KNYGŲ ĮRIŠIMAS
Pradėti naują temą   Atsakyti į pranešimą    Pagrindinis puslapis -> Konsultacijų centras
Rodyti ankstesnę temą :: Rodyti sekančią temą  
Autorius Pranešimas
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

Prisijungė: 09 Lapkričio 2009
Pagyrimų: 6

Medaliai: 2 (Daugiau...)
2010 Gruodis (Suma: 1) 1 vieta (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Antr. Spalio 18, 2011 18:44    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Ačiū už komplimentus
Labai smagu, kad susidomėjai tokia netradicine rankdarbių rūšimi. Knygrišystės amatas senas kaip pasaulis, yra daug įrišimo būdų ir aibės paslapčių, kurias teks atrasti ir įminti. Nusiteik, kad reikės daug kantrybės, o pačioje pradžioje bus ir "pasvilusių pirmų blynų". Bet jei nenuleisi rankų, po kurio laiko galėsi džiaugtis savo darbo knygutėmis.
Pirmiausia rekomenduoju labai nuosekliai paskaityti akademijos klasę
http://www.auksarankes.lt/forumas/viewtopic.php?t=4348&start=0, peržiūrėt ten nurodytas pamokėles, filmukus. tada išsirink, kokiu būdu darysi savo pirmą knygą, pradžiai rinkis kokį lengvesnį būdą, tarkim japonišką.
Bandyk įrišinėt, ir jei tik kas bus neaišku, prašom vėl apsilankyt čia konsultacijų temoj- aiškinsimės kartu.Sėkmės kremtant knygrišystės mokslus

Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Domis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 01 Sausio 1970

Medaliai: Nieko

PranešimasParašytas: Antr. Spalio 18, 2011 19:04    Rašyti temą: Dėkoju Atsakyti su citata

Dėkoju jums Sarma už gražų dainuojantį tekstą ir pasakantį daug išminties.

[ Antr. Spalio 18, 2011 16:36 ]
Sarma, norėčiau įstoti į Auksarankių Akademiją. Kaip į ją įstoti ?
Aš esu profesionalas dekupaže, bet knygrišystėje nelabai. Gal pirma kartą geriau naudoti brokuotą popierių, o jau kitą kartą kaip ir reikia. Kagi aš gi pamiršau, kaip tas instrumentas vadinasi kur toks baltas, sulenkia stipriai... Ar vietoje jo galima naudoti ką nors kito ? Labai noriu, kad įdėtumėte kaip gaminti knygutę informacijos lietuviškai, nes angliškai nekaip suprantu... Mane įkvepia jūsų tekstai,bei mintys (Pirmi blynai prisvyla ar kažkas panašaus).
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Apsilankyti vartotojo tinklapyje Yahoo Messenger
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Tr. Spalio 19, 2011 12:13    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Domis rašo:
norėčiau įstoti į Auksarankių Akademiją. Kaip į ją įstoti ?

Reikia sekti forumą. Kai bus paskelbta nauja Akademija, bus ir išsamus paaiškinimas kaip ten patenkama.
Domis rašo:
Gal pirma kartą geriau naudoti brokuotą popierių, o jau kitą kartą kaip ir reikia.

brokuotą- tai sulamdytą? tokiu atveju nesėkmė jau užprogramuota. Tiesiog imk paprastą spausdintuvams naudojamą popierių, jis nekainuoja brangiai, nebus gaila sugadint. Bet jis neturi būt susilamdęs ar dėmėtas, juk tada knyga tikrai bus negraži ar ne?
Domis rašo:
pamiršau, kaip tas instrumentas vadinasi kur toks baltas, sulenkia stipriai... Ar vietoje jo galima naudoti ką nors kito ?

tai lankstytuvas. Jų būna kaulinių (patys geriausi), gali būt plastmasinis ar medinis. Jei neturi, gali iš medžio išsidrožt, gerai nušlifuoti reikia, kad būtų labai švelnus. Aš esu naudojus ir peilį (tokį kaip sviestui tepti) iš bėdos irgi neblogai.

[ Tr. Spalio 19, 2011 12:19 ]
Domis rašo:
Labai noriu, kad įdėtumėte kaip gaminti knygutę informacijos lietuviškai, nes angliškai nekaip suprantu...

vat didžioji bėda ir yra ta, kad informacijos lietuviškai internete beveik nėra (na išskyrus Akademijos klasę ir knygrišystės temą, kur dalinamės savo patirtimi), tai jau teks anglų kalbos žinias gilint. Iš tiesų jei prie teksto yra aiškios fotografijos, ne taip jau ir sudėtinga suprasti net jei ir svetima kalba rašoma.
Bandyk bibliotekoje paieškot knygų, nes kiek žinau yra išleista lietuviškai pora knygučių "Kaip įrišti knygą" ir "Knygrišystės darbai", senos tos knygos, bet gal pavyks aptikti. tik va autorių dabar ant greitųjų jau nepamenu.

Nežiniukė
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Įspėjimų: 1

PranešimasParašytas: Št. Lapkričio 05, 2011 22:54    Rašyti temą: Neaišku Atsakyti su citata

Man biškuti iškilo klausimų ar galėtumet duoti tokių mergaitiškų viršelių knigutes pvz: mergaites atminimams, piešiniams.....

Busiu dėkinga
Atgal į viršų
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Sk. Lapkričio 06, 2011 10:28    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Bijau, kad šiuo atveju negalėsiu padėt. Mat įsivaizdavimas "mergaitiškas viršelis" kiekvieno žmogaus akim žiūrint gali labai skirtis. Tarkim, viena įsivaizduos "hello kitty", o kita- gėlytes Todėl siūlau eit į google ir bandyt panaršyt po paveikslėlius.
Pakonsultuot tikrai galiu knygos įrišimo technikų, paties proceso klausimais.
O knygelę taipogi savo darbo darysi, ar tik gatavam blokui viršelį ketini uždėt?

Nurduras
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Tr. Gegužės 30, 2012 12:18    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Nuostabi tema! Radau atsakymus į visus rūpimus klausimus! <33

Humanitas
Atgal į viršų
raima456
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Sk. Liepos 29, 2012 13:21    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Ačiū! Labai padėjote!!

http://humanitas.lt/
Atgal į viršų
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Tr. Rugpjūčio 08, 2012 23:30    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Nurduras rašo:
Radau atsakymus į visus rūpimus klausimus!
raima456 rašo:
Ačiū!

Prašom, nėra už ką

Gabyta_Rankdarbyta
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Kv. Rugpjūčio 09, 2012 16:18    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Laba diena . Noriu knygos viršelį padaryti su siuvinėta detale . Ar reikia siuvinėt iškart ant tos medžiagos , kuria aptrauksiu kartoną , ar ant kitos (pvz. spec. siuvinėjimui medžiagos) ir po to tą paveiksliuką kaip nors įmontuot ? Jeigu atskirai siuvinėt , tai kaip reikėtų ,,įmontuot" paveiksliuką į kitą audinį ? Tikiuosi suprantamai parašiau , nes dažnai sumalu klausimus taip , kad pati nesuprantu

Diplomas 2012

Svajonių klubas
Atgal į viršų
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Pen. Rugpjūčio 10, 2012 09:21    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Galimi abu variantai- ir siuvinėjimas ant medžiagos, kuria apklijuojamas viršelis, ir siuvinėjimas tik vienos detalės, kuri paskui montuojama darant "langelį".
Antrasis variantas išsamiai paaiškintas ir iliustruotas nuotraukomis akademijos klasėje http://www.auksarankes.lt/forumas/viewtopic.php?t=4348&postdays=0&postorder=asc&start=25

Barbori
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Tr. Lapkričio 21, 2012 21:42    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sveiki
Šiandien dariau savo pirmą blyną Na, viskas kaip ir buvo gerai, iki kol reikėjo siusiūti visas nugarėles Mano knygą kelis kart plonesnė, nei pas jus rodyta, bet kaip man siusiūti tas nugarėlės, kad nereiktų per šonus siūti? Nes dabar atvertus matosi skylutės ir kur aš siuvau.
Atgal į viršų
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Kv. Lapkričio 22, 2012 11:50    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Pagal kokią pamokėlę darei? Pirmos temos pirma pamokėlė gana primityvi, ja nerekomenduoju pasikliaut, nes yra geresnių, man labai patinka ši

http://www.csparks.com/Bookbinding/sewing.xhtml
Ir nevisai supratau klausimą kaip ten per šonus siūti? ir kokios skylutės matyt atvertus? Gal galima nuotrauką, tada bus aiškiau ir galėsiu konkrečiau pakomentuot.

Barbori
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Kv. Lapkričio 22, 2012 14:57    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sarma rašo:
Pagal kokią pamokėlę darei? Pirmos temos pirma pamokėlė gana primityvi, ja nerekomenduoju pasikliaut, nes yra geresnių, man labai patinka ši

http://www.csparks.com/Bookbinding/sewing.xhtml
Ir nevisai supratau klausimą kaip ten per šonus siūti? ir kokios skylutės matyt atvertus? Gal galima nuotrauką, tada bus aiškiau ir galėsiu konkrečiau pakomentuot.

Sveiki
Dariau pagal pirmą pamokėlę. O kur davėte nuorodą, nelabai gaudaus kas po ko... :(
Atgal į viršų
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Kv. Lapkričio 22, 2012 17:04    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Gal kiek aiškumo įneš tai, kas apie šį įrišimą buvo kalbama akademijos knygrišystės klasėje. Siūlau labai įdėmiai pastudijuoti http://www.auksarankes.lt/forumas/viewtopic.php?t=4818&postdays=0&postorder=asc&start=125 o jei ir tada kils problemų, bandysim spręsti kartu.
Barbori
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Kv. Lapkričio 22, 2012 19:31    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sarma rašo:
Gal kiek aiškumo įneš tai, kas apie šį įrišimą buvo kalbama akademijos knygrišystės klasėje. Siūlau labai įdėmiai pastudijuoti http://www.auksarankes.lt/forumas/viewtopic.php?t=4818&postdays=0&postorder=asc&start=125 o jei ir tada kils problemų, bandysim spręsti kartu.

Šiandien kiek vėliau bandysiu tą puslapių susiuvimą pagal tą nuorodą, neišeis-parašysiu
Atgal į viršų
siguracka
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 23 Liepos 2007

PranešimasParašytas: Sk. Vasario 24, 2013 11:46    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sveika, iškilo man tokia problema ir nežinau ką ne taip darau o gal priemonės negeros. Pati knygelės nerišau, nusipirkau pagaminta, tačiau jos viršelį dekoravau. Problema ta, kad labai labai susiraukšlėjo, tai viršų dekoravau gėlytėmis ir truputėlį tą susiraukšlėjimą paslėpiau, bet dabar bijau klijuoti priešlapius, nes ten jau nieko negalėsiu paslėpti... klijus naudojau "easy glue" jie vandens pagrindu, parašyta tinka įvairiems rankdarbiams, na ir dar išbandžiau sausus klijus, tačiau ir šitie nepadėjo. Gal reikia naudoti kokius specialius klijus? Čia turėjo būti mano vestuvinė svečių palinkėjimų knyga. http://www.talpykla.com/?pm=GJTH
http://www.talpykla.com/?pm=QTGN
http://www.talpykla.com/?pm=YYXI
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Sk. Vasario 24, 2013 12:12    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Viršelis apklijuotas popierium? Ar audiniu?
Pirmiausia apie klijus. Jei apklijuojame popieriumi, tai naudojame PVA (kitaip lipalas) arba metilceliuliozės klijus (pastarieji gali būti tapetų klijai Metylan). Audiniu apklijuojant metilceliuliozė yra nepamainomi. Apie tavo naudotus easy glue nieko negaliu pasakyt, nemačius tokių, o sausi klijai šiam darbui išvis nėra tinkami.
Tačiau susiraukšlėjimui įtakos turėjo ko gera tai, kad klijus tepei ant viršelio kartono. Taip? Jei klijai vandens pagrindu kaip rašai, o popierius pasitaikė labai vandenį geriantis, sušlapęs jis plėtėsi ir taip atsirado raukšlės. Todėl kai klijuosi priešlapius, klijus tepk ant popieriaus. klijais ištepto lapo nedėk ant viršelio iškart visu plotu, pradėk nuo išorinio krašto ir po truputį švelniai spausdama lipink tolyn. Nebrūžuok popieriaus labai stipriai, kad neištampytum, nes paskui jis traukdamasis išries viršelį. Daugiau spaudžiamais judesiais dirbk.
O popieriaus krypties paisei? Ji turi būti lygiagreti nugarėlei. Nežinia, ar viršelio kartonas pagal kryptį išpjautas, jei pirkai gatavą knygą. Nes kai darom patys tai knygos sėkmei popieriaus ir kartono kryptis turi labai didelę reikšmę.
Ir man dar įdomu, kaip tą viršelį apklijuojat, jei jame yra spiralė? Kaip ten apžaidžiat?

siguracka
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Sk. Vasario 24, 2013 13:04    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Viršelis apklijuotas popieriumi. Visas kartoninis viršelis padengtas rausvu popieriumi, toks gan keistas, storokas, tarsi kartonas. Ir pagražinimui antras labai plonas, permatomas popierius, truputėlį primena labai ploną plastmasę. Klijuodama popierių išbandžiau visaip, nugarėlę tepiau iš kart klijais ir tik tada dėjau lapą, knygos priekį dariau atvirkščiai, t.y. tepiau lapą ir tik tada dėjau ant kartono viršelio, bet efektas tas pats. prieinu išvados, kad gal klijai netinkami arba popierius tam netinkamas. Popieriaus krypties neperprantu. O tuos išsikišimus su spyrale, tai išsikerpu popierių pagal spyralę va taip: http://www.talpykla.com/?pm=3X5H
tik tuos išsikišumus padarau truputį ilgesnius, kad galėčiau užlenkti ir kitoj pusėj priklijuoti, o tada užklijavus priešlapį, paslėpsiu.
Atgal į viršų
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Sk. Vasario 24, 2013 13:25    Rašyti temą: Atsakyti su citata

siguracka rašo:
Popieriaus krypties neperprantu.

Nuorodose- viskas apie popieriaus kryptį (paper grain). pastudijuok, jei kas neaišku, klausk. Patestuok namie turimus popierius idant pasipraktikuotum kryptį surast. Iš patirties galiu pasakyt, jei tik krypties nepaisom, nesėkmė užprogramuota.
http://myhandboundbooks.blogspot.com/2007/09/paper-grain.html
http://books.jteeuwen.nl/1.1_Folding_the_paper.html
http://www.youtube.com/watch?v=hrHi-NhO4GI&feature=related
siguracka rašo:
pagražinimui antras labai plonas, permatomas popierius, truputėlį primena labai ploną plastmasę.

Kuris raukšlėjosi, ar tas rausvas, ar plonasis? Ar abu?

siguracka
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Sk. Vasario 24, 2013 13:39    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Mano atveju abu raukšlėjosi, būtinai pasistudijuosiu, ačiū už pagalbą
Atgal į viršų
Morkus
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Št. Gegužės 04, 2013 11:23    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Laba diena,

lendu konsultacijos apie dėžutes prašyt .
Su plonesniu kartonu pasitreniravau pagal duotas nuorodas. Ir norėčiau dabar jau medžiaga aptrauktą ir tvirtą dėžutę pasidaryt. Vat ir iškilo klausimas - ką rinktis, kad ta dežutė būtų gana tvirta. Pakavimo kartonas kaip suprantu netinka... na ir šiaip neįsivaizduoju kaip jį gražiai sulankstyt... Man reikia, kad gana tvirtus, pasunkintus žaisliukus dėželės saugiai išlaiktų... Gal patarsit ką rinktis, kokio ieškot kartono. Visi matyti ir čiupinėti gana "skysti"...

Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Sk. Gegužės 05, 2013 12:18    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Labai teisingai pastebėta, kad pakavimo kartonas netinka. Norint ne tik dailios, bet ir tvirtos dėžės reikia naudoti ir tvirtą kartoną. Toks būna parduodamas lapais 100x 70cm, pilkos spalvos. Dėžutei reikia bent jau 2,5mm storio. Jei dėžės matmenys dideli tai ir 3mm pravers. Toks kartonas nelankstomas, jis pjaustomas. Pasidarom atskiras detales: dugnas, sienos, viršeliui detalės... Tada iš jų suklijuojame dėžutės karkasą, kurį paskui apklijuojame audiniu ar popierium.
Nuorodų į darbo eigos pamokėles galima rasti http://www.auksarankes.lt/forumas/viewtopic.php?t=4247&start=0
Kartono galima įsigyti "Meno mūzos" parduotuvėse (yra Vilniuje, Kaune), Artinn- jie turi internetinę, o gyvai t.p. Vilniuje randasi, dar Vilniuje yra "Dailu"- priešais Onos bažnyčią.

Morkus
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pir. Gegužės 06, 2013 21:51    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Ačiū
kamuoliukas7
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Sk. Birželio 30, 2013 22:49    Rašyti temą: Atsakyti su citata

O kaip to kartono kokybė?
Rodyti pranešimus nuo ankstesnio:   

Pardoutuvių katalogas block

Pradėti naują temą   Atsakyti į pranešimą    Pagrindinis puslapis -> Konsultacijų centras Visos datos yra GMT + 3 valandos
Puslapis 22

Pereiti į:  
Jūs negalite rašyti naujų pranešimų į šį forumą
Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite ištrinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite dalyvauti apklausose šiame forume

Copyright © 2006-2015 auksarankes.lt Visos teisės saugomos Lietuvos Respublikos įstatymų
Draudžiama be raštiško www.auksarankes.lt leidimo naudoti ir platinti šiame tinklalapyje esančią bet kokią grafinę bei tekstinę informaciją kitose interneto svetainėse bei žiniasklaidos priemonėse.