Knygrišystė. Gaminame knygeles patys 2
Pradėti naują temą   Ši tema uždaryta. Jūs negalite redaguoti pranešimų ar rašyti atsakymų    Pagrindinis puslapis -> Rankdarbiai iš popieriaus
Rodyti ankstesnę temą :: Rodyti sekančią temą  
Autorius Pranešimas
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

Prisijungė: 09 Lapkričio 2009
Pagyrimų: 6

Medaliai: 2 (Daugiau...)
2010 Gruodis (Suma: 1) 1 vieta (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Antr. Lapkričio 22, 2011 09:40    Rašyti temą: Atsakyti su citata

pepa rašo:
Tik niekaip neįžiūriu kokia odos spalva-juoda ar ruda?

Dėkoju pepa
Oda juoda kaip ir priešlapiai. Ir po lapu tas pats juodas priešlapių popierius paklijuotas tame langelyje.

pepa rašo:
turėsit su triragiu laikyt frontą kol aš vėl prie jūsų prisijungsiu...

Na mano pečiai dar silpnoki , bet bandysiu kaip nors , nepasiduosiu ir fronto linija bus laikoma, tikrai

[ Antr. Lapkričio 22, 2011 09:43 ]
Vavala rašo:
gal kada vėl užeis noras rišti knygutes, kai bus daugiau laiko

jei tikrai užeina noras tai ir darbuokis nieko nelaukdama. Kaip sakant, tuo pačiu laiku. Manau, kad jei noras yra tai ir laiko kokiu tai stebuklingu būdu atsiranda.

Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 01 Sausio 1970
Pagyrimų: 1

Pati pačiausia (Suma: 1) 2011 Rugpjūtis (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Antr. Lapkričio 22, 2011 11:20    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sarma rašo:

visiškai sutinku, man irgi taip pasirodė. Apskritai, nardant internete galima aptikt aibes nuotraukų darbų, kuriuose švelniai tariant atidumas smulkmenoms, išbaigtumas nuėjęs į antrą ar trečią planą.

ir va ką supratau- nugarėlės viršuj ir apačioj kai užlenkiam odą, nors ji ir kiek ploninta, sustorėjimas matyt. O kai užlenksim odą ji atsidurs gilzės viduj, tai to laiptelio gi nebus va ir patikrinsiu šį įtarimą su kita knyga.

nieko keisto dėl darbų kokybės internete, kai darbus, o net ir pamokas deda žmonės patys tik vakar su knygrišyste susipažinę tai taip ir gaunas. reikia galingus filtrus įjungt, kad atsirinkt kuom tikėti, o kuom ne. todėl ir nepirkau tos knygos, užuodžiau neprofesionalumą ir nenoriu, kad mane apgaudinėtų ir iš to pelnytusi tie, kurie to nelabai verti. kaip ir receptų knygas dabar rašo kas netingi. ne ką geresni ir mūsų prekybininkai, vežantys tik einamiausias prekes. mačiau gutermano firmos vielų yra, o siūlų tos pačios firmos atvežt negali.

knyga puiki, nėra ką pridurti net tie užlenktų kraštelių laipteliai puikiai žiūrisi, nes dailiai padaryti. bet nesuprantu kaip ten užlenkta, prieš klijuojant odą ant nugarėlės? tai gaunas užlenkimas tarp odos ir gilzės ar kaip? čia ta gilzė, kuri trumpesnė už viršelius? užkišus už gilzės laiptelio gal ir nebus, bet šioks toks sustorėjimas gali matytis jei oda bus per stora.

mano spaustuvas visai sutrupėjo, o naujas vis dar nesirodo tai siūnu visokias knygeles atvirom siūlėm, kurioms nereikia spaustuvo, gal pasirodysiu greit.

pepa, tik neprapulkit, o tai tik dėl judviejų su sarma aš čia trinuosi po švenčių lauksim darbų
Atgal į viršų
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Antr. Lapkričio 22, 2011 14:30    Rašyti temą: Atsakyti su citata

triragis rašo:
nesuprantu kaip ten užlenkta, prieš klijuojant odą ant nugarėlės? tai gaunas užlenkimas tarp odos ir gilzės ar kaip? čia ta gilzė, kuri trumpesnė už viršelius?

Ačiū, triragi, man išties labai svarbi jūsų nuomonė.
Kadangi nesusigaudžiau dėl gilzės įpjovimo tai oda užlenkta prieš klijuojant, t.y. lenkimas yra tarp odos ir gilzės. Čia ta knyga, kurios gilzė trumpesnė už viršelius. Turiu dar vieną bloką, tą kurio "peteliai nužygiavę būriu", nepaisant to nužygiavimo vienam gale vaizdas visai neblogas. tai vat tai knygai darysiu normalaus ilgio gilzę ir užlenkimas bus teisingas.
Apskitai gilzė man patiko, nes tada tokia lygi, daili nugarėlė būna.
tiesa, tai kitai knygai darysiu netikruosius ryšius, dar vienas eksperimentas taip sakant.

Ar jau galim išvyst augalinės odos knygą Labai papuoštų temą
Ir tas dabar siuvamas knygutes pasirodykit būtinai, reikia, kad temoj būtų teisingų darbų, o ne vien pradedančiųjų eksperimentai. Kad naujai užsukę auksarankės matytų kaip išties turi atrodyt kokybiškas ir apgalvotas daiktas, kad būtų stimulas tobulėt pradedančiosioms

triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Tr. Lapkričio 23, 2011 16:02    Rašyti temą: Atsakyti su citata

ai nieko ten blatno, kad augalinė oda išoriškai tas visai nesimato ir niekuo nesiskiria, čia tik dirbant skirtumas pasireiškia. dedu tik tam, kad pasakyt, nugarėlėj karoliukus ant siūlų vėriau ne vien dėl grožio, kai knyga guli atversta karoliukai ne tik tiem siūlam, bet ir kitoms nugarėlės pynutėms neleidžia liestis prie stalo paviršiaus ir taip apsaugo siūlą nuo kliuvimo ir trynimosi, kad nenusidėvėtų ir nenutruktų. tą pačią funkciją senose didelėse knygose atlieka visokie kabošonai ir kojelės kampuose ant viršelio, kurie knygai gulint neleidžia odai ar aksomui trintis į visokius paviršius.

http://s017.radikal.ru/i421/1111/ba/baacaec678f9.jpg
Atgal į viršų
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Tr. Lapkričio 23, 2011 20:58    Rašyti temą: Atsakyti su citata

triragis rašo:
kad augalinė oda išoriškai tas visai nesimato ir niekuo nesiskiria, čia tik dirbant skirtumas pasireiškia. dedu tik tam, kad pasakyt, nugarėlėj karoliukus ant siūlų vėriau ne vien dėl grožio,

O jau spalvos na man čia taip dvelkia Provansu
pasakojot, kad nervino oda, tie susiplėmavimai, bet kai nieko nežinąs apie knygos gimimo procesą žiūrovas stebi, atrodo, kad tie "debesėliai" sumanyti tyčia. Man atrodo, kad tai knyga jau turinti savo istoriją, jau "pabuvusi", jau liesta, vartyta. Na kažkas tokio yra, net nežinau kaip apibūdint.
labai gražiai dera karoliukai ir štai kaip išmintingai sumanyta- dekoras + apsauga. Net pavydžiu tokio sugebėjimo pramatyt kelis žingsnius į priekį

triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Tr. Lapkričio 23, 2011 21:39    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sarma rašo:

dėkui, tiesiog nuotrauką parinkau tokią, kur didysis "debesėlis" (apatiniam kietviršį) matosi blogiausiai.. bet tikiuosi vėliau knyga besitrindama virtuvėje dėmių prisigaudys tai susiniveliuos viskas šiaip nesisekė labai su ja ir dar vienas dalykas, viršeliai išsirietė (bliūdu, t.y. visi keturi kampai), visa laimė, kad tai albumas, (sakė žmogus nori patiekalų nuotraukas dėti) nugarėlė platesnė, ir kad riečias į vidinę pusę, tai pozityvi forma ne taip akį rėžia, žodžiu ne knyga, o kamuolys su karoliukais kalta pamušalinė detalė, nes ji buvo išsigaubusi ir viršelį išgaubė tai dabar nežinau tik kas joje kaltas, tas šilkas (gal labai traukias), tas kartonas neaiškus, ar klijai su savo gausia drėgme, nes jau imu bijot visų trijų , kadangi tas pats buvo ir dėžutę darant būtens su tom pačiom medžiagom. turiu įtarimą, klijuojant pamušalą ant kartonėlio gal reikėjo pirma jį išdžiovint (kad susitrauktų), o tik tada užlenkt šilko kraštus, nes įtariu gal todėl rietėsi ne paprastai į du šonus, o bliūdu, t.y. į visus keturis šonus.. tad kitą kart reiks pabandyt kitaip.
Atgal į viršų
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Pen. Lapkričio 25, 2011 18:53    Rašyti temą: Atsakyti su citata

triragis rašo:
turiu įtarimą, klijuojant pamušalą ant kartonėlio gal reikėjo pirma jį išdžiovint (kad susitrauktų), o tik tada užlenkt šilko kraštus

labai tikėtina ši priežastis nes kai kurie audiniai sušlapę ir džiūdami mėgsta trauktis

Mano klausimams galo nėr
Šiandien pasiskolinau tokį savadarbį medžio degintuvėlį ir pabandžiau paišyt - rašyt ant odos. Kvapas ne šanel, bet kitaip ir būt negali. įkaista tas agregatas iki raudonumo ir štai- jei brauki vos liečiant ir greit- linija labai neišraiškinga gaunasi. Jei stipriau paspaudi- linija graži, bet oda ima raitytis, susibanguoja. Oda plona, patampiau- ir bangos apsilygino mažumėlę, kažin, gal klijuojant ant kietviršio ir visai išsilygintų.
o gal pernelyg aukšta temperatūra? Kokiu įtaisu jūs darbuojatės? Radau senukuos štai tokį http://www.e-senukai.lt/...auto.../400609402600_1.html
Gal tie pirktiniai taip stipriai iki raudonumo nekaista

Ar tiktų aniliniai dažai (kur audinius dažo) odai spalvinti? Mat turiu tokios "paršelio spalvos" odos, patikrinau ji vandenį geria, tai galima būtų paspalvot

triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pen. Lapkričio 25, 2011 19:51    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sarma rašo:

Jei stipriau paspaudi- linija graži, bet oda ima raitytis, susibanguoja. Oda plona, patampiau- ir bangos apsilygino mažumėlę, kažin, gal klijuojant ant kietviršio ir visai išsilygintų.

Ar tiktų aniliniai dažai (kur audinius dažo) odai spalvinti? Mat turiu tokios "paršelio spalvos" odos, patikrinau ji vandenį geria, tai galima būtų paspalvot

oi, su savadarbiu aš bijočiau, jau ir pirktinis man nejaukus, toks karštas ne duok die prisilies kur.. tik ant dažytos odos jo negalima naudoti, pradeda tie dažai lydytis, trauktis ir dvokti, nesąmonė gaunas. o pats odos kvapas ištiesų irgi nekvepia, nors man jau pradeda kvepėt aš turiu tokį senuką grynai tarybinių laikų, prieš dešimt metų jų buvo labai sunku gauti, dabar jau matau įveža nemažai, bet dar nieko iš jų nebandžiau, manau irgi įvairios kokybės jų yra.. man patinka tuose naujuose, kad kartais komplektuojami skirtingi antgaliai, galima skirtingo storumo ar formos linijas daryt.
taip, lėtai deginant ar stipriau spaudžiant gauna daugiau karščio, vėliau pratampant gali ir įtrukti. bet šiaip deginimas vyksta kai viršelis jau aptrauktas, t.y. kai oda jau priklijuota ant kartono, tada nieks nesibanguoja (ir žinoma, plona oda labiau deformuojas nei stora). na tik prieš tai vistiek visada verta ant atraižos pasibandyti, kad sužinoti kaip oda reaguoja, ar kokie dažai, impregnantai su karščiu nesureaguoja, gal paviršius negražiai traukias, gal sminga kiaurai ir pan..

jei oda tikrai nedažyta, anilininiai dažai turėtų tiktų, ir geriau tie, kurie skirti vilnai, jie stipresni, o oda sunkiai dažoma medžiaga. kaip ir vilna. išbandykit būtinai ir parašysit kaip sekės.
einu fotografuoti dviejų knygučių..
Atgal į viršų
triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pen. Lapkričio 25, 2011 22:40    Rašyti temą: Atsakyti su citata

štai nauji eksperimentai, dvi knygelės, maždaug pusė delno dydžio, viena aksominiu viršeliu ir su modelino detalėm, kitos viršelis ištisai iš modelino. (dar nesusigulėjusios, tai žiojas, bet ryt poryt bus normaliai.. )

bet sintetines medžiagas (šiuo atveju modeliną), naudoju tik tada, kai man reikiamų tam tikrų savybių negaliu išspaust iš natūralių medžiagų. man reikėjo švytėjimo, kadangi jonvabaliai tam reikalui nepasirašė, tai griebiausi modelino. štai taip tos knygelės atrodo tamsoje:

fosforas mane žavi nuo vaikystės , o jonvabaliai apskritai nuostabių jaunystės naktų prisiminimas...
Atgal į viršų
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Pen. Lapkričio 25, 2011 22:42    Rašyti temą: Atsakyti su citata

triragis rašo:
oi, su savadarbiu aš bijočiau

matydama kokia ten konstrukcija prieš jungiant dėl viso pikto persižegnojau, tačiau baimė greit išgaravo.
triragis rašo:
deginimas vyksta kai viršelis jau aptrauktas, t.y. kai oda jau priklijuota ant kartono, tada nieks nesibanguoja

na kaip gi taip nepagalvojau, tikrai bandysiu priklijuot ant kartono odos gabaliuką ir žiūrėsiu kas tada gausis.

[ Pen. Lapkričio 25, 2011 22:49 ]
triragis rašo:
štai nauji eksperimentai

oho, tai čia tas modelinas toks fosforescuojantis
Netikėtas sprendimas tikrai. Ale tuom ir įdomus, jau vien ko vertas vaizdas patamsiuos. Išradinga

triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pen. Lapkričio 25, 2011 23:51    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sarma rašo:

oho, tai čia tas modelinas toks fosforescuojantis

aha, senai jau jį nusižiūrėjau, bet tik dabar išbandžiau . prisigaminau detalių tai kurį laiką švytėsiu. (dar kalėdoms dovanų raktų pakabukų prisidariau ). vis įsivaizduodavau, kai išjungi šviesą, o lentynoj knygos nugarėlė šviečia. tai dabar ieškau būdo, kaip tą padaryt ant lenktos nugarėlės. beje gėlytės fonas iš pusiau skaidraus modelino, ne stiklas aišku, bet jei po apačia užrašas tamsiom didelėm raidėm tai persišviečia, gaila pamiršau tą nufotografuot.
Atgal į viršų
pepa
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 27 Rugsėjo 2009

Medaliai: 1 (Daugiau...)
2011 Birželis (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Št. Lapkričio 26, 2011 00:09    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sarma rašo:
tai galima būtų paspalvot

Nugis...jaučiu greit naujienų bus ir dar kokių įdomių .

Triragio darbai kaip visada aukščiausio lygio .
Receptų knyga puiki,niekaip nepasakysi kad ten kas nors nesisekė .
Pavydžiu mokėjimo piešti,niekaip man nesigautų...Čia jau matyt dievo neduota .
O šitos mažylės tai išvis kažkas nerealaus ...dar šviečia tamsoje,superinė mintis .Pati gražiausia man-aksominė.
Aplamai aksomas viena iš mano mylimiausių medžiagų,deja kiek neieškojau niekur jos pirkti neradau-plius bet kokią plaukuotą medžiagą pardavėjos bando įsiūlyt kaip aksomą ir dar pyksta,kai pasakai kad čia ne aksomas...Dabar pagalvojau gal vistik reikejo sekondhanduose paieškot,juk medžiagą be problemų galima išskalbt .
Reiktų ir man sau tokią rankinukinę knygutę pasidaryti...
Kadangi vis pasmalsauju triragio temoj SMe,tai mačiau kad mano favoritė-aksominė knyga pas graikus nukeliavo ir jos egzitencija prasmingai tęsiama .

triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Št. Lapkričio 26, 2011 01:23    Rašyti temą: Atsakyti su citata

pepa rašo:

Pavydžiu mokėjimo piešti,niekaip man nesigautų...Čia jau matyt dievo neduota .

oi ne ne, man kaip tik ir neduota, jei būtų duota piešinį naudočiau dažniau ir geriau, o čia ilgo ir nuobodaus eskizavimo rezultatas..
Citata:

mačiau kad mano favoritė-aksominė knyga pas graikus nukeliavo ir jos egzitencija prasmingai tęsiama .

oo taip, negaliu atsidžiaugt į kokias geras rankas ji papuolė bus meno kūrinys.. (lietuvoje tokių knygos "vartotojų" nerasi, jau vien todėl, kad mūsų tie keli bibliofilai orientuoti vien į lietuvių kalbos/knygos istoriją. o likusi dauguma "nešvaistys" tokiem dalykam pinigų. tas žmogus pats teisininkas, bibliofilas, sakė graikų šiandieninė knygrišystė irgi ne aukštumoj. dar jam labai svarbu buvo ar gerai rašosi/piešiasi ant to rankų darbo popieriaus, tai liko baisiai patenkintas. čia vis tie MC klijai kalti )

[ Pen. Lapkričio 25, 2011 22:38 ]
pepa rašo:

Aplamai aksomas viena iš mano mylimiausių medžiagų,deja kiek neieškojau niekur jos pirkti neradau-plius bet kokią plaukuotą medžiagą pardavėjos bando įsiūlyt kaip aksomą ir dar pyksta,kai pasakai kad čia ne aksomas...

taip taip, (čia gal todėl, kad anglų kalboj berods visi pukuoti audiniai velvet vadinami ), o po dešimto nusipirkto "aksomo" ir aš jau pradedu matyt kuris tikras ir kokybiškas, o kuris ne. aš irgi jį labai pamėgau , labai patraukli, iškilminga ir paslaptinga medžiaga, net gaila paprastiem įrišimam, kaip šis, naudot. čia tai tėtis atraižų buvo davęs, (kažkada sau varlytę darėsi ), plaukelis jo toks trumpas ir labai laabai tankus, bet parduotuvėse tokio nemačiau, tik dabar neseniai kažką panašaus radau, buvo parašyta prancūziškas aksomas tai nusipirkau gabalaitį. dabar laukiu kol sugalvosiu ką su ja daryt.
Atgal į viršų
Vavala
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Medaliai: Nieko

PranešimasParašytas: Št. Lapkričio 26, 2011 14:18    Rašyti temą: Atsakyti su citata

triragi, susidomėjau tavo 2-tra knygute tai paklausiu, kokio storio dariai viršelį iš modelino ?
triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Št. Lapkričio 26, 2011 16:33    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Vavala rašo:
triragi, susidomėjau tavo 2-tra knygute tai paklausiu, kokio storio dariai viršelį iš modelino ?

nu šį kart nestorai, nes norėjau, kad persišviestų tas skaidrusis modelinas. apie pora mm, vietomis gal ir ploniau, nes kočioju rankom, ne aparatu. o šiaip geriau storiau daryt, 3- 5 mm, nes plonas per lankstus ir per minkštas gaunas (gulėdamas ant nelygaus paviršiaus ir susibanguoti gali), ypač jei formatas bus didesnis.
Atgal į viršų
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Št. Lapkričio 26, 2011 23:38    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Rodau odos deginimo eksperimentus. Ten kur paukštelis- rausvos spalvos (nuotraukoj atrodo pilka skelta oda, vienoj pusėj pūkelis, kita lygi, tiksliau joje matyt odai būdingos duobutės, linijos, toks odos raštas. Deginant priklijuotą oda nesiglamžė, tik abipus linijos jausdavosi, kad oda kiek įsitempia.
Kur užrašas "knyga" odos abi pusės labai vienodos, oda standi, kietoka, visai nesitempė deginant, joje rašyt patiko labiausiai.
Trečia- taipogi skelta oda, pilkšva, elgėsi taip pat kaip pirma aprašyta.
Dar nupaveikslavau įrankį, kad jus pagąsdinčiau

Dažymo rezultatas. Sunkiausia susigaudyt, kokios koncentracijos pasidaryt dažus, nes džiūnant jie šviesės. tepiau teptuku, foną ir kempinėle bandžiau, fono ruda spalva labai negraži. Kai išdžiūvo, neapsidžiaugiau- plėmai matyt dėl to, kad oda jau dažyta negana to ir dėvėta. Tai dar būtų pusė bėdos, bet... perbraukus pirštu pastebėjau, kad tepa. Reiškia, dažai gerai neįsigėrė

Antrame pavyzdy padažiau raides rudais dažais, bet čia nepastebėjau, kad išdžiūvę dažai teptų

trečias pavyzdys dažytas rudais dažais gavosi visai negražus, net nerodau.
Apibendrinant- dėvėtos odos dažymas vargu bau ar būtų apvainikuotas sėkme.

triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Sk. Lapkričio 27, 2011 00:29    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sarma rašo:
Deginant priklijuotą oda nesiglamžė, tik abipus linijos jausdavosi, kad oda kiek įsitempia.

taip ir turi būt o jei per ilgai palaikai, tai ir įtrūkimų toj linijoj atsiranda.
Citata:

Dažymo rezultatas. Sunkiausia susigaudyt, kokios koncentracijos pasidaryt dažus, nes džiūnant jie šviesės. tepiau teptuku, foną ir kempinėle bandžiau, fono ruda spalva labai negraži. Kai išdžiūvo, neapsidžiaugiau- plėmai matyt dėl to, kad oda jau dažyta negana to ir dėvėta. Tai dar būtų pusė bėdos, bet... perbraukus pirštu pastebėjau, kad tepa. Reiškia, dažai gerai neįsigėrė
Antrame pavyzdy padažiau raides rudais dažais, bet čia nepastebėjau, kad išdžiūvę dažai teptų
.

čia su anilinu? vilnos ar medvilnės? jau pastebėjot tikriausiai, kaip skirtingai skirtingos odos reaguoja, tad bandyti paspalvinti reikia visada gali kartais ir maloniai nustebinti. (aš apskritai gavus naują odą išbandau ant jos visas technologijas, ir ta, kuri ant tos odos geriausiai atsiskleidžia, lengviausiai pasiduoda, tą ir stengiuosi su ja naudoti). į plėmus galima nereaguoti, jei jie švelnūs ir jei neišduoda būtent padėvėjimo žymių.
o dėl dažų koncentrato, iš praktikos galiu pasakyti, neužtirštinkit, tada labiau tepa. geriau darykit skystesnius/šviesesnius, bet tepkit keliais sluoksniais (kiekvieną sluoksnį išdžiovinant), paprastai su kiekvienu sluoksniu spalva tamsėja/intensyvėja , o paskui taip baisiai netepa. beto taip galima išgaut gana erdvišką, gana tapybišką vaizdelį, formų apimtis. (nors skaitos daiktų dekore geriau naudoti dekoratyvų, t.y. plokštuminį vaizdavimą). o dėl to tepimo, oda (tik ne skeltinė) paskui yra vaškuojama, tai dažniausiai dažų perteklius nusivalo, o tai kas įsigėrė lieka, tad paskui nebetepa.
beje, pabandykit atvirkštinį eksperimentą - pabandykit nuplauti (teptuku ir vandeniu) tas vietas, kurias dažėt, matysis kiek dažai imlūs/atkaklūs..
Atgal į viršų
Vavala
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Sk. Lapkričio 27, 2011 11:35    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Dar paklausiu ne į temą Kai darai viršelį iš odos ir nori odą užlenkti į vidu ji tokia iškili gaunas, kaip ja labiau priglausti, prispausti prie viršelio? (jei supratot apie ką aš čia )
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Sk. Lapkričio 27, 2011 11:39    Rašyti temą: Atsakyti su citata

triragis rašo:
čia su anilinu? vilnos ar medvilnės?

taip, aniliniai skirti medvilnei. Kaip minėjot vilnos dažai būtų geriau, bet tokių neturėjau savo atsargose.
triragis rašo:
oda (tik ne skeltinė) paskui yra vaškuojama

va šitai man naujiena, vis galvodavau, kodėl dažytų odinių daiktų paviršius toks švelnus.
triragis rašo:
pabandykit nuplauti (teptuku ir vandeniu) tas vietas, kurias dažėt, matysis kiek dažai imlūs/atkaklūs..

būtinai pabandysiu, nes man nepatinka dabartinis odos paviršius, žiūrint atrodo, kad ji kažkuo lyg padengta, gal tą neįsigėrusių dažų sluoksnį pavyks likviduot. O va rudosios kietos odos paviršius visai kitaip matosi- dažai gerai sulindo odon, jokio tepimo. Tai vat ir gaila, kad ta oda jau turi spalvą ir nieko daugiau neprispalvosi.
Lekiu tęst eksperimentų (kvailystes tikriausiai darau eksperimentuodama su dėvėtom odom, bet esu sau davus žodį negadint gerų odų kol vyksta mokymosi- klaidžiojimo procesas).

[ Sk. Lapkričio 27, 2011 11:49 ]
Vavala rašo:
Kai darai viršelį iš odos ir nori odą užlenkti į vidu ji tokia iškili gaunas, kaip ja labiau priglausti, prispausti prie viršelio?

Klausimas net labai į temą
Tas odos kraštas, kuris užsilenkia- užlaida yra ploninama. Jei oda stora, reikia nudremžti jos vidinį (plaukuotą) sluoksnį per visą užlaidos plotį, o jei plona tai gali tik pačią briaunelę paplonint. ploninimas vyksta naudojant specialiai tam skirtą peilį. Jei ploninama tik pats pakraštėlis tai ir su skalpeliu galima tai padaryt, bet tas peilis yra žymiai geriau.
štai kaip vyksta procesas

iliustraciją paėmiau iš http://micaherwin.wordpress.com/

Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Sk. Lapkričio 27, 2011 20:34    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Pabandžiau nuplaut dažytos odos paviršių. neįsigėręs dažų sluoksnis nusiplovė, pašviesėjo piešinys. dar prie to paties pabandžiau paišyt akrilu ant skeltinės odos. Šių dažų sluoksnis dengia "aklinai", gal kokiam nedideliam motyvui galima taikyt, bet kažkaip nenatūraliai atrodo.
Vavala
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Sk. Lapkričio 27, 2011 20:36    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sarma ačiū už vertingą informaciją
triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Sk. Lapkričio 27, 2011 21:31    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sarma rašo:
Pabandžiau nuplaut dažytos odos paviršių.

per visą plotą? kaip plovėt? bet vistiek šiek tiek spalva lieka matytis?
Atgal į viršų
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Sk. Lapkričio 27, 2011 22:55    Rašyti temą: Atsakyti su citata

kadangi visas plotas to gabaliuko buvo dažytas tai visą plotą ir ploviau- po vandens srovele laikydama šepeliu pašiūravau, o tada sausinau popieriniais rankšluosčiais tol, kol dažai jų nebetepė. Spalva liko matytis pakankamai gerai tik šviesesnis atspalvis.
Aišku, dažant odą tikrai knygai su plovimais nežaisi, geriau tept dažus sluoksniukais, per kelis kartus. Manyčiau čia ir buvo klaida- iš karto dėjau per didelės koncentracijos dažus, jie nespėjo dorai įsigert, o išdžiūvus liko paviršinis sluoksnis.

triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pir. Lapkričio 28, 2011 00:28    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sarma rašo:
Manyčiau čia ir buvo klaida- iš karto dėjau per didelės koncentracijos dažus, jie nespėjo dorai įsigert, o išdžiūvus liko paviršinis sluoksnis.

ne dėl to, kad nespėjo, manau dėl to, kad kuo didesnė koncentracija, tuo blogiau tam vandeny ištirpsta dažai, todėl ir negali įsigert, ir lieka paviršiuje tas perteklius. nu kažkas panašaus.
beje, tikiuosi aišku, kad dažymas kaip ir deginimas vyksta kai viršelis jau aptrauktas. taigi ir išplauti po srove jau nepavyktų . na galima šiek tiek sudrėkintais vatos tamponėliais paplaut spalvą jei noris pašviesint, bet jei bus per daug šlapias gali dažus "išskleisti", t.y. kai pigmentas suplaukia į dėmės pakraščius. beje irgi galima paeksperimentuot ir aptaškyt dažytą gaminį, pažiūrėt kas bus jei tokia avarija ištiktų vėliau.. nors vaškavimas paskui šiek tiek impregnuoja. turiu pufą dažytą tokiais dažais (tik tiesa jis ne vaškuotas, o lakuotas, bet vanduo vistiek per tą laką persigeria), penkiolikos metų senumo, tai ko tik jis nematė, kuom tik nebuvo aptaškytas per tą laiką, bet nei rūbus sutepė sėdint, nei išbluko, nei tų aptaškymų dėmės nesimato. nors kaip sakiau, daug kas nuo odos priklauso, kuo oda kietesnė tuo sunkiau tie dažai "kimba".

psio, baigiu ryt paskutinę knygutę ir išeinu nuo knygrišystės neribotam laikui atostogų.. bent jau kol spaustuvo sulauksiu. reikia rimtos pertraukos, per daug jau prisikaupė dėžėj.. o ir nusibodo...

matyt kalėdos artėja.. aba pilnatis..
Atgal į viršų
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Pir. Lapkričio 28, 2011 12:25    Rašyti temą: Atsakyti su citata

triragis rašo:
psio, baigiu ryt paskutinę knygutę ir išeinu nuo knygrišystės neribotam laikui atostogų.. bent jau kol spaustuvo sulauksiu. reikia rimtos pertraukos, per daug jau prisikaupė dėžėj.. o ir nusibodo...

Atostogos yra geras daiktas. Kartais iš tiesų reikia atitrūkt nuo to, kuo gyveni kasdieną, o grįžus atsiranda ir naujų minčių, ir naujas įkvėpimas aplanko.
O prisikaupusi dėžė tikėkimės, kad ištuštės prieš Kalėdas. Mano dėžė nespėja prisikaupt- išdalinu ką padarius. Jei pavyksta geriau, būtų labai smagu ir kokį pinigėlį gaut, nes žaliavos kainuoja kaip ne kaip Bet man regis su tokių daiktų realizacija nėr labai lengva. Nes žmonėse požiūris į rankų darbo knygas išties yra savotiškas.
Bet temon užbėkit ir per atostogas. Netrukus pasirodysiu knygutę su netikraisiais ryšiais. Ir receptų knygą užsimaniau padaryt (čia jūsiškė paskutinioji knyga paskatino)

Rodyti pranešimus nuo ankstesnio:   

Pardoutuvių katalogas block

Pradėti naują temą   Ši tema uždaryta. Jūs negalite redaguoti pranešimų ar rašyti atsakymų    Pagrindinis puslapis -> Rankdarbiai iš popieriaus Visos datos yra GMT + 3 valandos
Puslapis 2151

Pereiti į:  
Jūs negalite rašyti naujų pranešimų į šį forumą
Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite ištrinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite dalyvauti apklausose šiame forume

Copyright © 2006-2015 auksarankes.lt Visos teisės saugomos Lietuvos Respublikos įstatymų
Draudžiama be raštiško www.auksarankes.lt leidimo naudoti ir platinti šiame tinklalapyje esančią bet kokią grafinę bei tekstinę informaciją kitose interneto svetainėse bei žiniasklaidos priemonėse.