Knygrišystė. Gaminame knygeles patys 2
Pradėti naują temą   Ši tema uždaryta. Jūs negalite redaguoti pranešimų ar rašyti atsakymų    Pagrindinis puslapis -> Rankdarbiai iš popieriaus
Rodyti ankstesnę temą :: Rodyti sekančią temą  
Autorius Pranešimas
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

Prisijungė: 09 Lapkričio 2009
Pagyrimų: 6

Medaliai: 2 (Daugiau...)
1 vieta (Suma: 1) 2010 Gruodis (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Sk. Spalio 23, 2011 16:20    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Domis rašo:
rodau savo padarytą knygutę. Ji išėjo su broku,

taip, broko yra nemažai. Pirmas blynas yra pirmas, svarbu ateity tų pačių klaidų nekartot.
Drįstu pasakyt kelias pastabas kas labiausiai krinta į akis.
Kuo ten apklijuotas viršelis, kad jis toks pasipūtęs ir pasimaigęs. Klijuojant reikia visą paviršių tolygiai padengt klijais, negali likt sausų vietų. Paskui kruopščiai išglostyt išlygint, kad neliktų jokių pūslių ir nelygumų.
Viršelio ir knygos bloko formatas pernelyg skiriasi. Labai dideles užlaidas padarei viršeliui- blokas paskęsta jame. Paimk bet kokią knygą, pamatuok kiek viršelis ilgesnis/platesnis už bloką- tai bus milimetrai. Tavo knygoj yra gerokai daugiau ar ne?
Viršelio kampučiai. Ten man kyla abejonių ir nors nematau kaip jie suleisti, atrodo, kad šioj sferoj taipogi dar reikia praktikuotis.
Priešlapiai. Kodėl priešlapis tik ant viršelio? Ir tarp bloko bei viršelio žiojėja platokas "melioracijos griovys"? Priešlapiui imamas dvigubas popieriaus lapas , viena jo dalis pilnai klijuojama prie viršelio, o kita- prie knygos bloko vidinio pakraščio, užsidengia tas griovys ir būtent per priešlapį blokas įtvirtinamas į viršelį. Tai pats paprasčiausias būdas (ir beje pats netvirčiausias) tačiau paprastoms knygutėms, kurioms nebus lemta gyvuot 100 metų tikrai taikomas.
Tai tiek pastabų ir patarimų pirmam kartui. Tikiuosi labai nenuliūdinau ir neatšaldžiau noro knygrišiaut? Dar primygtinai siūlau pervaryt visą akademijos knygų temą. Ten mokinės rodo savo pirmuosius ir antruosius blynus, o aš išsijuosusi kritikuoju. Tai va- paskaityk ir dėkis viską galvon. Iš svetimų klaidų labai sveika mokytis.
Sėkmės ir lauksiu naujų knygelių. O klaidų nebijok, jų ir aš darau pakankamai. Svarbiausia neužstrigt ties tom pačiom klaidom. Knygų įrišimas nėra pats lengviausias amatas, čia paslapčių 9 galybės ir joms perprasti reikia daug laiko ir dar daugiau kantrybės bei darbo- sistemingo ir nuoseklaus

Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 01 Sausio 1970
Pagyrimų: 1

2011 Rugpjūtis (Suma: 1) Pati pačiausia (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Sk. Spalio 23, 2011 17:50    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sarma rašo:

Kuo ten apklijuotas viršelis,

..bijau, kad ten ne klijuota, klijuoti tik užlenkti kraštai, o gerojoj pusėj audinys slidinėja laisvas. to šarnyro tai aš išvis nesupratau, domis, ar ten kokia lipni juostelė viduj blizga, ar man vaidenas? ir priešlapio vienas kampas atšokęs, lyg norėta jį atplėšt
dar norėtus paklaust kiek domis metų?
Atgal į viršų
pepa
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 27 Rugsėjo 2009

Medaliai: 1 (Daugiau...)
2011 Birželis (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Pir. Spalio 24, 2011 11:49    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sveikos mergaitės .
Bandau parsirasti po viso haoso namuose (sugalvojau kai kokius renovacinius darbus,tad teko nemažai paplušėt ).
Neskaitant to kad namuose vos velnias sprando nenusisuko,vakarais vis prisėdu prie sau malonaus užsiėmimo.Pasirodysiu ir su darbais(daugiausiai dėžučių),tikiuosi greitai.
Sarma atspėjai kad knygą gaminau ,tu tikras seklys morka ,deja eteryje ji jau nepasirodys...mat kai buvo jau susiūta(su ryšiais),sukalta ir galutinai paruošta,matuojant viršelį įkrito i vonią(paprastai šlifuoju kartonus vonioj,kad išvengti dulkių kambary) ir aišku būtinai pataikė i vonelę su vandeniu .Nu ką darysi matyt toks jos likimas...
Dar vieną knygutę darau,gal šią savaitę pabaigsiu.

Tiesa triragio knygutė Tedžiui nuostabi,labai tinka meškio stiliui ,o dar tas krepšys...
Sarma tavo būsima knyga labai tvarkinga ,grioveliai puikiai pavyko.
Nu man žinokit ranka dar nekyla bandyt griovelius pjaustyt ,matyt dar ne laikas...

triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pir. Spalio 24, 2011 15:48    Rašyti temą: Atsakyti su citata

pepa rašo:

matuojant viršelį įkrito i vonią

Nu man žinokit ranka dar nekyla bandyt griovelius pjaustyt ,matyt dar ne laikas...

vaje, užjaučiu, man būtų nuotaika visai dienai sugadinta. nebeneškit bloko į vonią aš net viršelius kol vieną šlifuoju, kitą kuo toliau nuo jos dedu, užteko, kad pora kart įkristų, sušlaptų ir deformuotus, o čia blokas, tiek darbo..

dėl griovelių nieko ten sudėtingo, drąsiau drąsiau..
Atgal į viršų
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Pir. Spalio 24, 2011 22:30    Rašyti temą: Atsakyti su citata

pepa rašo:
Pasirodysiu ir su darbais(daugiausiai dėžučių),tikiuosi greitai

tai jau reiks pradėt kontroliuot dėžučių temą
pepa rašo:
ranka dar nekyla bandyt griovelius pjaustyt

Patikėk, grioveliai- vienas juokas, palyginus su peteliais (bent jau man).

triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Antr. Spalio 25, 2011 15:36    Rašyti temą: Atsakyti su citata

čia truputį apie albumus.

http://translate.google.lt/translate?hl=lt&sl=en&tl=lt&u=http%3A%2F%2Fcool.conservation-us.org%2Fcoolaic%2Fsg%2Fbpg%2Fannual%2Fv03%2Fbp03-09.html&anno=2

aišku kiekvienam lapui išlankstyti reikia laiko, bet galvoju, senovėj, kai nuotraukos dar buvo brangios, o jų darymo procesai buvo žymiai lėtesni, tai tokių kiekių jų nė nebūdavo. tai mąstau gal tikrai nevisada būtina daryti albumus dviem šimtam nuotraukų, o atrinkt dvidešimt pačių meniškiausių ir pateikti va tokiam klasikiniam albume, kur vienam puslapy viena nuotrauka gražiai įrėminta..

šiaip jei kas rimtai nori specializuotis albumų gamyboj ir siekti geriausio, tai labai rekomenduoju parsisiūsti šito straipsnio autoriaus knygą (berods taip ir vadinas "albums"), ten ne tik parodyta kaip daryti, bet ir albumų istorija ir visi senoviniai/klasikiniai jų darymo būdai yra, žodžiu pilnai ir profesionaliai.
Atgal į viršų
Cindy
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 15 Rugsėjo 2007

Medaliai: Nieko

PranešimasParašytas: Tr. Spalio 26, 2011 14:36    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Help help help!

Klijavau viršelį (medžiaga, linas), naudojau crystal klijus. Ir prisidarė tokių dėmelių. Gal dėl to, kad klijai dar nesudžiuvo? Ar jau mest viską lauk, nes taip ir atrodys?

Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Tr. Spalio 26, 2011 14:44    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Cindy rašo:
naudojau crystal klijus. Ir prisidarė tokių dėmelių

Turiu blogų įtarimų, kad dėmelės liks. O kokie ten crystal klijai?
Viršelius aplijuojant audiniu galima naudot PVA (vad. lipalas), tačiau reikia ištepus luktelt kol klijai kiek apdžiūna, tik tada dėt audinį, nes priešingu atveju ir jie persigers, liks dėmės.
Geriausias variantas yra miltų klijai (receptūra buvo nurodyta keliais puslapiais anksčiau, bet suvedus "miltų klijai" ir googlej išmes), kai išdžiūsta nelieka pėdsakų net ir tada kai atrodo audinys jais persigeria. Taipogi merginos labai džiaugėsi tapetų klijais (naudotas Metylan), klijuoja puikiai ir nelieka dėmelių.

Cindy
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Tr. Spalio 26, 2011 15:24    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sarma rašo:

Turiu blogų įtarimų, kad dėmelės liks. O kokie ten crystal klijai?
Viršelius aplijuojant audiniu galima naudot PVA (vad. lipalas), tačiau reikia ištepus luktelt kol klijai kiek apdžiūna, tik tada dėt audinį, nes priešingu atveju ir jie persigers, liks dėmės.
Geriausias variantas yra miltų klijai (receptūra buvo nurodyta keliais puslapiais anksčiau, bet suvedus "miltų klijai" ir googlej išmes), kai išdžiūsta nelieka pėdsakų net ir tada kai atrodo audinys jais persigeria. Taipogi merginos labai džiaugėsi tapetų klijais (naudotas Metylan), klijuoja puikiai ir nelieka dėmelių.

Moment crystal. Kiek skaičiau, tai jie nepalieka dėmelių.. O va kaip gavosi :( Kai nesiseka, tai nesiseka :(

triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Tr. Spalio 26, 2011 17:08    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Cindy rašo:

Moment crystal. Kiek skaičiau, tai jie nepalieka dėmelių.. O va kaip gavosi :( Kai nesiseka, tai nesiseka :(

tikriausiai dėmelių nepalieka bet kur kitur (nes tikriausiai yra skaidrus), bet tik ne ant audinio. viršelį teks išmesti.
visiem naujokams ir pradedantiesiems, meskit visokius moment crystal kuo toliau į šoną, netinka jie knygrišystėj visiškai. jei būtumėt skaitę abi knygrišystės temas, tą jau žinotumėt. ir iš kur, iš kurios rankdarbių srities tie klijai atėjo ir taip įkyriai paplito, nesuprantu..
Atgal į viršų
Čiūva
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Tr. Spalio 26, 2011 17:16    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Šie klijai manau buvo naudojami ne rankdarbiam, o kokiem buitiniam dalykam.
Bet turbūt kažkas sugalvojo naudoti rankdarbių gamybai.
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką Apsilankyti vartotojo tinklapyje
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Tr. Spalio 26, 2011 17:44    Rašyti temą: Atsakyti su citata

triragis rašo:
iš kurios rankdarbių srities tie klijai atėjo

Moment crystal aš naudoju darydama sutažo sages ar pakabukus. Jais klijuoju filcą, odą kai reikia sutvarkyt dirbinio nugarėlę.

Domis dingo kaip vandenin ar tik nebūsiu pernelyg negailestingai pakritikavus pirmą knygelę Gal įsižeidė Net nesmagiai pasijutau. Antra vertus, jei neparodysi pirštu akivaizdžių klaidų gali būt dar blogiau. Susidarys žmogus vaizdą, kad viskas puiku ir tos klaidos lydės nuolat. Žodžiu, norėjau kaip geriau, išėjo kaip visada.
Liūdna kai entuziazmas greit išblėsta
Gal tiesiog reikia pribręsti šiam užsiėmimui, išlaukti tinkamo laiko

triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Tr. Spalio 26, 2011 18:14    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sarma rašo:

Moment crystal aš naudoju darydama sutažo sages ar pakabukus. Jais klijuoju filcą, odą kai reikia sutvarkyt dirbinio nugarėlę.

Domis dingo kaip vandenin ar tik nebūsiu pernelyg negailestingai pakritikavus pirmą knygelę Gal įsižeidė Net nesmagiai pasijutau. Antra vertus, jei neparodysi pirštu akivaizdžių klaidų gali būt dar blogiau. Susidarys žmogus vaizdą, kad viskas puiku ir tos klaidos lydės nuolat. Žodžiu, norėjau kaip geriau, išėjo kaip visada.
Liūdna kai entuziazmas greit išblėsta
Gal tiesiog reikia pribręsti šiam užsiėmimui, išlaukti tinkamo laiko

nesijaudinkit, nieko baisaus nepasakėt, jus mokat švelniai pamokyti, ne taip kaip aš. jei bus tikras noras ir žingeidumas, neįsižeis.

beje, dar apie tapetų klijus metylan (kad žmogai nepamanytų jog tinka betkurie tapetų klijai). metylan yra kelių rūšių, tad reikia būtinai žiūrėti jų sudėtį, kad būtų kuo grynesni metilceliulozės klijai be jokių kitų priemaišų, dervų ir pan. antraip nebus efekto ir liksim kaltos.

o dėl momento klijų, manau tai universlūs klijai, stiprūs ir staigiai džiūstantys, nes skirti greituoju būdu "pataisyti" daiktus, kai neturi jokių kitų reikiamų įrankių ar įgudžių (arba nieko kito panaudoti negali). bet jie netinka knygrišystėj, nes jų mažas kiekis (knygoms klijai eina litrais), per greit džiūsta (negali nei pataisyt, nei atstatyt), nežinia kaip veikia popieriaus rūgštingumą (gali vėliau pageltonuoti popierius) ir spėju išdžiūvę neturi elastingumo. pvz tie metilceliuliozės klijai džiūsta lėtai ir kol drėgni net labai prastai laiko, bet kai išdžiūsta viskas stabilizuojas (o ir nereikia ten tokio žvėriško stiprumo gi ne žmogų prie lubų klijuojam ), beto jie turi kitų nuostabių savybių, reikalingų knygrišystėj - išdžiūvę išlieka elastingi (lankstūs), skaidrūs, netepa nei rankų nei audinių, nekenkia popieriui, lengvai nusiplauna ir pan.
Atgal į viršų
Cindy
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Tr. Spalio 26, 2011 20:29    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Ne tuos klijus, kur mažose tūtelėse naudojau, o crystal Medžiagą atlupau ir išmečiau, bandysiu daryti su lipalu kitą dieną.. Tikiuosi viskas pasiseks
triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Kv. Spalio 27, 2011 00:01    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Cindy rašo:
bandysiu daryti su lipalu kitą dieną.. Tikiuosi viskas pasiseks

tikiuosi ir aš, bet su geriausiais ketinimais turiu įspėti, kad iš pirmo karto su lipalu greičiausiai nepavyks, nes reikia pajusti kokiu plonumu tepti ir kiek sekundžių padžiovinti, kad klijų būtų nei per daug (nes tada irgi persigers ir liks dėmės), nei per mažai (tada liks neprisiklijavę puslės), todėl būtinai turėkit kantrybės ir prieš tai pasitreniruokit juodraštyje, t.y. su atraižomis.
a, ir beje, klijuojant audinius jokiu būdu nereiktų tepant klijus naudot pirštą, pieštuko galą, kartonėlio gabalėlį, ar dar ką kas papuola po ranka, bo žinau, kad kaikurie taip daro ir pati kadaise taip dariau , bet taip kaišiojami pagaliai sau į ratus, tam yra teptukai, ir kuo didesnis plotas, tuo platesnis teptukas turi būt.
Atgal į viršų
Cindy
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Kv. Spalio 27, 2011 14:47    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Bet ką tuomet naudoti, kad viskas puikiai pavyktų? Tapetų klijų tikriausiai bus didelis kiekis, o man čia, kad vienai knygelei reikia, tai kažkaip pirkti viso nelabai noriu..
triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Kv. Spalio 27, 2011 15:14    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Cindy rašo:
Bet ką tuomet naudoti, kad viskas puikiai pavyktų? Tapetų klijų tikriausiai bus didelis kiekis, o man čia, kad vienai knygelei reikia, tai kažkaip pirkti viso nelabai noriu..

tai aš gi nesakiau, kad neįmanoma sakau pasitreniruokit ir pavyks
Atgal į viršų
Cindy
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Kv. Spalio 27, 2011 16:57    Rašyti temą: Atsakyti su citata

triragis rašo:

tai aš gi nesakiau, kad neįmanoma sakau pasitreniruokit ir pavyks

Bandysiu

triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pen. Spalio 28, 2011 02:11    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Cindy rašo:
Tapetų klijų tikriausiai bus didelis kiekis,

beje, kaip ne keista yra ir mažais kiekiais, kai pirkau dėžutė buvo gal kumščio dydžio..
Atgal į viršų
breeegaaa
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 02 Birželio 2008

PranešimasParašytas: Št. Lapkričio 05, 2011 12:33    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Noriu pasirodyti jums, ką pridariau.. Čia pirmoji mano daryta "knyga". Žinoma yra trūkumų, bet ji man labai miela. Taigi rodausi jums

[/img]

Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Št. Lapkričio 05, 2011 12:53    Rašyti temą: Atsakyti su citata

breeegaaa rašo:
pirmoji mano daryta "knyga".

šaunuolė, spalviškai gražiai žiūrisi knyga. Klaidelių nė viena neišvengiame, ypač pradžioje. Viskas išmokstama, įsisavinama ir kuo toliau tuo klaidelių mažėja. Linkiu kuo dideliausios sėkmės ir laukiu naujų eksponatų.

Tik su šia knyga labai atsargiai teks elgtis, kad nesusigadintų viršelio dekoracijos.

Cindy
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Št. Lapkričio 05, 2011 13:00    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Pirmą ir antrą savo knygas įrišau pagal pamokėlę, kuri buvo pateikta pirmoje temoje pati pirma Visai paprastas tas įrišimas, bet man patinka. Dabar norėčiau pabandyti kažką kitko. Kiek žiūrėjau, tai įrišimai daugiausiai tokioms knygutėms, kurių viršelis ne vientisas ir tas įrišimas matosi ir išorėje Kokį galėčiau panaudoti? Nes vistiek dėsiu viršelį..
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Št. Lapkričio 05, 2011 13:14    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Cindy rašo:
įrišimai daugiausiai tokioms knygutėms, kurių viršelis ne vientisas ir tas įrišimas matosi ir išorėje

kaip suprantu čia kalbi apie japonišką ar koptų įrišimą, ten dedasi 2 atskiri kietviršiai ir nugarėlė atvira.
Jei nori tradicinio viršelio, gali bandyt labai paprastą siuvimą ant juostelių. Yra nemažai pamokėlių kaip tai daroma
čia viena iš jų http://www.csparks.com/Bookbinding/sewing.xhtml

breeegaaa
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 02 Birželio 2008

PranešimasParašytas: Št. Lapkričio 05, 2011 14:36    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sarma ačiū labai už pagyras.. Kelyje laukia dar viena knygelė
Cindy
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Št. Lapkričio 05, 2011 14:58    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sarma rašo:

kaip suprantu čia kalbi apie japonišką ar koptų įrišimą, ten dedasi 2 atskiri kietviršiai ir nugarėlė atvira.
Jei nori tradicinio viršelio, gali bandyt labai paprastą siuvimą ant juostelių. Yra nemažai pamokėlių kaip tai daroma
čia viena iš jų http://www.csparks.com/Bookbinding/sewing.xhtml

Ačiū, mėginsiu, kai prisiruošiu

Rodyti pranešimus nuo ankstesnio:   

Pardoutuvių katalogas block

Pradėti naują temą   Ši tema uždaryta. Jūs negalite redaguoti pranešimų ar rašyti atsakymų    Pagrindinis puslapis -> Rankdarbiai iš popieriaus Visos datos yra GMT + 3 valandos
Puslapis 1951

Pereiti į:  
Jūs negalite rašyti naujų pranešimų į šį forumą
Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite ištrinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite dalyvauti apklausose šiame forume

Copyright © 2006-2015 auksarankes.lt Visos teisės saugomos Lietuvos Respublikos įstatymų
Draudžiama be raštiško www.auksarankes.lt leidimo naudoti ir platinti šiame tinklalapyje esančią bet kokią grafinę bei tekstinę informaciją kitose interneto svetainėse bei žiniasklaidos priemonėse.