Knygrišystė. Gaminame knygeles patys
Pradėti naują temą   Ši tema uždaryta. Jūs negalite redaguoti pranešimų ar rašyti atsakymų    Pagrindinis puslapis -> Rankdarbiai iš popieriaus
Rodyti ankstesnę temą :: Rodyti sekančią temą  
Autorius Pranešimas
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

Prisijungė: 09 Lapkričio 2009
Pagyrimų: 6

Medaliai: 2 (Daugiau...)
1 vieta (Suma: 1) 2010 Gruodis (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Kv. Gegužės 12, 2011 21:12    Rašyti temą: Atsakyti su citata

triragis rašo:
dar pastebėjimai, dėl odos juostelių klijavimo ant atskirų lankų ar lapų, jei kas norės pabandyti. visų pirma su šiuo veiksmu mano akimis patyriau visišką fiasko, nes priklijuoti ją lygiais kraštais (lygia linija) beveik neįmanoma. juostelė pjauta peiliuku ir liniuote, buvo tiesiais kraštais, bet ji (kadangi oda tampri, beto skirtingose vietose nevienodo minkštumo ir tamprumo) jau betepant klijus deformuojasi, išsitampo, o lenkiant ir klijuojant tuo labiau.. .
.

Šiandien ir aš turėjau progos susipažint su šia odos savybe. Klijavau odos juosteles ryšiams. Į vidų dėjau medžiagos juostelę, odos kraštus užlenkiau iš abiejų pusių, suklijavau. Tikrai sunku ištaikyti, kad būtų lygu, o kadangi dar plonytę odą naudojau, tai išvis
Vistiek kažkas išėjo, dabar bandysim siuvimą

va, kai pridėdau prie normalaus kompiuterio tai įsitikinau, kad intarsija tikrai violetinė gražu

ai dar apie viršelį. Ar šio grožio viršelio vidinėj pusėj violetinis popierius?
Savo būsimam albumukui planuoju tą vietą užklijuot ne popierium, bet ant plono kartoniuko užklijuotu odos "dangteliu". Dabar pasiskaičiau apie tai, kas apsunkina viršelį ir sutrikau, nes oda abipus viršelio kaži ar nebus sunku gal geriau persiorientuot į popierinį variantą.

pepa žiūrėk kaip galvoju. Tu sakai lankas vieno lapu su užlenktu krašteliu, kuris bus kaip kompensacija. Bet galima imt 2 lapus užlenktais krašteliais ir juos sudėt į lanką taip, kad vieno užlanką žiūrėtų į vieną pusę, o kito į kitą. na taip- apatinio lapo užlanka bus viršuje, o į jo vidų dėtas kitas lapas, kurio užlanka atsiras tų lapų vidury... nu kaip nemoku paaiškint tada lankas bus 2 lapų ir tarp visų lapų atsiras po vieną kompensavimo juostelę.

Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
pepa
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 27 Rugsėjo 2009

Medaliai: 1 (Daugiau...)
2011 Birželis (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Kv. Gegužės 12, 2011 22:07    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sarma rašo:
nu kaip nemoku paaiškint

Tai du dar taip paaiškini kad aš suprantu ,bet vat kaip aš paaiškinu tai nieks nesupranta ...
Tame ir bėda,kad į mano protingą galvą atėjo mintis lankuose jokių kompensacijų nedėti.Tai ir kvaršinu visiems galvas su savo nerealiais sprendimais...Nu bet sako galvojimas lavina mąstymą,gal ir man pralavins.Judinu po truputį tą albumą,ir darbo eigoj sprendimų ieškot bandysiu.

triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 01 Sausio 1970
Pagyrimų: 1

Pati pačiausia (Suma: 1) 2011 Rugpjūtis (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Kv. Gegužės 12, 2011 23:36    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sarma rašo:

ai dar apie viršelį. Ar šio grožio viršelio vidinėj pusėj violetinis popierius?
Savo būsimam albumukui planuoju tą vietą užklijuot ne popierium, bet ant plono kartoniuko užklijuotu odos "dangteliu". Dabar pasiskaičiau apie tai, kas apsunkina viršelį ir sutrikau, nes oda abipus viršelio kaži ar nebus sunku gal geriau persiorientuot į popierinį variantą.

na pas jus ta lenkimo vieta vistiek pasislėps, nesimatys tas krašto nelygumas.

taip, jei galvojant apie svorį, tai vidinėj pusėj geriausia rinktis popierių, o nepalankiausia - oda, audinys turbūt per vidurį. bet užtat popierius paprasčiau, o oda prabangiau. čia šiuo atveju pas mane ant kartonėlio aptrauktas pamušalinis audinys (dažniausiai taip darau).

ir aš supratau, ką siūlote pepai, aš irgi apie tokį variantą galvojau, bet pamaniau, kad tokiu atveju būtų sunkiau lapus sugaudyti, tai daryčiau abu tuos užlenkimu atsuktus į vieną pusę.
Atgal į viršų
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Pen. Gegužės 13, 2011 20:33    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Labas kolegės
13 ir dar penktadienis tokią mat dieną pasirinkau siūti albumą ant ryšių. Pasidalinsiu įspūdžiais.
Kadangi siuvimo rėmas dar svajose, surenčiau laikiną konstrukciją iš kėdės, poros siaurų lentučių bei poros storų knygų. Visai neblogai kaip pradedančiajai Jei nekreiptume dėmesio į faktą, kad norint pažiūrėt kokie procesai vyksta lanko viduje, nuolat galva trenkdavausi į styrančias kėdės kojas. Bet prie visko priprantama
Ištempiau odos juostelių ryšius ir kibau į darbą
Apie pradžios keblumus nepasakosiu.
Einam prie esmės. Kadangi reikėjo išvengt kettle stitch, nes jis griautų visą harmoniją, apie kraštinius ryšius siūlą apsukdavau ir tada eidavau kitan lankan. Bet man nepatinka du dalykai: 1) ne taip gražiai atrodo siūlo eiga apie kraštinius ryšius, 2) įtariu, kad tie ryšiai bus kiek silpnesni nei viduriniai
Galvoju dar reikėtų paeksperimentuoti dedant kraštuose dvigubus ryšius. Tada tas apsukimas aštuoniuke manau bus tvirtesnis, o bendrą vaizdą sudvigubinti ryšiai gal mažiau gadins nei kettle

Kaip pirmu darbu nesu labai nenusivylusi. Tik galvoju, kodėl pradžiai taip užsimojau, gal reikėjo paprastą knygutę su ryšiais, kurie pasislėps po nugarėle. Bet ne- griebiau atviros nugarėlės projektą Kaip tame posakyje "jei vogt, tai milijoną"
Žiūrėsim kaip seksis viršelį intarsija papuošt. dar vieną naujovę išmėginsiu

triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Št. Gegužės 14, 2011 00:33    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sarma rašo:
apie kraštinius ryšius siūlą apsukdavau ir tada eidavau kitan lankan. Bet man nepatinka du dalykai: 1) ne taip gražiai atrodo siūlo eiga apie kraštinius ryšius, 2) įtariu, kad tie ryšiai bus kiek silpnesni nei viduriniai

o ryšiai virvelės ar juostelės?
manau kraštiniai nebus silpnesni nei viduriniai, jei ryšiai vienodi padaryti.
Atgal į viršų
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Št. Gegužės 14, 2011 08:56    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Ryšio virvučių plotis 3mm, tai mažiausia ką galėjau išgaut oda apklijuodama audinio juostelę. Siuvant siūlas išlindęs apsuka ryšį ir vėl lenda ton pačion skylėn.
Šįryt dar apžiūrėjau šviežiu žvilgsniu. Nagi tvirtumu skųstis negalima Kraštinių ryšių apsukimai siūlu nors man ir ne itin patinka, bet ant baltos odos baltas siūlas neišryškėja, tik iš arti matosi skirtumas.
bandysiu per savaitgalį užbaigt ir pasirodyt. Labai rūpi sužinot jūsų nuomonę

Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Sk. Gegužės 15, 2011 12:53    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Uuuufff, pagaliau baigta Nešu "į žmones" albumą "Linksmieji kalneliai"
pasirodau, pasipasakoju apie sėkmes nesėkmes ir matomus liapsusus, o jau tada lauksiu jūsų vertinimų. Jei darbą "užskaitysit" tuomet tai bus dovana jaunai panelei mokyklos baigimo proga (nors jaunimas nuotraukas laiko kompiuteriuose, bet gal nepabrokys
Šis tas iš pepos, šis tas iš triragio pasiskolinta (mokomaisiais tikslais).
Ryšiai odiniai ir gavosi neminkšti, nes oda triguba ir dar viduje audinio juostelė. Todėl dabar viršelis laikosi horizontaliai, nenukrenta nors išorinis bloko kraštas ir siauresnis. Nežinau ar tai brokas, bet kai bus suklijuotos fotografijos tai pastorės albumas ir turėtų būti gerai. vartosi lengvai

Siuvimas pasirodė tik lengvas pasivaikščiojimas palyginus su bandymu pirmą kartą gyvenime daryt intarsiją. Daug kur sudrebėjo ranka ir labai trūksta lygumo. Baisiausiai akis gadina linijos pabaiga ties didžiuoju burbulu Bet nebesiryžau taisyt idant dar labiau nepagadinčiau.
Ir turiu prašymą-
triragi, jei nesunku gal galėtumėte keliais sakinukais parašyt intarsijos darymo tvarką, kas po ko ir kaip? Nagi niekur neradau jokios informacijos, dariau kaip šovė į galvą

Bendras vaizdas

kad baltas viršelis nebūtų labai nuobodus ir kitoje pusėje padekoravau, neišvengdama kreivumo

Nugarėlės norėjau raudonos, todėl kiekvieną lanką (iš vieno lapo) apgaubiau raudono popieriaus kompensavimo juostele, taipogi jos yra lankų viduj, todėl galima fotografijas klijuot abiejose lapų pusėse.
Bet raudonos juostelės davė kitą rūpestį- kaip sulygiuoti, kad nebūtų margas bloko pakraštys. Vistiek paklaidų nepavyko išvengti, milimetro dalimis matosi žr.( pirmą foto)

ryšiai laiko tvirtai, tik viršuje kraštinis atrodo mažumėlę laisvesnis vos vos

ryšius viršelin įleidau gana nesunkiai, tik va- vidinėje pusėje, kad nebūtų baisių kalnų tai ir kaliau ir maigiau ir ko tik nedariau. Bepigu virvelė- išsklaidei siūlelius ir priklijavai, o čia
Labiausiai siutas paėmė kai reikėjo užklijuot viršelio vidinę pusę. Pasirodo, raudonas popierius baigėsi, likęs tik vienas nepilnas lapas. Teko lėkt parduotuvėn, tačiau gavau tik kitokio raudono atspalvio. Ši vieta mane labiausiai erzina.

popierių pirmiau klijavau prie kartonėlio, o tada tokiu dangteliu užklijavau viršelį. Braukiant delnu kalniukai juntami, bet žiūrint pernelyg neišryškėja.

O taip atrodo vidus

Albumo dydis 21x15cm.
Akvarelinis popierius, 20 lankų po vieną lapą. kompensavimo juostelės tvirtesnio nei akvarelinis popierius, nes pastarasis lenkimo vietoje ties nugarėle manau greičiau dėvėtųsi. dabar gi nugarėlė tapo ilgaamžiškesnė
Siūta sintetiniu siūlu, kadangi jis labai plonas, todėl naudojau dvigubą.

Gabiska
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 03 Sausio 2008

Medaliai: Nieko

PranešimasParašytas: Sk. Gegužės 15, 2011 16:02    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Nu nors užmušk nesuprantu kai jus tuos lapus po vieną susiūnat o noriu tokio tipo albumą pasidaryti jau seniai

Atgal į viršų
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Sk. Gegužės 15, 2011 16:51    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Gabiska, klausi apie triragio albumą? Anksčiau šioje temoje ji aiškino siuvimo principą, kai siuvami neperlenkti lapai. Ir nuotraukytės yra įdėtos, jei grįžtum per keletą ar keliolika puslapių atgal tikrai surasi.
mano albume lapai perlenkti, taigi sakau, kad lankas iš 1 lapo.
o siuvama ištempus ryšius siuvimo rėme (kurio neturiu, tad teko pasinaudot kėde
Štai kaip atrodė knygrišystės artelė įsikūrusi balkone

triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Sk. Gegužės 15, 2011 19:03    Rašyti temą: Atsakyti su citata

sarma, pirma pastabos, kad nepamirščiau.
ryšiai. na man iš pirmo žvilgsnio truputį norėtus jų platesnių per vieną mm. dėl tvirtumo. bent jau vizualiai atrodo, pačiupinėjus gal taip neatrodytų. nes šiaip dar reikia pagalvoti ir apie būsimų nuotraukų svorį, ir laiko poveikį. nors kai pamačiau formata, tai gal ir nebėda.
jei vienas ryšys laisvesnis tai kaltas nevienodas jų įtempimas tvirtinant prie viršelio (juk pirma siuvai, paskui tvirtinai viršelius? ar atvirkščiai?) jei knyga neužsiverčia irgi kaltas įtempimas (per didelis). ryšių tvirtinimą mano akimis nėra lengva gerai padaryt, paskaičuot/nutaikyt tuos įtempimus, o nuo to priklauso visa knygos ateitis. bet šiuo atveju prasitampys, bus normaliai. plius kaip sakai, nuotraukos susidės ir kaip tik bus toks storis.
įleidimui matyt kartone reikėjo griovelius gilesnius padaryt, kad priešlapyje niekas neiškiltų. jei baisu įpjauti kartoną kiaurai, reiktų naudoti storesnį. aš drožiu griovelius ir iš karto matuoju jam skirtą ryšį kiek sulenda, jei gylio mažoka drožiu toliau. na ir patį ryšį paploninti su peiliu. tik tie tvirtinami ryšių galiukai turėtų būti ne trumpesni nei kelių cm.
dėl popieriaus atspalvio nesutapimo, rrr, labai gaila, įsivaizduoju kaip erzina, tokia nesąmonė, dėl kurios pats esi nekaltas, o sugriauna visą vaizdą. deja, nieko nepadarysi.. net apsidrausti nuo to sunku.
intarsija. norėjau klaust kas ten vyksta prie rutulio ir linijos susitikimo vietos užtat apskritimai išpjauti puikiai (o gal čia dideliu skylamušiu?) intarsiją aš darau taip. tarkim pieštuku ar kalke ant aptraukto viršelio jau perkeltas piešinys, išpjaunam palei reikiamą liniją peiliuku kažkokią tai detalę, ją išimam (atklijuojam), (aišku, geriausia, kai traukiant ji neišsitampo, kartais atsilupa kartu su viršutiniu kartono sluoksniuku, bet čia reikia žiūrėti dėl odos storių derinimo, žaist atsargiai). tada tą išpjautą gabaliuką uždedu ant kitos odos, apipiešiu jo kontūrą markeriu, tada palei markerio liniją (tiksliau jo vidinę pusę, kad linija liktų truputį "už borto", atraižoje) iškerpu jį žirklėmis (tik geromis ir patogiomis). ir tada dedu į jam skirtą vietą, žiūriu ar visi krašteliai gražiai sueina. jei kažkur trūksta ir lieka tarpelis arba per daug ir stumia odą į kalnus, taisau/kerpu per naują kol tinka. ir tada klijuoju.
dar truputį dėl kompozicijos, kadangi techniniai uždaviniai iškelti ir įvykdyti labai dideli, tai estetiniam paieškojimui tikriausiai pritrūko dėmesio. manau buvo galima paieškoti dar išraiškingesnio išdėstymo. ypač tos linijos (tai mažytis niuansas) - jų išraiška abiejuose kietviršiuose pernelyg panaši, aš gal priekiniame viršelyje esančią liniją daryčiau labiau manieringesnę, labiau raitytą, įmantresnę, gal ilgesnę.. to linijos šokio grakštumo galima paieškoti eskizuojant, pvz nupieškit šimtą S raidžių, stengiantis daryti tai kuo laisviau ir įvairiau, pamatysit kas gaunas. bet čia subjektyvus pastebėjimas, į estetinius sprendimus nenorėčiau kištis, nes tai gana individualu
dabar vertinimas nu aš čia matau laaabai didelį žingsnį į priekį nuostabu, (jei ne tas mažytis intarsijos virpesys toj vietoj) ji žiūrisi tiesiog tobulai dievaži, perspjovėt mano lūkesčius. raudonos ir baltos santykis labai geros pusiausvyros, grakštus dekoras, viskas suderinta, vientisa, ir minimalu ir žaisminga. sveikinu
ai, o už ryšius ant kėdės apskritai medalis už drąsą ir išmonę

gabiska, pažadu, kai tik rasiu minutėlę, paruošiu atskirų (viengubų, nelankstytų) lapų siuvimo pamokėlę. manau ir kitiems bus aktualu.
Atgal į viršų
Gabiska
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 03 Sausio 2008

PranešimasParašytas: Sk. Gegužės 15, 2011 20:46    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Labai lauksiu

Atgal į viršų
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Sk. Gegužės 15, 2011 21:04    Rašyti temą: Atsakyti su citata

triragis rašo:
jei vienas ryšys laisvesnis tai kaltas nevienodas jų įtempimas tvirtinant prie viršelio (juk pirma siuvai, paskui tvirtinai viršelius? ar atvirkščiai?)

ačiū triragi , kad nepagailėjot brangaus laiko tokiai išsamiai kuklaus darbelio analizei. ačiū už taiklias pastabas bei patarimus, ir ačiū už medalį
Atsakant į pirmą klausimą- pirma siuvau, paskui tvirtinau viršelį. Jei neklystu, kažkur tarsi mačiau, kad pirma pritvirtinamas vienas viršelis, paskui siuvama ir tada tvirtinamas kitas. bet taip daryt nesiryžau, nes nebuvau garantuota ar gerai supratau tą metodą.
Citata:
intarsija. norėjau klaust kas ten vyksta prie rutulio ir linijos susitikimo vietos užtat apskritimai išpjauti puikiai (o gal čia dideliu skylamušiu?)

ten vyksta baisus dalykas. Teoriškai linija tiesiog turėjo įplaukt į rutulį ( tas pavyko kitam viršely), bet nuplaukė į dausas. jau rezgu planą kaip reikėtų tvarkyt šią vietą
Apskritimai odoje pjauti peiliu, o iš raudonos odos kirpti žirklėmis.
dekoro kuklumą nulėmė baimė patirt fiasko, nesiryžau daryt labai vingrių linijų. Apskritai, su piešimu man sunkokai sekasi, kopijuot pavyksta, o jau pačiai ką nors išgaut
Intarsijai daryt pasiruošiau piešinio kartoninius lekalus, dėjau ant viršelio ir pjoviau iškart ( nepamislinau, kad galima apibrėžt kontūrą ir tada pjaut). Išėmiau odą, bet ji labai pasitampanti buvo, tad raudonai odai naudojau tuos pačius lekalus. čia šiokia tokia saviveikla

Citata:
dar truputį dėl kompozicijos, kadangi techniniai uždaviniai iškelti ir įvykdyti labai dideli, tai estetiniam paieškojimui tikriausiai pritrūko dėmesio.

100 proc. sutinku. pačiai irgi būtų mieliau koks vingresnis motyvas. Bet kaip sakiau, sustabdė nepasitikėjimas. Apskritai, kompozicija man kietas riešutas. žinau, reikėtų pastudijuot teorijos, pasižiūrėt daugiau sektinų pavyzdžių.

Vistiek smagu, kad įveikiau, ką užsimojus. Kuo toliau, tuo labiau pagaunu kablį.
Aha, vakar dar skaičiau "užsienyje knygrišyste kaip hobiu užsiima tik turtingi žmonės". Merginos- mes milijonierės, valioooo

Dar prisiminiau, ko noriu klausti. Kokio maksimalaus platumo gali būti ryšys, kad siūlas išeitų ir vėl įeitų į tą pačią skylutę, apsukdamas ryšį. Nes kai ryšys- platesnė juostelė, tai jau būtų 2 skylės bet jos negali būt labai arti, kad neišplyštų gal geriau, norint didesnio tvirtumo naudot ne platesnius viengubus, o dvigubus, kad ir siauresnius ryšius?

labai įstrigo jūsų mintis apie odos naudojimą, kad iš pagarbos buvusiai gyvybei, negalim iš odos daryt menkaverčių trumpaamžių daiktų. Ji kuris laikas neduoda ramybės. Darydama šį albumą taipogi vis pagaudavau save begalvojant. tačiau, kadangi visos mano turimos odos iš second hand'ų, tai gal tai galima traktuot kaip recycling? oda jau atliko savo funkciją, ilgiau ar trumpiau buvo dėvėtas rūbas, o knygos viršelyje kaip antras gyvenimas
kadangi tai tik hobis, o gamybos plėtot tikrai neketinu, tai naujų odų net neieškau. kol mokausi tai tikrai bus tik recycling, o dar 7 mokymosi metai prieš akis

Kibirkstele
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 30 Birželio 2008
Pagyrimų: 2

PranešimasParašytas: Sk. Gegužės 15, 2011 21:33    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Oi, Sarma, kaip gražu Imk gėlę
O su milijonieriais tai mintis man patinka

Aš vėl techniniais klausimais.

Turiu išsiuvinėtą dizainą 10,5 cm x 13 cm. Knygą planuoju daryt 14,5 cm x 23 cm. Kaip komponuot tą paveikslėlį?

Gal taip?

Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pir. Gegužės 16, 2011 02:04    Rašyti temą: Atsakyti su citata

sarma, visi tie mano komentarai yra smulkmenos lyginant su visu darbu.

Sarma rašo:

Dar prisiminiau, ko noriu klausti. Kokio maksimalaus platumo gali būti ryšys, kad siūlas išeitų ir vėl įeitų į tą pačią skylutę, apsukdamas ryšį. Nes kai ryšys- platesnė juostelė, tai jau būtų 2 skylės bet jos negali būt labai arti, kad neišplyštų gal geriau, norint didesnio tvirtumo naudot ne platesnius viengubus, o dvigubus, kad ir siauresnius ryšius?

na šiaip skirstymas čia būtų kitoks, virvelė tai apvalus ryšys, juostelė tai plokščias ryšys, o kokio pločio ar skersmens nesvarbu. virvelei reikia vienos skylutės, o juostelė turi turėti dvi skylutes, antraip (t.y. jei skylutė viena) veržiant siūlą juostelė riečiasi (ar linkusi riestis) į tūtelę, žodžiu natūraliai paverčiama apvalia virvute. mat skiriasi siuvimas, juostelėse siūlas tik peržengia ir "prispaudžia" juostelę "prie žemės", o virvelėse siūlas apsiveja ir "smaugia" kilpoje. jei juostelės plotis lygus/apyligis jos storiui, tai kadangi kvadratas centriškumu artimas apskritimui tai teoriškai gaunas kaip virvelė. kaip supratau pas jus tas balansuoja ant ribos, irgi storis artimas pločiui, tai gerai.

pvz čia buvo siūta ant storos odinės juostelės kuri per vidurį įpjauta ir gavos kaip dvigubos virvelės ryšiai - siūlas įeina ir išeina pro vieną ir tą pačią skylutę (ji tiesiai tarp tų ryšių). veržiant ryšys niekur nesiriečia, nes stora oda. o aptraukus visa tai oda, atrodo (ir yra), kad ryšiai-juostelės. (nežinau ar aiškiai susakiau čia ).

blogiausiu atveju, bet kurią odos juostelę galima paversti virvute "suvejant" ir kietai pakočiojant ją į stalą, geriausia drėgną ir geriausia spaudžiant ne delnais, o su kokia nors lenta.

kibirkštėle, nedaryčiau viršutinės paraštės vienodos su šoninėm (ypač kai apačioj tiek vietos). t.y. manau tą stačiakampį reiktų vos vos nuleist žemiau.
Atgal į viršų
Kibirkstele
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pir. Gegužės 16, 2011 08:16    Rašyti temą: Atsakyti su citata

triragi, pabandysiu pastumdyti, dėkui.
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Antr. Gegužės 17, 2011 17:20    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sveikos mergaitės ,parsiradau ir aš...

Sarma rašo:
Nešu "į žmones" albumą "Linksmieji kalneliai"

Na tikrai buvo verta atnešt ,super Sarma .Puikus balto-raudono derinys,trykštantis energija .Paprastai tokiais atvejais prarandu kalbos dovaną .Kai pradės pult depresija,lėksiu į šitą puslapį,bus kaip vaistai .

Sarma rašo:
viršelis laikosi horizontaliai

Ir aš su tokia bėda buvau susidūrus,kol supratau,kad reikia pralaisvint ryšius,sunku gerai laisvumą nutaikyt .
Neskaitant visų sėkmių-nesėkmių,be kurių turbūt negimsta nei vienas albumas ar knyga visumoj darbas žavus .

Bet vistiek medalį duočiau(kad rankas turi ir taip aišku,bet ką pagaminsi) už šitą...
Sarma rašo:
Štai kaip atrodė knygrišystės artelė įsikūrusi balkone

Ot išradingumas,tiesiog sveikintinas
Apskritimai dekore buvo planuoti sekančiam darbui,matyt kažkur informacija nuteka,reiks pasidomėt ...

Na o mano albumas po visų eksperimentų laukia popieriaus papildymo,viskas paruošta,lieka susiūti ir užbaigti.Išbandžius ant juodraščio teko kai ką keist...Gal dar kas išlys siuvant,bet manau neturėtų .
Nu ir visai pamiršau pasidžiaugt,kad mes čia visos turtuolės pasirodo beesančios ,ainu sąskaitą dar kartą atidžiai peržiūrėsiu .

Kibirkstele irgi matau jau kažką gamina ...

Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Antr. Gegužės 17, 2011 20:44    Rašyti temą: Atsakyti su citata

triragis rašo:
pvz čia buvo siūta ant storos odinės juostelės kuri per vidurį įpjauta ir gavos kaip dvigubos virvelės ryšiai - siūlas įeina ir išeina pro vieną ir tą pačią skylutę (ji tiesiai tarp tų ryšių). veržiant ryšys niekur nesiriečia, nes stora oda. o aptraukus visa tai oda, atrodo (ir yra), kad ryšiai-juostelės.

labai įdomus variantas, reiktų išbandyt
Mintyse jau projektuoju naują knygą šį kartą noriu išbandyt štai tokį dalyką
http://www.flickr.com/photos/47645826@N08/4625499206
su išryškintais ryšiais (raised cords). Tik apvilkt ištisiniu odos gabalu dar nerizikuosiu, manau, kad su mano įgūdžiais užteks pirmiau oda apklijuot nugarėlę, o viršeliams imsiu atskirus odos, o gal audinio gabalus. žodžiu vietoj vieno ištisinio odos gabalo imsiu 3. Būtų panašu kaip jau rodyto atnaujinto žodyno atvejis.
Bet jei su vienu gabalu tai atrodo daro taip- abipus nugarėlės odoje padaro įpjovas, odą nugarėlės viršuje ir apačioje užlenkia vidun, apklijuoja nugarėlę, tada suspaudžia knygą ir apriša virvutėm, kad įsispaustų ryšiai, palaiko kažkiek. Tada jau apklijuoja viršelį... ar teisingai supratau?
Tikriausiai darant iškeltus ryšius reikia ir nugarėlę apvalint, nes kiek žiūrėjau, apvalintos. Čia gal tokia jau tradicija, kurios nederėtų pažeist. Ir manau, kad tokia knyga ir storesnė turės būt, nes ant siauros nugarėlės tokie ryšiai žiūrėsis labai neproporcingai

[ Antr. Gegužės 17, 2011 20:50 ]
pepa rašo:

Apskritimai dekore buvo planuoti sekančiam darbui,matyt kažkur informacija nuteka,reiks pasidomėt ...

...

labas pepa, ačiū už pagyras
dabar tavo eilė rodytis, ką būsi nuveikus
Aha, informacija sklinda kažkokiu antgamtiniu būdu Gal ir tu intasiją planuoji? Žinok, įdomus dalykas. Kitai knygai vėl reiks pabandyt, gal ranka mažiau drebės nei pirmą kartą

pepa
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Antr. Gegužės 17, 2011 21:58    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sarma rašo:
dabar tavo eilė rodytis, ką būsi nuveikus

Jau būtų užbaigtas,bet laiko stygius neduoda rankos pridėt,o jei negaliu susikaupt,tai jau ne darbas.Kelionė ant nosies ir šiaip visokių reikalų kalnai ...
Sarma rašo:
Gal ir tu intasiją planuoji?

Nea,aš kitokį variantą planavau su apskritimais ,net sugebėjau pasipaišyt kad nepamirščiau ,tik nežinau kada atsiras galimybė idėjos įgyvendinimui ...
Sutinku kad intarsija įdomus dalykas,man visos naujoves patinka bandyti.Su laiku tikrai išbandysiu .

triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Tr. Gegužės 18, 2011 04:11    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sarma rašo:

labai įdomus variantas, reiktų išbandyt
Mintyse jau projektuoju naują knygą šį kartą noriu išbandyt štai tokį dalyką
su išryškintais ryšiais (raised cords). Tik apvilkt ištisiniu odos gabalu dar nerizikuosiu, manau, kad su mano įgūdžiais užteks pirmiau oda apklijuot nugarėlę, o viršeliams imsiu atskirus odos, o gal audinio gabalus. žodžiu vietoj vieno ištisinio odos gabalo imsiu 3. Būtų panašu kaip jau rodyto atnaujinto žodyno atvejis.
Bet jei su vienu gabalu tai atrodo daro taip- abipus nugarėlės odoje padaro įpjovas, odą nugarėlės viršuje ir apačioje užlenkia vidun, apklijuoja nugarėlę, tada suspaudžia knygą ir apriša virvutėm, kad įsispaustų ryšiai, palaiko kažkiek. Tada jau apklijuoja viršelį... ar teisingai supratau?

viskas taip, tik aš be įpjovų apsieinu. nežinau kaip jūs visa kita darysit (viršelių tvirtinimą, priešlapius, šarnyrą). pas mane krašteliui užsilenkti niekas netrukdo, tarp nugareles ir viršelio kartono jokio sujungimo nera tik ryšiai, (priešlapius dedu pabaigoje), tai vat i tą tarpą, tas odos kraštelis gražiai įleidžiamas steku ar kaulu. ir priešlapius tokiam įrišime kiek kitaip darau, su odiniu šarnyru viduje, nors ten būna ir kitu variantų. ir tada jau ne tik nugarėlė lenkta, bet ir "peteliai" (atlenkti valcai) būtini. nelabai ir įsivaizduoju kaip be jų gautusi, šiaip įdomu būtų pažiūrėt. pilnas šitas būdas vienas iš sunkiausių.

dabar žadėtoji pamoka. ui daug rašysiu, nelengvas šitas būdas, painus, bet vertas dėmesio, nes ne tik patogus, funkcionalus, bet ir tvirtas, na standus toks, lapai nekliba visai, turint omeny, kad laikosi ant siūlų.
jei norit gražios pynutės nieko nesupainiokit, jei pynutė nesigaus, tai kažkur netaip nužygiuota, o jei pynutė netolygi, tai nevienodai įtempta. kaip ir visuose koptiškuose įrišimuose pradžia ir pabaiga (t.y. viršelių tvirtinimas) sunkiausia. šiam siuvimui (kaip ir kitiems koptiškiems siuvimo būdams) keith smith knygoje siūloma dar po kelis viršelių tvirtinimo variantus, tad čia tik vienas jų.
tuo pačiu šitam eskiziniam darbelyje nutariau nušauti ir kitą zuikį, išbandyti balto lininio siūlo dažymą. pasiteisino (dažiau anilino dažais vilnai), dabar galėsiu kokią tik noriu spalvą turėti
skaityti ir žiūrėti (gilintis) verta tik jau pasiruošus siūti. kol neišbandysit gyvai, galit nieko nesuprasti.

taigi, kad būtų aiškiau ir ryškiau ėmiau žalią ir raudoną siūlą (kaip siūlą paskaičiuoti - gaunas maždaug 5cm vienam lapui, plius po 10cm viršeliams (10*2), plius rezervui šiek tiek, kad nepritruktų). vienas siūlas - du galai, tai dvi adatos, tai dvi pynutės. šiuo atveju (priklauso nuo formato) du siūlai, keturios adatos, keturios skylutės lape (albume buvo aštuonios adatos, šešiolika skylučių). imat vienodų, lygiai supjautų viengubų lapų krūvele, pasižymit ir su yla subadot juose skylutės (geriausia durti lygiai sudėjus per visus lapus iškarto, kad vienodai būtų), maždaug vieno cm atstumu nuo krašto, ir norimu atstumu viena nuo kitos (tokiu tankumu ir bus pynutės). tada dalinate siūlą į dvi lygias dalis (kad visi galai vienodo ilgio būtų), galuose užveriat adatas ir veriat į pirmo lapo (t.y.viršelio) skylutes iš vidinės viršelio pusės. kad būtų taip (siūlo vidurys papuola tarp tų dviejų skylučių):

tada imate antrą lapą (kad atskirt nuo "viršelių", lapams ėmiau kitokį popierių, bet nelabai matos tas skirtumas), į atitinkamas jo skylutes veriate adatas būtinai ir visada iš viršaus, o išlenda jos būtinai ir visada vidinėj pynučių pusėj, t.y. į tarpą tarp dviejų to paties siūlo pynučių, nežinau kaip dar pasakyt:

įveržiam (tik atsargiai su popieriaus įplėšimais, čia veržimas neturi tokios apsaugos kaip siūnant lankus teisinga rankos padėtis. tad įtempinėkite lėtai, jausdami ir stebėdami popierių).

tada adata vėl grįžta į viršelį, dabar jau veriam iš išorinės viršelio pusės į vidų:
(čia išorė)

(o čia jau viduje)

tada tos adatos per tarpą tarp lapų lenda lauk į nugarėlės išorę, vėl adata eina būtinai tik vidinėj pynučių pusėj (t.y. į tarpą tarp jų, tikiuosi aišku, nes kitaip nesigaus).
(čia viduj)

(o čia išorėj, užvertus knyga)

įtempiam. (gaunas, kad viršelį siūlas užkabina du kartus, kai lapus po vieną kartą.)
tada imam trečią lapą, ir vėl veriam adatas į skylutes, vėl iš viršaus, ir vėl išlendame adatomis į vidinę pynučių pusę.

toliau, žengiam truputį atgal ir veriam adatas į tarpą tarp pirmo ir antro lapo, adatos įeina į knygos vidų iš išorinės pynučių pusės (kaip rodo žalias siūlas), ir vėl išeina atgal į išorę jau iš vidinės pynučių pusės (kaip rodo raudonas siūlas):

tuo būdu padarėm kilpele - apvyniojom ir tuo dar labiau sutvirtinom lapus jungiantį siūlą. o tos kilpelės formuoja dailią pynutę.
atsargiai užveržiam (tempdami į viršų, lubų kryptimi).
vėl imam naują lapą, veriam adatas į viršaus, vėl būtinai į vidinę pynučių pusę.

tada vėl kilpelė - šį kart į tarpą tarp antro ir trečio lapo, vėl kaip ir pirmai, adatos įeina išorinėj pynučių pusėj, išeina vidinėj pynučių pusėj.

užveržiam.
ir taip šitą (lapo užkabinimą iš viršaus ir kilpelę aplinkui) kartojam tiek kartų, kiek yra lapų.

na ir užbaigiant imam paskutinį lapą (t.y. antrajį viršelį), tik dabar jau veriam į jį adatas iš apačios į viršų:

tada darom kilpelę - veriam tarp lapų, t.y. tarp priešpaskutinio ir priešpriešpaskutinio lapo (tarp antro ir trečio skaičiuojant su viršeliu nuo viršaus), kaip visada, įeinam knygos vidun iš išorinės pynučių pusės, išeinam lauk jau iš vidinės pynučių pusės:

tada vėl einam į viršelį, veriam iš viršaus (išorės) į vidų:

ten adatos vidinėj pynučių pusėj vėl neria lauk (kaip rodo raudonas siūlas), ir sugrįžta vėl į knygos vidų per kitą pusę - išorinėj pynučių pusėj (kaip rodo žalias siūlas), taip padarydamas dar vieną kilpelę aplinkui.

ir galop viduje esantys siūlo galai:

surišami kartu tvirtu mazgu:

psio. lauksiu darbų. tikiuosi bus viskas aišku , kai kas nors pabandys ir viskas gausis, tada aš lengviau atsikvėpsiu
Atgal į viršų
Levanda
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Tr. Gegužės 18, 2011 13:43    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sveiki, nuosabios knygelės su pelėdom. Ar gaminat užsakymams.
Labai norėčiau tokios
Atgal į viršų
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Tr. Gegužės 18, 2011 21:53    Rašyti temą: Atsakyti su citata

triragis rašo:

tada jau ne tik nugarėlė lenkta, bet ir "peteliai" (atlenkti valcai) būtini. nelabai ir įsivaizduoju kaip be jų gautusi, šiaip įdomu būtų pažiūrėt. pilnas šitas būdas vienas iš sunkiausių.

Kaip vis sugebu ant sunkiausių būdų užtaikyt ale kad jie patys įdomiausi Spaustuvai taipogi dar tik svajose tai petelių niekaip nepadarysiu, o nugarėlės apvalinimui knygai suspaust jau kaip ir sumintijau savadarbę konstrukciją. Bus matyt kas gausis

Ačiū triragi už pamokėlę. Išties titaniškas darbas padarytas- tiek fotkių ir komentarų. Kad painu tai tikrai, teks atsispausdint viską (labai nemėgstu iš kompo skaityti) ir studijuoti.
Citata:
lauksiu darbų. tikiuosi bus viskas aišku , kai kas nors pabandys ir viskas gausis, tada aš lengviau atsikvėpsiu

teks bandyt juk negalim leist kad liktumėt nežinioje.
Kokio storio g/m2 popierių šio įrišimo lapams geriau naudot?

Meno mūzą šiandien aplankiau, užsipirkau kartono ir priprašiau moteriškių, kad kaulą man paliktų, nes žada gaut. Ot tada tai užvirs darbas

[ Tr. Gegužės 18, 2011 22:00 ]
Levanda rašo:
Sveiki, nuosabios knygelės su pelėdom. Ar gaminat užsakymams.
Labai norėčiau tokios

šių grožių autorė kažkur prašapo, temon nebeužsuka. Matyt iki ausų panirus į knygas.
Bet gal išdrįskit pati pabandyt sumeistraut knygutę, pamatysit koks tai smagus ir įtraukiantis užsiėmimas

triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Kv. Gegužės 19, 2011 00:19    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sarma rašo:

Kokio storio g/m2 popierių šio įrišimo lapams geriau naudot?

jo, nepaminėjau, storis mažiausiai 250g (nu plonesnį jau ir lankstyti galima), optimaliausias 300-400g, o didžiausias neribojamas, nors ir durų kolekciją gali surišt, tik virvę atitaikius. manau, kuo didesnis formatas tuo storesnio reiktų, bet tada lapų daug netilps, pati knyga stora tampa. žodžiu pagal situaciją.

o ką, meno mūzoj nėra kauliukų?
Atgal į viršų
Kibirkstele
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Kv. Gegužės 19, 2011 11:19    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sveikos...
Atnešu naują knygelę...
Naujovė ta, kad pati dariau kaptalus.
Minusėliai - nugarėlė per siaura, to pasekoje, nelabai kaip pavyko šarnyrai ir kaptalai gal per dideli?
Didžiausias minusas man bloko apipjovimas. Neišeina man jis niekaip... Ar nekoks peilis, ar technika... Pasidalinkit kaip darot jūs?
Su kampukais jau daug maž susitvarkau.
Dydis 14,5 x 23 cm, 5 lankai po 10 lapų...

Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Kv. Gegužės 19, 2011 12:22    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Kibirkstele rašo:
Sveikos...
Atnešu naują knygelę...
Naujovė ta, kad pati dariau kaptalus.
Minusėliai - nugarėlė per siaura, to pasekoje, nelabai kaip pavyko šarnyrai ir kaptalai gal per dideli?
Didžiausias minusas man bloko apipjovimas. Neišeina man jis niekaip... Ar nekoks peilis, ar technika... Pasidalinkit kaip darot jūs?
]

kaptalai gal kiek didoki, nors internete mačiau, kad ir tokius daro, su užlenktais krašteliais. galvoju ar čia iš nežinojimo, ar čia taip daro kažkas dėl tvirtumo.
nugarėlė man ne atrodo per siaura juk ji matuojama pagal bloką (be viršelių), tai nuotraukoj regis normaliai. padarykit dvigubai storesnę knygą, bus lengviau su tom nugarėlėm plius svariau, aiškiau ir gražiau.
labai labai gražus viršelis bene gražiausias iš visų jūsų darbų. čia pirma siuvinėjat, tada klijuojat? klijuota per visą plotą? ir kampukai tikrai super.
dėl lapų lygumo. o kas nelygiai, pati pjovimo linija? nepavyksta tikslumas? ar tiesiog visi lapai kai sudėti būna nevienodi? pjaustant po viena lapą ar net lanką, niekada visi vienodai lygiai nebus. žinau kur galima apipjaut su giljotina, bet aš tai plėšau (ir gražu, ir rodo, kad tai rankų darbas ), tam irgi reikia tikslumo (matuojant ir dedant liniuote), bet vėliau visi likę mikro netikslumai pasislepia "pūkeliuose". kartais plėšau pasidėjus ne po vieną, o po du,tris lapus iškarto. bet tada tikslumas kenčia. reik stebėt dar labiau kur kaip ką dedi. dar prieš dedant į lankus lapus kaip kortas pamaišau tarpusavy, visuma susivienodina šiek tiek. o dedant į lankus tuos mikro netikslumus irgi išnaudoju - sudedu lanką ir pagal lapo išsikišimo ilgį priekyje dar padėlioju - ilgesnius dedu į lanko išorę, trumpesnius į vidų, tada lanko priekis apylygis būna, išvengiam to išsikišimo viduryje. va kiek gudrybių su spaustuvu irgi būtų daugiau galimybių. bet storus lapus tai kartais pjaustau, jei nedaug, o albumams lapus jau su giljotina paprašau nurėžt.
Atgal į viršų
Kibirkstele
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Kv. Gegužės 19, 2011 16:57    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Triragi, ačiū už komentarus.

*Kaptalai. Kaptalai atrodė tinkamo ilgio pagal bloką, bet priklijavus prie viršelio kažkiek persikreipė...
*Nugarėlė. Tai va, kad pamatavau bloką, ir išpjoviau nugarėlę, bet klijuojant kažkaip nebetaip gerai atrodo. Nors matavimai šį kartą daug maž tikslūs buvo.
*Viršelis. Pirmiausia siuvinėju, tada klijuoju prie viršelio (o gal kietviršio, kaip jūs vadinat). Klijuota per visą plotą kažkada paklijavau ne visur, tai labai nemaloniai atrodo ir liečiasi/vartosi. Ta senesnė knyga su antpirščiais turėjo tokį trūkumą.
*Lapai. Kaip darau aš. Išpjaunu lapus vienodo dydžio, sulankstau ir sudėlioju į lankus. Po to susiuvu į bloką (šiuo atveju siuvau su juostelėmis). Tada turiu tokį vaizdelį:
---- Viršelis
> lankas
> lankas
> lankas
---- Viršelis
Kai pradedu juos lyginti, tada prasideda problemos. Kai knyga stora, vienu kartu nenupjausi. O po kelis lapus, tai ir nukreivoju tragiškai...
Yra mintis pjaustant lapus kiekvieną lapą milimetru mažinti, tada sudėjus į lankus būtų kažkiek lygiau?
Dabar tik guodžiuosi mintimi, kad tai rankų darbo ir lygus visai niekada nebus
Išvada - man riekia spaustuvo, gal kažkiek palengvintų darbą.
Kodėl nebarėt už šarnyrus?

Pardoutuvių katalogas block

Pradėti naują temą   Ši tema uždaryta. Jūs negalite redaguoti pranešimų ar rašyti atsakymų    Pagrindinis puslapis -> Rankdarbiai iš popieriaus Visos datos yra GMT + 3 valandos
Puslapis 4650

Pereiti į:  
Jūs negalite rašyti naujų pranešimų į šį forumą
Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite ištrinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite dalyvauti apklausose šiame forume

Copyright © 2006-2015 auksarankes.lt Visos teisės saugomos Lietuvos Respublikos įstatymų
Draudžiama be raštiško www.auksarankes.lt leidimo naudoti ir platinti šiame tinklalapyje esančią bet kokią grafinę bei tekstinę informaciją kitose interneto svetainėse bei žiniasklaidos priemonėse.