Knygrišystė. Gaminame knygeles patys
Pradėti naują temą   Ši tema uždaryta. Jūs negalite redaguoti pranešimų ar rašyti atsakymų    Pagrindinis puslapis -> Rankdarbiai iš popieriaus
Rodyti ankstesnę temą :: Rodyti sekančią temą  
Autorius Pranešimas
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

Prisijungė: 09 Lapkričio 2009
Pagyrimų: 6

Medaliai: 2 (Daugiau...)
2010 Gruodis (Suma: 1) 1 vieta (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Antr. Gegužės 24, 2011 09:21    Rašyti temą: Atsakyti su citata

triragis rašo:

nu kaip tik ant dienų dar norėjau rašyt, kad yra dar viena gera knyga, kuri prieinama lietuvoje (ir jau ne vieneri metai beje.. ) pirkau ją užsimerkus tai nė kainos nepamenu,

Matyt teks iškratyt taupyklę, surinkt arti 100 lt ir įsigyt

Citata:
nepamenu, o spaustuvą turite? jei ne, tai geriau daryti tikruosius.

Rimto neturiu, o laikiną konstrukciją planuoju suręsti. Tikrai darysiu tikruosius ryšius, jie mane labiau vilioja
Ir darbo eigą būtinai pafotkinsiu, kad būtų galima matyt visus liapsusus ir jei įmanoma, pakoreguot.

Citata:
nuorodas pažiūrėjau. dar matau ten daro gilzę, turiu pažymėti, nes turbūt neatkreipėte dėmesio, t.y. ant nugarėlės ten ne šiaip craftpopieriaus juostelė, o iš platesnės juostos formuojama tūbelė, kad gautusi tuščioji nugarėlė (antraip netikrieji ryšiai atšoks belankstant).

aha, tikrai Dabar ir pati dar atidžiau peržvelgiau ir perskaičiau. Mano anglų kalba toli gražu ne tobula, kartais tenka daug ką iš konteksto bandyt suvokti, o kai pavargstu beskaitydama, ima ir praslįsta pro akis svarbūs dalykai.
Šiandien baigsiu lankstyt lapus būsimam "šedevrui". Neploną sumaniau

Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 01 Sausio 1970
Pagyrimų: 1

2011 Rugpjūtis (Suma: 1) Pati pačiausia (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Antr. Gegužės 24, 2011 09:33    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sarma rašo:

aha, tikrai Dabar ir pati dar atidžiau peržvelgiau ir perskaičiau. Mano anglų kalba toli gražu ne tobula, kartais tenka daug ką iš konteksto bandyt suvokti, o kai pavargstu beskaitydama, ima ir praslįsta pro akis svarbūs dalykai.
Šiandien baigsiu lankstyt lapus būsimam "šedevrui". Neploną sumaniau

gilzei išsikerpama juostelė, tris kartus platesnė už bloko nugarėlę, tada per jos vidurį klijuojama prie bloko, o kraštai užlenkiami ir suklijuojami tarpusavyje taip, kad nepriliptų prie viduriniosios dalies, bože turbūt vietoj paaiškinimo dar labiau supainiosiu jei bus neaišku pasakykit, bandysiu paveiksliuko paieškot. jei popierius plonas ar šiaip kas, būna sulanksto ir daugiau sluoksnių (t.y. jei juostelė platesnė už nugarėlę ne 3 kart, o 4 ar 5 kartus). žodžiu atvertus knygą, nugarėlėje turi būti tarpas (nu kur sukišdavom tušinukus ar pirštus ). teko daryt gilzę kelis kartus, bet sunkiai dar ji man gaunas.

ir nuimkit laiką, kad matytus kiek užims tokios knygos darymas
Atgal į viršų
triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Tr. Gegužės 25, 2011 11:24    Rašyti temą: Atsakyti su citata

nu pasigirsiu, nes tik čia mano džiaugsmą galės suprasti , gavau vakar dovanų šimtą kartų savo išliaupsintą keith smith penkiatomį ten tiek visko, kad nemažai dalykų neesu mačiusi net pavyzdžiuose internete, o kad viską išbandyti kas ten yra, prireiktų nemažiau penkerių metų . ir dar gavau knygelę apie kaptalus, pamokėlės keturiolikos skirtingų kaptalų rūšių (dabar žinosiu ir koks iš kur kilęs ir kaip vadinas). žodžiu dabar jaučiuosi žiauriai turtinga ir esu išsišiepus iki ausų

apie mokomąsias knygas pastebėjau tokį dalyką, kuo paprastesnis leidimas (standartinis formatas, prastesnė popieriaus kokybė, minkšti viršeliai, nespalvotos iliustracijos, ne pati aukščiausia poligrafijos kokybė, smulkus šriftas) tuo vertingesnė, profesionalesnė informacija ten glūdi. o kai tik knygoje daug didelių spalvotų iliustracijų, mažai teksto, o ir tas didelėmis raidėmis, tai būna viso labo tik elementorius.
Atgal į viršų
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Tr. Gegužės 25, 2011 13:11    Rašyti temą: Atsakyti su citata

vajetum, va čia tai dovana čia tai vertybė galiu tik bandyt įsivaizduot koks džiaugsmas turėt šitokius lobius
Regis ne Kalėdos, o va- šitokios dovanos dalinamos Labai smagu, džiaugiuosi ir aš, nes žinau, kad bus naujų įkvepiančių darbų, o tai reiškia, kad ir mes čia galėsime ne tik akis pažibinti į juos, bet ir sužinosim visokių gerų dalykų ir knygrišystės paslapčių.
Neslėpsiu, net pavydu mažumėlę, norėtųsi jei ne turėt, tai bent pavartyt tokias knygas
pati vis dar neapsisprendžiu- verta daryt didesnes investicijas į knygrišystę ar ne Žinau, kad duonos iš šito amato nevalgysiu. Nes matyt gyvenimo neužteks tobulai perprasti šį reikalą, nes mano supratimu tik tada jau galima dirbinius įkainoti pinigine išraiška. Tai yra ir liks tik hobis. Antra vertus, kad hobis tikrai teiktų džiaugsmą, kad rezultatai gautųsi bent jau pakenčiami, investicijos neišvengiamos. Tai ir blaškausi kaip tas Buridano asilas tarp dviejų šieno kupetų

Bet turiu naujieną ir aš-
albumo, rišto ant odinių juostelių, viršelis iš horizontalios padėties nusileido išvada- oda per gerą savaitę prasitempė. Savaime, net nevartant, nes visą laiką gulėjo padėtas lentynoje. Viliuosi, kad bent daugiau labai nesitemps

Šiandien bandysiu siūti lapus žadėtai knygai. Suruošiau 24 lankus po 3 lapus. Teks vėl konstruot siuvimo rėmą, ir nepamiršt laiką skaičiuot

triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Tr. Gegužės 25, 2011 15:24    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sarma rašo:

pati vis dar neapsisprendžiu- verta daryt didesnes investicijas į knygrišystę ar ne

Bet turiu naujieną ir aš-
albumo, rišto ant odinių juostelių, viršelis iš horizontalios padėties nusileido išvada- oda per gerą savaitę prasitempė. :

dėl investicijų, net ir perpratus visą amatą pilnai pragyventi iš to lietuvoje neįmanoma. taigi, ar verta investuoti priklauso tik nuo asmeninio poreikio ir teikiamo malonumo kiekio. ar verta investuoti pvz į brangią žvejybos įrangą, jei pigiau žuvį nusipirkti, betgi dėl malonumo šimtai vyrų taip ir daro
o geras knygas pirkti verta, gal net labiau negu įrankius, na bent jau man taip atrodo, informacija didelė vertybė, juolab, kad čia sunkiai prieinama (nu gal čia ir mano nesveikas pamišimas dėl knygų veikia, nebūtina lygiuotis kartais tiesiog negaliu nusiraminti kol neįsigyju norimos knygos, pvz visiškai nevalingai kaupiasi (oi nepigūs) vilniaus senosios fotografijos albumai .). o mano knygų apie knygrišystę kolekcija vistiek kažkada atiteks lietuvai - paliksiu testamentu kuriai nors bibliotekai.

o kad oda prasitampys taip ir sakiau . ji prisitaiko pagal aplinkybes, pasiduoda ilgalaikiams tempimo/stūmimo/veržimo/spaudimo poveikiams, (tas pats batų modelis skirtingų žmonių sunešiotas įgaus skirtingą formą ). todėl tą odos savybę reikia visada turėt omeny, numatyt į priekį - geriau tegu per standžiai būna, negu per daug palaida.
Atgal į viršų
Kibirkstele
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 30 Birželio 2008
Pagyrimų: 2

Medaliai: Nieko

PranešimasParašytas: Kv. Gegužės 26, 2011 09:18    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Triragi, sveikinu gavus tokių dovanų
Aš irgi užsirašysiu į planus ir taupysiu.

Sarma, va dėl investavimo man irgi kyla klausimų, bet jei yra galimybė, kodėl ne? Man tai patinka ir noriu tai daryti. O grįžtamojo ryšio (šiuo atveju piniginio) beveik nesitikiu.

Beje, man priminė tokį įrankį - steką. Jis turbūt būtinas knygrišystėje, kaip lankstytuvas ar spaustuvas?

Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Kv. Gegužės 26, 2011 11:18    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Kibirkstele rašo:

Beje, man priminė tokį įrankį - steką. Jis turbūt būtinas knygrišystėje, kaip lankstytuvas ar spaustuvas?

aha, reikalingas, visokiem smulkesniem veiksmam, užkišt ką nors, pastumt, paspaust, nes jis siauresnis už lankstytuvą. bet čia daugiau su odos apdorojimu gal. kartais tinka ir yla, bet ji drąsko, gali pradurt, stekas bukesnis ir turi du skirtingos formos galus.
Atgal į viršų
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Pen. Gegužės 27, 2011 12:16    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Mano knyga jau susiūta oho kaip tvirtai susisiuva ant virvelių, net neįtikėtina
Sekantys darbai turėtų būti (surašau kaip galvoju, prisiskaičius aprašymų, o jūs mane pataisykit, jei ką sumaišysiu)
* suapvalint nugarėlę (petelių jaučiu neįveiksiu)
* nugarėlę ištept klijais, išdžiovint suspaustą
* pritvirtint kaptalus
* prie nugarėlės klijuot "marlę"
* ryšių galus įleist į viršelį
* oda aptraukt nugarėlę, suspaust knygą, virvutėmis apjuost išryškinant ryšius, išdžiovint (ar lipalą ar miltų klijus šioje vietoje geriau naudot?)
* užbaigt apklijuot viršelį (oda- jei pasiryšiu naudot vieną gabalą ar audiniu- jei tik nugarėlė odinė)
* priešlapiai. darysiu paprastuosius priklijuojamus

gaila, kad savaitgalis užimtas, nebus laiko knygrišiaut. Bet jau po to griebsiu jautį už ragų

pepa matyt jau pabėgo iš LT.

Retėja mūsų gretos, labai viliuos, kad po Akademijos baigimo prisijungs buvusios mokinukės
Greit galėsim išvysti jų baigiamuosius. Smalsu neišpasakytai, ką gi bus sukūrusios.

triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pen. Gegužės 27, 2011 22:27    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sarma rašo:

(ar lipalą ar miltų klijus šioje vietoje geriau naudot?)

Retėja mūsų gretos, labai viliuos, kad po Akademijos baigimo prisijungs buvusios mokinukės
.

aš naudočiau arba miltų klijus, arba ir tų ir tų mišinį. o kartais visą plotą ištepu miltų klijais, o tam tikrose vietose kraštus dar lipalu.

nu aš irgi laukiu, kada čia sugužės diplomantės savo baigiamaisiais darbais pasigirt..
Atgal į viršų
pepa
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 27 Rugsėjo 2009

Medaliai: 1 (Daugiau...)
2011 Birželis (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Pen. Gegužės 27, 2011 23:23    Rašyti temą: Atsakyti su citata

triragis rašo:
nu pasigirsiu, nes tik čia mano džiaugsmą galės suprasti , gavau vakar dovanų šimtą kartų savo išliaupsintą keith smith penkiatomį ten tiek visko, kad nemažai dalykų neesu mačiusi net pavyzdžiuose internete, o kad viską

Tikrai suprasim ir kartu pasidžiaugsim.Įsivaizduoju koks laimė gauti išsvajotą dovaną .Kuo toliau tuo labiau aiškėja kad literatūros tikrai reikia .

Sarma rašo:
pepa matyt jau pabėgo iš LT.

Na dar ne visai pabėgo...bet jau greitai išvažiuosiu .

O kol mano anas albumas laukia kol nupirksiu trūkstamo popieriaus,bandau kitką.Kažkodėl man norėjosi išsiaiškint šitą įrišimą,tai pagal rastas nuorodas cailune padariau kitą.Labai patiko kad gerai vartosi .
Tik reikėjo nugarėlę(dėjau ir sluoksniuką medžiagos del tvirtumo) daryti dar šiek tiek kietesnę,kad nesuspaustų išoriniai siūlai.
Negalvojau kad traukiant visą darbą šilku bus taip sudėtinga ,norėjau išbandyti miltų klijus,bet tiesiog del laiko stokos nebuvo kada eksperimentuoti.Na ir vieną gerą šilko savybę pastebėjau,kad netyčia ištepus klijais galima drėgnai pavalyti ir nieko nelieka .
Albumo dydis 25/17.

Vidinę pusę aptraukiau šilku,nors buvo planuotas toks popierius kaip nugarėlėj,bet tepdama klijais netyčia sutepiau gerą pusę tai teko išmesti o daugiau neturėjau .

Čia bandau parodyt kad samaninis šilkas gėlėtas,nes anose nuotraukose nesimato.

triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Št. Gegužės 28, 2011 02:25    Rašyti temą: Atsakyti su citata

pepa, kaip smagu, jūs ne tik kad lietuvoje, bet dar ir tokiu grožiu pamaitinot.. net trūksta žodžių labai patiko audinys, kaip senos knygos. ir toks iškalbingas minimalizmas, kiek daug išspausta vien su medžiagomis žaidžiant. puikiai pasidarbuota
ar teisingai supratau, nugarėlėj tos detalės ant kurių siūta, tai popierius su audiniu viduj? o popierius aplenkia tą audinį (nu gaunas popieriaus du ar daugiau sluoksnių)? dėl standumo, kad siūlas neveržtų galima tiesiog papildomai storo popieriaus (ar net plono kartono) vidun įdėt, bet man gal tokiem kietviršiams atlaikyti norėtus atvirkščiai - audinio detalės su popierium viduj.
o viršelio kraštas priekyje, tas violetinis (?) tai audinys ar popierius?
Atgal į viršų
pepa
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Št. Gegužės 28, 2011 11:50    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Dėkui triragi .
Minimalizmui visada teikiu prioritetą,tik galvodavau kad nepavyks su juo susikalbėt,tikiuosil po truputį kaip nors iškrutinsiu...Vis dar kyla dvejonių del kompozicijos,bijau nueit į šoną ,todėl ilgai dėstau,derinu,galvoju .Kai darydavau knygas su dekupažo elementais visa knygos idėja nusipiešdavo galvoj ir persikeldavo ant viršelio,su minimalizmu taip nesusikalbu,jis daugiau reikalauja...Gal tik man taip atrodo.
Nugarėlė daryta iš kelių sluoksnių kraft popieriaus,plius tarp jų yra plonytė medžiaga,bet galėjau dėt ploną kartoną,būtų dar tvirtesnė.

triragis rašo:
viršelio kraštas priekyje, tas violetinis (?) tai audinys ar popierius?

Tas violetinis priekyje-šilkas,nugarėlė irgi tuo pačiu šilku apvilkta.Popierius naudotas pastorinimui ir tai siaurai juostelei ant viršelio-norėjosi kad nebūtų vien tik sujungti du šilkai.
Manau kad bandysiu jam daryt dėžutę,nes nesižiūri jis taip paprastai padėtas,matyt šilkas tokius reikalavimus kelia .

triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Št. Gegužės 28, 2011 13:21    Rašyti temą: Atsakyti su citata

pepa rašo:

,su minimalizmu taip nesusikalbu,jis daugiau reikalauja...Gal tik man taip atrodo.

Nugarėlė daryta iš kelių sluoksnių kraft popieriaus

Manau kad bandysiu jam daryt dėžutę.

tai beabejo dekupažas lengviau, nes tai kūryba su pusfabrikačiais , t.y. pusė darbo už tave atlieka pats paveikslėlis. bet jums tikrai labai neblogai sekas su tuo minimalizmu. va tas ilgas deliojimas/galvojimas ir duoda rezultatų.

o kraft popieriaus sluoksniai tarpusavy suklijuoti? jei taip tai jau gaunas kaip kartonas, turėtų užtekt..

jo, dėžutė labai daug duoda. kol nėra tai regis ir nereikia, bet kai padarai, pamatai visumą ir galvoji, ir kaip aš galėjau suabejoti - su dėžute daiktas visai kitą vertę įgauna tik reikia neperlenkti lazdos - dėžutė neturi būt prabangesnė ar matomesnė už pačią knygą.

[ Št. Gegužės 28, 2011 10:38 ]
siuvau vakar pagal vadovėlį long stitch įrišimą su dygsniais ir pynutėmis nugarėlės galuose (ant kieto viršelio. pigus ir skubus užsakymas ). pasirodo visa esmė, kad ten vienas skylučių stulpelis skirtas ne vienam, o dviem lankam, t.y. du lankai veriami į vieną skylutę (o aš manydavau, kad ten dvigubu siūlu siūta), gaunas aštuoni lankai, o nugarėlėj keturios skylutės (eilutėj horizontaliai) ir keturi (dvigubi) dygsniai (vertikaliai). rezultate nugarėlė atrodo gražiai, bet minusas tame, kadangi pirmoj ir paskutinėj skylučių eilutėj skylučių yra viena daugiau nei kitose eilutėse, ir atsiduria ne vienam stulpelyje su kitomis skylutėmis, tai lankai truputį skersuojasi ir nesigauna lygus bloko kraštas . nu mirga jis tolygiai, ir lapų ten nedaug, ir viršelio kraštelius (tyčia, turėjau įtarimą) dariau, tai akių nedrąsko, bet vistiek nervina.
beje, kažkada bandžiau tas pynutes nugarėlės galuose savaip išgaut, tai pasirodo mano būdas buvo visai neteisingas, bet užtat visiškai autorinis ir dar geresnis
beje, long stitch įrišimui kaip ir minėjau kažkada, patariama naudoti storesnius lankus arba daryti tarpus tarp lankų, kad nugarėlėje skylutės neatsidurtų per arti viena kitos ir neperplyštų. todėl jei lankai plonesni ir jei skylučių skaičius nesumažinamas perpus, kaip tuo atveju veriant du lankus į vieną, tada vietoj skylučių eilės daromas tiesiog ištisas pjūvis.
Atgal į viršų
zapuke
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 16 Kovo 2007
Pagyrimų: 2

2011 Spalis (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Št. Gegužės 28, 2011 20:12    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Pepa nuostabi knygelė. O spalvos ! Man vis dar sunkiai pasiduoda knygryšystės paslaptys, tai taip gaila, kad nuotraukos perteikia tik mažą dalį to grožio. Taip ir norisi pačiupinėti ir pavartyti gyvai. O tai dabar jaučiuosi kaip akla kelio ieškodama.
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką Apsilankyti vartotojo tinklapyje
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Sk. Gegužės 29, 2011 12:11    Rašyti temą: Atsakyti su citata

pepa nerealus dirbinys esmi sužavėta iki žado netekimo Labai prabangiai ir rimtai atrodantis spalvų derinys, nepakartojama

[ Sk. Gegužės 29, 2011 12:15 ]
zapuke rašo:
Man vis dar sunkiai pasiduoda knygryšystės paslaptys,

bet esi labai teisingam kely, o su laiku atsiras ir tavo knygrišystės dirbtuvėlėj nė kiek ne prastesni darbai

Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Sk. Gegužės 29, 2011 15:28    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Žinau, kad nedera rašyt dviejų žinučių iš eilės bet negaliu kitaip, nes ir pasiguost reikia ir patarimo.
Taigi- niūri sekmadienio popietė ir bandymas perprasti knygrišystės alfa ir omega- arba kitaip rounding ir backing procedūrą
Iš karto sakau- galit neturėt lankstytuvo, galit siuvimo rėmą iš taburetės pasidaryt, bet neturėt spaustuvų tai jau beveik nusikaltimas. Ir nesėkmių garantas.
Sukonstruota laikina konstrukcija a la spaustuvai pasirodė nepatikima dėl per mažo svorio (naudojau 2 lentutes, kurias suspaudžiau tokiais mobiliais 2 spaustuviukais, panašiais kaip mėsmalei prie stalo pritvirtinti).
susispaudė, jei nekreiptume dėmesio į paklaidas vidury ir kraštuose. Bet- nuo kiekvieno smūgio šita konstrukcija siūbuodavo. Štai dėl ko sakau- reikia masyvaus įrenginio.
Maniau petelių neformuosiu. Bet kur tau- sugundė nelabasis išbandyt.
Klausimas nr.1- kiek mm reikėtų kad būtų išlindęs knygos blokas iš spaustuvo darant petelius?padariau 3mm- tikriausiai perdaug?

Kažkas panašaus į petelius gavosi (bet tik panašaus), nugarėlė taipogi kažkiek suapvalėjo. tačiau nepatyrimas padarė savo- bloko viršuje ir apačioje nugarėlė gavosi apsilamdžius, o kai pavarčiau knygą tai matau, kad tas apsilamdymas matosi ties lankų lenkimo linija ir viduje. Matyt čia labai svarbu kryptis, kuria kalama, o aš tikriausiai nepataikiau. Žodžiu- totalus pravalas bet šiukšlynan dar nemetu.
Žiūriu į šitą foto

kaip viskas gražiai atrodo
Saviškę nufotografuosiu vėliau, nes dabar nugarėlė ištepta klijais džiūsta.

Nepamenu, kur skaičiau, (ar tik ne triragio mintis tai buvo), kad norint perprast vieną ! įrišimo būdą reikia sugadint 30 knygų. man liko dar 29

http://paperiaarre.blogspot.com/2008_08_01_archive.html
įdomių dalykų esama

pepa
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Sk. Gegužės 29, 2011 16:24    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Ačiū zapuke,Sarma .

zapuke rašo:
! Man vis dar sunkiai pasiduoda knygryšystės paslaptys, tai taip gaila,

Manau knygryšystė visiems nelengvai pasiduoda,reikia nenuleisti rankų ir dirbti,dirbti...O paslapčių oi kiek daug ji turi , vat tuo ir įdomi.
Žinok ir man buvo toks momentas,kad galvojau kažin ar man pavyks,bet po truputį yriausi į priekį,labai jau įdomu buvo.Nors žinių bagažas dar labai menkas,švieselė tunelio gale kartais pasirodo .Taip kad pirmyn,esi pakankamai gabi .

O kodėl nedera dviejų žinučių rašyt jei rimtas reikalas yra?
Sarma rašo:
darant petelius?padariau 3mm- tikriausiai perdaug?

Man triragis jau aiškino tą dalyką,kokio storumo kartonas(viršelio),tokio dydžio peteliai.
Na aš įsivaizduoju kaip reikėjo kalti be spaustuvo ...Aš jau vieną bandžiau,bet ir man nelabai pavyko,susikreivino...atrodo kaliau nuo viršaus,pradėjau nuo vidurio bloko,bet deja neiitin koks rezultatas .
Parodysiu saviškius petelius kaip atrodo po kalimo,stovi kolkas toks pusfabrikatis ir nežinau ką man su juo daryt?Turbūt per mažai suspaudžiau?
Va tada ir pagalvojau kad man būtinai reik naujo spaustuvo-tikslaus.Deja nespės man jo pagaminti ...
Gal bus galima kažką įžiūrėt.

Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Sk. Gegužės 29, 2011 16:37    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Kaip dailiai tau pavyko
Žiūrėk, o įvykių eiga kokia buvo?- pirma apvalinimas, o tada peteliai? Vienur paskaičiau, kad nugarėlė tepama klijais prieš apvalinimą, o kitur apie tai neminima, reiškia, apvalinama "sausa". Aš tepiau klijus jau po visų nesėkmingų veiksmų

Ieškau dabar daugiau informacijos, dar radau neblogą
http://kozyava.info/delo/81
tai čia matosi kaip reikia kalti.

3mm reiškias gerai, nes viršeliui turiu tokio storio kartoną

pepa
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Sk. Gegužės 29, 2011 16:48    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Aš net bijau kažką komentuot...bet kiek pamenu plaktuku švelniai suapvalinau nugarėlę,suspaudžiau spastuvu,išlyginau ir tada kaliau.Klijų tikrai netepiau prieš kalimą,o gal reikėjo ,vat nesumojau tada triragio paklaust.Bet kiek žiūrėjau ir skaičiau man kažkaip klijai niekur neužsifiksavo,gal pražiūrėjau...

Vat taip kaliau kaip nuorodoj parodyta.Bet ten, matei, spaustuvas turi nuolydį,tada tie peteliai gražiai nusileidžia į apačią.

triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Sk. Gegužės 29, 2011 17:25    Rašyti temą: Atsakyti su citata

pepa rašo:

Parodysiu saviškius petelius kaip atrodo po kalimo,stovi kolkas toks pusfabrikatis ir nežinau ką man su juo daryt?Turbūt per mažai suspaudžiau?
]

viskas čia labai gerai ką daryt, kišt ryšius į viršelius ir aptraukinėt . tik per anksti iškedenot ryšius (jei gerai matau). bet galima sulaikyt kad ir sušlapinus vandeniu (o galima ir klijais vos vos), paskui vėl iškedenti. kad veriant viskas vienodai įtempta būtų.

jei pasikreivino tai jo, arba per mažais suspausta buvo, arba jau įdėta nelygiai. aš kai dedu į spaustuvą su taisymais ir matavimais gal dvidešimt minučių tupinėju, ir kiek skaičiau, kiti irgi taip daro

sarma, o kaip taip galėjo susiglamžyti įdomu būtų pamatyt. gal judesys ne toks, kalant veiksmas turėtų būt ne tik smūgis į priekį, bet kartu įstrižai (žemyn/šonan) braukiantis/šukuojantis judesys (todėl ir spaustuvas su tuo nuolydžiu šonuose būna, kad netrukdytų). jūsų nuorodoj labai teisingai tas judesys pavaizduota rodyklytėm. ir žinoma smugiai tik plaktuko plokštuma, jaust ir žiūrėt, kad nevožtelt plaktuko briaunomis.

nugarėlė suapvalinama (galima ir be plaktuko), dedama į spaustuvą, kalami peteliai, ir tik tada visi klijai. antraip, sakyčiau klijai trukdytų lenktis, t.y. judeti lankų nugarėlėms (pasislinkti, užsilenkti). nebent kartais paklijavimas daromas prieš bloko apipjovimą giljotina (kad pjaunant lankai nepasislinktų), o tik tada rounding and backing. (nors mačiau tokį paklijavimą kartais dar daro bloko priekyje, ta dalis paskui ir nusipjauna.)

o tikrai, kodėl negalima rašyti dviejų žinučių iš eilės? bo aš taip jau gal dešimt kart prasikaltau.

škias, pasižadėjau daryt pertrauką su įrišimais, bet taip ir sukasi mintys, ką ir kaip toliau daryt, taip ir tiesias rankos .. (beje, dabar reikalauja sakyt ne įrišimai, o įrišai, nežinau kaip čia pavyks pratintis prie šito naujo negražaus žodžio )
Atgal į viršų
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Sk. Gegužės 29, 2011 19:08    Rašyti temą: Atsakyti su citata

triragis rašo:

sarma, o kaip taip galėjo susiglamžyti įdomu būtų pamatyt. gal judesys ne toks,

o tikrai, kodėl negalima rašyti dviejų žinučių iš eilės? bo aš taip jau gal dešimt kart prasikaltau.

tai priežastys jau kaip ir aiškios- ir judesys nebuvo toks kaip reikia (nuorodą radau jau post factum, kai pridarius liapsusų ėmiau ieškot teisybės) ir tikriausiai pernelyg stipriai daužiau
Bus gera pamoka ateičiai
Net nesinori fotografuoti, nes vaizdelį reikėtų rodyt su prierašu didelėm raidėm taip daryt nereikia
Nurašiau į nuostolius, darysiu naują, viliuosi, kad labiau pasiseks, tada netaip sarmata bus rodytis

štai kas mane klaidino (atsiprašau už nevalstybinę kalbą citatoje)
переплетчик должен работать быстро и эффективно, так как операции обрезки переднего края, кругления и отгибки фальцев корешка должны быть закончены до того, как клей высохнет.
Фальцы тетрадей, на которых клей застыл, становятся жесткими, под действием молотка не принимают требуемую форму и могут быть повреждены. (Если задержка в работе неизбежна, растительный клей, нанесенный на корешок, позволит размягчить застывший животный клей и будет поддерживать его во влажном состоянии.)

tad ir sutrikau- ar klijais išteptą kaip čia teigiama, ar sausą nugarėlę reikia apdoroti

ai, apie tas žinutes, net nežinau, regis kažkur skaičiau taisyklėse, bet matyt ne šio forumo nuo tų nesėkmių man visai protas susisuko, neimkit galvosna

triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Sk. Gegužės 29, 2011 19:59    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sarma rašo:

ir tikriausiai pernelyg stipriai daužiau

štai kas mane klaidino (atsiprašau už nevalstybinę kalbą citatoje)
переплетчик должен работать быстро и эффективно, так как операции обрезки переднего края, кругления и отгибки фальцев корешка должны быть закончены до того, как клей высохнет.

ai, netgi neišdžiovinus klijų? pirma kartą girdžiu tokį variantą manau, jei kyla abejonių reikia palyginti ką siūlo kiti šaltiniai. čia klijai tikriausiai tam, kad nugarėlė būtų drėgna ir lengviau pasiduotų, bet, manau, jei popierius prastesnis tai bekalant ten gali ir košė pasidaryt, išorinių lanko lapų perlenkimas įplyšti ir pan.

o smūgiai per stiprūs nebus jei plaktukas laikomas ir mojuojamas teisingai. aš kai kalu, tai net kvapo pritrūksta ar karštis išmuša, nes būtent stiprus ir ilgas smūgiavimas ir suteikia efektą
Atgal į viršų
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Sk. Gegužės 29, 2011 20:49    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Aptikau va tokią knygą
http://ebooks.adelaide.edu.au/c/cockerell/douglas/bookbinding/complete.html
gal sudomins ir jus

teks atsispausdint ir pastudijuot, bo labai nemėgstu iš kompo skaityt

Citata:
smūgiai per stiprūs nebus jei plaktukas laikomas ir mojuojamas teisingai. aš kai kalu, tai net kvapo pritrūksta ar karštis išmuša, nes būtent stiprus ir ilgas smūgiavimas ir suteikia efektą

Kokiu plaktuku kalat? Aš naudojau medinį, gal toks per lengvas

triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Sk. Gegužės 29, 2011 21:59    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sarma rašo:
Aptikau va tokią knygą

Kokiu plaktuku kalat? Aš naudojau medinį, gal toks per lengvas

aha, šitą knygą jau senai turiu atsispausdinus ir įsirišus, tai senas populiarus klasikinis vadovėlis.

kalu paprastu metaliniu plaktuku. manau medinis ne tik per lengvas, bet ir per minkštas, ir dar paviršius gali būti per šiurkštus, drąskantis popierių.
Atgal į viršų
pepa
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pir. Gegužės 30, 2011 14:36    Rašyti temą: Atsakyti su citata

triragis rašo:
viskas čia labai gerai ką daryt, kišt ryšius į viršelius ir aptraukinėt . tik per anksti iškedenot ryšius (jei gerai matau). bet galima sulaikyt kad ir sušlapinus vandeniu (o galima ir klijais vos vos), paskui vėl iškedenti. kad veriant viskas vienodai įtempta būtų.

Na tada džiaugiuosi kad plaktuką dar truputį valdau,reiks turbūt eit į statybas padirbet,kad daugiau praktikos įgyčiau .
O ryšius kedenau nes galvojau klijuot prie priešlapio,tai gal nelabai tinkamas šis būdas tokiam įrišimui ,kažkaip apie įleidimą į viršelį nepagalvojau.Turbūt bandysiu įleist,jie ten dar ne visiškai iškedenti,tai sugaudysiu kaip nors .
Tiesa ką dar vis pamirštu paklaust,klijuojuoti kaptalą geriau ant kraft popieriaus ar po juo,aš priklijavau kaptalą o tada popierių

triragis rašo:
jei pasikreivino tai jo, arba per mažais suspausta buvo, arba jau įdėta nelygiai. aš kai dedu į spaustuvą su taisymais ir matavimais gal dvidešimt minučių tupinėju, ir kiek skaičiau, kiti irgi taip daro

Mano galva tai buvo per mažai suspausta(kalant panašu kad truputį sujudėjo) ,nes tupinėjau apie tą nugrėlę turbūt daugiau nei dvidešimt minučių ir bariau save kodėl nepasiklausiu,o pasirodo čia viskas normalu...Kaliau net sušilus .

Sarma rašo:
nuo tų nesėkmių man visai protas susisuko, neimkit galvosna

Nesijaudink,nėra taip paprasta be jokios įrangos tą procedūrą atlikt ir taip didvyriško darbo ėmeisi be spaustuvo.

Mačiau mergaičių darbus akademijos atsiskaityme ,nu tikros šaunuolės,labai džiaugiuosi už jas ,nors beveik buvau tikra kad merginoms pavyks ,jau matėsi akademijos metu.

Rodyti pranešimus nuo ankstesnio:   

Pardoutuvių katalogas block

Pradėti naują temą   Ši tema uždaryta. Jūs negalite redaguoti pranešimų ar rašyti atsakymų    Pagrindinis puslapis -> Rankdarbiai iš popieriaus Visos datos yra GMT + 3 valandos
Puslapis 4850

Pereiti į:  
Jūs negalite rašyti naujų pranešimų į šį forumą
Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite ištrinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite dalyvauti apklausose šiame forume

Copyright © 2006-2015 auksarankes.lt Visos teisės saugomos Lietuvos Respublikos įstatymų
Draudžiama be raštiško www.auksarankes.lt leidimo naudoti ir platinti šiame tinklalapyje esančią bet kokią grafinę bei tekstinę informaciją kitose interneto svetainėse bei žiniasklaidos priemonėse.