Smailini klasė VIII (Origamis)
Pradėti naują temą   Ši tema uždaryta. Jūs negalite redaguoti pranešimų ar rašyti atsakymų    Pagrindinis puslapis -> Auksarankių akademija
Rodyti ankstesnę temą :: Rodyti sekančią temą  
Autorius Pranešimas
Smailini
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 08 Sausio 2008
Pagyrimų: 3

Medaliai: Nieko

PranešimasParašytas: Pir. Spalio 25, 2010 12:16    Rašyti temą: Smailini klasė VIII (Origamis) Atsakyti su citata

Sveiki, Jūračiukė, Kibirkstele, Mindaugai!

Smagu Jus čia matyti!!!

Kaip bebūtų keista, bet pirmą kartą savo klasėje turiu vaikinuką! Super.

Trumpai apie mane:

Esu Justina, man 25 metai iš Kauno. Origamis mane žavi tuom, kad yra neribotos galimybės tiek lankstymui, tiek interpretacijai.

Šioje klasėje stengsimės to ir mokytis. INTERPRETUOTI. Tikiuosi pas Jus visus laki vaizduotė.

Per ateinančią savaitę nebus jokiu užsiėmimų, tačiau rasite informacijos apie tai kas Jūsų laukia. Supažindinsiu su bendrąją Origamio teorija ir jos šakomis.

Reikalingos darbo priemonės:

- baltas popierius
- spalvotas (gali būti dekoratyvinis) popierius
- klijai
- skalpelis
-dekoracijos (gali būti karoliukai, kaspinėliai ir bet kas kas Jums šaus į galvą)
- konkrečiai užduočiai pasistengsiu pateikti priemones prieš savaitę, kad spėtumėte viską susipirkti.

Norėčiau išgirsti daugiau apie Jus ir ko konkrečiai tikitės iš šitos klasės? Ko norėtumėte pasimokyti plačiau ar giliau

Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 30 Birželio 2008
Pagyrimų: 2

PranešimasParašytas: Pir. Spalio 25, 2010 12:37    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sveiki!
Aš pirmoji

Prisistatysiu: Elena, esu studentė ir turiu gabalėlį laisvo laiko. Susidomėjau knygelėmis, o tai juk popierius, tad ir lankstymas man įdomu. Tikiuos, fantazijos man užteks

Man įdomiausia atrodo 3D origamis ir kusudamos. Su 2D origamiu esu kažkiek susipažinus. Nors šiaip laikau save pradinuke origamyje.
Priemones turiu - tik mano spalvotas paprastas abipusis A4 formato. Tikiuos tiks. Ir turiu kanceliarinį peiliuką vietoj skalpelio...

Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 05 Kovo 2009

PranešimasParašytas: Pir. Spalio 25, 2010 17:14    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sveiki,

Aš esu Mindaugas, man 15metų, daugiausia lankstau 3d origami ir paprastąjį. Norėčiau, kad čia lankstytume sunkesnius tradicinius origami, bei įdomesnius modulinius ar kusudamas...
Priemones turiu visas, tik ar tiks kanceliarinis peiliukas vietoj skalpelio?
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką
Smailini
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pir. Spalio 25, 2010 19:59    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sveiki, abu

Kanceleiarinis tiks, bet is bedos, kadangi tik mokysites, tai bus gerai. Pasistengsiu atsizvelgti i Jusu pageidavimus. Kadangi vienas is jusu jau yra paprastojo palankstes, o kitas ne, tad reiks ieskoti kompromisu. Lauksim paskutines klasiokes ir tada jau spresiu .

Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pir. Spalio 25, 2010 20:07    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Smailini, aš 2D tai lanksčius... Tik seniai Gervės neatsimenu, kad lanksčiau, bet varlę berods buvau pasidarius...
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Antr. Spalio 26, 2010 08:01    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Tada dar prisiminsim ir gerve
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 06 Gegužės 2009

PranešimasParašytas: Antr. Spalio 26, 2010 20:36    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sveiki mieli klasiokai ir mokytoja,
aš atsiliepiu kiek vėliau, Esu Jūratė, šešiolikmetė moklseivė iš Vilniaus. Mano menai - muzika ir literatūra. Bet origamis mąsina ne ką mažiau - be galu žavu yra stebėti, kaip iš poperiaus lapo išdygsta koks nors įstabus paukštis vien tik tavo rankų dėka...
Su origamiu esu susidūrusi tik mokykloje, taigi moku tik kelias paprasčiausias figūras. Bet turiu ir begalę noro išmokti lankstyti profesionalesnius darbus, žinoma, pradėti visgi norėčiau nuo paprastų.
Tikiuosi sutarsim.
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Smailini
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Tr. Spalio 27, 2010 19:36    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Kadangi kitos mokytojos jau duoda mini uzduoteles, pries pradedamos rimtus mokslo metus, tai as jusm duosiu tokia pacia pirma, kuria lankste praeitos akademijos mokinukai. KNYGA.
http://www.auksarankes.lt/forumas/viewtopic.php?t=3341&postdays=0&postorder=asc&start=25

Esme ta, kad as tikiuosi sulaukti ne tik paprastai islankstyto darbelio, bet ir jo panaudojimo arba pritaikymo kazkur kitur. Siuo konkreciu atveju, noreciau, kad pataptumete uzrasu knygutes kurejais. Sukurkite Mini uzrasu knygute! darbelis turi mane itikinti. Gali buti naudojamos bet kokios dekoravimo priemones. Galite isdekoruoti puslapius ir daryti viska, kas Jums atrodytu grazu ir miela uzrasu knygutei. Pagrindas turi buti islankstyta knygute, pagal pateikta lankstymo metoda.

Sekmes! Uzduotis neribojama, bet jei noresite daugiau uzduociu, tikrai rasiu

Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Kv. Spalio 28, 2010 09:58    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Vienas klausimas dėl knygelės - pradinė forma kvadratas, jei gerai suprantu iš schemos?
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Kv. Spalio 28, 2010 10:09    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Taip, teisingai Kvadratas
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Kv. Spalio 28, 2010 13:26    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Pirmas bandymas, šitaip turėjo gautis?

Citata:
Pagrindas turi buti islankstyta knygute, pagal pateikta lankstymo metoda.

O galima tą lankstymo metoda šiek tiek pakeisti?
Atgal į viršų
Smailini
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Kv. Spalio 28, 2010 16:24    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Jei turi ideja gali pakeisti. Gavosi taip kaip turi gautis, taciau noreciau dekoro, man cia dar ne uzrasu knygute
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Kv. Spalio 28, 2010 19:36    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Pristatau savo interpretaciją
Su kuo siejasi knygos? Teisingai, su knygomis
Taigi, origami knygelė transformafosi į skirtuką!
Tikiuos, labai nenusvaigau

Foto:

Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pen. Spalio 29, 2010 10:05    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Kibirkstele, super interpretacija, zinok buvau nustebinta
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pen. Spalio 29, 2010 11:29    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Aš tai pasidariau tokį pamokų tvarkaraštį:
Atgal į viršų
Smailini
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pen. Spalio 29, 2010 20:30    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Irgi nebloga interpretacija.

Kitai savaitei reiks sakeles kokios, ir indo patalpinimui, gal buti nedaudojamas vazonelis mazas ar kazkas mazo ir dekoratyvaus, bei vielutes arba floristinio sautuvo su klijais. Gal galit atspeti ka darysim?

Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pen. Spalio 29, 2010 21:06    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Gėlytę?
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pen. Spalio 29, 2010 22:24    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Gal kažką panašaus?:
Atgal į viršų
Smailini
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Št. Spalio 30, 2010 13:42    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Tiketina, kad taip, bet bus biskiuka kitaip
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pir. Lapkričio 01, 2010 16:51    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sveiki, mokinukai!!! Sveikinu su mokslo metų pradžia Tikiuosi liksim visi iki galo ir nepritrūksim minčių bei laiko.

Pradžiai truputis apie Origami plačiają prasme.

Apie Origami

„Origami“ – tai sudurtinis japonų kalbos žodis rašomas dviem hiedroglifias折紙, kurie reiškia „ori“ – lankstyti, „kami“ – popierius. Lietuviškai šią meno šaką galima būtų pavadinti „popieriaus lankstymu“. Origamiais taip pat yra vadinami ir lankstiniai. „Tikras origamis“ yra lankstomas iš vieno popieriaus lapo, ir jo lankstyme nenaudojamos žirklės ir klijai. Popieriaus lankstymas, kai naudojamos ir žirklės vadinamas „Kirigami“. Taip pat egzistuoja ir lankstymo būdas, kada lankstinys yra sudedamas iš kelių atskirai išlankstytų dalių. Toks lankstymo būdas vadinamas „Modular origami“.
Origami tai nėra vien popieriniai lėktuvėliai, ar gervės, nors lietuvoje, dėl informacijos stokos, būtent tokia nuomuone labiausiai paplitusi. Iš popieriaus lankstomi įvairiausi vabzdžiai, pastatai, fantastiniai gyvūnai. Išlankstomos ir net visokios smulkios detalės pvz. žuvų žvynai, boružės su taškais ir t.t.
Kiekvienas lankstinys įvardijamas dviem autoriais: pirmasis būna lankstinio kūrėjas. Tai žmogus, kuris sukūrė lankstinį, jį pirmą kartą išlankstė, ištobulino. Antras – tai žmogus, kuris išlankstė lankstinį. Dažnai tai būna ir tas pats žmogus, bet jei pateikiamos lankstinio instrukcijos ar „crease patterns“, tai tą patį kūrinį gali atkartoti ir kiti žmonės. Kartais kiti žmonės išlanksto daug gražiau už patį kūrėją.
Labiausiai žinomas pasaulyje origamis – tai „gervė“ (japoniškai „orizuru“ 折鶴). Dažnam žmogui žodis „origami“ būtent su gerve ir asocijuojasi. Legenda sako, kad jei sergantysis išlanksto 1000 gervių, tai pasveiksta.

Origami Terminai

Popierių galima lenkti dviem būdais: į save ir nuo savęs. Popieriaus lenkimas į savę vadinamas „Valley fold“, o nuo savęs „Mountain fold“. Tačiau apvertus „Valley Fold“ gauname „Mountain fold“
Nors šiaip popierių galima lenkti trim būdais: į save (Valley fold), nuo savęs („Mountain fold“) ir atlenkti („Unfold“). Jeigu mes perlenksime popierių per puse, ir atlenksime, toje vietoje liks žymė („Crease“) – taip pat galime vadinti „lenkimo būdas“, be kurio neapseinama lankstant bet kokį nors kiek sudėtingesnį lankstinį.
Tačiau Origamio lankstymas nėra tik padėto ant stalo popieriaus lankimas tai į save, tai nuo savęs. Kartais prireikia vienu metu lenkti vienu metu per 5 ar daugiau linijų (gali būti net ir 10 ar 20) įvairiais lenkimais.

Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pir. Lapkričio 01, 2010 21:09    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sveiki, dar karteli, tylu kazkaip cia musu klaseje.

Iki penktadienio uzduotis.

Origamio lelija

Islankstymas:
http://www.origami-instructions.com/origami-lily.html

Keletas pavyzdziu pritaikymui:

Lauksiu Jusu varijaciju. Turi buti islankstyta nemaziau 5 lelijos ziedu

Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pir. Lapkričio 01, 2010 22:27    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Tyliai skaitėm
O būtina naudotis nurodyta schema?
Berods knygoj, kurią turiu, lelija yra parodyta...

Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Antr. Lapkričio 02, 2010 09:15    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Jei turi tai gali naudotis turima schema. Cia idejau tam, kad jei kas neturi galetu paziureti. Siaip lelijos lankstymo principas tas pats visur.
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Tr. Lapkričio 03, 2010 21:06    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Ku ku

Po dvieju dienu atsiskaitymas, o cia tylu....

Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Kv. Lapkričio 04, 2010 17:19    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Lankstom
Nerandu ant smūgio tos knygos, tai teks prie kompo lankstyti...

Pardoutuvių katalogas block

Pradėti naują temą   Ši tema uždaryta. Jūs negalite redaguoti pranešimų ar rašyti atsakymų    Pagrindinis puslapis -> Auksarankių akademija Visos datos yra GMT + 3 valandos
Puslapis 17

Pereiti į:  
Jūs negalite rašyti naujų pranešimų į šį forumą
Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite ištrinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite dalyvauti apklausose šiame forume

Copyright © 2006-2015 auksarankes.lt Visos teisės saugomos Lietuvos Respublikos įstatymų
Draudžiama be raštiško www.auksarankes.lt leidimo naudoti ir platinti šiame tinklalapyje esančią bet kokią grafinę bei tekstinę informaciją kitose interneto svetainėse bei žiniasklaidos priemonėse.