RANKDARBIŲ FOTOGRAFAVIMAS
Pradėti naują temą   Atsakyti į pranešimą    Pagrindinis puslapis -> Konsultacijų centras
Rodyti ankstesnę temą :: Rodyti sekančią temą  
Autorius Pranešimas
peppi
Konsultantė
Konsultantė

Prisijungė: 01 Gruodžio 2006
Pagyrimų: 2

Medaliai: 4 (Daugiau...)
2007 Birželis (Suma: 1) 3 vieta (Suma: 1) 2 vieta (Suma: 1)
2007 metai (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Pen. Sausio 22, 2010 13:16    Rašyti temą: RANKDARBIŲ FOTOGRAFAVIMAS Atsakyti su citata

Sveikos gyvos

Šioje temoje konsultuosiu, mėginsiu patarti, pageidaujant pakritikuosiu viską, kas susiję su jūsų rankdarbių fotografavimu.
Čia konsultuosiu apie fotografavimą bet ne apie nuotraukų apdorojimą. Pastaruoju klausimu yra puiki Astros tema šiame konsultacijų centre.

Kaip ir kitos konsultantės norėčiau, kad klausimai būtų užduodami po vieną. Sulaukiate mano atsakymo (arba neatsakymo ) ir tada klausiate kitą klausimą.
Pasilieku teisę neatsakinėti į tokius klausimus kaip "kur mano fotoaparate makro funkcija?" arba "kokį fotoaparatą pirkti?". Perskaitykite fotoaparato instrukciją prieš klausdami kur koks mygtukas jūsų aparate ką daro.

Pradėkime nuo fakto, kad fotografuojate JŪS o ne aparatas ir mums seksis maloniai bei produktyviai bendrauti.

Tikiuosi būti naudinga
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Sugar*
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 17 Sausio 2010

Medaliai: Nieko

PranešimasParašytas: Pen. Sausio 22, 2010 21:24    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Truputį gal juokingą klausimą paklausiu . Bet kaip reikia gerai fotografuoti ,kad iš truputi arčiau pridėjus fotiką prie daikto jis neapsisšviestų per daug
Atgal į viršų
peppi
Konsultantė
Konsultantė

PranešimasParašytas: Št. Sausio 23, 2010 12:42    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Nelabai supratau klausimo Ar fotografuojamas darbelis apsišviečia per daug? Šviesa nepriklauso nuo to kiek arti fotoaparatas...reikia keisti nustatymus, kad į objektyvą būtų praleidžiama mažiau šviesos, kitaip tariant - trumpinti išlaikymą
Atgal į viršų
anuka
Konsultantė
Konsultantė

Prisijungė: 24 Lapkričio 2009
Pagyrimų: 3

1 vieta (Suma: 1) 3 vieta (Suma: 1) 2010 metai (Suma: 1)
2010 Kovas (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Št. Sausio 23, 2010 14:21    Rašyti temą: Atsakyti su citata

peppi, manau, kad mergina fotografuoja su blykste iš arti

darbai ir kalbos
fotografuoju
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Apsilankyti vartotojo tinklapyje
peppi
Konsultantė
Konsultantė

PranešimasParašytas: Sk. Sausio 24, 2010 20:12    Rašyti temą: Atsakyti su citata

matai kaip... apie blicus deja nelabai ką išmanau fotografuoju be blico...
Atgal į viršų
anuka
Konsultantė
Konsultantė

PranešimasParašytas: Antr. Sausio 26, 2010 13:35    Rašyti temą: Atsakyti su citata

o aš va kokį daiktą įsigijau papuošalų fotografavimui:

http://foto.katalogai.lt/item.php?group=95&item=823&lang=lt&type=char&#char

darbai ir kalbos
fotografuoju
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Apsilankyti vartotojo tinklapyje
peppi
Konsultantė
Konsultantė

PranešimasParašytas: Antr. Sausio 26, 2010 15:29    Rašyti temą: Atsakyti su citata

ooo kaip aš tau pavydžiu... jau kurį laiką laužau galvą kaip pasidaryti kažką panašaus...vis sustoju ties lempomis ir štatyvu

papasakok anuka, kokį apšvietimą pasidarei, namuose radai lempų ar pirkai kokias mažiukes specialiai? kiek vatų?

turbūt kaskart tenka reguliuotis baltos spalvos balansą? ar fotografuoji raw ir vėliau viską susitvarkai?

Paskutinį kartą redagavo peppi, Antr. Sausio 26, 2010 15:41. Redaguota 1 kartą
Atgal į viršų
anuka
Konsultantė
Konsultantė

PranešimasParašytas: Antr. Sausio 26, 2010 15:38    Rašyti temą: Atsakyti su citata

tai matai, jis nedaug tekainuoja, o dydis tai nemažas (60x60x60 cm), kažkaip galvojau, kad bus mažesnis... didelis pliusas, kad susipakuoja kompaktiškai, kaip atšvaitas fotografų naudojamas, žinai, susisuka taip?

dėl apšvietimo... tiesą sakant, tik vakar vakare jis man į rankas nukrito, tai dar neišbandžiau... bet prieš tai buvau pasigaminus iš batų dėžutės tokį kampelį fotkinimui, tai tiesiog statydavau po halogenine lempute gartraukio išduosiu čia visą virtuvę... mano pagyrų puode kur sudėtos fotkės, tai toj batų dėžėj fotkintos visos o dabar bandysiu po paprasta lempa statyti, gal dar blykstę iš šono pasidėsiu ir bandysiu kas gaunasi.. būtinai parodysiu rezultatą, nes jau prigaminau sagių, kurias teks atiduoti mamai, reikės jas sufotkinti.

tik man toks klausimas iškilo - prie tos dėžės pridėtas gabalas mėlynos medžiagos su lipukais ji, tinka puikiai į vidų įmontuoti, bet nelabai sugalvoju, ar ji čia fonui skirta (o mėlynas juk ne visada tinka) ar pritemdymui tarkim vienos kurios pusės... nu, išsiaiškinsiu

p.s. ot litaniją čia išpyliau
p.p.s. fotkinu visada .jpg, baltos spalvos balansas... man dar truputį mistika, kaip ten jį susireguliuoti, kiekvieną kartą prifotkiju apie 50 kadrų, kol susireguliuoju viską...

darbai ir kalbos
fotografuoju
Atgal į viršų
peppi
Konsultantė
Konsultantė

PranešimasParašytas: Antr. Sausio 26, 2010 15:47    Rašyti temą: Atsakyti su citata

įkelk ir čia pavyzdėlį kai išbandysi

mėlynas manau tikrai fonas ne visad tinka be abejo bet tarkim skaidrų daiktą fotografuoti ant balto pagrindo - tikra prapultis

užtat pastebėjau, kad fonas geriausias achromatinių spalvų, kitaip tariant balta, pilka, juoda...jos neiškraipo tikro vaizdo

na nieko, pradžioje tik sunku vėliau bus tik pykšt pokšt ir gatava

man esminiai erzinantis dalykas tai susimontuoti "fotostudiją" kasdieniniam naudojimui...štatyvas, kėdė, baltas lapas, kitas baltas lapas...taip norėtųsi turėti nebeišardomą kampelį tam reikalui...
Atgal į viršų
anuka
Konsultantė
Konsultantė

PranešimasParašytas: Antr. Sausio 26, 2010 18:35    Rašyti temą: Atsakyti su citata

tu juk Vilniuj? tai nuvaryk į Fotolitą (Gerosios vilties gatvėj), ten šitą ir atradom

rezultatą aha, parodysiu ir čia, dar gal ir kokio patarimo paklausiu

darbai ir kalbos
fotografuoju
Atgal į viršų
peppi
Konsultantė
Konsultantė

PranešimasParašytas: Antr. Sausio 26, 2010 19:07    Rašyti temą: Atsakyti su citata

prašom klaust, tam čia ir esu, jei galėsiu - padėsiu
Atgal į viršų
Burbul4
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 27 Rugsėjo 2008
Įspėjimų: 1

PranešimasParašytas: Tr. Sausio 27, 2010 09:51    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Aš noriu paklausti, kaip nufotografuoti gražiai, kad gerai patytūsi pats papuošalas, būtų gražus fonas? Nes kai aš fotkinu, tai taip negražiai gaunasi...
Atgal į viršų
peppi
Konsultantė
Konsultantė

PranešimasParašytas: Tr. Sausio 27, 2010 11:53    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Gal jei jau klausiate kaip nufotografuoti - įkelkite savo supratimu tris geriausiai jums pavykusias nuotraukas
Kiekvieno iš mūsų lygis skirtingas tad taip bus lengviau patarti, parodyti klaidas.
Atgal į viršų
*kitty
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 31 Rugpjūčio 2008

PranešimasParašytas: Tr. Sausio 27, 2010 14:37    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Norejau paklaust koks turetu buti ISO jautrumas fotografuojant rankdarbius, ir kuo skirsis fotografuojant su didesniu ar mazesniu ISO?
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką Apsilankyti vartotojo tinklapyje
Jowea*
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 19 Rugpjūčio 2009
Įspėjimų: 1

PranešimasParašytas: Tr. Sausio 27, 2010 15:23    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Labai noriu paklausti, as perskaiciau visa straipsni, kaip naudotis fotosopu, bet kai nuejau interne i ta svetaine ten viskas kitaip, gal galetum man papasakoti kaip tenviskas turi buti is tikruju???
Atgal į viršų
peppi
Konsultantė
Konsultantė

PranešimasParašytas: Tr. Sausio 27, 2010 15:35    Rašyti temą: Atsakyti su citata

*kitty rašo:
Norejau paklaust koks turetu buti ISO jautrumas fotografuojant rankdarbius, ir kuo skirsis fotografuojant su didesniu ar mazesniu ISO?

Anksčiau ISO reikšme būdavo nusakoma foto juostelės jautrumas...paprastai kuo didesnis ISO skaičiukas tuo nuotrauka turės daugiau triukšmų - grūdelių, tuo nekokybiškesnė ji bus.

Norint išgauti maximalią nuotraukos kokybę vertėtų ISO pasirinkti paties mažiausio skaičiaus koks tik leidžiamas jūsų fotoaparate, tarkim pas mane tai būtų ISO 100 ir naudoti štatyvą - stovą, kad nesujudintumėt fotoaparato. Štatyvą galėtų atstoti tvirtas pagrindas, kuris leistų atremti fotoaparatą. Aš naudoju dar ir distancinį fotoaparato pultelį, kad išvis neliesti fotoaparato fotografuojant. Jei tokio neturite ar jūsų modeliui tokio tiesiog nėra - galima išsisukti su taimeriu - kai nuspaudus mygtuką tik po kurio laiko suveikia fotografavimo funkcija

[ Tr. Sausio 27, 2010 13:36 ]
jowea rašo:
Labai noriu paklausti, as perskaiciau visa straipsni, kaip naudotis fotosopu, bet kai nuejau interne i ta svetaine ten viskas kitaip, gal galetum man papasakoti kaip tenviskas turi buti is tikruju???

Nesuprantu apie kokį straipsnį kalba?
Photoshop programos darbo klausimais konsultuoja Astra
Atgal į viršų
anuka
Konsultantė
Konsultantė

PranešimasParašytas: Tr. Sausio 27, 2010 15:37    Rašyti temą: Atsakyti su citata

aš dar pridurčiau, kad didinant ISO yra galimybė trumpinti išlaikymą, bet tai tikrai neaktualu fotografuojant nejudančius daiktus ir naudojant štatyvą.

darbai ir kalbos
fotografuoju
Atgal į viršų
peppi
Konsultantė
Konsultantė

PranešimasParašytas: Tr. Sausio 27, 2010 15:42    Rašyti temą: Atsakyti su citata

taip, padidinus ISO iki maximumo galima tamsesniu paros metu ar fotografuojant patalpose išvengti blico naudojimo...kad ir grūdėti vaizdeliai ale natūralūs o ne plokšti su blicu kakton
Atgal į viršų
anuka
Konsultantė
Konsultantė

PranešimasParašytas: Tr. Sausio 27, 2010 15:44    Rašyti temą: Atsakyti su citata

tiksliai, o kaip tu žiūri į blykstės naudojimą fotografuojant papuošalus? nes aš čia dažnai pastebiu tokį dalyką ir man tai nelabai...

darbai ir kalbos
fotografuoju
Atgal į viršų
peppi
Konsultantė
Konsultantė

PranešimasParašytas: Tr. Sausio 27, 2010 16:53    Rašyti temą: Atsakyti su citata

blogai žiūriu nes jei naudojama įmontuota blykstė - ji suploja vaizdą profesionaliame daiktų fotografavimui naudojamos šviesdėžės...kol tas daiktas nėra didelis, juk apie tai čia ir kalbame ir manau palapinė yra gerai, tada nesi apribotas kada gali fotografuoti

aš naudoju natūralią šviesą pro langą, ryte fotografuoju prie lango, kuris į vakarus na ir idealu kai šviesą pro langą dar kas nors atspindi iš kitos pusės bet per laiką norisi vis geriau, supratau, kad fotografuodama su palapine išvengčiau dar ir negražių blikų, kurie atsiranda ant blizgių, atspindinčių paviršių
Atgal į viršų
Astra
Konsultantė
Konsultantė

Prisijungė: 28 Rugpjūčio 2007
Pagyrimų: 5

1 vieta (Suma: 1) 2008 Rugsėjis (Suma: 1) 2 vieta (Suma: 1)
Pati pačiausia (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Kv. Sausio 28, 2010 16:00    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Peppi, jau senai turiu galvos skausma: kaip nufotografuoti swarovski kristalus Heliotrope spalva? mano fotikas kazkodel tik melyna tegaudo, o violetines nemato
stai kas gaunasi:

meginau ir nenaturalu apsvietima ir tamsu fona, kaitaliojau spalvos balansus.. zodziu, jau mintys isseko, ka cia dar pareguliavus. kas juokingiausia - su paprasciausiu telefonu pavyksta pagauti tikra spalva, bet zinoma kokybe notraukos buna tikra katastrofa
tiesa, as pastebejau, jog mano fotikas is viso nenori normaliai gaudyti violetinio atspalvio ar pacios spalvos net ir su paprasciausiais stikliniais karoliukais

Konsultantė
Konsultantė

PranešimasParašytas: Kv. Sausio 28, 2010 18:52    Rašyti temą: Atsakyti su citata

va čia tai klausimėlis...
sunku pasakyti, gal iš tiesų tavo fotaparato spalvinis diapazonas siauresnis kažkoks gal reikėtų apie savo fotoaparato modelį pasiskaityti kokiuose forumuose, gal ir kiti pirkėjai skundžiasi tuo pačiu...? tuomet gali nors ant galvos atsistoti - nieko nepakeisi
koks beje fotikas?
Atgal į viršų
Astra
Konsultantė
Konsultantė

Prisijungė: 28 Rugpjūčio 2007
Pagyrimų: 5

1 vieta (Suma: 1) 2008 Rugsėjis (Suma: 1) 2 vieta (Suma: 1)
Pati pačiausia (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Pen. Sausio 29, 2010 12:39    Rašyti temą: Atsakyti su citata

neturetu buti is prastuju "Canon PowerShot A630". jis man net paprastos tanzanite spalvos nepadaro tikros - kazkokia melsva gaunasi. gerai, kad su photoshopu zinau, kaip atspalvi atreguliuoti, bet vat su efektiniais kristalai (heliotrope, vitrail light ir pan) jau yra labai rimtu bedu
stai pavyzdys su tanzanite spalva. cia fotikas taip mato (nors realiai akys mato visai ka kitka )

o cia jau patvarkyta su photoshopu, mazdaug tokia spalva ir turetu buti

jei kalbeti "spaudintuvo kalba", tai mano fotikui truksta "magenta" spalvos

Konsultantė
Konsultantė

PranešimasParašytas: Pen. Sausio 29, 2010 15:29    Rašyti temą: Atsakyti su citata

kad ir kaip galbūt snobiškai nuskambės mano šis pasisakymas, bet realiausias vaizdas gaunamas fotografuojant veidrodiniais fotoaparatais... suprantu, kad kiekvienam tokį įsigyti nėra galbūt paprasta, bet tada ir gaunasi va tokie nukrypimai nuo tikrųjų spalvų ir tenka susitaikyti su tuo, kad tenka tvarkyti daugiau nei tektų kitu atveju

darbai ir kalbos
fotografuoju
Atgal į viršų
Laumė
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 14 Sausio 2007

Medaliai: 1 (Daugiau...)
2008 Rugpjūtis (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Pen. Sausio 29, 2010 15:42    Rašyti temą: Atsakyti su citata

peppi, gal galėtum išaiškint balto spalvos balanso esmę ir prasmę? kaip reguliuoti ir ką reguliuoti ačiū

Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką
Rodyti pranešimus nuo ankstesnio:   

Pardoutuvių katalogas block

Pradėti naują temą   Atsakyti į pranešimą    Pagrindinis puslapis -> Konsultacijų centras Visos datos yra GMT + 3 valandos
Puslapis 16

Pereiti į:  
Jūs negalite rašyti naujų pranešimų į šį forumą
Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite ištrinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite dalyvauti apklausose šiame forume

Copyright © 2006-2015 auksarankes.lt Visos teisės saugomos Lietuvos Respublikos įstatymų
Draudžiama be raštiško www.auksarankes.lt leidimo naudoti ir platinti šiame tinklalapyje esančią bet kokią grafinę bei tekstinę informaciją kitose interneto svetainėse bei žiniasklaidos priemonėse.