Knygrišystė. Gaminame knygeles patys 2
Pradėti naują temą   Ši tema uždaryta. Jūs negalite redaguoti pranešimų ar rašyti atsakymų    Pagrindinis puslapis -> Rankdarbiai iš popieriaus
Rodyti ankstesnę temą :: Rodyti sekančią temą  
Autorius Pranešimas
triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 01 Sausio 1970
Pagyrimų: 1

Medaliai: 2 (Daugiau...)
Pati pačiausia (Suma: 1) 2011 Rugpjūtis (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Pir. Lapkričio 28, 2011 13:12    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sarma rašo:

Bet man regis su tokių daiktų realizacija nėr labai lengva. Nes žmonėse požiūris į rankų darbo knygas išties yra savotiškas.

nes žmonės galvoja, jei knyga su tekstu kainuoja dvidešimt litų, tai kodėl turėčiau mokėti daugiau už knygą be teksto beto veltinio tapkės ar molio puodukai kasdienybėje naudojami kur kas dažniau, o ir susivartoja greitai..
receptų knygos ir aš sau norėčiau, kad susirašyti lapeliuose ar internete esančius mėgiamus receptus į vieną vietą , bet gi batsiuvys be batų ir taip jau laukia atspausdintų straipsnių šūsnis kuriuos reiktų susirišt, niekaip neprisėdu.

dar pora pastebėjimų klijuojant priešlapius. jei naudojate priešlapiams tą dekoruotą scrabinimo popierių, pastebėjau, kad popieriaus kryptis neatitinka raštų (kai būna tekstas pvz), tenka klijuoti vertikaliai, kad viršelio neišriestų kaip nereikia. tai pirkdami atkreipkit dėmesį į tokio popieriaus kryptį. ir dar reiktų žinoti, jei norite suklijuoti du lapus tarpusavyje, dažniausiai gautas lapas riesis į tą pusę, kurioj popierius buvo plonesnis. o kad mažiau riestusi klijais reiktų tepti abu lapus. (ir tarkim jei aptrauktas viršelis išsirietė į išorę, iš vidaus galima paklijuoti plono popieriaus lapą, kuris viršelį ries į priešingą pusę ir taip išlygins.) taip tinkamai panaudojant neigiamos popieriaus savybės paverčiamos teigiamomis
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Zefyra
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 16 Sausio 2008

Medaliai: Nieko

PranešimasParašytas: Antr. Lapkričio 29, 2011 01:51    Rašyti temą: Atsakyti su citata

oj merginos, jūs čia tokius grožius gaminat.. o aš niekaip neišsiskiriu su popierium tad viršeliai mano tik tokie

Beje suradau nauja būda kaip padaryt gražų viršelį - karpinai dar pora naujų darbų liko nenufotkinta - iškeliavo pas drauges per jų gimtadienius bet žadu dar jas įamžint kaipnors kadanors.

O čia va viena, kurią dariau vasarą (mėlynoji) vinilinės plokštelės piešinukas užsakytas pas sese dydis kažkur 11x16 tiksliai nepamenu. Jau prirašyta, nes čia buvo draugei darbo kalendorius

O kita - mažutė - 6x7 cm, 7 lankai po 4 lapus žvaigždutės iškarpytos. Tik viena problemėlė man su tais karpiniais - nežinau kaip gražiai priplot popieriaus briauneles kad neblizgėtų...

triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Antr. Lapkričio 29, 2011 04:15    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Zefyra rašo:
Tik viena problemėlė man su tais karpiniais - nežinau kaip gražiai priplot popieriaus briauneles kad neblizgėtų...

čia apie karpinio briauneles? o kodėl blizga, tiesiog briaunelės storis, ar dėl klijų likučių? jei turite kauliuką, tai klijuojant kauliuku reiktų apvažiuoti visus kraštus, ir labai stipriai prispaudžiant. kol popierius šlapias, tai jis turėtų tiesiog įsispausti vienas į kitą kaip į molį ir išsilyginti.

bet šiaip man ten niekas neblizga, viskas labai gražiai atrodo
Atgal į viršų
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

Prisijungė: 09 Lapkričio 2009
Pagyrimų: 6

1 vieta (Suma: 1) 2010 Gruodis (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Antr. Lapkričio 29, 2011 12:14    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Zefyra rašo:
aš niekaip neišsiskiriu su popierium tad viršeliai mano tik tokie

Dailios ir tvarkingos knygos. jei knygelė bus neilgaamžė (paprasta užrašinė) tai ir popierius viršelio apklijavimui tinka, juolab, kad dabar popieriaus pasirinkimas didžiulis, ir tvirto ir labai dekoratyvaus galima rast.

Zefyra
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 16 Sausio 2008

PranešimasParašytas: Pen. Gruodžio 02, 2011 11:19    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Ačiū merginos

Beje, kauliuko neturiu... aš ūkiškai, ką turiu tą naudoju šiuo atveju virbalą gal dėl to kad metalas nežinau, bet va kai apvedžioju tuos kraštus tai nžn tas popierius blizgėt pradeda. Na ne blizgėt, bet tokie slidūs pasidaro tie kraščiukai. Gali būti kad tai neišvengiama. Gal reiks kauliuka įsigyti Blogai tik tiek kad klijus netikusius įsigijau - labai greit išdžiūsta... vos spėju priklijuot

Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Sk. Gruodžio 04, 2011 20:03    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Zefyra rašo:
kauliuko neturiu... aš ūkiškai, ką turiu tą naudoju šiuo atveju virbalą

Vat virbalas ne pats geriausias pasirinkimas. mat jis plonas, o kaip žinom kai mažas paviršiaus plotas tai ir nedidelė jėga sukelia didelį slėgį. Jau tada geriau naudot peilį (kur sviestui tept), jos glotnus, platokas tik reikia, kad būtų be dantukų.
Na, kolegės, ateikit pristatau naujausią "jubiliejinę" knygą. Jubiliejinė todėl, kad štai jau metai prabėgo kaip su knygrišystės amatu draugauju (kartais- kariauju ). man pačiai ši knyga patinka, gal būt todėl, kad tai pirma knyga, kurią dariau su didžiausiu pasimėgavimu, lėtai.
Senokai norėjau dekoruot viršelį biseriu, tai turėjau kantrybės visą vakarą po vieną prisiuvinėt smulkučius karoliukus Spalvas padiktavo dabar skaitoma knyga http://www.patogupirkti.lt/book/book.asp?isbn=9955-9354-1-3
ir nepakartojami dangaus atspalviai nuo pačios šviesiausios iki sodrios net violetinio atspalvio mėlynos matyti aukštai kalnuose. Niekur kitur neteko matyt tokio mėlynumo. Ypač kai jis kontrastuoja su akinančia sniego baltuma
Bet grįžkim prie knygos.
Įleisti ryšiai, gilzė, netikrieji ryšiai. Viršelis- oda. Seno, bet labai maloniai slidaus "gliancinio" popieriaus lapai- ant jų labai gera rašyt.

manau, kad reikėjo kiek storesnio popieriaus gilzei, gal 2 kraftpopieriaus sluoksnius, nes pastebėjau, jog netikrieji ryšiai priklijuoti prie jos, savo svoriu kiek spaudžia ir šiek tiek apsunkina atsidarinėjimą. Čia toks spėjimas, ateity galima bus dar paeksperimentuot. Beje, ryšių imitacijai naudojau ne pačias ploniausias virveles ir viršelis- 2 sluoksniai kartono taipogi toks masyvokas . paėmus į ranką atrodo solidi knyga, nes ir lankų popierius gana sunkus.
Šįkart teisingai prikljavau gilzę, padariau įpjovas užlenkiau odos kraštelį š jos vidų ir tikrai- dabar nėra to matomo užlankos laiptuko
Norėjau odinio šarnyro, bet pamaniau, kad jis tada dar kiek apsunkins vartymąsi, todėl klijavau ploną, bet tankią tamsiai mėlyną medžiagą su taškučiais, tarsi pratęsiant biserio dekorą

Siūti kaptalai, gal derėjo daryt šviesios ir tamsios mėlynos kaip dabar atrodo žiūrint iš šalies

matmenys maždaug 10x15cm

laura55
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Sk. Gruodžio 04, 2011 20:31    Rašyti temą: Atsakyti su citata

mano manymu pasakiškai atrodanti knyga, viskas labai gražiai atrodo
Kažkada ir aš bandžiau daryt kažką panašaus, bet nelabai kas ir išėjo...
šaunuolė

Altruistė
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 08 Vasario 2011

PranešimasParašytas: Sk. Gruodžio 04, 2011 20:54    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Cia tokia knyga y kuria mielai savo gyvenima bet kuris surasytu.nuostabi knyga
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką
pupulia
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 04 Sausio 2010

PranešimasParašytas: Sk. Gruodžio 04, 2011 21:11    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Tikrai nuostabi ir nepriekaištinga knygelė
triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Sk. Gruodžio 04, 2011 21:53    Rašyti temą: Atsakyti su citata

sarma, :-ñ: sveikinu, knygelė tikrai nuostabi. matosi, kad lėtai, apgalvotai, maloniai daryta... jai nieko netrūksta. tikiuosi su biseriu ir toliau padraugausit..
taip, priklijuoti netikrieji ryšiai trukdo nugarėlės lankstumui, todėl sunkiau vartosi. bet cfartpopieriaus storis vargu ar ką pakeistų (nors gilzėj ten susiformuoja du sluoksniai, bet esu mačius vadovėlį, kur daromi trys sluoksniai). gal klijus lankstesnius naudot. o šarnyro gerai, kad nedarėt odinio, gal būtų ir nepavykę dėl jo storio (neužsiverstų normaliai knyga). tvirtinant kietviršius prie ryšių jam reikia palikt milimetro tarpą. tam dėdavau kartonėlį užlenktu (pagal petelius) krašteliu. o girdėjau kiti meistrai tiesiog išplešia pirmą lanką (specialiai tam daromą), nors pati tokio būdo nebandžiau. tai čia ateičiai.
turiu klausimą, kaip ryšiai prie viršelio tvirtinti, įverti ar klijuoti?
beje, kai pamačiau išmatavimus labai nustebau, vizualiai knygelė atrodo daug didesnė. čia matyt dėl iškilių ryšių.

p.s. vat kaptaliuką gal tikrai kontrastingesnį reikėjo daryt su tamsiai mėlynu ir baltu.
Atgal į viršų
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Sk. Gruodžio 04, 2011 22:19    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Ačiū triragi, smagu girdėt tai iš jūsų

triragis rašo:
kaip ryšiai prie viršelio tvirtinti, įverti ar klijuoti

jie klijuoti, kadangi viršelis iš 2 kartono sluoksnių, tai galai pasislėpė tame tarpe. naudojau linines virvutes, kad klijuojant galus iškedenčiau. Turiu pavyzdį kur jiems naudoja storą odą, kada nors pabandysiu su ja. Nors tiesą sakant, man labiau patinka tikrieji ryšiai. Vaizdas tas pats, o vartymasis lengvesnis. Nebent dėl įrišimo tvirtumo, įleisti ryšiai patvariau

triragis rašo:
tvirtinant kietviršius prie ryšių jam reikia palikt milimetro tarpą. tam dėdavau kartonėlį užlenktu (pagal petelius) krašteliu. o girdėjau kiti meistrai tiesiog išplešia pirmą lanką (specialiai tam daromą), nors pati tokio būdo nebandžiau.

skaičiau apie tai, ir apie įdedamą kartonėlį, ir apie lanko išplėšimą -labai barbariškas būdas, nesiryžčiau tikriausiai jam Bet skaitymas manding neužsifiksavo smegeninėj, tai va ir neįdėjau kartonėlio šį kartą. Pasitaisysiu ateity

triragis rašo:
kaptaliuką gal tikrai kontrastingesnį reikėjo daryt

Aha, reikėjo, tiesiog pritaikiau vieną iš turimų jau pasiūtų. kažkaip jis man užsistovėjo, nes vis rudas knygas dariau priklijuosiu , sakau.

Pratęsiant mėlynumo temą, užeikit http://aboutthebinding.blogspot.com/2009/03/water.html

pepa
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 27 Rugsėjo 2009

Medaliai: 1 (Daugiau...)
2011 Birželis (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Sk. Gruodžio 04, 2011 23:38    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Zefyra rašo:
o aš niekaip neišsiskiriu su popierium

Tikrai puikūs rezultatai gaunasi .Labai mielos knygutės,tvarkingos,neperkrautos,viskas suderinta-žodžiu šaunuolė,imk .

Sarma rašo:
Na, kolegės, ateikit pristatau naujausią "jubiliejinę" knygą

Na žinai tikrai tikrai širdį paglosto kai užėjus paskaityt kas ką parašė randu tokį puikų darbą .
Ir tikrai manau kad triragis ne be reikalo čia trinasi,nes to rezultate atsiranda visai rimti darbai.
Nors man dar toli iki tokių konstrukcijų,puikiai suprantu kad šitu atveju reikia daug daugiau-tiek žinių,tiek praktikos negu,paprastam įrišimui.Vienžo tavo užsisipyrimas sveikintinas .
Pati knygutė tikrai labai tvarkinga ir skoninga.

triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Sk. Gruodžio 04, 2011 23:49    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sarma rašo:
Nors tiesą sakant, man labiau patinka tikrieji ryšiai. Vaizdas tas pats, o vartymasis lengvesnis. Nebent dėl įrišimo tvirtumo, įleisti ryšiai patvariau

skaičiau apie tai, ir apie įdedamą kartonėlį, ir apie lanko išplėšimą -labai barbariškas būdas, nesiryžčiau tikriausiai jam

Pratęsiant mėlynumo temą, užeikit http://aboutthebinding.blogspot.com/2009/03/water.html

o ar tikrųjų ir netikrųjų ryšių vieta ir skaičius sutampa? geriausiai vartosi, kai ryšiai įleisti į bloką, o nugarėlė (gilzė) lygi, be jokių netikrų ryšių. o tvirtumui tai manau reikšmės neturi įleisti jie ar ne. beje, ryšių storumas irgi šiek tiek apsunkina vartymą, nes užvertus knygą jis šiek tiek tempiamas, o atvertus sutraukiamas, tai kuo jame mėsos daugiau, tuo sunkiau jam susispaust.

dėl to išplėšiamo lanko, man regis jie deda specialiai blogą arba kokį juodraštinį popierių. bet aš plėšdama tikriausiai bijočiau pažeist siūles

mačiau tą nuorodą, man regis kažkada senai ir įdėjus čia buvau, o gal ne čia.. labai meistriškas darbas. ten ir kitų technikų parodyta yra.

o dėl kaptalo nesijaudinkit, aš irgi neseniai vienai knygutei per blankų kaptalą padariau, spalvos buvo skirtingos, bet vienodo tamsumo, tai neliko efekto, tada supratau, kad geriausia kontrastuojančios spalvos (o tiksliau kontrastuojantis tonalumas, t.y. tamsi ir šviesi). vistiek tai mažytė detalyte, jei spalvos suderintos, tai ir kontrastinis būdamas kaptalas nedrąsko akių, tik pagyvina knygą.
Atgal į viršų
pepa
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pir. Gruodžio 05, 2011 03:26    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Pagaliau MB ištraukė mano visą surinktą info iš nulūžusio kompo,dabar kuičiuosi,skaitau ir bandau suvest galus .O taip pergyvenau,kad viskas,kam buvo sugaišta labai daug laiko,prapuolė akimirksniu...

http://www.youtube.com/watch?v=fQW6_E80saI

Vat čia kažkada buvau radus multiką apie šitą popierių ir norėjau klaust triragio,kas čia per dalykas ,terminas ''al engrudo'' man nežinomas,o google verčia ''atlikimas pasta''.Apie patį popierių skaičiau kad metodas senas(16 amžius) ir dabar atgaivintas,naudojamas jis buvo knygų viršeliams.
Ta pasta gaminama iš miltų,vandens,PVA ir lako(turiu tikslų receptą).Spalvai išgauti naudojamas akrilas.
Labai norėjau pabandyt,bet kai dingo info niekaip neprisiminiau pavadinimo.

Nežinau ar šitą nuorodą buvau įdėjusi.Čia irgi radau to popieriaus pavyzdžių.

http://www.flickr.com/photos/mariajoseillanes/

Šitas tikras kantrybės išbandymas ,ir supink tu taip kad gudrus .

http://www.flickr.com/photos/abimaelestrada/6426528075/in/pool-1042326@N22

triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pir. Gruodžio 05, 2011 12:13    Rašyti temą: Atsakyti su citata

pepa rašo:

http://www.youtube.com/watch?v=fQW6_E80saI

Vat čia kažkada buvau radus multiką apie šitą popierių ir norėjau klaust triragio,kas čia per dalykas ,terminas ''al engrudo'' man nežinomas,o google verčia ''atlikimas pasta''.

spėju, kad tai tas pats kleisterinis popierius, kur neseniai kalbėjom. tik įdomu, ką jie 16am. vietoj pva naudojo. greičiausiai miltų klijus arba želatiną. įdėsiu paskui senovinio kleisterinio pavyzdžių. reikia kitam kompe pažiūrėt.

antra nuorodą reiks vėliau pastudijuot. o pynimas tikrai nerealus
Atgal į viršų
pepa
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pir. Gruodžio 05, 2011 13:18    Rašyti temą: Atsakyti su citata

triragis rašo:
senovinio kleisterinio pavyzdžių

Būtų labai įdomu pamatyt .

triragis rašo:
greičiausiai miltų klijus

Padaro miltų klijus,o kitas priemines naudoja spalvai išgauti.Čia yra keletas receptų ir popieriaus pavyzdžių.

http://elartesobrepapel.blogspot.com/search?updated-min=2009-01-01T00:00:00%2B01:00&updated-max=2010-01-01T00:00:00%2B01:00&max-results=13

Šitoj nuorodoj trečioj eilėj labai gražus popierius,tiek viršeliui tiek priešlapiui jį galima panaudot.

http://11870.com/pro/encuadernaciones-clari/media

triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pir. Gruodžio 05, 2011 13:46    Rašyti temą: Atsakyti su citata

aš tai MC klijus naudoju ir ramu.
aha gražus tas nuorodoj. kaip sarma sakė galima ir su šukom, ir visokiais daiktais, įvairiais galais (minkštu, kietu, storu, plonu, buku plokščiu ir pan.) raityti/paišyti/faktūruoti ant tos masės.

nu pažiūrėjau, kad kompe turiu tik vieną pavyzdį , nors esu to kleisterinio mačius labai daug, nes gan populiarus jis buvo.

Atgal į viršų
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Pir. Gruodžio 05, 2011 17:43    Rašyti temą: Atsakyti su citata

pepa, ačiū tau
pepa rašo:
manau kad triragis ne be reikalo čia trinasi,

taigi tas "trynimasis" ne tik naudingas praktine ir teorine amato prasme, bet taipogi yra geras stimulas mums siekt išsunkt iš savęs maksimumą (kaip jau pavyksta tai kitas klausimas).
Žinok, pepa, tie ryšiai ir gilzė nėra toks neįveikiamas dalykas. Kai turėsi sąlygas, būtinai pabandyk, žinant tavo kruopštumą neabejotinai turi pasisekt kuo puikiausiai.
pepa rašo:
Šitas tikras kantrybės išbandymas

superinis dalykas. Buvo anksčiau šovusi mintis pynimo nedidelį elementą panaudot dekorui, bet galvojau tik apie paprastą drobinį perpynimą, o ne tokius raštus.

Bet su tuo margintu popierium jau baigiat ir mane sugundyt

[ Pir. Gruodžio 05, 2011 17:45 ]
triragis rašo:
ar tikrųjų ir netikrųjų ryšių vieta ir skaičius sutampa?

va dar klausimą aptikau. Sutampa ir vieta ir skaičius, net nežinau kaip geriau daryt, gal ir nebūtinai sutapatint viską. Dar teks pastudijuot šiuos reikalus nuodugniau.

triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pir. Gruodžio 05, 2011 17:58    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sarma rašo:

taigi tas "trynimasis" ne tik naudingas praktine ir teorine amato prasme, bet taipogi yra geras stimulas mums siekt išsunkt iš savęs maksimumą (kaip jau pavyksta tai kitas klausimas).

Sutampa ir vieta ir skaičius, net nežinau kaip geriau daryt, gal ir nebūtinai sutapatint viską. Dar teks pastudijuot šiuos reikalus nuodugniau.

pavyksta puikiai džiaugiuosi jei lygis kyla dėl mano įtakos.

galvoju jei vieta ir skaičius sutampa, tai kaip ir nėra prasmės daryti netikrus ryšius.. galima iš karto daryt tikruosius nes juos ir darydavo, kai norėdavo daryt kitą ryšių išsidėstymą, arba kai knyga siūta kaip nors kitaip, tarkim ant juostelių. nebent lapų popierius storokas, tai tokiam gilzė labiau reikalinga (gal jau sakiau, priklijuojama, t.y. be gilzės nugarėlė labiau tinkama plonam popieriui (kartais biblijose ar kataloguose būna toks plonesnis net už kopijavimo popierių), kuris atvertus lengvai krenta, o ne styro).
Atgal į viršų
Cindy
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 15 Rugsėjo 2007

PranešimasParašytas: Pir. Gruodžio 05, 2011 18:33    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Kažkur vienoje pamokėlėje mačiau, kaip viršelio priklijavimui naudojo sausus klijus. Kažin kaip su jais, gal bandė kas klijuoti?
pepa
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pir. Gruodžio 05, 2011 18:52    Rašyti temą: Atsakyti su citata

triragis rašo:
aš tai MC klijus naudoju ir ramu.

Kaip suprantu reikia tik dažų(skaičiau kad rekomenduoja akrilinius,berods temoj buvo rašyta ir apie kitų rūšių dažus) įdėti į paruoštą MC kad gauti spalvas ir paišinėji kaip tau patinka .

Sarma rašo:
tie ryšiai ir gilzė nėra toks neįveikiamas dalykas

Tikiu kad įveikčiau jei ne iš pirmo tai iš antro karto,juolab kad procesas daugmaž aiškus,nes stengiuosi viską atidžiai išstudijuot ką rašot.Aišku darant klausimų iškilų,kas tikrai ne problema,juk viską galim čia išsiaiškint.Jau kuris laikas rankos niežti,deja ...

Sarma rašo:
Bet su tuo margintu popierium jau baigiat ir mane sugundyt

Nu būtų labai smagu pasidalintum patirtim,aš buvau planavus pabandyt,tikiuosi gal pavyks po švenčių,man pats metodas patiko .

Cindy aš jų knygoms tikrai nerekomenduočiau(naudoju juos atvirutėms,ten tvirtumo nereikia),o kodėl tu nenori PVA naudoti? .

triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pir. Gruodžio 05, 2011 21:45    Rašyti temą: Atsakyti su citata

pepa rašo:

Kaip suprantu reikia tik dažų(skaičiau kad rekomenduoja akrilinius,berods temoj buvo rašyta ir apie kitų rūšių dažus) įdėti į paruoštą MC kad gauti spalvas ir paišinėji kaip tau patinka .

.

taip, sumaišai dažus ir klijus (dažų manau daug nereikia, jei jau man akvarelės užteko, nors santykį ir tirštumą manau reiktų išbandyt visokį), padengi ta koše visur lygiai ir gan riebiai popieriaus lapą (geriau kuo didesnį, kad užtektu abiem priešlapiams, juk vienodų nepasidarysi), o tada jau ant tos masės braukai, atspaudi, raižai visokus raštus, galima tiesiog čiužinėjant pirštais . pvz tam pavyzdį, kur įdėjau, manau tiesiog glamžytu popierium priglausta/atspausta buvo ir gavos toks raštas.
aš dar su akrilu nebandžiau, ketinu pabandyt, bet truputį vėliau. (poilsyje nuo knygų kritau į mezgimą, atradau sau labai fainą ir netikėtą freeform techniką, tai taškausi siūlais dabar, kalėdom dovanas narplioju. )
Atgal į viršų
Cindy
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 15 Rugsėjo 2007

PranešimasParašytas: Antr. Gruodžio 06, 2011 16:06    Rašyti temą: Atsakyti su citata

pepa rašo:

Cindy aš jų knygoms tikrai nerekomenduočiau(naudoju juos atvirutėms,ten tvirtumo nereikia),o kodėl tu nenori PVA naudoti? .

Tai aš PVA jau panaudojau Tik šiaip iškilo toks klausimas, kadangi mačiau vienoje pamokėlėje

pepa
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Antr. Gruodžio 06, 2011 21:48    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Cindy rašo:
Tai aš PVA jau panaudojau

Labai gerai .

Cindy rašo:
Tik šiaip iškilo toks klausimas

Triragis yra minėjusi jog nuorodas internete reikia labai atsirinkiti,kadangi yra daug klaidingos ir netinkamos informacijos .
Jau vien savo konsistencija jie negalėtų atstoti PVA,klijuojant medžiagą prie viršelio labai svarbu kad kartonas būtų tolygiai padengtas klijais norint kad gerai bei lygiai priliptų medžiaga,popierius ir k.t.,o sausais klijais tai nepadengsi,juolab kad jie dažnai ir gumuliukus palieka.Tvirtumu,kokio reikia viršeliams,jie vėlgi nepasižymi .
Ir lauksim rezultato .

Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Pir. Gruodžio 12, 2011 22:35    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Labas visoms
Bandau sudrumst olimpinę temos ramybę, atnešu naują knygą. Tai receptų knyga. Užsakymas. Drįsau apsiimt, labai bijojau ar pavyks užmanymas. kai kas pavyko, kai kas ne taip. Pasirodau, o jūs jau kaip nepriklausomos ekspertės kritiška akim pažiūrėkit ir bus aišku- atiduot užsakovei ar pasilikt sau.
Idėja tokia:
odinis viršelis, dekupažo paveiksliukai langeliuos (nes paišyt nemoku, o ir oda ne ta, kur paišymui pasiduos), gelsvi 160g/kv.m lapai (20 lankų po 2 lapus), įleisti ryšiai, užapvalinimas, peteliai ir gilzė nugarėlėj.
Technine įrišimo prasme- knygon sutalpinau visa, ko jau pramokau ir dabar tikrai pajutau, kad binding man pamažu ima pasiduot ir svarbiausia! pradedu jį pamilt
Labai smagu dirbt su didesnės gramatūros popierium Griovelius išpjoviau kiaurai ir galiu patikint (čia specialiai pepai)- pjaukit drąsiai, tikrai tų skylučių kai užlenkiami peteliai nesimato
Siuvau vaškuotu lininiu siūlu. Jis man daug labiau patinka nei sintetinis. Siūlas buvo toks pieno baltumo, galvojau gal reikia kaip pagelsvint, bet išvaškavus jis pagelto nuo vaško ir žiūrisi itin "senoviškai".
Jau kaip ačiū triragi už patarimą prieš kalant kauliuku "parodyt lankams kryptį", šis patarimas neįkainojamas. Peteliai nukeliavo ten, kur reikia, aišku, dar galima prikibt prie ne kurių vietų, dar nesu 100 proc patenkinta.
na gal jau reikia vaizdų prie dirbtinos šviesos kaskart odos spalva vis kitokia
Priekis

apatinis viršelis

atvertus

Čia reikia komentarų. Nuo pradinio užmanymo kiek nukrypau, nes teko išsisukt iš keblios padėties, odos gabale aptikau kelis defektus. tad vietoj vieno langelio apatiniam kietviršy atsirado 2, o viršutiniam teko paslinkt langelių vietą.
tai čia dar nieko. Didžiausias galvos skausmas- užrašas. Savadarbiu degintuvėliu (antgalis- elementariai sulenkta viela) žiauriai sunku išvingiuot raides. Pridėkim dar įgūdžių stoką kas be ko. Norėjau dėliot užrašą tiesiai vertikaliai. Paskui sumojau, kad menkiausias nuokrypis kokioj raidėj tuoj pasimatys. tada išvarčiau raidikes, idant paslėpt galimas nuodėmes
Paskui raides paspalvinau (naudojau kalio permanganatą). tai va tas nelemtas užrašas man nepatinka ir regis gadina visą vaizdą.
Užtat labai patinka gilzė nu kaip jau smagu tokias knygas vartyt

Viršutinis kaptalas

ir priešlapiai, skirtingo žalio atspalvio bei odinis šarnyras

Jei ne tas velnias užrašas būčiau beveik patenkinta Užtat dekupažo sendinimas gražiai pavyko, nors tokia paguoda.
Kol neturiu gero degintuvėlio, daugiau nedeginsiu dievaži. Ale kvapas svilėsio dar ir dabar iš arti kiek juntamas, kaži kada išsivadės
oi, kad prirašiau, dabar jūsų eilė.
Kritikuokit, sakykit, kokie defektai matosi jums. Apie kompoziciją labai prašyčiau

Rodyti pranešimus nuo ankstesnio:   

Pardoutuvių katalogas block

Pradėti naują temą   Ši tema uždaryta. Jūs negalite redaguoti pranešimų ar rašyti atsakymų    Pagrindinis puslapis -> Rankdarbiai iš popieriaus Visos datos yra GMT + 3 valandos
Puslapis 2251

Pereiti į:  
Jūs negalite rašyti naujų pranešimų į šį forumą
Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite ištrinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite dalyvauti apklausose šiame forume

Copyright © 2006-2015 auksarankes.lt Visos teisės saugomos Lietuvos Respublikos įstatymų
Draudžiama be raštiško www.auksarankes.lt leidimo naudoti ir platinti šiame tinklalapyje esančią bet kokią grafinę bei tekstinę informaciją kitose interneto svetainėse bei žiniasklaidos priemonėse.