškam įrišime dar yra viena paslaptėlė, kurios internete niekur nemačiau parodyta nežinau ar galima čia dėti nuotraukas iš knygų. čia yra iš šitos knygos
http://www.amazon.com/Japanese-Bookbinding-Instructions-Master-Craftsman/dp/0834801965

prieš dėdami viršelį japonai dar sukabina lapus popierine virvele, kad būtų tvirčiau ir stabiliau, beto, jei kada netyčia bus pažeistas siuvimo siūlas, blokas iškris, bet užtat nepažirs atskiri lapai.

ji yra padaroma štai taip iš popierinės juostelės (tik popieriaus kryptis turi būti išilgai):

ir paskui dviejose vietose, per skylutes perveriama ir surišama, ir pakalama (tikiuosi matysis):

o tik tada daromos skylutės normaliam siuvimui su virvele ir siūnama jau kartu su viršeliais.

.

šitas popierinis perrišimas paskui pasislepia po viršeliu, būna nematomas. ir praverčia kai nėra varžtų, arba jų nėra reikiamo ilgio. tad galima tai panaudoti ir albume, pradžioj perrišti taip bloko lapus dvejose vietose, o paskui jau dėti viršelius ir rišti normalia virvute, albuminiu rišimu (nes vien virvelė trijuose taškuose, man atrodo per slabnutis reikalas albumui, ypač storesniam.. ).
Atgal į viršų
Zefyra
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 16 Sausio 2008

Medaliai: Nieko

PranešimasParašytas: Kv. Balandžio 07, 2011 20:47    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sarma, labai džiaugčiausi jei bent truputį suprasčiau rusiškai... Deja Nu nieko viska išmoksiu per patirtį
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Kv. Balandžio 07, 2011 21:18    Rašyti temą: Atsakyti su citata

taigi buvau primiršus, kad dabar ne visi rusų kalbą moka- čia gal tik man ji "antra gimtoji" Bet nenusimink- yra paveiksliukų pažiūrėjimui. Kitą kartą žiūri žiūri ir kažkas aiškėt pradeda iš netyčių

vis suku ratus aplinkui triragio šimtakojo belaukdama

Zefyra
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 16 Sausio 2008

PranešimasParašytas: Kv. Balandžio 07, 2011 21:40    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Aš irgi taip pat laukiu
krist22
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 13 Kovo 2010

PranešimasParašytas: Kv. Balandžio 07, 2011 21:45    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sarma rašo:
krist22

Cituoju nuostabią Sarmos (tikiuosi nesupyksit) knygutę su klausimu: Kaip jūs taip tarsi ,,sujungiate" du skirtingus audinius (žr. paskutinę Sarmos foto) t.y. nugarėlė tarsi odinė (nežinau kaip iš tikrųjų), o kitos dalys - iš kitos medžiagos... Žodžiu tai nepaaiškinama žodžiais, tad ir nemoku apsakyti

Atgal į viršų
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Kv. Balandžio 07, 2011 21:54    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Čia ir nugarėlė, ir viršeliai odiniai. Sujungta labai paprastai:
tamsiai rudos odos juostelė jungia viršelius ir nugarėlę. Šviesi oda klijuojama tik ant viršelių, užleidžiant ant tamsiai rudosios odos kraštų.

pepa
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 27 Rugsėjo 2009

Medaliai: 1 (Daugiau...)
2011 Birželis (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Kv. Balandžio 07, 2011 23:30    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sarma rašo:
vis suku ratus aplinkui triragio šimtakojo belaukdama

Ir aš suku ...
Sarma geros nuorodos,truputį skaičiau,reiks ir man prisėst pastudijuot.
Triragi dėkui kad priminei apie popieriaus sutvirtinimą,buvo visai iš galvos išgaravę,sekančiam albumui tikrai panaudosiu.

Merginos jei reikia talkininko gaminant knygas galiu paskolint kokiai savaitėlei,turi keturias kojas(o gal rankas ,dar neišsiaiškinau)...Tikrai nepamainomas padėjėjas ,paskutiniu metu visuose procesuose dalyvaut pradėjo .
Papasakosiu kiek nuveikė per dieną:jau ryte surijo pusę špulės siūlo,teko traukt iš gerklės.Plėšiau popierių knygai,palikus ant stalo nuėjau į virtuvę o jis rupūžiokas viską išmėtė ir dar įsibėgėjes šokinėja ir gaudo-dalis buvo nepataisomai suglamžyta:-28: .Po pietų bandžiau gamint popierių-irgi sudalyvavo.Patiesiau ant žemės džiovinimui,ateinu pažiūrėt ir matau popieriuj lygiai trijų pėdų atspaudus(kur dingo ketvirta nežinau), padekoravo... ,kyla įtarimas kad tokį popierių reiks užpatentuot esu tikra niekas tokio metodo dar nenaudojo . Vienu žodžiu jei kam reik pagalbos kreipkitės
P.s. viskas susije su knygų gamyba
Atgal į viršų
triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pen. Balandžio 08, 2011 01:26    Rašyti temą: Atsakyti su citata

pepa, geras ypač su pėdutėm čia katinas? nu bet su charakteriu.. man gal nuo tokio pagalbininko net praeitų noras gamint. ypač jei sugadintų nepigų popierių

nu tikriausiai nesulauksit, nes aš vėlyva pelėda. taigi rodausi.

kalbant apie įrišimus atvira nugarėle. ar pastebėjote, kad..
jie turi trūkumą, kad yra gana netvirti, lapai ir viršelis laikosi tik ant plikos konstrukcijos, t.y. ryšių ir/arba siūlų (kai tuo tarpu įprastame įrišime nugarėlėj dar prisideda papildomai ir klijų ir visokio plauko medžiagų). beto tie siūlai ir ryšiai visai neapsaugoti (nuo trinties, smūgių, aštrių daiktų ir kitų pavojų). tačiau užtat tokie įrišimai taip patogiai vartosi , ir lapai ir viršelis skraido tiesiog tobulai.. beto dar vienas jo pliusas, kad knygai iširus (ar pačiam panorėjus) nesunku ją persiūti iš naujo, restauruojant nereikia niekur nieko draskyti (nes niekur nebūta klijų ).

įrišimą dariau pagal keith smith "vadovėlį" (tame penkiatomyje, yra visi kokie tik egzituoja siuvimo variantai tokių atviromis nugaromis ir be klijų (non- adhesive) įrišimų). nors aš į juos žiūriu šiek tiek įtariai, bet daryti juos tikrai begalo smagu.
taigi nutariau išbandyt spalvotajį, su skirtingais siūlais daromą. jis vadinasi koptiškasis dviejų adatų siuvimas, nes vienas siūlas keliauja su dviejomis adatomis (iš abiejų galų), ėmiau keturias spalvas (daugiau netilpo, formatas nėra didelis), taigi gavos aštuoni siūlai su aštuoniomis adatomis, todėl ir aštuonkojis

pagal spalvas nesunku suprasti, kad siuvimas prasideda siūlo viduryje ir abu galai stulpeliais lipa aukštyn (o ne zuja horizontaliai pirmyn atgal lankuose kaip šaudyklė). o lankų viduje dygsnys gaunas dvigubas (taigi, labiau pučia nugarėlę). jei kada kas ketins daryti, bandysiu gal įdėt schemutę.
estetiniai sprendimai. norėjau tokio "balto želės torto su splvotais gabaliukais" kolorito, kuris pasitaiko ir pasitaikys mano darbuose ne kartą (užtat sekantis jau numatytas pilkas iki nukritimo ). ir norėjau, kad būtų kažkas tokio lengvo ir trapaus (koptiškasis įrišimas man taip prašosi). taip pat ir vėl svarbų vaidmenį čia vaidina medžiagos ir medžiagiškumas, popieriaus balta priešpastatoma odos baltai, ir matom koks skirtingas atspalvis (vienas pieno baltumo (šaltas), kitas dramblio kaulo baltumo (šiltas)), slidus, glotnus ir matinis odos paviršius ir šiurkštokas, tik giliuose sluoksniuose šviesą atspindis popieriaus paviršius, ir t.t..
tik va kvaiša pirma padariau popierių, į kurį pridėjau spalvų negalvodama kokių, o tada pamačiau, kad neturiu sąlygų priderinti nei odą, nei siūlus čia viskas strigo (nors šiandien paskaičiau, kad galima siūlus ir pačiam nusidažyti. gi. tik kaži kokie dažai labiausiai tiktų ), teko imt blogiausią variantą dvigubą medvilninį siūlą, tik gerai jį išvaškuoti. odą kai kurias spalvas dažiau pati. regis gavos kažką suderinti. tas pats nutiko priešlapiui (tam kuris klijuojamas prie vidinės viršelio pusės), norėjau šilko, bet reikiamos spalvos irgi neturėjau, bėgioti dėl tiekos po parduotuves atsisakiau (ir taip jau viskas užsitęsė), taigi teko daryt popierinį, kaip ir lapai. o kad baltos spalvos begalybė neišvestų iš proto ir įgautų kokią tai struktūrinę formą nutariau, kad jį kažkaip reikia aprėminti ir atskirti spalviškai. tam dariau tą žalią odinę juostelė (kaip kaptalą) o tą popierių klijavau ant storesnio, nei reikėtų toj vietoj, kartono. gavos visai ne tai ko norėjau mano "lengvumo" vizijai buvo per grubu ir per stora. nu bet psio, kelio atgal nėra. ir nereikia. o ant pirmo ir paskutinio lanko nugarėlių žalia odos juostelė atsirado ne tik dėl grožio, bet ir dėl tvirtumo (kad popierius neįplištų savo krūvius atlaikinėdami). galvojau daryt visiem lankam taip, bet pradžiai pabandžiau tik dviems.

klaidos. sunkiausia siūnant visur viską vienodai įtempti (stebėti tiek kilpeles, tiek tarpus tarp lankų, kita vertus jei visai per daug įtempsi paskui viršelis gali stoti piestu. arba įplišti popierius). ir nesupainioti žingsnių, kad būtų ritmas, t.y. jei jau tame stulpelyje pradėjai verti kilpeles iš kairės, tai visą kelia taip ir darai, tik iš kairės. dvi klaidelės yra, vienur pamiršau užmetimą padaryt (liko pauzytė tokia ), o kitur kilpelių puses supainiojau. būčiau persiuvus (ypač tą pauzę, kuri sumautai gerai matosi), bet kai siūlas toks išvaškuotas ir toks lipnus, tai ardyti nepažeidžiant jo nelabai buvo įmanoma. šaukštas deguto medaus statinėje..
ir nekreipkit dėmesio į kampuotas ir piktas skylutes viršelyje. tik nuotraukose pamačiau, kad pamiršau jas užglostyti ir užkalti (beto vaikas miega) ryt šitą reiks patvarkyti.
dar apie fotografavimą šiek tiek. kaip matote, ne visada tinka baltas ir pastelinis fonas. kartais atvirkščiai. šviesiam daiktui reikia tamsaus fono, nes mūsų tikslas objektą ne priderinti prie fono, o išryškinti jį. o fotografavimas trim ketvirčiais (o ne viena kuria plokštuma), suteikia daiktui erdviškumo (apimties, tūrio).

norėjau kuo trumpiau, bet vėl gavos kaip visada..
ui kaip krisiu miegoti...
Atgal į viršų
pepa
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pen. Balandžio 08, 2011 10:03    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Taip ir tikėjausi kad vėl mus nustebinsi...Ką čia nustebinsi...priblokši .
Kai pamačiau,tai likusą nakties dalį skaičiavau metus,mėnesius,savaites,dienas,valandas,minutes,sekundes ir t.t. kada man ateis laikas tokiais sprendimais taškytis .Ir nusprendžiau kad ateis...kažkada .
Labai gražu imk gėliukų ,neveltui tiek laiko atėmė darbas.Rezultatas stulbinantis,ir želės tortą primena -skanus...
Kaip suprantu nemažai reikalų su oda turėta.
Bet popierius mane labiausiai žavi,vis dar paslaptis,nors vakar pabandžiau bet liko krūva klausimų,eisiu vėliau į popieriaus temą aiškintis.
Kaip suprantu jį siūliukai puošia,ar taip?
Labai patiko susluoksniuotas viršelis ir pirmieji lanko lapai dengti oda.
Žodžiu turim iš ko mokytis ir pagrindo stengtis .
Atgal į viršų
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Pen. Balandžio 08, 2011 11:22    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Na ką ir bepridurt- kaip visada profesionalu, trūkumų mes nematom, nes iš pasigėrėjimo akys aptemsta
Titaniškas darbas, ne kitaip. Jau vien popieriaus gamyba man atrodo sudėtingesnė nei kopimas į Everestą (nei vieno nei kito proceso nebandžiau )
O tas lankų dengimas oda- gera mintis Pats siuvimas man dar didelė paslaptis, nežinia ar kada pavyks įmint.
Ir viršelio vidinė pusė labai įdomiai sumąstyta.
Dovanoju gėlių ir aš
Gerai pepa pastebėjai, kad dabar turim labai pasistengti ir pasitempti- yra motyvas ir stiprus.
Juokais pamaniau, jei akademijoj- tokia perengiamoji klasė, tai čia triragio dėka įgysim nors pagrindinį išsilavinimą (na, tokia progimnazija gaunasi ).

pepa, būtinai parodyk katino gamybos pėduotą popierių Ar tos pėdukės aiškiai matosi? Turėtų būti

pepa
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pen. Balandžio 08, 2011 11:37    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sarma rašo:
Titaniškas darbas, ne kitaip. Jau vien popieriaus gamyba man atrodo sudėtingesnė nei kopimas į Everestą (nei vieno nei kito proceso nebandžiau )

Ir man dar Everestas,vakarykštis eksperimentas kolkas džiūsta ,bet kaip suprantu dar ne kas gavosi,trūksta žinių...

Sarma rašo:
pepa, būtinai parodyk katino gamybos pėduotą popierių Ar tos pėdukės aiškiai matosi? Turėtų būti

Su kempine išlyginau,nelabai kas matosi...įtariu be reikalo,būtų buvęs išskirtinis darbas .
Atgal į viršų
triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pen. Balandžio 08, 2011 11:39    Rašyti temą: Atsakyti su citata

dėkui merginos pati sau dabar kertelę užsikėliau ir blogiau daryti nebegalėsiu o tokios knygos ryškia savo vizija įpuola galvon retai, gal tik kelis kart per metus. nes jie (tiek meno kūriniai tiek knygos) gyvena savo gyvenimą..

pepa, kas neaišku apie popierių būtinai klausk popieriaus temoj, ką žinosiu pasakysiu. ir tikrai parodyk ten kas gavosi su tom pėdutėm. (ir parodyk savo albumą kitame formume, ten miega visi užgesę, gal įkvėpsi ką ) nu va, perskaičiau, užlyginai pėdutes? dabar norėdama nepakartosi, pagalbininkas tyčia atsisakys padėti.

sarma, everstan kopti tikrai tikrai sunkiau. net jei būtum alpinistė.
Atgal į viršų
pepa
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pen. Balandžio 08, 2011 11:45    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Vat kažkaip nesusimasčiau vakar kad neliesti,paskubėjau ,vistiek tas darbas sugadintas.
Turėjau tokių minčių ten temą pajudinti,bet kad visi tyli tai nelindau,galėsiu parodyt tik manau kad jis kuklus

Jis dar vis tupi prie to popieriaus ir uostinėja ,gal jam tas kvapas kažką mena .
Atgal į viršų
triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pen. Balandžio 08, 2011 12:34    Rašyti temą: Atsakyti su citata

pepa rašo:

Turėjau tokių minčių ten temą pajudinti,bet kad visi tyli tai nelindau,galėsiu parodyt tik manau kad jis kuklus

.

tikrai ne kuklus, ten gabių ir darbščių nėra tiek daug kiek čia..
oi neatsakiau į klausimą, taip, ten į popierių dėta siūlų (gerai visokios atliekos sueina), ir sidabrinio akrilo įlieta, tai prie tam tikro pašvietimo šiek tiek blizga.
Atgal į viršų
Kibirkstele
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 30 Birželio 2008
Pagyrimų: 2

PranešimasParašytas: Pen. Balandžio 08, 2011 12:44    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Triragi, imk gėlyčių
Trūkumų ir aš nematau, nesimato nei kreivų skylių, nei kilpučių į kitą pusę...

Po tokių darbų man norisi arba slėptis arba viską mesti, bet jūs man juk neleist mesti, taip?
Man tik dėliojasi darbų planas - pabandyti tą pabandyti aną... O kada man baigiamąjį rašyti?

Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pen. Balandžio 08, 2011 13:51    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Kibirkstele rašo:

Po tokių darbų man norisi arba slėptis arba viską mesti, bet jūs man juk neleist mesti, taip?

labai prašau, tik nereikia nieko mesti aš irgi mokiausi ir mokausi iš kitų. ir iki šiol daug ką tik bandau pirmą kartą. šitam amate reik kantrybės ir užsispyrimo, reikia laiko ir noro, tad viskas priklauso nuo jūsų pačių. arba aš daugiau nesirodysiu, kad noro neatmušti. turint omeny, kad jūs visos turit ir kitų darbų, profesijų bei veiklų, tai ir taip labai toli nuėjot.
galop kas nori išmokti to realiai greičiau ir profesionaliau ir turi sąlygas, yra europoj ir amerikoj aukštųjų mokyklų, kur to galima išmokti (arčiausiai taline). arba pas kokį garsų meistrą pasistažuoti (pati svajoju apie tokį variantą), nes vistik geriausia mokytis gyvai matant.. bet tada su tokia profesija turbūt tektų ten ir likti nes čia išsiversti būtų sunku.. deja (nors prisipažinsiu, menotyros studijos irgi labai padėjo praplėsti žinias, pažinti pasaulinį kontekstą ir skaityti menines vertes, bet amato praktines paslaptis daugiausia aiškinausi pati, iš knygų ir internete, nes ten kur mokiausi knygrišystės mums rodė tik vieną siuvimą ant juostelių, tik vieną priešlapių tvirtinimą, ir net kaptalo siūti nemokė todėl savęs profesionale tikrai nelaikau.)

bet svarbiausia mylėti knygas ir mėgautis procesu.
Atgal į viršų
Kibirkstele
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pen. Balandžio 08, 2011 14:13    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Ne ne, rodykitės tiktais jeigu ką, rasime kitais keliais
Čia man tokios mintys, nes negaliu leisti sau daug laiko skirti knygoms šiuo metu, o taip norisi... Jaučiu reiks ignoruoti forumą porą mėnesių ir tiek.

Po to jau kai grįšiu, tai bus matyt.
Vėlgi pasikartosiu, čia mano asmeninė nuostata, tiesiog toks laikotarpis man - abejonių, minčių, norų ir aibės kitų dalykų

Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pen. Balandžio 08, 2011 14:42    Rašyti temą: Atsakyti su citata

tai gal geriau ramiai parašykit tą baigiamąjį, kad paskui nesigailėti, knygos palauks, o paskui jau čiupsit jautį už ragų. gi čia ne lenktynės (kai aš rašiau baigiamąjį man niekam daugiau laiko neliko ) nors aišku, kai nagai niežti tai sunku susikaupti. (tik kad noras nepraeitų, man taip būna, jei ne vietoj pauzę padarau, paskui užsidegimas praeina )
Atgal į viršų
pepa
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pen. Balandžio 08, 2011 14:54    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Na Kibirkstele kas čia per nuotaikos,atsiūsim diržų per kurjerį .
Tikrai neleisim tau nieko mesti,jau kad pradėjai tai niekur nuo mūsų nepasislėpsi ,ir pekloj rasim .
O rimčiau,tai po žingsnuką ir pimyn,juk tavo paskutnė knygytė pažengusi.Su laiku pati išsikapstysi iš klaidelių,viskas per praktiką ateis.Na ir japoniukės labai simpatiškos,tai su laiku pasiduos ir šitos .
Dirbk svarbesnius darbus ir kaupkis.

Bandau susitvarkyt parašą ir kažkas nepavyksta .Pavyko...

triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pen. Balandžio 08, 2011 17:32    Rašyti temą: Atsakyti su citata

http://tv.delfi.lt/video/Md8DgoAo/

lietuviškai. nors čia restauratorius, bet daug kas aktualu ir gaminant naują įrišimą. (pas pirmąjį kalbėtoją regis net knygrišystės kursai yra labai rimti, tik sako lėtai vykstantys)
ir dar
http://tv.delfi.lt/video/EEB7d2OG/
Atgal į viršų
Kibirkstele
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pen. Balandžio 08, 2011 17:45    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Baikit juokus, nesiruošiu mesti, tik padarysiu pertrauką
Nors tokia ir pertrauka - iki vasaros 3 knygelės suplanuotos, gal mažiau forume rodysiuos, bet knygų tai nepamiršiu

Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Pen. Balandžio 08, 2011 21:48    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Kibirkstele rašo:

[/color]

nesitikėk, kad leistume taip imti ir mesti. Svarbiausia- dabar susikoncentruok baigiamajam.Mes kantrios- palauksim tavo knygelių tiek kiek reikės
Sėkmės rašant baigiamąjį

[ Pen. Balandžio 08, 2011 21:53 ]
triragis rašo:

šitam amate reik kantrybės ir užsispyrimo, reikia laiko ir noro, tad viskas priklauso nuo jūsų pačių. arba aš daugiau nesirodysiu, kad noro neatmušti.

Tai jau nemanykit, kad taip imsim ir paleisim į balą puolęs sausas nekelsi anot liaudies Aš kasdien poterius sukalbu ir padėkoju tam nežinia kažkam, kad jus į šitą temą atsiuntė

Nusipirkau ir aš tą "Rankų darbo knygos" Pramoginė tokia knygutė, vienintelis dalykas kuris sudomino tai aprašytas pinamasis įrišimas, tiksliau tik vienas jo variantas. Internete vis žiūrinėjau, vadinamasis CSB. Įdomiai ten gaunasi, maga išbandyt (ir vėl iškyla laiko klausimas).
Daug šio įrišimo variacijų
http://www.outofbinding.com/index.htm

Einu dar klasėn pasižiūrėt ar mokinukės neišdykauja

Gabiska
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 03 Sausio 2008

PranešimasParašytas: Pen. Balandžio 08, 2011 22:33    Rašyti temą: Atsakyti su citata

O aš vis pagailiu jai pinigų, pas mus knygyne ji 32 litus kainuoja.

Atgal į viršų
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Pen. Balandžio 08, 2011 22:38    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Oho kainelė aš 25 mokėjau ir tai regis perdaug. Tiesą sakant, internete yra šimteriopai daugiau ir rimtesnės informacijos
Rodyti pranešimus nuo ankstesnio:   

Pardoutuvių katalogas block

Pradėti naują temą   Ši tema uždaryta. Jūs negalite redaguoti pranešimų ar rašyti atsakymų    Pagrindinis puslapis -> Rankdarbiai iš popieriaus Visos datos yra GMT + 3 valandos
Puslapis 3850

Pereiti į:  
Jūs negalite rašyti naujų pranešimų į šį forumą
Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite ištrinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite dalyvauti apklausose šiame forume

Copyright © 2006-2015 auksarankes.lt Visos teisės saugomos Lietuvos Respublikos įstatymų
Draudžiama be raštiško www.auksarankes.lt leidimo naudoti ir platinti šiame tinklalapyje esančią bet kokią grafinę bei tekstinę informaciją kitose interneto svetainėse bei žiniasklaidos priemonėse.