Knygrišystė. Gaminame knygeles patys
Pradėti naują temą   Ši tema uždaryta. Jūs negalite redaguoti pranešimų ar rašyti atsakymų    Pagrindinis puslapis -> Rankdarbiai iš popieriaus
Rodyti ankstesnę temą :: Rodyti sekančią temą  
Autorius Pranešimas
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

Prisijungė: 09 Lapkričio 2009
Pagyrimų: 6

Medaliai: 2 (Daugiau...)
2010 Gruodis (Suma: 1) 1 vieta (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Antr. Balandžio 19, 2011 09:11    Rašyti temą: Atsakyti su citata

pepa rašo:
Jeeessss....baigiau.... savo albumą.Vistik jis man pasidavė ,neatlaikė jo nervai

Net neabejojau, kad gali būti kitaip. Juk ir posakis yra "akys baisininkės rankos darbininkės" Laukiu fotosesijos rezultatų ir darbo vargų bei džiaugsmų aprašymo. Labai gerai bus mokinukėms užsukus pasiskaityt, nes ir jos albumą ketina gamint.

Citata:
kur tu matei dešimties metrų karvę..

geras

Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Kibirkstele
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 30 Birželio 2008
Pagyrimų: 2

Medaliai: Nieko

PranešimasParašytas: Antr. Balandžio 19, 2011 14:41    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Aš apie popierių norėjau pasiklaust.
Turim didelį ruloną tokį, iš jos galiu atsikirpt kiek noriu.
Klausimas: Kiek įsivaizduoju, turėtų riesti tas popierius. Reikėtų laikyti paslėgus, kad keik pasitiesintų?

Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 01 Sausio 1970
Pagyrimų: 1

2011 Rugpjūtis (Suma: 1) Pati pačiausia (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Antr. Balandžio 19, 2011 16:18    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Kibirkstele rašo:
Aš apie popierių norėjau pasiklaust.
Turim didelį ruloną tokį, iš jos galiu atsikirpt kiek noriu.
Klausimas: Kiek įsivaizduoju, turėtų riesti tas popierius. Reikėtų laikyti paslėgus, kad keik pasitiesintų?

o ar skubiai reikia? kaip praktika rodo geriausiai tiesina laikas . sukarpytus lakštus laikykite paguldytus ir paslėgtus. ilgai. greitesnis ir efektyvesnis būdas kiekvieną lakštą suėmus už kraštų ir įtempus pabraukyti į stalo briauną (ta puse, kuri išsigaubusi), arba palaikyt kelias dienas susuktą į priešingą pusę (šitaip gal geriausia). žodžiu paprievartauti. dar žiūrint koks popierius, kaip pasiduoda. storas ar plonas ir ar rulonas buvo kietas, be įlinkimų, kurie paskui ir popieriuje lieka?
Atgal į viršų
pepa
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 27 Rugsėjo 2009

Medaliai: 1 (Daugiau...)
2011 Birželis (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Antr. Balandžio 19, 2011 17:40    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Pagaliau ateinu su savo albumu,ant kurio pykau,siunčiau velniop-nėjo... ,labai norėjo būti pabaigtas ir psio...
Privargau su nuotraukomis(jau ir taip nekokia fotografė esu,bet mėlynas fonas gavosi nors nusišauk) dar daugiau nei su pačiu albumu .Niekaip nesiduoda,spalvos išplaukę,ne tokios kaip yra,gal dar kur blicas įsijungė šiek tiek natūralesnis gavosi.Natūroje spalvos daug ryškesnės.
Parodau daugiau nuotraukų,kad matytumėt brokus .
Sukta virvutė įleista į kartoną,tai iškilimo beveik nėra.

Tarpas tarp lapų,man jis visai patinka,matosi ryšiai .Tik sprendžiu klausimą ar tas juosteles nuotraukoms kompensuoti klijuoti prie lapo ar ne,patarkit .Man asmeniškai jos netrukdo,netgi patinka ir valiūkiškumo priduoda,bet gal nelabai kaip atrodo kai jos ten maskatuojasi.

Bloko kraštai niekaip nenorėjo lygiai sugulti,kadangi apgaubti juostele nuotraukoms ir lankas po vieną lapą(lapai stori,nesinorėjo dėti po du) tai manau tvirtumo sumetimais dar kažkiek pasitarnaus ta juostelė.Rankoje laikant nelygumas į akis beveik nekrenta.

Na ir paskutinis tai jau liapsusas kad didesnio ir būti negali.Viršelio vidinės pusės nelyginau ,galvojau kartonas(per plonas) paslėps o priklijavus atrodė neblogai,bet kai išėmiau šiandien ryte,vos nenualpau ,viskas išryškėjo.Bet galiu dėt storesnį kartoniuką ir manau nieko nesimatys,būčiau ir vakar taip darius,kadangi tokio namie neturiu teko panaudoti kokį radau ir pavedė .Dar vienos smulkmenos neapgalvojau-reikėjo viršelio virvutei ir vidinėj pusėj įleidimą padaryt,bet šitas reiklas jau nepataisomas.

triragi konstrukciją naudojau tokią kaip aksominės knygutės ,jei negerai pasielgiau pasakyk,stengsiuos bandyt pati kažką galvoti,nors dar toli šviečia iki tokio lygio...
Būtinai sakykit visas klaidas, gal pati jau nematau,kai vieną darbą ilgai čiupinėji tai po to atbunki.O man dar nėra lengva tą kartęlę peršokt,tenka lipt .

Kibirkstele
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Antr. Balandžio 19, 2011 19:54    Rašyti temą: Atsakyti su citata

pepa, vajej, koks grožis Nemoku kibti prie kitų darbo, jei nesimato akivaizdžių klaidų. O kreivumas visiems dar pasitaiko, manau...
Labai graži spalvinė gama - pavasarį žalumos norisi...
Beje, ryšiai yra ta pati dekoratyvi juostelė? Aš būčiau kitokią turbūt rinkusis.

triragi, na, ne taip labai skubu - knyga bus turbūt po poros savaičių. Viršelio neturiu dar pradėjusi. Šiaip ieškau kaip gauti įdomesnį formatą nei perlenktas A4 formatas, tad užkliuvo tas didelis rulonas Tiesiog susuktas jis. Tad supratau, reikia žiūrėti kaip atrodys supjausčius - ar lenksis, ar užteks ant grindų paklojus palaikyt...

Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Antr. Balandžio 19, 2011 19:57    Rašyti temą: Atsakyti su citata

oi pepa, rezultatas, ir dar mano mėgstama žalia spalva
apie techninius dalykus triragis pakomentuos, aš galiu tik ploti katučių ir pasiųsti gėlių beigi balionų
Tai raitytai virvutei kaip supratau kartone darei griovelį ir į jį įtalpinai, kad nebūtų iškilimo?
o tie užlenkti "kompensatoriai" visai gerai atrodo, tegu maskatuojasi, tikrai nereikia klijuot
Kokie gabaritai viso šito kūrinio?
Nagi labai labai

krist22
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 13 Kovo 2010

PranešimasParašytas: Antr. Balandžio 19, 2011 21:10    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Kaip gražu pepa!!! Sveikinimai didžiausi pabaigus!

Atgal į viršų
rankdarbiu manijake
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 04 Sausio 2010
Įspėjimų: 1

PranešimasParašytas: Antr. Balandžio 19, 2011 22:07    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Ir aš prisidedu prie sveikinimų . O sakykit aš visos temos neskaičiau tai nepykit jei dar kartą to paties paklausiu : kap tuos pastorinimus albumui padarot lyg ir suprantu, bet kaip juos pritvirtint tai viviškai nesuprantu

Atgal į viršų
triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Antr. Balandžio 19, 2011 23:59    Rašyti temą: Atsakyti su citata

vau, aš apakus, pepa. :-ñ: kaikas šiek tiek pažįstama, bet vistiek sukurta nauja ir savita estetinė kokybė. taip darniai ir "lengvai" susieta ir suderinta tiek spalvos, tiek medžiagos ir konstrukcijoj ir dekore nuos-ta-bu. ir linijos išraiškingumas ir bendras minimalizmas.. viskas taip paprasta ir tobula, bet paprasta tik iš pirmo žvilgsnio, nes tokį efektyvų skandinavišką santūrumą kai pabandai pats išgauti pamatai, kad tikrai nėra taip paprasta.. dažnai žmonės bando daryti kažkur kažką pamatyto gražaus, lyg ir panašūs metodai ir principai tie patys, bet vat kūrinys neužsižiebia nors tu ką, įpūsti dvasios neišeina, o vat jums išeina.
štai, pvz, kolegos, prašom atkreipkit dėmesį kaip gražiai viršelio "paraštė" sutampa su bloke esančiom pastorinimo juostelėm (nežinau kiek tame sąmoningo pasirinkimo, o kiek atsitiktinumo), iš pažiūros smulkmena, bet kaip dėl jos visa knyga kaip objektas iškart įgauna tobulo ir išbaigto vientisumo super.

pepa rašo:

Sukta virvutė įleista į kartoną,tai iškilimo beveik nėra.
...
Dar vienos smulkmenos neapgalvojau-reikėjo viršelio virvutei ir vidinėj pusėj įleidimą padaryt,bet šitas reiklas jau nepataisomas.

čia apie virvutę viršelio dekore? o aš maniau ten ne griovelis, o šalia esantis reljefas pakeltas ir šalia tos reljefinės briaunos virvutė priglausta. bet jei griovelis, tai dar geriau. o viduj virvutės galus galima ne įleisti į griovelį, o išskleisti plaukelius (kaip kad iššukuojami ir išskleidžiami būna lininių ryšių galai, kuriuos paskui paklijavus jokios žymės nei iškilimo nelieka. (šitoj vietoj jei kam neaišku sakykit) tik čia matau slidžių siūlų, tai nežinau ar lengvai suvaldoma.
Citata:

Tarpas tarp lapų,man jis visai patinka,matosi ryšiai .Tik sprendžiu klausimą ar tas juosteles nuotraukoms kompensuoti klijuoti prie lapo ar ne,patarkit .

tarpas neišvengiamas (jei vietoj lankų susiūtumėt medines lentutes iškart pasimatytų kodėl). o juostelių ir aš neklijuočiau, lai tabaluoja. sakyčiau jei savininką labai nervuos galės pats prisiklijuoti, gi nesunku.
Citata:

Na ir paskutinis tai jau liapsusas kad didesnio ir būti negali.Viršelio vidinės pusės nelyginau ,galvojau kartonas(per plonas) paslėps o priklijavus atrodė neblogai,bet kai išėmiau šiandien ryte,vos nenualpau ,viskas išryškėjo.

.

mm, jo, štai ką gali klijų drėgmė ir geras paspaudimas (juk spaudėte? su kuo?) nuo klijų drėgmės ar kartonas ar popierius ar oda pasidaro kaip molis ar vaškas ir apgula/apgaubia viską.. (priklausomai nuo situacijos kartais tai pageidautina savybė, o kartais ne). kartais gali ir ne vietoj užsilikęs teptuko plaukas išryškėti. manau gal ištraukus dar buvo galima kauliuku intensyviai pabraukyti. dabar vienintelis būdas maskuoti, tai nebent švelniai kažkuo pamarginti tą "priešlapį". arba priešais esantį lapą papuošti intensyviu (dėmesį nukreipiančiu) užrašu. arba tiesiog nekreipti dėmesio pačiam.
ir dar gal to klijuojamo priešlapio kampus, kurie prie nugarėlės krašto, gal būčiau neapvalinus bet čia pasirinkimo reikalas.. šiaip gaminys tikrai labai šaunus ir sveikintinas

ai dar norėjau paklaust gal žinot kokios gramatūros popierius čia pas jus? ir ar atversta viršelis ant ryšių nekliba aukštyn žemyn pajudinus, manau turėtų kažkiek klibėti, bet ar smarkiai? ar "neskaudžiai"? nes didesniam formatui vis dar bijau tokį būdą naudoti.
Atgal į viršų
triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Tr. Balandžio 20, 2011 01:02    Rašyti temą: Atsakyti su citata

rankdarbiu manijake rašo:
Ir aš prisidedu prie sveikinimų . O sakykit aš visos temos neskaičiau tai nepykit jei dar kartą to paties paklausiu : kap tuos pastorinimus albumui padarot lyg ir suprantu, bet kaip juos pritvirtint tai viviškai nesuprantu

tai paprastai perlenktos juostelės, apgaubia kiekvieno lanko nugarėle ir tiesiog prisisiūna kartu su kitais lapais kai siūnami lankai. įsivaizduokit, kad tai išorinis lanko lapas, tik nukirptais sparnais. arba kitaip tokios juostelės liktų, jei knygoje maždaug toj vietoj nupjautumėte kas antrą lapą (knyga beje suplonėtų, bet konstrukcija neiširtų).

dar
sarma, gal palengvinsiu jūsų mokinėms gyvenimą. sakyčiau, kas nenori narplioti kaptalų lai renkasi kitą paprastesnį bet ne prastesnį variantą - deda pirktinius (jei randa), arba tiesiog pasidaro kaptalą iš perlenkto audinio ar odos su virvele viduje. ne kiekvienai knygai tiek vargo ir prabangos reikia.

ir miltų klijų receptą patikslinsiu. čia versta citata iš tos pačios minėtos knygos. ten du variantai pateikti, vienas receptas kokį siūlo garsus knygrišys ir tyrinėtojas B.Middleton, o kitas tipo labiau buitinis.
taigi.
proporcijos: 1 dalis miltų ir 4,5 dalys šalto vandens.
gerai sumaišote vandenį su miltais, kad neliktų gumuliukų. dedate ant mažos ugnies, maišote be perstojo kol nepasirodys pirmieji burbuliukai, reiškias užvirė. tada dar pamaišyti 30 sekundžių. jei virsit mažiau nei 30 sekundžių, jis gali nesutirštėti, o jei virsit ilgiau, taps guminis.
tada nuimti nuo ugnies, sudėti į indą, uždengti ir leisti ataušti.

antras su mikrobangine, kas turi bet tą patį galima padaryti ir ant ugnies.
proporcijos: 1/4 puodelio miltų
ir 1 puodelis šalto vandens.
gerai išmaišyti miltus su 1/4 puodelio vandens. kad neliktų gumuliukų. tada šitą padėjus į šalį, likusius 3/4 puoduko vandens dėti į mikrobangę kol užvirs. išėmus lėtai supilti užmaišytą košelę į tą verdantį vandenį ir maišyti be perstojo, kol sutirštės viskas. jei trūksta tirštumo, dar 30čiai sekundžių įmesti į mikrobangę. paskui irgi sudėti į indą, uždengti ir atvėsinti.

klijai kurie yra ekologiški, pigūs, patogūs ir efektyvūs iki nuprotėjimo plius nepražudo teptukų (kaip pva) jei uždžiovini. ir jei naudojate odai, leiskite jai gerai įsigerti tų klijų.

oi, ir dar, sarma skubu pataisyti siūnant ant dviejų virvelių (dvigubų ryšių) siūlas irgi įeina ir išeina pro tą pačią skylutę. tiesiog jūsų parinktoje iliustracijoje tas tarpas pavaizduota pernelyg perspaustai, kad būtų aišku, kaip siūlas eina kilpoje, bet realiai jei taip darytumėt dvi skylutes jos atsidurtų pernelyg pavojingai arti viena kitos.
Atgal į viršų
pepa
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Tr. Balandžio 20, 2011 12:57    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Oi kiek dėmesio manasis albumėlis sulaukė .Reiškia paskymas,kad šaknys karčios o vaisiai saldūs vis dar galioja .
visoms.

Sarma rašo:
Tai raitytai virvutei kaip supratau kartone darei griovelį ir į jį įtalpinai, kad nebūtų iškilimo?

Dariau paprasčiau,nubraižiau ant katono(jau paruošto) kringelį,su peilliu pagal liniją perpjoviau kartoną ir priklijavau prie apatinio viršelio su tarpu kokio man reikėjo(0.5cm).Tada belieka išsikišusią dalį nupjaut ir sulygint kartonus .

Sarma rašo:
Kokie gabaritai viso šito kūrinio?

Aš kaip visda vis ką nors pamirštu .15/20cm ir 40 puslapių.Telpa 40 nuotraukų 15/20 arba 80-9/13cm,dedant nuotraukas vienoje pusėje-nėra apsauginio popieriaus.Jis toks rubuilis .

triragis rašo:
su bloke esančiom pastorinimo juostelėm (nežinau kiek tame sąmoningo pasirinkimo, o kiek atsitiktinumo),

Čia viską pasako intuicija .

triragis rašo:
(juk spaudėte? su kuo?)

Tarp knygų,surenčiau stainį kad galėčiau abu viršelius atskirai suspaust,kitaip nėjo.Kadangi albumas buvo planuotas rišti dviem adatom, viršelis atsirado pirmas,tai jis jau buvo atlaikęs visas slėgimo egzekucjas.Paskui staiga kilus naujai idėjai,persitransformavo Šiektiek sunkiau buvo derint bloko skylutes prie viršelio,bet įmanoma

triragis rašo:
ai dar norėjau paklaust gal žinot kokios gramatūros popierius čia pas jus? ir ar atversta viršelis ant ryšių nekliba aukštyn žemyn pajudinus, manau turėtų kažkiek klibėti, bet ar smarkiai? ar "neskaudžiai"? nes didesniam formatui vis dar bijau tokį būdą naudoti.

Vat neatsimenu...Tik žinau kad popieriaus pasaulyje už lapą mokėjau apie 10lt.Ir tie buvo du paskutiniai.Man labai patiko kad nėra labai storas bet pakankamai tvirtas.Tai buvo geriausia kas tiko albumams,bent jau mano akiai,gaila kad daugiau neturi.
Klibėti tai kliba ,bet sakyčiau labai proto ribose.Visas albumas minkštas(klibėjimo prasme),bet tikrai nėra baisiai.Viršlis pakeltas-paleistas atsiranda savo vietoj,lapai gal truputį suvaikšto(ne varžtais veržtas ),bet tikrai labai neišlipa iš rėmų.Aš tikėjausi kad bus blogiau.
Manyčiau kad nuo lankų kiekio stabilumas irgi priklauso(daugiau-geriau).Pas mane jie gana tankiai dėti.
O dėl didelio albumo tai net nežinau ,vistik ryšiai minkštas materiolas.Dar nebent būtų galima daryt siauresnį ir aukštesnį(kad daugiau ryšių dėt),tuo pačiu ir forma būtų neįprasta.Na čia reikėtų gerai pagalvot,nes jei bus platus(o jei dar popierius sunkus)ryšiams be abejo bus per sunku dirbt.

Vakar teko pabuvot Alytuje,tai tuo pačiu ir po geležis palaksčiau(kažko paskutiniu metu mane ten labiausiai traukia ).
Kur aptarinėjom tuos spaustuvus su sriegiais medienoje man patarė dėt medienoje metalinę(stambaus sriegio) detalę,nes atseit sriegis medienoj greit susigros,tai aš jau nulėkus galvoju kad pirksiu tas detales ,kad gaminsiu sau gerą spaustuvą tuo pačiu ir knygas..iki kol kainos nepamačiau ...Viena metalinė detalė su stambiu sriegiu(dėt į medį)apie 50lt-reikia keturių ,o strypas irgi stambiu sriegiu lygtais 120-130lt((reikia vieno,netrumpina,tektų pirkti 1m ilgio),čia dar be jokių papildomų priedų.Žodžiu apie 400lt vien tik metalui .Nu aš pamaniau kad gal geriau atsiprašysiu senukų ir dar kartą viską gerai pergalvosiu.
O vat peteliškių tikrai daugiau nei senukuose yra(dydžių).

triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Tr. Balandžio 20, 2011 16:47    Rašyti temą: Atsakyti su citata

ale vat įdomu, kodėl visur nuotraukose knygų spaustuvai būna su mediniais sriegiais, o su tokio stambumo sriegiu metalinių nemačiau. reiks pasiklausinėt kame bitės. ir įtariu ne dėl kainos manau šiaip medis gi blogiau turėtų būti, nes juk labiau "vaikšto" (traukiasi, riečiasi) ir dėvisi greičiau..

pepa rašo:

Dar nebent būtų galima daryt siauresnį ir aukštesnį(kad daugiau ryšių dėt),tuo pačiu ir forma būtų neįprasta.

hm, nu mąsčiau apie tai, bet kažin kodėl man albumui norėjos kvadratinio formato tai atmečiau šį modelį nė nesvarsčius. dabar pagalvojau gal gi tikrai, o kodėl gi ne vertikalų stačiakampį ir visos abejonės dėl tvirtumo išsispręstu ir mano sumanytam dekorui netrukdo, ir gal net nuotraukas bus patogiau komponuoti.. užvedėt mane ant geros minties. dėkui reiks eit ją gvildent toliau, ir kitą savaitę jau pradėt rimtai judint tą albumą. dabar kitas odos gaminys užėmęs mano rankas.

[ Tr. Balandžio 20, 2011 13:59 ]
pepa rašo:

Čia viską pasako intuicija .

..arba talentas
Atgal į viršų
pepa
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Tr. Balandžio 20, 2011 19:38    Rašyti temą: Atsakyti su citata

triragis rašo:
kame bitės. ir įtariu ne dėl kainos manau šiaip medis gi blogiau turėtų būti, nes juk labiau "vaikšto" (traukiasi, riečiasi) ir dėvisi greičiau..

Man būtent tą dalyką ir akcentavo(meistrai),kad medis visada veiksme(daugiau ar mažiau) koks jis bebūtų.Todel ir siūlo dėt metalą,tuo pačiu ir del tikslumo .Dar vis galvoju kaip čia geriau sukonstravus,kad paskui nereiktų tupinėt.
triragis rašo:
ne vertikalų stačiakampį

.Oi kaip lauksiu rezultato .

Anam poste kur rašiau kad daug lankų prideda tvirtumo,tai turėjau omenį ryšius .

Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Tr. Balandžio 20, 2011 21:59    Rašyti temą: Atsakyti su citata

triragis rašo:

sarma, gal palengvinsiu jūsų mokinėms gyvenimą. sakyčiau, kas nenori narplioti kaptalų lai renkasi kitą paprastesnį bet ne prastesnį variantą - deda pirktinius (jei randa), arba tiesiog pasidaro kaptalą iš perlenkto audinio ar odos su virvele viduje. ne kiekvienai knygai tiek vargo ir prabangos reikia.

tai va ir išaiškėjo, kad esu bjauri mokytoja, tikras kirvis Gainioju mokinukes - tai kaptalų tai dar kokio velnio prasimanau.

Citata:
skubu pataisyti siūnant ant dviejų virvelių (dvigubų ryšių) siūlas irgi įeina ir išeina pro tą pačią skylutę. tiesiog jūsų parinktoje iliustracijoje tas tarpas pavaizduota pernelyg perspaustai, kad būtų aišku, kaip siūlas eina kilpoje, bet realiai jei taip darytumėt dvi skylutes jos atsidurtų pernelyg pavojingai arti viena kitos.

Ne pati geriausia ta iliustracija, kažkur turėjau pasidėjus gražesnę, tik reikiamu momentu neradau nors užsimušk Teko naudot šią ir taipogi atkreipiau dėmesį, kad susidaro vaizdas, jog siūnant ant 2 virvelių yra 2 skylės. Mąsčiau visaip kaip ten esama, betgi... atkreipkit dėmesį- parašiau labai aptakiai- apie 2 skyles nė mur mur išmokau Ezopo kalbos ar gudrumo tskant
Viliuosi, kad nepykstat už pasinaudojimą protingų minčių citatomis. Labai man pagelbėjat, nežinau kaip čia reikės ir atsidėkoti

Ir ačiū už patikslintus klijų receptus. Dar neprisiruošiau pati išbandyti. Va, baigsis akademija, tada nersiu stačia galva į knygas

Pabaigai- pasiguosiu.
Esu pikta kaip šeškas šiandien per tokį karštį nupluošiu Meno mūzon Vilniuje idant kaulinį lakstytuvą nusipirkčiau (jau pabodo savadarbiu pagaliuku brūžuot, nesolidu kaip ne kaip ). Ir ką jūs manot- "neturim ir nežinia kada turėsim". Tai ir galvoju, ar čia tų knygrišių tiek daug atsirado, kad visus kaulinukus išpirko ar kuris galas.

triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Tr. Balandžio 20, 2011 22:18    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sarma rašo:

Viliuosi, kad nepykstat už pasinaudojimą protingų minčių citatomis.

ne ne, kad tik mačytų

Citata:

Meno mūzon Vilniuje idant kaulinį lakstytuvą nusipirkčiau (jau pabodo savadarbiu pagaliuku brūžuot, nesolidu kaip ne kaip ). Ir ką jūs manot- "neturim ir nežinia kada turėsim".

nu nieko sau niekšai.. o internetinėse parduotuvėse nėra? nu jei visai niekur nerasit, galėsiu savo atsarginį perleist.. jį pirkau kai mano senasis buvo pasislėpęs porai mėnesių, paskui kai tas atsirado, naujasis prie rankų daugiau visai nelimpa..
Atgal į viršų
triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Kv. Balandžio 21, 2011 16:50    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Citata:
mąstau įrišti dar vieną knygelę, taip patikrindama kur aš ten ką prichimičinau

zefyra, va tokia darbo motyvacija yra labai perspektyvi ir, mano galva, labai teisinga kiek dėjote lapų į vieną lanką toje koptiškoje knygutėje? knygutė gerai neužsiverčia, nes akivaizdžiai per daug lapų vienam lanke, t.y. perstori lankai. mažom knygutėm apskritai nereiktų storų lankų, bet ir didelei toks jau būtų per storas. beto koptiškasis įrišimas nėra skirtas didesniems svoriams, juk storesnis lankas automatiškai yra ir sunkesnis. (mes su ranka pakilnoję to svorio skirtumo gal ir nepajusim, bet siūlas jaučia ir vėliau gali pavargti). beto kai lankai plonesni ir tinkamą siūlo įtempimą sureguliuoti lengviau, nes tarp lankų būna mažesni tarpai. (neseniai supratau, kad atvertus koptiško įrišimo knygą, tarpas matomas tarp lankų būna lygiai tokio pločio, kokio storio yra lankai.) šiaip knygutė begalo miela ir lyriška

o pas rankdarbių manijakę atvirkščiai, siūlas per storas, lankai per ploni.

bet čia normaliai, taip ir būna, kol atrandi tą siūlo ir lanko proporcijų aukso vidurį, tinkamą tvirtumo ir patogumo santykį, velnią klystkelių reikia išbraidyti..

sarma, atsiprašau, kad įsikišau..
Atgal į viršų
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Kv. Balandžio 21, 2011 18:26    Rašyti temą: Atsakyti su citata

triragis rašo:

sarma, atsiprašau, kad įsikišau..

vajetum, tik neatsiprašinėkit, labai gerai, kad pakomentuojat :-f:Taigi manoji patirtis, lyginant su jūsiške tesudaro 0,000001 procento ir dėl kai kurių dalykų tiesiog spėlioju ir abejoju. kaip ir šiuo atveju- mintis, kad per stori lankai buvo, bet viešai ją išsakyt nedrįsau, nes tiesiog pačiai su tokia situacija susidurt neteko, nesu garantuota kad priežastis ši, o spėlionės ir lieka spėlionėmis.
Bet gabių mokinukių esama, ar ne? Džiaugiuosi dėl jų

Ar matėt šitą http://newfry.typepad.com/newfry/polymer_clay/ gal sudomins?

triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Kv. Balandžio 21, 2011 18:51    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sarma rašo:

Ar matėt šitą http://newfry.typepad.com/newfry/polymer_clay/ gal sudomins?

aha, šitą "panelę" ir aš neseniai mačiau, dar norėjau dėti čia. jau išsiaiškinau, kad modelino viršelis turi būt storokas.
o šiaip visad sakau, kas užsiima kitokiais rankdarbiais (siuvinėjimu, biseriu, modelinu, veltiniu, medžio darbais, juvelyrika, ar dar kuo) ieškant originalių sprendimų laisvai galima panaudoti knygrišystėje (tik va dekupažuoti odos nereikėtų).
Atgal į viršų
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Kv. Balandžio 21, 2011 22:01    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Jei neklystu, kažkada šnekėjom apie šiuos klijus.
"Spalvų namai" pasirodo turėję
http://www.spalvunamai.lt/skrebinimas/klijavimo-priemones/universalus-klijai-vtr-1000ml.html

Kibirkstele
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Kv. Balandžio 21, 2011 22:05    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Mačiau Skaitom įdėjo knygeles į blog'ą, tai turbūt ganėtinai užsikasė knygų gamyboje
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Kv. Balandžio 21, 2011 22:10    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Gaila, kad pas mus nebeužsuka, o būdavo taip smagu jos mini knygelėmis grožėtis. Einu nors bloge paspoksoti.
triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Kv. Balandžio 21, 2011 23:40    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sarma rašo:
Jei neklystu, kažkada šnekėjom apie šiuos klijus.
"Spalvų namai" pasirodo turėję
http://www.spalvunamai.lt/skrebinimas/klijavimo-priemones/universalus-klijai-vtr-1000ml.html

bet čia ne tie patys apie kuriuos kalbėjom, nors žiūrint kada ir apie ką kalbėta bent jau mane tada sudomino tie, kur neva etiketėj buvo parašyta, jog tinkami būtent knygrišystei, nes išlieka elastingi. o žodis universalūs apskritai man visada kelia įtarima, nelabai pasitikiu tokiais klijais, kurie neva tinka viskam.. bet šiaip geriausia išbandyti praktiškai. ir kuo daugiau, su kuo įvairesnėmis medžiagomis tik tiesa ilgalaikis klijų poveikis dažniausiai mums nežinomas, pvz mes dar nežinom, kaip atrodys lipalo klijai po šimto metų, nes tiek jie dar "negyvena", tad neturim ir šimtamečių pavyzdžių. kaip tik pagalvojau neseniai, chemijos pramonei jau pora šimtų metų, šiandieninė klijų įvairovė.. begalinė, o knygrišiai vis dar senuoju būdu verda miltų klijus.., škias, kažkodėl labiau pasitiki tuo, kas išbandyta ir patikrinta šimtmečiais, ką ten, tūkstantmečiais..
vakar beje pabandžiau miltų klijais (pagal pirmajį receptą, gavos super, ir būdas lengvesnis nei aš darydavau.) klijuoti šilką prie kartono, tepiau net ne ant kartono, o tiesiai ant audinio, nu dievaži niekas nepersigeria , apakus buvau (nu gal dar ir nuo šilko priklauso, čia dar teks eksperimentuoti daug) ir niekas neišsitepa, lengvai nusivalo. suklijavus tvirtumas menkesnis nei klijuojant su lipalu, bet aptraukimui pilnai užtenka. manau. nu šian bus kaip tik proga daugiau su šilko klijavimu padraugaut ir išsiaiškint.
Atgal į viršų
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Pen. Balandžio 22, 2011 09:03    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Hmm.. gal ir kiti tie klijai, apgavo labai panaši pakuotė lyg ir jau matyta Bala jų nematė
Gerai, kad taip sėkmingai pavyko miltų klijai, net neįtikėtina, kad per audinį nepersigeria. teks įsidrąsint ir man išbandyt. Galvoju ar visi miltai tinka, mat jų būna ten visokiais numeriais, pagal rupumą. Pažiūrėjau, kad pas mane namie tokie rupūs kone rudi (a la ekologiški) tai sakau gal kljams reikia kuo smulkesnių

triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pen. Balandžio 22, 2011 11:03    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sarma rašo:
Pažiūrėjau, kad pas mane namie tokie rupūs kone rudi (a la ekologiški) tai sakau gal kljams reikia kuo smulkesnių

nesvarbu visai, sako rupesni dar geriau.
Atgal į viršų
zapuke
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 16 Kovo 2007

2011 Spalis (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Pen. Balandžio 22, 2011 15:41    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sveikos, kaip manot, jei kaip paveikslėlį ant viršelio dedi nuotrauką, ją reikia papildomai lakuoti ar ne?
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką Apsilankyti vartotojo tinklapyje
Rodyti pranešimus nuo ankstesnio:   

Pardoutuvių katalogas block

Pradėti naują temą   Ši tema uždaryta. Jūs negalite redaguoti pranešimų ar rašyti atsakymų    Pagrindinis puslapis -> Rankdarbiai iš popieriaus Visos datos yra GMT + 3 valandos
Puslapis 4250

Pereiti į:  
Jūs negalite rašyti naujų pranešimų į šį forumą
Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite ištrinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite dalyvauti apklausose šiame forume

Copyright © 2006-2015 auksarankes.lt Visos teisės saugomos Lietuvos Respublikos įstatymų
Draudžiama be raštiško www.auksarankes.lt leidimo naudoti ir platinti šiame tinklalapyje esančią bet kokią grafinę bei tekstinę informaciją kitose interneto svetainėse bei žiniasklaidos priemonėse.