Knygrišystė. Gaminame knygeles patys
Pradėti naują temą   Ši tema uždaryta. Jūs negalite redaguoti pranešimų ar rašyti atsakymų    Pagrindinis puslapis -> Rankdarbiai iš popieriaus
Rodyti ankstesnę temą :: Rodyti sekančią temą  
Autorius Pranešimas
triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 01 Sausio 1970
Pagyrimų: 1

Medaliai: 2 (Daugiau...)
Pati pačiausia (Suma: 1) 2011 Rugpjūtis (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Kv. Gegužės 19, 2011 17:30    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Kibirkstele rašo:

Kai pradedu juos lyginti, tada prasideda problemos. Kai knyga stora, vienu kartu nenupjausi. O po kelis lapus, tai ir nukreivoju tragiškai...

kur, kada, kaip lyginti? kai lapai jau susiūti?

Citata:

Yra mintis pjaustant lapus kiekvieną lapą milimetru mažinti, tada sudėjus į lankus būtų kažkiek lygiau?

gera mintis, bet labai daug darbo
šiaip tie išsikišimai lankuose (jei jie lygūs ir ritmingi) man atrodo gana natūraliai ir organiškai, gi taip lemia lankstymo dėsnis, tai jie manęs kažkaip neerzina. va gal tik sklaidant knygą nevienodai lapai už piršto laikosi.

Citata:

Kodėl nebarėt už šarnyrus?

ale rimtai norėjau, bet susilaikiau nes jaučiu, kad ir pati matot. o kai pataisyt nebeįmanoma, tai apsimeskim, kad taip pasidarė natūraliai nuo ilgo ir dažno vartymo (mol daiktas ne naujas). nors klijai toj vietoj irgi papildomai sutvirtina šarnyrą.
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Kibirkstele
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 30 Birželio 2008
Pagyrimų: 2

Medaliai: Nieko

PranešimasParašytas: Kv. Gegužės 19, 2011 17:35    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Lyginu lapus jau susiuvus bloką ir patepus klijais nugarėlę.
Neteisingai darau?
Bet berods šioje temoje klausiau, kada reiktų tai daryti.

Joa, visa kita čia taip turi būti

Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Kv. Gegužės 19, 2011 17:41    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Kibirkstele rašo:
Lyginu lapus jau susiuvus bloką ir patepus klijais nugarėlę.

suspaudžiat ir metaline liniuote pridėjus pjaunat visus? o kaip suspaudžiat? gi vien ranka išlaikyti sunku
Atgal į viršų
Kibirkstele
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Kv. Gegužės 19, 2011 17:43    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Taip ir darau kaip rašot. Ranka prilaikau, dar kažkada buvau knygą uždėjus, bet nepatogu.
Išvada - reikalingas spaustuvas.

Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Kv. Gegužės 19, 2011 18:04    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Kibirkstele rašo:

Išvada - reikalingas spaustuvas.

nu tada ir gobelis (čia mano svajonė). vien spaustuvas padės, bet pilnai neišgelbės, jei knyga storesnė nelygumų vistiek bus. na tik tiek, kad spaustuve suspaudus dar galima švitriniu popierium palyginti kraštus.
jei noris vien rankų darbo (kas man irgi atrodo vertybė) tai darykit taip, bet jei tikslas būtent lygūs bloko kraštai, tai nuneškit į popieriaus pasaulį ar knygrišyklą kalvarijų gatvėj ir apipjaus už 5lt. (jus regis vilniuj?)
Atgal į viršų
Kibirkstele
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Kv. Gegužės 19, 2011 18:12    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Taip, Vilniuj.
Galvosim....

Va, peržvelgiau kitų darbelius, pepos ir Sarmos lygesni atrodo. Kaip jos darbuojasi įdomu

Moderatorė
Moderatorė

Prisijungė: 09 Lapkričio 2009
Pagyrimų: 6

2010 Gruodis (Suma: 1) 1 vieta (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Kv. Gegužės 19, 2011 18:28    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Kibirkstele rašo:
Atnešu naują knygelę...

Smagi knygutė. labai dailus siuvinėjimas tokie siuvinėjimai ir pats koloritas man labai primena Prancūzijos pietus, Provanso regioną. Žvelgdama į tavo darbelį tiesiog matau lavandų laukus (nepaisant to, kad ne lavandų motyvas siuvinėtas), net jų kvapą regis užuodžiu. Techniniai dalykai jau aptarti, tai nebesigilinsiu. Verčiau padovanosiu

O aš visai nesuku galvos dėl to milimetro dalių nelygumo
Žinoma, jei tas nelygumas tik toks
Tegu matosi, kad rankų darbas, tikrai. Lapų į lankus pernelyg daug nededu, tai ir nelygumo tada lengviau išvengt. kai visą bloką sudedu, prieš siūdama dar keliskart pastuksenu jo visais kraštais į stalą, susistato į savas vietas lapai. Aišku, siuvant reikia stengtis, kad vėl neišmakaluotum

[ Kv. Gegužės 19, 2011 18:31 ]
triragis rašo:

nu tada ir gobelis (čia mano svajonė).

paklausiu kaip blondinė- o kas tas yr? na tikrai pirmą kartą matau tokį žodį, suvisam neišprusus esu

triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Kv. Gegužės 19, 2011 19:42    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sarma rašo:

o kas tas yr? na tikrai pirmą kartą matau tokį žodį, suvisam neišprusus esu

tai senovinis peilis, toks medinis aparatas su peiliu, kuris prisispaudžia prie spaustuvo ir braukant pirmyn atgal pamažu pjauna bloka. sako jų lietuvoje tik trys tėra žiauriai tikslus daiktas turi būt. kito forumo pirmoje knygrišystės temoje, kažkur gale yra vienos merginos įspūdžiai ir foto dirbant su juo restauratorių rengiamuose kursuose. aš irgi tada pirma karta jo pavadinimą išgirdau, nors buvau mačius paveikslėliuose.
vienam sename vadovėly buvau radus pora negirdėtų ir juokingų terminų, bet dabar nepamenu, reiks pažiūrėt.
Atgal į viršų
Kibirkstele
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Kv. Gegužės 19, 2011 21:23    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sarma rašo:

Smagi knygutė. labai dailus siuvinėjimas tokie siuvinėjimai ir pats koloritas man labai primena Prancūzijos pietus, Provanso regioną. Žvelgdama į tavo darbelį tiesiog matau lavandų laukus (nepaisant to, kad ne lavandų motyvas siuvinėtas), net jų kvapą regis užuodžiu.

Dizainas prancūziškas
Dėkui

Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 27 Rugsėjo 2009

Medaliai: 1 (Daugiau...)
2011 Birželis (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Kv. Gegužės 19, 2011 22:58    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Kibirkstele rašo:
Atnešu naują knygelę...

Kokią simpatišką knygutę mums atnešei .Mielas,šiltas daiktas tas siuvinėjimas,labai dailiai žiūrisi .Gražiai suderintos visų elementų spalvos ,o ir kampučiai šauniai sutvarkyti .Šaunuolė.
Aš irgi nesistengiu per daug lapų į lankus dėti,žiūriu pagal popieriaus storį.Taipogi jei yra reikalas su švitriniu popierium suspaudus spaustuve palyginu.
Apie tą baisoką daiktą-gobelį aš SM skaičiau
ui...

Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Pen. Gegužės 20, 2011 09:18    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Labas rytas knygrišės
kaip nuėjau vakar gobelio apžiūrėt taip ir prasmegau. dar ir daugiau informacijos aptikau, ir kaip visada naujų klausimų atsirado bandysiu darbo eigoj aiškintis ir jums ramybės neduot
Gobelis aišku daiktas superinis. Palauksim triragi kol įsigysit, o tada įsiprašysim į svečius, kad pademonstruotumėt veikimą (juokauju)

triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pen. Gegužės 20, 2011 16:02    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sarma rašo:

Gobelis aišku daiktas superinis. Palauksim triragi kol įsigysit,

aha, kur gi, manau ju net negamina niekas. va nebent galvoju tėtį verst ant menčių, kad padarytų, bet prieš tai dar spaustuvo normalaus reiktų, o jam tvirto pagrindo - stalo, o šiam daug vietos - normalių darbo patalpų.. nu žodžiu čia kaip dvarą įsigyti, arba į kosmosą sulakstyt.. ir jaučiu jei turėčiau gobelį, vistiek toliau lapus plėšyčiau, nes gobelis būtų tik ypatingiems atvejams nes jei atbuks kur tu tokį pagaląsi.. ir dar stovėtų kaip interjero detalė juk senovinius spragilus ir kočelus ant sienų kabina o man gobelis irgi gražus
gaila nežinau kaip gobelis angliškai reiks eit panaršyt.
Atgal į viršų
triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pen. Gegužės 20, 2011 19:12    Rašyti temą: Atsakyti su citata

va radau info šiek tiek, per rusų kalbą (rusiškai gobelis taip pat, o angliškai bookbinder plough). žodžiu, pirktinių irgi nesimėto, jei yra, tai kainos šimtais nelietuviškų pinigų, o jei pagaminimui tai reikia rimtos, labai rimtos staliaus dirbtuvės. va, jei kam kada reikės pasigaminimo instrukcija čia:
http://www.csparks.com/Bookbinding/LayingPress/index.xhtml

o čia kitoks truputį http://www.temperproductions.com/Plough/plough.html

visas žavesys to peilio tas, kad anot tos merginos pasakojimo nupjautas paviršius buvo stebėtinai slidus ir glotnus, žodžiu kur kas kokybiškiau, nei apipjovus giljotina. pasirodo tai todėl, kad peilio metalas brūžindamas jau nupjautą kraštą jį dar ir nupoliruoja. todėl apskritas peilis geriau, nei trikampavas, bet apskritą žymiai sunkiau pagaląst. žodžiu nė nečiupinėjus to daikto, ale vien pagalvojus apie jį saldu daros

va dar apie gobelį iš rusiško forumo, žmogus klausia, velniam tas gobelis šiais laikais, kai galima nupjauti ar nušlifuot su mašinom. į tai jam buvo atsakyta šitaip:
Я тоже использую шлифмашинку - для правки обреза после резака Ideal 4700. Гобель - это аналог и предшественник такого резака, он дешевле, его можно изготовить даже самому, но главное - он режет качественнее современных резаков, хотя делать хорошие обрезы на гобеле - искусство. Поэтому хорошие переплетные мастерские обрезают блоки вручную переплетаемых книг гобелем.
(paryškinta mano)
Atgal į viršų
triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pen. Gegužės 20, 2011 20:56    Rašyti temą: Atsakyti su citata

naršymo diena čia labai nebloga knyga apie knygrišystę,
http://mnogoknig.com.ua/bookstr_read.php?id=228&str=1
nežinau, gal sarma jau buvo radus. ir gal ne visi įskaitys, nes rusiškai. gaila iliustracijos nepasididina , nes labai išsamios.
Atgal į viršų
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Sk. Gegužės 22, 2011 13:44    Rašyti temą: Atsakyti su citata

triragis rašo:

aha, kur gi, manau ju net negamina niekas. va nebent galvoju tėtį verst ant menčių, kad padarytų, bet prieš tai dar spaustuvo normalaus reiktų, o jam tvirto pagrindo - stalo, o šiam daug vietos - normalių darbo patalpų.. nu žodžiu čia kaip dvarą įsigyti, arba į kosmosą sulakstyt.. ir jaučiu jei turėčiau gobelį, vistiek toliau lapus plėšyčiau, nes gobelis būtų tik ypatingiems atvejams .

Taip taip- knygrišystė nepigus malonumas. Užtat "vežantis" ar ne? Kuo giliau miškan, tuo daugiau medžių. Gobelis tikriausiai nepamainomas tiems atvejams kai ant bloko kraštų daromi piešiniai juk ten reikia idealaus lygumo.
O turėti darbo patalpas- svajonė kaip būtų šaunu- nuėjai į dirbtuvėlę ir krapštaisi prie knygų ar šiaip prie bet ko. Tada regis ir padaryt daugiau įmanoma, dabar gi kiek sugaišti, kol iš visų stalčių bei lentynų ar net palovių susirenki reikalingas priemones, paskui baigus darbą vėl viską suslapstyt tenka
Citata:
naršymo diena čia labai nebloga knyga apie knygrišystę,
http://mnogoknig.com.ua/bookstr_read.php?id=228&str=1

aha, buvau radus- atsispausdinau ir vis paskaitinėju.

Tame kitame forume kalba ėjo apie knygrišystės kursus. Lyg ir jus įkalbinėjo tai daryt... gal organizuojat ką nors?

triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Sk. Gegužės 22, 2011 17:07    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sarma rašo:

dabar gi kiek sugaišti, kol iš visų stalčių bei lentynų ar net palovių susirenki reikalingas priemones, paskui baigus darbą vėl viską suslapstyt tenka

aha, va va, tos pačios bėdos, iš kambario į kambarį nežinia kiek numinu. o jei dar vaikas ištampo ką nors kur nors ir nežinia kur nukiša.. nei didelius lapus kur pasidėt, nei įrankius patogiai.. et.

Citata:

Tame kitame forume kalba ėjo apie knygrišystės kursus. Lyg ir jus įkalbinėjo tai daryt... gal organizuojat ką nors?

nea, šiaip, vieną kitą namie pamokiau.. dabar greitu laiku bus pamokėlė vienam knygynelyje, bet ten nebus nieko, ko jūs nemokėtumėt. va kaip tik vakar kaime drožiau "mokiniams" medinius lankstytuvus.
Atgal į viršų
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Sk. Gegužės 22, 2011 17:17    Rašyti temą: Atsakyti su citata

triragis rašo:

dabar greitu laiku bus pamokėlė vienam knygynelyje, bet ten nebus nieko, ko jūs nemokėtumėt. va kaip tik vakar kaime drožiau "mokiniams" medinius lankstytuvus.

oi dar kiek daug aš nemoku matant procesą gyvai, stebint meistro darbą neabejotinai atrandi kažką naujo, to, ko gal visai nesitikėjai. Arba- manei, kad moki, o pasirodo moki ne taip kaip reikia.

triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Sk. Gegužės 22, 2011 17:58    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sarma rašo:

oi dar kiek daug aš nemoku matant procesą gyvai, stebint meistro darbą neabejotinai atrandi kažką naujo, to, ko gal visai nesitikėjai. Arba- manei, kad moki, o pasirodo moki ne taip kaip reikia.

aš irgi daug ko dar nemoku, ypač ten kur prasideda tikrasis klasikinis įrišimas, kurio irgi norėčiau pasimokyti gyvai.
o šiaip aš atvira pasiūlymams , bet jūs tikriausiai ne vilniuj?
Atgal į viršų
triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Sk. Gegužės 22, 2011 23:19    Rašyti temą: Atsakyti su citata

žadėtoji dėžutė albumui (nieko nesimato, nes tamsus audinys ). teko suderinti pamušalą, audinį ir odą vienos spalvos, tai šiaip ne taip kažką panašaus radau.

ir dėžutė sunkesnė už albumą gavos (belyginant užlenkimų iškilimus nemažai (klijų ir kartonų) sluoksnių susidarė.. o dugne sugudravau, kad nereiktų vargti su per pamušalą persigeriančiais klijais dėjau su porolonu (nereikėjo klijuoti, tik aptempti), o ir albumuks minkščiau guli
Atgal į viršų
pepa
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 27 Rugsėjo 2009

Medaliai: 1 (Daugiau...)
2011 Birželis (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Pir. Gegužės 23, 2011 12:05    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Triragi labai,labai gražu .Va dabar gerai matosi violetinė spalva,anksčiau man rodė bordo
.Oda kaip suprantu naudota dėžutės nugarėlei(jei gerai įžiūriu)?
Vistik man dar mistika šitos dėžutės...Panašu kad sunkoka ją pagamint .

triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pir. Gegužės 23, 2011 12:38    Rašyti temą: Atsakyti su citata

pepa rašo:

.Oda kaip suprantu naudota dėžutės nugarėlei(jei gerai įžiūriu)?
Vistik man dar mistika šitos dėžutės...Panašu kad sunkoka ją pagamint .

oda tik nugarėlėj, bet iš vidinės pusės. o dėl gamybos, dėžučių temoj sarma buvo gerą nuorodą įdėjus. aš tuo pačiu metodu darau. dar būna kitokios, šiaip įdėklas, be jokių dangčių, kišenė tokia.
o jūs dar lietuvoje?
Atgal į viršų
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Pir. Gegužės 23, 2011 13:30    Rašyti temą: Atsakyti su citata

koks prabangus albumo namelis Kokio storio kartonas naudotas, 3mm?
Kaupiuosi naujai knygai, kaupiasi ir klausimai, užversiu triragi jais iki ausų

triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pir. Gegužės 23, 2011 13:44    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sarma rašo:
koks prabangus albumo namelis Kokio storio kartonas naudotas, 3mm?
Kaupiuosi naujai knygai, kaupiasi ir klausimai, užversiu triragi jais iki ausų

aha, 3mm, bet dar gaunas plius kartonėlis iš išorės, dar vienas iš vidaus (su audiniais).
ok, tik klausimai tikiuosi bus tokie, kuriuos įmanoma paaiškinti žodžiais, nes kartais būna tikras vargas aiškintis, kai negali parodyti gyvai (pvz kaip kad buvo aiškinantis siūlo traukimo kryptį), kai pašnekovui vistiek tenka spėlioti, įsivaizduoti ar ieškoti pačiam bandymų keliu.
Atgal į viršų
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Pir. Gegužės 23, 2011 21:53    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Kolegės, žiū ką aptikau knygyno Humanitas puslapiuky
http://humanitas.lt/500-handmade-books-inspiringinterpretations-of-a-timeless.html
manding tai ta pati knyga, kurią anksčiau buvau aptikus amazon.com.
Kaži kas ten jos viduje maga įsigyti, bet ar nebus pinigai balon. Ką galvojat?

Apie knygas su išryškintais ryšiais.
Suradau šiek tiek informacijos. Kaip suprantu, senovinis būdas būtų tas, kai siuvama ant storų ryšių (virvučių) ir jie išryškėja per odą, kuria apvelkam viršelį
Bet štai įmetu porą nuorodų
http://www.catsup.co.uk/bookbinding.stages.htm
čia siuvama ant virvučių, kurios regis įleistos nugarėlėn į griovelius. Matyt dėl stiprumo o paskui po rounding ir backing veiksmų, nugarėlę užklijavus craftpopierium, klijuojamos odos virvelės false bands.
Ir būtent jos duos tą reljefą- a la išryškintus ryšius.
Panašiai ir čia
http://www.signaturebindings.co.uk/How-a-Book-is-Bound.php

Galvoju, kaip geriau daryt- ar bandyt siūt ant storų virvučių (labiau viliojantis variantas), ar daryt tuos falšyvus ryšius (taip gal paprasčiau, nes išvengiama storų ryšių dailaus įleidimo viršelin keblumų.

dar kas man buvo naujiena- atstumai tarp ryšių. Pasirodo, atstumas tarp knygos apačios ir pirmo ryšio turi būt kiek didesnis (apie 0,5cm) negu atstumas tarp viršutinio ryšio ir knygos viršutinio krašto
Taip daroma norint išvengt optinės apgaulės, nes jei visi intervalai vienodi, tai apatinis atrodys mažesnis (kai knyga pastatyta vertikaliai).

Tikrai niekad nebūčiau pamanius apie tokį dalyką

Klausimas vis neduodantis man ramybės- tokios knygos priešlapiai. triragi, kitam forume skaičiau, kad darot priešlapius su odiniu šarnyru. Regis jie tiktų tokiai knygai Būtų įdomu sužinot technologiją. Gal kokią nuorodikę turit?

triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Antr. Gegužės 24, 2011 00:06    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sarma rašo:
Kolegės, žiū ką aptikau knygyno Humanitas puslapiuky
http://humanitas.lt/500-handmade-books-inspiringinterpretations-of-a-timeless.html
manding tai ta pati knyga, kurią anksčiau buvau aptikus amazon.com.
Kaži kas ten jos viduje maga įsigyti, bet ar nebus pinigai balon. Ką galvojat?

nu kaip tik ant dienų dar norėjau rašyt, kad yra dar viena gera knyga, kuri prieinama lietuvoje (ir jau ne vieneri metai beje.. ) pirkau ją užsimerkus tai nė kainos nepamenu, nes turėjau iš tos pačios serijos "1000 žiedų", ten tokių grožių gausybė buvo, kad kai pamačiau šitą knygą čiupau nė nevarčius.. žinoma jokių pamokėlių ten nėra, tiesiog darbų nuotraukos, bet yra kur akis paganyt, ko pasimokyt..
Citata:

čia siuvama ant virvučių, kurios regis įleistos nugarėlėn į griovelius. Matyt dėl stiprumo o paskui po rounding ir backing veiksmų, nugarėlę užklijavus craftpopierium, klijuojamos odos virvelės false bands.
Ir būtent jos duos tą reljefą- a la išryškintus ryšius.

taip, gana netrumpą poros šimtų metų laikotarpį tai buvo įprasta. kiek žinau, tiesiog tam, kad galėtum tuos matomus false arba netikruosius ryšius padaryti norimu ritmu ir tankumu (kurie keitėsi pagal madą). tarkim konstrukciškai tau užtenka trijų ryšių, o estetiškai norisi tankiau, pvz penkių ryšių (penkių iškilimų nugarėlėje), tai ir darydavo taip. nu gal yra ir kitų priežasčių.

Citata:

Galvoju, kaip geriau daryt- ar bandyt siūt ant storų virvučių (labiau viliojantis variantas), ar daryt tuos falšyvus ryšius (taip gal paprasčiau, nes išvengiama storų ryšių dailaus įleidimo viršelin keblumų.

nepamenu, o spaustuvą turite? jei ne, tai geriau daryti tikruosius.

Citata:

dar kas man buvo naujiena- atstumai tarp ryšių. Pasirodo, atstumas tarp knygos apačios ir pirmo ryšio turi būt kiek didesnis (apie 0,5cm) negu atstumas tarp viršutinio ryšio ir knygos viršutinio krašto
Taip daroma norint išvengt optinės apgaulės, nes jei visi intervalai vienodi, tai apatinis atrodys mažesnis (kai knyga pastatyta vertikaliai).

Tikrai niekad nebūčiau pamanius apie tokį dalyką

tikrai buvo naujiena? nu čia tie patys kompozicijos pagrindai.
aš lyg ir minėjau, kad viršutinė paraštė būna siauresnė nei apatinė, kad cetruodami objektą dedam jį ne į patį centrą, o vos vos aukščiau, tai čia tas pats dėsnis galioja..

Citata:

Klausimas vis neduodantis man ramybės- tokios knygos priešlapiai. triragi, kitam forume skaičiau, kad darot priešlapius su odiniu šarnyru. Regis jie tiktų tokiai knygai Būtų įdomu sužinot technologiją. Gal kokią nuorodikę turit?

čia jau sunkiau (ypač su nuorodikėmis ) čia kaip tik ir yra ta dar neištyrinėta mano spėlionių ir eksperimentų sritis . anksčiau dariau priklijuojamą, tiesiog odos juostelė (nuploninta iki popieriaus plonumą per visą plotą) uždengia šarnyro vietą. bet kitą syk ketinu bandyti daryti jį siūtinį (kad krašteliu apkabintų pirmo lanko nugarėlę ir būtų persiūtas kartu). ir manau (spėju) jis tinka tik tada, kai ryšiai tvirtinami prie viršelio (iš išorinės pusės), kad negautų pagrindinio krūvio.
kai darysit šitą knygą būtinai fotografuokit etapus.

p.s. tik dabar nuorodas pažiūrėjau. dar matau ten daro gilzę, turiu pažymėti, nes turbūt neatkreipėte dėmesio, t.y. ant nugarėlės ten ne šiaip craftpopieriaus juostelė, o iš platesnės juostos formuojama tūbelė, kad gautusi tuščioji nugarėlė (antraip netikrieji ryšiai atšoks belankstant).
Atgal į viršų
Rodyti pranešimus nuo ankstesnio:   

Pardoutuvių katalogas block

Pradėti naują temą   Ši tema uždaryta. Jūs negalite redaguoti pranešimų ar rašyti atsakymų    Pagrindinis puslapis -> Rankdarbiai iš popieriaus Visos datos yra GMT + 3 valandos
Puslapis 4750

Pereiti į:  
Jūs negalite rašyti naujų pranešimų į šį forumą
Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite ištrinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite dalyvauti apklausose šiame forume

Copyright © 2006-2015 auksarankes.lt Visos teisės saugomos Lietuvos Respublikos įstatymų
Draudžiama be raštiško www.auksarankes.lt leidimo naudoti ir platinti šiame tinklalapyje esančią bet kokią grafinę bei tekstinę informaciją kitose interneto svetainėse bei žiniasklaidos priemonėse.