Gitos klasė XII (mezgimas)
Pradėti naują temą   Ši tema uždaryta. Jūs negalite redaguoti pranešimų ar rašyti atsakymų    Pagrindinis puslapis -> Auksarankių akademija
Rodyti ankstesnę temą :: Rodyti sekančią temą  
Autorius Pranešimas
Gita
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 16 Lapkričio 2007
Pagyrimų: 3

Medaliai: 1 (Daugiau...)
2008 Gruodis (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Antr. Lapkričio 05, 2013 11:34    Rašyti temą: Gitos klasė XII (mezgimas) Atsakyti su citata

Sveikos, mielos mokinės,

Dajwa
Fuzy
Pakalnute
Ataner36

Visų pirma noriu paklausti ar neprieštaraujate jei vadinsiu jus tikrais vardais? Man pačiai toks bendravimas daug jaukesnis.

Iš motyvacinių laiškų matau, kad klasė susirinko tikrai ne pirmokių Šiek tiek dėl to jaudinuosi, bet tuo pačiu ir džiaugiuosi, nes tai reiškia įdomesnį ir kokybiškesnį darbą.

Iškart noriu perspėti, kad būsiu griežta vėlavimo klausimu. Netoleruosiu jei vienos mokinės vėlavimas atsiskaityti su užduotimi trukdys visai likusiai klasei.

Per šią savaitę (iki lapkričio 11 d.) turėsime pasiruošti darbui, o nuo pirmadienio jau startuosime.
Visos mezgate, todėl įtariu, kad mezgimo priemonių namuose tikrai turite, ir papildomai apsipirkinėti nereikės. Bet prašau papasakokite ką turite namuose, kokių siūlų, virbalų, vąšelių, gal dar kažko?

Per šią savaitę taip pat norėčiau su jumis labiau susipažinti. Be to, bendromis jėgomis turėsime susidėlioti mokymo programą. Jos kol kas neruošiau tikslingai, nes kaip rašiau klasės pristatyme, darbas bus individualus (apie tai truputi vėliau).

Darbo laukia tikrai nemažai. Tad ko mes čia mokysimės? Nieko naujo nepasakysiu, mokysimės įvairių, su mezgimu susijusių, subtilybių. Pradedant nuo pačio darbelio numezgimo ir baigiant jo susiuvimu, detalių pritvirtinimu ir kt. darbų, lemiančių pilnai ir kruopščiai užbaigto darbo įspūdį.

Ką megzti pasirinksite jūs pačios, aš tik duosiu tam tikrus rėmus. Pirmiausia tai turės būti nedideli darbai ir kuo skirtingesni savo atlikimu. Tikiuosi, kad mokslų metu padarysime nuo 3 iki 5 darbų (viskas priklauso nuo jūsų pačių tempų), o viską vainikuos jūsų pačių padarytas baigiamasis darbas.

Kaip minėjau, be ardymo neapsiesime Susirinkome mokytis, o ne iškart gatavai padaryti puikų darbą. Be to, kadangi darbo atlikimo tikslas – išmokti, tai galėsime eksperimentuoti ir lieti savo fantaziją iki valiai. Tai yra puiki galimybė sukurti tai ko šiaip nesiimtume, o tokie rezultatai dažnai netikėtai džiugina.

Darbus, kuriuos įsivaizduoju, kad galėtumėte daryti, surašysiu rytoj. Per tą laiką prašau laisvai liekite savo mintis čia. Be to, noriu, kad daugiau papasakotumėte apie kitas technikas su kuriomis mokate šį bei tą nudirbti (nėrimas, siuvinėjimas, biseriavimas, vėlimas ir t.t.).
Taip pat prašau papasakokite kas, manote, kad jūsų mezgime yra silpniausia pusė, kur jaučiate poreikį patobulėti?

Pradžiai tiek, laukiu jūsų čia susiburiant ir tikiuosi gero čia visoms praleisto laiko per ateinančius porą mėnesių

Nuotraukų albumas

Pagyrų puodas

Žinutės autorė buvo pagirta.
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką Apsilankyti vartotojo tinklapyje
Fuzy
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 25 Spalio 2010

Medaliai: Nieko

PranešimasParašytas: Antr. Lapkričio 05, 2013 21:13    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Labas vakaras, mokytoja ir bendraklasės!

Esu Milda. Galite mane vadinti vardu, man taip pat bus maloniau
Noriu mokytojos atsiprašyti, bet kitą savaitę atostogausiu, todėl nebus galimybės namų darbus padaryti laiku. Pasiimčiau su savim virbalus, bet neįleis į lėktuvą Išskrisiu pirmadienį ir grišiu penktadienį, bandysiu savaitgalį vytis..tikiuos labai nepyksit ir per mane nestos klasės darbai
Mano turtas: 3 mm virbalai paprasti ir su vielute; 3,5 mm su vielute; trumpu virbaliukų; 3,5 ir 0,75 mm vašelių, frivolite adata.. Jei reiks kitokių virbalų, tai galėsiu nusipirkti. Siūlų taip pat turių įvairių likučių, labai tiks mažus darbelius daryti.. susinaudos
Paskutinė mano aistra buvo siuvinėjimas, nemažai darbelių esu padariusi. Visai neblogai sekasi nerti vašeliu, vis kaupiuos nusinerti suknelę Mokiausi auksarankiu akademijoje nerti frivolite adata, tik nesugalvojau ką daugiau šia technika galima padaryti, tai turiu tik porą auskariukų padarytų.. Taip pat mokiausi tapyti ant šilko, labai patiko, tik reikia dar ranką išlavinti, nes nelabai moku piešti Man idomu išbandyti visokias technikas
Mezgime turbūt mano stiprioji vieta tera mezgimas tiesiu raštu Na dar porą raštų mokėčiau. Taigi turbūt pirmiausia norėčiau išmokti sudėtingesnių raštų (iš scemų ne viska suprantu), kaip gražiai išmegzti raštą skirtingomis spalvomis, pvz:

Padaryti gal ir pavyktų, bet norėčiau išmokti kaip taisyklingai daryti. Taip pat norėčiau išmokti kojinių kulną padaryti (vaikystėje mezgiau kojines, bet kulną su mamos pagalba dariau, tai nepamenu ) Taigi noriu labai daug visko išmokti
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Gita
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Antr. Lapkričio 05, 2013 22:29    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Na, pagaliau ir mezgėjos pradėjo rinktis klasėse Nes jau su lengvu pavydu pradėjau žvelgti į kitas gausiai besipildančias klases

Milda, labai malonu susipažinti
Tik kreipkis į mane be jokių "Jūs"! Už tave esu tik 3 metais vyresnė

Kol kas tavo mokymų programoje matyčiau: daiktą megztą dviem ar keliom spalvom; kojines ir dar kažką. Pataisyk jei klystu?

Dėl mezgimo dviejomis spalvomis galiu pasakyti, kad jis užtrunka.
Pvz. tokias kojines numegzti užtrunku gerą savaitę - dvi, vakarų po darbo.

Bet jei turėsi entuziazmo, galima bus imtis kad ir kazkokiu panasiu pirstiniu arba kojiniu, bet turbut apsiribojant tik viena ja, likusi darba paliekant popamokinei veiklai.

Labai idomiai nuskambėjo tai, kad moki nerti frivolite adata. Ar įsivaizduotum kaip galėtum tai suderinti su mezgimu? Man pirma kilusi mintis buvo pirstines kur virsutine ju dalis isnerta frivolite neriniais. Bet itariu, kad cia galima dar daug ko prifantazuoti

Beje, del atostogu kita savaite, manau nieko baisais. Tiesiog bandykime tada kuo greiciau susiderinti ka megsi ir galesi imtis darbu kai tik turesi laiko.

Nuotraukų albumas

Pagyrų puodas
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką Apsilankyti vartotojo tinklapyje
dajwa
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 24 Balandžio 2008

PranešimasParašytas: Antr. Lapkričio 05, 2013 22:47    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Labutis mokytojai ir bendraklasėms

Esu Daiva. Kaip ir rašiau motyvaciniame laiške - mezgu nuo mokyklos laikų. Buvo trijų metų laikotarpis (kai laukiausi ir auginau mažiuką) kai į virbalus ir pažiūrėt negalėjau. Bet pagaliau ta stadija praėjo ir vėl mezgu
Sugebu išmegzti ir įvairiausius raštus, ir spalvotus mezginius.
Norėčiau pasitobulinti apdailoje, susiuvimuose, smulkių darbelių mezgimuose. Juk artėja Kalėdos, norėtusi kokių mielų niekučių numegzti, bet pabaigimas ir apdaila mane žudo Ypač nemėgstu susiuvinėti. Bet tikiuosi pasimokius šie darbeliai ir man pradės patikti.
Keista būti mokine, nes penkiolika metų mokiau kitus

Gita
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Antr. Lapkričio 05, 2013 23:46    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sveika, Daiva.
Ar jokiomis kitomis technikomis daugiau nedirbi?
Taip pat nieko neparašei apie medžiagas kurias turi/neturi mokslams pradėti.
Išties iš tavo pasisakymo taip ir nesupratau ką norėtum išmokti megzti. Tiesiog suabejojau ar išties kažką naujo galėčiau tave išmokyti? Be to, bent kokiu atveju, jei jau mokysimės, reikės sugalvoti ką norėsi megzti mokslų metu. Žinoma, pageidautina, kad tai būtų ne tas daiktas kurį jau seniausiai moki megzti Juk ne kalėdines dovanas susirinkome visos kartu megzti Nors tikiu, kad tai ką pagaminsime, tikrai puikiai galės pasitarnauti kaip kalėdinė dovana.

Nuotraukų albumas

Pagyrų puodas
Atgal į viršų
Fuzy
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Tr. Lapkričio 06, 2013 00:03    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Oho, kokios gražios kojinės na gal tuomet megsiu keliomis spalvomis pirštines, nes koja mano didelė, tikrai ilgai užtruksiu o kojinėm gal geriau kiaurarašti pritaikyti..dar norėčiau nusimegzti megztuką, kad galėčiau išmokti pažastų išėmimo, rankovių mezgimo, bei apykaklės arba bandysiu baigti savo pradėtą suknelę, apie kurią minėjau motyvaciniame laiške.
Gerą idėją davei su frivolite adata, dabar įsivaizduoju kiauraraščiu megztų kojinyčių kraštelius, tokius užlenktus

Labas, Daiva O ką mokei, jei nepaslaptis?
Atgal į viršų
Gita
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Tr. Lapkričio 06, 2013 09:55    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Labas rytas, merginos

Šiandien iš ryto tik atsikėlusi iškart pradėjau galvoti apie jus.

Daiva, mąsčiau ką galima būtų sugalvoti tau . Kaip tau sekasi su tokiom detalėm kaip kišenės, kilputės sagoms? Ar moki megzti kojines, pirštines pradedant nuo pirštų?

Kalbant bendrai apie darbų programą, siūlyčiau ją tokią:

1 – mezgimas panaudojant dviejų (ar daugiau) spalvų siūlus.
2. – mezgimas pasirinktu sudėtingesniu raštu.
3. – rūbelio (pageidautina vaikiško) mezgimas išmokstant padaryti kilputes, prisiūti „kaklą“, padaryti kišenę.
4 – mezgimas įterpiant bent kokią kitą rankdarbių rūšį.

Visam tam išpildyti siūlyčiau štai tokius mezginius:
Pirštinės (gali būti kumštinės, pirštuotos, arba net riešinės su vieta nykščiui)
Kojinės, tapkutės
Šalikas (gali būti ir taip vadinamas snood‘as)
Kepurė
Vaikiškas megztukas, liemenė, suknelė ar bent koks kitoks viršutinis drabužis
Įvairūs kitokie smulkūs daiktai, tokie kaip megztas įdėklas šildyklei (taip vadinamai „grėlkai“), puodeliui.
Galit taip pat pasidairyti idėjų internete, ten jų yra begalės. Ir žinoma, pasidalinkite jomis čia, klasėje

Nuotraukų albumas

Pagyrų puodas
Atgal į viršų
dajwa
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Tr. Lapkričio 06, 2013 10:44    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Mokiau istorijos

1. Dar moku nerti
2. Turiu įvairių storių virbalų ir įvairių siūlų likučių

Kol rašiau atsakymą mokytoja pirmesnė parašė
Visi pasiūlymai

Fuzy
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Tr. Lapkričio 06, 2013 10:50    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Labas rytas,

Aš manau, kad darbų programa puiki
Kadangi vaikučio neturiu, tai vaikiškas megztukas jau kalėdų dovana gausis
Jau nekantrauju griebtis virbalų
Esu nusižiūrėjusi štai tokią kepurę:

kažkur dar mačiau, kad vietoj burbulų numegztas toks kaip šalikas, tai gaunasi kepurė-šalikas, 2 viename

Vyrui puiki dovana būtų, bet turbut čia daug vargo Daivai tiktų, kadangi labiau patyrusi

Po darbo sėsiu prie kompo ieškoti daugiau idėjų
Atgal į viršų
dajwa
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Tr. Lapkričio 06, 2013 10:58    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Mano vyrui kepurės neuždėsi, bet aš turiu mažą berniuką, kuris tokią kepurę mielai nešiotų

Norėčiau išmokti megzti štai tokia kojines - kad kitoje pusėje siūlai netrauktų ir nebūtų palaidi, bei gražų kulną

Pakalnutė
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 01 Sausio 1970

PranešimasParašytas: Tr. Lapkričio 06, 2013 17:40    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Labas vakaras mokytoja ir bendraklasės.
Mano vardas Laura.
Namuose turiu įvairių siulų, virbalų 2,5mm, 3,5mm ir 5mm. Turiu dar 5 trumpus virbalus kojinėms megzti, negaliu pasakyti jų mm, nes jie labai seni, mano vaikysteje pirkti ir dydis ten neužrašytas. Vąšelį turiu kuriuo dydis 1,75mm, nerime nesu stipriai pažengusi. Daugiau jokia kita rankdarbių technika neteko dirbti.
Norečiau išmokti įvairių raštų kaklo nuleidimą, rankovių nuleidimą, pažastų išleidimą.
Įdėsiu pora nuotraukų ką norėčiau išmokti nusimegzti.

Atgal į viršų
Gita
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Tr. Lapkričio 06, 2013 19:43    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Laura, sveika! Smagu, kad prisijungei.
Išties tokių didelių darbų čia nespesime numegzti bet siūlau megzti vaikiška megztuka, kuri tikiuosi rastum kam padovanoti? Tuo pačių ismoktum visų minėtų dalykų, t.y. rankovių formavimo, kaklo iskirpimo ir kalnieriaus tvarkingo pritvirtinimo.
Matau, kad nori išmokti pynes megzti? Nezinau ar spėsime daug raštu išmokti, bet tikiuosi poto tiesiog mokėsi skaityti ir suprasti raštu schemas.
Laurą, o ką manai apie mokymų programą? Ar tinka tau?

Na liko dar sulaukti Renatos ir klase bus pilnoje komplektacijoje Renata, laukiame tavęs su nekantrumu

Milda, pirmoji kepure labai paprastai mezgama, o ir kartu su saliku ją galima daryti.
Vyriška kepurė irgi ne tokia sudėtinga kaip gali pasirodyti.

Daiva, tos kojinės yra tokios pačios kaip keliau nuotrauką ankščiau. Jos mezgamos nuo pirštų galų ir turi savo specifiką. O jei šakai, kad blogoj pusej siūlai traukia arba atvirkščiai, tabaluoja, tai būtinai pasimokysime mezgimo dviem spalvom, kad to nebebūtų

Nuotraukų albumas

Pagyrų puodas
Atgal į viršų
Pakalnutė
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Tr. Lapkričio 06, 2013 20:13    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Man mokymų programa tinka.
Tik gal galėčiau megzti ne vaikišką, o paaugliško dydžio megztinį? Mat mažiausias vaikas kuriam norėčiau kažką numegzti yra 16m.
Atgal į viršų
Gita
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Tr. Lapkričio 06, 2013 20:28    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Pakalnutė rašo:
Man mokymų programa tinka.
Tik gal galėčiau megzti ne vaikišką, o paaugliško dydžio megztinį? Mat mažiausias vaikas kuriam norėčiau kažką numegzti yra 16m.

Na 16 m. jau praktiskai suaugusio zmogaus dydzio daiktas
Na nesu tikra ar mes turime tiek laiko tokiam dideliam mezginiui. Nors iš kitos pusės nesu tikra dėl tavo turimo laisvo laiko. Gal paliekame tada šį darb pačiai pabaigai? Kai padarysi pirmus darbus, galima bus imtis megztinio ir tada jau kiek spėsi tiek. Ką manai?

Dar pagalvojau, kad tavo atveju atkrenta 4 programos punktas, t.y. mezgimas įterpiant bent kokią kitą rankdarbių rūšį. Todėl bandysime jį dengti kažkuria kita užduotimi, arba paliksime visą laiką megztiniui.

Merginos noriu, kad iki savaitgalio pagalvotumėte ir parašytumėte kokiai programos daliai kokį darbą norėtumėte/galvotumėte atlikti?
Dar apsitarsime, viską susidėliosime, o aš tada per savaitgalį galėsiu ruošti savo namų darbus, t.y. jūsų pirmadienio užduočiai

Nuotraukų albumas

Pagyrų puodas
Atgal į viršų
Pakalnutė
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Tr. Lapkričio 06, 2013 22:45    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Gita rašo:

Na 16 m. jau praktiskai suaugusio zmogaus dydzio daiktas
Na nesu tikra ar mes turime tiek laiko tokiam dideliam mezginiui. Nors iš kitos pusės nesu tikra dėl tavo turimo laisvo laiko. Gal paliekame tada šį darb pačiai pabaigai? Kai padarysi pirmus darbus, galima bus imtis megztinio ir tada jau kiek spėsi tiek. 1.Ką manai?

Dar pagalvojau, kad tavo atveju atkrenta 4 programos punktas, t.y. mezgimas įterpiant bent kokią kitą rankdarbių rūšį. 2.Todėl bandysime jį dengti kažkuria kita užduotimi, arba paliksime visą laiką megztiniui.

Merginos noriu, kad iki savaitgalio pagalvotumėte ir parašytumėte kokiai programos daliai kokį darbą norėtumėte/galvotumėte atlikti?
Dar apsitarsime, viską susidėliosime, o aš tada per savaitgalį galėsiu ruošti savo namų darbus, t.y. jūsų pirmadienio užduočiai

1.Gerai, sutinku.
2.Tai gal man tada geriau megzti kokį didesnį mezginį? Nes vistiek aš kitos rankdarbių rūšies neįterpsiu, tada visą savo laiką galėčiau skirti tik mezgimui.
O dėl to kokiai programai kokį darbą norėčiau atlikti, tai manau:
1. Panaudojant dviejų ar daugiau spalvų siūlus, tai norėčiau šaliko.
2. Mezgimas pasirinktu sudetingesniu raštu, tai liemenė.
3. Tas rūbas galėtų būtį megztinis.
4. Šita dalis nuo manęs atkrenta.
Atgal į viršų
Ataner36
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Kv. Lapkričio 07, 2013 00:32    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sveika, mokytoja Gita ir mano bendraklasės,

Esu Renata, man 38 m. Kaip ir minėjau motyvaciniame laiške, mezgu nuo vaikystės. Esu mezgusi pynėmis, kaiuraraščiu, bendžiusi ir kelių spalvų siūlais. Namuose turiu visokiu spalvų siūlų, dauguma jų 100 proc. vilna arba pusvilnė. Turiu 5 virbalus megzti kojinėms arba pirštinėms, taip pat trijų dydžių virbalus su vielute (tikslių dydžių nepasakysiu), taip pat storesnius bambukinius virbalus. Taip pat turiu visą rinkinį vąšelių įvairiausių matmenų. Esu bandžiusi verti auskarus iš detalių, bet tai buvo labai laikinas užsiėmimas. Kitų technikų nesu bandžiusi. Labai norėčiau išmokti megzti taisyklingai pirštuotas pirštines, taip pat taisyklingai sudėlioti siūlus, mezgant mezginį įvairių spalvų siūlais, kad nebūtų skylių arba mezginio netrauktų.

[ Tr. Lapkričio 06, 2013 21:36 ]
Atleiskite, visos, kad vėluoju. Nepagalvojau, kad čia taip greitai visos susirinks...

[ Tr. Lapkričio 06, 2013 21:46 ]
Norėčiau išmokti megzti kumštines pirštines įvairių spalvų siūlais ir tokiais stulpelais:
Atgal į viršų
Gita
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Kv. Lapkričio 07, 2013 10:58    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Na štai, mes jau pilnoje sudėtyje

Pakalnutė rašo:

O dėl to kokiai programai kokį darbą norėčiau atlikti, tai manau:
1. Panaudojant dviejų ar daugiau spalvų siūlus, tai norėčiau šaliko.
2. Mezgimas pasirinktu sudetingesniu raštu, tai liemenė.
3. Tas rūbas galėtų būtį megztinis.

Laura, mūsų mokslai truks lygiai 2 mėnesius. Per tą laiką turėsite padaryti ne tik užduotis gaunamas mokslų metu, bet ir savarankišką darbą, kurį turėsite pristatyti atsiskaitomųjų darnų temoje. Tą darbą įkelti turėsite įkelti sausio 11- 12 d. Tai reiškia, kad dviem mėnesiam turėsite spėti padaryti 3-4 darbus + vieną savarankišką savo darbą.
Nežinau ar pati dirbi, ar mezgimui skyri tik vakarus, o gal visą dieną. Bet tiesiog manau jei mezgi tik po darbo, spėti numegzti šaliką, liemenę ir megztinį + dar vieną darbą, yra labai sudėtinga.
Todėl siūlyčiau vietoj liemenės pasirinkti mažesnį darbą. Be to, nepamiršk, kad neišvengsime ardymo. Juk mokysimės, todėl tai neišvengiama.

Ataner36 rašo:
Labai norėčiau išmokti megzti taisyklingai pirštuotas pirštines, taip pat taisyklingai sudėlioti siūlus, mezgant mezginį įvairių spalvų siūlais, kad nebūtų skylių arba mezginio netrauktų.
[ Tr. Lapkričio 06, 2013 21:46 ]
Norėčiau išmokti megzti kumštines pirštines įvairių spalvų siūlais ir tokiais stulpelais:

Renata, sveika prisijungusi
Taip auprantu, kad į tavo mokymų programą galima rašyti:
1. Pirštuotas pirštines (raštuotas?);
2. Kumštines pirštines kelių spalvų siūlais.
Kas dar? Pamąstyk čia garsiai, aptarsime.
Kadangi tau 4 užduotis negalios, siūlyčiau vietoj jos imtis bent kokios savo nuožiūra. Arba pvz pasirinkti megzti kokį kūrybiškai megztą daiktą. Kalbu apie kažką tokio:

Tik žinoma, pageidautina, kad tai būtų tavo idėjos.

Beje, tavo motyvaciniame laiške įkeltos pirštuotos pirštinės atrodo tikrai tvarkingos. Kuria dalimi nesi patenkinta?

Nuotraukų albumas

Pagyrų puodas
Atgal į viršų
Fuzy
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Kv. Lapkričio 07, 2013 17:11    Rašyti temą: Atsakyti su citata

O koks turėtų būtų baigiamasis, savarankiškas darbas? Kokio dydžio? Ar čia pagal savo norus?
Atgal į viršų
Pakalnutė
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Kv. Lapkričio 07, 2013 17:58    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Gita rašo:

Laura, mūsų mokslai truks lygiai 2 mėnesius. Per tą laiką turėsite padaryti ne tik užduotis gaunamas mokslų metu, bet ir savarankišką darbą, kurį turėsite pristatyti atsiskaitomųjų darnų temoje. Tą darbą įkelti turėsite įkelti sausio 11- 12 d. Tai reiškia, kad dviem mėnesiam turėsite spėti padaryti 3-4 darbus + vieną savarankišką savo darbą.
Nežinau ar pati dirbi, ar mezgimui skyri tik vakarus, o gal visą dieną. Bet tiesiog manau jei mezgi tik po darbo, spėti numegzti šaliką, liemenę ir megztinį + dar vieną darbą, yra labai sudėtinga.
Todėl siūlyčiau vietoj liemenės pasirinkti mažesnį darbą. Be to, nepamiršk, kad neišvengsime ardymo. Juk mokysimės, todėl tai neišvengiama.

Na tiesą sakant man kaip tik atrodo, kad dviem virbalais numegzti liemenę arba šaliką yra lengviau, negu 5 virbalais megzti pirštines. Galbūt iš pažiuros atrodo, kad liemenė arba šalikas yra didesni mezginiai, bet bent jau man, tai jie tikrai greičiau nusimezga, negu pirštinės ar kojinės, nors tai atrodo mažesnes apimties darbai.
Atgal į viršų
Ataner36
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pen. Lapkričio 08, 2013 00:49    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Gita,

Pilnai sutinku su man paskirtomis užduotimis:
1. Pirštuotas pirštines (raštuotos);
2. Kumštines pirštines kelių spalvų siūlais.
o dėl trečiosios tai manau norėčiau megzti ilgesnes kojines (labai panašias į man pavyzdyje įkeltą kepurę), tik joms iš šonų galėtų būti prisiūti spalvoti kvadratėliai. Pavyzdžio įkelti neradau, tiesiog pati taip sugalvojau.
Mezgant pirštuotas pirštines nesijaučiu tvirtai pradėdama daryti pirštus, nemoku tiksliai paskaičiuoti akių skaičiaus piršto mezgimui.
Atgal į viršų
Gita
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pen. Lapkričio 08, 2013 10:18    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Labas rytas, merginos
Šiandien bandykime pasitvirtinti galutinai bent jau pirmą užduoti.
Aš savaitgalį ruošiu užduotį, o jūs pasirūpinkite medžiagomis. Susiraskite (arba dasipirkite) vienodo storio skirtingų spalvų siūlais. Siūlyčiau megzti dviem spalvom, bet jei norite daugiau, tada ieškokite daugiau spalvų vienodų siūlų.
Patikslinkite jei suklysiu, bet:
Renata mezga kumštines pirštines;
Laura mezga šaliką;
Milda mezga kumštines pirštines;
Daiva mezga ... (kojines?).

Klausimas visoms merginoms. Ar turite norą nusimegzti būtent kažkokį konkretų daiktą? Ar norite, kad schemą išsirinkti pateikčiau aš?
Renata, Milda, Daiva, jums reikės turėti dar ir 5 virbaliukus.

Taip pat šiandien pasiskaičiavau kiek turime dienų mokslams. Kaip minėjau, atsiskaitomąjį darbą reikės pateikti sausio 11-12 d.. Prieš tai, kaip žinia turėsime didžiąsias šventes, todėl mokslų šiam laikotarpiui neplanuoju (siūlyčiau jį išnaudoti baigiamojo darbo ruošimui. o jei norėsite ilsėtis, reikės baigiamąjį darbą megzti laisvu laiku tarp užduodamų namų darbų). Taigi, iš viso mokslams turime 6 savaites. Reiškias - vienam darbuo dvi savaitės. O jei darysite 4 darbus - iš kiekvienos savaitės reikės atimti dar po porą dienų, kad viską spėti.

Mezgimas dviem spalvom reikalauja daug laiko. Aš asmeniškai būtinai nors gabaliuką ardau, nes susipainioju rašte Kaip minėjau, savo raštuotas kojines be persitempimo, laisvu laiku vakare mezgu 1-2 savaites. Kaip taisyklė, antra kojinė (pirštinė) juda daug greičiau.

Tas ruošiamės morališkai darbui, taip pat ieškome siūlų, o aš šiandien-rytoj pateiksiu jums pasirinktinas mezgimo schemas.

Fuzy rašo:
O koks turėtų būtų baigiamasis, savarankiškas darbas? Kokio dydžio? Ar čia pagal savo norus?

Milda, baigiamasis darbas gali būti bent koks ką tik sugalvosi, bet būtinai susijęs su mezgimu. Galima maišyti technikas.

Citata:
Na tiesą sakant man kaip tik atrodo, kad dviem virbalais numegzti liemenę arba šaliką yra lengviau, negu 5 virbalais megzti pirštines. Galbūt iš pažiuros atrodo, kad liemenė arba šalikas yra didesni mezginiai, bet bent jau man, tai jie tikrai greičiau nusimezga, negu pirštinės ar kojinės, nors tai atrodo mažesnes apimties darbai.

Laura, sutinku, kad liemenę nėra sunku numegzti. Bet nepamiršk, kad megzdama naudosi kažkokį raštą. Mezgant raštu mezgimo procesas tikrai prailgėja. Kartais dvigubai ar net daugiau laiko atima.
Įvertink ir tai, kad vieno darbo mezgimui turėsime dvi savaites.
Sutariam taip, kad kai su šaliku eisi į pabaigą, sutarsime galutinai dėl sekančio darbo mezgimo.

Ataner36 rašo:

Pilnai sutinku su man paskirtomis užduotimis

Renata, ar bandysi vaikiško rūbelio mezgimą? Manau tikrai verta būtų išmokti kaip gražiai daryti tas smulkias detales (nebent tai jau moki).

Pradžiai tiek
Klauskit jei kils kokių klausimų. Bendraukit tarpusavyje, gal iškristalizuosite kokių minčių Gal sutarsite dėl panašių darbų mezgimo. Taip būtų ir man lenviau dirbti, ir jums, tikiuosi, idomiau dirbti kartu, o ne pavieniui.

Nuotraukų albumas

Pagyrų puodas
Atgal į viršų
dajwa
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pen. Lapkričio 08, 2013 10:28    Rašyti temą: Atsakyti su citata

1. Kumštinės pirštinės (kažkas panašaus)

2. Tokio tipo megztukas, bet lygiu raštu su paveikslėliais (čia svarbiausia išmoksiu megzti kapišoną ir kelių spalvų siūlais)

3. Kokį nors raštuotą snodą, bet rašto patinkančio nerandu

Kol aš parašau atsakymą - mokytoja pirmesnė parašo.
Tada man reik pradėt nuo megztuko tikriausiai. Mano berniukas nori su kempiniuku.
5 virbalus turiu.

Gita
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pen. Lapkričio 08, 2013 10:48    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Daiva, taip suprantu tas spalvotas kojines atmetam?
Turiu abejonę dėl pirštinių Mačiusi ką moki megzti, įtariu, kad šios pirštinės tau bus juokų darbas. Ką norėtum jose išmokti megzti?

Nuotraukų albumas

Pagyrų puodas
Atgal į viršų
dajwa
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pen. Lapkričio 08, 2013 10:58    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Gražų nykštį ir kad pelėda būtų panaši į pelėdą. Ir pirštinės atnarą kokiu gražesniu rašteliu. Kad būtų gražios.
Man dideli mezginiai kur kas lengviau nei maži

Ataner36
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pen. Lapkričio 08, 2013 19:37    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Gita, tuomet as galiu megzti kokia vaikiska liemene berniukui, ties petimi vienoje puseje galetu buti uzsegimas. Ar toks darbas tiktu? Kazka panasaus i sia...
Atgal į viršų
Rodyti pranešimus nuo ankstesnio:   

Pardoutuvių katalogas block

Pradėti naują temą   Ši tema uždaryta. Jūs negalite redaguoti pranešimų ar rašyti atsakymų    Pagrindinis puslapis -> Auksarankių akademija Visos datos yra GMT + 3 valandos
Puslapis 19

Pereiti į:  
Jūs negalite rašyti naujų pranešimų į šį forumą
Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite ištrinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite dalyvauti apklausose šiame forume

Copyright © 2006-2015 auksarankes.lt Visos teisės saugomos Lietuvos Respublikos įstatymų
Draudžiama be raštiško www.auksarankes.lt leidimo naudoti ir platinti šiame tinklalapyje esančią bet kokią grafinę bei tekstinę informaciją kitose interneto svetainėse bei žiniasklaidos priemonėse.