Knygrišystė. Gaminame knygeles patys 2
Pradėti naują temą   Ši tema uždaryta. Jūs negalite redaguoti pranešimų ar rašyti atsakymų    Pagrindinis puslapis -> Rankdarbiai iš popieriaus
Rodyti ankstesnę temą :: Rodyti sekančią temą  
Autorius Pranešimas
triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 01 Sausio 1970
Pagyrimų: 1

Medaliai: 2 (Daugiau...)
Pati pačiausia (Suma: 1) 2011 Rugpjūtis (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Št. Lapkričio 05, 2011 15:11    Rašyti temą: Atsakyti su citata

breeegaaa rašo:
Noriu pasirodyti jums, ką pridariau.. Čia pirmoji mano daryta "knyga". Žinoma yra trūkumų, bet ji man labai miela. Taigi rodausi jums
g]

gražu ir svarbiausia tvarkingai atlikta, ypač jei tai pirma knyga . iš tiesų spalviniai suderinta, bet stilistiškai gėlytės visiškai skirtingos, vienos dvimatės, kitos trimatės, tai truputį nedera, bet vistiek gražu. o kas ten per baltas kvardratukas juostos viršuj, neužteko rombelių su gėlytėm ar čia taip tyčia sumanyta? ir dar įdomu būtų pamatyt priešlapį atversta, kodėl ten atrodo, kad blokas gerokai siauresnis ir aukštesnis už priešlapius?
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
breeegaaa
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 02 Birželio 2008

Medaliai: Nieko

PranešimasParašytas: Št. Lapkričio 05, 2011 15:28    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Ačiū triragi už pastabas ir pagirymus
Tas kvadratėlis kreminės spalvos, o dėl rombelių tai jų užteko bet tiesiog ten nusprendžiau nedėti. Pasistengsiu nuofotografuoti ir įkelti priešlapio foto...

Sarma
Moderatorė
Moderatorė

Prisijungė: 09 Lapkričio 2009
Pagyrimų: 6

1 vieta (Suma: 1) 2010 Gruodis (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Pir. Lapkričio 07, 2011 19:43    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Ramu čia, aptingom ar kaip?
Bet nebūčiau seklys Morka, turiu duomenų, kad kai kas darbuojasi net dulkės kyla
Triragi, noriu paklaust. Ar kai įrišat knygelę veltinio viršeliu ties nugarėle jame dedat kokį pakietinimą ar siuvat tiesiog prie veltinuko?

triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pir. Lapkričio 07, 2011 21:31    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sarma rašo:

Triragi, noriu paklaust. Ar kai įrišat knygelę veltinio viršeliu ties nugarėle jame dedat kokį pakietinimą ar siuvat tiesiog prie veltinuko?

nieko nededu, tiesiai ant veltinio, (bet jis gana storokas ir standus), nes dar papildomai laikosi arba ant ryšių (kuriuos tuo pačiu panaudoju knygelės užrišimui), arba jei koptiška pynutė tai kilpelės iš esmės laikosi ne už veltinio, o viena už kitos (kaip atviroj nugarėlėj laikosi, tik čia dar įsiterpia veltinis), taigi pavojaus nėra. tiesa sakant mano paskaičiavimais veltinio paviršius turėtų aptriušti ar išskysti anksčiau, negu pareis pats įrišimas.

beje, atkeliavo mano išsvajoti lininiai siūlai. bet dar nebandžiau, laukiu tinkamo atvejo. nors matyt dabar saugosiu taip labai, kad turbūt ir sutrunys neišbandyti sudėjus greta su mano turimais lietuviškais lininiais siūlais žiūrint pro padidkę skirtumas maždaug toks, kaip sudėti vilnonį ir šilkinį siūlą greta. plonytis, lygus ir tvirtas.
Atgal į viršų
breeegaaa
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Tr. Lapkričio 09, 2011 19:45    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Taigi atnešu žadetą nuotraukėlę... Žinau, kad reikėjo įklijuoti kitaip, bet jau per vėlu buvo taisyti klaidas nugarėlės puseje įklijuota taip pat.

triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Tr. Lapkričio 09, 2011 21:31    Rašyti temą: Atsakyti su citata

breeegaaa rašo:
Taigi atnešu žadetą nuotraukėlę... Žinau, kad reikėjo įklijuoti kitaip, bet jau per vėlu buvo taisyti klaidas nugarėlės puseje įklijuota taip pat.
]

oho, net nelabai suprantu, kaip čia padaryta. jei neperdaug įkyru, tai šarnyrą norėčiau iš dar arčiau pamatyt. o vaizdelis tai labai gražus, atrodo ir suderintai ir tvirtai. pirmas įspūdis buvo, kad tai tikrai senovinė knyga tas užrašas jau buvo ant popieriaus ar kažkaip pati darėt? o lapus (nepamenu ar sakėt) pati sendinot? ta skiautė su inicialais labai gerai atrodo, gyvumo priduoda, čia gal ekslibris toks?
Atgal į viršų
breeegaaa
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Tr. Lapkričio 09, 2011 22:09    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Ačiū už komplimentus Kreipkites į mane Tu jeigu nesunku, nes labai sena jaučiuosi Gerai, perfotografuosiu Tą užrašą dariau pati su aukso spalvos milteliais, štampuku.. man jis labai patiko tai jį ir nusprendžiau uždėti. Štai užrašo nuotrauka iš arčiau :

Lapus sendinau taip pat pati su kava pagal Sarmos pamokėlę... skiautė su inicialiais ir paukščiu taip pat daryta su milteliais. Nuotrauka iš arčiau :

triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Tr. Lapkričio 09, 2011 23:25    Rašyti temą: Atsakyti su citata

o aš dar šarnyro nuotraukos prašiau (tos centrinės dalies priešlapiuose)..
a, štampukai, o aš maniau, kad lapas toks jau buvo, atspausdintas. bet gerai būtų pačiam taip gražiai rašyt, ania, galima būtų žodžius laisvai rinktis kuriuos nori..
sendinimas tikrai vykęs.
Atgal į viršų
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Kv. Lapkričio 10, 2011 18:41    Rašyti temą: Atsakyti su citata

nagi kaip gražiai nudažytas popierius tikra senovinė knyga gavosi Koks popierius čia naudotas, kad taip gerai kavą gėrė
breeegaaa
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Kv. Lapkričio 10, 2011 18:52    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Popierius tai paprastas spausdinimo
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Pir. Lapkričio 14, 2011 18:47    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sveikos, knygų fanės
Na žinot tą, kas sugalvojo laikrodžių rodyklių sukiojimą mažų mažiausia reikia sodint kalėjiman Jau kuris laikas negaliu persukt savo biologinio laikrodžio ir visi darbai stovi vietoj. Kaip ir žadėtas mokymasis daryt gilzę.
Tai kad nenugrybaučiau dar pasitikslint noriu. Sulanksčius popierių gilzei, ji vienu šonu klijuojasi prie nugarėlės, o kitas šonas prisiklijuoja prie viršelio apdangalo? reikia kad viduj būtų tarpas, o tai reikštų, kad vienas jos šonas turės būt kiek platesnis nei kitas, nes jei vienodo pločio tai susiplos Apšvieskit man protą, triragi, jau nebesinori mokytis iš savų klaidų

triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Antr. Lapkričio 15, 2011 02:46    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sarma rašo:
Sveikos, knygų fanės
Na žinot tą, kas sugalvojo laikrodžių rodyklių sukiojimą mažų mažiausia reikia sodint kalėjiman Jau kuris laikas negaliu persukt savo biologinio laikrodžio ir visi darbai stovi vietoj. Kaip ir žadėtas mokymasis daryt gilzę.
Tai kad nenugrybaučiau dar pasitikslint noriu. Sulanksčius popierių gilzei, ji vienu šonu klijuojasi prie nugarėlės, o kitas šonas prisiklijuoja prie viršelio apdangalo? reikia kad viduj būtų tarpas, o tai reikštų, kad vienas jos šonas turės būt kiek platesnis nei kitas, nes jei vienodo pločio tai susiplos Apšvieskit man protą, triragi, jau nebesinori mokytis iš savų klaidų

išsikerpat iš storoko popieriaus juostele, kurios ilgis toks kaip nugarėlės, o plotis tris kart platesnis nei nugarėlės plotis (matuoti jau išgaubtos nugarėlės, nes jis beabejo bus ilgesnis nei lygios/plokščios nugarėlės). vertikaliai sulankstot į tris dalis (tiksliau vidurinė dalis turi būt lygi nugarėlės pločiui, o šoninės dalys (tie sparnai) pora mm mažesnės). ir klijuojat vidurinę dali prie bloko nugarėlės.

kai pradžiūsta, "sparnus" užlenkiat ir suklijuojat juos tarpusavyje, kad užsidarytų gilzė (tiksliau tūtelė), bet reikia, kad jie neprisiklijuotų prie tos vidurinės dalies, ten turi likti tarpas, na ne skylė jokiu būdu, realiai jie glaudžiasi, bet nėra suklijuoti, t.y. kai knyga užversta tarpas užsidaręs, o kai atversta ten nugarėlė prasižioja. vėliau tos gilzės išorinėj pusėj (tie du suklijuoti sparneliai) klijuojas viršelio nugarėlė. čia jei case-bound atvejis, o jei aptraukiama jau įrišta knyga (kai pritvirtinti dar neaptraukti kietviršiai) - tai iškarto oda (arba audinys).
Atgal į viršų
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Antr. Lapkričio 15, 2011 10:09    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Aha, reiškias galvojau panašiai. Labai ačiū už pagalbą.
Dar ir su vaizdine medžiaga Buvau aptikus kažkur internete rusiškam puslapy proceso paaiškinimą, bet kaip dažnai būna- matyt neišsisaugojau. Tai ir suabejojau ar viską pamenu. Bandysiu, žiūrėsiu kas gausis

Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Pen. Lapkričio 18, 2011 21:44    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Reikia kažką daryt, bo mūsų tema žiemos miegu tuoj užmigs
Ėmiausi nevykėliams blokams (apie juos jau "gyriausi") viršutinius rūbus gamint. Tai va, bandžiau perprast kas gi ta gilzė. Perpratau, bet klausimų kaip visada atsirado. Kai jau galutinai įkyrėsiu klausinėdama, tai vykit šalin
pamatavau nugarėlės ilgį, dariau viską kaip liepta ir valio- gavosi Gerieji nugarėlių klijai labai sutirštėjo tai juos praskiedžiau vandeniu, ale gal kiek nuskystinau, Tai vienas lašiukas nenaudėlis prasprūdo ir pačiam gale sulipo abu sluoksniai. gerai, kad greit pastebėjau, kauliuku perskyriau, valio... labai įdomu žiūrėt kaip ta konstrukcija atsidarinėja vartant knygą
Tik štai vienas dalykas man neduoda ramybės. Paaiškinimui pasinaudosiu, jūsų triragi nuotrauka

Va čia matyt, kad gilzė dengia kaptalą. tai man neaišku kaip tada apklijuojant nugarėlę oda su nugarėlės viršum ir apačia susitvarkyt. Kaip ten užlenkt ir klijuot odą, kad ta gilzė "nešviestų" Prisipažinsiu, aš dariau ją vos trumpesnę
Kitas klausimukas. Darant pusodinį įrišimą ar yra kokia taisyklė kas odos ir audinio sandūroj turi būt viršuje? ar oda turi užeit ant audinio ar audinys ant odos?
Trečias reikalas. Šiai knygai kaip ir ankstesnėm planavau dėt odinį šarnyrą, bet peilis jau taip atšipo, kad odą tik gadinsiu, o ne ploninsiu. Ar galima dėt tvirtą popierių? mat tada spalviškai geresnis derinys būtų su priešlapiais.

Dar pasigirsiu, kad laukiu po sekmadienio atvykstant knygos apie knygų darymą. sakau "darymą" o ne įrišimą, nes nemanau, kad ten bus rimti įrišimai nagrinėjami. Pirkau katę maiše, žiūrėsim ar bus verta kainos , papasakosiu plačiau kai jau turėsiu rankose.

triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pen. Lapkričio 18, 2011 22:59    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sarma rašo:

labai įdomu žiūrėt kaip ta konstrukcija atsidarinėja vartant knygą

tai man neaišku kaip tada apklijuojant nugarėlę oda su nugarėlės viršum ir apačia susitvarkyt. Kaip ten užlenkt ir klijuot odą, kad ta gilzė "nešviestų" Prisipažinsiu, aš dariau ją vos trumpesnę

Kitas klausimukas. Darant pusodinį įrišimą ar yra kokia taisyklė kas odos ir audinio sandūroj turi būt viršuje? ar oda turi užeit ant audinio ar audinys ant odos?

Trečias reikalas. Šiai knygai kaip ir ankstesnėm planavau dėt odinį šarnyrą, bet peilis jau taip atšipo, kad odą tik gadinsiu, o ne ploninsiu. Ar galima dėt tvirtą popierių? mat tada spalviškai geresnis derinys būtų su priešlapiais.

Dar pasigirsiu, kad laukiu po sekmadienio atvykstant knygos apie knygų darymą.

aha, ta konstrukcija ištiesų tobula ir graži lyginant su priklijuojamo viršelio (case) įrišimu. (nors gilzę kai kurie deda ir case įrišime)

padariau milžinišką klaidą, sakydama, kad juostelės ilgis kaip nugarėlės ištiesų jos ilgis (aukštis) toks, koks kietviršių, t.y. truputį ilgesnis už bloko nugarėlę ir kaip tik turi dengti kaptalą. atleiskit. o užsilenkia paprastai, tiesiog šonuose padarykit gilzėj (ties lenkimo vieta) nedideles įpjovas ir su stekais ar plonu kauliuku užkišit tuos užlenktus kraštelius. man irgi tai atrodė kosmosas, bet kai pabandai pasirodo įmanoma. pradžioj nelabai sekės užkišti taip, kad viduj raukšlių nepasidarytų, bet paskui nieko. žinoma užlenkinėti reikia pasistačius knygą ir atlapojus kietviršius.

pusodiniam oda apačioj, o popierius arba audinys ant viršaus.

šarnyrui kogero galima dėti ir tvirtą popierių, niekad nebandžiau, bet aiškiai audinys būtų geriau.

o knygą internetu pirkot? gal galit parodyt kurią, aš iškart matysiu kas prie ko.. arba pasirodykit kai gausit.

aš tai tykiai svarstau marmuruoto popieriaus internetu nusipirkt. bet laukiu progos ir kaupiuosi.. dabar jaukinuosi naują (augalinę) odą, (kuri elgiasi man visai neįprastai, per visus galus ir stebina ir nervina), ir naujus siūlus mmm
o metilceliuliozės (vadinsiu MC) klijus įsimyliu vis labiau, jie taip plačiai panaudojami (jau dalintis nebenoriu ).. dariau pusodinį įrišimą tai viršelio lininį audinį juo įklijinau, paviršius gavos kietas ir slidus, žo visiškai nesišiaušia siūlas, atsparumas trinčiai padidėja, ir nesitepa taip, savybės panašiai kaip specialios knygų drobelės (book cloth), tik šiuo atveju audinių spalvų ir raštų pasirinkimas palyginus neribotas. kitą pliusą atradau, kad priklijavus šilką, jei vėliau kažkur atšoko ir pasidarė pūslė ne bėda, užtepi tų klijų iš gerosios pusės ir prispaudi pirštu , išdžiūsta ir viskas čiki. ir dar kleisterinį popierių bandžiau su jais daryti (toks dekoruotas popierius priešlapiams ir viršeliams.) nu žodžiu lobis tie klijai.
Atgal į viršų
pepa
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 27 Rugsėjo 2009

Medaliai: 1 (Daugiau...)
2011 Birželis (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Št. Lapkričio 19, 2011 01:01    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sarma rašo:
Reikia kažką daryt, bo mūsų tema žiemos miegu tuoj užmigs

Taigi žiema juk ateina
Sarma rašo:
Dar pasigirsiu, kad laukiu po sekmadienio atvykstant knygos apie knygų darymą

Būtinai pasirodyk kai gausi,ir lauksiu tavo eksperimentų rezultatų.
O aš viliuosi kad Kalėdų Senis man vietoj visokių kvepalų gal padės tą knygą,kur triragis dar anoj temoj rekomendavo,aš ją amazon.com radau ir bandysiu seniui laišką rašyt ...

triragis rašo:
metilceliuliozės (vadinsiu MC)

Jei kalba eina apie Metylan,tai aš irgi juos galiu pagirt,nors tik šilką klijavau,bet nenuvylė ir kas svarbiausia dėmių nepalieka .bent jau man jie patiko,vienintelis minusas kad reikia pačiam pasiruošti.
Tiesa mačiau triragio knygą pusodiniu viršeliu SMe,ji tikrai verta dėmesio . .

Aš jums dar nesakiau,kad šiuo metu jau esu Londone,pas MB-jis jau senokai čia gyvena.Kelionė buvo planuota po Naujų Metų,bet pasigreitino,taip kad kolkas knygų reikmenys liko Lietuvoje, atsivežiau tik kartonus,nebent jei rasiu tinkamo popieriaus vietoje,gal ką pavyks sumeistrauti,nes knyga kurią dariau irgi liko nepabaigta namie.Kas svarbiausia nežinau kolkas net kur ieškoti,čia man šiek tiek sudėtingiau nei Kaune .Kalėdoms planuojam grįžt,tada gal pavyks atsivežti įrankius,vistiek kolkas nelabai kyla rankos kažką bedaryt.Pliusas tas kad pagalaiu turiu naują kompiuterį,nes nuo vasaros pradžios sugedo du nešiojami ir vienas stacionaras-žodžiu visi kompai nulūžo,o kadangi MB pats ITišnikas,tai niekam neleidžia taisyti,įsivaizduokit be kompo šiais laikais .Dabar belieka isitaisyt naują fotiką ir tada galėsiu vaidint

Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Sk. Lapkričio 20, 2011 15:47    Rašyti temą: Atsakyti su citata

triragis rašo:
padariau milžinišką klaidą

ai nieko tokio, nesikrimskit, svarbu kad dabar viską išsiaiškinom
triragis rašo:
šonuose padarykit gilzėj (ties lenkimo vieta) nedideles įpjovas

tai va pirmoj knygoj nedariau įpjovų, nesusiprotėjau. tai reiškias priklijuota viršelis ten neteisingai, bet dabar jau nepakeisiu, tebūnie. Ir taip kliurkų pilna knyga. Bet turiu dar vieną susiūtą bloką, jam ir gilzė bus teisinguoju būdu, ir aplenkdama viršelį įpjovas padarysiu.
triragis rašo:
šarnyrui kogero galima dėti ir tvirtą popierių, niekad nebandžiau, bet aiškiai audinys būtų geriau

Surizikuosiu pabandyt. Galų gale tai ne 100 metų gyvuosianti knyga, paprasta užrašinė

triragis rašo:
jaukinuosi naują (augalinę) odą

O, labai įdomu kas tai per oda. Reiks pagooglint. O kaip ji elgiasi, kad stebina ir nervina?
triragis rašo:
dariau pusodinį įrišimą tai viršelio lininį audinį juo įklijinau

gal tai knygutei su katinukais ir sagtele? Vat ir sakau, kodėl ten taip viskas idealiai lygu. Ir man labai patiko sagtelė joje. Vis galvodavau, kad jei pusodinis įrišimas skaido plokštumą vertikaliai tai labai rizikinga daryt horizontalias detales, kad dar labiau nesujauktum kompozicijos. Bet pasirodo, jei gerai apskaičiuoti dydžiai, detalių vieta viskas gaunasi puikiai.
triragis rašo:
kleisterinį popierių bandžiau su jais daryti (toks dekoruotas popierius priešlapiams ir viršeliams.) nu žodžiu lobis tie klijai.

Iškart lindau googlėn išsiaiškint kas tas yr- kleisterinis popierius. radau proceso paaiškinimą tokį

Į kelis indelius supilami pasiruošti klijai į kuriuos pridedama
tušo, guašo, akrilinių ar temperos dažų. Viena popieriaus lapo
pusė plačiu teptuku nutepama gautais spalvotais klijais ir
greitai, kol paviršius dar šlapias - dekoruojama įvairiausiais
įrankiais – šukomis, segtukais, teptukų kotais, įvairiomis
kempinėlėmis, antspaudais, kepimo formelėmis, pirštais.
Išpuoštas popierius paliekamas išdžiūti kambario temperatūroje.

Ar taip darėt? O kokį popierių naudojot? Būtinai pasirodykit rezultatą, įdomu.
Vat ir gerai, kad nepuolėm klijų dalintis. Lyg ir buvo ūpas, bet pamaniau, kad kol kas gadinu medžiagas tai šiuo etapu išlaidaut dar vengiu. Kai jau techninę pusę bent pakenčiamai perprasiu tada... (jei tik gyvenimo užteks)

Viliuos, kad niekas nesutrukdys vakaro, užbaigsiu knygutę, ryt pritaikysiu šviesesnę akimirką nupaveiksluot ir pasirodysiu

[ Sk. Lapkričio 20, 2011 15:54 ]
Pepa, kaip smagu, kad atsiradai. Aš jau tarptautinę paiešką ketinau skelbt
Kad darbo reikmenys liko namie ne didelė bėda, dabar gali generuot idėjas, o jau kai įrankius pasieksi tada net dulkės kils kaip darbuosiesi.

pepa rašo:
bandysiu seniui laišką rašyt

aha bandyk, jei gausi tai bus nenuginčijamas įrodymas kad Kalėdų senis išties yra

triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Sk. Lapkričio 20, 2011 17:11    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sarma rašo:

tai va pirmoj knygoj nedariau įpjovų, nesusiprotėjau. tai reiškias priklijuota viršelis ten neteisingai, bet dabar jau nepakeisiu, tebūnie. Ir taip kliurkų pilna knyga. Bet turiu dar vieną susiūtą bloką, jam ir gilzė bus teisinguoju būdu, ir aplenkdama viršelį įpjovas padarysiu.

O, labai įdomu kas tai per oda. Reiks pagooglint. O kaip ji elgiasi, kad stebina ir nervina?

Iškart lindau googlėn išsiaiškint kas tas yr- kleisterinis popierius. radau proceso paaiškinimą tokį
Ar taip darėt? O kokį popierių naudojot?

o toj pirmoj knygoj buvo priklijuojamas viršelis ar ne? nes įpjovas turėjau omeny tuo atveju, kai viršeliai jau pritvirtinti prie bloko ir tada aptraukiama kažkuo. o jei viršelis priklijuojamas tai oda (audinys) jau būna užlenktais kraštais, tai gilzė ko gero iš vidaus matos, bet tada galima gilzę trumpesnę (būtent nugarėlės ilgio) daryt.

visos odos (išskyrus pergamentą) yra rauginamos, kad išliktų elastingos, tamprios, lanksčios, žodžiu kaip gyvos (nes tikriausiai matėt, kad šiaip nudirtas kailis ar žalia oda išdžiūvus sukietėja ir tiek). dabar tai daroma chemikalais (chrominė oda), paprasčiau ir žymiai greičiau. o senovėj raugindavo kelis mėnesius mirkydami augalų (kurie turi taninu ar tanidų nepamenu, dažniausiai ąžuolo žievės) rauge (kvapelis būdavo ohoho). (na dar buvo riebalinis rauginimas, dėl suprantamų priežasčių labiau paplitęs šiaurėj). taigi, todėl ji ir vadinama augalinio rauginimo, ji žymiai brangesnė ir gaminama jos nedaug, bet ir visai kitokia ji. mano atveju pasitaikė gal nelabai kokybiška jei drabužinės odos tamprumu artimesnės gumai tai šita artimesnė popieriui - standi, nelanksti ir netampri, net plyšta kaip popierius klijai persigeria kiaurai dažai atvirkščiai, nenori įsigerti, negana to dažų spalvos reaguoja skirtingai (vieni gražiai pasidengia, kiti šuorais ir miltais kažkokiais), dar sureagavo su trintuku, ten kur prieš tai odą patryniau, dažant liko baisios dėmės dėja tokios ir liks. nu žodžiu neprognozuojama ir nesuvaldoma tokia man buvo. nu bet kitą syk žinosiu, keisiu taktikas. bet atradau vieną didelį jos pliusą, kuris neįmanomas su chromine oda - augalinę sušlapinus taip gražiai pasiduoda įspaudams, kad ideali rankiniam reljefo modeliavimui, kuomet piešinio reljefas išformuojamas stekais, skirtingos formos angaliais, tiesiog stumdant, įspaudžiant odos paviršių lyg molio lentelėj, kuris paskui išdžiūvęs sukietėja gaila, neesu tokia gera piešėja, kad panaudoti šią techniką efektingai, bet kažką teks galvoti, vistiek tą sąvybę reiks išnaudot kol turiu progą (odos gabalas kurį paėmiau buvo paskutinis)

o kleisterinis popierius visiškai teisingai. tik aš dar nebraižiau jokiom šukom, tiesiog prispaudžiau lapą prie stiklo (tiks ir popierius ar stalas) ištepto tokiu mišiniu, ir vėl atlipinau, liekia toks gražus kapiliarų ar šakelių raštas ( jo tankumas priklauso nuo klijų tirštumo). naudojau akvarelę, bet kai rankos daeis bandysiu su akrilu, nes noris ryškiau ir taip tie klijai spalvą nuslopina. o popierius koks tik nori, juk svarbiausia džiovinimas, aš naudojau storoką (bėda tik ta, kad kol klijai neišdžiūvę gi negali paslėgt, prilips, o kai išdžiūvę nebelieka prasmės slėgti ).

dabar viena ranka baiginėju tą dėmėtąją, o kita ranka eksperimentuoju su modelinu.

[ Sk. Lapkričio 20, 2011 14:32 ]
pepa, tikiuosi londone irgi nelabai ilgam..
Atgal į viršų
triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pir. Lapkričio 21, 2011 03:50    Rašyti temą: Atsakyti su citata

va mano kleisterinis popierius, pirmas ir greitas pabandymas.

Atgal į viršų
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Pir. Lapkričio 21, 2011 16:08    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Tai čia vadinamoji monotipija. Mokykloj taip atvirukus piešimo pamokoj darėm- ant paviršiaus pataškom dažų, prispaudžiam popierių ir kas gaunas tas Kai kelios spalvos tai labai egzotiški vaizdai išeidavo, paskui dar pripiešdavom kokias detales.
Jūsų greitasis pabandymas gražus, ypač žalias man patinka
tai va, naują pirkinį vartau. tiesą sakant, bijojau, kad nebūtų niekalas, bet pervertus sakau- visai neblogai.
Knyga ši

parsisiunčiau iš humanitas.lt
Anksčiau šiame knygyne aptikau "500 handmade books", tačiau tuo metu biudžete niekaip nebuvo galima įrašyt eilutės šiam pirkiniui. Kai eilutė atsirado, knyga prapuolė. Tai aptikus kitą, surizikavau įsigyt.
Ką galiu pasakyt. Pradžioj ABC, medžiagos, priemonės, terminai.
Tada didelis skyrius Folded Books- visokios lankstytinės knygos, su schemomis- išklotinėmis, na tokie a la origamiai. galima prigalvot jų pritaikymų- tarkim- knyga kaip sveikinimo atvirukas ar kt.
kitas skyrius Simply Glued. tai irgi lankstiniai su šiokiais tokiais paklijavimais, dar Perfect Binding aptartas (vis galvoju, kodėl jis perfect, nes gi absoliučiai netvirtas ).
Kiti skyriai:
Simply Sewn
Scrolls &Accordeons
Movable Books, na čia irgi visokios paprastos konstrukcijos, visų duotos schemos kaip lankstyt, ką susukt, kur suklijuot.
Toliau-
The Codex
Codex Variations. Čia man patiko, kad yra aiškiai aprašytas step by step Secret Belgian Binding. CSB vienas pavyzdys išaiškintas. taipogi yra koptų siuvimas viena ir 2 adatom. Yra ir apie nugarėlės apvalinimą su iliustracijom, bet kalbama tik apie case- bound atvejį.
Skyrius Envelope& portfolios- nesudėtingi objektai, lengvai
sukonstruojami.Cover Techniques- viskas apie viršelius
dar yra skyrius apie dėžučių gamybą- slipcase, clamshell ir kt.
reziumuojant- pradedančiam knygrišiui geras vadovėlis. Teks tobulint anglų kalbos žinias nors viskas iliustruota piešinukais, tai ir skaityt daug nereikia. Nuotraukyčių prie kiekvieno įrišimo yra- idėjų galima pasigraibyt.
Ai dar kaina- 67lt

triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pir. Lapkričio 21, 2011 16:46    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sarma rašo:

parsisiunčiau iš humanitas.lt

regis varčiau ją neseniai humanito knygyne. bet nesusigundžiau. tai ko man reikia ten nėra, daugiausia viskas jau žinoma, o pavyzdžiai nuotraukose kai kurie man pasirodė net nelabai tvarkingai atlikti bet pradedančiajam tokia knyga tikrai naudinga.
Atgal į viršų
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Pir. Lapkričio 21, 2011 20:12    Rašyti temą: Atsakyti su citata

triragis rašo:
pavyzdžiai nuotraukose kai kurie man pasirodė net nelabai tvarkingai atlikti

visiškai sutinku, man irgi taip pasirodė. Apskritai, nardant internete galima aptikt aibes nuotraukų darbų, kuriuose švelniai tariant atidumas smulkmenoms, išbaigtumas nuėjęs į antrą ar trečią planą. Ir ne tik knygose, taipogi ir kituose rankdarbiuose. Dažnai autoriai teisinasi, esą "toks buvo kūrybinis užmanymas, čia tokia meninės išraiškos forma", bet tokie pasiaiškinimai vargu ar logiški. gal būt šioks toks atsainumas ir galimas, jei tai siejasi su dirbinio bendra tematika, bet tas atsainumas turi būt taip jau apgalvotas ir atidirbtas, kad jo nebūtų galima vadint nekruopštumu.

man patiko mintis naujosios knygos įvade: daryt knygą metodu "working from the inside out"- tu pirmiausia turi rast žodžius, piešinius, o tada juos įrišt į knygą. Nebūtinai tiesiogine prasme, tiesiog įrišinėjant galvot apie tai, kas vėliau "gyvens" knygos viduje. na čia pafilosofavau mažumėlę, galima diskutuot, gal ir kitokių samprotavimų atsiras.

Rodausi savo netikėlio bloko (nedailiai suformuotais petukais, pernelyg aštriai suapvalinta nugarėle) išorę. Klaidas matau ir kiti mato, dabar trumpai apie viršelį. daryta ne case-bound, bet ryšiai įleisti viršelin. žinau, kad negerai užklijavau odą, nes gilzės neįpjoviau, o tada apvelkant oda ji kiek matosi (jei įdėmiai žiūri atvertus knygą). Dekoracija- sudžiūvęs vyšnios lapas iš tėviškės sodo. Apsaugot jam uždėta plastiko plėvelė ir tai yra tas daiktas, katras tarsi svetimkūnis tarp natūralių medžiagų- odos, lininio audinio, bet kaip kitaip tą trapų lapą apsaugosi

Knygutės matmenys 10 x 15cm.

ir va ką supratau- nugarėlės viršuj ir apačioj kai užlenkiam odą, nors ji ir kiek ploninta, sustorėjimas matyt. O kai užlenksim odą ji atsidurs gilzės viduj, tai to laiptelio gi nebus va ir patikrinsiu šį įtarimą su kita knyga.

gal dar yra kokių techninių klaidų, kurių neįžvelgiu ir apie kompoziciją/spalvas- prašom pakalbėt

Vavala
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pir. Lapkričio 21, 2011 21:19    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Kaip seniai buvau čia apsilankiusi, labai geros įdėjos ir darbeliai gal kada vėl užeis noras rišti knygutes, kai bus daugiau laiko
Čiūva
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pir. Lapkričio 21, 2011 22:01    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sarma, tu kaip visada vis labiau stebini.
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką Apsilankyti vartotojo tinklapyje
pepa
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 27 Rugsėjo 2009

Medaliai: 1 (Daugiau...)
2011 Birželis (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Antr. Lapkričio 22, 2011 01:29    Rašyti temą: Atsakyti su citata

triragis rašo:
pepa, tikiuosi londone irgi nelabai ilgam

Vat tame ir bėda kad tikriausiai ilgesniam laikui... MB vienas jau nenori ilgiau būti ir manau jis teisus...deja taip jau yra .Bet viliuosi gal po truputį mano dienotvarkė su laiku susidėstys ir vėl ramiai galėsiu rišti knygas vakarais,kaip tai dariau prieš gerą pusmetį ,nes paskutiniu metu man to labiausiai trūksta.

Sarma rašo:
Aš jau tarptautinę paiešką ketinau skelbt

Nugi niekur nepasislėpsi

triragis rašo:
va mano kleisterinis popierius, pirmas ir greitas pabandymas.

Aš irgi dariusi tą vadinamą monotipiją,berods guašu,atvirutėms esu naudojusi,neblogas rezultatas gaunasi ,fainai kad galima priešlapiams naudot,kai nerandi tinkamo popieriaus namie pasigamini ir problema išspręsta .

Sarma rašo:
Rodausi savo netikėlio bloko (nedailiai suformuotais petukais

Nu jei spręsti pagal nuotraukas,tai visai neatrodo kad tas blokas netikėlis, nieko griešno nesimato-knygelė labai miela,juolab kad myliu rudenį,tai bet kas šia tema-spalvos,motyvai ir t.t. man labai prie širdies .
Tik niekaip neįžiūriu kokia odos spalva-juoda ar ruda?

Sarma rašo:
tai to laiptelio gi nebus

Jis truputį matosi(dar dažniausiai fotikas savo juodą darbą padaro pryškindamas daugiau nei yra realiai),bet vaizdo tikrai nedarko ir pati knyga atrodo labai tvarkinga ,jauki-čia gal tas lapas jaukumo priduoda.
Reziume-šauniai tu čia darbuojies,turėsit su triragiu laikyt frontą kol aš vėl prie jūsų prisijungsiu...Tikiuosi po švenčių jau galėsiu imtis darbų,o per tą laiką idėjų pakaupsiu .

Rodyti pranešimus nuo ankstesnio:   

Pardoutuvių katalogas block

Pradėti naują temą   Ši tema uždaryta. Jūs negalite redaguoti pranešimų ar rašyti atsakymų    Pagrindinis puslapis -> Rankdarbiai iš popieriaus Visos datos yra GMT + 3 valandos
Puslapis 2051

Pereiti į:  
Jūs negalite rašyti naujų pranešimų į šį forumą
Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite ištrinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite dalyvauti apklausose šiame forume

Copyright © 2006-2015 auksarankes.lt Visos teisės saugomos Lietuvos Respublikos įstatymų
Draudžiama be raštiško www.auksarankes.lt leidimo naudoti ir platinti šiame tinklalapyje esančią bet kokią grafinę bei tekstinę informaciją kitose interneto svetainėse bei žiniasklaidos priemonėse.