Knygrišystė. Gaminame knygeles patys 2
Pradėti naują temą   Ši tema uždaryta. Jūs negalite redaguoti pranešimų ar rašyti atsakymų    Pagrindinis puslapis -> Rankdarbiai iš popieriaus
Rodyti ankstesnę temą :: Rodyti sekančią temą  
Autorius Pranešimas
zapuke
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 16 Kovo 2007
Pagyrimų: 2

Medaliai: 1 (Daugiau...)
2011 Spalis (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Kv. Rugpjūčio 23, 2012 12:14    Rašyti temą: Atsakyti su citata

triragis rašo:

dėl paminkštinimo, vilna gal ir geriau, bet kaip prie jos tą taftą paklijuoti, ji gi slidinės, o ilgainiui išsitampius ar drėgmės gavus manau gali susibanguot ar pan., jei per daug įtempsi, tai viršelis labai riesis, ir jaučiu šita rizika dar paaštrėja dėl didelio formato. o ką pasiūlyti net nežinau, gal eksperimentuot su klijais visokiais, arba vietoj vilnos naudot tą plėvelę, kur po grindimis kloja. bet klijai neims, ir visi klijai kietins tą minkštumą. net nežinau.. gal kiti ką bandė.

Aciu uz pastebejimus gerai, kad nera skubos, tai turiu pora dienu ramiems apmastymams.

Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką Apsilankyti vartotojo tinklapyje
Gita.
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 01 Sausio 1970

Medaliai: Nieko

PranešimasParašytas: Pir. Rugpjūčio 27, 2012 15:09    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Pirmiausia noriu pasisveikint ir prisipažint, kad porą mėnesių aktyviai, bet tyliai skaitau jūsų temą
Knygrišystę atradau prieš gerų porą metų, tada atradau Triragį, su jos pagalba susiuvau kelias knygeles, dar kelias susiuvau viena ir knygrišystė manyje išėjo pamiegot... esu baisulinė lėtapėdė – viskam man savas laikas.
Kai kurias čia apsilankančias pažįstu arba žinau iš kitur. Norėčiau pasveikint virtualiai pažįstamą siuvinėtoją Kibirkštėlę! Kažkaip man labai dera siuvinėjimas su knygrišyste, tad siuvinėt ir daryt knygeles man atrodo puikus derinys.

Triragio knygeles stebiu ne tik čia, bet ir kitur, kaip kokia seklė morka Triragi, neturiu žodžių tavo grožiams apdainuoti. Kai jaučiu, kad reikia kokio dopingo – einu ieškot tavo knygų... O kai atradau Sarmą, Pepą, kitas čia aktyviai kuriančias iš kojų verčiančius grožius - tai jūsų knygelių ir kartonažo temos tapo dar vienu mano dopingu

Ir gana nedrąsiai noriu pasirodyt su knygele, kurią pavadinau: „Lauk manęs“. Ji manęs laukė beveik du metus... o gal tai aš laukiau kol ji pas mane ateis. Kolibris išsiuvinėtas lygiai prieš du metus, specialiai knygelei. Tada padariau ir viršelius. Juos tada klijavau lipalu. Net lapai buvo paruošti, tebuvo likę susiūti.

Tačiau siuvimas buvo gana komplikuotas. Mano kantrioji knygelė pati išbandė mano kantrybę ir pasakė man, kad taip apsileist negalima... Skylutės negulė lygiai, nors šablonėlį skylutėms dariausi ant milimetrinio popieriaus, tačiau yla kartone rasdavo savo vietą) :( Įgūdžių stoka, suprantama...
Tikiuosi, kad nesuplyš naudojant. Būtų labai gaila. Et, galėjau pasirinkt kitokį nugarėlės raštą, bet pamačiau gražųjį Pepos įrišimą ir man būtinai būtent tokio užsireikė...

Long stitch įrišimas, lapai balti, išplėšyti. Bloko krašteliai patonuoti rašaliuku. Vienos serijos, bet dviejų atspalvių priešlapių popierius. Lietuviškas ir vokiškas linas, kryželiu siuvinėtas kolibris. Intarsija. Knygelės formatas 12 x 12 cm.

Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

Prisijungė: 09 Lapkričio 2009
Pagyrimų: 6

Medaliai: 2 (Daugiau...)
2010 Gruodis (Suma: 1) 1 vieta (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Pir. Rugpjūčio 27, 2012 15:43    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sveika Gita. prisijungus prie mūsų bendruomenės ir kaip smagu, kad "stojamasis" darbas toks įspūdingas.
Puiki knygelė, labai jaukus formatas (man apskritai labai patinka kvadrato formos knygos). Siuvinėjimas tikrai šauniai dera knygų viršeliuose. Kruopščiai iščiupinėtas, išjaustas darbas.
Po tokio sėkmingo starto čia tikriausiai pasirodysi ir daugiau darbelių? O gal su triragio pagalba darytų turit nuotraukas? Rodyk viską

agne1992, smagu matyt bandymus ir entuziazmą
Iš nuotraukos ne viską galim įžvelgti. tarkim, nesimato bloko krašto- sunku įsivaizduot knygos storį. Ta viršelio dekoracija kaip daryta, ar karpinys, ar piešta? Taip pat norisi žinot, kas ten apatiniam dešiniam viršelio kampe? lapai, kaip suprantu, apdegintais kraštais?
Va kiek klausimų pažėriau Lauksim naujos knygos, o jau tada būtinai šalia nuotraukų nepatingėk parašyt kaip darei, kas tau pasisekė, kas nelabai. Matai, temas žmonės skaito mokymosi tikslais ir nori rast daugiau informacijos nei jos perteikia fotografija. Sėkmės knygrišiaujant

Pati baigiau atostogų tinginystę, tad teks nubraukt dulkes nuo knygrišystės padargų. Juolab, kad yra minčių, o ir popierių bei kartonų užsipirkau ne visai kukliai Dar neišbandytas diamond x, bet smagiausia, kad palyginus savo sukurtą ir pepos atsiųstą tikrąją schemą esminio skirtumo neradau. Mano atveju adata keliavo kiek kitu keliu, bet galutinis rezultatas- toks pat.

Kibirkstele
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 30 Birželio 2008

PranešimasParašytas: Pir. Rugpjūčio 27, 2012 16:03    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Gita., labas! Mūsų keliai vis pasikerta kur ne kur

Tavo darbai tokie labai išlaikyti yra. Lyginant su manim, man kartais to labai trūksta.
Vis paliūdžiu, kad tavo knygelės būna long-stitch'o, bet gal sulauksim ir kitokių darbelių?

Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Pagyrimų: 1

2011 Rugpjūtis (Suma: 1) Pati pačiausia (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Pir. Rugpjūčio 27, 2012 16:44    Rašyti temą: Atsakyti su citata

iš kart matos, maano mokykla , nepriekaištinga ir nuostabi knygelė gita, kai paminėjot siuvinėjimą iškart supratau kas kalba labai labai džiaugiuosi matydama, ir smagu, kad prisijungė dar viena krapštukė, tikiuosi lankysitės dažnai, net jei neturėsit ką parodyt, netylėkit. nu pakėlėt nuotaiką savo pasirodymu.
aš dabar irgi greitu laiku pasirodysiu su dviem darbais, vienas bus labai linksmas (bet vis dar ne tas, kuriam jau daug laiko brendau, bet iki kurio niekaip rankos nedasiekia.).
Atgal į viršų
Gita.
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pir. Rugpjūčio 27, 2012 22:16    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Mielos merginos, labai ačiū jums už tokį šiltą priėmimą

triragis rašo:
tikiuosi lankysitės dažnai, net jei neturėsit ką parodyt, netylėkit. nu pakėlėt nuotaiką savo pasirodymu.
aš dabar irgi greitu laiku pasirodysiu su dviem darbais, vienas bus labai linksmas (bet vis dar ne tas, kuriam jau daug laiko brendau, bet iki kurio niekaip rankos nedasiekia.).

Aha, norėčiau lankytis Tikiuosi, pavyks, nors kartais aš pabėgu nuo interneto...

Šioje temelėje mirkt pradėjau ketindama daryt albumėlį mažam sūnėnui. Temas perskaičiau po porą kartų, konspektavau, ryte rijau informaciją.

Albumėlį tai padariau, bedarydama ne tik šią temą, bet ir Sarmos tinklaraštį nuseilėjau (mat labai vienas įrišimas atitiko mano įsivaizdavimus), o bet tačiau - nesugebėjau gerai surišt Prie tų penkių skylučių kombinacijos dirbo ir mano vyras, ale ir anas nesugebėjo man juostelės kelio nupaišyt Kad ji niekur nesusitiktų ir išlįstų ten, kur man reikia Tai dar medituosiu kada prie įrišimo, o po to fotografuosiu, ko irgi nelabai mėgstu.

O vakar, prie Akropolio, sendaikčių turgelyje, mačiau berods 1965 metų gamybos tuščią nuotraukų albumėlį. Trauktas oda. Varčiau varčiau, nagrinėjau, radau vieną momentą sau pačiai. Pardavėjas sakė, kad turiu jį nusipirkt, bet aš, kažkodėl, nusprendžiau kitaip

Kibirkstele rašo:

Tavo darbai tokie labai išlaikyti yra. Lyginant su manim, man kartais to labai trūksta.
Vis paliūdžiu, kad tavo knygelės būna long-stitch'o, bet gal sulauksim ir kitokių darbelių?

Aga, mano darbai išlaikyti po du metus O tu baik kuklintis

Long stitch būdu įrištos knygelės labai gerai vartosi. Be to man neapsakomai patinka jų vidinė dalis Man labai gražu tie atskiri priešlapiai.

Sarma rašo:

Po tokio sėkmingo starto čia tikriausiai pasirodysi ir daugiau darbelių? O gal su triragio pagalba darytų turit nuotraukas? Rodyk viską

Sarma, įdėsiu kelias savo knygeles - trys pirmosios darytos su Triragiu, o tiksliau - tai jos kūriniai, jos dvasia, jos energija. Aš buvau tik mokinė. Nesijaučiu jas padariusi. Aš tik gėriau, gėriau, ir gėriau pamokas. Jaučiausi begaliniai dėkinga. Tokius pat jausmus jaučiu ir dabar. Visos pamokų pas Triragį knygelės yra mano namuose, tartum brangiausios relikvijos. Kad galėčiau pažiūrėt, pavartyt, pasitikslint.

O šias dariau jau pati

PS turiu prašymą - kas gali - nesikreipkit į mane jūs. Labai prašau. Triragi, aš atsisakau tave jūsinti Bo bijau, kad apims dvilypumo jausmas...
Atgal į viršų
Strixstree
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Antr. Rugpjūčio 28, 2012 12:48    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sveikos, as norejau paklausti gal kas skylutes greziate? Kazkur maciau internete foto, kaip gaminant knygele grezia skylutes, tai ir is kilo klausimas, gal yra tokiu, kas taip pat daro, koki greztuva ir kokius graztus naudoja?
Atgal į viršų
TVagne
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Antr. Rugpjūčio 28, 2012 14:39    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Strixstree rašo:
Sveikos, as norejau paklausti gal kas skylutes greziate? Kazkur maciau internete foto, kaip gaminant knygele grezia skylutes, tai ir is kilo klausimas, gal yra tokiu, kas taip pat daro, koki greztuva ir kokius graztus naudoja?

Aš visad naudoju ylą.
Atgal į viršų
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Antr. Rugpjūčio 28, 2012 15:23    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Gita. rašo:
Prie tų penkių skylučių kombinacijos dirbo ir mano vyras, ale ir anas nesugebėjo man juostelės kelio nupaišyt

Gal tai padės

čia triragio duotas piešinukas, aš albumą su arkliuku įrišau pagal antrą variantą.
Gita. rašo:
trys pirmosios darytos su Triragiu, o tiksliau - tai jos kūriniai, jos dvasia, jos energija. Aš buvau tik mokinė. Nesijaučiu jas padariusi. Aš tik gėriau, gėriau, ir gėriau pamokas.

Nuostabios knygelės. Kitaip ir negalėtų būti, nes mokinaisi pas tikrą profę. Pasimokyt gyvai pas triragį norėtume visos. O tai regis daug moki, daug žinai, bet kai šalia stovėtų keliariopai daugiau patyręs, pamatytum, kad žinios skylėtos, oi skylėtos.
Ypač gražus priešlapių popierius, čia skrebinimo ar koks kitoks? Antrosios knygutės siuvinėjimas
neįžiūriu, bet man atrodo jis iškilus- gal čia atlasine juostele siuvinėta?
O šiaip- žaviuosi kruopštumu ir iš darbų sklindančia meile tam, ką darai

Strixstree
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Antr. Rugpjūčio 28, 2012 15:28    Rašyti temą: Atsakyti su citata

TVagne rašo:

Aš visad naudoju ylą.

As siaip ir naudoju yla, bet japoniskam irisimui reikia didesniu skyluciu, tad as siuo atveju naudoju spec. skylamusi. Taciau, mano manymu, norint pramusti skyles storam blokui galbut ir neblogas budas yra pragrezti skyles, tik idomu kaip tai daroma
Atgal į viršų
triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Antr. Rugpjūčio 28, 2012 16:57    Rašyti temą: Atsakyti su citata

įrišant japonišku būdu storoką bloką be drelės (gražto) neišsiversit. aš naudoju akumuliatorinę makitą, turiu jį, nes naudoju ir kitiems reikalams, bet šiaip drelė būna beveik visuose namuose, kuriuose yra vyrų, tai teks juos pasitelkti į pagalbą. o daroma paprasčiausiai, blokas suspaudžiamas kietai spaustuvu ir grežiama. gražto storis priklauso nuo norimos skylutės diametro, o ši priklauso nuo virvelės, kuri bus naudojama, storio. dažniausiai imu 3-5mm. grąžtą, ir geriausia jei jis medžiui skirtas, jų galiukas būna aštrus.

[ Antr. Rugpjūčio 28, 2012 14:12 ]
Gita. rašo:

Sarma, įdėsiu kelias savo knygeles - trys pirmosios darytos su Triragiu, o tiksliau - tai jos kūriniai, jos dvasia, jos energija. Aš buvau tik mokinė. Nesijaučiu jas padariusi.

PS turiu prašymą - kas gali - nesikreipkit į mane jūs. Labai prašau. Triragi, aš atsisakau tave jūsinti Bo bijau, kad apims dvilypumo jausmas...

nu kur jau kur jau, ne mano tai kūriniai, žmogus visas medžiagas ir sumanymus atsinešė, aš tik parodžiau kaip suklijuot viską. o jau tavo siuviniai ištiesų nesusvietno grožio ir kruopštumo, tos rožytės kaip padarytos aš tokio siuvinėjimo būdo nė nebuvau mačius. ištiesų siuvinėjimas ir knygrišystė labai dera.

dėl jūsinimo pasistengsiu, šiuo atveju lengviau kai žmogų esu mačius gyvai.
Atgal į viršų
Strixstree
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Antr. Rugpjūčio 28, 2012 17:37    Rašyti temą: Atsakyti su citata

[quote="triragis"]įrišant japonišku būdu storoką bloką be drelės (gražto) neišsiversit. aš naudoju akumuliatorinę makitą, turiu jį, nes naudoju ir kitiems reikalams, bet šiaip drelė būna beveik visuose namuose, kuriuose yra vyrų, tai teks juos pasitelkti į pagalbą. o daroma paprasčiausiai, blokas suspaudžiamas kietai spaustuvu ir grežiama. gražto storis priklauso nuo norimos skylutės diametro, o ši priklauso nuo virvelės, kuri bus naudojama, storio. dažniausiai imu 3-5mm. grąžtą, ir geriausia jei jis medžiui skirtas, jų galiukas būna aštrus.

[ Antr. Rugpjūčio 28, 2012 14:12 ]

Labai aciu, triragi, drele namie tikrai turiu As risau knygele japonisku rysimu, tai teko pavargti, kol vienodai ismusiau skyles, bet pavyko Rezultata parodysiu veliau
Atgal į viršų
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Tr. Rugpjūčio 29, 2012 10:45    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Gal kas buvot Baltramiejaus mugėj? Mano gražius norus sumaišė neatidėliotini reikalai, kaip gaila kad svajonė pasidairyt knygrišių kampelyje liko neįgyvendinta. Ieškojau intenete nors nuotraukų,ką radau, atnešu ir jums.
Kokios fainos mažos storuliukės knygos

Gita.
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Kv. Rugpjūčio 30, 2012 23:06    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sarma rašo:
Gal tai padės

Sarma, labai labai padės - ačiū labai labai . Net vyrui parodžiau Tiesą sakant tada vidurnaktį rišau, pavargus buvau, skubėt jau reikėjo, o knygrišystė gi skubos nemėgsta. Tai niekaip ir nesusirišo man, o po to dar vis laiko neradau, nes albumėlį vis tiek jau atgal namo parsivežiau perrišimui, tai skubėt ir nebenorėjau.

triragis rašo:
nu kur jau kur jau, ne mano tai kūriniai, žmogus visas medžiagas ir sumanymus atsinešė

Kur jau kur... Ką pasakei, tą atsivežiau. Išsisiuvinėt irgi tu pasiūlei. O tos rožytės gana lengvai sukamos, jos gaunasi greičiau nei paveikslėlis kryželiu
triragis rašo:
aš naudoju akumuliatorinę makitą,

Jetau, jetau, kaip man pritrūko laiko... Išmušiau skyles su savo turimu didžiuliu skylamušiu - toks Big Bite vadinamas (jis toks gerulis, net metalą kala). Bet bėda ir su tokiu dėl lygumo, pati žinojau, kad negerai, bet, nors ir turiu ir spaustuvą, ir visai nieko vyrą namie , bet nu nesubrendau aš iki gręžimo. Išmušiau su Big Bite, daug meditavau dėl to lygumo, tačiau nelikau iki galo patenkinta, nors rezultatas visai neblogas. Bet vis tiek reikia grąžtą įvaldyt...

Nu man dar mistika kaip mano spaustuve lygiai suspaust, nes dar nesugalvojau, kaip visą bloką, palaidais lapais, su po 2 cm užlektomis kompensacijomis lygutėliausiai įkišt į spaustuvą. Arba mano fantazija visai nelaki

Tuo pačiu pasirodysiu ir spaustuvą, kurį man padarė vyras. Prieš du metus darytas, dar vis neturi patogesnių varžtų, bet visai neblogai ir su šiais.

Strixstree, gal pavyko pragręžt?

Sarma rašo:
Kokios fainos mažos storuliukės knygos

Labai puikios knygos!

Na, merginos, jūsiškės knygos irgi tiesiog nuostabios! Man ypač patinka oda. Bet aš pati su oda nesu bandžius dirbt.

[ Kv. Rugpjūčio 30, 2012 23:41 ]
zapuke rašo:
Is pradziu norejau det porolono sluoksni, bet besedint ant sofos prisiminiau tokia nemalonia jo savybe po keleto metu suduleti. Taigi vestuviniam albumui/sveciu knygai tikrai netiks. Kazi kas butu jei paltinio vilnonio audinio sluoksni paklijuociau, o ant virsaus silku aptraukciau?

Zapuke, o jeigu sinteponą paklijuotum? Aš vienai intarsijai klijavau. Gavosi visai gerai. Bet per visą paviršių nebandžiau. O dėl lygumo tai pirmiausia priklijavau, o po to su žirklėm apkirpau.

Esu darius dar vienu būdu. Čia tikrai ne mano išradimas, čia skrebukės savo paminkštintas užrašines taip daro. Esu išbandžius ir aš - sinteponą siuvimo mašina prisiūti tiesiai prie kartono.

Šiai knygelei dariau taip: sinteponą prisiuvau prie kartono, tada apkirpau pakraštėlius, tada milimetro atstumu prisiuvau medžiagą. O kitą pusę - šonelius ir kampus jau apdorojau pagal save. (Esu skaičius, kad sugebama viską kartu susiūt, bet man toks būdas nepasirodė geras, tai aš panaudojau tik dalį minčių)

Tiesa, milijonas padėkų jums už Metylan klijus Perskaičiau, nusipirkau, padariau albumėlį ir likau sužavėta! Kaip mane vargindavo lipalo persigėrimas Porą kartų persigėrė, nulupau, po to bijodavau, tai pastebėdavau, kad tam tikrose vietose ir pritrūkdavo klijų... O čia - viską formuoji tiek kiek reikia, niekas nesusitepa, nu neregėto gerumo dalykas!

Nusipirkau ir tų knygrišystės klijų ir Spalvų namų. Žodžiu, pranešu, kad pamokas mokiausi ir jūsų rašymai labai labai pravertė!

Siaubas, kokio ilgio žinutė gavosi
Atgal į viršų
triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pen. Rugpjūčio 31, 2012 02:23    Rašyti temą: Atsakyti su citata

sarma, ogi pramiegojau baltramiejų

gita, o čia tai matos žmogus pasiruošęs darbui, su pilna priemonių, žinių ir entuziazmo amunicija.

apsiutų viršelių idėja man visai patiko, gražiai atrodo. o kaži visos mašinos ima kartoną?

Gita. rašo:

Nu man dar mistika kaip mano spaustuve lygiai suspaust, nes dar nesugalvojau, kaip visą bloką, palaidais lapais, su po 2 cm užlektomis kompensacijomis lygutėliausiai įkišt į spaustuvą.

deja matau tik vieną būdą, įdėti tokio pat storio lapų, lygiai tiek, kiek yra kompensacijų, kad blokas išsilygintų, tada įdėti jį tarp kartonų (viską ten sulyginus ir sužymėjus), kad gręžtusi per juos taip pat, (tada ne taip šiaušias skylutės pradžia), suspausti spaustuve (taip, kad skylučių vieta būtų kuo arčiau spaustuvo sienelės, kad popieriaus drožlės nelystų tarp lapų ir gręžimo vieta neišstorėtų) ir gręžti. nieko ten baisaus.
Atgal į viršų
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Pen. Rugpjūčio 31, 2012 09:46    Rašyti temą: Atsakyti su citata

triragis rašo:
kaži visos mašinos ima kartoną?

Manau, ploną kartoną įveiktų. Daryčiau taip- prisiūčiau tai kas siuvama prie plonesnio kartonėlio, o tuomet jį klijuočiau prie storesnio kartono- pvz. 2 mm

Gita.
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pen. Rugpjūčio 31, 2012 10:48    Rašyti temą: Atsakyti su citata

triragis rašo:
deja matau tik vieną būdą, įdėti tokio pat storio lapų, lygiai tiek, kiek yra kompensacijų, kad blokas išsilygintų, tada įdėti jį tarp kartonų (viską ten sulyginus ir sužymėjus), kad gręžtusi per juos taip pat, (tada ne taip šiaušias skylutės pradžia), suspausti spaustuve (taip, kad skylučių vieta būtų kuo arčiau spaustuvo sienelės, kad popieriaus drožlės nelystų tarp lapų ir gręžimo vieta neišstorėtų) ir gręžti. nieko ten baisaus.

Labai dėkui už mintis, susikonspektuosiu Dabar albumėlio nebeketinu daryt, bet informacija oi kaip praverčia!

triragis rašo:
o kaži visos mašinos ima kartoną?

Mano kartonas buvo 1,5 mm. Bet pabandymus esu darius ir ant storesnio - siuva visai gerai. Šiaip kiek skaičiau, tai visos mašinos turėtų imti, problema tik ta, kad gana sunku pakišti po kojele, nes gaunasi labai stora, nuo sintepono išsipučia, medžiaga prisideda, susidaro storas sumuštinis. O šiaip tai siuvimo idėjos tikrai gana vertos dėmesio - iš knygelės gerosios pusės galima kažką prisiūti, man gana dailu ir savitai įdomu pasiuvinėti motyvus, pas mane taip ir daryta - apatiniame viršelyje.

Sarma rašo:
Manau, ploną kartoną įveiktų. Daryčiau taip- prisiūčiau tai kas siuvama prie plonesnio kartonėlio, o tuomet jį klijuočiau prie storesnio kartono- pvz. 2 mm

Liuks mintis Nes storesnio kartono reiktų, mano buvo per plonas. Dėl kartono storio aš turėjau vieną problemą - kniedės nebuvo aukštos ir didelio storio jos negalėjo apimti.
Atgal į viršų
Kibirkstele
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pen. Rugpjūčio 31, 2012 15:46    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Gita. rašo:
Esu darius dar vienu būdu. Čia tikrai ne mano išradimas, čia skrebukės savo paminkštintas užrašines taip daro. Esu išbandžius ir aš - sinteponą siuvimo mašina prisiūti tiesiai prie kartono.

Šiai knygelei dariau taip: sinteponą prisiuvau prie kartono, tada apkirpau pakraštėlius, tada milimetro atstumu prisiuvau medžiagą. O kitą pusę - šonelius ir kampus jau apdorojau pagal save. (Esu skaičius, kad sugebama viską kartu susiūt, bet man toks būdas nepasirodė geras, tai aš panaudojau tik dalį minčių)

Vis bandžiau suvokti, kaip skrebukės daro tuos minkštus viršelius.

Ar teisingai supratau - sinteponas prisiuvamas prie kartono, tada medžiagėlė prisiuvama šalia kartono krašto?
Krašteliai lieka minkšti, o vidus kietas?

Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pen. Rugpjūčio 31, 2012 16:23    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Kibirkstele rašo:
Vis bandžiau suvokti, kaip skrebukės daro tuos minkštus viršelius.

Ar teisingai supratau - sinteponas prisiuvamas prie kartono, tada medžiagėlė prisiuvama šalia kartono krašto?
Krašteliai lieka minkšti, o vidus kietas?

Aš pirma prisiuvau sinteponą, po to apkirpau jį lygiai prie kartono kraštelių, tada siuvau medžiagą. Gal galima šiuos du sluoksnius kartu sudėt, bet aš pabijojau, kad nuslys, bus negerai, tai siuvau per du kartus. Esu girdėjus, kad sugeba susiūt viską - net ir priešlapius iš karto Bet aš taip nedaryčiau, man tikrai pritrūktų tvarkos. Mėgstu gražius kampelius (dabar, kai jūsų dėka turiu Metylan, tai juos daryt vienas gėris!)

Teoriškai galima būtų sinteponą lengvai paklijuot, tačiau reikia atsargiai, ten, kur siuvi, klijuot nereiktų, nes adata gali apsivelti klijais. Turėjau atvejį su lipnia juostele - dariau atviruką, sluoksnius paklijavau juostele, o tada apsiuvau kraštus mašina. Tai lipni juosta įsivėlė į adatą, teko valyt

Vienas momentas man nelabai patiko - man pavyko siūti tik iš blogosios pusės - kartonas buvo viršuje, nes kitaip nesugebėjau lygiai prie krašto siūt - o tada siūlė gerojoj pusėj yra nelabai kokybiška - čia dėl siuvimo mašinos ypatumų. Ta prasme ji nesuvelta, to nepakęsčiau, bet kitokia. Nemoku paaiškint, bet kas siuvo siuvimo mašina, tikriausiai mane supras.

O dėl paskutinio sakinio - krašteliai lieka minkšti, o vidus kietas - tai nelabai supratau. Viršutinėje pusėje viskas minkšta, o kitoj pusė - kieta. Sintepono į kitą pusę nelenki, jį nukerpi ties krašteliais. Jeigu neaišku - sakyk, dar pabandysiu paaiškint. Neturiu pasifotografavus, gal kada dar ir darysiu taip, bet dabar norėčiau prisimint koptų įrišimą. Jau nebežinau ar pavyks.

Dar vienas momentėlis - neįsivaizduoju ar būtų gerai toks paminkštintas viršelis be kniedžių? Nes gi sinteponas šiaušiasi, gali lįsti pro skylutes. Man pačiai irgi labai rūpi šis dalykas.

Merginos, tikrai darėt kažkuri paminkštintus viršelius (Triragi, tikrai kažkur esu skaičiusi, kad poroloną dėdavai?) Mano supratimu tai kniedės yra būtinos, jeigu minkštini visą viršelį Nors tiek teišmanau du paminkštintus viršelius padarius
Atgal į viršų
Kibirkstele
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pen. Rugpjūčio 31, 2012 17:22    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Neteisingai išreiškiau mintį. Turėjau omenyje, kad krašteliuse tik medžiagėlė, o vidurinėje dalyje - yra ir kartonas.
Papiešiau kaip supratau, ar teisingai?

Ar antrą kartą persiuvai visus tris sluoksnius?
Dėl priešlapių, tai juos priklijavai pabaigoje?

Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pen. Rugpjūčio 31, 2012 18:44    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Kibirkstele rašo:
Neteisingai išreiškiau mintį. Turėjau omenyje, kad krašteliuse tik medžiagėlė, o vidurinėje dalyje - yra ir kartonas.
Papiešiau kaip supratau, ar teisingai?

Viskas siuvama ant kartono.
Kartonas yra visam plote - kur raudona linija. O ant viršaus sumuštinis - sinteponas, pirmoji siūlė. Kai susiuvu kartoną su sinteponu, sinteponą apkerpu lygiai su kartonu. Tada ant sintepono dedu medžiagą ir nusiuvu antrą siūlę per tris sluoksnius, kaip ir sakei. Medžiagos paliekama kitos pusės užlenkimui. Užlenkdama darbuojuosi klijais.

Priešlapius klijavau kai sutvarkiau kietviršių kraštus iš kitos pusės. Paradinė pusė gaunasi be klijų (bet ji pas mane sutvirtinta visokiais elementais, dekoruojant ten ir siūta, ir klijuota)

Ar atsakiau?

Papaišiau kažką

Atgal į viršų
Kibirkstele
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pen. Rugpjūčio 31, 2012 20:04    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Taip, supratau. Ačiū, kad pasidalinai.
Praleidau tą dalį apie medžiagos užlenkimą, kai jau viskas susiūta, tad atrodė, kad krašteliai lieka tušti

Užsirašau į sąrašą, kol neturiu siuvimo mašinos, išbandysiu vėliau

Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Št. Rugsėjo 01, 2012 09:23    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Gita., ne dar nebandziau grezti, siuo metu negaminu jokio albumelio, laukia viena knygele, siuta tradiciniu budu, kol bus suklijuota bet as megstu kaupti zinias, kad jei kuria akimirka prireiktu galeciau tuo pasinaudoti, o ne tik tada pradeti jos ieskoti. Del sios priezasties knygrysystes temos pas mane sukonspektuotos taip, kad jei ka pamirsau, galeciau greitai susirasti
Atgal į viršų
triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Št. Rugsėjo 01, 2012 15:29    Rašyti temą: Atsakyti su citata

manau teoriškai galimi visi variantai, ir siūlė per du ar per tris sluoksnius, iškarto ar atskirai, per kartoną ir šalia kartono, gi svarbu laikosi, o knygos konstrukcijai reikšmės neturi. nebent jei greta kartono ir per jį neina, tai gaunas viršelio kraštas minkštas, gal tokia knyga sunkiau stovėtų, ypač jei storas blokas, tai gal netiktų, bet šiaip galimi (nežalingi) visi išvardinti variantai. o jeigu tai būtų stora oda (iš abiejų pusių) tai kartonas ir visai nereikalingas.. mačiau ir tokių variantų.

taip, gita, aš esu vieną paminkštinima aptraukus, be jokių kniedžių ir siūlių, tik klijuoti užlenkti kraštai. esmė, kad porolonas storas, bet kol klijuoji tuos užlenkimus, jis turi būt suspaustas maksimaliai, tiek kiek spaudžias. tada paleistas gražiai įtempia audinį. tiesa, ten formatas nedidelis buvo, tai gal todėl nieks nesirietė.

tie paminkštinimai (besiūliai) labiau naudojami papuošalų dėžutėse vidiniam dugnui, kad papuošalai nebildėtų dedami ir mažiau braižytus. knygoje toks storas paminkštinimas kaip pas mane, gal nelabai praktiška, nors ir labai miela čiupinėti.
Atgal į viršų
Kibirkstele
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Št. Rugsėjo 01, 2012 20:03    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Aš čia ilgai rinkau info, ir sudėjau į naujos temos pradžią (moderatorė leido sukurti temą) -> http://www.auksarankes.lt/forumas/viewtopic.php?p=404928#404928

Pardoutuvių katalogas block

Pradėti naują temą   Ši tema uždaryta. Jūs negalite redaguoti pranešimų ar rašyti atsakymų    Pagrindinis puslapis -> Rankdarbiai iš popieriaus Visos datos yra GMT + 3 valandos
Puslapis 5051

Pereiti į:  
Jūs negalite rašyti naujų pranešimų į šį forumą
Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite ištrinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite dalyvauti apklausose šiame forume

Copyright © 2006-2015 auksarankes.lt Visos teisės saugomos Lietuvos Respublikos įstatymų
Draudžiama be raštiško www.auksarankes.lt leidimo naudoti ir platinti šiame tinklalapyje esančią bet kokią grafinę bei tekstinę informaciją kitose interneto svetainėse bei žiniasklaidos priemonėse.