Astros klasė VII (Nuotraukų apdirbimas)
Pradėti naują temą   Ši tema uždaryta. Jūs negalite redaguoti pranešimų ar rašyti atsakymų    Pagrindinis puslapis -> Auksarankių akademija
Rodyti ankstesnę temą :: Rodyti sekančią temą  
Autorius Pranešimas
Astra
Konsultantė
Konsultantė

Prisijungė: 28 Rugpjūčio 2007
Pagyrimų: 5

Medaliai: 4 (Daugiau...)
2008 Rugsėjis (Suma: 1) Pati pačiausia (Suma: 1) 2 vieta (Suma: 1)
1 vieta (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Pir. Birželio 21, 2010 16:08    Rašyti temą: Astros klasė VII (Nuotraukų apdirbimas) Atsakyti su citata

Sveiki, mieli mokinukai. nors as veliau prisijungsiu i bendrus mokymus, bet pradzioj vistiek galite pasisakyti: kiek yra teke susipazinti su photoshop programa? jus meginsiu ismokyti pagrindiniu programos veiksmu, bei veliau meginsim tvarkytis nuotraukas, kad atrodytu grazesnes.
pradzioj duosiu namu darba: perskaityti ir persibandyti mano konsultacijoje ivairius veiksmus bei isisavinti pagrindines komandas, kad paskui neklausinetumet: ka reiskia atblokuoti sluoksni, kaip ijungti transformacija ir pan. bus rimtas darbas

Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 01 Gegužės 2009

Medaliai: Nieko

PranešimasParašytas: Pir. Birželio 21, 2010 16:15    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sveika, miela dėstytoja, klasiokės

Aš esu Gabrielius, man 11.
Visas nuotraukas mažiau, daugiau apdirbu su Photoshop CS5 programa Šioje programoje moku naudotis keliais dalykėliais, kaip nuotraukų balinimas, parašo susikūrimas ir kiti lengvesni. Avatarą taip pat pats susikūriau . Visada pažiūriu jūsų konsultacijas, ten randu visokiausių patarimų, pamokėlių. Stengsiuosi būti stropus mokinys
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
simuchiuke
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 18 Rugsėjo 2007

PranešimasParašytas: Pir. Birželio 21, 2010 16:29    Rašyti temą: Re: Astros klasė VII (Nuotraukų apdirbimas) Atsakyti su citata

Sveikos klasiokės/klasiokai ir dėstytoja ,

Esu Simona, man 27m., šiuo metu auginu dukrytę. Sėdėdama namuose nutariau užsiimti tuo kas man patinka, t.y. rankdarbiais. Šiaip ir mezgu, siuvu, neriu, šiuo metu darau papuošalus. Seniau fotografuodavau, kaip ir visi: keliones, šventės, dukrytės išdaigos ir pan. Bet pradėjus mokintis akademijoje, dėstytoja norėdavo gražių, meniškų papuošaliukų nuotraukų... Va tada ir pasimatė, kad visai nemoku fotografuoti Fotografuodavau dauuug, kadrų ir matydavau, kad iš to išeina gal koks vienas neblogas kadras... Biški skaičiau apie ISO, apie baltos spalvos balansą... Daugiau ir nežinau kitų "navarotų" (atsiprašau už slengą)... Tik žinau, kad nėra violetinės spalvos fotoaparate Tai su fotoshopu ieškojau, kaip pataisyt... Turiu kompiuterinį variantą "photoshop for dummies". Pagrindines funkcijas žinau pvz: kaip pašviesinti, "žaisti" su kontrastu, banžiau keisti spalvas, skaičiau biški apie sluoksniu ir pan... Turiu prisisaugojus medžiagos ir video pamokėlių, bet dar neprisėdau

Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 09 Rugsėjo 2007

Medaliai: 1 (Daugiau...)
2011 Birželis (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Pir. Birželio 21, 2010 18:07    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sveika, mokytoja ir klasiokai Su fotosopu dirbu senokai, taciau vis mokausi. Ziurek, uzdedi kokia varnele, kurios snkciau nepastebejai, ir oho, kiek atradimu tokia jau ta programa - galinga ir nuostabi(isiminusi fraze is kazkurios knygos). Mokytojos Astros pamokas irgi seku, vis suzinau ka nors naujo... Todel tikiuosi, kad man si klase atnes dar daugiau ziniu apie Photoshop programa
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 22 Balandžio 2009

PranešimasParašytas: Pir. Birželio 21, 2010 19:40    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Laba diena dėstytojai ir klasiokams

Esu Eglė, pamokos šioje klasėje man bus didelis atradimas, nes visiškai nemoku naudotis Photoshop programa. Bet tam čia ir esu, kad išmokti Pasistengsiu pamažu jus visus prisivyti, taigi skubu ieškot dėstytojos Astros pamokų

Zefyra
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 16 Sausio 2008

PranešimasParašytas: Pir. Birželio 21, 2010 21:38    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Laba diena mokytoja, klasiokės, klasiokai...

Džiaugiuosi kad esu čia Photošok programa moku naudotis tik šiek tiek: šiek tiek pareguliuoti spalvas, ryškumą, truputį kartais pažaidžiu su sluoksniais, sujungiu kelias nuotraukas, bet žinios labai primityvios. Pamačiusi kokiu klausimu jums nereiketu užduoti
Astra rašo:
kad paskui neklausinetumet: ka reiskia atblokuoti sluoksni, kaip ijungti transformacija ir pan.
tai pagalvojau kad oj... geriau jau būčiau jūsų konsultacijų temelę pasiskaitinėjusi anksčiau, bet kažkaip nesusiprotėjau... na dar laiko yra, teks to rimtai imtis

P.S. mano programa yra photoshop CS tikiuosi ne per sena...

lauksiu jūsų užduočių, žinau kad man jos bus be gaaalo naudingos

martinka
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 23 Vasario 2010

PranešimasParašytas: Pir. Birželio 21, 2010 21:56    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sveiki visi, klasiokai ir žinoma mokytoja . Esu Audronė, man 30 metukų (visai nedaug). Šiuo metu auginu dukrytę pusės metukų ir intensyviai bandau rankdarbiauti. Su photoshop programa neturėjau nieko bendro iki šiol, nuotraukas apšviesindavau su elementariomis kitomis programomis, todėl man šie mokslai bus ojojoj. Bet nieko iššūkius aš mėgstu, tikiuosi viską suspėsiu, ir lekiu mokintis iš ankstesnės temos apie photoshopą
Konsultantė
Konsultantė

PranešimasParašytas: Pir. Birželio 21, 2010 22:03    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Šokoladinė rašo:
mano programa yra photoshop CS tikiuosi ne per sena...

mano pacios yra CS2, tad nieko baisaus, jog senesne. visa esme vistiek liks ta pati. atsiskaityti uz dabar duota namu darba nereikalausiu, cia jums patiems kad butu geriau - pasistenkit isisavinti jau ne karta minetas komandas konsultaciju centre. taip mums visiems bus lengviau dirbti ir daugiau galesit ismokti

Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 27 Lapkričio 2007

PranešimasParašytas: Pir. Birželio 21, 2010 22:41    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sveiki ,
esu Ana , su photoshop programele nemoku nieko daryti del to aš čia, kad išmokti

Atgal į viršų
Gegytė
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 23 Gruodžio 2006

2009 Birželis (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Antr. Birželio 22, 2010 00:29    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sveiki, esu Greta, man 18.

Žinok su photoshopu moku laaaabai mažai... tai pradžioj tikrai užknist žadu

Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką Apsilankyti vartotojo tinklapyje Yahoo Messenger
Niliukas
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 22 Sausio 2009
Pagyrimų: 2

2 vieta (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Antr. Birželio 22, 2010 20:45    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sveiki visi, esu Nijolė, vilnietė. Labai maloniai nustebau, kad esu priimta.

Būsiu vyriausia - man 65-eri, bet minčiai ir sielai amžiaus cenzo nėra. Tikiuosi, kad visi kreipsis į mane tu, taip bus smagiau bendrauti, nereikia rimtai žiūrėti į amžiaus skirtumą. Kaip ir sakiau mintis amžiaus neturi, tik vyresnis žmogus gal ją geriau sugeba išdėstyti ir tiek.
Nuo jaunystės lyg ir turėjau polinkį menui, bet gyvenimas nesuteikė galimybių kažką kurti savo malonumui. Internetas labai praplėtė ne tik mąstymą, bet suteikė progos daug ko pasimokyti.
Kadangi kurį laiką dirbau maketuotoja, tai su photoshopu susipažinusi, bet labai rimtų darbų su juo nedariau. Ir šiaip prie kompo esu savamokslė, jokių kursų, tik knygos ir internetas. Džiaugiuosi, kad bus tokia gera proga pasimokyti, įvaldyti visus įrankius. Peržiūrėsiu visas konsultacijas. Pasitikslinsiu ar viską suprantu, nes mokiausi iš rusiškų knygų.

Atgal į viršų
witutes
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 29 Rugpjūčio 2007

PranešimasParašytas: Tr. Birželio 23, 2010 14:27    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Laba diena
esu Vitalija (26m.), veltiniautoja iš Vilniaus. Maniškiai Photoshop'ai yra CS4 ir CS2 versijų. Juo dirbti teko mažai, tad skubu mokytis iš Jūsų konsultacijų. Jį esu naudojus tik atsiskaitymo darbų nuotraukoms pagražinti (kelių nuotraukų kompozicija viename lange, spalvos parinkimas, šviesinimas). Prieš porą metų bandymo būdu dar esu kaip etiketę komponavusi nuotrauką su įvairiais užrašais sesers vestuvėms. Stengsiuosi uoliai mokytis ir progresuoti

Konsultantė
Konsultantė

PranešimasParašytas: Tr. Birželio 23, 2010 22:47    Rašyti temą: Atsakyti su citata

vis dar laukiu likusiu mokinukiu prisistatymu bei pasisakymu apie esamus igudzius su PhotoShop programa
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 05 Birželio 2007

PranešimasParašytas: Tr. Birželio 23, 2010 22:57    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sveiki, as Sigita, man 26 metai. uzsiemu mezgimu ir nerimu, kartais kitais rankdarbiais. PhotoShop programa esu bandzius minimalias, buvau kazkada ismokusi pora dalykeliu pasidaryt, bet jau pamirasau. Dabar naudoju, tik skenuotoms nuotraukoms issisaugot.
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Tr. Birželio 23, 2010 23:19    Rašyti temą: Atsakyti su citata

o dar daug yra nepasisakiusių?? jau norėčiau pirmos užduoties... tik ir teorijos skaitymas
Astra
Konsultantė
Konsultantė

PranešimasParašytas: Kv. Birželio 24, 2010 16:59    Rašyti temą: Atsakyti su citata

pagal mano sarasus, regis Ligvita turi pasisakyti.
o pamokele bus veliau

Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Kv. Birželio 24, 2010 17:05    Rašyti temą: Atsakyti su citata

man lyg Ligvita dar niekur nepasirodė... gal pamiršo o gal "patepė slides" juk jau savitė į pabaigą... galėjo apsižiūrėti per tiek laiko kad prisistatyt į klases reikia. Rašysim pravaikštas
Mija
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 09 Rugsėjo 2007

2011 Birželis (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Kv. Birželio 24, 2010 20:27    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Na, manau kad sventes visgi, ilgasis savaitgalis, gal nereik is karto pulti zmogaus...
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pen. Birželio 25, 2010 01:23    Rašyti temą: Atsakyti su citata

aš tik juokais nepystu, tik netrivoju kaip laukiu užduoties
Ligvita
Konsultantė
Konsultantė

Prisijungė: 16 Liepos 2007
Pagyrimų: 1

PranešimasParašytas: Pen. Birželio 25, 2010 19:42    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Atsaiprasau, kad pasirodziau taip pasivelinusi. Pazadu pasispausti ir pasivyti jus.
Trumpai apie save. As vilniete vardu Rasa. man 33metai. Anksciau su "muiline" fotografuodavau daugiau. DAbar laiko maziau tam lieka, bet vis dar liko noras ismokti sio meno.

Zefyra
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pen. Birželio 25, 2010 21:30    Rašyti temą: Atsakyti su citata

smagu kad prisistatei dabar lauksim mokytojos pamokėlės
Astra
Konsultantė
Konsultantė

PranešimasParašytas: Št. Birželio 26, 2010 11:44    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sveiki, mielieji. pradesim po truputi krimsti mokslus. taigi pradzioje bus nesudetinga, bet daugiau savarankiska uzduotis. paminesiu kelis pagrindinius saugojimo bylu formatus, kuriuos jums teks "paciupineti" akademijos metu: *.psd, *.jpeg, *.gif, *.png.

tad pirmoji uzduotis bus tokia:
pameginkit savarankiskai surasti informacijos, kuom skiriasi *.psd, *.jpeg, *.gif bei *.png failu formatai, kokie ju pliusai ir minusai? kur ir kodel naudotumet vienus ar kitus?
lauksiu pasisakymu savaite laiko

Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 01 Gegužės 2009

PranešimasParašytas: Sk. Birželio 27, 2010 18:29    Rašyti temą: Atsakyti su citata

sveiki

psd- tai photoshopo dokumento formatas. atidarius po išsaugojimo šiuo formatu, galima vėl dirbti su atskirais sluoksniais. naudočiau, kai nebelieka laiko pabaigti darbui.
+galima vėl dirbti su atskirais sluoksniais
-neskirtas dėti į internetines talpyklas ir forumus

png- tai formatas, skirtas dėti į internetines talpyklas, nepasižymi labai gera kokybe. išsaugojus šiuo formatu, vaizdas užima mažai vietos.
+užima mažai vietos
-ne pati geriausia, bet patenkinama kokybė

gif- formatas, kuriuo išsaugotus vaizdus galima dėti į internetines talpyklas. nepasižimi gausia spalvų gama, todėl vaizdas būna nekokybiškas
+skirtas dėti į internetines talpyklas ir forumus
-prasta kokybė

jpeg- tai geriausias iš mano matytų formatas, skirtas dėti į internetines talpyklas ir forumus. gera kokybė, vietos užima truputį daugiau.
+labai gera kokybė
-užima daugiau vietos

aš dažniausiai naudoju jpeg formatą, png ir gif nenaudoju iš vis
Atgal į viršų
simuchiuke
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 18 Rugsėjo 2007

PranešimasParašytas: Sk. Birželio 27, 2010 20:04    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sveiki,

va prisėdau ir padariau namų darbus Radau tokiu gan mokslinius apibrėžimus, bet dar porą žodžių ir savo pridėjau
Formatas GIF
Formatas GIF (Graphic Interchange Format) – labai paplitęs internete, nes čia svarbu mažas failo dydis.
• GIF failų formatas naudoja 2–256 spalvas.
• Viena iš spalvų gali būti skaidri, dėl to galima vaizdus dėti vienas ant kito.
• Saugant failus šiuo formatu, naudojama LZW glaudinimas, kurio dėka failo dydis sumažėja 20–40 %.
• Yra galimybė nustatyti eilutinį paveikslėlio atkūrimą, t. y. paveikslėlio atkūrimas ekrane vyksta eilutėmis, dėl ko iš anksto galima susidaryti vaizdą apie paveikslėlį; jei jis neaktualus, nutraukti jo pakrovimą. Tai sutaupo peržiūros laiką.
• Gif formate galima sukurti kadrinę animaciją, kas irgi plačiai naudojama internete. Kaip teko susidurit, lllabaiiii naudojamas animuotiems ir paprastiems avatarams forumuose
Šiaip aš šį formatą retokai naudoju

Formatas JPEG
Formatas JPEG(Join Photographic Experts group) – vienas iš labiausiai paplitusių formatų. Manau, kad mažai kas nežino šio formato
Dažniausiai JPEG (.jpg) yra geriausias failo tipas, nes jis kuria aukštos kokybės nuotraukas su mažais failų dydžiais glaudindamas duomenis. Gerai tinka norint saugoti ir bendrai naudotis nuotraukomis
• Jis labai plačiai naudojamas internete ir visur kitur, kur reikia nedidelės apimties paveikslėlių.
• Šis formatas labai stipriai (dešimtimis kartų) sumažina failo dydį, tačiau dėl to nukenčia iliustracijos kokybė.
• Akis gali ir nepastebėti pakitimų, tačiau kokybė prarandama visuomet.
• Dėl šios priežasties darbinių paveikslėlių nerekomenduojama išsaugoti šiuo formatu.
• Išsaugant JPEG formatu, galima keisti suspaudimo laipsnį.
• Efektyviausiai kompresija veikia neryškias, išplautas sritis, kuriose nėra kontrastiškų perėjimų.
• Todėl rekomenduojama jpeg formatu iš - saugoti pilkų atspalvių (Grayscale), RGB ar CMYK – paveikslėliai su visa spalvų skale.
Taikant „progresyvinį“ suspaudimą, galima gauti internete palaipsnį paveikslėlio pasirodymą, panašiai, kaip gif formato atveju.
• Formatas jpeg nepalaiko jokių daugiau elementų (sluoksnių, papildomų kanalų) ir negalimos skaidrios sritys.
JPEG privalumai
• Daugelis programų gali rodyti, atidaryti ir įrašyti JPEG.
• JPEG yra puikūs norint siųsti el. paštu, nes jų dydis yra mažas.
• Galima keisti glaudinimo dydį, naudojamą įrašyti JPEG, galite valdyti failo dydį ir vaizdo kokybę.
JPEG trūkumai
• JPEG automatiškai glaudina jūsų nuotraukas, kai jas įrašote, tai sumažina vaizdo kokybę iki mažo kiekio. Jeigu naudojate aukštą glaudinimo lygį, vaizdo kokybė gali būti prasta.

Formatas PNG
Formatas PNG (Portable Network Graphics) - egzistuoja dviejų tipų PNG-8 ir PNG-24.
• Png-8 kaip ir „pakeičia“ jau senstelėjusį Gif formatą, praktiškai dubliuoja jo savybes, nors čia taikomas geresnis suspaudimo mechanizmas.
• Png-24 formatas gali išsaugoti vaizdus RGB spalvų režimą. Be to palaiko pusiau skaidrias sritis (gif to nepalaiko). Tačiau failai PNG-24 yra žymiai didesni, nei Jpeg, todėl šis formatas nėra plačiai naudojamas.
Va su šiuo formatu nemanau, kad teko susidurti Tiesą pasakius, nelabai žinau, kos tai yra formatas...

Formatas PSD
Formatas PSD (PhotoShop Document) – specifinis Adobe programos formatas, leidžiantis išsaugoti idealios kokybės visus vaizdų elementus, kurie buvo sukurti programa.
• Faile absoliučiai galima viską redaguoti, todėl šis formatas programoje Photoshop yra rekomenduotinas kaip „darbinis“.
Dėl Adobe Photoshop programos lyderystės redaguojant taškinę grafiką, jos „gimtasis“ psd formatas yra atpažįstamas kitų programų.
• Kitose taškinės grafikos redaktoriuose failus galima atidaryti ir išsaugoti „papildomu“ psd formatu.
Su šiuo susidūriau, kai pradėjau redaguoti ir saugoti nuotraukas "darbiniame" variante

Kol kas tiek...

Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 22 Sausio 2009
Pagyrimų: 2

2 vieta (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Pir. Birželio 28, 2010 09:45    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sveiki,
apie failų formatus trumpai iš Vikipedijos ir nuo savęs.

Formatas PSD

Formatas PSD (PhotoShop Document) – specifinis Adobe programos formatas, leidžiantis išsaugoti idealios kokybės visus vaizdų elementus, kurie buvo sukurti programa.

* Faile absoliučiai galima viską redaguoti, todėl šis formatas programoje Photoshop yra rekomenduotinas kaip „darbinis“.

Dėl Adobe Photoshop programos lyderystės redaguojant taškinę grafiką, jos „gimtasis“ psd formatas yra atpažįstamas kitų programų.

* Kitose taškinės grafikos redaktoriuose failus galima atidaryti ir išsaugoti „papildomu“ psd formatu.

Šis formatas nepakeičiamas leidyboje. Sluoksniai, įvairūs įrankiai, spalvų tvarkymas nesudarko pirminio failo. Failo suspaudimas LZW sumažina dydį, bet visai neliečia kokybės. Funkcija history leidžia sugrižti redaguojant failą į ankstesnius taškus.
Fotošopinį failą galima užseivuoti tif, jpg, bmp ir kitais man nežinomais formatais.

Formatas TIFF

Formatas TIFF (Tagged Image File Format) – profesionalus formatas, pirmiausia dėl to, kad išlaiko aukščiausios kokybės vaizdus.

Tiff formatas palaiko bet kokius spalvinius režimus, į jį galima papildomai įtraukti alfą - kanalus, taip pat išsaugo vieną vektorinį kontūrą (tai svarbu maketuojant). Failus galima išsaugoti be suspaudimo arba pasirinkti siūlomus glaudinimo algoritmus;

* LZW – suglaudina failus 20–40 % neprarandant informacijos;

* ZIP – integruotas Zip archyvatorius suglaudina failą 30–50 % neprarandant informacijos;

* JPEG – integruotas Jpeg algoritmas leidžia išsaugoti visas tiff formato galimybes ir jpeg su - spaudimo laipsnį, tačiau prarandama informacija ir pablogėja kokybė;

* CCITT – algoritmas naudojamas dvispalviams vaizdams išsaugoti, perduodant informaciją faksu.

Šis failo formatas labai rekomenduojamas leidyboje, ypač norint gauti aukštos kokybės nuotraukų atspaudus. Failą spalvas galima daug redaguoti, kokybė spalvų nenukenčia. Nors failą ir suspaudus, jis lieka gana didelės apimties, todėl internetui vartoti netinka, nes čia reikia, kad paveiksliukas greitai atsidarytų, o tam tinka jpg formatas.

Formatas JPEG

Formatas JPEG(Join Photographic Experts group) – vienas iš labiausiai paplitusių formatų.

* Jis labai plačiai naudojamas internete ir visur kitur, kur reikia nedidelės apimties paveikslėlių.
* Šis formatas labai stipriai (dešimtimis kartų) sumažina failo dydį, tačiau dėl to nukenčia iliustracijos kokybė.
* Akis gali ir nepastebėti pakitimų, tačiau kokybė prarandama visuomet.
* Dėl šios priežasties darbinių paveikslėlių nerekomenduojama išsaugoti šiuo formatu.
* Išsaugant JPEG formatu, galima keisti suspaudimo laipsnį.
* Efektyviausiai kompresija veikia neryškias, išplautas sritis, kuriose nėra kontrastiškų perėjimų.
* Todėl rekomenduojama jpeg formatu iš - saugoti pilkų atspalvių (Grayscale), RGB ar CMYK – paveikslėliai su visa spalvų skale.
* Taikant „progresyvinį“ suspaudimą, galima gauti internete palaipsnį paveikslėlio pasirodymą, panašiai, kaip gif formato atveju.
* Formatas jpg nepalaiko jokių daugiau elementų (sluoksnių, papildomų kanalų) ir negalimos skaidrios sritys.

Norint redaguoti jpg formatą, visuomet rekomenduojama pasidaryti pirminio failo kopijas, kad kažką sugadinus, galima būtų pradėti iš pradžių. Nes nedaug redaguojant, nelabai matosi failo pakitimai, bet jeigu pradedi daugiau tvarkyti ir plika akimi pamatai prastą rezultatą.
Geras failas internetui, ypač dabar, kai yra skaitmeninė fotografija ir fotoaparatuose yra funkcija jpg.

Formatas PNG

Formatas PNG (Portable Network Graphics) - egzistuoja dviejų tipų PNG-8 ir PNG-24.

* Png-8 kaip ir „pakeičia“ jau senstelėjusį Gif formatą, praktiškai dubliuoja jo savybes, nors čia taikomas geresnis suspaudimo mechanizmas.
* Png-24 formatas gali išsaugoti vaizdus RGB spalvų režimą. Be to palaiko pusiau skaidrias sritis (gif to nepalaiko). Tačiau failai PNG-24 yra žymiai didesni, nei Jpeg, todėl šis formatas nėra plačiai naudojamas.
Neteko dirbti su šiais failais, todėl nuo savęs nieko negaliu pasakyti.

Formatas GIF

Formatas GIF (Graphic Interchange Format) – labai paplitęs internete, nes čia svarbu mažas failo dydis.

* GIF failų formatas naudoja 2–256 spalvas.
* Viena iš spalvų gali būti skaidri, dėl to galima vaizdus dėti vienas ant kito.
* Saugant failus šiuo formatu, naudojama LZW glaudinimas, kurio dėka failo dydis sumažėja 20–40 %.
* Yra galimybė nustatyti eilutinį paveikslėlio atkūrimą, t. y. paveikslėlio atkūrimas ekrane vyksta eilutėmis, dėl ko iš anksto galima susidaryti vaizdą apie paveikslėlį; jei jis neaktualus, nutraukti jo pakrovimą. Tai sutaupo peržiūros laiką.
* Gif formate galima sukurti kadrinę animaciją, kas irgi plačiai naudojama internete.
Irgi neteko naudoti, net nežinau kaip ir kur reikia užseivuoti gif formatu.

Atgal į viršų
Rodyti pranešimus nuo ankstesnio:   

Pardoutuvių katalogas block

Pradėti naują temą   Ši tema uždaryta. Jūs negalite redaguoti pranešimų ar rašyti atsakymų    Pagrindinis puslapis -> Auksarankių akademija Visos datos yra GMT + 3 valandos
Puslapis 115

Pereiti į:  
Jūs negalite rašyti naujų pranešimų į šį forumą
Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite ištrinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite dalyvauti apklausose šiame forume

Copyright © 2006-2015 auksarankes.lt Visos teisės saugomos Lietuvos Respublikos įstatymų
Draudžiama be raštiško www.auksarankes.lt leidimo naudoti ir platinti šiame tinklalapyje esančią bet kokią grafinę bei tekstinę informaciją kitose interneto svetainėse bei žiniasklaidos priemonėse.