Knygrišystė. Gaminame knygeles patys 3
Pradėti naują temą   Atsakyti į pranešimą    Pagrindinis puslapis -> Rankdarbiai iš popieriaus
Rodyti ankstesnę temą :: Rodyti sekančią temą  
Autorius Pranešimas
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

Prisijungė: 09 Lapkričio 2009
Pagyrimų: 6

Medaliai: 2 (Daugiau...)
1 vieta (Suma: 1) 2010 Gruodis (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Pir. Sausio 19, 2015 22:53    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Liuks naujienos
Ir žaibukas puikiai dera, ir tos didžiosios knygos viršelis labai gražus. Ten pati oda užraityta ar dar koks pagaliukas viduje yra?
Knygų mugėje vėl bus įrišimų paroda?

Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 01 Sausio 1970
Pagyrimų: 1

Pati pačiausia (Suma: 1) 2011 Rugpjūtis (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Pir. Sausio 19, 2015 23:14    Rašyti temą: Atsakyti su citata

paroda būna kasmet - būtinai bus. bet šitie ne parodai.
ten galai užraityti, be pagaliuko.
Atgal į viršų
triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Kv. Sausio 22, 2015 16:34    Rašyti temą: Atsakyti su citata

paprastas pusodinis įrišimas, bet koks gražus man šitas marmuras, niam. tiesiog negaliu nepasidalinti mano vaikis pamatęs šitą lapą sako: o, kruasanai. o pasirodo marmuruotojai šitą raštą taip ir vadina.

Atgal į viršų
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Kv. Sausio 22, 2015 21:33    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Įžvalgus vaikis Apskritai, vaikų mąstymas nesugadintas tai labai dažnai pataiko kaip pirštu į akį. Tiesiog jie dar moka įžvelgt tai, ko mes nebematom dėl savo racionalumo.
Popierius išties gražuolis, spalvos
Ryšiai netikrieji?
Dar apie milimeter binding įdomaujuosi. Tradiciškai milimetrai turi būt oda, ar ne? mat teko rasti pavyzdžių kur audinys toj vietoj. Tai ir svarstau, ar tai interpretacija tokia, nes paprasčiau turėtų būt, ar tai jau rimtas nusižengimas taisyklei.
Kol milimeter binding tik kaupimosi etape dar tebežaidžiu su "langeliais" ir nugarėlėmis. Dar viena užrašinė su metaliuku. Rodausi, kad netinginiauju

triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Kv. Sausio 22, 2015 23:01    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sarma rašo:

Ryšiai netikrieji?
Dar apie milimeter binding įdomaujuosi. Tradiciškai milimetrai turi būt oda, ar ne? mat teko rasti pavyzdžių kur audinys toj vietoj. Tai ir svarstau, ar tai interpretacija tokia, nes paprasčiau turėtų būt, ar tai jau rimtas nusižengimas taisyklei.

ryšiai netikrieji. paprastas case binding. arba vadinkim klijuojamasis

milimetrinis, kaip ir sakiau, prie bradel štai čia (paskutinis) http://aboutthebinding.blogspot.com/search/label/Bradel
labai senas šaltinis, lyg ir buvau kažkada įdėjus.
taip, turėtų būti oda, todėl ir milimetrinis, nes audinio nereikia milimetrais skaičiuot net ir karo metais - jis ir taip visur mėtos. ten tikrai jos nedaug reikia. na o internete visko yra, bet tai interpretacija, tačiau gi tai nedraudžiama .
vienur teigiama, kad yra keturi milimetrinio variantai:

(šaltinis http://www.philobiblon.com/millimeter/mm_bindorama_guidelines.htm)
tačiau skandinavai tą viršuj dešinėj esantį variantą vadina Danish Rubow binding, mat ten jis ir gimė.
Atgal į viršų
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Pen. Sausio 23, 2015 11:55    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Ačiū už nuorodą nagi tikrai, apie bradel pasirodo net atspausdintą turiu, o kad ten pat ir milimetrinis buvo nė nepamenu.
Dar klaustukas- kiek mm odos gali būt išlindę? Kaip suprantu, yra standartas, skaitant lyg ir neradau duomenų.

triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pen. Sausio 23, 2015 12:15    Rašyti temą: Atsakyti su citata

na atseit turi būt tik milimetras ar du, bet aš kai dariau, dariau platesnį, nenorėjau rizikuot. bo jei nors biskį nelygiai nuvažiuos, labai matysis. o dar ir popierius šiek tiek išsiplečia kai klijais ištepi..
Atgal į viršų
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Št. Vasario 07, 2015 23:30    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Užsisakiau gražuolio marmuruoto popieriaus, kai tik jis bus pas mane, griebsiu milimeter binding už ragų.
Kol kas- viršeliai su audiniu.
Siuvinėtas viršelis receptų knygos įrišimui

O čia užrašinė su dėžele. Knygos kietviršyje- odos skiautelė, kurioje deginimu išrašytas tekstas. Tam žingsniui mane labai stipriai inspiravo triragio knyga su odiniais priešlapiais- joje irgi buvo degintas tekstas. Po to atsirado mirtinas noras išbandyt šitai.

dėžutės dekoras

triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Sk. Vasario 08, 2015 00:05    Rašyti temą: Atsakyti su citata

tas siuvinėtas liuks. darbelio nemažai, labai dailu kai taip kilpelės įvaldytos
na antrasis daugiau išbandymas sau. ir kaip sekės rašyti? ar teko perdarinėt arba daryt juodraščius? nes man tai sunkiai ėjo su rašto grožiu
o kur marmuruotą pirkai? nete? minėjau turiu gerą marmuruotoją, galima būtų gyvai pasirinkti iš gana nemažo pluošto, negana to ji smarkiai tobulėja.
Atgal į viršų
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Sk. Vasario 08, 2015 12:06    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Dėkui Receptinė ir man patinka, bus gaila atiduot
Su antrosios rašymu ant odos oooiii kaip baisu buvo. Turėjau tik mažytę skiautelę odos, kuri ir pagal spalvą derėjo, ir ant kurios deginimas gerai ėjosi. Negalėjau suklyst. Buvo mintis per kalkę persikelt tekstą- nepavyko, tiesiog labai nesimatė. tada nusprendžiau rizikuot ir rašyt iškart. rašto grožio nėra (nes ir šiaip rašau ne itin dailiai), bet kur jau ten grožis, jei mintis buvo kaip gramatinių klaidų neįvelt
Marmuruotą suderėjau pagal tavo rekomendaciją (Aušra L). Išsirinkau kol kas iš nuotraukų, aišku gyvai kas kita. Bet jei nukaksiu į knygų mugę tariamės gyvai apžiūrėt.

triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Sk. Vasario 08, 2015 12:24    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sarma rašo:

Marmuruotą suderėjau pagal tavo rekomendaciją (Aušra L). Išsirinkau kol kas iš nuotraukų, aišku gyvai kas kita. Bet jei nukaksiu į knygų mugę tariamės gyvai apžiūrėt.

liuks, apie tą ir kalbėjau.
nukak nukak į knygų mugę, tik taikyk, kad ir aš būčiau
antradienį (jei nenukels) bus laida apie knygrišius
Atgal į viršų
triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Sk. Vasario 08, 2015 18:18    Rašyti temą: Atsakyti su citata

šiandien pirmą kart gyvenime sutikau tokį dalyką, kad popieriaus kryptis ne vertikaliai ir ne horizontaliai lapo, o įstrižai... čia vaikiškam spalvoto kartono rinkiny.

bet aš su reikalu, rodausi naujausią darbą. prancūziukė. giesmynas. popierius labai plonas, tai blokas minkštas ir skystas, nelaiko formos, neklausė, todėl (meistrė čia aišku ne prie ko ) kai kurios vietos nelabai tobulos. ir su nugarėle prašoviau puse mm. auksavimas su nelygumais, darytas drebančia ranka, bet ir tai jaučiuosi kalnus nuvertus, ir rezultatu visai patenkinta.
natos viduje neįprastos, nustebino keturių, o ne penkių linijų "penklinė", todėl ją ir pavaizdavau viršelyje. na trejybės ir triplex aiškint tikiuosi nereikia, o štai tie burbuliukai kvadratėliuose, tai rajos oda, taip vadinama šagrenė (shagreen) (nors būna ir dirbtina šagrenė iš paprastos odos). tie burbuliukai turi kalcio ir yra labai kieti, pagal tai galima atskirti tikrą šagrenę.

Atgal į viršų
Zemugne
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 17 Vasario 2007

Medaliai: Nieko

PranešimasParašytas: Sk. Vasario 08, 2015 20:14    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Kaip seniai aš šitame forume bebuvau... Pasirodo, Gita mane vos ne prieš metus minėjo: gavau dovanų nuostabią jos rištą knygutę, kurią naudojau pagal paskirtį ir net ne su tušinuku, o su parkeriu rašiau, juodu rašalu (kad būtų visai senovinis, reikėtų, kad jis ruduotų ir su laiku nyktų, bet tikiuosi, kad taip nebus ir užrašai ir po keliasdešimties metų bus įskaitomi).

O atėjau, kai Triragis pasakė, kad įdėjo čia mano knygą. Taip, taip, šitas grožis prieš Velykas, kai grįšiu namo, bus mano. Ir bus naudojamas kiekvieną sekmadienį ir dar dažniau. Ir aš tikrai tų klaidų nepastebėsiu (nebent jos man bus su pirštu parodytos ). Tik viena smulkmena, triplex su Trejybe neturi nieko bendro. Šis žodis pavadinime reiškia, kad natos čia yra užrašytos ne tik kvadratukais, bet taip pat čia yra perkeltos ir neumos iš dviejų rankraščių. Štai čia yra vienas tokių natų pavyzdys:

L raidė su numeriu dešiniame kvadrate reiškia, kad juodi "krengeliukai" rasti Laono rankraštyje nr. 111, o C - kad raudonieji yra iš Sankt Galeno 111 rankraščio (kad skaičiai sutapo, visiškas atsitiktinumas). Pati knyga vadinasi gradualas, o kadangi čia yra trys notacijos, tai čia kaip ir trigubas gradualas.

Tai va, čia tarp kitko informacija. O aš džiaugiuosi neatsidžiaugiu, kokia knyga manęs laukia (visiems choralistams liepsiu knygų mugėje mano gradualą apžiūrėti). Man tik įdomu, kodėl Triragis kažkada rugpjūčio vidury manęs klausė, kokio aš įrišimo norėčiau? Pati tikrai nebūčiau gražesnio sugalvojusi. Tad dabar belieka sakyti: labai labai labai aaaaačiūūūūūū
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Apsilankyti vartotojo tinklapyje
triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Sk. Vasario 08, 2015 21:40    Rašyti temą: Atsakyti su citata

taip taip, supratau, kad tai ne tas pats, bet ir trigubas ir Trejybė susiję su skaičium 3 todėl trys kvadratėliai, kurie dar sutapo ir su trimis knygos viršelio plokštumomis. gerai, kad vėlykos dar toli, ir ji pas mane dar pasisvečiuos, išsigulės. einu dėžutę daryt. ji eis pasimaivyt į knygų mugę.
ir kaip aš džiaugiuos, kad ji bus naudojama kiekvieną sekmadienį.
Atgal į viršų
Morkus
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Sk. Vasario 08, 2015 22:39    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Kiek čia gražumų užderėjo Yra į ką akis paganyt ir seilę pavarvint.

[quote="triragis"]šiandien pirmą kart gyvenime sutikau tokį dalyką, kad popieriaus kryptis ne vertikaliai ir ne horizontaliai lapo, o įstrižai... čia vaikiškam spalvoto kartono rinkiny.]

nu kaip man palengvėjo Ir aš čia rimtai Kažkada, dar prieš katronažo klasę, vis skaitydavau knygryšystės pamokėles. Ir ten iš kart apie popieriaus kryptis aiškinama - horizontaliai arba vertikaliai. Išsitraukiau vienintelį namie turėtą spalvotą kartoną ir spoksau - nu nei taip, nei taip. Nusprendžiau, kad čia kažkas man su akim, pasaulio suvokimu ir pan. aišku, paskui tas popierius sunaudotas buvo kitiems dalykams ir tiek. o kartoną pjaustant niekada nekilo klausimų dėl krypties. Galvojau patobulėjau, kad tokių klausimų nekyla. O čia turbūt man ir buvo tas keistas spalvotas pasitaikęs. O aš buvau nusprendus, kad man visai ku kū

triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pir. Vasario 09, 2015 00:33    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Zemugne rašo:

Man tik įdomu, kodėl Triragis kažkada rugpjūčio vidury manęs klausė, kokio aš įrišimo norėčiau? Pati tikrai nebūčiau gražesnio sugalvojusi. Tad dabar belieka sakyti: labai labai labai aaaaačiūūūūūū

aa, nu tai tada man ir toptelėjo būtent taip šitą šagrenę panaudot, turėjau ją jau metus, laukiau progos, ir tavo gradualas man pasirodė tam labai tinkama knyga. kad reiktų viršelyje kažko lakoniško, kur medžiaga kalbėtų pati už save. ir turinys to būtų vertas. labai prašom.
yra ten ir gerų dalykų, ne vien minusai, pvz neslėpsiu truputį didžiuojuos tomis linijomis, nors ir kuprotos kai kur, bet tokios plonos, ir sugulė lygiai tiksliai taip kaip reikia. darytos kone savadarbiu įrankiu, neturint patirties, o dirbant reikia mikliai derint karštį, drėgmę ir greitį, tad mušė prakaitas, širdis kalatojos, rankos drebėjo, kvėpavimas sulaikytas, žodžiu, buvo tikra adrenalino trasa

[ Sk. Vasario 08, 2015 21:56 ]
[quote="Morkus"]Kiek čia gražumų užderėjo Yra į ką akis paganyt ir seilę pavarvint.

triragis rašo:
šiandien pirmą kart gyvenime sutikau tokį dalyką, kad popieriaus kryptis ne vertikaliai ir ne horizontaliai lapo, o įstrižai... čia vaikiškam spalvoto kartono rinkiny.]

nu kaip man palengvėjo Ir aš čia rimtai Kažkada, dar prieš katronažo klasę, vis skaitydavau knygryšystės pamokėles. Ir ten iš kart apie popieriaus kryptis aiškinama - horizontaliai arba vertikaliai. Išsitraukiau vienintelį namie turėtą spalvotą kartoną ir spoksau - nu nei taip, nei taip.

nu tie rinkiniai prieinamiausi, jų visose parduotuvėse yra, užtat turbūt ir pasitaikė po ranka. matyt jie iš atraižų ar brokuotų lapų likučių išpjauti. bet tai apmaudus brokas, nei darbo daryt negalėtum, nes jau formatas pagal kryptį netinka, nei pasiskųsi kam. gerai, kad aš tokio neperku.
beje, dėžutėms (atveriamiems dangteliams ypač) kartono kryptis irgi svarbu.
Atgal į viršų
Zemugne
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 17 Vasario 2007

PranešimasParašytas: Pir. Vasario 09, 2015 09:46    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Pabandžiau įsivaizduoti skundą dėl kartono: prašom grąžinti pinigus, nes kartonas brokuotas - kreivai išpjautas (paaiškinimas: jo kryptis eina įstrižai) Taip ir įsivaizduoju veidus tų, kurie tai skaitytų
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Apsilankyti vartotojo tinklapyje
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Pir. Vasario 09, 2015 11:19    Rašyti temą: Atsakyti su citata

triragis rašo:
rodausi naujausią darbą. prancūziukė. giesmynas.

Super! Turiu konstatuoti, kad meistrė per pastarąjį laiką padarė neįtikėtiną šuolį į naują kokybę. Nors ką ten, prie to buvo eita kantriai ir sistemingai. Netreniruota akis nepastebi to, kas pačiai užkliūva, bet neabejoju vienu. Triragi, juk vistiek labai smagu šitą įrišimą laikyt rankose ir džiaugtis rezultatu, ar ne? Juolab, kad ne tik išorė, bet ir vidus "su dvasia" ir išorė tarsi pratęsia vidaus esmę.
Ji puikuosis knygų mugėje? Nu viskas, jau vien dėl to reikia apsilankyt

Morkus
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pir. Vasario 09, 2015 11:43    Rašyti temą: Atsakyti su citata

triragis rašo:

beje, dėžutėms (atveriamiems dangteliams ypač) kartono kryptis irgi svarbu.

Kažkaip kai paimi lapą net mintis nekyla jo skersai išilgai pjaustyt.

triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pen. Kovo 13, 2015 18:39    Rašyti temą: Atsakyti su citata

naujausias. užrašų knygutė 9 * 12 cm

Atgal į viršų
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Sk. Kovo 15, 2015 22:46    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Prancūziukė? Na nereali knygelė Kaptalas nors ir slėpėsi nuo fotoobjektyvo, visvien matyt, jog labai gražus. Ir marmuruoti priešlapiai... žodžiu klasika. Matau, kad ornamentų spaudų kolekcija pildosi
Šarnyro grioveliui įspaust gal tą įnagį pasidirbdinai? ar su virvelėmis suspaudi?
Beje, knygų mugėj pasičiupau tokį lankstinuką:
mėgėjams ir profesionalams-
medžiagos knygų gamybai, popierius, kartonas,
oda, tekstilė, blokų bei viršelių ruošiniai... Staklės, presai ir kt įrankiai bei pagalbinės medžiagos.
parduotuvė T. Ševčenkos 19
www.knygrisys.lt
internetinis puslapis dar tik kūrybinėj stadijoj, o gyvai parduotuvėj kol kas neteko lankytis. Kaip suprantu, čia kažkas naujai atsidaro (o gal iš kitur persikelia?).

triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pir. Kovo 16, 2015 02:26    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sarma rašo:
Prancūziukė?
Matau, kad ornamentų spaudų kolekcija pildosi
Šarnyro grioveliui įspaust gal tą įnagį pasidirbdinai? ar su virvelėmis suspaudi?
Beje, knygų mugėj pasičiupau tokį lankstinuką:
).

nea, ne prancūziukė. juk griovelis yra. spaustas įprastai, virvėm, virbalais.
o spaudas išties naujas, pastabėjai gerai masyvus toks, jaukinuosi.
dėl lankstinuko, turiu ir aš tokį, jie jau pora metų tą puslapį atidarinėja ne nauji. mugėse visada matau. kiek mačiau jie ketino įrangą padedantiesiems gamint, tokią miniatiūrinę ir paprastą. gal ir visai nieko. nors parduotuvėj nebuvau, ir kuo ten baigės nežinau.
Atgal į viršų
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Pir. Kovo 16, 2015 14:23    Rašyti temą: Atsakyti su citata

matai, pasiklydau įrišimuose tokį gražumą išvydus. Ir uždavinėju kvailus klausimus
Parduotuvėn bandysiu nukeliaut kai Vilnių pasieksiu. Bet jei puslapį du metus daro tai ir krauvuvės gali tekt panašiai palūkėt
Pažaidžiau su gintarais

ir siuvinėjau

triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pir. Kovo 16, 2015 15:30    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sarma rašo:

Parduotuvėn bandysiu nukeliaut kai Vilnių pasieksiu. Bet jei puslapį du metus daro tai ir krauvuvės gali tekt panašiai palūkėt
Pažaidžiau su gintarais

labai gražus siuvinys, ir mažojo princo istorija mano viena mėgiamiausių. nors nežinau ar drįsčiau knygai tuščiais lapais naudoti tokį piešinį, juk autorinių teisių pažeidimas bet atrodo puikiai. tik labai gaila, kad įrišimas koptiškas, per silpnas tokiam daiktui (didelis knygos storis + nuotraukos = nemažas svoris). netrukus pilvas atsiras.
Atgal į viršų
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Pir. Kovo 16, 2015 15:57    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Nežinau dėl piešinio. Man atrodo, kad tai buvo pačios užsakovės piešinys- interpretacija mažojo princo tema. Taip spėju, nes ne nuoroda į konkretų piešinį duota, o tikras piešinukas, print screen. Dar net pagooglinau, sakau mažu rasiu tokį. nepavyko
Su įrišimu būsiu prašovus. Tik kad popierius storas, kietas, nutariau viengubus lapus įrišinėt. Taip nusibodo visokie long stitch. Vat tokia istorija

Rodyti pranešimus nuo ankstesnio:   

Pardoutuvių katalogas block

Pradėti naują temą   Atsakyti į pranešimą    Pagrindinis puslapis -> Rankdarbiai iš popieriaus Visos datos yra GMT + 3 valandos
Puslapis 3234

Pereiti į:  
Jūs negalite rašyti naujų pranešimų į šį forumą
Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite ištrinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite dalyvauti apklausose šiame forume

Copyright © 2006-2015 auksarankes.lt Visos teisės saugomos Lietuvos Respublikos įstatymų
Draudžiama be raštiško www.auksarankes.lt leidimo naudoti ir platinti šiame tinklalapyje esančią bet kokią grafinę bei tekstinę informaciją kitose interneto svetainėse bei žiniasklaidos priemonėse.