Dirbiniai iš kartono. Dėžutės ir kiti gražūs dalykai...
Pradėti naują temą   Atsakyti į pranešimą    Pagrindinis puslapis -> Rankdarbiai iš popieriaus
Rodyti ankstesnę temą :: Rodyti sekančią temą  
Autorius Pranešimas
pepa
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 27 Rugsėjo 2009

Medaliai: 1 (Daugiau...)
2011 Birželis (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Antr. Rugsėjo 06, 2011 18:00    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Dėkui mergaitės .

varune rašo:
reik klijuoti audini prie kartono

Aš naudoju PVA(lipalą),bet knygryšystės temoje triragio buvo minėti ir išbandyti metiloceliuliozės pagrindu(turiu nusipirkusi Metylan klijų-skirtų tapetams,tik dar nebandžiau).

zapuke rašo:
nedrįstu apskritai jų imtis

Būtinai pabandyk,man irgi atrodė mistika .

triragis rašo:
kvadratinė juostelė, čia aptraukta detalė

Išpjauta ir aptraukta ta pačia medžiaga ir įleista į vidų,viršelis gaunasi iš trijų atskirų detalių.

triragis rašo:
aptraukta detalė, vadinamas laikiklis, turi būti vos storesnė (2-3mm),

Įsileidžia tai typtop,bet viršelis uždengtas ir apverstas tikrai nesilaikys ,o dar vakar norėjau klaust,na bus pamoka kitam kartui,nors nepatingėjus galima ir patvarkyti.
Dėkui triragi už pastebėtas klaidas ir naudingus patarimus

triragis rašo:
nieko saldaus

Tiesą pasakius man gėlės asocijuojasi su saldumu,na reiktų teorijos pagrindus pastudijuoti-atidėsim žiemai.

Gerda-a1 puiki dėžutė,smagu kad atsiranda daugiau entuziasčių .Aš su dėžutėm ilgai žaidžiu.

Sarma
Moderatorė
Moderatorė

Prisijungė: 09 Lapkričio 2009
Pagyrimų: 6

Medaliai: 2 (Daugiau...)
1 vieta (Suma: 1) 2010 Gruodis (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Antr. Rugsėjo 06, 2011 18:09    Rašyti temą: Atsakyti su citata

pepa
bet koks mikrono dalių tikslumas, koks lygumas tvarkingumas kruopštumas- na jau turi gamtos dovaną šioj srity tai turi. Man labai patiko, negaliu atsigėrėt būtent išpildymo kokybe
Regis nesu visiška atgrubnagė, bet išgaut šiiiitooookią kokybę vargu bau ar sugebėčiau. nepakartojama

Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 01 Sausio 1970
Pagyrimų: 1

2011 Rugpjūtis (Suma: 1) Pati pačiausia (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Antr. Rugsėjo 06, 2011 22:20    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Gerda-a1 rašo:
. Beto per kiek laiko savo dėžutes padarote jūs?

na gal vienas kitas pasibangavimas ir matos, reiktų sugalvot būdą kaip geriau suspaust klijuojant (arba ilgai ir stipriai glostyt). bet tai niekis, toliau bus lengviau. o čia popierium ar audiniu traukta?

man dėžutę padaryt užtrunka 3-4 dienas. bet aš su oda traukiu, tai ten visokio drožimo, dažymo ir kt. dekoravimo veiksmų prisideda. bet šiaip man vien karkasą pasidaryt (paskaičiuot, išmatuot, išsipjauti, suklijuoti, nes darau sieneles dvigubo kartono, kol išdžiūsta, tada karkasą klijuoju vėl kol išdžiūsta (paprastai nakčiai palieku), dar šlifavimas) na vieną dieną užtrunka..
Atgal į viršų
Gerda-a1
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Medaliai: Nieko

PranešimasParašytas: Tr. Rugsėjo 07, 2011 16:51    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Pepa- dėkuj jo , juk tik dar pirma mano dėžutė, tuoj ir antrą įkelsiu
Atgal į viršų
pepa
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Tr. Rugsėjo 14, 2011 16:34    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Kadangi susikaupt knygoms dar vis trūksta laiko tai vakarais pažaidžiu su kartonu ,dar viena dėžutė-servetėlėms.Nu niekaip nepavyko išgauti tikrosios spalvos .

varune
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 25 Gruodžio 2009

2012 Liepa (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Tr. Rugsėjo 14, 2011 16:37    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Nuostabi dezute jau tokia svelni ir suptili nepakartojama
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Tr. Rugsėjo 14, 2011 16:51    Rašyti temą: Atsakyti su citata

kokiom servetėlėm, čia taupyklė popierinėms kupiūroms..
puiki dėžutė švelni tokia ir lengva.
o skylutė tiesiog išpjauta kartu su audiniu, ar pirma išpjauta, paskui aptraukta?
Atgal į viršų
pepa
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Tr. Rugsėjo 14, 2011 17:46    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Ačiū merginos.

triragis rašo:
čia taupyklė popierinėms kupiūroms

Gera mintis .

triragis rašo:
išpjauta kartu su audiniu, ar pirma išpjauta, paskui aptraukta

Išpjauta kartu su audiniu ir papildomai klijais aptepta, kad audinys neirtų.Nieko kitaip neišgalvojau padaryt,juk abi pusės matomos.Dariau eksperimentinę,kad pažiūrėti ar bus patogu naudot,mat tos vidinės dalies buvo galima išvis nedėti(pirktose popierinėse būna plastikas),jei matysiu kad nepraktiška,tiesiog perdarysiu be vidinės detalės.

Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Tr. Rugsėjo 14, 2011 20:24    Rašyti temą: Atsakyti su citata

pepa rašo:
Kadangi susikaupt knygoms dar vis trūksta laiko tai vakarais pažaidžiu su kartonu

Puikus pažaidimo rezultatas O kokia tikroji spalva, jei nuotrauka "meluoja"? nepaisant to, matoma spalva tikrai labai švelni ir žiūrisi puikiai.

triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Tr. Rugsėjo 14, 2011 21:51    Rašyti temą: Atsakyti su citata

pepa rašo:

Išpjauta kartu su audiniu ir papildomai klijais aptepta, kad audinys neirtų.Nieko kitaip neišgalvojau padaryt,juk abi pusės matomos.Dariau eksperimentinę,kad pažiūrėti ar bus patogu naudot,mat tos vidinės dalies buvo galima išvis nedėti(pirktose popierinėse būna plastikas),jei matysiu kad nepraktiška,tiesiog perdarysiu be vidinės detalės.

jei abi pusės matomos tai geriausia du gabaliukai su identiškom skylėm, aptraukti, užlenkti kiekvieną atskirai ir paskui suklijuoti blogosiomis pusėmis, bet šiuo atveju per siaura skylutė, audinio neužtektų užlenkimui. nes toks vistiek manau anksčiau ar vėliau gali apspurti tai gal skylutę didesnę daryt. bet būtinai pailgą (ne ovalią), kad kupiūros neišsiimtų
Atgal į viršų
Gerda-a1
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Kv. Rugsėjo 15, 2011 19:17    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Labai grazi dezute
Atgal į viršų
Gerda-a1
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Kv. Rugsėjo 15, 2011 21:08    Rašyti temą: Atsakyti su citata

turiu pora klausimuku triragiui. kokius tu dėžučių pagrindus naudoji , ar aptrauki senas dėžutes?ir ar tu viska perki?
Atgal į viršų
triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Kv. Rugsėjo 15, 2011 21:14    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Gerda-a1 rašo:
turiu pora klausimuku triragiui. kokius tu dėžučių pagrindus naudoji , ar aptrauki senas dėžutes?ir ar tu viska perki?

dėžutes darau pati, klijuoju iš kartono, dažniausiai dviejų sluoksnių, kad būtų sunėrimui laiptelis šonuose..
Atgal į viršų
Gerda-a1
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Kv. Rugsėjo 15, 2011 21:35    Rašyti temą: Atsakyti su citata

aisku
Atgal į viršų
GabUua
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Kv. Rugsėjo 15, 2011 22:13    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Nereali dėžutė, aš tokios per visą savo gyvenimą nepadaryčiau
Šaunuolė

Adonė
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 20 Balandžio 2008

PranešimasParašytas: Pen. Rugsėjo 16, 2011 15:42    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Puiki dėžutė. Prisižiūrėjusi jūsų grožybių jau gundausi ir pati kažką tokio išmėginti

Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Apsilankyti vartotojo tinklapyje
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Pir. Rugsėjo 19, 2011 19:09    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Šiek tiek idėjų ir pamokėlių

http://www.artducartonnage.com/
http://lucybloom.blogspot.com/2008/05/cartonnage.html

triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Antr. Rugsėjo 20, 2011 13:57    Rašyti temą: Atsakyti su citata

štai radau nuotraukas kur kažkada kažkam rodžiau kaip aš darau dėžutės karkasą. čia papaišiau kartono sluoksnius storiau, kad matytus esmė, gal bus aišku.

štai kodėl man gaunas daug skaičiavimo, nes daug detalių, skirtingo dydžio, bet mažu skirtumu
kuo didesnė dėžutė tuo storesnį kartoną naudoju. kai suklijuoju detales, dėžutę apsuku virvele ir suveržiu, o ant viršaus uždedu kiek įmanoma storų knygų paslėgimui, kaip tik dabar tokia džiūsta . dėžutė gaunas kieta ir tvirta kaip medinė, kaip turi būt, jokie jos kraštai neturi būti lankstūs, ypač jei bus aptraukiama su oda, jei traukiama popierium ar audiniu, tai gal ir skystesnė dėžutė nieko tokio.
(galima dar paskui tas popieriaus juosteles kampuose klijuoti didesniam tvirtumui, bet aš neklijuoju, esant dvigubam sluoksniui to tvirtumo ten sočiai, aptraukinėjant gi dar papildomai susitvirtina kitomis medžiagomis)
ai, tiesa, paskui nemaloniausioji dalis - ilgai šlifuoju, visus kampus ir briaunas (sujungimus žodžiu) kol viskas tampa aptaku, lygu, lyg iš vientisos masės.
Atgal į viršų
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Antr. Rugsėjo 20, 2011 14:25    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Labai ačiū už vaizdinę medžiagą Kaip tik dabar suprojektavau dėžutę papuošalams, bus 3 skyreliai- vėriniui, apyrankei ir auskarams. Būtent ar pavyks gerai tas pertvaras padaryt ir nežinau. Užsimota plačiai, laikas spaudžia, o dar niekaip neapsisprendžiu nei dėl spalvų nei dėl medžiagos, ar audiniu, ar oda apvilkt
triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Antr. Rugsėjo 20, 2011 14:34    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sarma rašo:
dar niekaip neapsisprendžiu nei dėl spalvų nei dėl medžiagos, ar audiniu, ar oda apvilkt

galima miksuot medžiagas aišku derinant. aš kaip tik dabar irgi miksuosiu, bo oda baiginėjas..
su pertvarom labai nedaug esu darius ir senokai, nedaug galiu patart, bet pagalvojus ten visaip galima sugalvot. kartonėlį su įleidimais ar popieriaus juostelėm tvirtinant, svarbu paskui dedant pamušalus gražiai padaryt, kad kuo mažiau sujungimų būtų.
Atgal į viršų
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Tr. Rugsėjo 21, 2011 14:55    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Dar kartelį apie tai kaip daroma dėžutė knygai. Aprašymas su iliustracijomis
http://www.library.cornell.edu/preservation/publications/documents/mg6a.pdf
taipogi step by step su nuotraukom (bet pastebėjau, kad naudoja gofruotą kartoną, keista
http://www.historyvictoria.org.au/socguide/pdf/box2.pdf

Darbuojuosi prie papuošalų pakuotės- jau minėtos dėželės su 3 skyriais. Pirmas toks bandymas. Anksčiau esu dariusi tik apvalias dėžutes, tai ten juokų reikalas. Keturkampę ir dar suskaidytą skyriais klijuoju pirmąkart. Tikrai nemaniau, kad taip ilgai užtruksiu Jau spėjau ir liapsusų pridaryt Kai baigsiu, pasirodysiu ir papasakosiu plačiau visus nuotykius.

triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Kv. Rugsėjo 22, 2011 00:08    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sarma rašo:
bet pastebėjau, kad naudoja gofruotą kartoną, keista
http://www.historyvictoria.org.au/socguide/pdf/box2.pdf

.

na galima sakyt dėžutėms reikalavimų nėra, gali būt ir visai paprasta, minkšta ir pigi, o gali būti prabangi, čia pasirinktinai nuo noro ir situacijos, nes jos funkcija dar paprastesnė - apsaugot knygą, tiksliau viršelis saugo knygą, o dėžutė saugo viršelį ir net neprivalo nusakyt knygos turinio. jei susidėvės dėžutė, ją lengviau perdaryt ir pakeist nauja, negu pakeist knygai naują viršelį. ištiesų su gofruotu patogiau dirbti, ir pati dėžutė lengvesnė gaunas ir knygai minkštesnė, bet aišku, jos amžius bus trumpesnis. tik ta kuri čia pavyzdy buvo man norėtus dar aptraukt bent kokiu nors popierium, kad gražiau būtų
aš irgi darau taip, kaip pirmoj nuorodoj, bet turiu pamoką (deja knygoj), kur abi tos dalys (abi dėžutės) aptraukiamos (ir tuo pačiu veiksmu sujungiamos) vienu popieriaus gabalu iš karto, tada nereikia to papildomo "viršelio" daryt, prie kurio paskui klijuojajasi tos dvi dėžutės (nežinau ar aiškiai susakiau), bet dėl sudėtingumo ir abejotino popierinio šarnyro to būdo nenaudoju.
Atgal į viršų
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Kv. Rugsėjo 22, 2011 19:05    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Dėžutė baigta kadangi tai papuošalų iš rožinio ir dūminio kvarco pakuotė, teko derint jos spalvą prie akmenukų kolorito. Tai buvo pirmas galvos skausmas. Pasikuitus lentynose radau labai gražią gobeleno atraižą ir į drobę panašaus audeklo skiautę, kurios derėjo Bet kaip su vidum norėjosi kažko švelnaus, tinkamo audinio neturėjau, tad miksavau. Viduje išklijavau švelniai rausvo atspalvio versta odele.
Žinia, knygoms taisyklė yra- jei miksuojam medžiagas tai tvirtesnę (šiuo atveju odą) dedam ten, kur ir reikia tvirtumo, t.y. nugarėlėj. O kaip su dėžutėmis? Gal viską apverčiau aukštyn kojom ar ne?
Naudojau 2mm kartoną, klijavau 2 sluoksnius ir man atrodo, kad tokių matmenų dėžutei galima buvo ir plonesnį imt. Gavosi tvirta, stabili, gerai susiklijavo kai platesnė briauna.
Antras galvos skausmas buvo pertvaros ir čia paslydau- nuotraukose matysit, kad jos kiek per aukštos, t.y. tokio pat aukščio kaip sienelės, bet suklijavus pamušalus (kurie per porą mm žemiau briaunos) tas skirtumas krinta į akis. Nebenorėjau taisyt, nes pagailo odos, kuria iš anksto apklijavau pertvaras.
Pertvaros įleistos į griovelius, išpjautus sienelių vidiniam sluoksny. Kai priklijavau 3 dugno detales, jos dar sutvirtino pertvarėles- laikosi tvirtai.
Išorinis vaizdas

Dangtelis prilaikomas juostele, kurios galuose dėjau žalvario spalvos užsegimą.
Iš "nugaros" atrodo šitaip

Tokia "saldi" romantiška dėžė, bet būtent to ir norėjau
Vidus- galėjo būt ir geriau, matau visai idealius kampukus, ale ko norėt, pirmas blynas stačiakampių dėžių gamyboj

Trečias galvos skausmas- kaip, apklijuojant dėžės išorę audiniu gražiai ir tvarkingai suleist audinio kraštus? Su oda paprasta- lygiai nupjauti kraštai taip susiglaudžia, kad net ženklo nelieka. Šiai dėžei dangtelį dariau uždengiantį sienelę, nes man nepatiko sandūros vieta.
Dėžutės matmenys 10cm x 28cm x 4cm

Na, merginos, ar galima dėžę užsakovei atiduot?
Čia užsakyta dovana- papuošalų komplektas būtinai rankų darbo skrynioj kad būtų. Įdomiausia, kad papuošalus per vakarą suvėriau, o su dėže ištisą savaitę kuičiausi. Kaži kas dabar vertingiau

Pabaigai dar parodysiu seniau darytą dėžutę. Apklijuota oda, dangtelis- gobelenu.

pepa
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Kv. Rugsėjo 22, 2011 21:10    Rašyti temą: Atsakyti su citata

triragis rašo:
papaišiau kartono sluoksnius storiau, kad matytus esmė, gal bus aišku.

Dėkui,triragi,už schemą viskas labai aišku,reiks bandyti šitaip,nes aš karkasą sujungiu juostelėmis .

Sarma rašo:
Dėžutė baigta

Nugis labai šauni dėžutė,šilta,jauki kaip matau viskas čia puikiai pavyko .O spalvos kokios nuostabios .Na ir pati dėžutė su visom pertvarom manau gan sudėtingas reikalas pirmam kartui,taip kad užsidirbai visus dešimt balų iš mano pusės.Man turbūt būtų gaila atiduoti tokį grožį...Tikrai labai romantiška .
Žodžiu abi dėžutės gražios .

Sarma rašo:
kad papuošalus per vakarą suvėriau, o su dėže ištisą savaitę kuičiaus

Tai visai nenuostabu,su dėžutėmis yra ką veikt .

Tarp kitko niekad negalvojau kad dėžutės gali turėti tokią paklausą,tik mane labai vargina kad dažnai reikia kartotis... .Ryt truputį pasirodysiu

triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Kv. Rugsėjo 22, 2011 21:18    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sarma rašo:

Žinia, knygoms taisyklė yra- jei miksuojam medžiagas tai tvirtesnę (šiuo atveju odą) dedam ten, kur ir reikia tvirtumo, t.y. nugarėlėj. O kaip su dėžutėmis? Gal viską apverčiau aukštyn kojom ar ne?

Su oda paprasta- lygiai nupjauti kraštai taip susiglaudžia, kad net ženklo nelieka.

labai puiki dėžutė ir visai man nekrito į akis vidaus spalva - puikiai pritaikyta ir suderinta viskas.
taip, teoriškai geriau jei tvirtesnė (tiksliau ne tvirtesnė, o atsparesnė trinčiai) medžiaga būtų išorėj, o viduj gali būt jautresnė, t.y. oda išorėj, o audinys viduj, ne atvirkščiai. (nes išorė gauna ir čiupinėjimo daugiau, ir trynimosi į visokius kietus, o kartais iš šiurkčius stalo ir lentynų paviršius, ir saulės ir dulkių gauna daugiau (kurios per ilgą laiką labai gadina medžiagas) ir pan. bet šiuo atveju kadangi tai skeltinė oda, o ji dėvisi, apsitrina ir purvinasi panašiai taip pat kaip ir audinys, tai nieko tokio, ne klaida ir net labai tinka.

dėl odos sujungimų na galima daryt ir taip, bet tai nevisai teisingai. žinau, kad galima labai gražiai suleisti kraštus, bet yra pavojus, kad vėliau sendama oda džiūsta ir šiek tiek traukiasi, tai gali atsirasti mikro tarpelis. visą efektą sugadina kai pradeda šmėžuoti tokie tarpeliai (tas pats pavojus kyla ir intarsijos darbams). jau nekalbant, kad gali užkliuvęs už aštraus daikto atsiklijuoti/atsiknoti. taigi sujungiant išsitraukiat jums pažįstamą odininko peilį, nuploninat abu sudūrimo kraštus ir klijuojat su persidengimu, kad abu kraštai užeitų vienas ant kito 0,5-1cm, jei tinkamai nuploninti abu, storiai išsilygina idealiai, siūlė nesimato.
na o su audiniu deja belieka tik užlenkti kraštelius, man irgi tas nepatinka. bet siūlė visada daroma ant kampo, tad tas ją kažkiek maskuoja, nes vizualiai ji susilieja su formos kontūru ir visai nekrenta į akis (pašalinis žmogus jos nepastebi, nebent tik tada, kai pradeda sąmoningai jos ieškoti ).

Citata:

Įdomiausia, kad papuošalus per vakarą suvėriau, o su dėže ištisą savaitę kuičiausi. Kaži kas dabar vertingiau

labai geras retorinis klausimas
Atgal į viršų
Rodyti pranešimus nuo ankstesnio:   

Pardoutuvių katalogas block

Pradėti naują temą   Atsakyti į pranešimą    Pagrindinis puslapis -> Rankdarbiai iš popieriaus Visos datos yra GMT + 3 valandos
Puslapis 317

Pereiti į:  
Jūs negalite rašyti naujų pranešimų į šį forumą
Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite ištrinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite dalyvauti apklausose šiame forume

Copyright © 2006-2015 auksarankes.lt Visos teisės saugomos Lietuvos Respublikos įstatymų
Draudžiama be raštiško www.auksarankes.lt leidimo naudoti ir platinti šiame tinklalapyje esančią bet kokią grafinę bei tekstinę informaciją kitose interneto svetainėse bei žiniasklaidos priemonėse.