ŠILKO TAPYBA
Pradėti naują temą   Atsakyti į pranešimą    Pagrindinis puslapis -> Konsultacijų centras
Rodyti ankstesnę temą :: Rodyti sekančią temą  
Autorius Pranešimas
vaidose
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 18 Kovo 2007

Medaliai: 1 (Daugiau...)
1 vieta (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Tr. Rugpjūčio 12, 2009 16:34    Rašyti temą: Atsakyti su citata

laba diena,paršau pgalbos. Panike, gal tu žinai kaip daromos burbulinės skaros? Forume beiškodama akis pražiūrėjau
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
panikė
Konsultantė
Konsultantė

Prisijungė: 19 Sausio 2008
Pagyrimų: 2

2010 Sausis (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Št. Rugpjūčio 22, 2009 17:04    Rašyti temą: Atsakyti su citata

labas,
labai paveluotas atsakymas, bet jeigu dar neradai http://auksarankes.com/forumas/viewtopic.php?t=2021&start=0 stai cia burbuliniu skareliu tema

vaidose
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 18 Kovo 2007

1 vieta (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Sk. Rugpjūčio 23, 2009 21:48    Rašyti temą: Atsakyti su citata

labai ačiū
Atgal į viršų
Indresa
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 07 Birželio 2007

Medaliai: Nieko

PranešimasParašytas: Št. Spalio 24, 2009 18:04    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sveika, Panike.
Turbūt labai kvailas klausimas, bet kam reikalingi balti dažai? Ar pašviesinti maišytoms spalvoms?
Atgal į viršų
panikė
Konsultantė
Konsultantė

PranešimasParašytas: Št. Spalio 24, 2009 18:12    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Labas
baltus dažus galima naudoti, jeigu nori pastelinių spalvų, nes jeigu pašviesinti spalvą nori, tai balta spalva ją padarys tokią šaltesnę, ne tik kad šviesesnę, nors žinoma, jeigu nedaug, tai gali ir pašviesinti, čia portale įdėtas buvo mano straipsniukas apie spalvų maišymą gali pasižiūrėti http://www.auksarankes.com/index.php?cat=12&id=154 daugiau apie šviesinimą, gal pravers.
o šiaip būna dar bent šilkui mačiau ir nepermatoma balta spalva, ji skirta jau piešti ant kitų dažų sluoksnio, jeigu nori kokio balto ornamento ar pan.
Nors jeigu reikia tik šviesesnės spalvos, geriau ją tiesiog praskiesti vandeniu, taip mažiau apkrausi visą šilką, nes baltas dažas kaip ir kiti lygintuvu fiksuojami dažai, jeigu tirštai užtepsi, kietina šilką.

Indresa
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 07 Birželio 2007

PranešimasParašytas: Št. Spalio 24, 2009 18:16    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Labai ačiū, mab labai naudingas straipsnis
Atgal į viršų
panikė
Konsultantė
Konsultantė

PranešimasParašytas: Št. Spalio 24, 2009 19:09    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Prašom smagu, kad padėjau
AG ni*
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 27 Rugsėjo 2009

PranešimasParašytas: Št. Lapkričio 28, 2009 16:02    Rašyti temą: Atsakyti su citata

As irgi labai noreciau tapyti ant silko. Uzsirasiau i bureli, bet skambino ir sake "po savaites ateikit...", veliau vel.vel...ir taip nenuejom ;(
panikė
Konsultantė
Konsultantė

PranešimasParašytas: Št. Lapkričio 28, 2009 16:34    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Na, AG ni*, tavo atveju net nežinau, ką galėčiau patarti, jeigu turi pakankamai drąsos ir užsispyrimo, perskaityk temas forume apie tapybą ant šilko, jau buvo net trys klasės Auksarankių akademijoj, viena mano ir dvi tavi, ten daug paaiškinimų, ir su paveikslėliais, ir tuomet bandyk pati, jeigu labai norisi buvo jau kiek merginų išmoko taip neakivaizdžiai tapyti
O jeigu norisi į kursus nueiti, tai manau, jų vyksta gana daug, aš nepatarsiu šiuo klausimu, bet vis pastebiu, kad ne vienoj vietoj jie vyksta

Suoka
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 25 Liepos 2007

PranešimasParašytas: Sk. Gruodžio 20, 2009 12:16    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Laba kvailas klausimas:
Gal sudidūrėte, kaip šilkas reaguoja į virimo temperatūrą?
Idėja tokia,kad vienspalviai(nebūtinai lygiai) ir kuo greičiau, reikia uždažyti pounge didelį šaliką viena splava, bet problema,kad neturiu tokio dydžio rėmo.
Tai šovė į galvą kvailystė, gal įmanoma su medvilniniais dažais pavirti?

dar kitas klausimas jeigu šilkas tik su kontūru dažytas ar būtina lyginti ir skalbti?
Atgal į viršų
panikė
Konsultantė
Konsultantė

PranešimasParašytas: Sk. Gruodžio 20, 2009 12:59    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Laba
ne kvailas klausimas, manau, kad įmanoma taip nudažyti, virimo temperatūra šilkui nepakenks, garinant dar aukštesnė būna. Jeigu sausas jis gali sudegti, o jeigu šlapias viskas turi būti ok nors neteko dažyti su medvilnei skirtais dažais, bet kadangi šilkas natūrali medžiaga, manau, kad taip pat nusidažytų.
Galima prieš dažant dar suraišioti kaip batiką darant, galėtų gautis kas nors įdomaus.
O kontūro skalbti gal ir nebūtina, bet ant tūbelių būna parašyta, kad lygintuvu fiksuoti jį reikia, todėl bent trumpai palygint reikėtų.
O šiaip skalbiant dar pamatytum, ar tikrai visi dažai gerai užfiksuoti, jeigu pvz. dovanoti nori, tai kad nepadovanotum tokio, kur nusiplaus po skalbimo pusė spalvų, bet jeigu tik kontūras ir jis geros kokybės, jie aišku nenusiplauna

Suoka
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 25 Liepos 2007

PranešimasParašytas: Sk. Gruodžio 20, 2009 13:05    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Širdingai dėkoju už greitą atsakymą :*
kile
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 20 Gruodžio 2009

PranešimasParašytas: Sk. Gruodžio 20, 2009 21:55    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Olia, prašau pagalbos. Neperskaičiau čia visų pokalbių (labai daug). Yra problema. Tapau ant šilko jau netrumpą laiką, bet vistiek išlieka tas pats: liejasi. Nors tu ką. Naudoju kontūrą, rytoj eisiu pirkt fiksatoriaus, bet gal yra kitokių būdų kaip sustabdyt tą nemalonumą? Ir medžiagą keičiau, vistiek tas pats....
Atgal į viršų
panikė
Konsultantė
Konsultantė

PranešimasParašytas: Sk. Gruodžio 20, 2009 22:47    Rašyti temą: Atsakyti su citata

labas kile,
nelabai supratau, kuria prasme liejasi. Jeigu norėtųsi, kad šilkas būtų kaip popierius, išeitis yra gruntas, kurio būna pirkti, arba baltas dažas ar kita fone užtepta spalva, kadangi lygintuvu fiksuojami dažai sluoksniuojant vis mažiau liejasi, tuomet maždaug tapymas gautųsi kaip ant popieriaus. O jeigu kontūras lieja, tai išeities tuomet kaip ir nėra stebuklingos, gal nebent keisti kontūrą, kokybiški paprastai nelieja ant to standartinio skarelėms skirto šilko, javana, marabu pvz., nebent medžiaga stora, ir reikia tikrinti, ar nėra tarpelių linijose, gal jį storiau lėčiau tepti, ar labiau paspaudžiant prie medžiagos antgaliuką kontūro.
Visko būna, viena mano draugė bandydama tapyt niekaip nesuprato, kodėl jai liejasi spalvos ir per kontūrus, kol nepamačiau, kad jai tapant šilkas per mažai įtemptas ir guli ant stalo

tavi
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 27 Lapkričio 2007

PranešimasParašytas: Pir. Vasario 08, 2010 13:01    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Su malonumu pasiskaičiau tavo temą
Atgal į viršų
Istorija
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 15 Vasario 2010

PranešimasParašytas: Pir. Vasario 15, 2010 18:06    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Laba diena.
Tik neseniai pradėjau piešti ant šilko todėl turiu kelis klausimus.
Naudoju Jovana dažus ir kontūrus. Šilkas Ponge 5 .

1. Fiksuojant piešinį lygintuvu pradžioje išsiplaudavo spalvos. Keliuose forumuose perskaičiau, kad tai atsitinka kai per trumpai lyginama. Ant dažų parašyta, kad fiksavimui reikia lyginti 5 minutes. Tačiau lyginant ilgiau audinys pasidaro kažkoks nemalonus.
Skaičiau Jūsų atsakymus dėl fiksavimo, bet gal paaiškintumėte nuodugniau.
Ačiū.
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Apsilankyti vartotojo tinklapyje
panikė
Konsultantė
Konsultantė

PranešimasParašytas: Pir. Vasario 15, 2010 18:28    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Istorija,
labiau gali buti, kad per maza temperatura, ant dazu taip pat dazniausiai buna parasyta, kad turi buti nustatytas lygintuvo rezimas "cotton setting", tai yra dazniausiai karsciausias rezimas. Ir 5 min labai salyginis dalykas, man paciai neaisku, pvz., koki plota reikia lyginti penkias minutes, as lyginu dazniausiai daug ilgiau, aisku stengiantis nesudeginti, bet lygintuvu braukiant letai, ir daug kartu lyginant ta pacia vieta, kad medziaga pakankamai ikaistu, nezinau, kaip tiksliai ir paaiskinti, del saugumo, geriau pridengti silka kokiu medvilniniu ar lininiu audiniu, kurie nebijo karscio.
Beje, nelabai supratau, ka reiskia, kad audinys pasidaro nemalonus?

orfi
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 25 Rugpjūčio 2010

PranešimasParašytas: Tr. Rugpjūčio 25, 2010 11:38    Rašyti temą: klausimuskas Atsakyti su citata

Sveika, Panike, ir visos šilko piešėjos:)

Man laaabai patinka paišyt ant šilko, tačiau susiduriu su viena ir ta pačia bėda: storas kontūras... gal dėl to kad iš tūbelių? Kilo mintis bandyt plunksną dažyt į kontūrą... gal bandėt? Labai norėčiau išmokt padaryt lygų, plonytį kontūriuką... o gaunasi gumbuotas, labai trukinėja kontūras :/ ir tada dar dažas prabėga :(

Gal radot išeitį? Mačiau yra pirkti tokie indeliai kontūrui susipilt (bespalviui) tai gal su juo gražiau gaunas? Suprantu, kad čia praktikos reikalas...bet per metus turėjo būt šioks toks progresas, o kaip nėr taip nėr :/
Atgal į viršų
panikė
Konsultantė
Konsultantė

PranešimasParašytas: Pen. Rugpjūčio 27, 2010 20:51    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Labas, orfi,

šitos problemos turbūt keli sprendimo būdai, kokie man ateina į galvą. Pirmas ir pats lengviausias, susitaikyti su tuo, kad tas kontūras toks jau yra, kitaip užtepti jį sunku, gumbeliai, lašeliai, visgi tai ne flomasteris, ne parkeris, linija gaunasi kitokia čia pusiau juokauju, aišku šiaip, jeigu kalbant rimčiau,
- skystumas ir storumas linijos priklauso ir nuo firmos, pabandyk skirtingų firmų kontūrus, man asmeniškai pvz. Javanos kontūrai pakankamai ploni, o Marabu, nors jie man patiktų, bet net su specialiu plonu antgaliuku metaliniu, kurį nusipirkau atskirai, gaunasi per stora linija, kadangi jie skystesni ir išsilieja ant šilko. Bespalvis Javanos kontūras iš tūbelės šiaip tepasi visada storesne linija, negu spalvoti.
- gali būti nekokybiškas antgaliukas, man yra tekę nusipirkti kontūrus tūbelėse su nekokybišku antgaliu, kai linija būna per stora, ar net dreskia šilką, tuomet tiesiog pakeisdavau juos jau sunaudotų kontūrų gerais antgaliukais.
- gali būti ir pasenęs kontūras, kai dalis suskystėjusi per daug, dalis sušokusi tirštesnė, tuomet blogai tepasi, dažai prabėga.

Specialiu indelių nebandžiau, šiaip, man atrodytų, kad viskas priklauso nuo antgaliuko storio ir nuo pačio kontūro, ar tai tūbelė ar indelis, mano nuomone, iš esmės nieko nepakeistų.
Plunksna ar teptukas būtų labai daug vargo, jie tiktų, manau, norint išgauti potėpius ar kažkokį kitą ypatingesnį efektą, bet plonai tolygiai linijai susigaištų labai daug laiko.

Gabris.
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 01 Gegužės 2009

PranešimasParašytas: Antr. Spalio 05, 2010 15:16    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sveika, panike
norėčiau ir aaš išbandyti šilką. pradžiai noriu pabandyti ant mažo dalykėlio- kaklaraiščio. mačiau, būna pirkti tokie gražūs. kažin išeitų, kaip man, žaliam, nupaišyt šermukšnius? jei ne, kokį paprastesnį raštą gal pasiūlyti galėtum? ir dar vienas klausimėlis- ar jį įtempti būtina? nes net neįsivaizduoju kaip būtų galima...

ačiū iš anksto
Atgal į viršų
panikė
Konsultantė
Konsultantė

PranešimasParašytas: Antr. Spalio 05, 2010 16:53    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Labas Gabrieliau

ant kaklaraiščio bandyti gali, nors jis kainuoja beveik tiek pat, kiek ir skarelė ar šalikėlis, taigi, tau spręsti, sugadinsi, bus gaila, o ant didesnio gabalo galėtum daugiau pasibandyt, nors iš kitos pusės, tas gerai, kad kaklaraiščio nereikia ištempti, pasidedi ir atsargiai pieši.

Pati nesu tapius nei vieno kaklaraiščio, bet kiek girdėjau, specifika tokia, kad reikia iš blogosios pusės, arti krašto, apvesti per visą ilgį su kontūru, kad neišbėgtų dažai tapant atskirai gerąją ir blogąją puses, ir tapyt ne per daug šlapiai, kad taip pat nepersigertų į kitą pusę dažai. Ir kaklaraiščio nutapius ir užfiksavus dažus, negalima skalbti, nes jie praranda formą.

Šermukšnius turbūt galėtum nupiešti, nežinau, kaip tu pieši ir kaip tu įsivaizduoji tą piešinį. Šiaip, paprastai kalbant, ant šilko nupieši, jeigu sugebi nupiešti ant popieriaus, nes piešimas tas pats taigi pasipaišyk eskiziukų ir matysi, kas tau išeina, o kas ne

Sėkmės

Gabris.
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Antr. Spalio 05, 2010 17:32    Rašyti temą: Atsakyti su citata

labai ačiū už išsamų atsakymą

šermukšniai būtų nemaži, tokie, beveik abstraktūs... manau su kontūru irgi galima piešti? turiu omeny pieščiau tuos viduriukus...
Atgal į viršų
panikė
Konsultantė
Konsultantė

PranešimasParašytas: Antr. Spalio 05, 2010 18:46    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Prašom kad tik padėtų mano atsakymai

na, jeigu nori tokio grafiško piešinio, gali tik su kontūru piešti, taip tada iš vis mažai problemų, nebaisu, kad dažai ne taip bėgs, praleis kontūras ir pan., tik pasitreniruok ant popieriaus pirma, kaip tas kontūras bėga iš tūtelės.

Gabris.
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Antr. Spalio 05, 2010 18:54    Rašyti temą: Atsakyti su citata

gerai dar kartą ačiū
Atgal į viršų
Gabris.
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Kv. Gruodžio 09, 2010 12:40    Rašyti temą: Atsakyti su citata

dar kartą aš, Panike

vis dar neorisiruošiau... noriu paklausti, ar būtų galima apsieiti be rėmo, kaip nors? nes labai brangus jau jisai... o namie nieko neturiu. :(
Atgal į viršų
Rodyti pranešimus nuo ankstesnio:   

Pardoutuvių katalogas block

Pradėti naują temą   Atsakyti į pranešimą    Pagrindinis puslapis -> Konsultacijų centras Visos datos yra GMT + 3 valandos
Puslapis 46

Pereiti į:  
Jūs negalite rašyti naujų pranešimų į šį forumą
Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite ištrinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite dalyvauti apklausose šiame forume

Copyright © 2006-2015 auksarankes.lt Visos teisės saugomos Lietuvos Respublikos įstatymų
Draudžiama be raštiško www.auksarankes.lt leidimo naudoti ir platinti šiame tinklalapyje esančią bet kokią grafinę bei tekstinę informaciją kitose interneto svetainėse bei žiniasklaidos priemonėse.