Knygrišystė. Gaminame knygeles patys
Pradėti naują temą   Ši tema uždaryta. Jūs negalite redaguoti pranešimų ar rašyti atsakymų    Pagrindinis puslapis -> Rankdarbiai iš popieriaus
Rodyti ankstesnę temą :: Rodyti sekančią temą  
Autorius Pranešimas
triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 01 Sausio 1970
Pagyrimų: 1

Medaliai: 2 (Daugiau...)
2011 Rugpjūtis (Suma: 1) Pati pačiausia (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Pen. Birželio 03, 2011 14:09    Rašyti temą: Atsakyti su citata

zapuke, puiku, kad pavyko rekonstrukcija.

su modelinu man irgi labai patiko dirbti, sužavėta buvau jo savybių ir galimybių (spalvinių ir plastinių), bet jaučiu vargu ar aš prie jo grįšiu, jis mano natūrai kiek per sintetinis , neekologiškas tskant (nepatiko lipnios rankos, kurias norint atsitraukt nuo darbo reikia dažnai ir ilgai plauti, ir nemalonus (įtariu kenksmingas) kvapas kai kepa.) mane kažkaip galop kojos vistiek neša prie natūralių medžiagų (vilna, medis, oda, popierius, molis..) tai ką gamta duoda ir ką pati suvirškinti pajėgia. nors dabar sukasi galvoj mintis kaip čia knygai modelininių fosforinių detalių panaudoti, kad vakare išjungus šviesą "brangiausioji" knyga lentynoj šviestų (akademijoj tas angelas mintį pametėjo )

gavau klijus, superiniai, labai patiko, klampesni, ilgiau džiūna, bet skaidresni ir elastingesni tai tikrai. gaila kiekis mažas, reiks tik lanksčioms vietoms naudoti (nugarėlėms ir šarnyrams). kita vertus kitur ir nereikia..
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

Prisijungė: 09 Lapkričio 2009
Pagyrimų: 6

2010 Gruodis (Suma: 1) 1 vieta (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Pen. Birželio 03, 2011 15:00    Rašyti temą: Atsakyti su citata

zapuke rašo:
Aš savo baigiamojo albumėlį prisiruošiau rekonstruoti - nulupau popierių nuo nugarėlės ir šarnyrų, užklijavau linu ir visos mano bėdos dingo Beliko dar lapų daugiau nusipirkti, kad blokas būtų storesnis, nes per klaidą buvau apsiskaičiavusi nugarėlės aukštį. Ir, labai tikiuosi, kad būsiu išgelbėjusi savo darbelį

tai būtinai dar pasirodyk kaip atrodys albumiukas po rekonstrukcijos

[ Pen. Birželio 03, 2011 15:03 ]
triragis rašo:

gavau klijus, superiniai, labai patiko, klampesni, ilgiau džiūna, bet skaidresni ir elastingesni tai tikrai. gaila kiekis mažas, reiks tik lanksčioms vietoms naudoti (nugarėlėms ir šarnyrams). kita vertus kitur ir nereikia..

Smagu, kad klijai patiko jie tikrai geri, bet kaip žinia gero daikto daug nebūna

Citata:
nemalonus (įtariu kenksmingas) kvapas kai kepa.)

Štai dėl to vis nesiryžtu su modelinu draugaut nors rūpi. Nežinau, gal klystu, bet kažkur kažkada skaičiau, kad jo kept nerekomenduoja toje pačioje orkaitėje kur ir maistą kepi. Reiškias, toksiškas besąs Gal ir klystu, bet ši mintis vis mane sulaiko nuo eksperimentų. Antra vertus, natūralios medžiagos ir man patrauklesnės Nors niekada nesakyk niekada, gal tiesiog dar neatėjo laikas modelino bandymams.

Bandysiu šiandien naują knygos bloką ant ryšių siūt. Nevykėlis sugadinta nugarėle kaip gyvas priekaištas kėpso lentynoj, ranka nekyla išmest. Gaila ir popieriaus, ir darbo. Pamaniau, kad vistiek ir jam dėsiu viršelius. Turėsiu sau kasdieniams užrašams knygutę, nors ir nenusisekusią Išbandysiu tą jūsų rodytą būdą, kai ryšiai ne įleidžiami viršelin, o priklijuojami.

rankdarbiu manijake
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 04 Sausio 2010
Įspėjimų: 1

Medaliai: Nieko

PranešimasParašytas: Pen. Birželio 03, 2011 16:28    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sarma mokslininkai įrodė, kad modelinas nėra toksiškas (gal biū nebent labai minimaliai). Galima kepti toje pačioje orkaitėje kur kepi ir maistą, bet po kepimo tiesiog pravėdini ir tiek, todėl drąsiai gali mėginti dar vieną amatą

Atgal į viršų
triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pen. Birželio 03, 2011 16:42    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sarma rašo:

Nevykėlis sugadinta nugarėle kaip gyvas priekaištas kėpso lentynoj, ranka nekyla išmest. Gaila ir popieriaus, ir darbo. .

tik nemeskit, neabejoju, kad galima sunaudot sau kaip juodraštinę užrašų knygą (jei lapai vistik laikosi), arba išardyti ir išgelbėti bent jau dalį popieriaus lapų (pvz jei nugarėlė buvo sutepta klijais, tai palikti tuos išorinius lankų lapus, o vidurius išimti (prieš tai nukarpius siūlus, žinoma). jei lankų krašteliai (prie nugarėlės) užlenkti ar suluošinti, galima bandyt tiesint paslėgus, o blogiausiu atveju nupjovus tą kraštą liks daug mažų lapų antrinei žaliavai (eskizavimui, juodraščiams, pastorinimams, naujiems siuvimo eksperimentams, kaip padas kažką tepant klijais ir t.t.) arba mažoms knygutėms. oi sueina tos atraižos, nereikia nieko mesti.
vat kai oda susigadina, tada jau prasti popieriai, nesugrąžinsi..
Atgal į viršų
Liepžiedis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 10 Lapkričio 2010

Medaliai: 1 (Daugiau...)
2011 Liepa (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Št. Birželio 04, 2011 09:38    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sveiki Pasigirsiu, kad po siuvimo mašina jau paslėgiau savo pirmą knygelę beje, vakar arbata sendinau lapus, labai smagu jei kam įdomu, tai nuo paprastos juodos ceilono arbatos labai pagelsvėjo, o ąžuolo žievės arbata juos truputi parausvino dar įdomu pabandyti raudonąją arbatą, ar kas bandėt?
Atgal į viršų
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Sk. Birželio 05, 2011 18:09    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Liepžiedi, nekantrauju pamatyt tavo knygelę
Panašu, kad knygrišystės virusas įsisiautėja. Auksarankės Model pagyrų puode taipogi aptikau gražių darbelių. Bėkit ir jūs pasižiūrėti

triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Sk. Birželio 05, 2011 20:35    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Liepžiedis rašo:
Sveiki jei kam įdomu, tai nuo paprastos juodos ceilono arbatos labai pagelsvėjo, o ąžuolo žievės arbata juos truputi parausvino

aha, atspalviai įdomu. įdomu kurios arbatos ryškiausiai dažo, turbūt tiktų ir rankų darbo popieriaus gaminimui, kad nuspalvintų.. lauksim knygutės.

einu model darbų ieškoti..
Atgal į viršų
Liepžiedis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 10 Lapkričio 2010

2011 Liepa (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Sk. Birželio 05, 2011 20:40    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Aš tik nulipdysiu iš modelino sagą ir parodysiu
Atgal į viršų
triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pir. Birželio 06, 2011 12:35    Rašyti temą: Atsakyti su citata

bandžiau popierių su plunksnom gamint, nesigavo kaip tikėjaus, dėjau plunksneles tarp dviejų sluoksnių, bet nė velnio jos nesimato, tik raudonos dėmės, matyt per stori sluoksniai, tik prieš šviesą kai kur matos. beto popieriaus masė prie plunksnelių nelimpa, neveltui yra posakis kaip nuo žasies vanduo, todėl ir nelimpa bet sukarpytos smulkiau ir įdėtos tiesiai į masę visai nieko susimaišo. bandysiu naują įrišimo, tiksliau siuvimo būdą.

dar vakar pažiūrinėjau sutažo temas, labai patiko (sarma, graži jūsų knygelė buvo) ir labai vilioja išbandyt . man norėtus visą viršelio paviršių juo išvanot bet čia gal kadanors kitados tolimuose planuose..
Atgal į viršų
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Antr. Birželio 07, 2011 10:55    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sutažas išties įdomi technika ir galima daug kur pritaikyt Visas viršelis sutažinis būtų ale jau darbo darbo tas juosteles susiuvant. Nors... kur to darbo mažai Blogiausia, kad negaili siūt daug juostelių vienu metu- jos tada negražiai gula, banguojasi.
Ačiū už komplimentą mano knygutei (knygrišystės prasme ji toli gražu ne tobula). Jei tokią daryčiau dar kartą, sutažo detales komponuočiau įdubimuose- ar storame kietviršy išpjaučiau gabalą, ar dėčiau reljefą aplink detalę. Mat dabar ji iškilusi, o tai dėl tvirtumo jau minusas. Jei knygą statytum į lentyną tarp kitų, nusibruktų ta dekoracija ilgainiui.

nekantrauju pamatyt jūsų naujo eksperimento rezultatą

Zefyra
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 16 Sausio 2008

PranešimasParašytas: Antr. Birželio 07, 2011 12:06    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Mūsų klasės brangioji mokytoja, Sarma, pasakė kad parodytume čia savo baigiamuosius

Mokytojos žodis man įsakymas

Kibirkstele
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 30 Birželio 2008
Pagyrimų: 2

PranešimasParašytas: Antr. Birželio 07, 2011 15:32    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Labai sveikinu Sarmą su puikiomis mokinėmis ir mokines atradusias knygų pasaulį.
Aš šiandien pagaliau apsigyniau bakalaurą, tad tikiuosi grįžti į knygų pasaulį

Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Antr. Birželio 07, 2011 16:07    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Kibirkstele rašo:

sveikinu su laipsniu , ale taip ir maniau, temoje tylu, tai matyt visi su mokslais ir darbais užsiknise prieš sezono pabaigą, na tai gal per atostogas bus aktyvesni.
Atgal į viršų
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Antr. Birželio 07, 2011 17:17    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Zefyra rašo:
Mūsų klasės brangioji mokytoja, Sarma, pasakė kad parodytume čia savo baigiamuosius

...nes reikia, kad papuoštumėte temą

[ Antr. Birželio 07, 2011 17:19 ]
Kibirkstele rašo:

širdingiausi sveikinimai

Mano nevykėlė knyga jau įgavo knygos pavidalą. Ryšius iškedenau ir priklijavau prie kietviršio. Kadangi gerojo 3mm kartono pagailėjau nekokybiškam dirbiniui, naudojau plonesnį ir suklijavau 2 sluoksnius, tai ryšių uodegos atsidūrė tarp jų.
Jei eksperimentuot tai eksperimentuot. Nusprendžiau viršelį apvilkt ištisiniu odos gabalu. Pirmiau sutvarkiau nugarėlę. Ko iki šiol labiausiai nesupratau- kaip ten ties nugarėlės ir kietviršių sandūra užsilanksto oda- pasirodo visai paprasta
Apsukau virvutėmis, kad įsispaustų ties ryšiais. Po kiek laiko priklijavau odą ant viršelių. Kadangi viršutinį kartono lakštą sumaniau daryt ne per visą viršelio plotą, tai dar toks reljefiukas išėjo.
Labai smagiai knyga vartosi
dabar va pasiėmiau ir suku galvą kaip jai priešlapius padaryt
O jei dėt odinį šarnyrą, tai gal tada priešlapius daryt iš 2 atskirų lapų
Vienas klijuojasi pilnai ant kietviršio, o kitas- dalinai klijuojasi prie pirmo lapo, tada šarnyras matosi siaura juostele tarp priešlapių...
Patarkit, labai norisi šiandien užbaigt ir rezultatą parodyt

triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Antr. Birželio 07, 2011 18:12    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sarma rašo:

O jei dėt odinį šarnyrą, tai gal tada priešlapius daryt iš 2 atskirų lapų
Vienas klijuojasi pilnai ant kietviršio, o kitas- dalinai klijuojasi prie pirmo lapo, tada šarnyras matosi siaura juostele tarp priešlapių...
Patarkit, labai norisi šiandien užbaigt ir rezultatą parodyt

aš taip ir darydavau, tik kitą irgi klijuodavau ne dalinai, o pilnai per visą lapą, jis gal kiek sukietės, gali net pasiriesti, bet priklijuotas dalinai truktelėjus (tyčia ar netyčia) gali greitu laiku nulėkti, pernelyg vienišas ir palaidas gaunas.. šarnyrui irgi reiktų kuo plonesnės odos, nes paskui gali knyga neužsiversti (šiaip tam šarnyrui, kad būtų vietos, prieš tvirtinant ryšius prie viršelių įdedamas plonas kartonėlis ar popierius, kad susidarytų tarpelis būsimo šarnyro storiui. na pabandysit pamatysit bet čia mano saviveikla, šitas (klasikinis ir tikrasis) įrišimas reikalauja gyvo mokymosi.. (ir jis vienintelis, kurio tam penkiatomyje nėra, nes jam turbūt atskiri penki tomai turėtų būti skirti ) bet po jo visokie koptai ir longstitch grynas juokas atrodys.

o aš besiūdama jau vieną adatą sulaužiau, mat stori lankai ir storas viršelis prie kurio siūnama. liko nedaug ir raštas ten nesudėtingas, bet kaži ar šiandien pasirodysiu nes lekiu kaimukan.
Atgal į viršų
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Antr. Birželio 07, 2011 21:44    Rašyti temą: Atsakyti su citata

triragis rašo:

: šarnyrui irgi reiktų kuo plonesnės odos, nes paskui gali knyga neužsiversti

Baigta
šarnyrui ta oda, kuria apklijuotas viršelis, pasirodė per stora. Ploninti nebenorėjau, su mano turimu peiliu tai būtų užtrukę ištisą savaitę Labai plona buvo tik kitos spalvos, reiškias toks šarnyras neturėtų matytis- būtų nei šis nei tas. Nors gal ir galima, jei viršelyje intarsiją šarnyro spalvos daryt Gal šarnyrui ir audinys tiktų?

vienžo, padariau plonos odikės šarnyrą, bet priešlapiai iš vieno perlenkto lapo, šarnyras paslėptas.
Viršelis atsiverčia ir užsiverčia gerai, nors vertimasis kietesnis nei be šarnyro ir priešlapių.
Neparodysiu, nes knyga dar paslėgta.
Bet išorinis vaizdelis- prašom, su visom kliurkom
Stengiausi, kad fotografijose labai nesimatytų lankų defektai ties nugarėle, neverta blogų pavyzdžių rodyt
Pelės pilkumo knyga. Viršelio reljefas gal kiek pagyvina. Tik kai padariau, pastebėjau, kad tiesiog atkartojau pepos žaliojo albumo vingį... viliuosi, nesupyks

nugarėlė, matosi nedailios viršutinė ir apatinė jos dalys. Čia oda užlenkta, nors ir ploninta, bet vistiek storiau išėję, plius dar kaptalo storis šioje vietoje- viskas davė tą aukštumą. Negerai galvoju, kaip kitoje knygoje to išvengti. Gal ten daugiau sluoksnių craftpopieriaus paklijuot, gai išsilygintų aukščiai

Citata:
šitas (klasikinis ir tikrasis) įrišimas reikalauja gyvo mokymosi..

aha, būtų idealu dabar gi mokomasi bandymų ir interpretacijų būdu.

Rėžkit dabar tiesiai šviesiai kas yra prašauta pro šalį.
pati galvojau, kad galutinis rezultatas bus prastesnis nei gavosi. Dabar gi knyga bus naudojama, tik akis vis badys klaidos

rankdarbiu manijake
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Tr. Birželio 08, 2011 14:30    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sveikos knygrišystės meistrės. Alademija pasibaigė todėl dabar ''sėdėsiu'' šioje temoje. Visko neskaičiau todėl nepykit jei klausiu to paties. Pamačius tokį gražų mokytojos darbą ir man jau maga išmėginti šį įrišimą. Tai pirmas klausimas būtų kur galima įsigyti to craft popieriaus? Ir ar yra koks jo pakaitalas?

Atgal į viršų
triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Tr. Birželio 08, 2011 16:03    Rašyti temą: Atsakyti su citata

rankdarbiu manijake rašo:
Pamačius tokį gražų mokytojos darbą ir man jau maga išmėginti šį įrišimą. Tai pirmas klausimas būtų kur galima įsigyti to craft popieriaus? Ir ar yra koks jo pakaitalas?

craft popieriaus galima gauti panaudojant rudo popieriaus maišelius/maišus.
ir siūlyčiau su šiuo sudėtingu įrišimu neskubėti, jums pirmiausia dar reiktų anuos gerokai tobulinti, t.y. daryti ir daryti vėl kol nebeliks klaidų, nelygumų ir kitų negerovių, kurių pas jus gana daug. tik nesupykit, kad tobulėti ir ištaisyt savo klaidas, jas pirmiausia reikia pamatyti. dabar jūsų knygelėse taip ir norisi kažką paspaust, kažką patraukt, jos tokios išskydusios, neišglostytos, neišmylėtos. antra pastebėjau dažnai naudojate per plonus lankus ir per storą siūlą, gaunas nugarėlėj išstorėjimas ir daug kitų iš to išplaukiančių bėdelių. pvz diplominiam drąsiai galėjote dėti po du lankus į vieną, t.y. gautūs tiek pat lapų, bet per pus mažiau lankų. pvz labai gražus buvo spalvinis sprendimas "pavasario spalvų" knygoje, bet taip gaila, kai gražią knygą gadina nekokybiškas atlikimas.. tik neįsižeiskit, aš kuo nuoširdžiausiai, noriu tikėti, kad kaltas jaunas amžius ir jums dar viskas prieš akis.

sarma, nu gražiai knyga atrodo, ir nugarėlė su ryšiais liuks ñ: . ką čia, nepavartęs nepačiupinėjęs daug nepasakysi. o tie išstorėjimai galuose vėliau pagražės, darykit trumpesnį užlenkimą, daugiau paploninkit, o kaptalams nenaudokit storo audinio ir gausis gerai. o jei klijuosit daug craftpopieriaus gali "paskęsti" ryšiai. nu ir aišku dekoro įdomesnio noris, bet čia kaip suprantu ne toks tikslas buvo.
lauksim vidaus vaizdų nors bloko kraštą (viršutinį arba apatinį, kur kaptalai) irgi norėtus pamatyt.. didinga ir sunki knyga, ane :-

Paskutinį kartą redagavo triragis, Tr. Birželio 08, 2011 16:53. Redaguota 1 kartą
Atgal į viršų
rankdarbiu manijake
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Tr. Birželio 08, 2011 16:36    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Suprantu, kad mano knygelėse daug klaidų. Ketinu išmėginti šį įrišimą tikrai dar ne dabar, tačiau šiaip čia užbėgau įvykiams už akių . Dėl knygelių kokybės beveik visada kaltas laiko trūkumas, na gal šiek tiek ir amžius (nors nemanau)... Nors reikia tobulinti ir kitus įrišimus, šį įrišimą per vasarą tikrai išmėginsiu . Dabar dar man įtemptas laikotarpis - mokslai . Plušu ir ašsikvėpti nėra kada. Esu pradėjusi keletą knygelių, todėl kai pabaigsiu būtinai pasirodysiu ir lauksiu pastabų . O gal jų ir nereikės

Atgal į viršų
triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Tr. Birželio 08, 2011 17:10    Rašyti temą: Atsakyti su citata

rankdarbiu manijake rašo:
Suprantu, kad mano knygelėse daug klaidų. Ketinu išmėginti šį įrišimą tikrai dar ne dabar, tačiau šiaip čia užbėgau įvykiams už akių . Dėl knygelių kokybės beveik visada kaltas laiko trūkumas, na gal šiek tiek ir amžius (nors nemanau)... Nors reikia tobulinti ir kitus įrišimus, šį įrišimą per vasarą tikrai išmėginsiu . Dabar dar man įtemptas laikotarpis - mokslai . Plušu ir ašsikvėpti nėra kada. Esu pradėjusi keletą knygelių, todėl kai pabaigsiu būtinai pasirodysiu ir lauksiu pastabų . O gal jų ir nereikės

na dabar kai akademija baigėsi, knygelėms dedlainų nėra, tai galite neskubėti, ir neskubėkite, geriau ilgiau daryti, bet kokybiškiau. čia būtent tas amatas kur nepaskubėsi, va veltinį kočioti ar molį minkyti gali greičiau gali lėčiau, o čia ar su peiliais mojuojant, ar matuojant erelio akies tikslumu ar siūnant popierių per greitai nepavarysi, nes nieko nesigaus, reikia ramiai ir kantriai . man irgi kartais skubėjimas pakiša koją ir pasipila kliūrkos. o laiko jaučiu visiems trūksta tam penkiatomy kaip tik neseniai perskaičiau tokius knygrišio žodžius: "kai kurie sako, kad neturi laiko daryti savo meno. ar jie mato tai kaip atskirą tikrovę, atskirtą nuo jų gyvenimo??"

jetus plepu ir niekaip savo knygos nebaigiu , tuoj pasirodysiu..
Atgal į viršų
zapuke
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 16 Kovo 2007
Pagyrimų: 2

2011 Spalis (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Tr. Birželio 08, 2011 17:30    Rašyti temą: Atsakyti su citata

triragis rašo:

tam penkiatomy kaip tik neseniai perskaičiau tokius knygrišio žodžius: "kai kurie sako, kad neturi laiko daryti savo meno. ar jie mato tai kaip atskirą tikrovę, atskirtą nuo jų gyvenimo??"

Aukso žodžiai.. nuo savęs galiu pridurti, kad tik tie, kam menas yra gyvenimas, yra teisingame kelyje link tobulybės...

Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką Apsilankyti vartotojo tinklapyje
Rodyti pranešimus nuo ankstesnio:   

Pardoutuvių katalogas block

Pradėti naują temą   Ši tema uždaryta. Jūs negalite redaguoti pranešimų ar rašyti atsakymų    Pagrindinis puslapis -> Rankdarbiai iš popieriaus Visos datos yra GMT + 3 valandos
Puslapis 5050

Pereiti į:  
Jūs negalite rašyti naujų pranešimų į šį forumą
Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite ištrinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite dalyvauti apklausose šiame forume

Copyright © 2006-2015 auksarankes.lt Visos teisės saugomos Lietuvos Respublikos įstatymų
Draudžiama be raštiško www.auksarankes.lt leidimo naudoti ir platinti šiame tinklalapyje esančią bet kokią grafinę bei tekstinę informaciją kitose interneto svetainėse bei žiniasklaidos priemonėse.