Knygrišystė. Gaminame knygeles patys 2
Pradėti naują temą   Ši tema uždaryta. Jūs negalite redaguoti pranešimų ar rašyti atsakymų    Pagrindinis puslapis -> Rankdarbiai iš popieriaus
Rodyti ankstesnę temą :: Rodyti sekančią temą  
Autorius Pranešimas
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

Prisijungė: 09 Lapkričio 2009
Pagyrimų: 6

Medaliai: 2 (Daugiau...)
1 vieta (Suma: 1) 2010 Gruodis (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Kv. Vasario 23, 2012 00:37    Rašyti temą: Atsakyti su citata

taip, pagrindų pagrindai kartosis, niekur nuo to nepabėgsi.
Tik labai norėčiau caterpillar, CSB įrišimus pamokyt, būtinai viengubų lapų siuvimą pagal jūsų pamokytę. Aišku, kai kuriais klausimais teks tiesiogiai nukreipt pirmon akademijon, duot namų darbų kaip sakant

Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
pepa
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 27 Rugsėjo 2009

Medaliai: 1 (Daugiau...)
2011 Birželis (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Pen. Vasario 24, 2012 19:07    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Temoj darbai po truputį juda,liuks .Matau simpatišką --gint-- knygutę,šaunuolė ,linkiu kad ji nebūtų paskutinė.
Tikiuosi kad triragis kažkada parodys savo parodinius darbus .
Sarma rašo:
norėčiau caterpillar

Neatrodo kad naujokėms bus per sunku ,net galvoju...kiek prisimenu man jis nebuvo paprastas,bet gal per daug vingiuotą variantą pasirinkau .
Tiesa gi nepagyriau Sarmos už entuziazmą dėstyti antrai akademijai ,maladec .

Prajudinau ledus,bet turbūt neilgam mat iki šiol tęsęsis disbalansas man neleido prie knygų prisiliesti,tai aš savęs ir neverčiau.
Lyg ir viskas buvo pradėję susidėliot į vietas,nu bet vėl užgriuvo visokie nesusipratimai ...
Sugedo mano naujas kompas ir gana rimtai,tai kada sutvarkys,neaišku .Sūnui sugipsavo koją-per treniruotę labai raiščius pasitempė,tai greitu laiku lėksiu Lietuvon ,kuo labai džaugiuosi nes žiauriai pasiilgau vaikų,katino ir namų ,nu ir grįšiu atgal su pilnu komplektu knygrišiavimo įrankių,jau prisilanksčiau krūvas lapų,tai tikiuosi kada nors juos surišti .
Prisiguodžiau...bo pikta kaip širšė .

O čia jūsų negailestingam teismui mano DIAMOND X ,gi baisiai norėjau pabandyt.
Techninė pusė mano galva pavyko,neskaitant kad knygų ilgą laiką nečiupinėjau,labai sudėtinga nebuvo,tik pradžioj kol sugaudai visus lankus,toliau-ritmas ir psio.
O neramina kompozicinė pusė.Spalvos dera,bet vat margumo man gal būtų perdaug,kažkaip paskęsta rombai-o gal perdaug prirombinau? Dekorą derinau prie nugarėlės dygsnio ir galutiniam rezultate suabejojau ,mat mano akis nori visur matyt ramybę,tvarką o čia toks bardakėlis su tom gėlėm ...
Rombus galima daryt kokius norima,viską nulemia atstumai.Dėjau 5 lankus po 10 lapų,tai viso yra 100 puslapių,jei būtų dar plonesnis popierius galima dėt ir po 15 lapų,nes darant skylutes vistiek turi likti tarpai,tai telpa storesni lankai(bent pas mane tai dar buvo galima storint lankus).Dydis perlenkto per pusę A4 lapo.
Rėžkit viską ką manot,tikrai neišsigąsiu ir knygrišystės nemesiu ,kad ir po biskį,bet judėsiu .

triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 01 Sausio 1970
Pagyrimų: 1

Pati pačiausia (Suma: 1) 2011 Rugpjūtis (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Pen. Vasario 24, 2012 19:57    Rašyti temą: Atsakyti su citata

niu laaabai graži knygelė. jau spalvos.. gražus šitas raštelis. dėl rombelių, momentais atrodo kad jų nereikėjo, o momentais, kad visai jie netrukdo, tai net neturiu nuomonės.. o ką reiškia "grįšiu su pilnu komplektu įrankių", pirkot gal kažką? smagu, kad grįžtat.

o mano viena iš tų knygų buvo padovanota prezidentei, tai vakar bais išdidi vaikščiojau.
Atgal į viršų
pepa
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 27 Rugsėjo 2009

Medaliai: 1 (Daugiau...)
2011 Birželis (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Pen. Vasario 24, 2012 22:40    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Dėkui,bet neramina mane ta kompozicija,nors jei ranka nekyla perdaryt tai gal nėr visai blogai.

triragis rašo:
o ką reiškia "grįšiu su pilnu komplektu įrankių", pirkot gal kažką? smagu, kad grįžtat.

Grįšiu atgal į Londoną po kokios savaičiukės ,negalėsiu ilgiau pabūt .Tuo pačiu ir visą aparatūrą čia atsivešiu,galėsiu gilzę išbandyt.

triragis rašo:
knygų buvo padovanota prezidentei, tai vakar bais išdidi vaikščiojau.

Nu jooooooooo...labai,labai sveikinu .Turbūt ir aš taip vaikščiočiau .
Tiesa labai už scemutę.
Dar pagalvojau kad šitas įrišimas visai tiktų albumams,dedant į lanką po kelis lapus su kompensacijom,nes labai tvirtas,tai būtų galima bet kokią formą ir dydį daryt,niekas nesimakaluotų.Gal netgi apsauginį popierių būt galima įsiūti,gerai viską apgalvojus .

Domis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Medaliai: Nieko

PranešimasParašytas: Sk. Vasario 26, 2012 12:12    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sveiki visi, atsiprašau, kad buvau dingęs, nes buvo sugedęs kompiuteris. Padariau knygelę, bei seniai užduotą Sarmos namų darbą. Rezultatą įkelsiu, kai jau galutinai viską padarysiu (bei namų darbus).

Pepa, tavo knygelė nuostabi ! Kaip tu paderei tokius raštus ? Ir aš tokių norėčiau savo knygelei. . .

Kibirkstele
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 30 Birželio 2008
Pagyrimų: 2

PranešimasParašytas: Sk. Vasario 26, 2012 14:28    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Taigi, prisižadėjau greit parodyt knygelę, bet man pakišo koją
Blokas per ilgas viršeliui - matavimai buvo liuks, bet nugarėlę per siaurą iškirpau. Nes viršuje ir apačioje atstumai gražūs, o šone išlenda...
Sumoje turiu vieną bloką ir viršelį - reikės kurti naują viršelį ir rišti naują bloką

Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Sk. Vasario 26, 2012 15:41    Rašyti temą: Atsakyti su citata

pepa rašo:
mano DIAMOND X

Darbas vertas įrišimo pavadinimo DIAMOND
Spalvelės nuostabios, koks romantiškas gėlėtas audinukas. O dėl rombų ar jų reikia ar ne, ir aš be nuomonės. Atrodo kai gėlėtas audinys, gal ir nebūtinos tos detalės. Bet vien plikas gėlėtas viršelis- irgi tarsi monotoniška... Gal geriausiai pačiai matyt, ypač jei nekyla ranka perdarymui, tai musėt gerai
Domis rašo:
Padariau knygelę, bei seniai užduotą Sarmos namų darbą.

nagi laukiu su nekantrumu
triragis rašo:
mano viena iš tų knygų buvo padovanota prezidentei, tai vakar bais išdidi vaikščiojau

oooo, čia jau galima ir ne vieną dieną tokios būsenos vaikščiot. Darbo įvertinimas išties aukštas. Kaip nekantru laukt, kada ir mes pamatysim tas knygas...
Kibirkstele rašo:
Sumoje turiu vieną bloką ir viršelį - reikės kurti naują viršelį ir rišti naują bloką

Nėra to blogo, kas neišvirstų į gera, bus daugiau gražių knygų

Paskutinį kartą redagavo Sarma, Tr. Vasario 29, 2012 15:30. Redaguota 1 kartą
Atgal į viršų
Strixstree
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Sk. Vasario 26, 2012 17:56    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sveiki, jungiuosi ir as prie sio amato megeju. Perskaiciau visas temas susijusias su knygrisyste ir pagaliau radau laiko kazka pabandyti mano pirmas bandymas neskaitant keliu mazu knygeliu - pakabuku. Laaaabai daug klaidu pridariau, zinau ka blogai dariau ir ko kitakart nedaryciau, bet labai laukiu jusu kritikos ir pastabu Be to, labai atsiprasau uz foto, nera apsvietimo ir fotoaparatas namie likes tik prastas, kitakart pasistengsiu padaryti geresnes foto Tai gi mano nuotrauku albumas mano mazyles foto sudeti

Atgal į viršų
pupulia
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 04 Sausio 2010

PranešimasParašytas: Sk. Vasario 26, 2012 18:02    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Man labai gražus albumas, o ypač kokiam tikslui Ypač patiko viršelis, labai gražus, išskirtinis. Taip pat priešlapiai labai gražūs Manau, kitos išmanančios šį amatą, pasakys daugiau
--gint--
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 19 Rugsėjo 2010

PranešimasParašytas: Sk. Vasario 26, 2012 18:22    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Man gražu
triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Sk. Vasario 26, 2012 18:32    Rašyti temą: Atsakyti su citata

albumas fainas, spalvos suderintos, kampukai gražūs (o čia oda ar ne?), bet nesuprantu kaip ten kas sujungta, kaip lapai sukabinti, būtų gerai atversto viršelio nuotrauka, kad visa tai matytus, ne tik priešlapis.
Atgal į viršų
Strixstree
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Sk. Vasario 26, 2012 19:05    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Albumo lapai surišti pagal Jūsų rodyta pvz pavienių lapų rišimą. A4 formato lapo galas uzlenktas papildomam pastorinimui (nežinau kaip tiksliai parašyt),kreidinio popieriaus perdengimai. Taip čia oda. Foto butinai padarysiu kai pasikraus fotoaparatas
Atgal į viršų
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Sk. Vasario 26, 2012 19:48    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Strixstree rašo:
nuotrauku albumas mano mazyles foto sudeti

Labai smagu kad randasi vis daugiau šio amato entuziastų. Gražus albumas, viršelis patraukliai atrodo. Ir man iškilo klausimas kaip ten su priešlapiais padaryta, juolab kad tai viengubų lapų siuvimas. Būtinai pasirodykit daugiau.
Dar nesuprantu, kas ten matosi ant priešlapio fotografijoje kur kampas iš arti Prie pat priešlapio krašto, ten kažkokia linijytė, ar tai pieštuko žymė

Strixstree
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Sk. Vasario 26, 2012 22:05    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Rytoj butinai parodysiu. Aha ir as ta linijyte pamaciau foto, nors realiai nesimato. Gal fotoaparatas isryskino dar viena trukuma /
Atgal į viršų
triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Sk. Vasario 26, 2012 22:19    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Strixstree rašo:
Albumo lapai surišti pagal Jūsų rodyta pvz pavienių lapų rišimą.

tada dar labiau smalsu, kaip tas viršelis pritvirtintas..

knygų mugėj buvo nedidukė, bet labai šauni knygrišių gildijos ekspozicija, nieks nematėt?.

o savo knygų kažkaip ir nenufotkinau turiu tik vieną juodraštinį egzempliorių namie, bet ans be pavadinimo, kituose su kliše dar buvo įspaustas knygos autorius ir pavadinimas.

http://i012.radikal.ru/1202/02/1ece05571873.jpg
http://i023.radikal.ru/1202/fe/e3bb6b9ed463.jpg
http://s018.radikal.ru/i515/1202/88/c589bfdfcf61.jpg
http://i018.radikal.ru/1202/b3/e68b38d36915.jpg
http://s44.radikal.ru/i105/1202/0c/b73f7f1587db.jpg
Atgal į viršų
Strixstree
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Sk. Vasario 26, 2012 23:01    Rašyti temą: Atsakyti su citata

triragis rašo:

tada dar labiau smalsu, kaip tas viršelis pritvirtintas..

Blokas prie virseliu pritvirtinatas prieslapiu pagalba, pakolkas labai tvirtai laikosi, Na rytoj padarysiu foto
Oho, kokia Jusu knyga, labai labai labai..... Tikiuosi ir as kada nors taip sugebesiu
Atgal į viršų
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Pir. Vasario 27, 2012 09:13    Rašyti temą: Atsakyti su citata

triragi mano nuotaika visai dienai pakilo iki debesų jūsiškę knygą pamačius. Nepaprastai dailu, oda kokia graži, o jau kaptalas kaptalas (kada aš tokius išmoksiu siūt )
man klausimų daug atsirado:
*bloką jau gatavą gavot, ar atspausdintus lankus pati siuvot?
* bloko kraštus jūs dažėt? Kai pažvelgiau pirmon foto tai pamaniau, kad lapų popierius irgi bus rausvas
*ryšiai čia netikrieji? Iš odos juostelių daryti?
Atrodo tokia sena knyga. Viskas taip liuksiškai žiūrisi. Ar visos knygos buvo tokios, ar kiekviena skirtinga?
Nerealiai gražu

triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pir. Vasario 27, 2012 10:46    Rašyti temą: Atsakyti su citata

ne, bloką jau gavau susiūtą, visur siuvimas mašininis. taigi man liko maloniausia dalis - viršelis . kraštelį dažiau pati, ryšiai netikri. dar trys egzemplioriai buvo tokie pat, tik gal daugiau taškyti. o dar buvo kitoks variantas, pagal dailininko maketą pora egzemliorių, na ir kito leidinio keli egzemplioriai irgi pagal dailininko maketą, bet jų foto neturiu, o ir nelabai man jie patinka.
Atgal į viršų
triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pir. Vasario 27, 2012 11:52    Rašyti temą: Atsakyti su citata

o dėl knygos senumo, tikslas toks ir buvo, nes autorius devyniolikto amžiaus, tai ir viršelis pagal tipinius to meto įrišimus (vienas iš kelių būdingų variantų) - tai marmuruotos odos, šiuo atveju taškymas, bet dar būdavo marginama varvinant šonu arba pučiant dažą per paviršių, atskiras tipas yra kai taip išpūsdavo medelį su šakomis, gal kada surasiu pavyzdį, o kartais kokius rombus išpiešdavo, ir pan. ir naudojo tam ne dažus, o rūgštį, ir jei tos rūgšties koncentratą padaugindavo, tai vėliau nuo jos sutrūkinėdavo oda, todėl reikėjo įgudžių. ta mada regis paplito iš anglijos, bet idėja kilusi iš olandijos. paplito nuo 18am. pabaigos ir buvo daromi iki 20 pradžios. lietuvoje, beabejo, taip pat. štai tokia istorijos pamokėlė.
pvz.

tačiau tuo metu dar labiau paplitęs ir (bent jau lietuvoje) dominuojantis buvo pusodinis įrišimas su marmuruotu popierium viršelyje, tokį ir darau dabar kito to paties amžiaus autoriaus knygai.
Atgal į viršų
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Pir. Vasario 27, 2012 12:22    Rašyti temą: Atsakyti su citata

triragis rašo:
viršelis pagal tipinius to meto įrišimus (vienas iš kelių būdingų variantų) - tai marmuruotos odos,

Man taip gražu tokie senoviški viršeliai (ir pačios knygos, be abejo). Žiauriai norėčiau perprast odininkystės dalykus, nesgi su knygrišyste viskas baisiai susiję.
triragis rašo:
pusodinis įrišimas su marmuruotu popierium viršelyje, tokį ir darau dabar kito to paties amžiaus autoriaus knygai.

mmm, net saldu pagalvojus apie tokius darbus. O aš akademijai mokymo planus kuriu, vakar visą vakarą prasėdėjau. Dar turėčiau porą pamokėlių paruošt, o tai reiškia, daryt knygas, fotkint atskirus etapus. Pasirodysiu ir čia kai baigsiu. Na, nebent mokinės nepageidaus tų įrišimo variantų mokintis, tada ir aš patinginiaučiau
Pamačius pepos DIAMOND X knygelę, ir pati užsimaniau tokį įrišimą išbandyt. Gal ir man pm permestumėt schemelę kai laiko turėsit? Būč bais dėkinga

Strixstree
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pir. Vasario 27, 2012 19:24    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Kaip zadejau dedu foto, gal kazkas aiskiau, tik nelabai gera foto.
Atgal į viršų
triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pir. Vasario 27, 2012 22:54    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Strixstree rašo:
Kaip zadejau dedu foto, gal kazkas aiskiau, tik nelabai gera foto.

a, tai tas lapo atlenkimas, bet jis nepilnai priklijuotas? tai gal tada nugarėlė priklijuota dar? ir dar ar gerai matau, ten dygsnis išilgai nugarėlės, lapo lenkimo linijoj guli, o ne statmenas jai? tada tai ne pavienių lapų siuvimas, o tiesiog siuvimas lankais (nežinau kuriuo būdu), tik kad "lanke" vienas lapas.
ir jei tai oda, tai jos kraštus šiaip reikėtų ploninti, kad jokių briaunų nesimatytų ir nesijaustų iš po priešlapio, o ir pats lenkimas tada kitaip atrodo.
Atgal į viršų
triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Antr. Vasario 28, 2012 20:52    Rašyti temą: Atsakyti su citata

nu nemoku savo popieriu ir nuorodu gražiai ir tvarkingai archyvuoti, sarma, gal turit kur po ranka ta youtubini vaizdeli, kaip audinys paklijuojamas popierium, parūpo kai kurie niuansai. kai dariau greituoju būdu šešis pusodinius viršelius, audinį trim būdais klijavau (vienuose lipalu, kituose MC, o trečiuose dubliuojant popierium) tai vistik tas būdas geriausias, tik reik naudot kuo plonesnį popierių.
Atgal į viršų
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Antr. Vasario 28, 2012 21:58    Rašyti temą: Atsakyti su citata

triragis rašo:
gal turit kur po ranka ta youtubini vaizdeli, kaip audinys paklijuojamas popierium

Manau, kad šitas bus
http://www.youtube.com/watch?v=G6SgeLid-rg
su nuorodų archyvavimu ir man blogai, išbarstyta visuos kampuos, jau regis sutvarkau, ir vėl tas pats chaosas.
Dabar prieš akademiją "apsišvarinau" tai pavyko greit surast.
triragi, dar noriu pasitikslint:
kai klijuojam audinį ant kietviršių- tepam mc ant audinio,
kai miltų klijais- juos irgi ant audinio?
o kai odą miltų klijais- taipogi tept ant odos? Nenoriu susipainiot ir mokines supainiot. Kažkaip keistai jaučiuosi, jei pernai labai bijojau dėstytojavimo, tai dabar baimės jokios, bet baisiai išbujojo atsakomybės ir savisaugos jausmas. Sėdžiu ištisai prie kompo, skaitau, kartoju jau žinomus dalykus, o kartais atrodo, kad nieko dorai nebežinau.
Šiandien susipjausčiau lapus dviem nedidukėms knygelėms. Tik kada aš jas baigsiu tai nežinau

[ Antr. Vasario 28, 2012 22:00 ]
Citata:
reik naudot kuo plonesnį popierių.

Kokio maždaug storio naudojat?

[ Antr. Vasario 28, 2012 22:31 ]
Strixstree rašo:
Kaip zadejau dedu foto

Bet čia tuomet ne pagal viengubų lapų siuvimo pamokėlę siūta jei dygsniai lanko viduje...
aš tai būčiau tokiu atveju klijavus tą atlanką prie priešlapio pilnai

triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Antr. Vasario 28, 2012 22:32    Rašyti temą: Atsakyti su citata

sarma, nepamirškit, kad per tuos metus ir jūs pati daug sužinojot ir smarkiai pažengėt į priekį, nereikia tempti ir mokinių iš paskos į savo lygį, jie taigi nuo pradžių pradeda, neapkraukit jų per sudėtingais dalykais arba per tirštai, ar nepraleiskit pačių elementariausių dalykų, kurie jau atrodo savaime aišku, kad net sakyti neverta, o jie gal to bus negirdėję.. na užeisiu būtinai pasidairyt kaip jums ten sekas
klijuojant MC tepam ant audinio, bet klijuojant miltais - ant kartono. miltų klijų, kadangi pastebėjau skirtingi audiniai skirtingai į juos reaguoja, tai audiniams nebenaudoju, tik odai.
o klijuojant odą tepam ant odos, klijai turi įsigerti į ją.
ačiū už nuorodą dabar kai pati bandžiau paklijuot dideli gabalą, tai visai kitom akim pažiūrėjau, parūpo ant ko pasidėjęs tepa ir kaip džiovina, o kai klojo tą popieriaus lapą (nuo viršaus ) tai aš visai achnula. nes aš naudojau plonytį popierių (gal 40, nežinau), ne taip užklosi ar raukšlė, amen, nei atkelsi, nei patrauksi - šlapias plyšta iškart kaip voratinklis. vargau kol pataikiau, ir tai aš gal per pus mažesnį gabalą dariau. na, dabar matau reiks įsigyt mentelę, volelį didesnį, klijonkės ir kartono, ir klijus patirštint. nes paskui su tokiu paklijuotu audiniu dirbti labai lengva, galėtų net vaikas.

Paskutinį kartą redagavo triragis, Antr. Vasario 28, 2012 22:52. Redaguota 1 kartą
Atgal į viršų
Rodyti pranešimus nuo ankstesnio:   

Pardoutuvių katalogas block

Pradėti naują temą   Ši tema uždaryta. Jūs negalite redaguoti pranešimų ar rašyti atsakymų    Pagrindinis puslapis -> Rankdarbiai iš popieriaus Visos datos yra GMT + 3 valandos
Puslapis 3251

Pereiti į:  
Jūs negalite rašyti naujų pranešimų į šį forumą
Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite ištrinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite dalyvauti apklausose šiame forume

Copyright © 2006-2015 auksarankes.lt Visos teisės saugomos Lietuvos Respublikos įstatymų
Draudžiama be raštiško www.auksarankes.lt leidimo naudoti ir platinti šiame tinklalapyje esančią bet kokią grafinę bei tekstinę informaciją kitose interneto svetainėse bei žiniasklaidos priemonėse.