Knygrišystė. Gaminame knygeles patys 2
Pradėti naują temą   Ši tema uždaryta. Jūs negalite redaguoti pranešimų ar rašyti atsakymų    Pagrindinis puslapis -> Rankdarbiai iš popieriaus
Rodyti ankstesnę temą :: Rodyti sekančią temą  
Autorius Pranešimas
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

Prisijungė: 09 Lapkričio 2009
Pagyrimų: 6

Medaliai: 2 (Daugiau...)
2010 Gruodis (Suma: 1) 1 vieta (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Sk. Vasario 05, 2012 16:41    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Kažkur visi dingę negi bus negyvai sušalę...
Ateikit naujo kepsnio ragaut. Dar viena receptų knyga ir su tom pačiom dekupažo dekoracijom, tie patys motyvai, na kaip jie man patinka tai lipdau visur kur.
Iškart sakau rėžkit tiesiai šviesiai kompozicijos liapsusus, o kitus nuotykius pasipasakosiu pati.
Pradinė idėja- siūta ant įleistų ryšių, gilzė (kai susirengiau gatavą darbą fotkint prisiminiau pepai pažadėtą gilzės darymo procesą įamžint, nu sukirmijus mano galva, ir vėl nenufotkinau žioplė). Dekupažo dekoras, apklijuota žaliu lininiu audiniu ir persikinės spalvos lapai. Viskas taip ir padaryta, sumanymas 100 proc virto kūnu. Formatas 22x15 cm, 100 lapų gal 120 gramatūra.

Šį kartą nervino klijai. Audinį klijavau mc, tiksliau kmc, nes ten karboksimetilceliuliozė. Lygiai tais pačiais kljuotas ir knygos siuvinėtu viršeliu audinys. Tada viskas liuks buvo- nors kai kur klijai persigėrė, bet išdžiūvus pėdsakų neliko. Dabar jaučiausi drąsiai, net nebandžiau ant juodraščio gabaliuką paklijuot, rėžiau iškart. Šiaip ar kaip, audinys lyg ir tas pats linas.
Bet kai išdžiūvo aplink vidurinį rutulį matyt tokia persigėrusių klijų aureolė, ir ji ragana neišnyko. Specialiai nufotkinau iš arti, galit nuotraukoj matyti.
Ko gera kmc, tai vis tik ne mc, prastesni ar kaip O gal ir audinys kaltas, tas buvo su vos vos sintetikos priemaiša, o čia grynas dažytas linas. Vėl pamoka ateičiai. Bet artimiausiu metu nusipirksiu Metylan'o ir bandysiu jais.
Kitas nuotykis buvo su pva klijuojant priešlapius. Priešlapių popierius toks įdomus, tik spėk ištept klijais, tuoj riečiasi į dūdą. Tada balansuoji balansuoji ta dūda kol atitaikai vietą. o vat čia 1mm neatitaikiau, ir išlindo priešlapis bloko apačioj. Nebenorėjau plėšt, kad nesudraskyčiau popieriaus, bo paskutinis lapas buvo.

Džiaugiuosi tuo, kad perpratau kaip išgaut gerą viršelio atsivertimą. Tiesa, šarnyras medžiaginis, kaži kaip būtų su odiniu, reiks kada bandyt. Su šarnyru vėl dariau bandymą. Anksčiau kai dėdavau audinio šarnyrui juostelę, jos galus apačion palenkdavau, kad kirptas kraštas pasislėptų. Bet tai duodavo sustorėjimą, kas nepatiko. Tai pamaniau, jog priklijavus gi audinys toliau nespurs, šį kartą dariau be palenkimo.
O kaip iš tiesų daroma?

Priešlapius skirtingus dariau, vienas iš jų panašios kaip lankų lapai spalvos, tik sodresnės. Nuotraukose to skirtumo nematyt.
Kaptalą siuvau vaškuotu siūlu, nu kaip patiko, visai kitas reikalas. Anksčiau siūdavau medvilniniais nėrimo siūlais, jie tokie gana sukrūs, nesipūkuojantys, bet vistiek- vaškavimas ir darbą palengvina, ir kaptaliukas tvirtesnis bei dailesnis gaunas.

Uf kad prirašiau. dabar laukiu jūsų komentarų ir kritinių pastabų

Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Kibirkstele
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 30 Birželio 2008
Pagyrimų: 2

Medaliai: Nieko

PranešimasParašytas: Sk. Vasario 05, 2012 17:55    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Komentuoti apie strūktūrą ar konstrukciją negaliu, nesuprantu jos dar.

Bet kai mes su triragiu klijavom knygelę su pienėm, mc klijus tepėm ant audinio. Kaip tu darei?

Visumoj man gražu - žalia spalva džiugina akį

Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Sk. Vasario 05, 2012 19:22    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Kibirkstele rašo:
kai mes su triragiu klijavom knygelę su pienėm, mc klijus tepėm ant audinio. Kaip tu

aš klijais tepiau kietviršį. Vienai ankstesnei knygai bandžiau tept audinį tais kmc- persigėrė nemažai, bet ten buvo ir kitų problemų, tai net nelaukiau kol išdžius, sunaikinau. Dabar galvoju gal be reikalo, derėjo palaukt išdžiūvimo ir pasižiūrėt ar liks plėmai...

zapuke
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 16 Kovo 2007

Medaliai: 1 (Daugiau...)
2011 Spalis (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Sk. Vasario 05, 2012 20:00    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sarma, kokia graži ir pavasarinė Tavo knygelė Ypač man patinka kaptalo spalvos
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką Apsilankyti vartotojo tinklapyje
pepa
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 27 Rugsėjo 2009

2011 Birželis (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Sk. Vasario 05, 2012 20:08    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sarma rašo:
Kažkur visi dingę negi bus negyvai sušalę...

Gyvi,gyvi ir nesušalę .Londone irgi prisnigo ,vakar ėjom sniegu pasimėtyt,kaip faina ,tik šalčio čia nėra.

Sarma labai,labai,labai... gražu ,įtariu triragis nudžiugs pamačius,nes vistik nusiyrei gan toli ir ne tiek daug laiko tam prireikė.
Viskas suderinta,tvarkinga,švaru .
Žiūrint į pirmas nuotraukas lyg ir šaltoka viršelio priešlapio spalva,bet paskutinėj nuotraukoj matosi kad viskas tvarkoj,tai tikriausiai foto klaidina.
Sarma rašo:
čia grynas dažytas linas

Aš esu klijavus gryną liną su MC ir viskas buvo gerai,tai gal esmė klijuose .Mano manymu PVA linui labiau tinkami,ir niekad nesukėlė problemų.
Sarma rašo:
Džiaugiuosi tuo, kad perpratau kaip išgaut gerą viršelio atsivertimą

Milžino žingsnis į priekį .
Sarma rašo:
pepai pažadėtą gilzės darymo procesą įamžint

Nieko tokio,aš kolkas dar nevažiuosiu į Lietuvą,tai manau knygelių iš tavo pusės tikrai bus .

Tiesa,kas liečia medžiagą ant šarnyro,aš dėžutėms nedarau jokių užlenkimų,kadangi man kaip ir tau toks būdas pasirodė grubokas.Liną ar medvilnę stengiuosi nukirpti pagal audimo raštą,dar paskutinį siūliuką ištraukiu ir klijuoju tik PVA,kolkas nuspurimo žymių nepastebėjau ir man visai patikimai atrodo.Juk ta vieta labai nesitrina tik lankstosi,o gerai prisiklijavus spurti neturėtų.

triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 01 Sausio 1970
Pagyrimų: 1

2011 Rugpjūtis (Suma: 1) Pati pačiausia (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Sk. Vasario 05, 2012 20:34    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sarma rašo:

Bet kai išdžiūvo aplink vidurinį rutulį matyt tokia persigėrusių klijų aureolė,

Priešlapių popierius toks įdomus, tik spėk ištept klijais, tuoj riečiasi į dūdą. Tada balansuoji balansuoji ta dūda kol atitaikai vietą.

Anksčiau kai dėdavau audinio šarnyrui juostelę, jos galus apačion palenkdavau,
O kaip iš tiesų daroma?

:

nu dar viena ideali knyga, visuma labai graži suderinta ir apgalvota, ypač koloritas, spalvų derinys tiesiog nuostabus ir labai skanus ai daugiau tingiu liaupsint, tai pasakysiu trumpai, kad minusų meniniam sprendime nematau nė vieno. o jau kaptalo grožis... pagrindinė vinis knygoj
jei popierius riečias į tūtą tai gal labai plonas arba labai imlus drėgmei, jei nepatogu dirbt, o ir šiaip dėl ramybės jį prieš tai galima pakietinti - prieš tai suklijuot su kitų popieriaus lapu (iš atraižų). o klijuojant tokius neklusnius priešlapius pradedu nuo dviejų kampų ir tos kraštinės, kuri bloko priekyje, o tada su delnu išvynioju ir prispaudžiu likusią lapo dalį.
šarnyro juostelės galų jokiu būdu užlenkti nereikia, tai daroma nebent papkėse ar dėkluose, knygose tas iškilimas spaudžia bloką ir įspaudžia įdubimą. paprastai tas audinys buna sukietintas klijais ar dubliuotas popierium (iš blogosios pusės) tai nespūra. reiks ir man išbandyt medžiaginį šarnyrą, su tais odiniais (turint buką peilį) tikras vargas. kaip tik turiu naujo gražaus marmurinio popieriaus (atsisiunčiau iš užsienio), tai reiks gal pusdrobinį įrišimą padaryt. tik nežinau kur to laiko nusipirkt.

o dėl klijų aureolės (vos radau), keista, kad tik vienoj vietoj ir tokia keista forma, gal teptukas buvo kuo kitu suteptas, ar šlapias?
jei labai ryški aureolė gal išdrįsit pabandyt tuos kmc užtept ant audinio (viršelio) viršaus? per visą plotą. aš taip vieną viršelį išgelbėjau, bet negaliu garantuoti, kaip suveiks. gali šiek tiek atšokti ir pasibanguoti audinys, bet tai niekis, prisispaus ir grįš atgal, svarbu, kad aureolė dingtų.
dar norėjau paklaust ryšiai priklijuoti ar įverti?

[ Sk. Vasario 05, 2012 17:47 ]
Sarma rašo:

aš klijais tepiau kietviršį. Vienai ankstesnei knygai bandžiau tept audinį tais kmc- persigėrė nemažai, bet ten buvo ir kitų problemų, tai net nelaukiau kol išdžius, sunaikinau. Dabar galvoju gal be reikalo, derėjo palaukt išdžiūvimo ir pasižiūrėt ar liks plėmai...

va va, teisingai kibirkštėlė pastebėjo, maniau jūs taip ir darot (buvo jūsų nuoroda iš jutubės), tepti reikia audinį, drąsiai ir ramiai. aš čia pastarajį kartą pabandžiau (iš smalsumo) padaryti priešingai ir turėjau tokį pat rezultatą, kaip čia, teptuko dryžiai liko matytis. tada ir taisiau jį paskui tepdama klijus tiesiog ant aptrauktos medžiagos viršaus, ir pasitaisė, gal truputį patamsėjo, bet užtat buvo vienodas visas ir dryžiai nebesimatė. tik ten buvo priešlapis, o čia viršelis, nežinau ar išdrįsčiau taisyt tiesiai ant gatavos knygos. bet matyt tektų.
Atgal į viršų
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Sk. Vasario 05, 2012 21:13    Rašyti temą: Atsakyti su citata

zapuke rašo:
pavasarinė Tavo knygelė

Ačiū zapuke
Tai jau pasiilgom visi pavasario ir šilumos. Nors, tūnant namuose, žiemos šalčiai man taipogi labai patinka.
pepa rašo:
nusiyrei gan toli

Patikėk, pepa kai grįši prie savo siuvimo rėmo ir spaustuvo septynmyliais žingsniais prisivysi
triragi, kaip netikėta
Aš mažumėlę vėl nerimavau dėl kompozicijos.
Priešlapių popierius tikrai imlus drėgmei, o patarimas jį papildomai paklijuot labai vertas dėmesio. Išbandysiu kada, nes dar turiu šios rūšies popierių, specialiai priešlapiams įsigijau.
triragis rašo:
turiu naujo gražaus marmurinio popieriaus (atsisiunčiau iš užsienio),

oi tai bus naujų gražumynų, lauksiu
triragis rašo:
dėl klijų aureolės (vos radau),

Ji nėra baisiai ryški, priklausomai nuo šviesos kritimo arba matosi, arba vos įžiūrima. Bet nervina. Taisyt tepdama klijus ant viršaus neberizikuosiu. Bandyčiau tik tada, jei ji būtų labai jau aiškiai matoma- nebūtų gaila sugadint jei ką.
Kai turėsiu Metylano, tepsiu ant medžiagos tiesiai. Tą baimę klijus tept ant medžiagos įsivariau su ankstesne knyga (jau rašiau, kad jos darbinis pavadinimas košmaras), dar nerodžiau čia, bet vėliau atnešiu.
triragis rašo:
ryšiai priklijuoti ar įverti?

Įverti, paprastai priklijuojamų dar nebandžiau, visada įvėrinėju.

Sumaniau susikonstruot tokį daiktą, reiks lentučių susiorganizuot
http://www.youtube.com/watch?v=IpTj3gmK6ZY

Zaliaake25
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

2013 Sausis (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Tr. Vasario 08, 2012 10:40    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Prancuzu kalba kaip iristi knyga ir viska padaryti nuo pradzios iki pabaigos
http://www.scribd.com/doc/29231183/Manuel-Complet-de-Reliure

[ Tr. Vasario 08, 2012 07:41 ]
O cia kaip pasidaryti - iristi miniatiurine knygele

http://www.kateordie.com/?p=40

Aplankykite Lauros paslapčių sode
Atgal į viršų
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Tr. Vasario 08, 2012 14:54    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Ačiū Zaliaake25 už nuorodas. Pirmoje ten žiūriu visko daug pripaišyta, tik ilgokai kraunasi, radus laisvesnio laiko būtinai teks peržiūrėt.
O mažosios knygutės siuvimo būdo kai peršokama nuo vieno lanko prie kito

dar neteko bandyt. Kaži kaip jo tvirtumas Ar silpnesnis nei siuvant ant juostelių, ar stipresnis? Gal kas bandėt, pasidalinkit įspūdžiais.

triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Tr. Vasario 08, 2012 18:13    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sarma rašo:

dar neteko bandyt. Kaži kaip jo tvirtumas Ar silpnesnis nei siuvant ant juostelių, ar stipresnis? Gal kas bandėt, pasidalinkit įspūdžiais.

tvirtumas, kaip ir visų kitų siuvimo būdų, kuriuose nenaudojami ryšiai (pvz koptų), t.y. silpnesnis, bet daugeliu atveju visai pakankamas. siuvimas ant ryšių (juostelių ar virvelių) labiau reikalingas tada, kai knyga stora ir didelė.

o pirma nuoroda tikrai verta dėmesio, jau mačiau ją kitam forume.
Atgal į viršų
Kibirkstele
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 30 Birželio 2008

PranešimasParašytas: Kv. Vasario 09, 2012 15:51    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sarma, greitai rodai Valentino knygutę iš konkurso
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Kv. Vasario 09, 2012 17:44    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sarma rašo:
Gal kas bandėt, pasidalinkit įspūdžiais.

Bandžiau,pačioj pradžioj ir ne vieną kartą,bet rezultatas man nepatiko dėl vaizdo viduj.Akį rėžia sujungimai tarp lankų,kaip beklijuotum ir bespaustum bloką jie vistiek matosi,kai kur mažiau kai kur daugiau.Siuvant ant ryšių arba juostelių atvertus knygą vidus atrodo tvarkingas.O dėl tvirtumo tai neabejočiau.

Kibirkstele rašo:
Valentino knygutę

Kas čia per konspiracija,Sarma,aaaaaaaaaaa... ,prisipažink .

Vaje tik dabar pamačiau kad kokursas vyko ,nors prabalsavus būčiau...

Gerda.G.
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 13 Gruodžio 2008

PranešimasParašytas: Kv. Vasario 09, 2012 19:17    Rašyti temą: Atsakyti su citata

taiigi gavau aš tokį užsakymą padaryt knygą iš 10 lapų negalvojau, kad tiek ilgai užtruks ją daryti... darbas kuriuo tikrai didžiuojuosi, bet aišku yra daaaug klaidų, kitą kartą žinosiu kaip daryti ir bus dar geriau :> nuotraukos nėra labai geros, nes baigiau naktį darytį, o spėjau tik ryte nufotografuoti ir reikėjo atiduoti...

viršelis:

čia užsegimas (tiksliau užrišimas )

čia kreivas šonas:

vidus\priešlapis:

kreivas kampas :

čia atvertus taip kreivai... :

ir vidus:

triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Kv. Vasario 09, 2012 19:55    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Gerda.G. rašo:

nu viršelis tai labai gražus, ir kampukai gražūs, manau visai neblogai knyga gavos bet kaip susiūta nesuprantu, čia tie lapai paklijuoti prie juostelių ir tada siūtas vienas lankas? o tie priešlapio atlankai priklijuoti? už jų ir laikosi viršelis? vidaus nuotraukos man nerodo..

[ Kv. Vasario 09, 2012 17:00 ]
pepa rašo:

Bandžiau,pačioj pradžioj ir ne vieną kartą,bet rezultatas man nepatiko dėl vaizdo viduj.Akį rėžia sujungimai tarp lankų,kaip beklijuotum ir bespaustum bloką jie vistiek matosi,kai kur mažiau kai kur daugiau.Siuvant ant ryšių arba juostelių atvertus knygą vidus atrodo tvarkingas.O dėl tvirtumo tai neabejočiau.
.

keista, kokie sujungimai, tai siūlas? ar tarpas? turėtų būt nedaugiau nei koptiškam
Atgal į viršų
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Kv. Vasario 09, 2012 20:06    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Kibirkstele rašo:
greitai rodai Valentino knygutę iš konkurso

pepa rašo:
Kas čia per konspiracija

Ale niekur nepasislėpsi
Nors slėptis ir neketinau, tik kol konkursas nebuvo pasibaigęs, negalėjau rodytis.
Tai va, sugalvojau vieną gražią dieną konkurse dalyvaut. Priežastis- reikia populiarint knygrišystę. Nesitikėjau laimėjimo ir še tau boba devintinės- aukso medalį gavau. Todėl dar kartą noriu padėkot balsavusiems už mano dirbinį ir dar atskirai
triragiui- už pamokėlę kaip įrišinėjami viengubi lapai keliom adatom ,
pepai- už širdelės idėją (širdelės forma nužiūrėta nuo tavo kvapniųjų pagalvėlių)

Pasirinkau Valentino dienos temą ir viengubų lapų albumo 14 adatų įrišimą.
Galvojau- kaip čia susitvarkyt su tokiu adatų skaičium, ale nieko baisaus, jokio skirtumo kiek ten jų yra. Kiekvieną adatą smeigdavau į staltiesės kraštą griežta tvarka. Susiuvu ir smeigiu, imu kitą. Svarbu jų nesumaišyt.
Visokių triukų buvo viršelius apklijuojant, todėl darbinis šio albumo pavadinimas "Košmaras Guobų gatvėj". Konkurse dalyvavo padoresniu vardu "Džiaugsmas su tavimi"
Atsiribojau nuo valentininės raudonos spalvos. Norėjau ramių atspalvių. Idėja- gėlė su reljefiniais lapais ir širdutės formos dekupažuotu "žiedu". Buvau parinkus sodrios aukso spalvos audinį a la šilką. Jis turėjo labai fotogeniškai atrodyt. Klijavau mc- apatinis kietviršis viskas liuks, viršutiniam- blogai. Ties reljefo linija nelimpa medžiaga, stojasi piestu, tai nemaniau, kad išdžiūvus bus kitaip. Beje, klijus čia tepiau ant audinio.
Audinį nuimu, bandau klijuot pva. Čia jau tepu ant kartono. Prilimpa, reljefas apsiklijuoja gerai. Palieku džiūt kiek paslėgtą. Ryte matau, kad dviejose vietose prasimušusių klijų dėmelės. Vėl viską lupu ir imu odą, ji dar niekada manęs nepavedė. Tik spalva jau kitokia

Siuvau skirtingų spalvų siūlais, derinau prie paveiksliuko spalvų. Tik vienas negerumas, kad siūlai kiek skirtingo storio. Tai vienur dėjau po 2, kitur po 3 ir niekaip vienodai nesigavo- vidurinės pynutės matosi liesesnės esą.

Dar viena kažkur į šoną nuvažiavus ar taip tik atrodo nuotraukoj
Vidaus vaizdas

20 akvarelinio popieriaus lapų, kompensacijos- užlenktas to lapo kraštas.
Priešlapiai- pieno baltumo popierius, dar dėjau ir pirmą bei paskutinį lapus priešlapių popieriaus, man gražiau, kad atvertus ne iškart pagrindinį lapą randi Tik kažkur prateriojau nuotrauką su priešlapiais, neberandu, gal per klaidą sunaikinau
Albumo dydis 31 x 20 cm.
Dabar sakykit kolegės, kokias matot klaidas, technines ir kompozicines Gal kur nedadirbta, gal kur persistengta

[ Kv. Vasario 09, 2012 20:15 ]
Gerda.G. rašo:
padaryt knygą iš 10 lapų

Man taip pat labai patiko viršelis, koloritas toks mielas
Keista, kad tik 10 lapų pageidauta... gal tai kokia simbolika?
lapų susiuvimas truputį neaiškus, gal dar papasakosi kaip darei? Gražiai pasendinti lapai. Kokiu būdu- arbata, kava sendinai?

pepa
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Kv. Vasario 09, 2012 22:15    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sarma rašo:
širdelės forma nužiūrėta nuo tavo kvapniųjų pagalvėlių

Nu kaip faina kad mano širdutės įkvėpė...tokiam romantiškam albumui .
Žinai ne be reikalo auksu apdovanotas ,tikrai vertas dėmesio ,man labai patiko,toks švelnus ir šiltas.Žiauriai jaukus darbas...Nu net nežinau daugiau ką sakyt,gal per naktį pagalvosiu ir ryt pasakysiu
.O kas labiausiai džiugina,tai kad knygos šitam forume visai nemažai dėmesio sulaukia ir eksperimentuojančių vis atsiranda,kai kas net ir pakartoti ryžtasi.Labai paglosto širdį kad būtent knyga daugiausiai balsų surinko .

Ir vistik visame šitame daug reikšmės turi triragio buvimas čia,nes kažin kiek mes be jos pagalbos būtumėm pasiekę ,o dabar va kokių knygučių turim.

Taip rankos niežti padaryt kokią knygutę,bet protas užsiciklinęs kad reikia būtent rištos ant rėmo,būtent su gilze ir psio(nu gi reikia ir man neatsilikt ),nors žinau kad galima daryt ir kitus įrišimus,bet vat ne...

Gerda.G. rašo:
tokį užsakymą padaryt knygą iš 10 lapų

Viršelis labai simpatiškas ,švelnios spalvos,o kaip įrišinėjai tai galėtum plačiau papasakot,mes gi cekavos zosės .

triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Kv. Vasario 09, 2012 23:00    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sarma rašo:

Buvau parinkus sodrios aukso spalvos audinį a la šilką. Jis turėjo labai fotogeniškai atrodyt. Klijavau mc- apatinis kietviršis viskas liuks, viršutiniam- blogai. Ties reljefo linija nelimpa medžiaga, stojasi piestu,

paprasčiausiai buvo per daug įtemptas audinys, reikėjo sustumt, kol dar šlapias ir neprispaustas, kad turėtų iš ko užpildyt briaunas, nes medžiaga tai ne oda, ji nesitampo, kaip tik todėl sudėtingų formų ar labai tankų reljefą su audiniu nepadarysi. ir tai odą sustumiu (stumiant paviršium nuo kraštų į reljefo centrą, bet ne per daug, kad raukšlės nesusidarytų) kad ji visą reljefą užpildytų, tada tik pradedu prispaudinėt.
Citata:

Ryte matau, kad dviejose vietose prasimušusių klijų dėmelės. ?

o ar ne tose vietose, kur iškilęs reljefas?

laaabai graži knyga irgi nėra ką pridurti. nu kaip man patinka tie skirtingų spalvų siūlai. ir lapai super su tuo lapų užlenkimu, tvirtai atrodo na gal kokios langelio sąsajos su odiniu fonu norėtus, kad nebūtų kaip du atskiri dalykai nieko bendro neturintys, bet viską gelbsti tie spalvoti siūlai, kurie ir susieja juos kartu (kitaip tariant tie spalvoti dygsniai su fonu siejas tuo, kad yra jo "teritorijoj", o su langeliu siejas bendromis spalvomis, taip tie dygsniai tampa "surišančiuoju" kompozicijos elementu). ai žmoniškai tariant viskas gerai
Atgal į viršų
pepa
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Št. Vasario 11, 2012 01:30    Rašyti temą: Atsakyti su citata

triragis rašo:
keista, kokie sujungimai, tai siūlas? ar tarpas? turėtų būt nedaugiau nei koptiškam

Nepamačiau .
Tarpai nėra didesni nei koptiškam,kadangi jis atvira nugarėle tai netgi jei siūlo įtempimas šiek tiek svyruotų į akis tikrai nekristų.Bet darant uždarą nugarėlę,tarpai tarp lankų matosi vartant knygą,vienur mažiau kitur daugiau,žodžiu šituo būdu siuvant man trūksta tvarkos viduj(nors labai baisu nėra) .Tokia mano patirtis .

Triragi turiu labai diiiiiiidelį prašymą ,ar būtų galimybė gaut va šitą shemutę į pm ?
http://public.fotki.com/triragis/knygos-knygeles/knygel-5.html
Labai norėčiau pabandyt .
Žinokit jau kaip persipjoviau pirštą tai žiauru ,gerai kad kairės rankos ir tiesiai ,tai gal greit užgis.

triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Št. Vasario 11, 2012 04:02    Rašyti temą: Atsakyti su citata

pepa rašo:

Nepamačiau .
Tarpai nėra didesni nei koptiškam,kadangi jis atvira nugarėle tai netgi jei siūlo įtempimas šiek tiek svyruotų į akis tikrai nekristų.Bet darant uždarą nugarėlę,tarpai tarp lankų matosi vartant knygą,vienur mažiau kitur daugiau,.

tarpai nevienodi turbūt todėl, kad siūnama per du lankus, tai gal sunkiau laikyti vienodai įtempus. dariau tik kartą ir seniai, bet nepastebėjau to.
o dėl tvarkos, jei nugarėlė uždengta su viršeliu, tai tokį siuvimą, kaip ir tą kuris su juostelėm, nugarėlę reikia "apdoroti" , t.y. tradiciškai sutvirtinti - suspausti bloką, nugarėlę ištepti klijais, išdžiovinti, tada vėl ištepti ir priklijuoti "merliuką", bei/arba/ir craft popieriaus juostele, ir suspaustą išdžiovinti, ir jokių tarpų nebeliks, nes jie susiglaus ir susiklijuos.

schemutę ryt nufotografuosiu. pirštui sveikatėlės.
Atgal į viršų
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Št. Vasario 11, 2012 15:28    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Ačiū mergaitės už liaupses albumui. Čia man kaip balzamas ant žaizdos, nes tiek prisinervinau su jo viršeliu
pepa rašo:
džiugina,tai kad knygos šitam forume visai nemažai dėmesio sulaukia ir eksperimentuojančių

Tikrai džiuginantis dalykas. galgi ir knygos išsikovos savo nišą tarp papuošalų
triragis rašo:
buvo per daug įtemptas audinys

Ko gera, taip ir pati pamaniau, bet susinervinus trečio bandymo su audiniu nebedariau.
triragis rašo:
ar ne tose vietose, kur iškilęs reljefas?

Taip, labai arti reljefo briaunos. Ir kaip nebus kai dabar mąstau, juk pamaigyta pabrūžuota ten buvo
triragis rašo:
gal kokios langelio sąsajos su odiniu fonu norėtus, kad nebūtų kaip du atskiri dalykai nieko bendro neturintys, bet viską gelbsti tie spalvoti siūlai,

Tais spalvotais siūlais sąmoningai gelbėjau reikalą. Jei viršelis būtų buvęs medžiaga vilktas tai būčiau siuvus vienos (ryžos ar tamsiai rudos) spalvos siūlais. Dabar teko ieškot išeities, nes oda pernelyg šviesi pagal dekupažą. Įdomiausia, kad tas kontrastavimas daug labiau matyt nuotraukoj nei realiam daikte
pepa rašo:
kaip persipjoviau pirštą tai žiauru

Knygrišystės proceso trauma? Sėkmingo gijimo

[ Št. Vasario 11, 2012 15:37 ]
pepa rašo:
daug reikšmės turi triragio buvimas čia,nes kažin kiek mes be jos pagalbos būtumėm pasiekę

Sutinku su tavim 400%. Aišku, būtume kažką veikę ir nuveikę, bet manau tai būtų buvęs daugiau trypčiojimas vietoj. Bent jau mano atveju. Nes esu iš tų, kuriems reikia gero spyrio vienon kūno dalin, kad "užsivesčiau" Ko gera, vargu ar būčiau ryžusis išbandyt tą tikrąjį įrišimą- binding. O ir visos paslaptys- smulkmenos, kurių knygose nerasi, kurios sužinomos tik gryn praktiniam veiksme... Ai, ką čia besakyt. Apskritai, kartais galvoju, jog tai, kad čia mes susitikom yra toks gėris, toks fainas gyvenimo posūkis. Ir dar... aš paslapčia mąstau kaip būtų smagu kada nors visoms susitikt gyvai. Ką jūs į tai, kolegės

triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Št. Vasario 11, 2012 18:48    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sarma rašo:

Taip, labai arti reljefo briaunos. Ir kaip nebus kai dabar mąstau, juk pamaigyta pabrūžuota ten buvo

tai dėl paslėgimo, jei spaudžiama kietu daiktu, reljefo iškilimai spaudžiasi labiau nei fonas, tai labiau ir drėgmę išgręžia, todėl reljefus reikia slėgt per poroloną, filcą ar net būna smėlio maišelius. o jei presas normalus nepersistengt spaudžiant.
Citata:

Tais spalvotais siūlais sąmoningai gelbėjau reikalą. Jei viršelis būtų buvęs medžiaga vilktas tai būčiau siuvus vienos (ryžos ar tamsiai rudos) spalvos siūlais.

vadinas intuityviai priėmėt teisingą kompozicinį sprendimą, kad "užsimanėt" papildomai kažko spalvoto.

dėkui už įvertinimą, aš irgi manau, kad daugiausia įmanoma išsiaiškinti eigoje, kai darai ir kyla konkretūs klausimai. man pačiai tokios galimybės kažkada laaabai trūko. dėl meet'o gal ir nieko mintis.
Atgal į viršų
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Št. Vasario 11, 2012 22:03    Rašyti temą: Atsakyti su citata

triragis rašo:
reljefus reikia slėgt per poroloną, filcą

Dar vienas naujas atradimas. Ačiū labai. Imsim domėn.

pepa
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Št. Vasario 11, 2012 22:53    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sarma rašo:
Ką jūs į tai, kolegės

.
Atvažiuokitt į Londoną,prie Big Ben'o susibėgsim ...Ir į ranką pasiimkit po matytą knygą,kad atpažinčiau .
O jei rimtai tai būtų labai smagu ,tik kolkas jokių planų dėl grįžimo neturiu.Bet kadangi prieš kalėdas prisiplanavau ir viskas nuėjo šuniui ant uod...tai dabar gali būt atvirkščiai-imsiu ir parlėksiu.Tik reikia sulaukt šiltesnio oro.

Pirštas tai žiauriai nukentėjo... ,bet nieko,užgis.Tik gaila kad tiek darbų pradėta ir knyga ir dėžutė su visu eigos įamžinimu .Teks porą dienelių daryt pertrauką,tuo pačiu idėjas dar pabrandinsiu...

Gerda.G.
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 13 Gruodžio 2008

PranešimasParašytas: Sk. Vasario 12, 2012 13:53    Rašyti temą: Atsakyti su citata

ačiū už visus pasisakymus apie mano knygą, o rišau kaip http://www.auksarankes.lt/forumas/viewtopic.php?t=4088&start=0 čia parodyta, tik, kad man gavos labai skystai kažkaip tai dar su popierine lipnia juosta suklijavau gal kai daugiau lapų stipriau išeitų.

Taip mažai lapų dėl to, kad norėj tokios kaip simbolinės.. ten kelias nuotraukas suklijuot ir parašyt kažką.

o sendinau tai kava

tik, kad biški nsivyliau, nes ta panelė kuriai dariau, nebuvo labai patenkinta, nors to ir neparodė, tikėjosi labai jau įspūdingo viršelio už maža kainą

O dabar ir vėl ruošiuos kokią knygą daryt, nes jau labai smagiai gaminasi jos

triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Sk. Vasario 12, 2012 14:19    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Gerda.G. rašo:
tik, kad man gavos labai skystai kažkaip tai dar su popierine lipnia juosta suklijavau gal kai daugiau lapų stipriau išeitų.

:

jei būtų daugiau lapų, būtų dar blogiau, nes nei lipni juosta, nei tas siuvimo būdas nėra gerai knygai.
o kaip susiūta tai vistiek nesuprantu, iš kur ten tiek daug juostelių tai ten vienas lankas, ar visi lapai atskirai su užlenktu krašteliu?
ir jei ne paslaptis (galite ir neatsakyti ) kiek tas pigiai už tokią knygą?
Atgal į viršų
Rodyti pranešimus nuo ankstesnio:   

Pardoutuvių katalogas block

Pradėti naują temą   Ši tema uždaryta. Jūs negalite redaguoti pranešimų ar rašyti atsakymų    Pagrindinis puslapis -> Rankdarbiai iš popieriaus Visos datos yra GMT + 3 valandos
Puslapis 3051

Pereiti į:  
Jūs negalite rašyti naujų pranešimų į šį forumą
Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite ištrinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite dalyvauti apklausose šiame forume

Copyright © 2006-2015 auksarankes.lt Visos teisės saugomos Lietuvos Respublikos įstatymų
Draudžiama be raštiško www.auksarankes.lt leidimo naudoti ir platinti šiame tinklalapyje esančią bet kokią grafinę bei tekstinę informaciją kitose interneto svetainėse bei žiniasklaidos priemonėse.