Knygrišystė. Gaminame knygeles patys 2
Pradėti naują temą   Ši tema uždaryta. Jūs negalite redaguoti pranešimų ar rašyti atsakymų    Pagrindinis puslapis -> Rankdarbiai iš popieriaus
Rodyti ankstesnę temą :: Rodyti sekančią temą  
Autorius Pranešimas
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

Prisijungė: 09 Lapkričio 2009
Pagyrimų: 6

Medaliai: 2 (Daugiau...)
2010 Gruodis (Suma: 1) 1 vieta (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Št. Rugpjūčio 06, 2011 11:58    Rašyti temą: Atsakyti su citata

labas darbštuolės auksarankės gražu žiūrėt kaip visos dirbat plušat, naujų knygų vėl užderėjo ir ne bet kokių, o su mintim su potekstėm. Liepžiedi, miela knygutė ir pribloškiantis viršelio dizainas
pepa, kokia švelnuolė ir dailaus formato knygelė ir nėrinys taip romantiškai žiūrisi
Vavala, gerai, kad nenuleidi rankų po pirmų nesėkmių, pasiduos tos knygos ir tau vieną gražią dieną glostyk glostyk knygas, jos tai labai mėgsta, daugiau praktikos- ir kalniukai virs lygumomis.

Atnešu šiandien "vikšrinę" knygutę. Caterpillar įrišimas. Žiūrint į fotografijas jis man atrodė sudėtingumo viršūnė. Ir labai jau knietėjo išbandyt. pastudijavau schemas ir pabandžiau siūti. Kas mėgsta simegrafiją (čia toks siuvinėjimas) turėtų patikt, nes labai panašus principas. Kiek atidžiau reikia sekt pirmus dygsnius- vikšro "galvą", o toliau kaip iš pypkės einasi.
Pirmas bandymas

Knygutei kirmėliukus sumaniau daryt ilgom ir rečiau išdėstytom kojom, nes
1) sunku apskaičiuot siūlo ilgį, kad nepritrūkt reikia daugiau ir bijojau susipainiot
2) neramu buvo, kaip laikysis lankai, jei atstumas tarp dygsnių nedidelis Žodžiu, vikšras- mutantas, tokia freeform, bet išties gražiau būna kai kojų daug ir jos tankiai išdėstytos (čia planas ateičiai).

Kiekvienas vikšras siuvamas 2 adatom. manau, pradėt derėtų nuo centrinio vikšro, gal lengviau lankus sugaudyt (aš pradėjau nuo kraštinio- šviesaus). Kebliausia yra pirmo kirmėliuko išgavimas, nes lankai makaluojasi, o dar dygsnių įtempimą reikia žiūrėt, antras kirmėliukas "gimsta" greičiau, nes jau visi lankai surikiuoti, o trečias dar greičiau
Manojoje knygoje ties nugarėle įtempimas nėra idealus, kai kurie dygsniukai vos laisvesni, o kiti priešingai. Dabar viršelis užvertus vos pakilęs, bet manau, kad begulint išsitemps siūlai ir susitvarkys.

lankuose po 6 lapus, dariau storesnius tam, kad labai nesusigrūstų vikšro nareliai ties nugarėle, bet vistiek ten vietos nedaug, tad vietoj 4 apsukimų teko daryt 3 ar 2.

Viduje vaizdas toks (baisi fotografija, kaip taip ir pasisekė )
dar matyt rudo popieriau priešlapio kraštelis

tiksliau ten ne priešlapis, o viršelio blogoji pusė užklijuota popierium. Čia reikia storo popieriaus, kad per jį neprasimuštų vikšro dygsniukai ypač jei storesniu siūlu siūta. Aš klijavau 2 sluoksnius- apatinis dar ir sulygino aukščius.
Vikšro "kūnas" laiko viršelį ir kaip matyt, jis gana laisvai tabaluojantis yra atvertus

taipogi šioje foto galit matyt ne vieną pernelyg atsipalaidavusią koją, kas dingsta užvertus knygą, o pasimato atverstam pavidale

Reziumuojant-
įdomus tat įrišimas, tik kaip ir visi koptiški dėl atviros nugarėlės dideliu patvarumu nepasižymintis. Gal būt vertėtų kiekvieną lanką apgaubt ar odele, ar bent standesniu popierium. Manau, labiau tinkamas nedidelėms knygutėms. Manoji yra 10x14 cm. Viršeliai apklijuoti oda, siūta vaškuotais medvilniniais siūlais.
Kaip visada naujo įrišimo pirmam blyne svilėsių esama, bet labai džiaugiuosi, kad perpratau techniką, kuri anksčiau atrodė mistiška.

Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 01 Sausio 1970
Pagyrimų: 1

Pati pačiausia (Suma: 1) 2011 Rugpjūtis (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Št. Rugpjūčio 06, 2011 12:25    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sarma rašo:

tik kaip ir visi koptiški

manau, kad tai ne koptiškas.. reiks eit pažiūrėt.

mačiau ir aš šitą būdą, ir man jis intriguojantis atrodo, bet nebuvo noro išbandyt jį vien dėl to panašumo į tokį nemielą šimtakojį bet labai džiaugiuosi, kad išbandėt jūs, labai smagu matyti jūsų pažinimo džiaugsmą ir labai įdomu skaityti darbo įspūdžius. o ir pati knygelė super
man irgi atrodo, kad trumpesnės ir tankesnės kojelės būtų gražiau. o negalima viršely daryt trumpesnes, o ant lankų palikt ilgesnes?
teisingai, kad iš anksto ir pagrindžiamai apgalvojamas lankų storis ir kiti dalykai, vadinas dirbama su galva ir su aiškia išankstine vizija
Atgal į viršų
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Št. Rugpjūčio 06, 2011 12:41    Rašyti temą: Atsakyti su citata

[quote="triragis"]

manau, kad tai ne koptiškas.. reiks eit pažiūrėt.

quote]
gal ir ne man iki galo taipogi nėra aišku, gal kokia koptų tolima tolima atmaina Jei ištirsit jo prigimtį, būtinai parašykit (gal yra knygoj, bet neskaičiau, tik schemas nagrinėjau).
Citata:
o negalima viršely daryt trumpesnes, o ant lankų palikt ilgesnes?

galima, manau, tada vikšras bus toks gerai pavalgęs dar mačiau caterpillar derinius su kitais būdais, va čia nuoroda
http://fiveprime.org/hivemind/Tags/boekkunst,caterpillar
tai ir visokių dekoracijų prikabinta, galima darant apsukimus ir kokius karoliukus įterpt, žodžiu, platūs dirvonai fantazijai skrajot.
šita man graži
http://www.flickr.com/photos/zoopress_studio/2048510704/in/photostream/
o gal susigundysit išbandyt

Metilceliuliozės klijai- tai būtų tradiciniai tapetų klijai, pvz."Metylan"?
sandėliuke radau kažkokių Finfix tapetų klijų, bet niekur ant dėžutės nerašo sudėties

triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Št. Rugpjūčio 06, 2011 12:58    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sarma rašo:

galima, manau, tada vikšras bus toks gerai pavalgęs dar mačiau caterpillar derinius su kitais būdais, va čia nuoroda

va va, aš irgi pirmiausia apie kombinuotą derinį pagalvojau, bus matyt, gal kada pribręsiu tam.

o klijai, jei nežinoma sudėtis aš nerizikuočiau.
pas mane ir yra metylan. bet kai tik būsiu senamiesty pirksiu tuos kitus, galesiu tada palyginti juos.. bet kol kas man regis tai tas pats.
Atgal į viršų
pepa
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 27 Rugsėjo 2009

Medaliai: 1 (Daugiau...)
2011 Birželis (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Št. Rugpjūčio 06, 2011 17:19    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sarma rašo:
Atnešu šiandien "vikšrinę" knygutę. Caterpillar įrišimas.

Nu Sarma tu šaunuolė .Man žiauriai patiko ,labai įspūdingai atrodo ropojanti knygutė ,rodos ims ir nulips nuo stalo ...Labai gražu.
Kombinuotas išvis įspūdingas .

Sarma rašo:
o gal susigundysit išbandyt

Na tikrai dabar rūpės pabandyti,netgi labai rūpės ,tik dar turėsi pasakyt kur schemas gavai,nes nuorodose lyg ir nemačiau.

triragis rašo:
pas mane ir yra metylan.

Ir mano tokie,kai pirkau žiūrėjau kad turėtų kuo mažiau priemaišų.

Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Št. Rugpjūčio 06, 2011 19:42    Rašyti temą: Atsakyti su citata

vajetum pepa kaip gražiai apibūdinai "ropojanti knygutė"

pepa rašo:

Na tikrai dabar rūpės pabandyti,netgi labai rūpės ,tik dar turėsi pasakyt kur schemas gavai,nes nuorodose lyg ir nemačiau.

gali pasinaudot piešinukais ir aprašymu http://www.canberrabookbinders.org.au/news/wp-includes/images/caterpillar/caterpillar.pdf

O čia kaip teigia autorius, nėra pats tikrasis caterpillar, bet jo mini versija
http://bookweb.sunpig.com/tech/hhmill.htm

jutūbėj filmuką radau, ten ne vikšras formuojamas, bet lapai (triragi, dabar jau neišsisuksit, kad kirmėliukų nemėgstat, teks siūt )
http://www.youtube.com/watch?v=ftLsoKAyDi8
Po dešinei pusei pažiūrėkit, yra dar keli filmukai kaip daromi kirmėliuko dygsneliai

Pabandyk, žiū ir "užsikabinsi". Sumaniau daryt dar vieną, gal kiek nestandartinio formato ir taipogi derint caterpillar su kitu įrišimo būdu. galvoju, kad taip bus net lengviau sureguliuot siūlų įtempimą ties nugarėle. Tarkim, padarom pirmiau įrišimą keliom adatom, o tada siuvam kirmėliuką- lankai nejuda ir tai labai palengvina procesą.

dar kažką radau apie klijus ir šiaip visokių dalykų, pasižiūrėkit, gal bus naudinga http://volcanoarts.com/cart/bookbinding/gallery/
eisiu ir pati studijuot, laisvą valandžiukę nugriebus

Vavala
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Medaliai: Nieko

PranešimasParašytas: Št. Rugpjūčio 06, 2011 21:30    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sarma tu čia ir padirbėjai dar ir dabar negaliu atsižiūrėti tokį įdomų surišimą tu čia paskleidei, kad visi puls nagrinėti ir išbandyti manau,kad kai geriau įgusiu tai ir aš pabandysiu
pepa
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Št. Rugpjūčio 06, 2011 22:13    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Oi tai ačiū tau didžiulis už tiek geros info,imk

Sarma rašo:
Pabandyk, žiū ir "užsikabinsi".

Įtariu kad užsikabinsiu ,nes kuo daugiau krapštymo tuo didesnis malonumas tą darbą daryt .Nu iš pažiūros tai labai sužavėjo šitas įrišimas.
Tik vat kada laiko atsiras, neaišku ,bet kai tik turėsiu laisvą minutėlę,bėgsiu praktikuotis ant juodraščio .
Žiūrinėjau siuvimą ir kolkas dar nieko nesupratau,atrodo gąsdinančiai bet jei bus neaišku tai kreipsiuos konsultacijos .

triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Sk. Rugpjūčio 07, 2011 03:12    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sarma rašo:

jutūbėj filmuką radau, ten ne vikšras formuojamas, bet lapai (triragi, dabar jau neišsisuksit, kad kirmėliukų nemėgstat, teks siūt )
http://www.youtube.com/watch?v=ftLsoKAyDi8

Pabandyk, žiū ir "užsikabinsi". Sumaniau daryt dar vieną, gal kiek nestandartinio formato ir taipogi derint caterpillar su kitu įrišimo būdu. galvoju, kad taip bus net lengviau sureguliuot siūlų įtempimą ties nugarėle. Tarkim, padarom pirmiau įrišimą keliom adatom, o tada siuvam kirmėliuką- lankai nejuda ir tai labai palengvina procesą.

dar kažką radau apie klijus ir šiaip visokių dalykų, pasižiūrėkit, gal bus naudinga http://volcanoarts.com/cart/bookbinding/gallery/
eisiu ir pati studijuot, laisvą valandžiukę nugriebus

jau matau, kad ten su tolygiu įtempimu bus nelengva. nu reiks pasibandyt ant kartonėlio jau vien dėl sportinio intereso

paskutinė nuoroda labai įdomi, dar iki galo nesigilinau, bet regis ten bus daug geros info.

ten kur derinama su kitais būdais, kaip mes sakom kombinuotas, keith smith juos klasifikuoja į atskirą grupę ir vadina "knyga kaip siuvimo rėmas", t.y. siuvimo rėmas yra pati knyga, vienu atveju (kai siuvimas vyksta tradiciškai išilgai nugarėlės) tai ryšiais sujungti kietviršiai, o tada ant jų siūnami lankai. kitu atveju (kai siuvimas vyksta skersai nugarėlės, t.y. stulpeliu iš lanko į lanką) pirma lankai ir viršeliai susiūnami tik nugarėlės viršuj ir apačioj vienokiu siuvimu (viršeliai ir tos siūlės formuoja "rėmą"), o paskui centrinėj daly daromas bet kuris kitas siuvimo būdas. (sarma jūs pataikėt dėl patogumo - pirmasis siuvimas tam, kad palengvintų antrajį)

dar klausimas, kodėl kai kuriuose pavyzdžiuose tas caterpillar dygsnys daromas ne į kiekvieną lanką? tada ir apsukimų skaičiaus nereiktų mažint, bet kaip tuomet kiti lankai laikosi? nesuprantu.. arba kažko nematau.
Atgal į viršų
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Sk. Rugpjūčio 07, 2011 07:58    Rašyti temą: Atsakyti su citata

triragis rašo:

kodėl kai kuriuose pavyzdžiuose tas caterpillar dygsnys daromas ne į kiekvieną lanką? tada ir apsukimų skaičiaus nereiktų mažint, bet kaip tuomet kiti lankai laikosi? nesuprantu.. arba kažko nematau.

ne į kiekvieną? kažkaip nepastebėjau. Jei kombinuotas siuvimas ir caterpillar kaip dekoras daugiau, tai gal ir taip daro, nes lankus laiko kiti siūlai. Šiaip siuvant tradicinį vikšrą kiekviena nauja jo koja daroma ne į sekantį, bet dar sekantį lanką (vienas vis praleidžiamas), bet taip kryžmai žingsniuojant dygsniai visvien sugula į visus lankus.
įmeskit nuorodėlę, kur ne į visus lankus siūta, įdomu pasidarė

rankdarbiu manijake
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 04 Sausio 2010
Įspėjimų: 1

PranešimasParašytas: Sk. Rugpjūčio 07, 2011 12:24    Rašyti temą: Atsakyti su citata

OI Sarma tu kaip visada nepaliauji stebinti . Jau seniai berašiau, nelabai šiuo metu man tas rūpi, tačiau pamačius šitą nuostabū įrišimą, nesusilaikiau... Žodžiu man irgi pasidarė įdomu. Ar galima būtų naudojant šitą įrišimą kaip šioje nuorodoje http://fiveprime.org/hivemind/Tags/boekkunst,caterpillar gaminant albumą. Nes turiu pagaminti originalesnį albumą... Nežinau tikriausiai naudočiau triragio atskirų vieno lapo lankų ir šitą kirmėliuko įrišimus, kaip manot laikytųsi? Žinau aš dar tikriausiai nepribrendusi šitam įrišimui, bet pirmiausia tikrai pagaminčiau vieną mažą knygelę kaip albumo eskizą, parodyčiau jums o jau tada gaminčiua albumą... Beje dar pagalvojau ką reikėtų daryti su albumo pastorinimais? Man asmeniškai pastorinimai kaip japoniškame įrišime nepatinka, o to kažkokio popieriaus neturiu... Bet sakau, gal tiktų vietoj to popieriaus sviestinis, labai panašus, tas kur spausdint įvairias padėkas ir pan. Žodžiu lauksiu jūsų nuomonės

Atgal į viršų
triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Sk. Rugpjūčio 07, 2011 15:29    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sarma rašo:

ne į kiekvieną? kažkaip nepastebėjau. Jei kombinuotas siuvimas ir caterpillar kaip dekoras daugiau, tai gal ir taip daro, nes lankus laiko kiti siūlai. Šiaip siuvant tradicinį vikšrą kiekviena nauja jo koja daroma ne į sekantį, bet dar sekantį lanką (vienas vis praleidžiamas), bet taip kryžmai žingsniuojant dygsniai visvien sugula į visus lankus.
įmeskit nuorodėlę, kur ne į visus lankus siūta, įdomu pasidarė

nu jo, jei kombinuotas, tai lankus laiko kitas siuvimas, bet regis mačiau vien su kirmėliukais taip, bet kad dabar neberandu kur gal kažko nedažiūrėjus buvau..

[ Sk. Rugpjūčio 07, 2011 12:34 ]
rankdarbiu manijake rašo:

atskirų vieno lapo lankų

Beje dar pagalvojau ką reikėtų daryti su albumo pastorinimais? Man asmeniškai pastorinimai kaip japoniškame įrišime nepatinka, o to kažkokio popieriaus neturiu... Bet sakau, gal tiktų vietoj to popieriaus sviestinis,

nesupratau, tai atskirų pavienių lapų ar lankų, nes tai skirtingi dalykai ir skirtingi būdai. jei atskirų pavienių lapų tai kirmėliukas netiks, jis tik lankam siūti.

ir dėl sviestinio popieriaus nesupratau, čia pastorinimams ar vietoj kalkinio popieriaus dėti, kad nuotraukos nesiliestų veidais? pastorinimui tai per plonas juk, o ir slidus jis..
Atgal į viršų
rankdarbiu manijake
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Sk. Rugpjūčio 07, 2011 16:58    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Supratau, kad jūs nesupratot ką aš norėjau pasakyti bet pati supratau, todėl nekartosiu klausimo. Dabar žiūrinėjau 1temą knygrišystės, ieškojau įdėjų tam albumui, tai dar keletas klausimų iškilo. Pirmiausia dėl to jūsų mokyto įrišimo 9nebežinau dabar kaip jį ir pavadinti ) tai kokio storio siūloo reikėtų siuvant sumažinto a4 formato kartono lapus? Ir antras klausimas iškilo bežiūrint į nuostabų peos albumą, žiūrinėjau ir niekaip nesupratau ir neradau, koks gi ten įrišimas . Tikiuosi autorė nesupyks, keliu jos albumo nuotrauką

Ir dar kaip suprantu šitam albume pastorinimus ''atstoja'' armonikėlės? Nežinau ar supratot šį kartą ką norėjau pasakyti, tad jeigu kas neaišku bandysiu pakartoti .

Atgal į viršų
triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Sk. Rugpjūčio 07, 2011 17:25    Rašyti temą: Atsakyti su citata

tai kokio storio siūloo reikėtų siuvant sumažinto a4 formato kartono lapus? .

ka reiškia "sumažinto a4 formato"?
siūlo storis priklauso nuo daugelio dalykų, nugi reikia mąstyt ir pasirinkt. jei albumas didelio formato ir daug lapų, vadinas atitinkamai sunkesnis svoris bus, atitinkamai ir tvirtesnio įrišimo reikia, beto jei tai kartonas tai žinoma jam reiks storesnio siūlo nei kitoms knygutėms su plonais lapais. kita vertus, reikia jausti ribas, kad labai neišstorėtų nugarėlė (o ji vistiek išstorės, nes dėl siūlo storio atsiranda mini tarpeliai tarp lapų), kad tas siūlo storis netrukdytų atvertimui ir pan..
(beje, būtent dėl svorio bei storių proporcijų ir kitų dalykų (juk medžiagos skirtingam mastelyje skirtingai "elgiasi"), mažas juodraštinis albumukas neatstos treniruotės dideliam..)
Atgal į viršų
rankdarbiu manijake
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Sk. Rugpjūčio 07, 2011 18:29    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Aišku, mėginsiu rinktis. Sumažintas a4 formato lapas reiškia, kad jis dar ne a4 nei a5 formato . Mėginsiu pasirinkti, susipirkti medžiagas ir siųti.

Atgal į viršų
pepa
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Sk. Rugpjūčio 07, 2011 20:06    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Tikiuosi autorė nesupyks, keliu jos albumo nuotrauką

Tikrai nesupyks .Bet reikia gerai viską apglvoti,jau triragis aprašė,plius dar numatyti nugarėlės storį(jei nori šitą įrišimą bandyt),nes jeigu bus per plona tai lenksis siuvant.

Ir dar kaip suprantu šitam albume pastorinimus ''atstoja'' armonikėlės?

Armonikėlei daryti yra scema,bet niekaip nerandu kur ją pasidėjau o be schemos kiek bandžiau lankstyti niekad nesigavo lygiai.
Čia pastorinmui karpytos juostelės ir dėtos kiekvieno lanko nugarėlėj.
Jei norėsi paieškosiu nuorodą pagal kurią siuvau .

gal tiktų vietoj to popieriaus sviestinis

Mano nuomone specializuotas popierius turi savo pasirtį ir aš turbūt nedrįsčiau albumui sviestinio naudoti,juolab kad jis visai neprimena to tikrojo popieriaus kuris dedamas į albumus .

O čia mano pasibandymai,atrodęs labai baisus iš pirmo žvilgsnio Caterpillar pasirodė visai draugiškas.Reikia tik nutaikyt tankumą ir nenutrumpint kojyčių,manau baltu siūlu siūtas pavyko neblogai .Siuvau pagal šitą filmuką,viskas labai aiškiai parodyta.

http://www.youtube.com/watch?v=n8dpd-SD2jk

triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pir. Rugpjūčio 08, 2011 03:22    Rašyti temą: Atsakyti su citata

pepa rašo:

O čia mano pasibandymai,atrodęs labai baisus iš pirmo žvilgsnio Caterpillar pasirodė visai draugiškas.Reikia tik nutaikyt tankumą ir nenutrumpint kojyčių,manau baltu siūlu siūtas pavyko neblogai .

oho, kaip operatyviai ir dailiai, antras iš vis kaip nulietas
o kodėl tas pirmas kitoks, su statmenom ir praretintom kojytėm? ir dar įdomu pasidarė, kodėl antrame abiejuose galuose praleista skylučių pora?
žiūriu žiūriu, čia kažkaip mažiau vyniojimo nei sarmos pavyzdžiuose, ane?
Atgal į viršų
pepa
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pir. Rugpjūčio 08, 2011 10:40    Rašyti temą: Atsakyti su citata

triragis rašo:
kodėl tas pirmas kitoks, su statmenom ir praretintom kojytėm

Tiesiog bandziau kirmeliuko dydzius ir tarpus tarp skyluciu.
Pirmas -1cm plocio ir plonesniais siulais tankumas tarp skyluciu skirtingas palyginimui,tai jis truputi liesas .
Antras 1,5cm plocio ir skylutes eina kas 0,5cm,plius storesnis(iriso) siulas ir visai kitas vaizdas .
Skylutes palikau,nes ilgu priekiniu usu buvo perdaug,uztenka dvieju,o vynioti galima kiek nori kartu,as sukau tris.

Zefyra
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 16 Sausio 2008

PranešimasParašytas: Antr. Rugpjūčio 09, 2011 15:26    Rašyti temą: Atsakyti su citata

merginos ateinu konsultacijos... Mama liepė apvilkti seną knygą... o jau storis jos... o būklė... žodžiu siaubas na, bet lapus patvarkiau lipnios juostelės pagalba, kas nesilaiko įklijavau, aišku čia ne pats geriausias pasirinkimas bet tik taip temoku. Bloko perrišti ranka nekilo, be to baisu kad išardžius knyga visai subyrės. Siūta buvo ant marlės, o gal plonyčio lino, vienam gale krašto jau trūksta... svarstau gal tam gale užklijuot naują marlės gabalėly ar nebūtinai ? na, dabar esu uždėjus priešlapius, ruošiuosi siūti kaptalus (vargeli kokio ilgio jų reiks... ) viršeli galvoju aplenkt linu, klijuot dviguba nes kartona teturiu vieno milimetro storio. Ar nugarėlei irgi padaryt 2 mm kartona ar galima plonesni? gar ties šarnyrais reiktų kokio papildomo sutvirtinimo? O gal yra kokios taisyklės storai knygai, nes bijau kad viršelį galiu padaryt netinkamai ir paskui blogai vartysis...

Ar aš čia viską teisingai planuoju? Gal galit ką patart? Su tokiais gabaritais dar neteko dirbti...

o čia neseniai daryta knygelė išsiųsta per swap'ą

triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Antr. Rugpjūčio 09, 2011 16:59    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Zefyra rašo:
merginos ateinu konsultacijos... Mama liepė apvilkti seną knygą... o jau storis jos... o būklė... žodžiu siaubas na, bet lapus patvarkiau lipnios juostelės pagalba, kas nesilaiko įklijavau, aišku čia ne pats geriausias pasirinkimas bet tik taip temoku. Bloko perrišti ranka nekilo, be to baisu kad išardžius knyga visai subyrės. Siūta buvo ant marlės, o gal plonyčio lino, vienam gale krašto jau trūksta... svarstau gal tam gale užklijuot naują marlės gabalėly ar nebūtinai ? na, dabar esu uždėjus priešlapius, ruošiuosi siūti kaptalus (vargeli kokio ilgio jų reiks... ) viršeli galvoju aplenkt linu, klijuot dviguba nes kartona teturiu vieno milimetro storio. Ar nugarėlei irgi padaryt 2 mm kartona ar galima plonesni? gar ties šarnyrais reiktų kokio papildomo sutvirtinimo? O gal yra kokios taisyklės storai knygai, nes bijau kad viršelį galiu padaryt netinkamai ir paskui blogai vartysis...

Ar aš čia viską teisingai planuoju? Gal galit ką patart? Su tokiais gabaritais dar neteko dirbti...

ajajai koks įdomus ir sudėtingas atvejis. klausimas, ar knyga tebeaktuali ir skirta tolesniam aktyviam vartojimui, ar tiesiog saugojimui, kaip atminimas ar bibliofilinė vertybė. nes pirmu atveju prioritetas tampa patvarumas ir tvirtumas (funkcionalumas), o antru atveju autentiškumas, grįžtamasis ryšys ir kiti senienų restauravimo dalykai. ir dar klausimas, koks buvo prieš tai viršelis ir kaip jis atrodo?

pagal pirma lapą matau, kad knyga gyveno nevisai palankiomis sąlygomis (drėgmėj), nes tie pajuodavimai yra pelėsis, kuris toliau naikins knygą (restauruojant knygos tam ir ardomos, kad galima būtų išvalyti ir išplauti lapus). turiu vieną tų laikų knygą, lapai balti kaip vakar lieti, nors aišku tai dar ir nuo popieriaus kokybės priklauso.
lapams lopyti vietoj lipnios juostos geriau būtų (ir visai prieinama, lyginant su popieriaus "priauginimo" mašina ) naudoti celiuliozės klijus ir japonišką popierių (klijus tuos galima tepti nesibaiminant ir plačiau nei reikia, nes išdžiūvę jie nepalieka jokių žymių, ir netik nekenkia, bet atvirkščiai - padengia popierių apsaugine plėvele).

jei darysite klijuotus (o ne prisiūtus) priešlapius, siuvimą ne su ryšiais, ir klijuojamą (casing) viršelį, tai bus pats silpniausias variantas ir prasčiausias pasirinkimas tokio storio ir svorio knygai . dabar kodėl aš vis apie tą svorį, ogi visiem tikriausiai nekartą teko plestelėti knygą ant stalo lyg žurnalą, arba nešant knygų krūvą (kuri labai sunki) netyčia numesti vieną knygą, tai va, vien dėl didelio svorio vienas toks smūgis silpnai įrištai knygai gali būt lemiamas - blokas nučiuoš sau, o viršelis sau.. (neveltui knygų restauratoriai didžiausiais kenkėjais laiko biliotekos fondų prižiūrėtojus, t.y. tuos, kurie tose didelėse saugyklose dėlioja ir nešioja knygas )
o ta sena marlė buvo atklijuota, jei jau priešlapis po ja? ir dar matau priešlapis sutvirtintas audiniu, ar man vaidenas? nugarėlei manau reiktų netik paklijuoti trūkstamas vietas marle, bet ir papildomai sutepti klijais(tik geriau elastingais), prieš tai palyginus nugarėlę (padaužant nugarėlę į stalą) ir gal dar craft popieriaus juostelę paklijuoti..
dėl viršelio kartono, kadangi knyga stora, tai ir dėl svorio ir dėl proporcijų manau galėtų būt storesnis nei 2mm.
dar būtų įdomu pamatyt atverstą knygą, t.y. vidaus tekstą ir popierių.
vistik manau geriau būtų kruopščiai persiūti viską nors mamos nuvilti aišku irgi nesinorėtų.. aš irgi bijočiau

beje (beveik ne į temą), pagal susiuvimo būdą (tai mašininis siuvimas) net jei ir būčiau nemačius knygos pavadinimo, galiu pasakyti, kad ji išleista kažkurioj vienoj iš dviejų ar trijų didžiųjų pagrindinių lietuvos spaustuvių, (vadinas rimtas leidinys ir greičiausiai tai buvo valstybinis užsakymas), nes tokių siuvimo mašinų prieš karą turėjo vos viena kita rimtesnė spaustuvė. kiti leidiniai dažniausiai būdavo tik brošiūruojami (vienu dygsniu persiūnama ar iš vis tik klijais sutvirtinti) arba rišami mašinomis, bet su vielomis (kaip sąsiuviniuose), tos vielos matyt buvo pigesnis būdas, bet jis kenksmingas knygai (metalas), vakaruose jo gana greitai atsisakyta, o pas mus labai ilgai įprastas buvo..
Atgal į viršų
Zefyra
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Antr. Rugpjūčio 09, 2011 17:52    Rašyti temą: Atsakyti su citata

jeckau kleckau... perskaičiau ir išsigandau...

beje knyga bus skirta naudojimui, nes laikom bites tai šita knyga kaip enciklopedija jau tampa

priešlapius deja priklijavau paprastai... nors originalai buvo įsiūti (deja nuplyšę ties siuvimo vieta. Vadinas padariau labai negerai... Puslapiai ties siuvimo vietom/skylutėm jau taip sunkiai... baisu man... o dabar kai jau pasiarbavau su lipionke neisivaizduoju kaip ištaisyčiau klaidą... sakai celiuliozės klijai ir japoniškas popierius... įdomu kor tokio gėrio gauti ir kaip su juo elgtis (turiu dar dvi senutes laukiančias eilės.)

taip.. sena marlė. Viršelis kai pamačiau knygą jau buvo atsiskyręs...( einu nufotografuot (buvo apklijuotas medžiagyte kuri lyg ir nudažyta/dažų spaudas kaip supratau)). marlė buvo tokia laisva, karojo tie galai, tai paėmiau ir priglosčiau prie popieriaus su lipalu. Tiesa dabar naudoju tėtės lipalą iš didelio kibiro - jis juo medieną klijuoja. Pakankamai elastingas manau jisai.

ir dar, kas tas craft popierius?

jau man berašant kilo mintis, gal visdėlto persiūt tą knygą (klasikiniu įrišimo būdu aišku, nes šitą geriausiai moku) net nežinau, patikrinau, tiksliai atsiduoda pelėsiu... baisu... ką daryt? Mama tą knygą gavo dovanų per gimtadieni, norėtųsi tinkamai sutvarkyti.

Na jūs pažiūrėkit nuotraukas

triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Antr. Rugpjūčio 09, 2011 18:24    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Zefyra rašo:
sakai celiuliozės klijai ir japoniškas popierius... įdomu kor tokio gėrio gauti ir kaip su juo elgtis (turiu dar dvi senutes laukiančias eilės.)

taip.. sena marlė. Viršelis kai pamačiau knygą jau buvo atsiskyręs...

Tiesa dabar naudoju tėtės lipalą iš didelio kibiro - jis juo medieną klijuoja. Pakankamai elastingas manau jisai.

ir dar, kas tas craft popierius?

jau man berašant kilo mintis, gal visdėlto persiūt tą knygą (klasikiniu įrišimo būdu aišku, nes šitą geriausiai moku) net nežinau, patikrinau, tiksliai atsiduoda pelėsiu... baisu... ką daryt? Mama tą knygą gavo dovanų per gimtadieni, norėtųsi tinkamai sutvarkyti.

apie celiuliozę čia ką tik kalbėjom neseniai, o japoniško popieriaus kol kas tik meno mūzoj mačiau, bet gal internetu galima atsisiūst iš kur nors..

craft popierius irgi čia minėtas jau ne sykį, toks rudas popierius, kaip būna popieriniuose maišuose.

lipalas iš kibiro dar nieko nereiškia, reiktų užtepti storai ant popieriaus ir kai ta balutė sudžius, palankstyti ir žiūrėti koks tas jų lankstumas/elastingumas, geriausiai skirtumas pasimato kai taip daroma su keliais skirtingais klijais. elastingi tai būtų tie celiuliozės klijai, arba specialiai knygrišystei skirti klijai (su sarma čia irgi esam juos nekartą minėję, pirkti vienoj lietuviškoj internetinėj parduotuvėj, spalvų namai berods).

"klasikiniu" tai siuvimas ant juostelių? (kažin ar teisinga jį vadinti klasikiniu, net nežinau..)
beje, o koks jos formatas (išmatavimai), neatrodo didelis, tik kad storis nemažas.

dėl viršelio, labai įdomus pavyzdys (jis popierium trauktas ar ne? nors raštai tekstiliniai), labai įdomiai (senoviškai) apdoroti viršelio kraštai (gal storis viršelio nemažas? koks jis nematavot?). bet pats vertingiausias (ir labai svarbus) dalykas bibliofiliniu požiūriu yra tas įrašas vidinėj pusėj, tad būtų gerai, kad (prie knygos) išsaugotumėt bent jau nuotraukas to viršelio.

jei knyga nuolatiniam naudojimui, tai vietoj paprasto audinio (kuris priklausomai nuo kokybės gali greit aptriušti (apsitrinti)) sakyčiau geriau būtų arba oda, arba speciali knygų drobelė (book cloth, specialiai apdorotas audinys, atsparus trynimuisi ir purvui), kažkur jo yra vilniuje, bet dar nežinau kur. jį galima ir pačiam pasidaryt, su klijais ar dar kažkuo išmirkant, bet kaip tiksliai nežinau, tai reiktų paeksperimentuot..
Atgal į viršų
Zefyra
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Antr. Rugpjūčio 09, 2011 21:17    Rašyti temą: Atsakyti su citata

kaip kartais su tom mamom sunku... pasitariau su saviške, sako nevark su ta knyga, aš ją tik dabar paskaitinėsiu, paskui vartysiu retai, daryk tokį variantą ne nuolatiniam vartojimui... bet man kažkaip širdį skauda, kai darau tai norisi padaryti gerai... Jau svartau, kad reiks gal lapus palygint dar sudrėkinus, kaip skaičiau triragio patarimuose sarmai, kai ji žodyną tvarkė, misliju kad būt geriau ją persiūt. Net nežinau. O nugarėlė dabar daužant ją į stalą neišsitiesina... per standi... negerai, baisiai negerai. nelabai lygus tas blokas. Tik va, ką dabar daryt su ta lipnia juostele kurios prinaudojau? gal įmanoma ją kaip nors atsargiai padrėkinus ar pašildžius nuplėšti? net neįsivaizuoju...
Dar nežinau ką daryt kad knyga nesugalvotų toliau pelyti? Mama sakė kad ją gavo visai tokią vos ne drėgną, bet beskaitant, bevartant prasivėdino jau šiek tiek.

Dar klausimas šiaip techninis, užmiršus esu kaip pasimatuot kokio storio kirpt kartoną nugarėlei (viršelio dalis). Bloko storį suspaustą matuot, ar taip kaip stovi nejudinant? Nes va dabar matavau ir skirtumas puse cm... dar jei gerai pamenu tai kartomėlio plotis=bloko storis+2xkartono storis. Taip?

Turiu minti pirma asitreniruot su kita kokia mažesne sena knyga, o tai nesinori šitos sugadint.

Dėl viršelio lenkimo. Neturiu odos, mama nenori odos, norėjau daryt lininį. Bet sykį jau prisidirbau - klijai persigėrė, susigadino. Ką daryt kad taip nebenutiktų? Turbūt būtų neblogai storesnė medžiaga. O gal dar yra koks pigus būdas? (sunku kai nori gerai atlikto darbo, bet neduoda pinigų investuot, tai tenka suktis su tuo ką turiu. po galais... )

P.S. pasirodo tam kibire ne lipalas buvo, o kažkoki spec. suomiški klijai, darau eksperimenta dėl elastingumo. Džiūsta, matysiu kas gausis

Ir dar P.S. Originalus viršelis ne popierium trauktas, o plona medžiagėle panašu į marlę tik ta medžagėlė nudažyta. O pats viršelis 3 mm ir jo kraštai apipjauti kokiu 30 ar mažiau laipsnių kampu, panašiai kaip apipjaunamas pasportas paveiksluose... įdomus tas kartonas toks kietas kietas net suabejojau ar ne koks nedis gal nuo oro poveikio toks pasidarė...

Jau lyg viską išdėsčiau einu ieškot kitos senienos treniruotei.

Ir dar, Triragi, ką jūs darytumėt mano vietoj? siūtumėt per naują ar ne? Ką darytumėt su tokia varguole?

Liepžiedis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 10 Lapkričio 2010

2011 Liepa (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Antr. Rugpjūčio 09, 2011 22:05    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Oi kaip įdomu čia su ta sena knyga

O aš šiandien tų klijų ieškojau. Nugi niekur nerašo sudėties, tik ant vienos dėžutės radau "Metilceliuliozė su dispersijos priedu". Tuos ir paėmiau, kaži ar geri? Ryt bandysiu visokias medžiagėles klijuot, jei netiks turbūt eisiu metylan pirkti
Atgal į viršų
Vavala
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Tr. Rugpjūčio 10, 2011 09:52    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sudominot jūs mane su tuo senų knygų restauravimu, tai ir aš paklausiu Tarkim nori perišti seną knygą tai reikia rišti per tas pačias skylutes ar kaip nors kitaip bandyt
Einu ieškoti palėpej kokių senų, suplyšusių knygų kurioms reikia mano pagalbos

Rodyti pranešimus nuo ankstesnio:   

Pardoutuvių katalogas block

Pradėti naują temą   Ši tema uždaryta. Jūs negalite redaguoti pranešimų ar rašyti atsakymų    Pagrindinis puslapis -> Rankdarbiai iš popieriaus Visos datos yra GMT + 3 valandos
Puslapis 951

Pereiti į:  
Jūs negalite rašyti naujų pranešimų į šį forumą
Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite ištrinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite dalyvauti apklausose šiame forume

Copyright © 2006-2015 auksarankes.lt Visos teisės saugomos Lietuvos Respublikos įstatymų
Draudžiama be raštiško www.auksarankes.lt leidimo naudoti ir platinti šiame tinklalapyje esančią bet kokią grafinę bei tekstinę informaciją kitose interneto svetainėse bei žiniasklaidos priemonėse.