Knygrišystė. Gaminame knygeles patys 2
Pradėti naują temą   Ši tema uždaryta. Jūs negalite redaguoti pranešimų ar rašyti atsakymų    Pagrindinis puslapis -> Rankdarbiai iš popieriaus
Rodyti ankstesnę temą :: Rodyti sekančią temą  
Autorius Pranešimas
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

Prisijungė: 09 Lapkričio 2009
Pagyrimų: 6

Medaliai: 2 (Daugiau...)
2010 Gruodis (Suma: 1) 1 vieta (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Tr. Spalio 19, 2011 21:48    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Cindy rašo:
Jeigu tenkins rezultatas, tai būtinai pasirodysiu

Pasirodyk ir jei rezultatas bus ne toks, kokio norėtum. Čia visos drauge pažiūrėsim, patarimų naudingų ateičiai gausi, kad klaidų nekartotum. Nebijok, mes kad ir pakritikuojam, bet draugiškai, su gerais ketinimais.

O čia atnešu tą radinį, apie kurį anksčiau rašiau. Knygrišystės terminų žodynas, dar ir paveiksliukų esama, terminai lietuviškai ir kitom kalbom
http://www.lnb.lt/doc/dkrc/mokslo/dokumentu_restauravimo.pdf

Šiandien susiuvau nedidelį bloką 17 lankų po 2 lapus, popierius storesnis (gal 120g/m). Praeitą kartą gavau pastabą dėl prasimušančių įleistų ryšių tai nutariau, kad reikia šioj srity dar padirbėt. Griovelius pjoviau dideliu pjūklu tai jo "takas" gana platus, virvelė gerai įtilpo. Bet manau, kad teks įsigyt dailesnį pjūkliuką, nes šita "družba-1" pernelyg gremėzdiška
Suapvalinau nugarėlę, petelius kaliau net 9 prakaitai išmušė vat ką reiškia kietesnis popierius. jau geriau pavyko, bet dar visvien nesu 100 proc patenkinta rezultatu.
triragi, manau tokiai nugarėlei gal derėtų daryt gilzę? Jei taip, tai bus gera proga išbandyt šią procedūrą. Žinau, kad jai reikia tvirto popieriaus, ar vatmanas tiktų?

Grįžtu dar kartą su ne itin vykusia iliustracija, geresnės nerandu nors užsimušk

kai siuvam ant iškeltų ryšių, tai siūlas, įlįsdamas į skylę apeina ryšį ir išlįsdamas per tą pačią skylę tą ryšį tarsi smaugia, apkabindamas.
O siuvant ant įleistų ryšių įsivaizduoju, kad tarkim einant iš dešinės siūlas išlenda ryšio dešinėj ir tada lenda lanko vidun jau kairėje ryšio pusėj, t. y. nėra apsukimo taip supratau iš turimo piešinuko, tik jo niekur nete neberandu, o tik atsispausdintą popieriuj turiu, ale taip neaiškiai ten nupaišyta

Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Cindy
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 15 Rugsėjo 2007

Medaliai: Nieko

PranešimasParašytas: Tr. Spalio 19, 2011 23:18    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Tiesa, dar klausimukas.. Kur perkate ir kokį kartoną viršeliams? Kažkur čia skaičiau, kad gofruotas dėžinis nelabai tinka
triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 01 Sausio 1970
Pagyrimų: 1

2011 Rugpjūtis (Suma: 1) Pati pačiausia (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Tr. Spalio 19, 2011 23:41    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sarma rašo:

Suapvalinau nugarėlę, petelius kaliau net 9 prakaitai išmušė

Žinau, kad jai reikia tvirto popieriaus, ar vatmanas tiktų?

t. y. nėra apsukimo

aha, mane irgi prakaitas mušdavo, net nesuprantu nuo ko, jei tik viena ranka dirba

ne, vatmanas gali būt per storas, užtenka kraftpopieriaus, nes jis gi keliais sluoksniais susideda..

žinau, kad pasitaikydavo variantų be apsukimo, bet aš visada darau su apsukimu, tai tarsi mazgas kiekviename žingsnyje, ir jei kur siūlas nutruktų, jis vistiek neišsitrauktų dėl tų apsukimų, taip patikimiau.. o viduj ten viskas puikiai susidėsto.
Atgal į viršų
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Kv. Spalio 20, 2011 09:06    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Cindy rašo:
Kur perkate ir kokį kartoną viršeliams? Kažkur čia skaičiau, kad gofruotas dėžinis nelabai tinka

Aš perku Vilniuje "Meno mūzoj", būna tokie dideli lakštai, iš vieno nemažai viršelių išeitų jei nedidelėms knygutėms.
gal Vilniuj gyveni? tą parduotuvę rasi Dysnos gatvėj senamiesty jinai. Kituos miestuos "taškų" nežinau, bet jei rasi kokią dailininkams skirtų reikmenų parduotuvikę, tai kartono turėtų būt. Tik paprastose kanceliarinių prekių tokio kartono nėr.
Gali naudot senų nevertingų knygų viršelių kartoną jei nenori išlaidaut naują pirkdama. Jis labai tinka, dažnai naudoju visokioms eksperimentinėms knygoms.
Dėžinis kartonas tikrai netinka

Šįryt pavarčiau susiūtą bloką. Tai vat dar nepatinka man patys viduriniai pora trejeta lankų. Visi šoniniai taip gražiai užsilenkė petelius darant, o viduriniai ne taip dailūs, įtariu arba dar per mažai suspaudus buvau (nors regis suveržiau net sunka bėgo ) arba pernelyg aukštą nugarėlės gūbrį padariau kai užapvalinau. O gal dar turi reikšmės, kad lankai tik 2 lapų
Na ką, gadinsiu toliau- bandysiu gilzę montuot.
Pradedu įtart, kad neturiu pakankamai duomenų knygrišio amatui na bet vistiek nepasiduosiu, jei cirke karvę šokt išmokina, tai gal ir man po n bandymų pasiseks

[ Kv. Spalio 20, 2011 09:08 ]
triragis rašo:
aš visada darau su apsukimu

kitą kart ir aš su apsukimu darysiu

triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Kv. Spalio 20, 2011 10:25    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sarma rašo:

Šįryt pavarčiau susiūtą bloką. Tai vat dar nepatinka man patys viduriniai pora trejeta lankų. Visi šoniniai taip gražiai užsilenkė petelius darant, o viduriniai ne taip dailūs,
:

taip ir turi būt, gal rasiu kur gerą iliustraciją, ten atidžiau pažiūrėjus kaip nupiešti lankai matos, kad šoniniai užlenkti labiausiai, turėtų būt visai stačiu kampu, tačiau einant link centro kitų lankų pasvirimo kampas mažėja, o ir petelio ilgis irgi mažėja.
Atgal į viršų
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Kv. Spalio 20, 2011 10:56    Rašyti temą: Atsakyti su citata

triragis rašo:
tačiau einant link centro kitų lankų pasvirimo kampas mažėja, o ir petelio ilgis irgi mažėja.

čia tai taip, ale pas mane vidurio lankai daugiau išsideformavę į šonus nei užsilenkę. Atvertus negražiai atrodo, matosi tos deformacijos. Tai dėl to ir sakau, kad dar ilgą kelią teks nueit ir nemažai prakaito išliet kalant.
O iliustraciją jei rasit tai atneškit- pravers

triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Kv. Spalio 20, 2011 11:32    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sarma rašo:

čia tai taip, ale pas mane vidurio lankai daugiau išsideformavę į šonus nei užsilenkę. Atvertus negražiai atrodo, matosi tos deformacijos. Tai dėl to ir sakau, kad dar ilgą kelią teks nueit ir nemažai prakaito išliet kalant.

aa, jie kažkaip susibangavę/susiglamžę, o ne gražiai užlenktais galiukais? tai gal per daug iškišta? jei būtų blogai suspausta tai kalant slankiotusi..
nieko geresnio neradau, nepamenu kur mačiau tą brėžinuką, bet čia kažkas panašaus..

žiotis lankų nugarėlės neturi, kai lanko galiukas prasižioja ir atsiranda skylutės tai jau blogai. man kartais centrinis lankas taip prasižioja
Atgal į viršų
zapuke
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 16 Kovo 2007
Pagyrimų: 2

Medaliai: 1 (Daugiau...)
2011 Spalis (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Kv. Spalio 20, 2011 13:20    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sveikos,
kiek apleidau knygų rišimą, bet vis įkišu nosį pažiūrėti kaip gyvuojat, kuom kvėpuojat. Po truputį pradedu ruoštis kalėdiniam laikotarpiui, nes šiemet visa eilė įvairiausių rankdarbių pageidavimų buvo išgirsta, bijau, kad Seniui reikės labai nagingos padėjėjos viską įgyvendinti. Vakar skuduryne nusipirkau odos (tiksliau verstos odos liemenė), kurią bandysiu panaudoti užrašų knygelei, norėjau paklaust, o jūs tas skudurynines odas kaip nors vėdinat, valot ar dar ką nors, kad pasišalintu dezinfektantas?

Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką Apsilankyti vartotojo tinklapyje
Cindy
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 15 Rugsėjo 2007

PranešimasParašytas: Kv. Spalio 20, 2011 14:48    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sarma rašo:

Aš perku Vilniuje "Meno mūzoj", būna tokie dideli lakštai, iš vieno nemažai viršelių išeitų jei nedidelėms knygutėms.
gal Vilniuj gyveni? tą parduotuvę rasi Dysnos gatvėj senamiesty jinai. Kituos miestuos "taškų" nežinau, bet jei rasi kokią dailininkams skirtų reikmenų parduotuvikę, tai kartono turėtų būt. Tik paprastose kanceliarinių prekių tokio kartono nėr.
Gali naudot senų nevertingų knygų viršelių kartoną jei nenori išlaidaut naują pirkdama. Jis labai tinka, dažnai naudoju visokioms eksperimentinėms knygoms.
Dėžinis kartonas tikrai netinka

Deja, bet iš Kauno aš Bandysiu pažiūrėti kokioje dailininkų parduotuvėlėje.

Pirmą knygelę dariau būtent su dėžiniu kartonu, tai rezultatas visai geras Nieko jam neatsitiko lig šiol

triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Kv. Spalio 20, 2011 15:07    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Cindy rašo:

Pirmą knygelę dariau būtent su dėžiniu kartonu, tai rezultatas visai geras Nieko jam neatsitiko lig šiol

nes tikriausiai ramiai gulėjo jei durtumėt pirštu liktų duobė, jei nukristų ant žemės - apsilankstytų kampai, o jei dar aštrus daiktas ant jos užkristų.. nieko gero iš to kartono, nežudykit knygų, nesvarbu jei tai tik užrašinė.
turi būt ir kaune to kartono, regis gi yra dailininkų prekių parduotuvė kažkokia senamiesty..
Atgal į viršų
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Kv. Spalio 20, 2011 19:47    Rašyti temą: Atsakyti su citata

zapuke rašo:
kiek apleidau knygų rišimą, bet vis įkišu nosį pažiūrėti kaip gyvuojat, kuom kvėpuojat

o, dar ir daugiau gyvų knygrišių esama. Buvau pasigedus savo mokinukių, sakau gal akademijos mokslai šuniui ant uodegos nuėjo, bet ne- žiūriu kad galerijoj nuostabus mergvakario albumas puikuojas. Temoj lyg ir nemačiau, nešk čia greitai, akims peno bus
Gerai, kad užsukai, o tai čia mes tik su triragiu pliauškiam, jokios demokratijos
zapuke rašo:
pradedu ruoštis kalėdiniam laikotarpiui

dovanų krepšy ir knygų turės būt Mano šeimynykščiai šiais metais tai priverstinai bus apdovanoti knygomis.
zapuke rašo:
skudurynines odas kaip nors vėdinat, valot ar dar ką nors, kad pasišalintu dezinfektantas?

nusipirktą daiktą ilgai laikau balkone, tai išsivėdina gerai. pepa skuduryninę odą skalbė su visokiais kvapikliais ir minkštikliais, sakė, kad gerai išsivalė ir kvapas pasikeitė į malonesnį. Bet oda toks daiktas, kad nuo vandens kietėja, džiovinant vis reikia patampyt. Pati nebandžiau skalbt, bet turiu porą odikių kurioms vonia būtų neprošal.

Šiandien stalčiaus glūdumoj radau labai seno popieriaus. Lapų pakraščiai net gelstelėję, bet pats koks puikus- tvirtas, slidus, labai malonu ant tokio rašyt.
Sulanksčiau 20 lankų po 4 lapus. Siūsiu vėl ant įleistų ryšių. Na žinokit šį kartą kaip gražiai grioveliai pavyko negaliu atsidžiaugt. Ne medkirčio pjūklu pjoviau, bet vėl dantytu peiliu. Net nufotkinau kaip atrodo, vėliau padarysiu reportažą.
Žiūrėsiu kaip dabar peteliai pavyks. Mažiau užapvalinsiu nugarėlę, man atrodo, kad aną kartą persistengiau, viduriniai lankai pernelyg aukštai iškilę buvo.

Liepžiedis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 10 Lapkričio 2010

2011 Liepa (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Kv. Spalio 20, 2011 22:17    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Ech, gal ir aš kada pribręsiu tokioms diskusijoms dabar tik kukliai pasirodau. Pabandžiau naują įrišimą, visai smagu. Tik kažkodėl ištryniau viršelio nuotraukas, ten tik nugarėlė matos. Jis asimetriškas, prieky užsiverčia ir kraštai tokie ilgesni

Atgal į viršų
Čiūva
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Kv. Spalio 20, 2011 22:42    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Čia toks užmanymas ir buvo?
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką Apsilankyti vartotojo tinklapyje
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Pen. Spalio 21, 2011 00:01    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Liepžiedis rašo:
Pabandžiau naują įrišimą

Long stitch įrišimas naudotas? Smagus tas būdas, greitai ir nesunkiai padaroma knygutė.
Norėčiau plačiau apie naudotas medžiagas. Viršelis- oda, o paklijuota šilku/ gal pačios tapytas? Įdomus užmanymas. Kaži kaip vėliau bus, viršelis minkštas lankstysis, ar audinys neatsilipins juolab kad dabar matyt pūslelės kur neprilipę gerai.
Kraštų apdaila man ne itin žiūrisi, tie kilpiniai dygsniai Gal vertėjo audinį klijuojant jo kraščiukus palenkt vidun, kad nespurtų ir išsiverst be šio siuvimo. Ai dar sugalvojau- galima palei visą pakraštį ryškesniu siūlu daigstymo siūle išdygsniuot, dekoratyvumo priduos na ir sutvirtins
o ta juostelė pritvirtinta prie viršelio ar tik taip užsivynioja?
Apdeginti lapų kraštai gerai maskuoja bloko nelygumus,nors to deginimo pati baisiai nemėgstu. nebloga nelygumų maskuotė yra ne pjauti, o plėšti lapų kraštai.
Kai kitą knygą padarius fotografuosi pabandyk be to audinio, padėk ant elementaraus lygaus paviršiaus.
Lauksiu naujų eksperimentų

Domis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pen. Spalio 21, 2011 08:21    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sarma aš labai susidomėjau knygrišyste, ir vakar vakare nusprendžiau padaryti knygutę. Lapus pasendinau kava (reikėjo stipresnę užsiplikyti). Sulankščiau po tris lapus į blokelį ir turiu šešiolika blokelių po tris lapus tai išviso 48 lapai. Susiūvau tuos blokelius, bet nežinau kaip susiūti juos visus... Aš siūlą rinkausi paprastą, kur skirtas susiūvimui, bet kaži ar jis laikysis ? Aš nežinau kaip susiūti tuos blokus į vieną ir kokį siūlą pasirinkti...

Laukiu atsakymo,
GEROS DIENOS

Domis
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Apsilankyti vartotojo tinklapyje Yahoo Messenger
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Pen. Spalio 21, 2011 09:13    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Pagal pirmos temos pirmą pamokėlę darei? Na tai ne pats geriausias variantas, čia mes jau aptarėm anksčiau, kad šitą pamokėlę jau kaip išaugtą rūbą galim padėt kur nuošaliau ir rinktis tikresnius bei patikimesnius įrišimo būdus. Tai čia ateičiai. Dabar susiūtų lankų neardyk, o pagal tą pačią pamokėlę sujunk juos tarpusavy- imk tą patį siūlą, išvaškuok jį ir siūk vieną lanką prie kito, užkabinant už lankus laikančių siūlų (iš išorinės lanko pusės).
Kai turėsi visą knygos bloką, jo nugarėlę ištepk klijais ir džiovink suspaustą.
Toliau sek darbo eigą, punktas po punkto pamokėlėje, padaryk viršelį ir įklijuok knygos bloką su priešlapiais į jį.
Rezultatą būtinai atnešk čia.
Kitą kartą turėsi rinktis jau rimtesnį įrišimą. Teks daug ir kantriai dirbti, mokytis.

triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pen. Spalio 21, 2011 10:02    Rašyti temą: Atsakyti su citata

liepžiedi, kaip aš nudžiugau kai pamačiau tą gražų šilką, (dar pamaniau, kad ir kitoj pusėj toks pats). jis toks gražus ir taip tinka.. bet kaip aš nuliūdau, kai pamačiau tą baisią siūlę aplinkui ar čia taip turėjo būt nelygiai? o kas išorėj, tikra ar netikra oda?
beje, vakar su vienu graiku pakalbėjus supratau, kad gal geriau naudot brangius gražius audinius, negu negražią nekokybišką odą (kuri deja pas mus lietuvoje ir dominuoja).

domi, būtų gerai, kad kai pabaigsit šitą knygelę, būtinai pabandytumėt kitas pamokėles (pvz koptų arba siuvimą ant juostelių, kuris yra pats paprasčiausias) ir visais atvejais būtinai ateitumė pasirodyti. lauksim. (vaje, kaip reikėtų ten tą klaidinančią pamokėlę bent iš pirmo puslapio pašalinti )
Atgal į viršų
zapuke
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 16 Kovo 2007
Pagyrimų: 2

2011 Spalis (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Pen. Spalio 21, 2011 11:52    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sarma rašo:

o, dar ir daugiau gyvų knygrišių esama.

Gyva, gyva, tiesiog neturiu įkvėpimo naujoms knygoms ar albumams, tai patyliukais sėdžiu
Mergvakario albumo čia nesirodžiau, nes labai daug nervų jis man kainavo. Buvo kažkokia ištisa nesibaigianti nesėkmė bandant priklijuoti priešlapius. Tai nei gyriausi, nei rodžiausi, nei apskritai ta tema norėjau kalbėti.
Pastaruoju metu buvo nemažai įvairių CD dėkliukų, bet kadangi daugiausiai laiko praleidau dirbdama su jų turiniu, nekildavo ranka net asmeninei galerijai nufotografuoti.
Užrašų knygelių Senio sąraše yra net ne viena, tik nežinau, ar turėsiu laiko ir nuotaikos tai įgyvendinti. Bet kol kas ir toliau kaupiu įvairiausius audinius, su mintimi, kad būtinai vieną dieną juos panaudosiu Tuo pačiu ir tą odą parsinešiau, bet kažkaip su skalbimu galvoju nerizikuoti, tuo labiau, kad ji vizualiai pakankamai švari atrodo. Pabandysiu balkone palaikyti.
Tiesa, dar apie popierių užrašinėms - yra pageidavimas, kad knygutė būtų langeliais, bet kiek dairiausi kur būna lapai, kur būna tik į blokelį suklijuoti, yra plonyčiai, o man norėtųsi storesnio. Varčiau sąsiuvinius, bet juose dažniausiai paraštė užbrėžta.

Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Pen. Spalio 21, 2011 12:08    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Citata:
kaip reikėtų ten tą klaidinančią pamokėlę bent iš pirmo puslapio pašalinti )

aha, būtų neprošal Kai tik pradėjau domėtis šiuo reikalu, net sapne nesapnavau, kad taip giliai klimpsiu ir į kokius painius teorijos beigi praktikos labirintus pateksiu. Kuo giliau miškan, tuo medžių daugiau, o pamiškėj būnant tai ir ta pamokėlė atrodė jei ne super tai vis šis tas. Nors pati tik vieną knygą pagal ją susiuvau, o kai pamačiau, kad tai nieko rimto... na tęsinį jau žinot.
Apskritai, tada man atrodė, kad tomis knygomis nieks labai nesidomės, mat dabar tik papuošalai visas užvaldę, ir tema ko gera numirs sava mirtim. Ir še tau, kad įsisiūbavo
Žodžiu, esu baisiai nusidėjus

Dabar rodausi ką pridirbus. Prašau griežtų pastabų ir pabarimo jei reikia.
Grioveliai, kuriais taip džiaugiausi

Petelių kalimo rezultatas. Nuotraukoj labai dideli atrodo. Ir visi griekai geriau matyt. Iš visų bandymų labiausiai pavykęs ta prasme, kad neišsižiojo lankai, bet neabejotinai gali ir turi būt geriau, nes dešinėj pusėj matau ne visai ta kryptim pasvirusias vidurinių lankų nugarėles

Pirmiausia nugarėlę kaliau švelniai, tarsi glostydama į save, paskui kai jau įsismaginau labiau. Dar labai reikia lavint ranką čia, nes matau, kad viskas svarbu- ir kryptis, ir smūgio stiprumas. Yra kur tobulėt Ir nors teoriškai peteliai turi atsilenkt kone 90 laipsnių, tikrai tiek nėr.
Dar apie griovelius. Siuvau apsukdama ryšį tai mat siūlas irgi užima vietos, todėl manau tokiu atveju griovelius reikia pjaut vos gilesnius nei ryšio diametras Dabar gavosi vos vos iškilę, bet gal sumaigysiu pakaldama klijais išteptą nugarėlę.
Man dar įdomu išbandyt tas variantas kai kala ne sausą, bet klijais padengtą nugarėlę (kai kur literatūroj aprašomas būdas). Bet manau popierius turi būt pakankamai tvirtas, kad nuo drėgmės nepraskystų daužant, o ir dirbt greitai reiktų, nes klijai džiūsta.

[ Pen. Spalio 21, 2011 12:20 ]
zapuke rašo:
yra pageidavimas, kad knygutė būtų langeliais, bet kiek dairiausi kur būna lapai, kur būna tik į blokelį suklijuoti, yra plonyčiai, o man norėtųsi storesnio. Varčiau sąsiuvinius, bet juose dažniausiai paraštė užbrėžta.

Senais laikais tikrai būdavo pirkt languoto popieriaus A4 ir A3 formato.O gal paieškok kanceliarinėse, gal pavyks rasti.

triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pen. Spalio 21, 2011 14:19    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sarma rašo:

Žodžiu, esu baisiai nusidėjus

Dabar rodausi ką pridirbus.

Ir nors teoriškai peteliai turi atsilenkt kone 90 laipsnių, tikrai tiek nėr.

Senais laikais tikrai būdavo pirkt languoto popieriaus A4 ir A3 formato.O gal paieškok kanceliarinėse, gal pavyks rasti.

nea, jūsų kaltės aš čia nematau , čia natūralu, taip būtų kiekvienam pirmą kartą įžengusiam į tą mišką, kokią radot tuo metu, tokią įdėjot, iš kur jums žinot kad tų būdų tiek daug visokių yra. sakyčiau, čia daugiau kalti tie, kurie skaito ir ties pirmu puslapiu sustoja ir neperskaito daugiau

jo peteliai nužygiavę būriu, man taip nebuvo, gal koks vienas centrinis yra panašiai susvyravęs (nes pas jus matau toliau tie lankai jau lenkiasi į priešingą pusę, tikriausiai kitam nugarėlės gale kitaip atrodo? ) manau kalant gi iškart turi matytis, kad ne ten linksta, reikia stebėt ir neleist. ko gero ir judesys ne visai tikslus (smūgis turėtų eit tokia kryptim, kaip ta rodyklytė brėžiny), bet geriausia priemonė prieš kalant kiekvieną lanką į reikiamą pusę šiek tiek palenkt "v ručnuju" su kauliuku, tskant nurodyt jam kryptį, tada jau kalant jis links toliau kur reikia.

su tokiu spaustuvu pilnai status petelių kampas ir nesigaus (pas mane tas pats visiškai), jei pastebėjot iliustracijose ten lentelių kraštai visai smailo kampo būna, tad kalant peteliai užlenkiami dar daugiau nei 90 laipsnių kampu, tik vėliau dėl medžiagos pasipriešinimo biski grįžta atgal ir atsistoja į tą laipsnį pats.

dėl languoto popieriaus tą patį norėjau sakyt, yra tokio formato tikrai, tik kiek mačiau gana plonas. normalesnio ar įdomesnio (kokybiško, storesnio ar spalvoto) languoto popieriaus deja lietuvoj neteko matyt

o aš užsisakiau gutermano lininių siūlų lauksiu dabar.. dar vienus vaškuotus nusižiūrėjau, atviroms nugarėlėms, bo kol kas turimi arba per stori arba per ploni.
Atgal į viršų
Domis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Sk. Spalio 23, 2011 09:28    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Na, va rodau savo padarytą knygutę. Ji išėjo su broku, kaip ir Sarma sakė pirmas blynas prisvyla ar kažkas panašaus. Pirma mano knygutė yra paprastas, bet neprasta !

Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Apsilankyti vartotojo tinklapyje Yahoo Messenger
Čiūva
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Sk. Spalio 23, 2011 09:40    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Knygelė išties įdomi, tik aišku kaip ir pats sakei- su broku.
Atgal į viršų
Domis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Sk. Spalio 23, 2011 11:08    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Ačiū, aš panaudojau savo senos knygos viršelį. Ną, jo, knygutė su brokeliu...
Atgal į viršų
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Sk. Spalio 23, 2011 16:00    Rašyti temą: Atsakyti su citata

triragis rašo:
matau toliau tie lankai jau lenkiasi į priešingą pusę, tikriausiai kitam nugarėlės gale kitaip atrodo?

Visai nemoku gudraut. Kitam gale vaizdas geresnis, bet žinoma nufotkinau tą baisuolį.
triragis rašo:
bet geriausia priemonė prieš kalant kiekvieną lanką į reikiamą pusę šiek tiek palenkt "v ručnuju" su kauliuku, tskant nurodyt jam kryptį, tada jau kalant jis links toliau kur reikia.

vuo čia mintis Ar "v ručnuju" lenkiant blokas neturi būt kiek mažiau suspaustas nei kalant? Nes kai suveržiu spaustuvuos tai nugarėlė kaip akmuo- suspausta taip, kad be plaktuko regis nė iš vietos nepajudintum. Na reiks būtinai išbandyt šį patarimą pritaikyt.
Apskritai dabar toks darbinis įniršis paėmė, kas ką- ar aš petelius įveiksiu ar jie mane Jei tik būtų laiko tiek kiek nėra regis nuo spaustuvo nesitraukčiau.
triragis rašo:
aš užsisakiau gutermano lininių siūlų

čia lietuviškoj parduotuvėj?

triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Sk. Spalio 23, 2011 16:09    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sarma rašo:

vuo čia mintis Ar "v ručnuju" lenkiant blokas neturi būt kiek mažiau suspaustas nei kalant? Nes kai suveržiu spaustuvuos tai nugarėlė kaip akmuo- suspausta taip, kad be plaktuko regis nė iš vietos nepajudintum.

čia lietuviškoj parduotuvėj?

čia prieš pat kalimą, kai jau būna suspaustas kalimui, t.y. stipriai, (beto manau du kart vienodai nepavyktų įdėti į spaustuvą, man tas tikslus įdėjimas į spaustuvą užima daugiau laiko turbūt nei pati operacija). tas jų atlenkimas kauliuku ir būna labai nežymus, bet to užtenka. tik reikia pradėt nuo išorinių lankų tą daryt, kad vietos būtų kiekvienam. kartu jie kaip akmuo, bet kiekvienas atskirai vistiek pasiduoda, nors jėgos aišku reiks šiek tiek..

nea, siūlas ne iš lietuviškos parduotuvės.
Atgal į viršų
Rodyti pranešimus nuo ankstesnio:   

Pardoutuvių katalogas block

Pradėti naują temą   Ši tema uždaryta. Jūs negalite redaguoti pranešimų ar rašyti atsakymų    Pagrindinis puslapis -> Rankdarbiai iš popieriaus Visos datos yra GMT + 3 valandos
Puslapis 1851

Pereiti į:  
Jūs negalite rašyti naujų pranešimų į šį forumą
Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite ištrinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite dalyvauti apklausose šiame forume

Copyright © 2006-2015 auksarankes.lt Visos teisės saugomos Lietuvos Respublikos įstatymų
Draudžiama be raštiško www.auksarankes.lt leidimo naudoti ir platinti šiame tinklalapyje esančią bet kokią grafinę bei tekstinę informaciją kitose interneto svetainėse bei žiniasklaidos priemonėse.