Knygrišystė. Gaminame knygeles patys
Pradėti naują temą   Ši tema uždaryta. Jūs negalite redaguoti pranešimų ar rašyti atsakymų    Pagrindinis puslapis -> Rankdarbiai iš popieriaus
Rodyti ankstesnę temą :: Rodyti sekančią temą  
Autorius Pranešimas
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

Prisijungė: 09 Lapkričio 2009
Pagyrimų: 6

Medaliai: 2 (Daugiau...)
1 vieta (Suma: 1) 2010 Gruodis (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Antr. Gegužės 10, 2011 23:56    Rašyti temą: Atsakyti su citata

zapuke rašo:
padaryti įmanoma, tačiau reikia be proto daug kruopštumo, tikslumo, Apie tokius tobulus darbelius kaip triragio kol kas tik svajoju

ale gi minėtų savybių tamsta turite ir su kaupu.
Merginos, svajoju ir aš, bet prisiminkim kaip sakė triragis- knygrišystės mokomasi 7 ar 8 metus. Skaičiuokim, kiek mums liko- kam daugiau kam mažiau, o man geriausiu atveju 6 metai ir 6 mėnesiai
Jei tiek laiko čia visos išsilaikysim, nepabėgsim tedžių siūti (dar vienas viliojantis amatas, bet tikinu save, kad reikia nepasiduot vilionėms) tai žiūrėkit, imsim lipt triragiui ant kulnų Bet, kadangi per tiek laiko ir ji bus toli toli nubėgusi, tai... dar nežinia ar pavysim.

Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 01 Sausio 1970
Pagyrimų: 1

2011 Rugpjūtis (Suma: 1) Pati pačiausia (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Tr. Gegužės 11, 2011 00:23    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sarma rašo:

nagi pamačiau priešlapį ir pamaniau- o jei vietoj šio paklijavimo dėti kitą nunertą gabaliuką (t. y. viršelis bus dvigubas) bei taipogi pasiuvinėt ir vidinėj pusėj kokią vieną gėlytę

bent jau tokių proporcijų knygelei nertas manau būtų per storas kaip tik sakyčiau flizelinas (ar kas ten) geriau, nes pastandina mezginį ir prilaiko tamprumą.

[ Antr. Gegužės 10, 2011 21:47 ]
zapuke rašo:
Na, bet bent jau būsiu išsiaiškinusi, kad jas padaryti įmanoma, tačiau reikia be proto daug kruopštumo, tikslumo, šaltų nervų ir sausų delnų, o svarbiausia aplinkui tvyrančios ramybės (va šito man ir pritrūksta..). Aš maniau, kad Teddy pasiūti yra stebuklas... Bet palyginti su knygelėmis tai buvo vienas juokas.

gražiai pasakėt. kas kart įsitikinu, kad jokia patirtis nepadės, jei dirbi susinervinęs ar skubėdamas..

ui aš tai meškiukio nei iš pirmo nei iš dešimto karto nepasiūčiau tikrai žinau

dėl broko kuris slepiamas nuotraukose, sakyčiau gali paslėpti kai kurias nepavykusias detales, bet visko nepaslėpsi, o sprendžiant ne pagal vieną darbelį, o pagal kelis ir daugiau, puikiai matyti kam ir kiek žmogus gabus..

pepa, albumas bus, tik įpusėjau siūti (dieną vis rankos nedaeina), vistik šešiolika adatų.. skaitau jūsų pasvarstymus ir jaučiu, koks trapus mano šitas įrišimas bus - siūlas viengubas, nelabai storas, viršeliai nelengvi, ir jokių ryšių.. (pradžioj galvojau daryt su jais, tam penkiatomy yra keli variantai viengubų lapų siuvimo su ryšiais, bet paskui pasvarsčius atmečiau, numatytam minimalizmui reikėjo išvengti visokių detalių gausos, grubių įleidimų, daug labai matomo siūlo (kuris gaunas arba nugarėlės išorėj, arba lapų viduje, atrodo kažkas panašaus kaip japoniškas įrišimas, tik ne per visą knygą vienu ypu, o kiekviename lape atskirai) ir pan. tai rinkausi tą (lapus pjaunantį) būdą, kurį čia neseniai ant kartonėlių pasibandžiau, su daug adatų ir be jokių išilginių dygsnių. (dar manau per ploną popierių tam nusipirkau ).
Atgal į viršų
Vaidiluciukas
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 03 Sausio 2010

Medaliai: Nieko

PranešimasParašytas: Tr. Gegužės 11, 2011 10:34    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Ir as pasirodysiu savo daryta vardine mini-knygute:

Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Apsilankyti vartotojo tinklapyje
triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Tr. Gegužės 11, 2011 13:38    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Vaidiluciukas rašo:

labai daili mini knygutė
o kuom bloko kraštus spalvinote?
Atgal į viršų
Vaidiluciukas
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 03 Sausio 2010

PranešimasParašytas: Tr. Gegužės 11, 2011 14:38    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Aciu
Krastelius spalvinau sidabriniais akriliniais dazais. Tik prisidejo papildomas laiko ir kantrybes reikalaujantis etapas - kruopstus puslapiu atskyrimas isdziuvus dazams.

Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Apsilankyti vartotojo tinklapyje
Donatelaa8
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 06 Sausio 2010

PranešimasParašytas: Tr. Gegužės 11, 2011 16:00    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Gal kas galite tiksliai paaiškinti apie tą lapų sendinimą ? Būtų DIDELIS AČIŪ
triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Tr. Gegužės 11, 2011 17:01    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Vaidiluciukas rašo:
Aciu
Krastelius spalvinau sidabriniais akriliniais dazais. Tik prisidejo papildomas laiko ir kantrybes reikalaujantis etapas - kruopstus puslapiu atskyrimas isdziuvus dazams.

hm, tai matyt per tiršti dažai buvo ir per menkai suspausti lapai. o kuo suspaudėte, ar tiesiog laikėt rankoje?

[ Tr. Gegužės 11, 2011 14:10 ]
Donatelaa8 rašo:
Gal kas galite tiksliai paaiškinti apie tą lapų sendinimą ? Būtų DIDELIS AČIŪ

merkti lapus į kalio permanganato tirpalą (geriausias būdas), arba arbatą (daugiau atspalvių galima gauti), arba kava (bet ja abejoju, nepastebėjau, kad ji labai dažytų ). merkti galima kelis kartus, t.y. išdžiovinti ir dar merkti, ypač su arbatom turėtų tapybiškai gautis (spėju). o paskui tuos lapus paslėgus džiovinti (čia linksmoji dalis, kad liktų kuo mažiau pasibangavę). visokių deginimo ir kitų būdų sarma gal dar pasakys.
Atgal į viršų
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Tr. Gegužės 11, 2011 17:53    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Anksčiau buvau įmetus šią nuorodą
http://s30893898787.mirtesen.ru/blog/43385390787

čia aprašomas jau triragio minėtas būdas sendinimo arbata, kava, taipogi pienu (keistas jis man atrodo), tonavimas briliantine žaluma (zelionke) ir sendinimas saule. Tekstas rusų kalba, deja
pati esu išbandžius sendinimą kava, labai neblogai pavyko, tik paskui pati per savo karštakošiškumą norėdama paspartint džiūvimą pagadinau lapus. Sumaniau padžiovint lygintuvu, finalas- susibangavę lapai.
Taipogi esu sendinusi popierių kalio permanganatu ir šis būdas patiko net labiau nei kavos.
Arbatos nuoviras manau leistų išgaut ir skirtingus atspalvius, nes tarkim raudonoji arbata bent jau teoriškai turėtų padažyt kiek kitaip nei žalioji Norint galima eksperimentuoti ir su įvairiausių žolių nuovirais. Juk visos žinome, kad jais dažo siūlus, tai kodėl gi nepadažyt popieriaus. Manau, gerai tiktų jonažolių nuoviras, liepžiedžių, bruknių lapų.

Tačiau pati esu baisi tinginė ir pabandžiusi vieną kitą būdą sendinimo atsisakiau. Reikia laiko šiam procesui. Todėl mieliau renkuosi rusvą popierių. Kaip tik kitą savaitę keliausiu parduotuvėn, užsisakiau kad atvežtų gražiai rusvos spalvos popieriaus, kuris dar ir storesnis (120g/m2) nei įprastas spausdintuvams naudojamas 80g/m2.

Vaidiluciukas smagi knygutė. Dekoracijos iš modelino darytos?

Freeminds
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 27 Spalio 2007

2009 Balandis (Suma: 1) Pati pačiausia (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Tr. Gegužės 11, 2011 19:15    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Nezinau ar jus naudojat ar apseinat be sitos medziagos, bet gal zinot kur galima nusipirkti stai tokio audinio knygeles nugarelems?

Atgal į viršų
triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Tr. Gegužės 11, 2011 23:32    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Freeminds rašo:
Nezinau ar jus naudojat ar apseinat be sitos medziagos, bet gal zinot kur galima nusipirkti stai tokio audinio knygeles nugarelems?

]

neapsieinam . (puiki foto, forumo dalyviai gerai matys, kad tas audinys turi būt šiek tiek tankesnis ir standesnis nei marlė. )
bent jau aš nežinau kur jo gauti, pati labai norėčiau rasti, tad jei ką sužinosit praneškit čia kai kurie vietoj jos naudoja marlę, bet šito tikrai nerekomenduočiau, labai jau ji silpna..
Atgal į viršų
pepa
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 27 Rugsėjo 2009

Medaliai: 1 (Daugiau...)
2011 Birželis (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Tr. Gegužės 11, 2011 23:53    Rašyti temą: Atsakyti su citata

triragis rašo:
dieną vis rankos nedaeina), vistik šešiolika adatų.. skaitau jūsų pasvarstymus ir jaučiu, koks trapus mano šitas įrišimas

Nu jo dar tiek adatų dar reik namie rast ,ot kaifas būtų mano katinui tiek kabančių siūlų,tai darbo turėtų .
Albumas gal nėra taip dažnai vartomas kaip užrašų knygutė,tai gal nieko baisaus,o be to persiūti galima jei kas atsitiktų .
Labai knieti pamatyt,įtariu kaip visada išgriūsim visos .
Aš vis niekaip nerandu tokio popieriaus kad būtų idealus albumams,dar tam žaliam albumui tokį panašesnį radau,paskutinius lapus nupirkau o daugiau tokių tvirtų neturi-pasirodo kažkada buvo gavę,dabar jau negauna.Yra panašus bet jau ne toks kietas kaip anas.Dabar darysiu iš prastesnio ir galvoju ar nesilankstys kampai,panašu kad gali taip atsitikti.Tiesa Meno mūzoj mačiau albumams tinkančio,bet ta spalva nei šiokia nei tokia(nu gal vieną albumą būtų galima sukurpti),jau esi prie jos pririštas.Tai net nežinau kur dar galima būtų ieškoti
.

Vaidiluciukas rašo:

Ir smagu kad pasirodei,labai linksma miniukė .Tikėsimės pamatyti dar knygučių .

Freeminds rašo:
Nezinau ar jus naudojat ar apseinat be sitos medziagos

Aš pati nugarėlėms naudoju marlę,kolkas tiek išbandžiau,manyčiau galima būtų naudot ir medvilnę(skystesnę,ploną).Triragis pakonsultuos geriau šitu klausimu.

Kas liečia sendinimą kava tai galiu pasakyt kad man labai patiko,tik reikia atitaikyt stiprumą(tiesiog pabandyti ant juodraščių),jau rašiau kažkur temos pradžioj.Užplikiau kavą,su visais tirščiais supyliau į vonelę ir merkiau lapus.Tirščius palikau ant lapų-liko tokie patamsėjimai(plėmai).Dar apiberdavau likusiais tirščiais.
Didžiausia bėda,kad juos reikia taip išdžiovinti kad tirščiai neįsispaustų ir nepaliktų duobučių šlapiame popieriuje.Džiovinau lapus sukabintus.Gražiausiai gavosi braižybiniai ir spausdintuvo lapai.O kadangi tada dar nežinojau kad slėgimas svarbus,tai sausus lapus išlyginau lygintuvu-ir pavyko,dabar slėgčiau.Ir pamiršau paršyt kad išdžiūvusį popierių dar reikia nuvalyti nuo tirščių likučių.
Vienu žodžiu darbelio daug...Vis pagalvoju kad jau reik pasidaryt,nes vėl noriu sendinto popieriaus .
Su arbata nepavyko,bet buvo tik vienas eksperimentas,daugiau nebandžiau,gal tikrai būtų gražu juk tų arbatų tiek visokių yra.

Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Kv. Gegužės 12, 2011 09:14    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Freeminds rašo:

Labai nudžiugčiau jei rasčiau pirkt tokio audinio Kol kas verčiuosi su tuo, ką randu sandėliuke Vienai knygutei bandžiau marlę- tikrai per skysta. Kitai- panaudojau tą "marlę" iš senos knygos, nes išsiėmė labai gražiai.
Galop suradau skiautelę plonos bet gana standžios drobelės (anksčiau ją vadindavo "dačka") neblogai, bet visvien ne tas.
Žinau, kad siuvėjai turi visokių audeklų naudojamų pastandinimams, yra paklijuojamų (mums ko gera netiks) ir jei mano atmintis nemeluoja yra paprastų, tikrai kažkada audinių parduotuvėj mačiau.

triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Kv. Gegužės 12, 2011 12:26    Rašyti temą: Atsakyti su citata

nu rodausi, ne toks nuostabus koks buvo numatytas , kažko trūksta (nu gal dėžutė dar gelbės, tamsi bus). per skubėjimą daug kas nesisekė. ir siūlą per daug išvaškavau, bet gal su laiku pats prasivalys vakar dar radau viršelyje odos paviršius vienoj vietoj įpjautas, neįsivaizduoju kur taip galėjo įvykti, ir įtariu ne nuo peilio, o į popierių kažkur ant stalo įsipjovė pasitaisys nesunkiai, nieko nesimatys, bet vistiek nervina kai žinosiu, kad jis ten yra.. ir intarsijai, ten kur tiesios linijos A raidėj, nesuprantu, kodėl pjoviau su ranka, o ne su liniuote

dydis 21*40cm. šešiolika lapų. intarsija, viengubų lapų siuvimas, pilnas atsivertimas, lapai "nugarėlėse" apklijuoti odos juostelėm (juostelė dirba ir kaip pastorinimas, ir dėl grožio, ir kaip sutvirtinimas, kad siūlas taip lengvai neįplėštų popieriaus.)

Atgal į viršų
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Kv. Gegužės 12, 2011 12:52    Rašyti temą: Atsakyti su citata

ooooohooo triragi
laukiau naujienos, išties buvo ko laukt kaip originalu
Pirmiausia- formatas ir 16 adatų Labai įspūdingai atrodo ilgos kaip smilgos knygos.
O labiausiai sužavėjo raidžių jungtis einanti per nugarėlę. Žiūrau nosį prie monitoriaus prispaudus ir svarstau kaip padaryta.
Spėju- kiekvieno lapo kraštą apklijuojant odele yra 2 baltos juostelės ir 1 ruda vidury?

Ką daugiau bepasakyt... tobula. Nuotrauka juk nerodo viso to vargo bei tik pačiai matomų minusiukų.
žiūrovai mato tik puikią knygą.
Ačiū už tai, kad gavau gerų emocijų dozę

P.S. ir būsimą knygos namelį bevelyčiau išvysti kai bus suręstas

pepa
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Kv. Gegužės 12, 2011 12:57    Rašyti temą: Atsakyti su citata

taip ir jaučiau kad išvers iš sėdimos vietos...Jetus kaip gražu...Ainu graičiau rašyt vyrui,kad noriu dar kartą ženytis, būtų proga pas triragį tokį albumą užsisakyti ...
O jei rimtai tai net nežinau ką pasakyt,nieko man čia netrūksta viskas labai,labai... balta,švelnu,trapu,dera-nuostabi vestuvinė dovana .
Tie minusiukai tai visiška smulkmena prieš albumo grožį,o jei dar su dėžute,dovana neįkainojama .
Negalės žmonės skirtis jei nesutaps charakteriai ,nepasidalins albumo ir turės iki gyvenimo galo kartu būt ,juokauju...
Raidės kaip suprantu reiškia vardus?Jei taip,kuri damos?

triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Kv. Gegužės 12, 2011 13:08    Rašyti temą: Atsakyti su citata

dėkui
Sarma rašo:

Pirmiausia- formatas ir 16 adatų Labai įspūdingai atrodo ilgos kaip smilgos knygos.

Spėju- kiekvieno lapo kraštą apklijuojant odele yra 2 baltos juostelės ir 1 ruda vidury?

tas formatas ir patogus gana, tiek nuotraukas dėstant, tiek verčiant lapus (atsilošti nereikia, kaip būna kai horizontalūs albumai ).

taip kiekvienas lapas su intarsija, dvi baltos juostelės, ir viena vidury, tik violetinė (nejaugi jums matosi rudos raidės?. gal įdėsiu vieną foto iš arčiau?)

gerai, dėžutę irgi parodysiu (jau kelios knygos laukia dėžučių ). vėl teks medžiagų palakstyt jai vaje vaje tikriausiai ant vestuvių metinių aš jiem tą albumą damušiu..

Citata:

Raidės kaip suprantu reiškia vardus?Jei taip,kuri damos?

damos A. bet sąmoningai siekiau, kad abu viršeliai būtų lygiaverčiai, nėra vieno pagrindinio. užvertus knygą vienas viršelis tarsi neišbaigtas, nepilnas be kito (tam pasitarnavo ne tik raidės pratęsimas, bet ir komponavimas per arti krašto, tada objektas "tempia" tave į šoną, šiuo atveju anapus knygos).
Atgal į viršų
pepa
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Kv. Gegužės 12, 2011 13:32    Rašyti temą: Atsakyti su citata

triragis rašo:
tada objektas "tempia" tave į šoną, šiuo atveju anapus knygos).

Aha labai gerai išspręstas šitas dalykas,pirma mintis pamačius buvo-du susilieja į vieną...
Kompensacija nuotraukoms gerai sugalvota,kartu ir dekoro vaidmenį atlieka .

triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Kv. Gegužės 12, 2011 13:53    Rašyti temą: Atsakyti su citata

dar pastebėjimai, dėl odos juostelių klijavimo ant atskirų lankų ar lapų, jei kas norės pabandyti. visų pirma su šiuo veiksmu mano akimis patyriau visišką fiasko, nes priklijuoti ją lygiais kraštais (lygia linija) beveik neįmanoma. juostelė pjauta peiliuku ir liniuote, buvo tiesiais kraštais, bet ji (kadangi oda tampri, beto skirtingose vietose nevienodo minkštumo ir tamprumo) jau betepant klijus deformuojasi, išsitampo, o lenkiant ir klijuojant tuo labiau.. na gal čia labai nedėkinga oda tam buvo .. kita kart manau rinkčiausi popierių arba audinį nespūrantį kokį.. arba odą (maksimaliai ploną ir netamprią) dar pabandyti paklijuoti audiniu ar popierium, kad nesitampytų. bet tada klausimas ar ne per stora bus, ar klijavimo tvirtumui netrukdys, ar atsipjaus gražiai.
žodžiu, visa laimė, kad čia nedariau spalvinio kontrasto, tai baltas ant balto nelabai matosi.
o antra, odos išeiga labai didelė, didesnė nei atrodo "iš akies", tad prieš imantis to reiktų pasiskaičiuot ar užteks odos.
Atgal į viršų
pepa
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Kv. Gegužės 12, 2011 15:41    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Norėjau pradėti siūti albumą,bet sudėjus lankus į krūvą jau matau kad bus negerai.Kompensacją buvau planavusi daryti dvigubindama paraštę,bet tada gaunasi labai ploni lankai(lapas perlenktas per pusę).Gatavoj nugarėlėj manau negražiai atrodys ,juolab kad viršelis neplonas,dar plius ryšiai.Turbūt vėl reikės dėti pastorinimus kiekvienam lankui,kad atrodytų proporcingai .Sunkiai einasi man šito albumo galus suvesti,vis kas nors išlenda .
triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Kv. Gegužės 12, 2011 15:58    Rašyti temą: Atsakyti su citata

pepa rašo:
Norėjau pradėti siūti albumą,bet sudėjus lankus į krūvą jau matau kad bus negerai.Kompensacją buvau planavusi daryti dvigubindama paraštę,bet tada gaunasi labai ploni lankai(lapas perlenktas per pusę).Gatavoj nugarėlėj manau negražiai atrodys ,juolab kad viršelis neplonas,dar plius ryšiai.Turbūt vėl reikės dėti pastorinimus kiekvienam lankui,kad atrodytų proporcingai .Sunkiai einasi man šito albumo galus suvesti,vis kas nors išlenda .

nelabai supratau, ta prasme pastorinimas tai užlenktas to paties lapo kraštelis? ir lanke tik vienas lapas? o norite dar dėti atskirą juostelę, kad pastorinimas gautusi iš dviejų pusių? šiaip jei suderinti lanko storį ir siūlo storį (kad siūlas nebūtų per storas) tai manau vaizdo nepagadins, arba gal galima dėti po du lapus? ryšiai ir storas viršelis nelabai turi tam reikšmės.
Atgal į viršų
pepa
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Kv. Gegužės 12, 2011 16:38    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Norejau paraštės kartoną dvigubą dėti(su šarnyru),o lankus palikti tik po vieną lapą be jokių papildomų juostelių.Nelabai moku paaiškint .
Įdedu nuorodą http://public.fotki.com/triragis/knygos-knygeles/knyga-albumas-elzyt.html paraštė būtų kažkas panašaus kaip čia.
Ir kai lieka lankai be nieko,jie man toki liesi atrodo,manau nugarėlėlėj ne kaip žiūrėsis .
Dabar suku galvą ką su jais daryt?Jei turėčiau atsarginio popieriaus tai beveik dėčiau tas juosteles lankams pastorinti ir nedaryčiau kartoninės paraštės.Gal pabandysiu siūt ir žiūrėsiu kaip atrodys,bet nujaučiu kad nebus gražu .
Po du lapus į lanką dėt irgi bijau,o be to tada liktų labai nedaug lankų .

triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Kv. Gegužės 12, 2011 17:12    Rašyti temą: Atsakyti su citata

pepa rašo:
Norejau paraštės kartoną dvigubą dėti(su šarnyru),o lankus palikti tik po vieną lapą be jokių papildomų juostelių.Nelabai moku paaiškint .
Įdedu nuorodą http://public.fotki.com/triragis/knygos-knygeles/knyga-albumas-elzyt.html paraštė būtų kažkas panašaus kaip čia.
Ir kai lieka lankai be nieko,jie man toki liesi atrodo,manau nugarėlėlėj ne kaip žiūrėsis .
Dabar suku galvą ką su jais daryt?Jei turėčiau atsarginio popieriaus tai beveik dėčiau tas juosteles lankams pastorinti ir nedaryčiau kartoninės paraštės.Gal pabandysiu siūt ir žiūrėsiu kaip atrodys,bet nujaučiu kad nebus gražu .
Po du lapus į lanką dėt irgi bijau,o be to tada liktų labai nedaug lankų .

neesu tikra ar gerai įsivaizduoju, gal irgi galit papaišyt, pjūvį.. o ir turimų medžiagų gyvai nepamačius sunku ką pasakyt.
lankas po vieną perlenktą lapą? t.y. kai gaunas keturių puslapių lankas? nes aš įsivaizdavau šiuo atveju lankas tai lapas užlenktu krašteliu ir per lenkimą siūtas, t.y. gaunas vienas lankas vienas lapas, arba du puslapiai (irgi nežinau kaip pasakyt). nes ten nuorodoj tai paprasti viengubi (nelankstyti) lapai, be jokių lenkimų ar užlenkimų, paprasčiausiai lapo šone (kaip ir japoniškam) suspausti varžtais, tad paraščių ten nėra, tiksliau jos suspaustos ir neprieinamos. o pas jus kaip suprantu juk bus siuvimas dviem adatom ir per sulenkimo vietą, t.y. knyga su pilnu atsivertimu? tai visai kas kita.
manyčiau bandykit siūti, jau po trijų lankų paaiškės ar tikrai ten taip blogai, tai išardysit, bet manau viskas gausis gerai. beje, pastorinimą galima dėti ir lanko viduje, nebūtinai išorėje.

beje, kalbant apie viršelių storį. dažniausiai svarbu ne storis, o svoris. jei (kaip mano atveju buvo) įrišimas numatytas trapesnis (be ryšių ir dar atviras), tai reikia stengtis jei įmanoma "palengvinti" viršelius, t.y. vengti ne tik didelių formatų, papildomų detalių, bet ir sunkių medžiagų, pvz klijų ir odos jei išeina, nes jie labiausiai apsunkina. (tarkim viršeliui dažnai naudodavau klijuotinį kartoną, t.y. vienas 1mm lakštas suklijuotas su kitu tokiu pat, tai reiktų iškarto imti dviejų mm storio kartoną, bus išvengta to vieno klijų sluoksnio svorio. dar įtariu miltų klijai lengvesni už lipalą) ir pan. o jei storas kartonas, bet vientisas, ne klijuotinis, ir trauktas audiniu, ne oda, tai greičiausiai jis bus nesunkus ir problemų nekels. tik atrodys monumentalus. ir atvirkščiai, jei reikia padidint tvirtumo, kietumo ar svorio, stengiamės naudoti daugiau klijų ir jų sluoksnių. (pvz, jei pradursim adata du suglaustus lapus tai bus vienoks tvirtumas (įplėšimui į šoną), bet jei tuos lapus tarpusavy suklijuosim lipalu ir dursim per popieriaus/klijų/popieriaus buterbrodą, įplėšimo tikimybė sumažės gal keliasdešimt kartų (nes lipalas sukietėja).
Atgal į viršų
pepa
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Kv. Gegužės 12, 2011 17:45    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Žinoma kad sunku įsivaizduot ką kitas galvoja,o dar aiškint aš visai nemoku... Kai grįšiu vakare pabandysiu papaišyt.Lankas būtų vieno lapo-dviejų puslapių,tai dar yra abejonių ir dėl tvirtumo.
Dėl paraštės aš suprantu,ji matytųsi pilnam atvertime,planavau dar ją pagrąžinti ir būtų pasitarnavusi kaip dekoro elementas(ir kompensacija),tiek kad atvertus viršelį ji būtų atsikišusi.Prisigalvojau gal ir ne į temą,bet kad kirba tas planas galvoj ir viskas...
Grįžus dar bandysiu kariaut arba su albumu,arba su galva .Jei turėčiau atsarginių lapų,ką nors sugalvočiau .
Viršelis bus klijuotinis,nes to reikalauja dekoras.

Donatelaa8
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 06 Sausio 2010

PranešimasParašytas: Kv. Gegužės 12, 2011 19:47    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sarma rašo:
Anksčiau buvau įmetus šią nuorodą
http://s30893898787.mirtesen.ru/blog/43385390787

čia aprašomas jau triragio minėtas būdas sendinimo arbata, kava, taipogi pienu (keistas jis man atrodo), tonavimas briliantine žaluma (zelionke) ir sendinimas saule. Tekstas rusų kalba, deja
pati esu išbandžius sendinimą kava, labai neblogai pavyko, tik paskui pati per savo karštakošiškumą norėdama paspartint džiūvimą pagadinau lapus. Sumaniau padžiovint lygintuvu, finalas- susibangavę lapai.
Taipogi esu sendinusi popierių kalio permanganatu ir šis būdas patiko net labiau nei kavos.
Arbatos nuoviras manau leistų išgaut ir skirtingus atspalvius, nes tarkim raudonoji arbata bent jau teoriškai turėtų padažyt kiek kitaip nei žalioji Norint galima eksperimentuoti ir su įvairiausių žolių nuovirais. Juk visos žinome, kad jais dažo siūlus, tai kodėl gi nepadažyt popieriaus. Manau, gerai tiktų jonažolių nuoviras, liepžiedžių, bruknių lapų.

Tačiau pati esu baisi tinginė ir pabandžiusi vieną kitą būdą sendinimo atsisakiau. Reikia laiko šiam procesui. Todėl mieliau renkuosi rusvą popierių. Kaip tik kitą savaitę keliausiu parduotuvėn, užsisakiau kad atvežtų gražiai rusvos spalvos popieriaus, kuris dar ir storesnis (120g/m2) nei įprastas spausdintuvams naudojamas 80g/m2.

Vaidiluciukas smagi knygutė. Dekoracijos iš modelino darytos?

Tai tada manau kaip naujokė nesendinsiu, o pasirinksiu kokį mielesnį popierių Ačiū

pepa
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Kv. Gegužės 12, 2011 20:39    Rašyti temą: Atsakyti su citata

pepa rašo:
Lankas būtų vieno lapo-dviejų puslapių,

Keturių puslapių .
Va papaišiau kaip maždaug turėtų atrodyt pjūvis
Paraštės užlenkimas būtų paskutinis žingsnis,o viduj(tarp paraštės ir viršelio)būtų paslėpti ryšių galai.

Rodyti pranešimus nuo ankstesnio:   

Pardoutuvių katalogas block

Pradėti naują temą   Ši tema uždaryta. Jūs negalite redaguoti pranešimų ar rašyti atsakymų    Pagrindinis puslapis -> Rankdarbiai iš popieriaus Visos datos yra GMT + 3 valandos
Puslapis 4550

Pereiti į:  
Jūs negalite rašyti naujų pranešimų į šį forumą
Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite ištrinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite dalyvauti apklausose šiame forume

Copyright © 2006-2015 auksarankes.lt Visos teisės saugomos Lietuvos Respublikos įstatymų
Draudžiama be raštiško www.auksarankes.lt leidimo naudoti ir platinti šiame tinklalapyje esančią bet kokią grafinę bei tekstinę informaciją kitose interneto svetainėse bei žiniasklaidos priemonėse.