Sarmos klasė X (Knygų įrišimas)
Pradėti naują temą   Ši tema uždaryta. Jūs negalite redaguoti pranešimų ar rašyti atsakymų    Pagrindinis puslapis -> Auksarankių akademija
Rodyti ankstesnę temą :: Rodyti sekančią temą  
Autorius Pranešimas
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

Prisijungė: 09 Lapkričio 2009
Pagyrimų: 6

Medaliai: 2 (Daugiau...)
2010 Gruodis (Suma: 1) 1 vieta (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Antr. Vasario 28, 2012 08:51    Rašyti temą: Sarmos klasė X (Knygų įrišimas) Atsakyti su citata

Nagi, mielos mokinukės abu2, waiber, pupulia, Aukse194, Afalliuke
prašom užeiti į knygrišių klasę

(visus, kas nepakliuvo čia, kviečiu mokytis neakivaizdinėje klasėje- ten lankysiuosi, konsultuosiu ir komentuosiu jūsų darbus).

Čia jūs gausite elementariausių žinių, įgysit pradinius įgūdžius, o tolimesnis tobulėjimas bus jūsų pačių rankose. Jeigu po to mes dar susitiksime knygrišystės reikalų temoje, jei ten atnešit parodyt savo kūrinėlius, mano kaip dėstytojos misija bus atlikta.
Pati nesu profesionalė, o tik savamokslė- mėgėja. Mokysiuosi kartu su jumis, nes geriausiai išmoksti, bemokydamas kitus. Nebijokit su manim pasiginčyti, nes ginčuose gimsta tiesa.

Daugybė informacijos yra internete, tad nusiteikite, kad teks nemažai laiko skirti informacijos paieškoms, ne viskas bus pateikta gatavai. Antra vertus, internetinė informacija ne visada 100 procentų teisinga. Negalima aklai pasikliaut vienu šaltiniu, visada pravartu pasidomėt, ką vienu ar kitu klausimu rašo kiti autoriai. Tad mokysimės atskirt grūdus nuo pelų.

Nors visos turime aibes darbų ir asmeninių reikalų, bet jei jau nusprendėte mokytis,
prašysiu-
aktyvumo,
punktualumo,
pareigingumo
ir kruopštumo atliekant užduotis
. Neatlikę vieno namų darbo, negalėsite atsiskaityti sekančio ir t. t.

Pradedančiam knygrišiui reikalingi šie dalykai:

Kaulinis lankstytuvas (bonefolder).

Jei jo neturit ir nenorit išlaidaut pirkdamos, galit panaudot paprasčiausią „stalinį“ peilį- tik ašmenys turi būt be rantelių (pati tokį esu naudojusi- visai neblogas variantas). Bet vėliau tikrai jį įsigysite ir pamatysit kaip malonu dirbti. Pirkit tik kaulinį (kaina apie 25lt), nesusigundykit pigiais plastmasiniais.

Popierius knygų lapams- baltas ar spalvotas spausdinimo popierius (80- 160 gramatūros), akvarelinis popierius.

Popierius priešlapiams (tvirtas, dekoratyvus). Tinka ir skrebo popieriai.

Kartonas viršeliams ( apie 2mm storio). Galima labai sėkmingai panaudoti senų, nevertingų knygų viršelių kartona, prieš tai nuo jo nulupus priešlapių ir išorės popierių. Jei kartonas per plonas, reikiamą storį galima išgaut suklijavus 2 kartono sluoksnius.

Tvirtas popierius, nestoras, nesitampantis tankus audinys (idealus variantas- linas, medvilnė) ar oda- viršeliams.

PVA klijai, metilceliuliozės klijai (tai tapetų klijai Metylan).

Teptukas klijams- platesnis, kad vienu metu užteptumėt didesnį plotą.

Peiliukas popieriaus pjaustymui

Kilimėlis popieriaus pjaustymui. Jei neturit, naudokit storą kartoną kaip pjaustymo pagrindą. Kai kas naudoja stiklą.

Liniuotė (metalinė), nes naudojant kitokią, yra tikimybė, kad perpjausit ją, o ne popierių

Yla ar specialus mažo skersmens skylamušis

2 tvirtos glotniai nuobliuotos lentutės (storesnės, kad nelinktų) ir 2 G formos veržtuvėliai (iš jų susikonstruosit mini spaustuvą knygos nugarėlei suspausti).

Veržtuvai atrodo taip

arba

Svarmenys knygoms paslėgti (tiks paprasčiausia balta plyta ar šiaip koks sunkus daiktas).

Bičių vaško gabalėlis (per Kaziuko mugę bus pirkt tikro vaško žvakių arba pas bitininkus gausit)

Adatos, žirklės

Medvilniniai ir lininiai siūlai (tvirti, tokie, kad lengvai nenutrauktumėt)

Švitrinis popierius- vidutinio rupumo.

Fotoaparatas, nes prašysiu daug ir kokybiškų jūsų darbų nuotraukų.

Neskubėkit galvotrūkčiais į parduotuves. Apsidairę pamatysit, kad daug ką turite namuose. Padarykit reviziją stalčiuose ir sandėliukuose, pasirauskit po tėčių, vyrų ar draugų įrankių dėžes.
Jei turit klausimų dėl priemonių sąrašo, prašom klausti.

Nors rimti mokslai prasidės kovo 5 d, bet iki to laiko gausit mini užduotėlių apšilimui.

Pirmoji mini užduotėlė-

prašau, kad kiekviena iki kovo 1 dienos vakaro parašytumėt ko tikitės iš akademijos, kokių turite pageidavimų, ką norėtumėte sužinoti ir išmokti. Pagal tai galėsim koreguoti mokymosi planą.

Laukiu jūsų sugužančių į klasę. Apsipraskit, susipažinkit, susidraugaukit

P.S. Nors amžiumi esu žymiai vyresnė už jus, bet prašau kreiptis „tu“. Priešingu atveju būsit paliktos po pamokų.

P. P. S. Esu labai alergiška netvarkai, nekruopštumui ir nepunktualumui. Turėkit tai omeny

Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
waiber
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 07 Lapkričio 2007

Medaliai: Nieko

PranešimasParašytas: Antr. Vasario 28, 2012 16:08    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sveika mokytoja ir sveikos klasiokes!

Panasu, kad pirma atbegu i klase , tad prisistatau - esu Vaida is Kauno, man 30 metu. Auginu namie vaikuti, tiksliau viena namie, o kita pilvelyje , tad zadu cia uzsukti daznai, nes i darba kaip ir neinu. Nors nepasakyciau, kad augint vaika ne darbas
Aisku labai dziaugiuosi patekusi i sia klase ir esu pasirengusi atsiraitot rankoves ir kibt i mokslus. Kiek ziurejau ankstesneje akademijoje, susidariau ispudi, kad knygrisyste - ne pati paprasciausia rankdarbiu rusis. Bet labai norisi tai isbandyti...

Taigi is akademijos tikiuosi ismokti pasidaryti savo rankom pvz.
- albuma, kuriame galeciau susideti nuotraukas ivairiom temom;
- knygutes, kur sugultu tarkim mano receptai, pamastymai ir siaip idejos;
- knygas vaikams, kur surasyciau savo kurtas pasakas, gal ju pasiekimus, o gal laiskus is ju vakystes;
zodziu kam tos knygos bus skirtos - minciu labai daug

Kazkokiu ypatingu pageidavimu negaleciau dar suformuluoti (gal del ziniu stokos apie knygrisyste), noreciau ismokti pagrindiniu irisimo budu ir gal kelis kokius idomesnius (isivaizduoju, kad ju labai daug yra). Taip pat labai smalsu daugiau suzinoti apie virseliu apipavidalinimo ivairove
Kolkas as nelabai suprantu kaip tu ranku darbo knygu lapai buna tokie lygus, na kaip su fabrikinem masinom nupjauti Negi taip n lapu su peiliuku imanoma milimetru tikslumu supjauti... Gal ir keistas toks 'nesupratimas', na bet tokia jau as... ir cia ruosiuosi rasyti, kad ir kvailiausius savo klausimus, nes realiai galvoju, kad kvailu klausimu tiesiog nebuna

Taigi kol laukiu kitu klasiokiu atbegant cia, pati lekiu prafiltruot savo stalcius, vyro garaza, kad susirinkciau visas pradziai reikalingas priemones
Atgal į viršų
Aukse194
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 06 Vasario 2011

PranešimasParašytas: Antr. Vasario 28, 2012 17:08    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sveikos, mokytoja ir klasiokės!
Mano vardas Auksė, man (beveik ) 18 metų. Gyvenu Kaune. Šiuo metu mokausi 11 klasėje Domiuosi įvairiomis rankdarbių sritimis ir stengiuosi skirti tam daug laiko. Be rankdarbių ir mokslų dar užsiimu jodinėjimu. Ateinančius du mėnesius pasistenksiu kuo dažniau čia užsukti
Iš akademijos tikiuosi:
1) Išmokti knygų įrišimo pagrindų
2) Išmokti įrišti albumą
3) Japoniško knygų įrišimo (susižavėjau praėjusios akademijos darbais)
4) Išmokti kitų rišimo būdų
Idėjų knygų viršelių dekoravimui turiu nemažai, bet dar pati neapsisprendžiau nuo ko norėčiau pradėti Tai tiek apie mane.
Ir iškart noriu paklausti kur tą popieriaus lankstytuvą butų galima rasti? Niekur neteko jo matyti... Tai tiek pirmam kartui. Iki greito susitikimo
Atgal į viršų
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Antr. Vasario 28, 2012 17:49    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Džiaugiuosi matydama į klasę bėgančias žinių ištroškusias mokines. Sveikos gyvos, mergaitės

Atsakau į jūsų klausimus:

waiber rašo:
nelabai suprantu kaip tu ranku darbo knygu lapai buna tokie lygus, na kaip su fabrikinem masinom nupjauti Negi taip n lapu su peiliuku imanoma milimetru tikslumu supjauti...

Fabrikinių knygų blokai apipjaunami giljotinomis. Rimti knygrišiai irgi naudoja tą baisų agregatą. Bet knygrišiai- mėgėjai (kaip mes) gali darbuotis ir be giljotinos. Tiesa, 100 proc. idealaus lygumo neišgauname, gal tik fotografijoje atrodo, kad laaabai lygūs kraštai. Tačiau tos pusės milimetro paklaidos, tas nežymus nelygumas visai nėra trūkumas. Atvirkščiai, tai rodo, kad knyga yra tikrai rankų darbo, kas savaime jau didelė vertybė.
Žinoma, jei kraštai primena pjūklo dantis ar armonikos dumples- nieko gero. Tai jau netvarkingumas.
O supjauti popieriaus lapus 1mm tikslumu įmanomas dalykas. Jei atvirai, tikslumas turi būt dar didesnis, matuojamas milimetro dalim Visa tai pasiekiama praktikuojantis, viskam reikia laiko ir kantrybės. Bet garantuoju- išmoksit.
Aukse194 rašo:
kur tą popieriaus lankstytuvą butų galima rasti?

Lankstytuvų reikia ieškot dailininkų prekių parduotuvėse. Vilniuje ir Kaune yra tokia "Meno mūza".

pupulia
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 04 Sausio 2010

PranešimasParašytas: Antr. Vasario 28, 2012 19:09    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sveikos klasiokės, sveika mokytoja! Labai džiaugiuosi, jog patekau į šią klasę, manau gerai praleisim laiką ir daug ko išmoksim, visoms linkiu kuo didžiausios sėkmės!
Trumpai prisistatysiu - Esu Eglė, man 15 metų (turbūt būsiu jauniausia) Jei kam įdomu gyvenu Panevėžyje
Šioje akademijoje tikiuosi pasigaminti receptų knygelę, norėčiau išbandyti pasigaminti odinę knygelę. Taip pat labai norėčiau pasigaminti knygelę ( gal ir ne vieną ) Su reljefu ( jeigu gerai pavadinau)
Norėčiau išmokti:
* Long stitch arba ilgo dygsnio įrišimą, ištikrųjų labai sužavėjo mane šis įrišimo būdas, atrodo nelengvas, bet nemanau, kad nepajėgiamas
* Knygų įrišimo pagrindų ( kas be ko )
* Galbūt įrišti knygelę su atvira nugarėle.
Norėčiau sužinoti ir manau tikrai būtų vertinga šiek tiek teorijos, kad nebūčiau žalia, nors manau mokytoja ne truputį užduos Bet tai tik geriau, kuo daugiau išnaudosim laiko, tuo būsim protingesni (bent kažkiek, knygrišystei)
Šiaip dar būtų smagu įrišti ir albumą, tikiuosi kuo daugiau išmokti, ir bent šiek tiek perprasti šį sunkų amatą
Pageidavimas galbūt būtų toks: Jeigu paskirtą užduotį atliekame (visa klasė), greičiau nei iki nurodytos datos, galbūt tada galėtume pradėti kitą užduotį daryti, ir pasilikti daugiau laiko - sunkesnei, daugiau laiko užimančiai užduočiai, ar papildomai užduočiai. Aišku čia tik mano pamąstymas ir pasiūlymas
Beje, kaip smagu, kad tėtis turi veržtuvėlius, jie labai panašūs, esu įsitikinusi, kad tiks, labai džiaugiuosi Reiks eiti dar apšniūkštinėti visus kampus, gal dar rasiu ką naudingo
Taigi tam kartui tiek, smagu matyti klasiokes, mokytoja

Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Antr. Vasario 28, 2012 20:05    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Labą vakarą Egle

pupulia rašo:
manau tikrai būtų vertinga šiek tiek teorijos, kad nebūčiau žalia, nors manau mokytoja ne truputį užduos

Tikrai užduos, nuo teorijos niekur nepasislėpsit

pupulia rašo:
Jeigu paskirtą užduotį atliekame (visa klasė), greičiau nei iki nurodytos datos, galbūt tada galėtume pradėti kitą užduotį daryti, ir pasilikti daugiau laiko - sunkesnei, daugiau laiko užimančiai užduočiai, ar papildomai užduočiai.

Būtent taip ir planuoju daryti. Užduočių apimtis nevienoda, todėl ir atlikimo terminai skirsis. Smagu, kad svajoji ir apie papildomas užduotis. Užklasinė veikla sveikintinas ir pageidautinas dalykas.

Taigi jau trys suolai klasėje užimti. Laukiam dar dviejų mokinukių

Aukse194
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Antr. Vasario 28, 2012 21:09    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Grįžtu su dar vienu klausimu Beklaidžiodama po internetą aptikau dvi knygas: Angela James "Rankų darbo knygos" ir Ayako Brodek "Rankdarbių iš popieriaus enciklopedija". Enciklopediją teko vartyti ir mačiau joje skyrių apie knygų įrišimą. Ar verta vieną iš jų įsigyti ar geriau skirti pinigus naudingesniems dalykams? Ir dar norėjau paklausti ko reikės pirmai užduočiai: ar užteks pradžioje išvardintų priemonių, ar reikės dar ko nors papildomai?
Atgal į viršų
abu2
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 01 Sausio 1970

PranešimasParašytas: Antr. Vasario 28, 2012 21:39    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Labas vakaras Sarma, klasiokės!

Ilgas vakarykštis laukimas pasiteisino ir su didžiausiu kaupu - aš patekau į taip išsvajotą knygrišystės klasę!
Esu Justė, gyvenu Vilniuje... visas mano gyvenimas vienokia ar kitokia reikšme yra susijęs su knygomis ir be abejo menu, tačiau niekuomet nemėginau pati imtis knygos įrišimo meno... Dabar galiu tik kvailai pažvelgti į save iš viršaus ir paklausti - kodėl? Tad kaip supratote tikiuosi daug. Nuo teorijos apie knygos kūrimą, ryšimą, pavidalinimą iki pateikimo, turinio išpildymo ir netgi pačios knygos atsiradimo, jos gamybos istorijos.
Meno istoriją išmanau nemenkai, visgi esu architektė - dizainerė. Šiuo metu auginu sūnelį kuris gimė spalio mėnesį, o su juo gimiau iš naujo ir aš... jeigu kam bus įdomu galėsiu pasidalinti patirtimi, kurią žmonės patiria ties gyvybės ir mirties riba... tad laiko turiu daug ir stengiuosi jį išpildyti visakeriopai! Paprastai darbai kurių imuosi mane žavi ir atlieku juos su didžiausia aistra bei kruopštumu.
Kaip pažystu popierių ir jo galimybes? Puikiai - juk kelerius metus iš jo gaminau pastatų maketus, lanksčiau mili milimetro tikslumu beto ir rankutėmis jį pasigaminti moku
Taigi belieka laukti tų malonių ir žingeidžių akimirkų kuomet mokysimės pačio įrišimo. Braidžiosim šios srities įvairovės labirintais. Galbūt netgi smagu būtu gauti ir apipavidalinimo temas, kad galėtume pasukti galveles ir tapti dar išradingesnėmis.
Taigi skubam lekiam kraustyti vyriškio dėžę, o mano stalčiuose popierius paruoštas nuo paraiškos pateikimo dienos

oj, mielosios, kaip aš nekantrauju!

Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką Apsilankyti vartotojo tinklapyje
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Antr. Vasario 28, 2012 22:21    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Aukse194 rašo:
Angela James "Rankų darbo knygos"

Šitą knygą turiu. Tai galima sakyt elementorius pirmai labai paviršutiniškai pažinčiai su knygų įrišimu. Parodyti labai paprasti įrišimai, iš įdomesnių yra pinamasis įrišimas (arba CSB), kurį esu numačius įtraukt į mokymosi planą. Jei atvirai, knyga kainos neverta, nors tai tik mano nuomonė. Tas pamokėles galima rast ir internete- nemokamai.
Apie antrą knygą nieko pasakyt negaliu.
Apskritai su knygrišystės literatūra Lietuvoj liūdni reikalai.
Aukse194 rašo:
ko reikės pirmai užduočiai: ar užteks pradžioje išvardintų priemonių, ar reikės dar ko nors papildomai?

Nieko papildomai. Užteks išvardintų, ir tai ne visų iš to sąrašo.

abu2, sveika atvykus
kaip smagu, kad entuziazmas ir noras mokytis toks didžiulis.
abu2 rašo:
Meno istoriją išmanau nemenkai, visgi esu architektė

Jau motyvacinį skaitydama galvojau- va šito žmogaus žinias reiks išnaudot visapusiškai. Labai tikiuosi, kad ir pati daug išmoksiu iš tavęs.
abu2 rašo:
Kaip pažystu popierių ir jo galimybes? Puikiai - juk kelerius metus iš jo gaminau pastatų maketus, lanksčiau mili milimetro tikslumu beto ir rankutėmis jį pasigaminti moku

Tai didelis privalumas. Manau, kad žinai nemažai popieriaus paslapčių ir jas atskleisi mums, ar ne? O gebėjimas pasigamint rankų darbo popierių čia taipogi labai pravers, juk galima į knygą siūt ne pirktinio, o savadarbio popieriaus lapus. Nuo to knygos vertė itin išaugs.

Taigi, trūksta dar Afalliukes, manykim, kad ir ji jau pakeliui.
Rytoj gausit antrą mini užduotėlę

pupulia
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Antr. Vasario 28, 2012 22:47    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Turiu mažytį klausimėlį
Ar priešlapiams naudojamas popierius, būna dvipusis ar vienpusis ( o galbūt nėra skirtumo)? Nes dabar čia žiūrynėju, o mokytoja, rašei, kad tinka ir skrebinimo popierius, tai čia ir yra iš skrebinimo skilties artmanija.lt, rašo dvipusis popierius (negaliu įkelti nuorodas dabar, nes nebeužkrauna), yra su įvairiais raštais, spalvomis
Beje, gal žinot kur galėčiau įsigyti kaulinį lankstytuvą? Mano nuomone turėtų būti kokiam "Office day" Reikės rytoj nulėkt apsižvalgyti, apžiūrėti viską, tada manau ir dar koks klausimėlis kils

Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Antr. Vasario 28, 2012 22:57    Rašyti temą: Atsakyti su citata

pupulia rašo:
Ar priešlapiams naudojamas popierius, būna dvipusis ar vienpusis ( o galbūt nėra skirtumo)?

Šiaip dvipusis gražiau, mat kai atsiverčia priešlapis (tas, kuris ne prie viršelio klijuojamas, o prie knygos), tai abi pusės vienodai gražios. Jei vienpusis, tuomet tos pusės skirtingos bus, bet tai irgi nėra blogai. Skrebo popieriaus yra skirtingom pusėm- labai įdomiai tokie priešlapiai atrodo.
pupulia rašo:
kur galėčiau įsigyti kaulinį lankstytuvą? Mano nuomone turėtų būti kokiam "Office day"

Kanceliarinėse vargu ar bus. Bet Panevėžy man atrodo yra dailininkams skirtų prekių parduotuvė, pažiūrėk ten. Negausi, ne pasaulio pabaiga. Kaip rašiau, su staliniu peiliu prasisuksi.

pupulia
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Antr. Vasario 28, 2012 23:01    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Ačiū už informaciją Rytoj pasistengsiu nulėkt apžiūrėk kokio gėrio yra Panevėžyje. Iki rytojaus! Labanaktis!
Afalliuke
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 29 Lapkričio 2008

PranešimasParašytas: Tr. Vasario 29, 2012 05:32    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Labas vakaras, o gal tiksliau labas rytas, Mokytoja ir klasiokės

Pirma diena, o aš jau vėluoju į klasę teks taisytis
Esu studentė, gyvenu bendrabutyje, o jame atsitinka keisčiausių dalykų šiandien kažkas nutiko ir internetas atsisakė funkcionuoti. Galiausiai, po maždaug 6 valandų intensyvaus darbo, internetas teikėsi pradėti veikti, bet tik ne mano kompiuteryje... Puikios kambariokės dėka, aš pagaliau uždususi atbėgu į klasę. Užtenka apie problemas. Geriau dar kartelį prisistatysiu.

Mano vardas Agnė, man 20 metų. Vilniaus universitete studijuoju ekonomiką. Esu kilusi iš nedidelio miestelio, ežeringame krašte, o jau antrus metus laikau save pusiau vilniete. Maždaug tiek laiko tobulinu savo, kaip naktinėtojos įgūdžius. Žinoma, dirbsiu ir dienomis, tačiau galiu ir pakankamai vėlokai apsireikšti klasėje. Rankdarbiais užsiimu pakankamai seniai, tik su laiku jie keitėsi, vis į įdomesnes ir galbūt sunkesnes sritis pradėjau žvalgytis.

Labai džiaugiuosi patekusi į klasę. Stengiuosi nenuvilti
Pabandysiu atikti namų darbą:
Kadangi esu visiškai "žalia" šioje meno srityje ir pradėsiu nuo visiško nulio (šiek tiek skaičiausi knygrišystės temas, bei peržvelgiau IX Akademiją), tad mano norai nėra įmantrūs. Visų pirma norėčiau išmokti pačius pradmenis. Nesitikiu, kad Mokytoja viską aiškins, greičiau jau nukreips kur pasiskaityti.
Žinoma, būtų įdomu sužinoti apie istoriją, tačiau, kadangi laikas mus riboja, tikriausiai tam teks skirti užklasinę veiklą.
Kiek suprantu apie patį knygų įrišimą, norėčiau bent kiek susipažinti su pagrindiniu, klasikiniu įrišimo būdu, nors kiek girdėjau jis nelengvas. Taip pat domina japoniškas įrišimas.
Labai žavi dailūs viršeliai, nors jie ir nėra svarbiausi knygų įrišime, bet, manau, kad būtent čia galima leisti pasireikšti fantazijai.
Per šiuos du mėnesius norėčiau pasidaryti ar išmokti ir kiek vėliau pagaminti užrašų knygutes, nuotraukų albumą ir pan.

Na, o dabar norėčiau užduoti kelis klausimus:
1. kiek lapų popieriaus - lapams reiks pirmai užduočiai?
2. ar reikia abiejų rūšių klijų ar jie kaip pakaitalai?
3. Teptukas klijams turėt būti švelnus, kaip dekupažui ar galima šiurkštesnį naudoti?
4. Ar tinka paprastas pigus kanceliarinis peiliukas su nulaužiamais ašmenim ar reikia tvirtesnio?

Kol kas atrodo visi klausimai.

Labos nakties arba geros darbo dienos

Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Tr. Vasario 29, 2012 09:43    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sveikute Agne, malonu čia tave matyti

Taip, internetas toks dalykas, katras paklūsta Merfio dėsniams, jis mėgsta dingt pačiu nepalankiausiu metu.
Nesijaudink, nevėluoji, nes rimtas mokslas dar neprasidėjęs. Čia mes tik apšilinėjam mažumėlę.

Atsakau į tavo klausimus
1. Pirmai užduočiai popieriaus daug nereiks. 2 kartonėlio gabaliukai viršeliams, storesnio ir tvirtesnio popieriaus lapas iš kurio nugarėlę lankstysim ir popierius lapams. Bet pirmai knygai lapai galės būt labai įvairūs, netgi galėsit panaudot ne "šviežią" popierių, o kažką kita... čia plačiau papasakosiu rašydama užduotį.
2. PVA klijai reikalingi bus visada, o metilceliuliozės klijus naudosim kai audiniu apklijuosim viršelius.
Šie klijai nėra vienas kito atitikmuo.
3. Teptukas neturi būt labai kietas ir šiurkštus, kad popieriaus nepažeistų aštrūs šeriai. Na sakykim, tokio vidutinio kietumo reiktų. Gal ir tas dekupažo tinkamas. Svarbiausia, kad teptukas platesnis būtų, nes mažu kol užtepi klijus per visą plotą, anksčiau teptos vietos spėja išdžiūt.
4. Peiliukas nulaužiamais ašmenim tinka. Rinkis tokį su masyvesne rankena, patogiau dirbt.

Man dabai džiugu, kad jūs visos kupinos entuziazmo ir noro pradėt mokytis. Manau, mes čia daug nuveiksim ir sukursim tikrai dailių knygučių
Einu pakoreguot mūsų darbo plano pagal jūsų išsakytus pageidavimus.
Po pietų įdėsiu dar vieną mini užduotėlę. Gausit teorinių dalykų pastudijuot.

Visoms geros dienos

pupulia
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Tr. Vasario 29, 2012 19:01    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Kaip smagu matyti visas klasiokes
Mokytoja, šiandien buvau nulėkus iki vienos dailininkų krautuvėlės, kaulinio lankstytuvo neturėjo ir tiksliau iš vis jokio , išpradžių net paklausus pasimetė, vėliau kol paaiškinau, pasakė, kad tokio daikto neturi, gaila Klausiau dar dėl kartono viršeliams, man pasiūlė nuo 1,2 mm iki berods 3 mm storio. Tai turbūt reiktų prašyti 2mm, storio, taip? Nes manau geriau iš karto storesnį pirkti, kad nebereiktų klijuoti Beje, gal ir kvailokas klausimas, bet pirmąjai užduočiai reikės kartono? Kad žinočiau maždaug kada jau lėkti pirkti

Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Tr. Vasario 29, 2012 19:41    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Labas Eglut
pupulia rašo:
dėl kartono viršeliams, man pasiūlė nuo 1,2 mm iki berods 3 mm storio. Tai turbūt reiktų prašyti 2mm, storio, taip? Nes manau geriau iš karto storesnį pirkti, kad nebereiktų klijuoti ..... pirmąjai užduočiai reikės kartono?

3mm mūsų daromoms knygutėms gali būt storokas, nes pirmos knygelės nebus labai jau didelio formato. Mat yra tokia taisyklė- kuo didesnė sunkesnė knyga, tuo viršeliai storesnio kartono. Jei nėra 2mm, tai 1,2mm du sluoksniukai pats tas būtų. Nieko baisaus tas klijavimas, pati kartais taip darau, o jei viršely dar noriu padaryt langelį su kokiu paveiksliuku tai 2 sluoksniai būtini.
Jei namie turi nevertingų ir jau neskaitomų knygų, tai jų viršelių kartonai puikiausiai tinka. Aš juos naudojau pirmas knygutes įrišinėdama, ir dabar kartais panaudoju.
Ir tau, ir kitoms mergaitėms noriu primint- nesikrimskit, jei ko nors neturit, negaunat. Visada galima rast alternatyvą

Pirmai knygutei kartono reikės, bet tikrai ne 3mm, o plonesnio.

Nors labai jau niežti pirštukai ką nors sukurt, bet iki tikrojo mokslo pradžios laiko yra ir mes jį panaudokim prasmingai. Taigi- šiek tiek teorijos. Teorinių dalykų perpratimas tiek pat svarbus kaip ir praktinio darbo įgūdžiai. Dar daugiau, be tam tikrų bazinių žinių visa praktika gali nueit vėjais

2 mini užduotėlė

Susipažinkit su kai kuriomis sąvokomis. Besimokant jų atsiras dar daugiau. Vertimai į kitas kalbas labai praverčia kai ieškome informacijos internete.

ĮRIŠÌMAS
Angl. binding, bookbinding
Vok. Einband
Pranc. reliure
Rus. переплет

Lankų arba lapų sujungimas į bloką ir aptaisymas viršeliu (paprastai kietuoju).

KIETÀSIS VIRŠẼLIS (KÍETVIRŠIS)
Angl. stiff cover, rigid cover
Vok. Einband, Buchdecke
Pranc. couverture rigide
Rus. твердый переплет

Knygos bloką gaubiantis viršelis su kietu pagrindu (iš kartono, medžio lentelės, suklijuotų lapų), aptraukiamas oda, audiniu,popieriumi ar kita medžiaga.

KNỸGOS BLÒKAS
Angl. text block
Vok. Buchblock
Pranc. corps du volume, bloc, corps d'oúvrage
Rus. книжный блок

Sukomplektuoti ir sujungti leidinio lapai ar lankai be viršelio.

KNỸGOS LAÑKAS (LAÑKAS)
Angl. section, book section, folded sheet
Vok. Heft
Pranc. cahier
Rus. книжная тетрадь, тетрадь

Knygos bloko elementas: sulankstytų ir sukomplektuotų spausdintų lapų pluoštas. Iš knygos lankų formuojamas blokas.

NUGARĖ̃LĖ
Angl. spine, back, backbone, shelfback
Vok. Buchrücken, Rücken, Buch Rücken
Pranc. dos
Rus. корешок
1. Knygos bloko įrišamasis kraštas; knygos bloko nugarėlė.
2. Knygos viršelio dalis, dengianti bloko nugarėlę.

VIRŠẼLIS
Angl. cover
Vok. Deckel, Umschlag
Pranc. plat, couverture
Rus. переплетная крышка, обложка

Knygos apdaras, pritvirtintas prie bloko ir saugantis jį nuo nusidėvėjimo.

Darant knygas labai svarbu paisyti popieriaus krypties (paper grain).

Popieriaus plaušo kryptis yra medienos plaušelių vyraujanti kryptinė orientacija lapo atžvilgiu. Vyraujanti plaušelių kryptis susiformuoja popieriaus gamybos mašinoje ir įtakoja popieriaus mechanines savybes. Popieriaus krypties paisymas turi didelę įtaką galutiniam produktui- knygai.
Popieriaus kryptį galima nustatyti keliais būdais. Tai nesunku patikrinti plėšiant arba lankstant popieriaus lapą. Bandymo esmė labai paprasta — popierius lengviau plyšta ir lenkiasi lygiagrečiai plaušo krypčiai. Kartais plaušo kryptis žymima užrašu "Long grain" arba "Short grain". "Long grain" reiškia, kad nepriklausomai nuo formato aprašymo, plaušo kryptis bus lygiagreti ilgesnei lapo kraštinei, o "Short grain" — trumpesnei (nors man neteko matyt tokių užrašų ant popieriaus pakuočių). Spausdintuvų A4 popieriaus kryptis yra "Long grain", o norint nustatyt skrebo popieriaus kryptį, reikia jį patyrinėti žemiau nuorodose esančiais būdais.

Kartonas taip pat turi kryptį. Knygų viršeliams kartoną būtinai reikia išsipjauti taip pat išilgai krypties. Štai kas ilgainiui gali nutikti knygai

Dešinėje pusėje viršelių kartono kryptis- išilginė. Tai, kad viršelis išsirietė gali būti kaltas per plonas kartonas, gal būt aptraukimo medžiaga kai klijai džiūvo traukėsi ar kt. Vaizdas negražus.
Kairėje matome visai tragišką situaciją. Viršelio kartono kryptis skersinė. Apie grožį nekalbame, nes yra dar blogesnis dalykas- taip išsirietęs viršelis deformuoja, laužia knygos nugarėlę, knyga blogai vartosi, o tos deformacijos per laikančiuosius susiuvimo siūlus perduodamos lankams... Žodžiu, jūs taip nedarykit ir kitus perspėkit.

Beje, rankų darbo popierius krypties neturi.
3 mini užduotėlė

Pasiskaityt teoriją apie popieriaus kryptį. O kai paskaitysit, palankstykit ir kitais aprašytais būdais patestuokit turimus popierius. Pajusit, kad viena kryptimi popierius lenkiasi lengvai, o kita- lenkiasi tarsi lūždamas.
Popieriaus kryptis labai svarbi darant knygutes.

http://myhandboundbooks.blogspot.com/2007/09/paper-grain.html
http://books.jteeuwen.nl/1.1_Folding_the_paper.html

ir pažiūrėkit filmuką
http://www.youtube.com/watch?v=hrHi-NhO4GI&feature=related

Ar dar nebaisu?
Ar dar norit mokytis?
Sėkmės visoms

P. S. Juste, manau kam jau kam, o tau popieriaus krypties reikalai tai kaip žirnių gliaudymas turi būti. Labai norėčiau, kad pasidalintum su klasiokėm savo žiniomis ir patirtimi

abu2
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Tr. Vasario 29, 2012 20:27    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Dievulėliau, kaip čia įdomu! tiesą pasakius šią informaciją girdžiu pirmąjį kartelį lygiam kartono sulenkimui visada naudojau įpjovimo techniką. norint lenkti 90 laipsnių kampu tiesiog toje pusėje į kurią lenkčiau išpjaunu lapo storio tarpą, jei lenkti noriu šiek tiek, kad išlenkčiau rato formą, tiesiog įpjauniu ravelius:

o skubėjau išbandyti šios dienos užduotėlę ir supratau visgi kokia nemastanti galva pas mane ant pečių taigi ačiū už naujienas!

o dalintis nelabai turiu ko šioje temoje: kad būtu aiškiau įkeliu maketėlio foto:)

taigi be abejo tai labai skiriasi nuo to ką čia visos susirinkome atlikinėti, tad ir nemanau kad turiu kažkokį pranašumą

dar turiu vieną klausimėlį, ar yra skirtumas popieriaus lankstyme ar knygos kokybės atžvilgiu, koks tas popieriaus [paviršius: slidus (glazūruotas) ar šiurkštus (faktūrinis) ? kaip pavysdys kas geriau braižybos lapai ar popierius skirtas akvarelei?

Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką Apsilankyti vartotojo tinklapyje
pupulia
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Tr. Vasario 29, 2012 21:15    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Man dar kilo klausimas
O kam bus naudojamas bičių vaškas? Kažkaip pirmąkart kai skaičiau, turbūt praleidau pro akis, o dabar kažkaip užkliuvo ir kilo klausimas, kam jo prireiks
Teorijos jau dalį perskaičiau, rytoj pabandysiu palankstyti popierių, daugiau pasidomėti ir atidžiau perskaityti. Kadangi jau šiandien jėgų nebėra, o darbų yra
Gero vakaro visoms!

abu2
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Tr. Vasario 29, 2012 21:18    Rašyti temą: Atsakyti su citata

ar tai video artai elektronineje knygeleje duotoje parodyta, kad vaskas naudojamas siulo apvaskavimui pries siunant jei teisingai supratau
Atgal į viršų
pupulia
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Tr. Vasario 29, 2012 21:20    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Tiksliai, aš irgi berods praeitoje akademijoje skaičiau Tada būtinai reiks apsilankyti Kaziuko mugėje ir įsigyti
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Tr. Vasario 29, 2012 22:37    Rašyti temą: Atsakyti su citata

abu2 rašo:
lygiam kartono sulenkimui visada naudojau įpjovimo techniką.

Aha, čia su storesniu kartonu darbuojantis, ar ne? Bet manyčiau, kad tuos griovelius vistiek pjaudavot pagal kartono kryptį. Ar nežiūrėdavot? Pagal kryptį gražiai lenkiasi, nelūždamas.
Bet jau kokie dailūs "lėlių namai" Tie maketėliai man primena vaikystę kai su draugėm baldelius lėlėms darydavom iš visokių dėžučių.
abu2 rašo:
ar yra skirtumas popieriaus lankstyme ar knygos kokybės atžvilgiu, koks tas popieriaus [paviršius: slidus (glazūruotas) ar šiurkštus (faktūrinis) ? kaip pavysdys kas geriau braižybos lapai ar popierius skirtas akvarelei?

Mokantis mums tikrai tiks bet koks popierius. O šiaip skirtumas yra. Akvarelinis popierius purus, liečiant vartant knygą labiau šerpetojasi, šiaušiasi, neatsparus lankstymui.
Braižybinis tinka, jis tvirtesnis, slidesnis.
Atsparumą lankstymui galima patikrint tokiu būdu: perlenki lapą, lenkimo liniją perbrauki lankstytuvu, tada perlenki lapą į priešingą pusę, vėl per tą lenkimo liniją perbrauki lankstytuvu ir kartoji taip tol, kol perplyšta per lenkimo liniją. Kuo ilgiau jis išsilaikys neplyšęs, tuo geriau. Taip galima patestuot įvairius turimus popierius. Čia pirmą knygutę kai darysit bus proga pasibandyt.
Šiaip popierių renkamės pagal būsimos knygos paskirtį ir formatą. Kuo mažesnė knygutė, tuo plonesnis popierius. Jei knyga neilgaamžė, tai galim imt paprasčiausią popierių.
Na, o jei įrišinėsit savo giminės silva rerum, tai jau reiks labai kokybiško, specialiai knygų įrišimui skirto popieriaus. Čia prognozė ateičiai
abu2 rašo:
vaskas naudojamas siulo apvaskavimui pries siunant
pupulia rašo:
aš irgi berods praeitoje akademijoje skaičiau

Šaunuolės , gerai, kad ieškot pačios ir randat. Išties bičių vaškas bus naudojamas vaškuoti lininiams ar medvilniniams siūlams prieš siūnant knygos bloką ar kaptalus.

Aukse194
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Tr. Vasario 29, 2012 23:46    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Labas vakaras,
šiandien aš labai vėlyva Perskaičiau teoriją apie popieriaus kryptį. Net nebūčiau pagalvojusi, kad tai gali turėti tiek įtakos knygai Rytoj keliausiu siaubti Kauno parduotuvių. Tikiuosi pavyks rasti visas trūkstamas priemones. Grįžusi išbandysiu namie esantį popierių
Sarma rašo:
Einu pakoreguot mūsų darbo plano pagal jūsų išsakytus pageidavimus.
Jau laukiu kada planas bus paskelbtas. Nekantrauju pradėti darbus
Ir dar keli klausimai: ar galima vietoj medvilninių siūlų naudoti irisinius nėrimo vąšeliu siūlus. Turiu jų įvairių spalvų ir svarstau ar tiktų kaptalams? Ar galima naudoti dirbtinę odą? Natūralios niekur nerandu pirkti... Šiam kartui tiek. Iki rytojaus
Atgal į viršų
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Kv. Kovo 01, 2012 09:23    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Labas rytas, mielos knygrišės
Rytas už vakarą protingesnis. Prabudau nuo minties, kad vakar neakcentavau labai svarbaus dalyko apie kartoną kalbėdama.
Tai va, taisausi
Jokiu būdu knygų viršeliams nenaudokit pakuočių kartono tokio sluoksniuoto, gofruotu vidumi. Jis minkštas, lūžta linksta maigosi, visos blogybės.
Aukse194 rašo:
ar galima vietoj medvilninių siūlų naudoti irisinius nėrimo vąšeliu siūlus. Turiu jų įvairių spalvų ir svarstau ar tiktų kaptalams? Ar galima naudoti dirbtinę odą? Natūralios niekur nerandu pirkti...

Tai tie vadinami irisiniai yra medvilniniai, ar sintetiniai? Aišku, kad galima, tik juos teks pavaškuot prieš siuvant.
Dirbtinė oda- ne, knygoms jos nenaudokim. Bet jei neturi, tai ir nelakstyk ieškodama. Juk knygos viršelius labai gražiai galima audiniu apklijuot.
Šiaip natūralios odos klondaikai yra vadinamieji sekondhandai/skudurynai/dėvėtų rūbų parduotuvės. Ten gali rast sijonų, kelnių odinių ir dar gi labai gražių.

Mokslų planą įdėsiu šįvakar.
Visoms geros dienos

abu2
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Kv. Kovo 01, 2012 09:43    Rašyti temą: Atsakyti su citata

labas rytas. Apie gofruotąjį sluoksniuotą kartoną kilo klausimėlis. o nenaudojam kaip pagrindinio kartono, kaip laikančiojo svorį, bet jei imčiau storą kartoną ir norėčiau langelio o ant viršaus klijuočiau gofrą? ar is vistiek labai nepateisinamas dalykas?
Atgal į viršų
waiber
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 07 Lapkričio 2007

PranešimasParašytas: Kv. Kovo 01, 2012 11:10    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Labas rytas
Labai idomi informacija apie popieriaus krypti. Pirma karta apie tai isgirdau. Taigi dabar lankstau, plesau visokius popierius ir susidaro ispudis, kad tai panasus dalykai kaip siuvime 'matmenys ir ataudai'

Geros dienos visoms! Ir jau nekantrauju pamatyti mokymosi plana
Atgal į viršų
Rodyti pranešimus nuo ankstesnio:   

Pardoutuvių katalogas block

Pradėti naują temą   Ši tema uždaryta. Jūs negalite redaguoti pranešimų ar rašyti atsakymų    Pagrindinis puslapis -> Auksarankių akademija Visos datos yra GMT + 3 valandos
Puslapis 112

Pereiti į:  
Jūs negalite rašyti naujų pranešimų į šį forumą
Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite ištrinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite dalyvauti apklausose šiame forume

Copyright © 2006-2015 auksarankes.lt Visos teisės saugomos Lietuvos Respublikos įstatymų
Draudžiama be raštiško www.auksarankes.lt leidimo naudoti ir platinti šiame tinklalapyje esančią bet kokią grafinę bei tekstinę informaciją kitose interneto svetainėse bei žiniasklaidos priemonėse.