ŠILKO TAPYBA
Pradėti naują temą   Atsakyti į pranešimą    Pagrindinis puslapis -> Konsultacijų centras
Rodyti ankstesnę temą :: Rodyti sekančią temą  
Autorius Pranešimas
panikė
Konsultantė
Konsultantė

Prisijungė: 19 Sausio 2008
Pagyrimų: 2

Medaliai: 1 (Daugiau...)
2010 Sausis (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Št. Lapkričio 29, 2008 16:34    Rašyti temą: ŠILKO TAPYBA Atsakyti su citata

Sveikos visos susidomėjusios šilko tapyba
po Auksarankių akademijos smagu persikelt į naujas patalpas nuo šiol, jeigu kam reikės mano pagalbos tapant ant šilko, klauskite čia, Konsultacijų centre.
Ketinu būti nepikta bet vis dėlto norėčiau, kad prieš klausdamos nepatingėtumėte pasiskaitinėti forume šilko tapybos klasėje arba bendroje šilko tapybos temelėje
gal jau ten surasite atsakymus, o jeigu ne, ar jeigu kils kokių abejonių ar neaiškumų, aš visuomet jūsų paslaugoms
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
naca
Konsultantė
Konsultantė

Prisijungė: 10 Gruodžio 2006
Pagyrimų: 1

Medaliai: 2 (Daugiau...)
2007 Gegužė (Suma: 1) 3 vieta (Suma: 2)

PranešimasParašytas: Pir. Gruodžio 01, 2008 17:21    Rašyti temą: Atsakyti su citata

labutis

seniai noriu taves paklausti, kaip lygiai ispiesti krasteli? taip suprantu, kad pirmiausia reikia lygiai istempti, bet man niekad taip neiseina, vistiek buna siokiu tokiu tempimo zymiu. tai ir piesiant ta krasteli i tai atsizvelgti ir nelygiai piesti, ar kaip?

Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Apsilankyti vartotojo tinklapyje
panikė
Konsultantė
Konsultantė

PranešimasParašytas: Pir. Gruodžio 01, 2008 17:37    Rašyti temą: Atsakyti su citata

pirmasis klausimas
Labas naca,
na, šiaip tie krašteliai man irgi niekad idealiai lygūs nesigauna, o jeigu ištempt tolygiai nepavyksta tai tikrai bandau nelygiai piešti, maždaug pagal šilko audinio gijas tada žiūri, kad būtų tiesi linija pagal audimo linijas, kai nusiima nuo rėmo tuomet būna maždaug tiesiai.
Atgal į viršų
naca
Konsultantė
Konsultantė

Prisijungė: 10 Gruodžio 2006

Medaliai: 2 (Daugiau...)
2007 Gegužė (Suma: 1) 3 vieta (Suma: 2)

PranešimasParašytas: Pir. Gruodžio 01, 2008 18:18    Rašyti temą: Atsakyti su citata

tada teisingai ir galvojau. tiesiog paziurejus i nuotraukas taip lygiai atrodo aciu
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Apsilankyti vartotojo tinklapyje
brigitule
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 03 Rugpjūčio 2008

Medaliai: Nieko

PranešimasParašytas: Pir. Gruodžio 01, 2008 22:31    Rašyti temą: Atsakyti su citata

O aš kai perskaičiau auksarankių akademijoj Jūsų pamokas tai kiek mačiau Jūs pritvirtinat šilką prie rėmo apdygsniudama ar kaip ten vadinasi siūlais. O paskui nuimant šilką tet nuo adatos ir nuo įsitempusių siūlų nelieka skylučių skaroje? Ne man šilkas toks gležnas atrodo, regis tik adatą įkišiu ir skylė pasidays .
panikė
Konsultantė
Konsultantė

PranešimasParašytas: Antr. Gruodžio 02, 2008 11:04    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Labas brigitule ,
kad neišsitampytų, visada siūlus veriu per skarelės kraštelį, kadangi perku jau apsiūtus šalikėlius, tai jie visi turi kraštelį apsiūtą, ten šilko būna ne vienas sluoksnis, tai per jį duriant adata, neišsitampo, paskui išsiskalbus nesimato iš vis jokių žymių tempimo. Jeigu dygsniuot per vieną sluoksnį šilko, tai tiesa, kad gali likti paskui skylės.

Suoka
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 25 Liepos 2007

PranešimasParašytas: Antr. Gruodžio 09, 2008 09:12    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Laba diena, mokytoja. Aš kažkaip su kvailais klausimais atsibeldžiau
Kontūrai:
Žodžiu dvi problemos viena blogiausia, kad jie kažkaip nenusiplauna iki galo atrodo, kaip kažkokia guma prilipus, kuris shiektiek traukia skarele.
bandžiau plaunat patrynti, tada nusitrina dažytų spalva, o kontūras lieka, arba jis taip gabalais pradeda luptis, kartais netgi nepalikdamas žymes, kad iš vis buvo užteptas.

Šiaip džionu skarelę ~3 dienas, lyginu mažiausiai 3 minutes, po to dar palaikau ir tik tada skalbiu. Dažai nusiplauna, kontūras sunkiai.
Klausimai:

Kaip turėtų būti su kontūru ir kaip pasaugoti nudažytą skarelę?

panikė
Konsultantė
Konsultantė

PranešimasParašytas: Antr. Gruodžio 09, 2008 16:17    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Labas Tsile smagu, kad tapai nekvaili klausimai , nors keistai čia gaunasi su tais kontūrais, o kontūras spalvotas ar bespalvis? ir kokios firmos? spalvoti tai jie taip ir lieka, kaip guma, ir šiek tiek traukia skarelę, tai normalu, kitaip su jais ir nebūna o permatomi turėtų nusiplauti, yra kai kurios rūšys, kurios taip išbrinksta, nusirubuliuoja dalimis, užtat nerekomenduoju LeFranc&Bourgeois kontūrų, dažai geri, bet kontūrai ne, tokie su mėlynu užrašu lyg, ir parašyta Gutta, su tokiu sidabriniu ir ashariuks apsigavo ir turėjo perdaryti vieną skarelę. O patikimiausia Javana firma, tad manau, pirma pamėgink kokios kitos firmos kontūrą, gal išsispręs problemos
o dažai, kad nusiplauna irgi keista, kokie dažai? Nes tiek pralaikius ir išlyginus neturėtų nusiplauti, na, būna, kad pirmą kartą skalbiant šiek tiek vanduo nusispalvina, bet neturėtų nusiplauti daug, gal per smarkiai trynei dėl tų kontūrų, nes smarkiai trinant tai tokius lygintuvu užfiksuojamus dažus kažkiek galima nutrinti,bet šiaip ten labai trint nereikia, tiesiog paskalauji ilgesnį laiką su kokia skalbimo priemone, tas permatomas kontūras ištirpsta, visa kita lieka, ir viskas, išskalauji su vandeniu ir džiovini.
Atgal į viršų
Suoka
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 25 Liepos 2007

PranešimasParašytas: Tr. Gruodžio 10, 2008 15:34    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Dėkui labai už atsakymą.
Per kvailą galvelę pora skarelių sugadinau tiesiog bandydama spalvota kontūra nors kiek nuplauti, ot galvelė. (tiesa sakant netgi keliose vietose visai neblogai pavyko )

Šiaip dažus naudoju daugumoj LeFranc&Bourgeois ir pora Marabu, bet gerai patrynus, svariai nusiplauna. (O kaip javana dazai ar esate bandžiusi?).

Konturys javana ir rusiškus(pagal dabartines žinias iš jų tik juoda pavede, kuri tiesiog nubyrėjo iš niekur nieko).

Dar priedo norejau paklausti:
Kaip nuimu skarelė nuo rėmo lieka pasitempia kampuciai(tuose vietuose kur buvo tempiama link rėmo) šonai atrodo kaip nubangavę, jie lieka netgi po plovimo. Kaip sugrazinti ankstesne skarelės formą?
Atgal į viršų
panikė
Konsultantė
Konsultantė

PranešimasParašytas: Tr. Gruodžio 10, 2008 19:21    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Nėra už ką, smagu, kad bėdos su kontūrais jau išspręstos
o dėl dažų keista, aš irgi naudoju tuos LeFranc&Bourgeois (siaubas, koks įmantrus pavadinimas) bet man nenusiplovė švariai niekad, o Javanos irgi esu girdėjus, kad naudoja, pvz jurga1975 naudojo mūsų klasėje man atrodo, ir juos gyrė, aš irgi turiu kelias spalvas, tai man šiek tiek jie nepatinka, nes yra skystesni, anų, tų su sudėtingu pavadinimu, spalvos ryškesnės, bent jau man taip pasirodė. Gal tiesiog tikrai per daug trini, o gal kokius per aštrius skalbimo miltelius naudoji? aš tiesiog su perwol skalbiu, kurie skirti vilnai, šilkui, tokiems švelniems audiniams, o gal tau nusitrina ten, kur pvz druską dedi? gal dėl kokių priedų? nes įdomu, dėl ko tikrai taip gali atsitikti, jeigu viską užlygini ir pan.
O nuėmus lieka ir man kartais tie išsitampymai, ypač jeigu prie krašto daugiau dažų ir ryškesnę spalvą užtepi, tai plaunant aš stengiuosi tą kraštelį taip patrinti šiek tiek, pamaigyt tarp pirštų, kad atsistatytų, dažniausiai atsistato, šiaip kartais man pavyksta ištempti taip, kad nebūtų beveik tų pabangavimų, tada nuėmus nereikia nieko lyginti, bet nevisada aišku taip pavyksta. manau, kad reikia tvirtinant patempti vis šilko kraštelį, nežinau kaip paaiškinti, nes ir nežinau, kaip tvirtini, bet aš kai siuvu, tai siūdama vis tą likusį šilką patempiu su viena ranka į tą siuvimo pusę, kad jis toks ištemptas labiau prisisiūtų, tada mažiau susibanguoja.
Atgal į viršų
tavi
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 27 Lapkričio 2007

PranešimasParašytas: Tr. Gruodžio 17, 2008 17:22    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Ačiū, atrodo tiesiog dar nemoku naudotis
Atgal į viršų
Liucija
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 01 Rugpjūčio 2007

PranešimasParašytas: Št. Gruodžio 20, 2008 17:06    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sveika, dabar klausiu čia Kaip jau supratau nerizikuoti pirkti LeFrance..... kontūrą? Kaip pradedančiai, kiek suprantu, reiktų bespalvio, bet ornamentuose Javanos nėra...

Ir dar toks klausimėlis, juk nereikia drėkinti šilko, prieš piešiat, tiesiog pačius dažus, kaip akvarelę, skiesti?

Ir dar Ten, kur užtepu bespalvį liks balta, nes baltas pagrindas O kaip Jūs padarote, kad nelieka tarpo?

Pvz. ši Jūsų pasaka: http://public.fotki.com/silkelis/silko-tapyba/cimg0193.html . Naudotas baltas ir koks dar kontūras?

Atgal į viršų
panikė
Konsultantė
Konsultantė

PranešimasParašytas: Pir. Gruodžio 22, 2008 21:54    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Labas Liucija, kažkaip nerodė man iki šiol, kad yra naujų žinučių, tai tik dabar pamačiau, kad yra klausimas
taip, su tais LeFranc... kontūrais geriau nerizikuoti
o Javanos bespalvis aišku geriausiai, bet jeigu perki paprastą šilką ponge, tai gali bandyti ir spalvotą kontūrą, tik aišku, kadangi jis neišsiplauna, tai mažiau efektų galima padaryt, bet ir be efektų galima įdomiai padaryt.
Ir ten kur užtepi bespalvį kontūrą, ten lieka balta, jeigu po apačia balta o jeigu ne balta, lieka kita spalva taip ir padariau tą darbelį, iš pradžių ant balto fono su bespalviu išpiešiau tas gėles, jų kontūrus specialiai padariau storesnius, kad išryškėtų fone, ir paskui visą foną nutepiau šviesiai rusva, ir tada, kai išdžiūvo su bespalviu vėl išpiečiau tas smulkmes visas, ir toliau tapiau, ir liko kontūras šiek tiek rusvesnis fone čia dar neplautas buvo nufotografuotas, tai pats kontūras šiek tiek matosi.
O drėkinti tai nereikia bent prieš piešiant, dažus gali skiesti su vandeniu, priklauso kokio ryškumo spalvų nori, šiaip, jeigu nori ryškių spalvų, geriau neskiesti su vandeniu, ir reikia turėt omeny, kad kol šlapias dar šilkas, daug ryškesnės spalvos atrodo.
o, kad neliktų tarpų, aš naudoju bespalvį kontūrą, ir tapau sluoksniais, kontūras, spalva, kontūras vėl spalva, principas kaip batikos. Čia savo klasėj buvau įdėjus tokią schemą

iš pradžių tarkim ant pradinio fono nusipieši tą žvaigždę, tada aplink nulieji oranžinę, ir kai išdžiūsta dar nupieši ką nors ir pan. Toks principas kad vis sluoksniuoji, tik svarbu, kad netepti spalvos iš abiejų pusių kontūro, nes kitaip jis matysis, nors ir tai galima išnaudoti, daug galimybių yra skirtingų Tiesiog pagrindinis principas yra, kad po kontūru, lieka ta spalva, kokia buvo ten prieš jį užtepant.
Šiaip smagus visai dalykas sluoksniuot, tik užima daugiau laiko, nes reikai laukt visada kol išdžius tiek dažai, tiek kontūras, ir paskui dažai ne taip lengvai liejasi, kai pritepi daugiau sluoksnių. Aišku, galima naudoti feną džiovinimui, bent jau kontūrui, nes svarbu, kad prieš tepant kitą sluoksnį kontūras būtų išdžiūvęs, kitaip jis taip negražiai išsilieja.
O didesniem plotams dažų priešingai džiovinimui feno nepatariu naudot, nebet iš labai toli, nes paskui gali nevienodai dažai pasiskirstyt kai fenas juos išsklaido į šonus ir likti ribos tokios, dažams geriau natūraliai leist išdžiūt, nors su fenu džiovinant vėlgi galima išgauti visokių efektų beribės galimybės taip sakant
čia bandžiau aiškint išsamiau lyg, apie sluoksnius gali bandyt dar pasiskaityt http://www.auksarankes.com/forumas/viewtopic.php?t=1584&postdays=0&postorder=asc&start=50
Atgal į viršų
Liucija
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pir. Gruodžio 22, 2008 22:17    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Be galo dėkinga, dabar man viskas aišku
Teks kol kas pasitenkinti baltu kontūru, o vėliau, kai pasipraktikuosiu, galėsiu sluoksniuot
Belieka siuntinio laukt

O temą jau perskaičiau, nuostabu, kad yra tiek galimybių viską išmokti ir sužinoti, ko nesuprantu čia paklausti, labai ačiū

Atgal į viršų
panikė
Konsultantė
Konsultantė

PranešimasParašytas: Antr. Gruodžio 23, 2008 15:00    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Nėra už ką, sėkmės laukiant siuntinio
Jeigu dar pradėjus kils neaiškumų, tai klausk drąsiai
svarbu nebijot bandyt, paskui pradėjus praktikuotis vis kyla naujų minčių, kaip ką padaryt ar kokią techniką pritaikyt

Liucija
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Antr. Gruodžio 23, 2008 23:36    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sveika, ačiū, turiu dar vieną klausimą

Niekur nepavyko rasti, kam naudojama, tai yra ką daro druska? Kiek supratau ji turi būtų rupi.

P.S siuntinio vis dar nėra

Atgal į viršų
panikė
Konsultantė
Konsultantė

PranešimasParašytas: Antr. Gruodžio 23, 2008 23:54    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Dabar Kalėdos jau ant nosies, tai siuntinys nekeista, kad vėluoja
o druska naudojama tokiems išbėgimo efektams išgauti, kol dažai neišdžiūvę pabarstai, ir druska taip sutraukia dažus.
Gaunasi kažkas tokio

to rašto smulkumas priklauso nuo druskos smulkumo.
Atgal į viršų
Liucija
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Tr. Gruodžio 24, 2008 18:15    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Ačiū labai

Jau turiu šilką ir dažus, ką tik bandžiau. Ggaliu pasakyti, kad pats žiauriasias dalykas yra rėmas ir tempimas...taip pat nelabai gavosi su kontūru bet svarbiausia spalvos, labai gražios kol kas Manau, kad teks man išbandyti druską, nes kontūras vietom neatlaikė ir pabėgo kur nereikia

Atgal į viršų
Liucija
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Kv. Gruodžio 25, 2008 16:19    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Čia vėl aš
Kontūrą juk išdžiovinti, geriausiai per naktį palikti reikia?
O lyginti iš blogosios pusės?

Atgal į viršų
panikė
Konsultantė
Konsultantė

PranešimasParašytas: Kv. Gruodžio 25, 2008 23:17    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Net per Kalėdas darbuojiesi Liucija nors įsivaizduoju, kaip niežti nagus pabandyt kai gauni kažką naujo
Ištempt ir man užtrunka, bet kai įpranti, tai greičiau einasi.
Kontūrą reikia išdžiovinti, bet visos nakties dažniausiai ir nereikia, aš dažniausiai nedžiovinu, kelias valandas pastovi, ir būna gerai dažniausiai, ypač jeigu norisi greičiau nutapyt matosi, kai pažiūri ar pačiupinėji, ar išdžiūvęs ar ne, dar galima su fenu padžiovinti ir būna gerai
kažkada turėjau tokį kontūrą dar mokykloj, kur jeigu ne per naktį džiovini, tai lieja kaip velnias, bet tai buvo labai seniai dabartiniams geriems kontūrams nereikia man atrodo tiek
O lygint tai nesvarbu iš kurios pirmą kartą, tik reikia tarp dviejų paprastų virtuvinių rankšluosčių, tokių paklodinių, ar kokių paprastų medvilninių medžiagėlių lygint bent jau aš kažkaip taip įpratus, gal tų medžiagų ir nereikia, dabar pagalvojau, bet man baisu, kad tiesiogiai tas šilkas sudegt gali, nes ant beveik karščiausio lyginu. O po skalbimo, jeigu kontūras spalvotas, kadangi ne per medžiagą lygini, ir jau ne tokiu karštu lygintuvo režimu, tai geriau iš blogosios, nes iš geros kontūras šlapias limpa prie lygintuvo.
parodyk paskui rezultatą įdomu
Atgal į viršų
Liucija
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pen. Gruodžio 26, 2008 00:38    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Tikra tiesa, norisi išbandyti, kas nauja...

Su šventėm

Gėda šitą rodyt
Nes su kontūru man žiauriai nepavyko...Ten typo paveikslas ir gelmės vandens, na žuvytės, žolytės. Tai žolyčių spalva graži išėjo, labai lengvai [ko nesitikėjau] pavyko šviesotamsą daryti... Bet jau kontūras...Siaubas. Aš prieš jį nieko neturiu, bet be galo sunku man, nepratusiai, lygiai išpaišyt. tada fone truputį druskos - išbandymui Žinios man būsimam šalikėliui - jau ant to vandenyno galų bandinėjuosi kontūrą, reikia gi kaip nors susidraugauti . Parodysiu fragmentus nebent

Ačiū dar kart, be Tavęs būčiau nepabandžius tapyti

Atgal į viršų
panikė
Konsultantė
Konsultantė

PranešimasParašytas: Št. Gruodžio 27, 2008 01:23    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Dėkui už šventinius linkėjimus kadangi jau Kalėdos visiškai praėjo, tai palinkėsiu tik gero savaitgalio
o dėl šilko tapybos, tai nėra už ką čia man dėkoti , čia mano bruožas, užsiimti viso to, kas man labai patinka, propaganda (nu, gal tik savo vaikino kitoms nereklamuoju )
sėkmės toliau praktikuojantis nes svarbiausia praktika aišku paskui ateina jau pajautimas ir dažų ir medžiagos, ir būna smagiau ir lengviau padaryt tai, ką nori
O jei sugalvosi, tai tikrai pasirodyk kokį fragmentą žuvyčių ir žolyčių, įdomu, pakritikuosiu
Atgal į viršų
Liucija
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Št. Gruodžio 27, 2008 23:46    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Ačiū labai, tikrai parodysiu, tik reikia dar išlygint ir išskalbt...

P.S Jau šalį darau Kol kas tik kontūrai...

Atgal į viršų
Liucija
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pen. Sausio 02, 2009 13:45    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sveika, dar vienas klausimas
Kaip jūs taip lygiai nuspalvinat dideles plokštumas? kaip suprantu ten reikia greitai ir gražiai, nes labai džiūsta dažai...

Atgal į viršų
Cypa
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 02 Sausio 2009

PranešimasParašytas: Pen. Sausio 02, 2009 19:41    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Laba diena, mergaites.

Žiūrinėjau temas apie piešimą ant šilko ir pati labai užsimaniau
Kadangi neturiu praktikos tame ir apskritai piešime, tai norėjau paklausti, gal galite patarti kažkokius kursus, kuriuose galėčiau išmokti šio meno.
O gal kažkuri iš mergaičių užsiima ar užsiimtų pradedančiųjų mokymu
Aš esu iš Vilniaus, jeigu ką
Atgal į viršų
Rodyti pranešimus nuo ankstesnio:   

Pardoutuvių katalogas block

Pradėti naują temą   Atsakyti į pranešimą    Pagrindinis puslapis -> Konsultacijų centras Visos datos yra GMT + 3 valandos
Puslapis 16

Pereiti į:  
Jūs negalite rašyti naujų pranešimų į šį forumą
Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite ištrinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite dalyvauti apklausose šiame forume

Copyright © 2006-2015 auksarankes.lt Visos teisės saugomos Lietuvos Respublikos įstatymų
Draudžiama be raštiško www.auksarankes.lt leidimo naudoti ir platinti šiame tinklalapyje esančią bet kokią grafinę bei tekstinę informaciją kitose interneto svetainėse bei žiniasklaidos priemonėse.