Kiparisės klasė VI (Muilo gaminimas)
Pradėti naują temą   Ši tema uždaryta. Jūs negalite redaguoti pranešimų ar rašyti atsakymų    Pagrindinis puslapis -> Auksarankių akademija
Rodyti ankstesnę temą :: Rodyti sekančią temą  
Autorius Pranešimas
kiparise
Konsultantė
Konsultantė

Prisijungė: 08 Vasario 2010
Pagyrimų: 1

Medaliai: Nieko

PranešimasParašytas: Pir. Vasario 22, 2010 12:09    Rašyti temą: Kiparisės klasė VI (Muilo gaminimas) Atsakyti su citata

Sveikos, mano mokinės,

džiaugiuosi atidarydama muilininkų klasę Priemones ir pagrindinius reikmenis pateiksiu šiandien vakare, tiesiog reikia atsigauti po knygų mugės savaitės šurmulio ir emocijų...Taigi labai atsiprašau, jeigu praleidau kokį nors man adresuotą klausimą.

Man ši Akademija pirmoji, todėl, prisipažinsiu, šiurpuliukai nugara bėgioja... Kad kuo geriau pateisinčiau jūsų lūkesčius ir kad pamokos būtų kuo naudingesnės, laukiu jūsų pageidavimų sąrašo, ko jūs tikitės iš šios akademijos. Būtų paprasčiau, jeigu visos žinotume, kodėl norime gaminti muilą ir kokių žinių tikimės. Dar parašykite, ar turite (ar kokių turite) knygą apie rankų darbo muilą.

Dar kartą patikslinsiu, kad čia mokysimės muilo gaminimo šaltuoju būdu, t.y. iš aliejų ir šarmo, pradžiamokslio, o toliau viskas priklausys nuo jūsų norų ir smalsumo...

Trumpai apie mane: esu Neringa, 29 m. Muilo gaminimu susidomėjau ne taip seniai, maždaug prieš gerą pusmetį, bet namuose jau atsirado atskira niša besibrandinantiems muilo gabalėliams... formelėms...darbo kabinete taip pat visa lentyna kolegų prineštų įvairių formų dėžučių, indų ir pan. Taip pat gaminu ir kitas kosmetines priemones, namų valiklius, kokių tik man prireikia. Vienintelė kosmetikos priemonė, kurią vis dar perku - šampūnas.

Man, asmeniškai, muilo gaminimas yra kitoks, sveikesnis gyvenimo būdas, kai sintetinės masinės gamybos kosmetikos priemones pakeičiau savo pasigamintomis, natūraliomis ir daug geriau tinkančiomis odai.
Taigi rankdarbių aspektas tikrai yra antraeilis, bet labai malonus, ypač, kai reikia dovanų bičiuliams, draugams, kolegoms - dovanų pakavimas ir gavusio dovanėlę emocijos - puiki terapija:-)

Tai kol kas tiek, vakare pateiksiu reikmenų sąrašą.
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
angelo
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 04 Vasario 2008

PranešimasParašytas: Pir. Vasario 22, 2010 12:20    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sveiki,
Esu Zofija man taip pat 29, (kaip pastebėjau ir kitos klasiokės panašaus amžiaus).
Man muilo gaminimas, taip pat nėra rankdarbių sritis, greičiau tai protestas prieš užteštą chemiją pasaulį. Bet turiu menišką sielą, todėl manau, kad norėsiu netik natūralaus, bet ir gražaus muilo....Namuose stengiuosi suteikti kuo daugiau naturalūmo savo svaruoliams vaikams, todėl ir parašiau laiška. Laiko neturiu per daugiausia, bet tokiam tikslui pasvesiu tikrai ve vieną vakarą.

Šeštadienį mugėje nusipirkau knygą, todėl šiek tiek teorijos jau yra mano bibliotekoje, taip pat kurį laika rinkau informaciją intenete lietuviu, rusų, bei lenkų kalbomis... bet priemonių neturiu... nieko... tik formeliu maišas... taigi teks susipirkti ir termometrus ir el. svarstykles.... ir šamą ir aliejus....
Atgal į viršų
wicca
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 16 Vasario 2008

PranešimasParašytas: Pir. Vasario 22, 2010 12:31    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sveiki,
Esu Viktorija, ir taipogi 29 metu amžiaus Į muilo gaminimą, kaip ir kolegė angelo, žiūriu kaip į dar vieną žingsnį sveikesnio ir ekologiškesnio gyvenimo link. Mūsų šeimyna (vyras ir du berniukai) stengiasi gyvent ekologiškai (sveiko proto ribose ), ir kaip sakom, nuo chemijos šiuolaikiniame pasaulyje visiškai atsiriboti tikriausiai neįmanoma, bet jei jos savo aplinkoje sumažinsi bent 20%, ir tai jau bus puiku.
žinių turiu tiek, kiek radau internete. Knygą visai mielai nusipirkčiau, gal kas galėtumėt parekomenduot kur ją gauti? Artimiausiuose knygynuose kol kas neradau.
Priemonių kol kas nieko neturiu, tad laukiu reikmenų sąrašiuko
Atgal į viršų
angelo
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pir. Vasario 22, 2010 14:02    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Gali uzsisakyti internetu
http://www.mintis.org/lt/rankdarbiu-knygos/serija-kurkime-kartu/ranku-darbo-muilas-medziagos-receptai-idejos

mačiau Ermitažo II aukšte, bet sakė yra ir didesnėse Maximose.

Pati pirkau knygų mugėje, ten tai tikrai daug buvo, dar Linos naująją knygą pirkau ir asmeninį autografą gavau

Paskutinį kartą redagavo angelo, Pir. Vasario 22, 2010 14:28. Redaguota 1 kartą
Atgal į viršų
Snaige
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 09 Gruodžio 2008

PranešimasParašytas: Pir. Vasario 22, 2010 14:22    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sveikutės na, panašu, kad šioje klasėje esu "pagrandukė" man 27 m., po trijų menesiu bus 28. Vardu aš - Erika.
Muilo gaminimas sužavėjo ne tuo, kad tai dar viena rankdarbių rūšis, o tuo, kad tai "naminis" muilas ir pati gali žinoti, ką į jį įdėjai, kuo prausiesi. Kai paskaitau etiketes ant įvairiausių prausiklių, dušo želė, muilų ir pan., kartais net šiurpas nukrečia, kiek ten visokių neaiškių ingriedientų sudėta. Būtent todėl ir pradėjau pamažu skaitinėtis apie muilo gamyba. Kaip ir minėjau motyvaciniame laiške, muilų perlydimas ir papildymas priedais manęs "neužkabino", o kai aptikau, kad galima pasigaminti nuo pradžių pradžios, pradėjau knaisiotis giliau...
Prieš naujuosius įsigijau knygą (kadangi, miesto knygyne neradau tos knygos, tai radau, kas man ją nupirktų ir atgabentų iš Kauno) o knyga manoji štai tokia: http://www.mintis.org/lt/knygu-katalogas/ranku-darbo-muilas-medziagos-receptai-idejos
Skaityta ji ne kartą ir ne du... kaskart skaitydama atkrepiu dėmesį vis į kitus dalykus. Bet didžiausia mistika man atrodo vienų sudedamųjų dalių pakeitimas pagal save. yra nurodyta lentelė, bet ar ten reikia paimti kokį jau pateiktą receptą ir vieną aliejų pakeisti kitu, apskaičiuojant naują šarmo kiekį, ar galima sukurti ir visai savo receptą. Arba kaip apskaičiuoti šarmo kiekį, jei nori panaudoti tarkim dvi ar tris aliejų rūšis? Na, tai turbūt pati didžiausia mistika man, kurią labai norėtųsi suprasti
Pradžiai turbūt tiek

Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pir. Vasario 22, 2010 14:28    Rašyti temą: Atsakyti su citata

angeliuk: ačiū labai, manau užsisakysiu internetu
Snaige
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pir. Vasario 22, 2010 14:30    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Žiūriu,mes su angelo tą pačią nuorodą įkėlėm
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pir. Vasario 22, 2010 14:40    Rašyti temą: Atsakyti su citata

nes tokia pat knygą turim

Patogiausias budas, namo pristato ir viskas....

Bet dar radau tokia info
MINTIES knygynas
Z. Sierakausko 15, Vilnius
Tel.: +370 5 2335496
knygynas@mintis.org

gal tau kur pakeliui.... nereikės pristatymo mokescio moket....

Tai matau, kad visos jau susirinkom, labai džiaugiuosi, kad čia patekau, nors tiesa sakant labai abejojau, ar verta uzsirašyti, juk as nieko nemoku nieko neturiu, bet matau čia visos panašios, todėl eksperimentuosim kartu

Paskutinį kartą redagavo angelo, Pir. Vasario 22, 2010 14:47. Redaguota 1 kartą
Atgal į viršų
wicca
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pir. Vasario 22, 2010 14:44    Rašyti temą: Atsakyti su citata

aha, eksperimentuosim.
svarbu nebūtų didelio booom
Jau kaip apie chemija nieko nenusimanau... net pačiai baisu.

angelo
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pir. Vasario 22, 2010 14:57    Rašyti temą: Atsakyti su citata

As to buuum irgi bijau, nes plytelės paviršius keramikinis, tai labai jautrus net druskai ir cukrui, o ka čia apie šarmus karbėt....

radau tokia pamokelę

http://www.youtube.com/watch?v=ueedXo2ByMM

tai čia lygtais niekas stipriai nekyla ir nebaisu atrodo....
Atgal į viršų
wicca
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pir. Vasario 22, 2010 15:13    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Aha, bet ar mokytoja neminėjo, kad gaminsim šaltuoju būdu? Gal ir klystu, bet labai įtariu, kad nieko nevirsim
O tai labai gerai, nes mes ką tik įsirengėm naują virtuvę
įsivaizduoju, kaip mano brangusis mane pagirtų jei keramikinę kaitlentę sudirbčiau

angelo
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pir. Vasario 22, 2010 15:31    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Tada jau muilas būtų aukso vertės...

šaltuoju būdų, tai gal tikrai nieko virt nereikia tik mašyt, ar ka pašildyt, reiks dar šiandien knygą paskaityt atižiau....
Atgal į viršų
Snaige
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pir. Vasario 22, 2010 15:49    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Pas mane irgi nauja virtuvė, ir dujinė kaitlentė stiklo keramikos. Bet, gal nieko baisaus nenutiks..
Aš jau turiu kaukes ant veido apsaugines įsigijus, šarmo, gumines pirštines. Ir krūva visokių indelių kol kas niekaip nesiseka termometrų gauti.. na, bet gal kaip nors įveiksiu tą problemą kaip sakoma, kas neiško tas neranda..

Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pir. Vasario 22, 2010 16:11    Rašyti temą: Atsakyti su citata

snaige: tu šaunuolė
o kam tos kaukės? tas šarmas garuoja, ar kaip?
o kur jas pirkai?
įtariu, kad šitoj akademijoj aš būsiu pats didžiausias kodėlčius

Snaige
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pir. Vasario 22, 2010 17:40    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Na, kiek skaičiau knygoje, tai reikia ir kaukių ir akinių tai aš kaip nieko nesuprantanti toj srity, tai viską labai tiksliai stengiuosi pildyt kiek domėjausi, tai tas šarmas toks nėra labai "geras".. dirbti galima tik su pirštinėmis, labai saugoti reikia stalus ir visa kita, nes gavęs drėgmės jis pasidaro labai "piktas" ir sugraužia viską o ir garuoja... tai su uo reikia atsargiai dirbti.. ir kiek visur skaitinėjau, net pabrėžiama, kad besilaukiančiom reikia išvis tą šarmą pamiršti.. Na, čia bent jau tiek mano žinių..
Konsultantė
Konsultantė

PranešimasParašytas: Pir. Vasario 22, 2010 23:50    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Gerą vakarą, Angelo, Wicca, Snaige.

Smagu jus rasti visas, bediskutuojančias ir besidalinančias informacija. Gerai, kad visų muilo gaminimo tikslai daugmaž sutampa.

Dar noriu visas nuraminti, kad jūsų naujosios viryklės tikrai turėtų išlikti nenukentėjusios:-e: Muilas bus gaminamas šaltuoju būdu, tereikės tik šiek pašildyti aliejus, kad jie išsilydytų. Taip pat nereikia išsigąsti apsauginių veido kaukių ir akinių, tiesiog dirbant su šarmais, reikia žinoti ir laikytis keleto taisyklių ir viskas gausis kuo puikiausiai.

Pirmiausia pristatysiu mokymosi programėlę, kurią žinoma, galėsime koreguoti pagal jūsų norus ir pageidavimus...

Muilo gaminimo programa:

Kas yra muilas, kaip jis plauna.
Muilo istorija, skirtingos muilo rūšys.
Muilo gaminimo šaltuoju būdu principai .
Reikmenys, kurių reikia muilo gaminimui namuose.
Saugumo instrukcijos dirbant su šarmu.
Aliejų rūšys ir muilui suteikiamos savybės.
Muilo priedai, eteriniai aliejai, natūralūs dažikliai.
Saponifikacijos lentelė, receptų kūrimas, aliejų deriniai, šarmo kiekio apskaičiavimas.
Kūryba – savojo muiliuko gaminimas, dekoravimas, pakavimas. [/list]

Pateikiu reikmenų ir medžiagų sąrašą:

Reikmenys:

elektroninės svarstyklės - geriausia įsigykite tokias, kurios svertų 1 g tikslumu ir kurias būtų galima "nunulinti", tai bus investicija ne tik muilui, bet labai pravers gaminant įvairius patiekalus, pyragus;

pagrindinis didelis puodas - turėtų būti maždaug 3 litrų talpos, nerūdijančio metalo arba emaliuotas. Jeigu rinksitės emaliuotą, patikrinkite, kad nebūtų išdaužtų emalės vietų. Taip pat gali tikti ir specialus karščiui atsparus plastikinis indas.

Plastikinis indas šarmo tirpalui - turi būti atsparus karščiui (ne mažiau kaip 100 С), gali tikti ir specialus storo stiklo indas, talpa - 1,5 arba 2 litrai [t.y. dviguba negu recepte nurodytas vandens ir šarmo kiekis]

Matavimo indas aliejams - geriausia plastikinis, talpa - 1,5 arba 2 litrai

Plastikinis indelis - natrio hidroksidui pasverti, tiks bet koks plastiknis indelis, talpa apie 0,5 l arba mažiau;

Plastikinės mentelės - skirtos maišyti muilo mišiniui ir šarmo tirpalui

Plastikiniai šakštai - gali tikti ir vienkartiniai, tvirtesnio plastiko,prireiks, jeigu naudosite priedus;

Keletas indelių muilo priedams, kurie paspalvina ar suteikia muilui tekstūrą;

Termometrai - patogiausia turėti du, turėtų rodyti tepmeratūrą nuo maždaug 0 iki 100 C

BŪTINA: guminės pirštinės (geriausia turėti keletą porų, jeigu kartais darbo eigos metu suplyštų);

BŪTINA: apsauginiai akiniai - nesunkiai rasite statyb./buitinių prekių parduotuvėse, rinkitės didesnius, kad apsaugotų akis;

BŪTINA: apsauginė veido kaukė, respiratorius (naudojamas beriant natrio hidroksido granules į šaltą vandenį), taip pat ieškokite Senukuose ar pan. pard. - tiek pirštinės, tiek akiniai ir kaukė nėra brangūs, bet būsite tikros, kad išvengsite nereikalingų nemalonumų;

Senos paklodės ar rankšluoščiai

Sveistinis/kepimo popierius

Prijuostė

Klijuotė darbo paviršiui arba plėvelė

Formos muilui supilti - geriausia tinka ne mažos, o viena ar dvi didesnės formos. Kadangi aliejus sumaišius su šarmu reakcija vyksta ir muilo mišinį supylus į formą, kurios negalima staigiai atšaldyti. Mažose formelėse kaip tik taip ir gali nutikti. Aš naudoju kepimui skirtas silikonines formas - paprasta ir lengvai išsiima muilas. Pasižvalgykite prekybcentriuose (Maxima, IKI, Thomas Philips), gal dar vyksta jų išpardavimas - neseniai pirkau po 10 lt

Medžiagos:

Natrio hidroksidas - reikia gryno, aukščiausios koncentracijos, Vilniuje galima įsigyti įm. "Avsista", Šiaurės miestelyje, http://www.avsista.lt/ - pasiskambinkite prieš atvykdamos ir pasiklauskite, ar tuo metu turi.
Kituose miestuose tiesiog ieškokite cheminių reagentų pardavėjų. Kaina nėra aukšta - apie 15 Lt /kg

Distiliuotas vanduo (iš krano netinka, ne jame yra visokių priedų, kalkių ir pan.)

Actas - pats įprasčiausias, valgomasis - prireiks neautralizuoti šarmui, jeigu kartais užtikštų šarmo ant odos. Gamindamos muilą, acto butelį laikykite prie kriauklės;

Aliejai
[kiekis pagal receptą] - riekia rinktis šalto spaudimo, natūralius nerafinuotus, nedezoduoruotus iar kaip nors kitaip neapdorotus aliejus; vėliau dar aptarsime plačiau;

Eteriniai aliejai [rūšis pagal skonį, kiekis pagal receptą]
- reikia rinktis natūralius, laukinius/sertifikuotus; vėliau dar aptarsime plačiau;

Vaškas (natūralus bičių vaškas) - galima gauti pas bitininkus, ekologiškų prekių parduotuvėse;

Pirmoji užduotis - pradžių pradžia:

a) pasidomėkite, žinoma, jeigu norite, muilo istorija arba pateikite klausimus, kurie jums neduoda ramybės . Pvz., kaip muilas plauna? kokie yra muilo gaminimo būdai? arba kuo skiriasi rankų darbo muilas nuo pirktinio ir pan.

b) pagrindiniai aliejai, iš kurių gaminamas muilas yra:
kokosų
alyvuogių
alyvpalmių arba palmių
sviestmedžių aliejus
kakavos sviestas
rapsų aliejus

ir kt.

pasidomėkite jų savybėmis, išsirinkite tuos, kurie jums labiausiai patinka ir tinka jūsų odai, pasidomėkite, ar galite jų įsigyti savo mieste - galite kiekviena surinkti info apie skirtingus aliejus, o paskui visos sudėsime info į krūvą ir taip Akademijos pabaigoje turėsime sukaupę vertingą žinyną;

c) eteriniai aliejai - vienam kg muilo reikės apie 15 ml ea. Siūlyčiau prieš perkant, gerai pasistudijuoti, ką perkate, prašykite pardavėjų, kad duotų pauostyti ir kad pateiktų aprašymus; jeigu eterinis aliejus kokybiškas, etiketėje turite rasti nurodytą spaudimo/gaminimo būdą, kilmės šalį/ lotynišką pavadinimą, sertifikatą, tik tada išsirinkite keletą jums patinkančių, pasidomėkite jų gydomosiomis, aromaterapinėmis savybėmis. Nerekomenduoju pirkti prekybos centruose ar masinės gamybos kosmetikos parduotuvėse, Droguose ir pan.

Muilas gali būti ir bekvapis, bet, manau, prarasite pusę malonumo Kad ir kaip būtų gaila, aliejams pataupyti neverta, tačiau įsitikinkite, kad mokate už tikrą daiktą...

Dar maža užduotėlė toms, kurios turi knygą apie muilo gaminimą - išsirinkite muilo receptą, kuris jums prie širdies, o gal jau kažkokį turite nusižiūrėjusios

ps. ieškodamos reikiamų daiktų pirmiausia pasirauskite savo virtuvėje, manau, daugumą reikmenų jau turite...

[ Pir. Vasario 22, 2010 23:42 ]
Žinau, kad daugelį nuo muilo gaminimo namuose atbaido didysis „siaubukas“ - natrio hidroksidas arba kitaip šarmas, dar vadinamas kaustine soda. Ar tai taip blogai?
Pirmiausia, riekia suprasti, kad be šarmo jokio muilo pagaminti neįmanoma. Kietam muilui gaminti naudojamas natrio hidroksidas, o skystam – kalio hidroksidas. Šarmas yra cheminė medžiaga, kuri reaguodama su aliejais/riebalais juos paverčia muilu ir glicerinu. Glicerinas masinės gamybos muile paprastai "atskiriamas" ir parduodamas atskirai, nes yra vertinga, odą minkštinanti medžiaga.

Senovėje šarmas buvo gaunamas iš medžių ar augalų pelenų, kuriuos mirkant vandenyje būdavo gaunamas šarminis vanduo. Tais laikais tikslią gauto tokio tirpalo koncentraciją nustatyti būdavo beveik neįmanoma, todėl muilas gaudavosi kandus odai.
Šiuolaikinio muilo gamyboje naudojamas grynas natrio hidroksidas, išgautas laboratorijoje. Kuriant muilo receptus natrio hidroksido kiekis apskaičiuojamas pagal specialias saponifikacijos lenteles, kurias galite surasti ir knygoje ir internete. Tikslios aliejų ir šarmo ir vandens proporcijos yra labai svarbios, nes įdėjus per daug šarmo muilas bus šiurkštus, o per mažai – bus per minkštas. Daugelis rankų darbo muilo gamintojų palieka nedidelį (maždaug 5, o kaip kurie net 8 procentų) riebalų perviršį. Tai vadinama „muilo pariebinimu“, kas reiškia, kad dalis aliejų pilnai nedalyvauja muilinimo reakcijoje, dėl to muilas tampa švelnesnis odai, jos nesausina. Dar gali kilti klausimas, kodėl muilo sudėtyje nežymimas natrio hidroksidas. Taip yra dėl to, kad tinkamai subrandintame muilo gabalėlyje šarmo nebelieka, jis reikalingas tik sukelti muilinimo rekacijai, o tinkamai/pilnai sureagavęs su aliejais, muilo brandinimosi metu išnyksta.

Svarbiausia muilo gaminimo taisyklė – tikslumas sveriant ingredientus ir saugumo reikalavimai dirbant su šarmais. O jie yra paprasti:
Pirma – darbo vietą apdenkite klijuote ar lipnia plastikine plėvele, kad apsaugotumėte paviršius.
Antra – visus reikmenis ir medžiagas pasiruoškite iš anksto ir susidėkite ant darbo stalo, kad prireikus patogiai ir lengvai galėtumėte pasiimti.
Trečia – natrio hidroksido granules visada berkite tik į šaltą vandenį. O ne atvirkščiai, nes galite sukelti vulkano efektą. Dirbdami su šarmu mūvėkite gumines pirštines, apsauginius akinius ir respiratorių. Iš tiesų respiratoriaus reikia tik tas kelias minutes, kai beriamos natrio hidroksido granulės į vandenį. Tuo metu, reakcijos pradžioje kyla garai, todėl maišant reikia laikyti veidą atokiau nuo indo, taip pat reikia dirbti gerai vėdinamoje patalpoje, įsijunkite gartraukį ir atverkite langą ar orlaides. Tai yra vienintelis muilo gaminimo nepatogumas, bet jau po antro ar trečio muilo maišymo, tai tampa įprastu veiksmu.

Po ranka, prie kriauklės visada turėkite butelį acto, kad šarmui ištiškus ant odos ar kur kitur, galėtumėte jį neutralizuoti, paskui gausiai nuplauti vandeniu ir, žinoma, popierinių rankšluosčių.
Štai ir viskas... laikantis šių paprastų reikalavimų , tikrai nėra ko bijoti
Atgal į viršų
Snaige
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Antr. Vasario 23, 2010 09:37    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Kiek informacijos
Bandysiu apžvelgti, ką turiu, o ko ne..

Medžiagos:
1. Natrio hidtoksidas - yra. Tik aš dabar biškiuką susimasčiau.. vargais negalais pavyko gauti jo, bet radau veterinarijos vaistinėje. Mane užtikrino, kad tai grynas ir muilui tinkamas. Nes kai teiravausi, tai toje vaistineje nebuvo ir zadejo pasiteirauti, kai vešis iš tiekėjų. Mane užtikrino, kad grynumas 99 proc, ir muilui toks tinkamas..
2. Distiliuotas vanduo - yra.
3. Actas- yra.
4. aliejai - kol kas nieko nepirkau, nes nežinau ar tinka tie ivairūs parduotuviniai na, turiu galvoje, kad ir alyvų aliejų..
5. Eteriniai aliejai - gal mokytoja patars, kokioje elektroninėje parduotuvėje būtų geriausia pirkti? Kadangi, pas mane mieste ea galima būtų rasti norfoje ir eurokose..
6. Vaškas - galima isigyti

Reikmenys:
1. El. svarstyklės - yra.
2. Puodas - reikia namus pakraustyti..
3. Indas šarmo tirpalui - turiu stiklinį 1 l talpos - tai, ko gero per mažas?
4. Matavimo indas - turiu 1 l.. reikės ieškoti didesnio, ko gero..
5. plastikinis indelis - gal tiks stiklinis?
6. plastikinės mentelės - turiu medines, jei netinka, iškosiu plastikinių.
7. Termometrai - va to gėrio tai net nežinau, kur galėčiau rasti... Gal mokytoja ką patars? Kol kas niekaip nesekasi rasti

Visa kita kaip ir aišku ir rasiu
Muilą iš knygos kaip ir esu pasirinkusi, tereikės pasitikslinti..

Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Antr. Vasario 23, 2010 09:54    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Labas rytas

Tokia informacijos porcija iš pat ryto, bet gal ne taip baisu, reikia tik dar kartą paskaityti atidžiai...

Bet iš karto kilo vienas toks klasimėlis, ar tie indai kuriuose bus gaminamas muilas sveriami priedai ateity gali būti naudojami tik tam tikslui... po to juose jau sriubos neisvirsi

Na gal ir kvailas klausimas....
Atgal į viršų
wicca
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Antr. Vasario 23, 2010 10:22    Rašyti temą: Atsakyti su citata

labas rytas

Na taip, tiek info iš pat ryto
jau anksčiau kažkur skaičiau, kad reikalingi DU termometrai, bet niekaip nesuprantu, kodėl būtent du?
ir prisidedu prie angelo klausimo: ar tas puodas po muilo gaminimo dar tinkamas maistui?

Snaige
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Antr. Vasario 23, 2010 10:40    Rašyti temą: Atsakyti su citata

wicca, vienas skirtas riebalu temperaturai matuoti, o kitas natrio šarmo..
Panašu, kad čia aš daugiausiai klausimų uždaviau..

Konsultantė
Konsultantė

PranešimasParašytas: Antr. Vasario 23, 2010 12:14    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Labas rytas,

taigi dėl to puodo, kuriame bus maišomas muilas. Kiek žinau, puodas, pagaminus muilą, paskui tinkamas ir maistui, nes šarmas neutralizuojamas. Aš tame pačiame puode ir muilą, ir paskui sriubą verdu. Bet, manau, jei pašvęsit muilui atskirą puodą, tai bus irgi puiku.

Aš darau taip, pagaminus muilą, puodą ir kitus išterliotis muilo mase įrankius padedu kur aukščiau, pvz, ant spintelės, ir palieku porai dienų, kad muilo likučiai sukietėtų. Tada užmerkiu karštu vandeniu, po valandos ar mažiau, kai muilo likučiai atmirksta, gaunamas puikus skalbiamasis tirpalas, puikiai plaunantis virtuvines pašluostes ar net kojines
Tai ekologiškas požiūris, o kam bloga nuo šito populiariaus "žodelio", po kuriuo kartais slepiami ir negeri dalykai, tai tiesiog tai yra praktiška...

Paskui puodą ir įrankius pamirkau acte ir galiausiai išplaunu įprastu būdu kaip visus indus ir paskui naudoju maistui.

BET!

indelį natrio šarmui sverti ir indelį šarmo ir vandens tirpalui maišyti - NAUDIKITE TIK ŠIAM TIKSLUI!

Dėl indelių talpos - parašiau didesnes talpas, nes iš praktikos žinau, kad jeigu ketinate pirkti naujus, geriau iš anksto įsigykite didensės talpos indus, nes paskui norėdamos pagaminti didesnį kiekį muilo, tiesiog vėl turėsite ieškoti naujos didesnės taros.

Jeigu indelius turite namuose - natrio šarmo ir vandens tirpalui sumaišyti mūsų pamokėlėse užteks ir litrinio. Esmė - indų reikia didesnės, rekomenduotina dvigubai, negu nurodytas kiekis recepte. Mes pagal receptą gaminsime apie kilogramą muilo.

TERMOMETRAI - patogiau turėti du, vieną šarmui, kitą - aliejams. Bet jei turite vieną, manau, išgyvensite ir su vienu.

Termometrus pirkau pas cheminių reagentų pardavėjus, ten pat, kur ir šarmą. Gal vaistinėse yra arba buitinių ar statyb. prekių pard., paklausinėkite Senukuose? Nebūtinas labai tikslus, paklaida gali būti keli laipsniai.

MEDINĖS mentelės pajuoduos, geriau rinkitės plastikines.

STIKLINIAI INDAI - tinka, TIK, pvz. šarmo tirpalui reikia atsparaus karščiui stiklo, maždaug apie 100 С. O šiaip stiklas dūžta ir pan., todėl man patogiau plastikinis, bet jei jau turite tinkamą stiklinį - naudokite. Paskui nuspręsite, ar jums reikia kito...

dar atkreipiu dėmesį, kad pamiršau paminėti, kad pagrindinis puodas turi dvigubu dugnu arba paprasčiausiai susiraskite dubenį ar kitą didesnį puodą, į kurį, pripylę vandens, galėtumėte įsatatyti savo muilo puodą. To reikia, nes aliejų negalima lydyti ant tiesioginės ugnies. Vėliau aptarsime visus muilo gaminimo etapus atskirai, tai pateiksiu ir kitus niuansus apie tai.
Atgal į viršų
angelo
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Antr. Vasario 23, 2010 12:20    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Augaliniu alieju radau http://www.eurokos.lt/
Rašo kad čia naujiena 100 proc. naturalūs, įdomu ar tokie tinka....

Man dar daug ko reikia o svarbiausia el. svarstyklių, bet as apie jas seniai svajojau ir šarmo, na svarstykles tai jai ka ir is draugės paskolinčiau keliom dienom...

Indą šarmui turiu stiklinį apie 2,5 l talpos, tik kad jis labai platus, skersmuo kaip kepimo formos, gal kokie 23 cm... ar ne per daug ploto bus kenksmingoms dujoms.

Silikoninių formų turiu visa krūvą, bet jos visos iš Tupperware, todėl jai negalima bus juose kepti tai reiškia jų naudoti negalėsiu, bet logiškai pagalvojus, tai juk pilsim muilą jau be šarmo... t.y. įvykus reakcijai....

termometrų senukuose nerasiu...?
o veido kaukė tai gal tokia žalia kur nuo gripo ala saugo....

Ir dar... ar labai jaučiasi kvapas namuose... galiu atidaryti langa, galiu gartraukį įjungti, bet ar po to vyras neužuos mano keru ir raganavimų

Na jis kaip ir sutinka, bet tik kol nežino kiokiu bardaku tai kvepia... ir kad dar viena mažojo būto kampą užims šį kartą jau priedai muilo gamybai, nes yra stalčiai papuošalams, komoda dekupažui....
Atgal į viršų
kiparise
Konsultantė
Konsultantė

PranešimasParašytas: Antr. Vasario 23, 2010 12:39    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Apskritai prekybcentrių kosmetikos parduotuvių nerekomenduočiau..., nes jose yra masinės gamybos produktai, kurie importuojami urmu ir kuo mažesnėmis kainomis ir parduodami kuo didesnėmis...
nematau aliejaus etiketės, bet ten tikriausiai kažkoks aliejų mišinys...

Aliejų ieškokite ekologiškų natūralių produktų specializuotose parduotuvėse, užsukite į Kvapų namus, kas Vilniuje, jeigu ir neįpirksite, bent susipažinsite su gera aliejų kokybe...ypač rekomenduočiau ten pauostyti eterinius aliejus...
internete gera pard. www.aromanatural.lt

Bent jau pirmiems muilams, kad taip nesikandžiotų kaina, galite pasidairyti šalto sapaudimo nerafinuotų aliejų http://www.aliejus.com/kontaktai ten taip pat rasite prieskonių ir kitų priedų muilo dažymui ir dekoravimui.

Sėkmės medžioklėje! Man tai labai maloni ir smagi muilo gaminimo dalis...
Atgal į viršų
Snaige
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Antr. Vasario 23, 2010 12:44    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Na, atrodo, kad dabar aiškiau... stiklinius indus turiu laboratorinius, kurie nebijo karščio, ir kuriuose galima net virti, tai manau, tikrai atlaikys..

Dėl termometrų.. aptikau senukuose, bet jie "paslepti". Tikslaiu apgaubti aliuminiu (jei neklystu) ir, regis iki 100 laipsniu. Kaži ar tokie tinkami? Nedristu pirkti, kol nesu garantuota, kad tiks, ne kaina truputėlį kandžiojasi, o dar kai reikia dviejų... knygoje skaičiau, kad būtinai turi būti stikliniai.. tai, ko gero, tie "paslepti" netiks?

Konsultantė
Konsultantė

PranešimasParašytas: Antr. Vasario 23, 2010 12:47    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Dar apie kvapus, kurių taip bijo angelo vyras

kvapai yra tik jūsų pasirinkimas - muilas juk gali būti ir bekvapis. Nebūtina aklai sekti receptu. Pasirinkite tuos eterinius aliejus, kuriuos mėgstate jūs ir jūsų šeima...ir visi bus laimingi ir patenkinti... tada ir namai maloniai kvepės, ir muiliukas...

Pats muilo gaminimas, jeigu nenaudosite eterinių aliejų, yra silpno subtilaus kvapo, kurį skleidžia jūsų naudojami aliejai pagal recpetą, dažniausiai tai kokosų, alyvuogių, bičių vaškas ir pan. Juk visi maoniai kvepia... šarmas ir jo tirpalas su vandeniu stipraus, specifinio ar kokio nors nemalonaus kvapo neturi...

[ Antr. Vasario 23, 2010 11:49 ]
Aliuminiai termometrai NETINKA.

muilo gaminimui NETINKA viskas, kas tik turi aliuminio ar yra iš kito metalo, kurį gali paveikti šarmas.

Termometrus rinkitės stiklinius.
Atgal į viršų
Rodyti pranešimus nuo ankstesnio:   

Pardoutuvių katalogas block

Pradėti naują temą   Ši tema uždaryta. Jūs negalite redaguoti pranešimų ar rašyti atsakymų    Pagrindinis puslapis -> Auksarankių akademija Visos datos yra GMT + 3 valandos
Puslapis 117

Pereiti į:  
Jūs negalite rašyti naujų pranešimų į šį forumą
Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite ištrinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite dalyvauti apklausose šiame forume

Copyright © 2006-2015 auksarankes.lt Visos teisės saugomos Lietuvos Respublikos įstatymų
Draudžiama be raštiško www.auksarankes.lt leidimo naudoti ir platinti šiame tinklalapyje esančią bet kokią grafinę bei tekstinę informaciją kitose interneto svetainėse bei žiniasklaidos priemonėse.