Aivos klasė VIII (sutažas)
Pradėti naują temą   Ši tema uždaryta. Jūs negalite redaguoti pranešimų ar rašyti atsakymų    Pagrindinis puslapis -> Auksarankių akademija
Rodyti ankstesnę temą :: Rodyti sekančią temą  
Autorius Pranešimas
r@s@
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 07 Gegužės 2009

Medaliai: Nieko

PranešimasParašytas: Kv. Spalio 28, 2010 14:59    Rašyti temą: Atsakyti su citata

sveikos
Mokslu planelis tinka, tik siom dienom uzsikasus darbais del velyniu. puokstes darau, net bloga nuo egles, bet uzsuku i diena po karteli naujienu paskaityti, o nuo pirmadienio jau galiu kipti i darba su juostelemis,

www.rasosgalerija.lt
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

Prisijungė: 09 Lapkričio 2009
Pagyrimų: 6

Medaliai: 2 (Daugiau...)
1 vieta (Suma: 1) 2010 Gruodis (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Kv. Spalio 28, 2010 15:48    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sveikos gyvos bendramokslės, sveikute Aiva atnešu klasėn tragiškų vaizdų. Pakabuko blogoji pusė (labai tiesiogine prasme BLOGOJI).
Štai kaip atrodė tik apsiuvus. Nežinau, kaip turėjo atrodyt tai pateikiu savos kūrybos variantą

Ką pati matau negero? Tos ilgos užbaigimo uodegos. tikrai nereikia palikt tokių ilgų, o kodėl, paaiškėjo jau priklijavus nugarėlę iš odos.
Taigi, visą šitą reikalą slėpiau po odos skiaute.

Kas paaiškėjo po to? Oda ne itin stora, tad visų uodegų reljefas prasimuša. Dargi tie užlenkimai žiūrisi labai negražiai. Toliau- kilputę pakabinimui sumąsčiau iš to paties sutažo, bet tai manding ne geriausias variantas. Vėlgi labai sustorėja ta vieta, vėl ryškus reljefas.
Apibendrinu:
nesistengiu atrodyt proto bokštu, žinių ir įgūdžių trūkumas akivaizdus. Parašius šitą žinutę eisiu ardyt kūrinio, nes ir pačiai nepatinka ir labai sarmata pasidarė
Labai dėkinga Laimiukui, kad iš jos parduotuvėlės tinkamo sutažo gavau o tas juosteles, kurios prastesnės kokybės sėkmingai sunaudosiu treniruotėms. Matau, kad daug metrų dar teks susukt ir šiukliadėžėn išmest, pakol išeis kas nors dailaus.
bet tuo ir patrauklus šitas mokslas. Kaip smagu pradėt nuo nulio ir matyt, kaip tobulėji

Aiva
Konsultantė
Konsultantė

Prisijungė: 29 Kovo 2007
Pagyrimų: 2

2010 Spalis (Suma: 1) 1 vieta (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Kv. Spalio 28, 2010 18:43    Rašyti temą: Atsakyti su citata

r@s@ , nepergyvenk, šią savaitę mes dar pusiau poilsiaujam, tad ramiai dirbk savo darbelius

Sarma, kolkas nieko nekomentuosiu, bet klaidelių tikrai yra
Šiaip ir pati pastebėjai nemažai, tai labai sveikintina ir didelis žingsnis į priekį. Na, o pastabos šiek tiek vėliau

*Visos klasiokės, parašykite kas jūsų nuomone galėtų būti padaryta kitaip sarma pakabuko blogojoje pusėje. Kaip jūs darytumėt?

Taip pat jei šiuo metu ką nors raizgote, nepamirškite blogosios pusės parodyti dar nepakavotos.
Atgal į viršų
DrAkOnIuKe
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 18 Rugpjūčio 2009

PranešimasParašytas: Kv. Spalio 28, 2010 19:51    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Aiva rašo:
Visos klasiokės, parašykite kas jūsų nuomone galėtų būti padaryta kitaip sarma pakabuko blogojoje pusėje. Kaip jūs darytumėt?

Aš pakabuko nugarelė paslėpčiau už storesnio ir didesnio odos gabalo.

Dėl plano, tai jis visai neblogas, tik vat aš dar pagalvojau, kad neblogai būtų žinoti 1.kokio storio juostelėm dekoruoti drabužius. 2. Kokios sudėties turi būti juostelės. 3. Kaip vyksta dekoravimo procesas.

Atgal į viršų
Dekolina
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 18 Kovo 2009
Pagyrimų: 1

2011 Gruodis (Suma: 1) Pati pačiausia (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Kv. Spalio 28, 2010 20:15    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Na, nelabai kaip atrodo tos juostelės "kupros".
Aš tokiais atvejais naudoju ploną poliesterį.Užklijuoju snuoksniuką poliesterio, o tada jau odelę.Polisteris išlygina visus nelygumus, padelis tampa vientisas, be jokių kauburėlių.
Man dar nelabai žiūrisi, patys odelės kraščiukai, atrodo neišbaigtai, lyg irstantys.Bent jau apsiūlėčiau su adatėle.Tarp kitko apsiūlėta odelė paknkamai tvarkingai atrodo, gražiai sugula.

Įdėsiu pavyzdėlį apsiūlėtos odelės.(tik čia siūta su karoliukai, bet galima ir be jų)

Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Kv. Spalio 28, 2010 23:18    Rašyti temą: Atsakyti su citata

dėkoju, merginos už patarimus. "Šedevras" išardytas, laukia galutinio verdikto ir rimtos restauracijos.
Laimiuks, labai daili sagė
Kaip suprantu, apsiūlėjant odelės kraštus reikia kabinti į odelę ir į pakabuko blogos pusės kraštą, kad susisiūtų? Sages darau labai retai (nesu visai susipykus su jomis, bet kažkaip nieko originalaus nesumąstau) taigi tais retais atvejais odelės kraštus apkerpu dantytomis žirklėmis. Irgi neblogai atrodo. Va, galvoju, kodėl šįkart taip nedariau
Apsiuvimo idėja man patiko, reiks pabandyt.

Aiva
Konsultantė
Konsultantė

PranešimasParašytas: Pen. Spalio 29, 2010 10:46    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sveikos, mielosios,

laimiuks, labai gerų idėjų parašei

sarma, apkarpymas dantytomis žirklutėmis taip pat labai gerai sugalvota Beja, kodėl tavo pakabuko blogosios pusės odelės kraštai kiek kitos spalvos, kas ten padaryta ?

DrAkOnIuKe, nugarėlės nereikia slėpti už didelio odos gabalo, kaip tik mokinsimės dirbti taip, kad slėpti reikėtų kuo mažiau

1.kokio storio juostelėm dekoruoti drabužius. 2. Kokios sudėties turi būti juostelės. 3. Kaip vyksta dekoravimo procesas.
Į šiuos klausimus atsakysiu jau pirmadienį. Kai kalbėsime apie sutažą, viską stengsimės apie jį ir sužinoti, jo panaudojimo galimybes, sudėtį ir pan.

Apie blogąją pusę, rinksimės mokintis antradienį Kiek perkėliau vietomis, nes užklasinė veikla vyksta ir jums reikia žinoti kaip gi slėpti visus nelygumus
Atgal į viršų
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Pen. Spalio 29, 2010 11:02    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Aiva rašo:
kodėl tavo pakabuko blogosios pusės odelės kraštai kiek kitos spalvos, kas ten padaryta ?

Padarytas neprotingas žingsnis- pasirodė, kad odos kraščiukai lyg ir negražiai prigludę, apkirpau žirklutėmis ir (koks paradoksas) realiai tas kitos spalvos kontrastas nekrenta į akis. o nuotraukoj ir išlindo yla iš maišo
Nekantrauju sulaukt antradienio pamokos. Kol graži apdaila dar neaiški ir užklasinės veiklos pernelyg nevystau. Sutvarkiau juosteles pagal rekomendaciją, suvyniojau ant kartonėlių. Maluosi po netą, ieškau visko, kas susiję su sutažu

Aiva
Konsultantė
Konsultantė

PranešimasParašytas: Št. Spalio 30, 2010 18:44    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Puiku, Sarma, sveikintinas entuziazmas Gal surasi ko ir aš dar nežinau, tai bus ir man ko pasimokyti
Įdomiai ten su tuo apkirpimu gavosi man iš foto atrodo, kad kokiais klijais aptepti kraščiukai

Na, mokinukės, ilsėkitės ir pirmadienį pagaliau startuosim

Gražaus savaitgalio visoms

P.s. pati į klasę turbūt atbėgsiu tik apie 11val., šio pirmadienio rytas labai jau užimtas, bet pasistengsiu kuo anksčiau atbėgti su paskaitėle apie sutažą

Ikiukas
Atgal į viršų
Aiva
Konsultantė
Konsultantė

PranešimasParašytas: Pir. Lapkričio 01, 2010 14:24    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sveikos, mielosios,

sveikinu mus visas su moklso metų pradžia ir labai tikiuosi, kad smagiai leisime laiką ir daug išmoksime Tad sėkmės mums visoms ir pagaliau STARTUOJAM

Sutažas - lygi austa juostelė, su vienu arba dviem išilginiais ranteliais. Gaminama įvairių spalvų, nuo 3 mm iki 10 mm pločio.

Šios juostelės naudojamos užuolaidų, kitų audinių, drabužių apdailai bei papuošalų ir aksesuarų gamybai. Drabužiuose sutažas yra naudojamas siūlėms paslėpti ar papuošti juos. Nuo senų senovės sutažo juostelėmis puošė didikų drabužius, aksesuarus, nuotakų nuometus, sukneles, krepšelius.

Iki šių dienų sutažo juostelės naudojamos tiems patiems dalykams,

bei prisidėjo dar viena kryptis – papuošalų gamyba. Šios idėjos pradininke yra laikoma puiki papuošalų kūrėja Dori Csengeri.

Karinėse uniformose sutažas naudojamas nurodyti karininko rangą, tam naudojamos skirtingo pločio ir spalvos juostelės, taip pat jomis yra puošiami uniformų užsegimai, antpečiai. Taip pat atletikų aprangoje kontrastingos sutažo spalvos yra naudojamas apibrėžti numerius ar žaidėjų pavardes.
Suažas taip pat naudojamas knygų įrišimui, siauros juostelės dedamos viršuje ir apačioje knygos gale, taip sutvirtinant nugarėlę bei neleidžiant kauptis dulkėms įrišimo vietoje.
Sutažas (soutache) yra prancūzų kalbos žodis, manoma, kad pirmą kartą buvo panaudotas 1800 m. Viduri. Jis kilęs iš Vengrijos žodis sujtas, kuris reiškia juostelė naudojama papuošimams. Dar sutažas yra vadinamas galionu (galloon), kuris taip pat kilęs iš Prancūzijos 16 amžiuje. Žodis galloon reiškia dekoruoti ar puošti nėriniais.

Sutažo juostelės dažniausiai suaustos „eglutės“ pynimo principu, kai iš pagrindinės juostelės šonų pridedami du siūlai ir pinti pradedami nuo kairiojo siūlo. Jis dedamas virš vidurinės juostelės ir dešiniojo siūlo. Tada viskas kartojama iš dešinės pusės ir taip tęsiama kol juostelė baigiama austi. Toks juostelės audimo būdas vadinamas prancūziška eglute. Dar yra Olandiškas eglutės pynimas kai siūlai dedami po centrinės juostelės apačia.
Sutažo juostelės būna austos iš metalinio lydinio siūlų, šilko ar iš šilko ir vilnos mišinio. 20 a. Šios juostelės pradėtos austi iš viskozės ir kitų sintetinių pluoštų.
Rūbų, bei aksesuarų puošybai tinka bet kokio pločio ir sudėties sutažo juostelės. Žinoma, visada geriausia rinktis kuo natūralesnį ir kokybiškesnį produktą.
Geriausios juostelės papuošalų gamybai yra iš šilkinio siūlo. Juostlės kuriose yra įmaišyta vilnos labiau pešiojasi ir šiaušiasi. Sintetinės juostelės, pačios praščiausios. Vizkozės juostelės iš bėdos dar gali būti naudojamos, tačiau kiti sintetiniai pluoštai visai netinkami, juostelės net nemalonios liesti, tad nėra net kalbos apie papuošalo nešiojimą. Mokymuisi tinka tokios juostelės, kokias turite.

Iš asmeninės patirties nerekomenduoju juostelių iš: perliukas.lT , kasiulai.lt. Taip pat nesusigundyti rusiškomis, bei baltarusiškomis juostelėmis.
Iš asmeninės patirties rekomenduoju pirkti juosteles: iš laimiuks arba jei kur kitur rasite čekiškas juosteles. LT kolkas nepavyko niekur kitur jų rasti. Jei aptiktumėt, būtų smagu jei pasidalintumėt info .

Darbas su sutažo juostelėmis. Pirmiausia visų prašau juosteles laikyti taisyklingai, kaip jau ankščiau rašiau, susuktas ant kieto pagrindo plokštelių.
Geriausios juostelės papuošalams yra 2,5mm pločio. Paįvairinimui galima dirbti ir su 1,5mm. Tačiau 3mm ir platesniu nerekomenduočiau, darbai gaunasi labai masyvūs ir atrodo grubokai. Žinoma, mokymuisi tinka bet kokios juostelės kokias turite.
Nesvarbu kokios sudėties juostelės, jos visos lengvai įrančios, ypač iš metalinių siūlų. Todėl prieš pradedant dirbti su jomis, rekomenduočiau sutepti juostelių galiukus klijais. Tinka bet kokie klijai (tik NE superglue, šių klijų iš vis nenaudosime).
Kaip turbūt dauguma jau pastebėjote, sutažo justelės pešiojasi ir stipriau jas patraukus su siūlų, toje vietoje atsiranda idubimas ir juostelė žiūrisi ne kaip. Todėl niekada neįtempkite siūlo. Vos vos stipriau pritraukite siūlą reikiamoje vietoje ir perverkite siūla po du kartus per kiekvieną siuvamą karoliuką, t.y. kai perkišate adatą per karoliuką ir juostelę, grįžkite atgal per tą patį karoliuką ir to užteks, kad karoliukas laikytūsi tvirtai. Taip pat, jei nebus pertemptas siūlas, galėsite pataisyti savo darbeliuose klaideles, nebijant, kad juostelė išsipešios. Kaip bebūtų gaila, bet jei padaryta klaida, darbą būtina ardyti klaidos vietoje ir ją taisyti. Jei tai neįmanoma padaryti gražiai, tada belieka darbą daryti per naują. Aš ir pati ne vieną darbą ardžius, karpius, trenkus į šoną ir vėl taisius ... Iš jūsų taip pat to pačio reikalausiu. Nepraslysite mergytės su klaidelėmis . Dar labai svarbu, taikyti adatą i patį juostelės centrą. Taip ne tik, kad sumažės galimybė juostelei pešiotis, bet ir nesimatys siūlo, su kuriuo siuvate.
Kiek juostelės susinaudos iš anksto labai sunku nuspręsti. Nekarpykite juosteliu kiek tai įmanoma. Jei reikia tos pačios juostelės dviejų sluoksnių tada dirbkite su tos juostelės abiem galais. Jei reikia daugiau sluoksnių vienu metu, tada jau vieną reikės atkirpti. O šiaip juostelės naudojasi tikrai nemažai. Šioje apyrankėje sunaudojau po 3m kiekvienos spalvos, iš viso gaunasi 9m sutažo juostelės

Siūti juosteles galite su kuo tik norite, tinka valas, paprastas siuvimo siūlas, šilkinis siūlas, spec. siūlas biseriui, aš būtent tokį ir naudoju. Man jis labai patinka, tačiau puikiai tiks ir ankščiau išvardinti variantai.

Na, atrodo viską parašiau ką reiktų žinoti apie sutažą. Laukiu jūsų komentarų bei klausimų. Gal pačios radot įdomios ir nepaminėtos informacijos, būtinai brukštelkit

Apibendrinimui:
• Geriausios juostelės papuošalams iš šilkinio siūlo, iš bėdos tinka iš viskozės.
• Optimaliausias juostelės plotis 2,5mm.
• Nepertempti siūlo siuvant karoliukus prie juostelės.
• Taikyti kiek įmanoma tiesiai į juostelės centrą.

Beja, mano darytą apyrankę įkėliau dar dėl vienos priežasties, gerai pažiūrėkite, kas jums atrodo ne taip ?

Dar kartelį su moklso metų pradžia
Atgal į viršų
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Pir. Lapkričio 01, 2010 18:01    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Su "rugsėjo pirmąja" - išties pirma "oficialia" mokslų diena.
Ačiū, Aiva, už teorinių žinių pamokėlę. Tiesą sakant, nete informacijos apie sutažą ne itin daug. Daugelyje puslapių kartojasi tas pats, labiausiai pasigedau pamokėlių step by step, nors yra keletas, bet norėtųsi daugiau. Vaizdų su dirbiniais ganėtinai, tad belieka įjungt vaizduotę- kaip tai daroma ir kaip padaroma. Idėjų yra, techninė pusė, tikiuos, paaiškės.
Kad su klaidom nepraslysim, tai jau aišku tikrai, vien pažiūrėjus į mokytojos darytą preciziškai išvinguriuotą apyrankę. Ko ne ko , o kantrybės reikės
Žvalgausi po tą apyrankę įdėmiai ir nieko ne taip nematau nors tu ką. Nebent tai, kad vienam pakraštyje eina tamsi juostelė, o kitam šviesi
ta rožė kaip suprantu atlieka ne tik dekoro, bet ir užsegimo funkciją.
Siuvant juosteles, per karoliuką veriam 2 kartus, o kaip ten kur nėra karoliukų? Čia jau užtektų po vieną kartą
Kokiu tankumu derėtų dygsniuot juosteles?

r@s@
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pir. Lapkričio 01, 2010 18:31    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sveikutes,

informacija perskaiciau, juosteles paruostos darbui, tik sias dienas niekas nesikure, gal del tu ilgu iseiginiu, ir vazinejimu is vieno krasto i kita.
Apyranke labai grazi, sakyciau kad ji daryta is tos '' prastesnes juosteles'' sintetines , nes matosi siuleliai pasipesioje.kituose jusu darbuose to nesimato. Mano toks pastebejimas,

www.rasosgalerija.lt
Atgal į viršų
DrAkOnIuKe
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pir. Lapkričio 01, 2010 18:59    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sveiki,
Su moklso metų pradžia

Aš irgi visą informaciją perskaičiau. Bet neblogai būtų sužinoti kaip,dekoruojant drabužius, teisingai paslėpti juostelių galus. Gal kas turi nuotrauką dekoruoto drabužėlio iš arti?
Ir dar,kodėl negalima naudoti super glue?
Apžiurėjau jūsų apyrankę ir nieko blogo joje neradau, gal dėl to kad pati dar "žalia"
Atgal į viršų
Dekolina
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pir. Lapkričio 01, 2010 19:11    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Labas vakaras,
Visas, ir mokytoją, ir klasiokes sveikinu su oficialiais naujais mokslo metais

Labai įdėmiai perskaičiau Aivos pateiktą informaciją apie sutažo techniką, juosteles, jų panaudojimą.Taip... tikrai neišsemiamos galimybės ir plotai fantazijai...

Dabar dėl apyrankės.Žiūrinėjau iš visų pusių, kiek leido nuotraukos, didinau ir vėl žiūrėjau.Juostelių spalvos skirtumas man tikrai neužkliuvo.Kodėl turėtų būti identiškai vienodos?
Išsipešiojusios juostelės aš irgi kažkaip neįžiūriu.Matau tik siuvimo žymes juostelėje, bet, ko gero, to neįmanoma išvengti.

Kas man šiek tiek užkliuvo(o gal čia tik mano detektyvinė fantazija?) tai pats karoliukų juostelėje išdėstymas.Mano akis rodo, kad vienoje apyrankės pusėje labiau sukoncentruoti didesni karoliukai.O kodėl ta koncentracija ne apyrankės centre, juk visada labiausiai matoma apyrankės centrinė dalis.
Aplamai, toks bendras įspūdis, kad apyrankės centras šone.(O gal buvo toks sumanymas?)
Spalvinė gama man labai patinka: žemės spalvos, pagardindos spanguolytėmis...
Labai šiltai ir elegantiškai atrodo.

Tai tiek detektyvinių pastebėjimų.Sėkmės visoms ir iki susitikimo sekančiose pamokėlėse.

[ Pir. Lapkričio 01, 2010 18:14 ]
DrAkOnIuKe rašo:
Ir dar,kodėl negalima naudoti super glue?

Todėl, kad sustingęs pasidaro baltas, sugadina medžiagą, akmenį, susidaro baltos apnašos.O sykį pabandžiau stiklą klijuoti, tai iš skaidraus tapo, kaip pienu apipiltas.

Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pir. Lapkričio 01, 2010 19:41    Rašyti temą: Atsakyti su citata

laimiuks rašo:
Todėl, kad sustingęs pasidaro baltas, sugadina medžiagą, akmenį, susidaro baltos apnašos.O sykį pabandžiau stiklą klijuoti, tai iš skaidraus tapo, kaip pienu apipiltas.

Man dar niekad taip nebuvo atsitikę, nes klijais tepu nedaug, o stiklo dar neteko klijuoti
Atgal į viršų
Dekolina
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pir. Lapkričio 01, 2010 21:49    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Bet pvz klijuojant kabošoną, nori nenori mažai tepti negali, turi padengti klijais visą pagrindą, kad kabošono kraštai ore nekabotų, va tada ir pasirodo visa super moment "grožybė".O ar bandei kada tepti ant sintetinės odos? Ji visai tinka panaudoti nugarėlių uždengimui.Tai va, užtepus super moment ant sintetinės odos, ji pasidaro tokia karšta, kad atrodo "verda"Ir kažkokia kieta, nelanksti tampa.
O su stiklu, tai sw akutes klijavau.Teko išmesti visą gaminį ir skubiai ieškoti naujų akučių...

Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Pir. Lapkričio 01, 2010 22:10    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Vienas iš "užklasinės veiklos" radinių
http://www.dia-box.ru/kursy-po-biseropleteniyu/master-klass-po-sutazhu/
man kaip "žaliuokei" labai naudingas pasirodęs.

DrAkOnIuKe
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pir. Lapkričio 01, 2010 22:49    Rašyti temą: Atsakyti su citata

laimiuks rašo:
O ar bandei kada tepti ant sintetinės odos?

Nebandžiau, tik su naturalia stora oda dirbu, turiu ir plonos, bet su ja dar nebandžau. O dėl klijų, tai neproblema, rytoj nupirksiu kitų.
Ačiū už paaiškinimą, nekartosiu jūsų klaidų

[ Pir. Lapkričio 01, 2010 21:03 ]
Štai ką radau http://www.korfiati.ru/?p=568
Atgal į viršų
r@s@
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Antr. Lapkričio 02, 2010 10:33    Rašyti temą: Atsakyti su citata

pastebejimas apyrankeje. kai kur antra juostele per laisva, prie karoliuku.matosi kad ji pasislenka.

www.rasosgalerija.lt
Atgal į viršų
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Antr. Lapkričio 02, 2010 12:48    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Dar šiek tiek radinių
http://www.trudodelie.ru/index.php?option=com_content&view=article&id=8:-q-q&catid=9:2010-07-27-20-45-33&Itemid=12

http://domosedki-shop.ru/articles84.html

r@s@
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Antr. Lapkričio 02, 2010 13:35    Rašyti temą: Atsakyti su citata

as ir radau informacijos .

http://biser.info/node/41607

http://www.rukodelnica.com/index.php/2010/10/sutazh/#more-240

http://biser.do.am/publ/1-1-0-9

www.rasosgalerija.lt
Atgal į viršų
Aiva
Konsultantė
Konsultantė

PranešimasParašytas: Antr. Lapkričio 02, 2010 14:49    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sveikos, mokinukės

Na, ką, blogoji papuošalo pusė.
Tikslių taisyklių kaip turėtų atrodyti dirbinio blogoji pusė nėra. Svarbu, kad darbas atrodytų išbaigtas ir tvarkingas iš abiejų savo pusių. Todėl parašysiu keliatą patarimų, kurių verta laikytis, norint, kad darbas atrodytų gerai.
Pirmiausia apie tai kaip darbas atrodys iš blogosios pusės, reikia pradėti galvoti nuo pat darbo pradžios. Kuo mažiau juostelės galų, didelių mazgelių, paliktų siūlelių ir nelygumų.
• Juostelės galai:
Kaip jau minėjau ankščiau, galus reikia patepti klijais ir iš karto juos plokščiai suspausti. T.y. priklijuoti prie pradėtos raityti detalės, kabašono, karoliuko ar pan. Taip pat juostelės galiukų pagalba galima iš karto palyginti galinę darbo pusę. Tarkim centrinis karoliukas yra ne su plokščia nugarėle, o apvalus iš visų pusių, tad blogojoje pusėje jis sudarys kauburėlį. Juosteles galima apklijuoti taip, kad galai ir karoliukas būtų viename lygyje ir nugarėlė toje vietoje bus lygi.
• Mazgeliai:
Mazgeliai turėtų būti kuo mažesni. Juos reikia taip pat sutepti lašeliu klijų. Ir vėlgi palyginti ir paploti, kad nugarėlė būtų kuo lygesnė. Be to, bus tikrai užtikrinta, kad mazgelis neatsiriš ar neišlįs pro juostelę. Mazgelius tepam klijais ne tik pradėję darbą, bet ir užtvirtindami jį prieš nukirpdami siūlą.
Siūleliai:
Visi likę siūleliai, jei tokių lieka, taip pat tepami klijais ir lyginami, paplojami.

Kai darbas baigtas, lieka užklijuoti pagrindą, kuris paslėps visus mazgelius ir pan. Tai gali būti veltinis, oda, medžiagėlė ar kas tik šaus į galvą, svarbiausia, kad pasirinktoji medžiaga būtų kiek įmanoma plonesnė. Vėl pasikartosiu, kad svarbiausia, jog darbas atrodytų tvarkingai. Jūs pačios prirašėte labai neblogų patarimų, kuriais ir aš pati naudojuosi. Taigi pirmiausia įsitikinam, kad mūsų klijuojamas paviršius kiek įmanoma yra lygus. Jei vistik nelygumų išvengti nepavyko, klijuojam gabalėlį poliesterio (kaip laimiuks rašė). O tada ant jo jau galutinį pasirinktos medžiagos gabalėlį. Jį galima apsiūti, kaip rodė laimiuks, apkirpti dantytomis žirklutėmis, kaip rašė Sarma, o galima ir nieko įpatingo nedaryti. Kartais užtenka tik idealiai lygiai iškirpti reikiamą detalę ir gražiai ją priklijuoti. Turit pačios spręsti kaip darbas atrodytų geriausiai.
*Jei kavojate segės blogąją pusę, tai svarbiausia detalė ta, kad užsegimas taip pat turėtų būti pakavotas, turėtų matytis tik užsegimo adatėlė ir kilpelė, kurios pagalba užsegame segę. Gražiai atrodo segė kai užklijuotas plotas užima, tik centrą, reiktų stengtis palikti kuo daugiau neužklijuoto ploto.
*Pakabuko blogajai pusei užtenka užklijuoti pasirinktos medžiagos lopinėlį, jį prieš tai apdailinus minėtais būdais. Taip pat stengiamės užklijuoti kuo mažesnį papuošalo plotą.
*Apyrankei galioja tas pats kaip ir pakabukui. Tačiau vėlgi atsižvelkit į aplinkybes. Mano įdėtos rudos apyrankės blogoji pusė užklijuota tik užbaigimo galai, kur ir užsegimas pritvirtintas. Per visą apyrankės ilgį yra keli siūlo mazgeliai, kuriuos paslėpiau iš rudos odos iškirpus mažus apskritimus. Atrodė labai žaismingai ir gražiai, beveik kaip ir priekinė pusė. Vėlgi, labai gerai apgalvokite kaip būtų galima idomiai ir gražiai sutvarkyti blogąją dirbinio pusę.
*Daugiausia „reikalų“ yra su auskarų blogaja puse. Nes vienintelė vieta kur nesimato blogoji pusė yra prie auskarų kištukų, o likusi kabanti dalis yra puikiai matoma, tad auskarų blogoji pusė turėtų būti itin gerai apgalvota. Pirmiausia turi būti kuo mažesnis klijuojamas plotas, kad blogoji pusė atrodytų kaip ir priekinė. Antra, reikėtų derinti klijuojamos medžiagos spalvą prie auskarų spalvos gamos. Trečia, jei auskarai neilgi, tai blogojoje pusėje, reikėtu vengti pasirinktos medžiagos apsiūvimo ar dar kokio dekoravimo. Reikūtų gražiai iškirpti ploną, reikiamos formos gabalėlį ir priklijuoti spaudžiant ir plojant jį, kad auskaras gautūsi kuo plonesnis. Jei vieta prie ausies bus per stora, auksarai „negulės“ taip kaip reikia. Viršutinė auskaro dalį pirmiausia darome ploną ir lygią, o tik paskui atkreipeme dėmesį į grožį. Na, o kabanti dalis, daroma visiškai atvirkščiai, čia svarbiausia – kad auskaras atrodytų gražiai.

Pastaba. Bandykite ieškoti medžiagų blogajai pusei su panašia spalvų gama, kaip ir geroji pusė. Taikykit tai ne tik auskaram, bet visiems savo papuošalams. Taip darbas atrodys dar gražiau, įdomiau ir šmaikščiau.

Truputis apie klijus. Aš pati naudoju „Moment“ ir „Jewel Bond“.
• „Moment“ klijai ypač tinkami auskarų kištukų (apie tai kalbėsim kai prieisim prie temos „Darysim auskarus“), odos klijavimui, segės užsegimui tvirtinti ir visiems kitiems darbams kur reikia tvirtumo ir patikimumo. Tik dirbant su šiais klijais reikia stebėti, kad jų nepatektų ant tų vietų, ant kurių nereikia, nes klijams išdžiuvus lieka geltonos dėmės.
• „Jewel Bond“ klijai gali atlikti tas pažias fižunkcijas kaip ir „Moment“, tačiau jie ne tokie patikimi klijuojant auskarų kištukus ar segės užsegimą. „Jewel Bond“ naudoju mazgiukų, kabašonų klijavimui. Jų privalumas, kad jie išlieka visiškai skaidrūs po išdžiūvimo, labai panašūs į PVA tik stipriau limpa. Tad manau tinkami ir PVA klijai, tik nežinau kaip dėl kabašono klijavimo, su PVA nebandžius.

• „Super glue“, kaip jau buvo paminėta, palieka bjaures baltas dėmes, jei užtiško ant kristalo, jį jau galima mest lauk. Be to jie tikrai suklijuos ne viską. Dar turi bjaurų kvapą ir yra toksiški.
Tai tik mano rekomendacijos, kiekviena pasirinkite kokie klijai geriausi jums.

Labai galia, kad blogąją pusę turiu nufotografavus vos kelių darbų. Negalvojau, kad prireiks .
Šios apyrankės visos nekavojau, nes nebuvo reikalo. Ji atrodė gražiai ir iš blogosios pusės. Užklijuotos tik būtinos vietos. Beja, oda yra visiškai juoda, nežinau kodėl fotoaparatas neatpažino šios spalvos . Klijuota blogąja odos puse į viršų, nes ji yra labai švelni, su pūkeliu ir labai maloni prie rankos.

Gaila nerandu šių auskarų blogosios pusės. Oda klijuota, tik segamojoje dalyje ir po viena mažą pilkos spalvos rutuliuka ties centru. Tiesą sakant visai nesimato, kad ten kas klijuota, atrodo, kad taip ir turi būti. Auskarus idėjau, nes bandysiu „knistis“ pc nuotraukose ir gal „atkasiu“ pasimetusią foto.

Šie auskarai prie ausies ir su vos kabančia dalim, tad juos klijavau visus. Odele parinkau pagal auskarų spalvas, manau taip tirkai gražiau, nei juoda oda. Grožio čia mažai, bet geriausia išeitis buvo būtent tokia.

Na, o su šiais, niekaip neišėjo mažai ploto klijuot. Juostelių raitymas toks, kad teko daug slėpti. Pasirinktas variantas toks:

Na, lyg ir viskas apie blogąją pusę. Laukiu jūsų komentarų ir klausimų. Gal dar ko nepaminėjau.

Beja, merginos, žinau, kad labai norite rimtai darbuotis, o ne tik „sausą“ teoriją skaityti. Tačiau be jų darbo gerai nepadarysime . Ir sutažo mokomės pirmą kartą šioje akademijoje, todėl jums atitenka toji dalia skaityti teoriją visą savaitę. Jei bus mokoma sutažo ir sekančioje akademijoje, naujos mokinukės to išvengs, na, o jūs deja ne

Ir užklasinė veikla net labai reomenduojama Bei šaunu, kad nesnaudžiat ir pamokėlių daug pridėjot
Atgal į viršų
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Antr. Lapkričio 02, 2010 16:26    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Įdėmiai perskaičiau teoriją, palaipsniui pradeda ryškėti reikalo esmė. Tad vakare kibsiu prie pakabuko blogosios pusės perdarymo.
Klausimai:
1. Kaip ir kokią geriau pritvirtinti kilputę pakabukui?
2. Grįžtu prie Aivos apyrankės blogosios pusės nuotraukos, ten, kur užklijuotos tik atskiros vietos.
Gal yra kokia paslaptis, kaip iškirpt tiksliai tokią detalę, kokios reikės? Nes čia juk ne paprastas stačiakampis ar apskritimas, bet ganėtinai įmantri forma
3. Šitas klausimas gal daugiau Laimiuks skirtas. Dėl sąvokos poliesteris. Ar turimas omeny sinteponas, ar tokia medžiaga, kuri lyg ir porėtas plastiko lakštas (tokią naudoja, klojant laminatą), ar audinys ar dar kažkas? Kaip painiai aš čia klausiu...

Dekolina
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Antr. Lapkričio 02, 2010 17:10    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sarma rašo:
kuri lyg ir porėtas plastiko lakštas (tokią naudoja, klojant laminatą), ar audinys

Va va, butent sitas variantas.Tik as turiu plonyte, storumo nepriduoda, o nelygumus slepia visai neblogai.Aisku, jei tie nelygumai nera tikrai dideli.Tada jau reiktu vel kazka galvoti.
Kazin, o jei taip kartoniuko nestoro ir nelabai kieto paklijavus

Konsultantė
Konsultantė

PranešimasParašytas: Antr. Lapkričio 02, 2010 20:04    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Na, su apyranke tai čia geras detektyvas gavosi , neakivaizdininkų klasėje ir gi daug spėlionių buvo
Jau neakivaidininkėms rašiau, kad pagrindinė klaida - juodo siūlo dygsniai. Teisingai pastebėjo laimiuks. Bei gerai pastebėjo r@s@, juostelės iš ties sintetinės ir pešiojosi. Neįpatingai daug, tačiau vaizdą gerokai pagadino. Ši apyrankė, mano pats pirmas sutažo darbas, todėl galėčiau kabintis be galo. Matau daug klaidų, vietomis netvarkingai susiūtus karoliukus, neteisingai padarytą užsegimo kilpelę ir pan.

Matau tik siuvimo žymes juostelėje, bet, ko gero, to neįmanoma išvengti.
To tikrai galima išvengti išvengti, svarbiausia, kad atitiktų siūlo spalva ir dygsnis būtų tiesiai į juostelės centrą. Tuo tarpu mano apyrankėje, ne tik, kad siūlo spalva netinkama, bet dar ir ne visur pataikyta į centrą.

Aplamai, toks bendras įspūdis, kad apyrankės centras šone.(O gal buvo toks sumanymas?)
Pastebėjimas labai geras. Ši apyrankė buvo siūta šiuo principu, nes rožytės segasi šone. Sveikintinas įžvalgumas.

Kai kur antra juostele per laisva, prie karoliuku.matosi kad ji pasislenka.
Ne, juostelė nebuvo perlaisva, tašiau pastebėjimas geras. Kad ir kaip bus juostelė įtempta, apvalus karoliukas vistiek sukinėsis aplink savo ašį. Kad to išvengti reikia jį užklijuoti blogojoje pusėje. Mano apyrankėje tas nebuvo padaryta.

kad vienam pakraštyje eina tamsi juostelė, o kitam šviesi
Raitant juostele tokiu būdu, kaip aš raičiau neįmanoma, kad visuose kraštuose būtų ta pati spalva. Žinoma, karpant juostelę tai pavyktų, tačiau liktų labai daug galų, be to, mano akim visai gerai žiūrisi taip susuktos juostelės

Na, tai su apyranke turbūt tiek

Dar jūsų klausimai:

Siuvant juosteles, per karoliuką veriam 2 kartus, o kaip ten kur nėra karoliukų? Čia jau užtektų po vieną kartą
Taip, ten kur nėra karoliuko antrą kartą grįžti per tą pačią vietą tikrai nereikia.

Kokiu tankumu derėtų dygsniuot juosteles?
Apibrėžimo kaip ir nėra. Reiktų žiūrėti siuvant, kaip žiūrisi juostelės ar ne perdau laisvumo, ar visos juostelės gražiai vienodai gula. Aš pati stengiuosi didelių atstumų nedaryti, taciau dygsniuko prie dygniuko ir gi nedygsniuoju.

Kaip ir kokią geriau pritvirtinti kilputę pakabukui?
reikia žiūrėti pagal patį pakabuką. Tavo įdėtame pakabuke kilpelė man gerai žiūrisi. Dar galima atskirai klipelės nedaryti. Papraščiausiai toje vietoje kur bus kabinamas pakabukas, palikti laisvos neprisiūtos sutažo juostelės, o baigus darba ant tos kilpelės kabinti metalinę detalę skirta pakabukui. Asmeniškai man gražiausia kai viskas yra iš sutažo ir kilpelė ir pats "siūlelis" ant kurio kabinamas pakabukas. Dar gražu pakabukų kabinimas ant žgutų, toks derinys labai tinkamas.
Šiam pakabukui dariau labai nemažą kilpelę, beja ir šiame darbe naudotos netinkamos juostelės:

Kazin, o jei taip kartoniuko nestoro ir nelabai kieto paklijavus
Tokia idėja ir man buvo į galvą šovus. Tačiau manau, kad nepavyktų išvengti nelygumų, kartoną reiktų spausti prie dirbinio nugarėlės ir jis išsiformuotų pagal jos nelygumus. Tačiau aš to nebandžiau, gal mano nuomonė klaidinga. Jei kuri pabandysite, parašykite kaip gavosi

[ Antr. Lapkričio 02, 2010 18:57 ]
Dar porą klausimų praleidau

Gal yra kokia paslaptis, kaip iškirpt tiksliai tokią detalę, kokios reikės?
Paslapties tikrai nėra. Gal merginos ką nors kitaip dar gali patarti. Aš pati viską kerpu "iš akies". T.y. apkerpu iš pradžių panašiai kaip reikės iš akies, o poto dedu odele prie nugarėlės ir po truputį dailinu kraštelius, kol gaunu tai ko reikia Beja, kerpu su labai aštriomis ir kokybiškomis žirklėmis. Tai labai svarbu. Be to palengvina patį darbą

kaip,dekoruojant drabužius, teisingai paslėpti juostelių galus
Deja, čia patarti negaliu. Nesu susidūrusi su drabužių dekoravimu ir tikrai nežinau kaip taisyklingai tą padaryti
Atgal į viršų
Rodyti pranešimus nuo ankstesnio:   

Pardoutuvių katalogas block

Pradėti naują temą   Ši tema uždaryta. Jūs negalite redaguoti pranešimų ar rašyti atsakymų    Pagrindinis puslapis -> Auksarankių akademija Visos datos yra GMT + 3 valandos
Puslapis 216

Pereiti į:  
Jūs negalite rašyti naujų pranešimų į šį forumą
Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite ištrinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite dalyvauti apklausose šiame forume

Copyright © 2006-2015 auksarankes.lt Visos teisės saugomos Lietuvos Respublikos įstatymų
Draudžiama be raštiško www.auksarankes.lt leidimo naudoti ir platinti šiame tinklalapyje esančią bet kokią grafinę bei tekstinę informaciją kitose interneto svetainėse bei žiniasklaidos priemonėse.