Dirbiniai iš kartono. Dėžutės ir kiti gražūs dalykai...
Pradėti naują temą   Atsakyti į pranešimą    Pagrindinis puslapis -> Rankdarbiai iš popieriaus
Rodyti ankstesnę temą :: Rodyti sekančią temą  
Autorius Pranešimas
Morkus
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 01 Sausio 1970

Medaliai: Nieko

PranešimasParašytas: Sk. Sausio 25, 2015 15:08    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Siuvinėjau ant baltos Aidos, nes tokią namuose turėjau. Neploviau. O jei šiaip ant drobės siuvinėju tai žiūriu ar likę pabraižymų žymės. Jei yra - išplaunu, jei ne tai ne. Nedažo siūlai.
aistullka
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 17 Gruodžio 2009

PranešimasParašytas: Pen. Sausio 30, 2015 15:38    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sveiki.

Susidomėjau kartonažu, tad šiuo metu tiesiog skaitinėju, renkuosi informaciją, pavyzdžius ir pan. Perskaičiau visą Sarmos akademijos klasę
Bet vistiek kyla milijonas klausimų, nors ir viskas atrodo pakankamai paprasta.
Gal padėsit?
Prieš pradedant bet kokią dėžutę, norėjau išbandyti sarmos pamokėlę apie lipdukų knygelę iš čia:
http://www.auksarankes.lt/straipsnis/pasidaryk-pati/lipniu-lapeliu-dekliukas
Nu ir ką, bėda iš karto...kartono lapus išsipjoviau...juos klijuojant ant audinio (rinkausi ne odą), tarpelius kokius iš tikro reikia palikt tarp tų 3 kartono dalių? aš palikau 0,5cm...dar nežinau ar lankstysis man, nes džiūna...
Kita bėda, ištepus kartono lapus pva ir uždejus audinio, audinys permirko...čia per daug klijų ar audinį reiktū rinktis storesnį? ėmiau seną paklodę ploną :(...pažiūrėsiu kas gausis kai išdžiūs...

Tad, bijau su dėžute net prasidėt...oi, kaip norėčiua kad Sarmos akademijos klasė vėl iš naujo prasidėtų
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Morkus
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pen. Sausio 30, 2015 16:45    Rašyti temą: Atsakyti su citata

tokių dėkliukų vis neprisiruošiau išbandyt, bet patarti bandysiu. JŽinay kaip norisi greičiau sužinot Jei ką gal Sarma galės papildyti.
Tarpai tarp kartonų daromi pagal jo storį. Truio du lakštai būti. T.y. jei 3 mm storis paliekam 6 mm tarp dviejų detalių. Aš prisipažįstu, palieku šiek tiek daugiau 7 mm. Dėl visa ko
audinį geriau rinktis tankesnį. Klijus užtepus šiek tiek palaukti - mažesnės tikimybė, kad persigers. Aišku, nežinau kokiu sluoksniu tepei. Nereik ten daryt storų klijų pusnų. Arba dubliuoti šilko popieriumi. Bet dėl mažo dėkliuko su juo terliotis turbūt nelabai apsimoka.
Drąsiau, dėžutės tikrai įveikiamos. Nors pati savo darbais dar ir nesu visada patenkinta. Bet procesas veža

Sarma
Moderatorė
Moderatorė

Prisijungė: 09 Lapkričio 2009
Pagyrimų: 6

Medaliai: 2 (Daugiau...)
1 vieta (Suma: 1) 2010 Gruodis (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Št. Sausio 31, 2015 15:27    Rašyti temą: Atsakyti su citata

aistullka rašo:
bėda, ištepus kartono lapus pva ir uždejus audinio, audinys permirko...

Teisingai Morkus paaiškino- nereikia klijų storai tepti. Papildyti galiu tiek, kad klijų sluoksnis turi būt visur vienodas, t.y. negali būti klijų sankaupų ar neišteptų vietų. Tai lengvai pavyksta, jei tepame plačiu teptuku- jei klijuojame didesnį plotą reikia darbuotis sparčiai, kad anksčiau teptos vietos nespėtų apdžiūti.
PVA klijai būna tirštoki, todėl patartina juos praskiesti, tada daug lengviau pasidengia paviršius. Aš skiedžiu Metylan klijais. Iš vandens ir Metylan'o miltukų užsimaišot skystokos grietinės tirštumo košę ir ja skiedžiate PVA tiek, kad gautųsi patogus tepimui tirštumas.
Ir dar- klijuojamą audinį lengvais spaudžiamais judesiais glostome, kol jis visas prilimpa. Nereikia stipriai spausti iš pat pradžių ir klijai nepersigers. Kai jau visas audinys prilipęs tuomet ir stiprus spaudimas nebekenkia.

triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Pagyrimų: 1

2011 Rugpjūtis (Suma: 1) Pati pačiausia (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Sk. Vasario 01, 2015 12:23    Rašyti temą: Atsakyti su citata

anksčiau žaisdavau su klijais, taip kaip sarma aprašė, o dabar tik dubliuoju audinius, ir ramu. jei jau turima metilano klijų, tai verta pabandyt. o normaliam pasauly tai tokių medžiagų yra pirkti gatavų (book cloth vadinasi) - tankus, plonas, iš blogosios pusės popierium dengtas audinys, galima įsigyti internetu. bet kai pats gamini gal didesnė raštų pasirinkimo galimybė. tik pas mus audiniai per mažo tankumo, ir reiktų lino, medvilnė greičiau dėvisi. o su sintetika sunkiau dirbti.
Atgal į viršų
Morkus
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Sk. Vasario 01, 2015 17:33    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Aš supratau, kad jau nelabai ir moku su nedubliutomis medžiagomis elgtis. Ir šiek tiek atsipalaidavus buvau - visada dubliuoju šiek tiek daugiau nei reik audinio. Maža kas... vieną kart to nepadariau ir ištiko tas "maža kas" teko detalę per naujo daryt. Tai su nedubliuota medžiaga rankos drebėjo, nes ir šiaip audinio tik likučiai buvo . Viskas gerai baigėsi. Akademijoj vienas labai geras namų darbas buvo - pasiimti kartoniukų ir išbandyt skirtingus audinius Na tikrai padėjo susivokt kaip kuris klijuojasi, lankstosi kampai ir pan. Net paltinę medžiagą išbandžiau, nors gi buvo sakyta, kad netinka. Kai pati pabandžiau kampus užlankstyt, abejonių nekilo Net prisipažint dėl tokių savo bandymų buvo gėda
triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Sk. Vasario 01, 2015 21:01    Rašyti temą: Atsakyti su citata

ai aš irgi kartais tyčia darydavau kaip tik tai "ko negalima daryti", kad pažiūrėti kas bus. bet per patirtį geriausiai išmokstamos pamokos, kita vertus, toks maištavimas kartais padeda atrasti naujų dalykų. o vertingi, "laiko (o tiksliau daugybės meistrų) patikrinti" dalykai, kurie išlieka, eilinį kartą vėl patikrinami.
Atgal į viršų
aistullka
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Sk. Vasario 01, 2015 22:24    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Oi, kaip smagu kad atsirado atsakiusių ačiū Jums labai, jau supratau, kad klijų užvariau tikrai per daug...nusipirkau šiandien plokščią teptuką, kurį naudodavau dekupažindama, tad bandysiu ryt su juo
kolkas normalias medžiagas net baugu naudot, nes nepigu...tad, turiu medvilninę vaikišką nebenaudojamą patalynę, panaudosiu bandymams ją
kitas man kilęs klausimas: o spalvotą kartoną ar kokį dekupažinį popierių klijuojant prie audinio irgi PVA naudoti? nesibanguoja popierius?
Atgal į viršų
triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Sk. Vasario 01, 2015 22:49    Rašyti temą: Atsakyti su citata

aistullka rašo:

kitas man kilęs klausimas: o spalvotą kartoną ar kokį dekupažinį popierių klijuojant prie audinio irgi PVA naudoti? nesibanguoja popierius?

banguojasi, tiksliau plečiasi, o džiūdamas vėl traukiasi ir išsitiesina dažniausiai. bet o kam tai klijuoti prie audinio? arba kažko nesupratau..
Atgal į viršų
aistullka
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pir. Vasario 02, 2015 13:34    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Na, kai tarkim traukia darbo kalendoriu audiniu...principas tas pats gi kaip dezuciu: pva klijais apklijuoja ji, o tada prieslapi klijuoja. o prieslapis gi popierius. tai kuom ji klijuot?

[ Pir. Vasario 02, 2015 12:14 ]

as apie tai kalbu kaip popieriu klijuot ant aptraukto audiniu virselio tarkim?
Atgal į viršų
triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pir. Vasario 02, 2015 15:55    Rašyti temą: Atsakyti su citata

aa, nu tai tada priešlapis klijuojasi prie kartono, ne prie audinio, vidinėj viršelio pusėj audinio nėra, tik kraštuose užlenkimai, bet tai nesiskaito. tada ir popierius nesibanguos, nes yra kietas pagrindas-kartonas.
taip, pva tokiais atvejais tinka.
Atgal į viršų
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Pir. Vasario 02, 2015 16:02    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Vuo, atėjau su atsakymu, o jau triragis mane aplenkė.
Tai apie audinius dar paplepėsiu Linas- nepakartojamas, myliu aš jį ir dirbu dažniausiai tik su juo. Kartais kai reikia kokio ypatingesnio rašto audinio, tarkim taškuoto, o tokio lino nerandu, imu medvilnę. Aptikau labai kokybiškos medvilnės, ji tanki, nors ir plonytė, gerai klijuojasi, paviršius šiek tiek blizgus žodžiu puiki. Tik kaina jos mažumėlę kandžiojais. Perku www.minitextile.lt

aistullka
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pir. Vasario 02, 2015 19:48    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sarma, minitextile as zinau, is ten juosteles visad perku.
Ieskodama graziu audinuku internete, dar uztikau stai cia neblogu: https://www.facebook.com/audiniunamai.lt

Beje, triragiui ačiū užatsakymą

[ Pir. Vasario 02, 2015 18:36 ]
kur gauti kaulini lankstymo iranki? gal yra kazkas kuom ji galima pakeisti?

[ Pir. Vasario 02, 2015 18:41 ]
kur gauti kaulini lankstymo iranki? gal yra kazkas kuom ji galima pakeisti?
Atgal į viršų
Morkus
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pir. Vasario 02, 2015 21:56    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Vilniuj kaulinių lankstytuvų yra "Meno mūzoj" dar kažkur buvau internete užtikusi, bet dabar internetas nepaveža daug naršymo - nerandu Juokingiausia, kad vienoj kaimo parduotuvėj mačiau, net išsižiojau iš nuostabos. Pardavėja mano reakciją pamačius prašė paaiškint kas gi čia per daiktas ir kam tinkamas. Jos vyras prekes užsakinėjo ir paėmė, o kam skirtas niekas taip ir nežinojo.
Galima naudoti stalo peilį. Tik, kad dantukų ant jo nebūtų (yra ir tokių). Nežinau gerai ar blogai, bet su tokiu peiliu darbavausi kol įsitikinau, kad tikrai mane tos dėžės kabina ir sustot daryt negaliu Man atrodo pirmiems bandymams geriau kartono, medžiagos, silko popieriaus nusipirkt ir žiūrėt ar dar norisi toliau tęsti Bet čia labai subjektyvi nuomonė.

triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pir. Vasario 02, 2015 23:40    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Morkus rašo:
Juokingiausia, kad vienoj kaimo parduotuvėj mačiau, net išsižiojau iš nuostabos. Pardavėja mano reakciją pamačius prašė paaiškint kas gi čia per daiktas ir kam tinkamas. Jos vyras prekes užsakinėjo ir paėmė, o kam skirtas niekas taip ir nežinojo.

oi spjaudėsi turbūt kaimo pardavėja, sužinojus kas tai yr. nes potencialių pirkėjų šimto km spinduliu neras.
taip, yra ir meno mūzoj ir nete, kartais ir rankdarbių parduotuvėse jau galima rasti, nes jis ir screbinimui tinka, apskritai visur kur popierius.
būna plastikiniai, pigesni, bet tokių pirkti tikrai nerekomenduoju, nes jie greit dyla ir raižosi, minkšti palyginus su kaulu, tad neverta leisti pinigų, tada geriau jau pritaikyti bet ką panašaus iš namų aplinkos. dar būna mugėse kaulinių gaminių meistrai sėdi, galima pasiteiraut arba užsakyt. kadaise irgi pradėjau nuo peilio rankenos, bet tai čia tas pats, kas valgyt kaire ranka ir plokščiu šaukštu..
p.s. beje, pažiūrėjus visur kitur, meno mūzoj dar visai pakenčiama kaina. ir dar, kauliukai gali būt įvairių formų ir dydžių, įvairiems veiksmams skirtingi. (paieškai - bonefolder)
Atgal į viršų
aistullka
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pen. Vasario 06, 2015 11:38    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Na ką, padariau pirmąjį darbelį...pagal sarmą lipnių lapelių dėklą.
Pati medžiaga apsiklijavo šį kartą gražiai, nei atkibo kas, nei persisunkė klijai sunkiau buvo darbuotis ties kampais...vienj pusėj ryškiai per daug palikau medžiagos o kitojper daug nukirpau, nes lenkiant lindo negrazioji kirpta vieta.

Kitas man užkliuvęs dalykas: kai užsiklijavo popierius (preišlapis), ryškiai matosi kur po apačia yra medžiaga, kur ne...gal dėžutėse taip nesmato, nes klijuojasi apklijuotas medžiaga vatmanas?
Atgal į viršų
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Št. Vasario 07, 2015 23:16    Rašyti temą: Atsakyti su citata

aistullka rašo:
sunkiau buvo darbuotis ties kampais.

Būtent kampai yra ta vieta, kur pasimato darbo kokybė. Tenka ne taip retai interneto ištekliuose rasti pavyzdžių kur regis ir idėja originali, ir spalviškai bei kompoziciškai ten viskas OK, o pažiūri į kampus ir nublanksta visi grožiai.
Bet nereikia nusiminti, viena kita treniruotė ir kampai bus dailūs.
Kaip išgaut gražius kampus?
Pirma- kerpame 45 laipsnių kampu audinio kampelį, paliekam iki kartono kampo tiek, koks kartono storis.
Uoliai darbuojamės lankstytuvu ar jį atstojančių daiktu. Brūžinam, spaudom ir visaip kankiname kampą, kol vaizdas bus geras.
Kol audinys prilimpa ir jau nebeatšoka.
Lengviausiai susidorot su popieriumi dubliuotu audiniu, su juo kampai tiesiog negali nepavykti.
aistullka rašo:
žsiklijavo popierius (preišlapis), ryškiai matosi kur po apačia yra medžiaga,

Jei medžiaga stora- matysis. Kad to išvengti ant kietviršių klijuojamas papildomas popierius- išlyginami aukščiai. Arba renkamės ploną audinį. Dar labai gerai maskuoja visus nelygumus margas priešlapių popierius.

Linkiu nenusimint dėl nesėkmių, jei tik bus degantis noras išmokti, tereikia daug dirbti. Ir viskas pavyks. Prašom dažniau užsukt į temą, mielai pasidalinsim patirtimi.

aistullka
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Sk. Vasario 08, 2015 18:53    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Na ką, mokausi toliau, nes noras niekur nedingo
Kuo toliau tuo daugiau klausimų dėl visko kyla, bet išmoksiu laikui bėgant, ypač jei bus gelbėjančių su patarimais
Šiandien išbandžiau klijuot audinį ant knygos-kalendoriaus. Galiu pasakyti, kad su kampais susitvarkiau pakankamai gerai iki idealumo dar trūksta, bet...ryt parodysiu
Dabar tik kyla klausimas: su kuo klijuot dekoro detales ant audiniu aptraukto pavršiaus? su kuo klijuojate juosteles atlasines ar grosgrain prie audiniu aptraukto pavirsiaus? tinka cia pva? tepat klijais per visa juosteles pavirsiu ar tik vietomis?
Atgal į viršų
triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Sk. Vasario 08, 2015 19:31    Rašyti temą: Atsakyti su citata

aistullka rašo:

Dabar tik kyla klausimas: su kuo klijuot dekoro detales ant audiniu aptraukto pavršiaus? su kuo klijuojate juosteles atlasines ar grosgrain prie audiniu aptraukto pavirsiaus? tinka cia pva? tepat klijais per visa juosteles pavirsiu ar tik vietomis?

geriausia pasibandyti, nes ir tie audiniai skiriasi. pva tinka, tik žiūrėti, kad nepersigertų. gali būti mišinys, gali būti skiestas vandeniu pva, jei ir persigers bet tolygiai visur - tai nieko tokio. visaip gali būti, kartais tai kas netinka vienu atveju, tampa privalumu kitu atveju. žodžiu nebijoti paeksperimentuoti su atraižėlėmis.
tepti per visą plotą.
sarma dar pasakys kaip daro, nes kiekvienas turi savų darbo įpročių. ir visus verta išbandyti.
Atgal į viršų
Morkus
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Sk. Vasario 08, 2015 23:00    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sarma rašo:

Būtent kampai yra ta vieta, kur pasimato darbo kokybė. Tenka ne taip retai interneto ištekliuose rasti pavyzdžių kur regis ir idėja originali, ir spalviškai bei kompoziciškai ten viskas OK, o pažiūri į kampus ir nublanksta visi grožiai.

Oi, tikiuosi čia ne apie mane. Jau nebe apie mane. Nes kai pažiūriu tas savo pirmojo dešimtuko dėžes, kai jau atrodė, kad kampai gavosi ir viskas ten labai gražiai gavosi... Galvoju kaip čia man taip atrodė... Nieko - tupi jos lentynose su visokiais prieskoniais, rakandai, kraštai akių nebado, niekam dovanot tokių nesiruošiu. Nors dabar stadija, kai viskas man ne taip kažkaip išrodo. su padidinamuoju stiklu pradedu preciziškai apžiūrinėt ar kokio tarpo, šleivumo nėr Vis atrodo geriau, gražiau reik...
Mano vienas nėrinių klijavimo bandymas - su purkštuku purškiau skiestus klijus. Pasiteisino, bet, kad tingisi dėl mažo nėrinuko tą purkštuką pildyt, paskui plaut....

Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Pir. Vasario 09, 2015 12:22    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Detalių ypač nėrinių klijavimui man labiausiai pasiteisina toks būdas:
Imu storesnio popieriaus lapą ir jį ištepu PVA klijais, tolygiai, be balučių ir sausų vietų. Tada imu nėrinį ar kt detalę, dedu ant klijais padengto popieriaus, švelniai paglostau, kad prisispaustų visu plotu. Detalės paviršius pagauna klijų. Tada greitai nešu ant dėžutės ar knygos kietviršių, uždėjus vėl apglostau- apspaudau. Prilimpa kuo puikiausiai Ir jokios rizikos, kad išsiterlios ar prasimuš klijai.

aistullka
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Antr. Vasario 10, 2015 15:23    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sarma rašo:
Dar viena dėžutė. Tokių pat nusimato nemažai būsiant tikra kartonažo artelė įsikūrė troboje

Sarma, su kuo klijuoji atlasines juosteles dezuciu uzrisimui? labiausiai isivaizduoju paklijuot galiukus moment klijais, o tada ant virsaus klijuojasi medziaga trauktas vatmanas, taip? ar tiks jei vietoj vatmano klijuosiu i vidu paprasta kartona traukta medziaga?
Atgal į viršų
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Tr. Vasario 11, 2015 11:58    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Moment klijai visai nenaudojami.
Klijuojame PVA, juostelės galas įsiterpia tarp 2 dėžės plokštumų- viršelio ir viršelio vidinėje pusėje užklijuojamo plono kartono aptraukto medžiaga.

aistullka
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pir. Vasario 16, 2015 17:54    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sveikos. Na ka, pirmoji mano dezute baigta...kartonazas reikalauja ziauriai daug kruopstumo, kuri atrodo man nestinga, bet...sioje dezuteje tikrai yra klaidu, kurios kilo tiesiog neteisingai paskaiciavus detales matyt...na milimetru skirtumas kaikur padare negraziu klaidu: nesuejo galiukai arba gavosi per siauras...
Na, klaidos matysis nuotraukose :( tik beda, kad nezinau kaip ju isvengt...kaip tiksliai apskaiciuoti vidiniu sieneliu plocius, ilgius, kad aptraukus medziaga jie visi graziai susiklijuotu i vidu be tarpeliu ar susidurimu negraziu???
Kitas dalykas: man labai raitesi kartonas klijuojant medziaga vidinem sienom...ar taip turi buti?

Atgal į viršų
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Kv. Vasario 19, 2015 14:17    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Labai dailus pirmas darbas. Matau kiek išlinkusias sieneles, matyt džiovinant suspaudimo trūko.
aistullka rašo:
labai raitesi kartonas klijuojant medziaga vidinem sienom...ar taip turi buti?

Klijais išteptas popierius/kartonas visada daugiau ar mažiau riečiasi. kad gautųsi tikrai plokšti paviršiai džiovinant reikia suspausti- paslėgti.
Dėl tikslumo. Čia kaip ir knygrišystėje- svarbu ne tik milimetrai, bet ir pusė milimetro Matuoti matuoti ir dar kartą matuoti, pamatavus dar patikrinti. Dirbant atsiranda įgūdžiai, pajautimas.
Pirmyn, laukiam naujų dėžių.

Rodyti pranešimus nuo ankstesnio:   

Pardoutuvių katalogas block

Pradėti naują temą   Atsakyti į pranešimą    Pagrindinis puslapis -> Rankdarbiai iš popieriaus Visos datos yra GMT + 3 valandos
Puslapis 1617

Pereiti į:  
Jūs negalite rašyti naujų pranešimų į šį forumą
Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite ištrinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite dalyvauti apklausose šiame forume

Copyright © 2006-2015 auksarankes.lt Visos teisės saugomos Lietuvos Respublikos įstatymų
Draudžiama be raštiško www.auksarankes.lt leidimo naudoti ir platinti šiame tinklalapyje esančią bet kokią grafinę bei tekstinę informaciją kitose interneto svetainėse bei žiniasklaidos priemonėse.