Knygrišystė. Gaminame knygeles patys 2
Pradėti naują temą   Ši tema uždaryta. Jūs negalite redaguoti pranešimų ar rašyti atsakymų    Pagrindinis puslapis -> Rankdarbiai iš popieriaus
Rodyti ankstesnę temą :: Rodyti sekančią temą  
Autorius Pranešimas
triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 01 Sausio 1970
Pagyrimų: 1

Medaliai: 2 (Daugiau...)
Pati pačiausia (Suma: 1) 2011 Rugpjūtis (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Št. Kovo 10, 2012 13:38    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Kibirkstele rašo:
triragi, kiek tas daug? Ieškau 2mm ar 1,5mm, noriu pabandyti su langeliu viršelį, keliom knygelėm dar turiu 3mm. Mano knygutės nedidelės, užtektų ir A3 ar A4 formato.

nu tai tokiems atrasčiau atraižų, bet galvoju daba kaip čia perduoti.. gal pirmadienį būtumėt kur centre netoli seimo.. ir dabar į senamiestį ruošiuosi eiti.
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

Prisijungė: 09 Lapkričio 2009
Pagyrimų: 6

2010 Gruodis (Suma: 1) 1 vieta (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Št. Kovo 10, 2012 13:42    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Kibirkstele rašo:
nepatiko, kad gramatūra nesurašyta prie popieriaus.

Prie kai kurių yra, bet jei ir nėra kažkaip palietus jau intuityviai suvoki.
O kartono kainų nežiūrėjau, mat neketinau šįkart pirkt.
triragis rašo:
net neįsivaizduoju, kas per silikoninė kepimo forma..

Jų būna bet kuriam prekybos centre: maximoj, rimi, iki. Eikit ten, kur visokie virtuvės rakandai, rasit.
Ką tik paslėgiau mažiukę knygutę 10x10 cm maždaug. Ryt pasigirsiu.

triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Št. Kovo 10, 2012 22:53    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sarma rašo:

.

buvau ir aš ten šiandien užėjus, ir dėl lapų gramatūros užsiminiau nes pačiupinėjus žinoma viskas aišku, o ir renkiesi pagal tai kam bus skirta, bet kai yra gramatūra, lengviau ir greičiau gali susirast/atsirinkti ką čiupinėt, o ką net neverta. ir dar, tai ką aš vadinu storu popierium, ten visur pavadinta kartonu.
asortimentas, tiesa sakant, (na man tik popierius aktualu labiausiai) sukėlė šypseną, toks chaosas ir eklektika - to biski, to biski.. kiekvienos rūšies po vieną spalvą, ir pan. man tinkamo popieriaus kaina tokia pat kaip mūzoj, o dėl kartono, nebepamenu kiek mūzoj kainuoja (gal kas pamenat?), čia 2mm. berods 4,4lt. . na bet čia vieta man labai patogi ir dažnai pakeliui, tai manau lankysiuos bet kuriuo atveju.
Atgal į viršų
zapuke
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 16 Kovo 2007
Pagyrimų: 2

Medaliai: 1 (Daugiau...)
2011 Spalis (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Sk. Kovo 11, 2012 00:54    Rašyti temą: Atsakyti su citata

triragis rašo:
bet nieko tokio neradau (senukuose), prigriebiau tik baisų, storą ir smirdantį guminį.. kaži, ar būtų dailininkų reikmenyse? ir vis dairausi, ką čia iš namų pritaikyt..

Ermitaže pažiūrėkit prie tapetų klijų. Mačiau kažką panašaus, tik nečiupinėjau ar minkštas daiktas, nes ieškojau guminio volelio.

Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką Apsilankyti vartotojo tinklapyje
triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Sk. Kovo 11, 2012 03:27    Rašyti temą: Atsakyti su citata

dėkui ieškosim, tskant.
Atgal į viršų
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Sk. Kovo 11, 2012 12:55    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Pavasarinė paukštelių knygutė.
Įrišinėjant CSB knygą liko popieriaus atraižų kaip tik mažai knygelei. Dar turėjau žalvarinę detalę su paukštukais- man ji tokia graži. Ir linksmai geltono popieriaus su gėlyčių ornamentais. Sukrovus viską krūvon gavosi štai kas

Kietviršiai apklijuoti medvilniniu audiniu su "auksiniais" taškeliais. Kaptalas iš to paties audinio. Juostelė po dekoracija įverta į kietviršius. 8 lankai po 6 lapus, tai ties bloko kraštu matyt rumbeliai, bet kadangi jie taip harmoningai išsirikiavę, visai gerai žiūrisi.
Atvertus randam ryškius priešlapius

Blokas siūtas ant juostelių, casing. Matmenys 11x11cm. Visai paprastas "projektėlis". Kaip atrodo stebėtojams iš šalies?

triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Sk. Kovo 11, 2012 13:00    Rašyti temą: Atsakyti su citata

labai paprastas ir gražus spalvelės gražiai skamba.
aš irgi mąstau padaryt paprastų knygelių, be odos ir be mandro popieriaus, kad kai kurias atraižas sunaudot.
Atgal į viršų
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Sk. Kovo 11, 2012 13:15    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Ačiū, triragi
Gal dar sukurpsiu kokią vieną iš likučių (mat labai mėgstu viską iki paskutinio gabaliuko sunaudot), o paskui vėl sėsiu prie siuvimo ant ryšių- turiu numačius vieną projektėlį su siuvinėjimu viršelyje ir dar kai kur
Oi, dar prisiminiau. Kaip kompoziciniu ir visais kitais požiūriais atrodytų pusodinis įrišimas, jei oda apklijuojamas apatinis kietviršis, nugarėlė ir šiek tiek oda užeina viršutinian kietviršin Žodžiu, kaip tradiciškas pusodinis, bet audinys tik viršutiniam kietviršy... prifantazavau

Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Sk. Kovo 11, 2012 16:01    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Pasitvirtino taisyklė "jei popierius A4 formato tai dar nereiškia, kad jo kryptis bus išilgai lapo". Visur išimčių esama.
Turėjau nusipirkus 100 lapų paką rausvo popieriaus, gramatūra 80, įvardyta kaip popierius rankdarbiams. Pirkau Tiimari parduotuvėj Panoramoje. Pakas užcelofanuotas, jokio pavyzdžio pažiūrėjimui ištraukta nebuvo, žodžiu katė maiše, bet sakau bandysiu. imu dabartės šitą popierių, o jo paviršiuje iš arti žiūrint aiškiai matyt tarsi ruoželiai- vienur tamsiau, kitur šviesiau ta rausva spalva. Kilo įtarimas ar tik ir kryptis nebus pagal tuos ruožus, patikrinu- tikrai Tai kaip apsidžiaugiau nes to kaip tik ir reikėjo- esu suplanavus knygą A5 dydžio. Einu dabar audinio viršeliui siuvinėt

Kibirkstele
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 30 Birželio 2008

Medaliai: Nieko

PranešimasParašytas: Sk. Kovo 11, 2012 16:15    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sarma rašo:

Dažniausiai prašoma nečiupinėti, ne?

Man būtų patogiau gramatūra - pvz turiu idėją albumui, tai žinau kad tokio ir tokio popieriaus reik, tokio ir ieškau.

Sarma, graži knygelė. Pavasariška O nugarėlė ne per siaura? Ar man taip tik atrodo?

Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Sk. Kovo 11, 2012 18:29    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sarma rašo:
Pasitvirtino taisyklė "jei popierius A4 formato tai dar nereiškia, kad jo kryptis bus išilgai lapo". Visur išimčių esama.
Turėjau nusipirkus 100 lapų paką rausvo popieriaus,

užtai, kad rausvas, spalvotas neturi pastovios krypties ir būna visaip, tik kopijavimo baltas išilgai lapo beveik visada, ir tai turbūt ne šimtu procentu.

[ Sk. Kovo 11, 2012 15:31 ]
Kibirkstele rašo:

Dažniausiai prašoma nečiupinėti, ne?

smarkiai rizikuotų tas, kuris pabandytų man taip pasakyti popieriaus parduotuvėje . čia kaip dizaineriui pirkti medžiagą jos nepačiupinėjus.
Atgal į viršų
triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Sk. Kovo 11, 2012 20:34    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sarma rašo:
Kaip kompoziciniu ir visais kitais požiūriais atrodytų pusodinis įrišimas, jei oda apklijuojamas apatinis kietviršis, nugarėlė ir šiek tiek oda užeina viršutinian kietviršin

ir kompoziciniu ir loginiu ir visais kitais požiūriais visiškai normaliai. teko matyt tokių ne kartą.
Atgal į viršų
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Sk. Kovo 11, 2012 20:52    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Kibirkstele rašo:
nugarėlė ne per siaura? Ar man taip tik atrodo

Net nubėgau pažiūrėt gyvai. Lyg ir normali. Gal dėl šarnyro griovelio nuotraukoj taip atrodo gal ir rakursas nelabai vykęs.
triragis rašo:
spalvotas neturi pastovios krypties ir būna visaip

Dabar žinosiu ir akademijos merginas dar teks perspėt.
triragis rašo:
kompoziciniu ir loginiu ir visais kitais požiūriais visiškai normaliai

Bandysiu kažką sukurpt. Idėją senokai nešiojuosi, metas paverst kūnu.

Paslapčia vis įkišu nosį akademijos darbų iš odos klasėn, labai jau ten man įdomu. Šiandien radau nuorodą, pažiūrėkit
http://odininkas.jimdo.com/darbai-1/

Kibirkstele
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 30 Birželio 2008

PranešimasParašytas: Sk. Kovo 11, 2012 21:06    Rašyti temą: Atsakyti su citata

O, dėl spalvoto popieriaus nežinojau, įsibėgėjus varau pagal ilgesnę...

triragi, aš ir pati pačiupinėju Bet gal susipainiojau...

Sarma, taip, tikriausiai dėl šarnyro taip atrodo

Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Sk. Kovo 11, 2012 22:35    Rašyti temą: Atsakyti su citata

aš kadangi naudoji vis kitokį popierių, tai kryptį tikrinu visada automatiškai. bet siūlau ir jums visoms KRYPTĮ TIKRINTI VISADA. nes bet kas bet kur bet kurį formatą galį supjaustyt A ketvertuku, nepaisydamas krypties ir pardavinėti.
Sarma rašo:

Paslapčia vis įkišu nosį akademijos darbų iš odos klasėn, labai jau ten man įdomu. Šiandien radau nuorodą, pažiūrėkit
http://odininkas.jimdo.com/darbai-1/

mane tai prisipažinsiu tokie darbai nervina... noriu meno, meno noriu. stilistika 8-9 dešimtmečio dvasia atmiešta provincialumu.. o pynimo pas profesionalius odos menininkus beveik nemačiau, labai retai naudoja ir neveltui.
einu gal įdėsiu kitam forume odos temoj kas man patinka
Atgal į viršų
zuikis515
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pir. Kovo 12, 2012 10:53    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Dabar užsimaniau mokytis įrišinėti knygas. Domiuosi ko reikia, kaip viską daryti. Užėjau į vėriniams.lt parduotuvę, nes girdėjau, kad ten odos pardavinėja (žinau, kad nebūtina ją naudot) ir pamačiau tokį dalyką prie odos rūšių kaip pliušą. Man pasidarė neaišku kas tai? Ar tinka pliušu aptraukti knygos viršelį? Kam jis naudojamas? Dėkui už atsakymus iš anksto.
Atgal į viršų
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Pir. Kovo 12, 2012 11:29    Rašyti temą: Atsakyti su citata

zuikis515 rašo:
ten odos pardavinėja (žinau, kad nebūtina ją naudot) ir pamačiau tokį dalyką prie odos rūšių kaip pliušą. Man pasidarė neaišku kas tai? Ar tinka pliušu aptraukti knygos viršelį?

Tavo matytoj parduotuvėj odos atraižos labai mažos, tik visai miniatiūrinei knygelei tinkamos. Pliušu (tai toks audinys) viršelius teoriškai apklijuot galima, praktiškai nežinia ar gražiai atrodytų . Kaip pradedančiai patarčiau jo nenaudot. Pradėk nuo viršelio apklijavimo popierium, paprastu audiniu- su jais lengviau susitvarkyt.

zuikis515
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pir. Kovo 12, 2012 12:55    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Mano mama turi visai nemažai nereikalingų medžiagų. Ir gan didelėm atraižom. Kol kas darau tik vieną gan mažo formato knygutę. O tiktų lino audinys?
Atgal į viršų
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Pir. Kovo 12, 2012 13:03    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Netgi labai tiktų.
zuikis515
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pir. Kovo 12, 2012 14:26    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Tai tada labai gerai. O al žinai kur galima odos nusipirkti? Kad skiautės būtų bent 50*50 cm. Geriau parduotuvė būtų Vilniuj arba lietuviška internetinė.
Atgal į viršų
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Pir. Kovo 12, 2012 15:38    Rašyti temą: Atsakyti su citata

zuikis515 rašo:
kur galima odos nusipirkti? Kad skiautės būtų bent 50*50 cm.

Nauja oda- nepigus malonumas. Mokymuisi pilnai pakanka odos iš kokio seno drabužio. Prasibėk po dėvėtų drabužių parduotuves, dairykis kokių sijonų- jie būna iš didesnių gabalų, gal ir striukelę neitin sunešiotą rast pavyks. Tik žiūrėk, kad oda būtų kuo plonesnė, minkštesnė. Tikrai sumokėsi mažiau nei už naują odą.
Pati nevengiu skudurynuose pasikuist ir labai gerų laimikių esu aptikus, puikiausios odos. dar nesijaučiu tiek pažengus, kad galėčiau dirbt su visai nauja oda.

zuikis515
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pir. Kovo 12, 2012 17:57    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Dėkui, Sarma. O dėl viso pikto norėčiau paklaust. Kur galima odos nusipirkt lietuviškoj internetinėj parduotuvėj arba Vilniuj. Na bansysiu prasieit pro skudurynus, bet noriu apsidraust visais įmanomais būdais. Beje jau padariau beveik visą knygutę tik liko viršelį sumontuot (dabar užtepiau klijus ant nugarėlės). Procesas labai patiko, labai smagu daryt, siuvau ilgai lapus virš valandos, o dar pati ir lapus karpiau į mažesnio formato, nes mažų lapukų neturiu. Būtinai stengsiuos pasirodyt su savo pirma knyga. Jau sugebėjau pamilt knygų įrišimą ir tikuosi, net labai, labai, labai tikuosi, kad šis užsiėmimas taps tikru hobiu ir išsilaikys ilgai. Myliu knygų darymą.
Atgal į viršų
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Pir. Kovo 12, 2012 19:28    Rašyti temą: Atsakyti su citata

zuikis515 rašo:
pati ir lapus karpiau

Karpei žirklėmis? Tada nesigauna labai lygiai. Kitą kartą pjaustyk peiliuku (nulaužiamais ašmenim tokie yra) pridėjus ir tvirtai prispaudus metalinę liniuotę rėžk peiliu pagal ją- nusipjaus gražiai.
Apie naujas oda kai atbėgs triragis gal pakomentuos, ji tiksliai žino kur parduodamos.
Tik aš vistiek nepatariu skubėt įsigyt naują odą

zuikis515
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pir. Kovo 12, 2012 21:38    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Taip, aš karpiau žirklėmis. Kitą kartą žinosiu. Juk pirmą kartą knygutę darau. Žinau ir su oda, kad naujos neskubėt reikia pirkt. Tiesiog apsidrausiu viskuo.
Atgal į viršų
triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Antr. Kovo 13, 2012 01:30    Rašyti temą: Atsakyti su citata

naujos odos rasite netoli stoties, pažiūrėkit arenalis.com. tai ten jūsų minėto dydžio skiautė kainuotų apie 13lt. tik atėjus reik sakyt, kad duotų rinktis iš atraižų, kurių kaina pusė lito už dm.kv. (dideliuose gabaluose po 1lt už dm.kv.). ir žinoma oda (nesvarbu, ar atraiža ar visas gabalas) niekada nebus taisyklingos geometrinės formos, tai teks apžiūrėt gabalus ir pasirinkti (geriausia ir būsimos knygos formatą bent apytikslį žinoti).
tačiau sarma gerai sako, nedarykit pirmos (atros, trečios..) knygelės su oda. padarykit vieną knygelę su popierium, vieną su audiniu, kad pajusti kas ten kur paskui dedasi, kaip tas viršelis daromas ir jungiamas, kiek ten visokių galimybių yra, ir pan., ir tik tada su oda, kad paskui nebūtų gaila sugadintų medžiagų. nes ardyti knygą atgal nepažeidžiant jos, neįmanoma. ir patikėkit, kiekviena knygelė darančiąjam yra pamoka - t.y. su kiekviena nauja padaryta knygele sužinai ir išmoksti kažką naują, tai geriau geras (taurias) medžiagas naudoti tik tada, kai jau tų žinių kažkiek prisirenka, nes pačiam vėliau būna gaila, kai matai, kad gražų viršelį uždėjai ant blogai padarytos knygos..
Atgal į viršų
Rodyti pranešimus nuo ankstesnio:   

Pardoutuvių katalogas block

Pradėti naują temą   Ši tema uždaryta. Jūs negalite redaguoti pranešimų ar rašyti atsakymų    Pagrindinis puslapis -> Rankdarbiai iš popieriaus Visos datos yra GMT + 3 valandos
Puslapis 3551

Pereiti į:  
Jūs negalite rašyti naujų pranešimų į šį forumą
Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite ištrinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite dalyvauti apklausose šiame forume

Copyright © 2006-2015 auksarankes.lt Visos teisės saugomos Lietuvos Respublikos įstatymų
Draudžiama be raštiško www.auksarankes.lt leidimo naudoti ir platinti šiame tinklalapyje esančią bet kokią grafinę bei tekstinę informaciją kitose interneto svetainėse bei žiniasklaidos priemonėse.