Defliune klasė X (tapyba ant šilko)
Pradėti naują temą   Ši tema uždaryta. Jūs negalite redaguoti pranešimų ar rašyti atsakymų    Pagrindinis puslapis -> Auksarankių akademija
Rodyti ankstesnę temą :: Rodyti sekančią temą  
Autorius Pranešimas
Defliune
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 18 Vasario 2010
Pagyrimų: 1

Medaliai: 1 (Daugiau...)
2012 Kovas (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Antr. Vasario 28, 2012 12:01    Rašyti temą: Defliune klasė X (tapyba ant šilko) Atsakyti su citata

Sveiki mano mokiniai ir visi tie, kas mus seks neakivaizdžiai.

Mano vardas Lina arba Defliune, vadinkite mane kaip jums bus patogu. Man 33 metai, esu Kristaus amžiaus Tapyba ant šilko užsiimu beveik jau ketvirtus metus. Esu visiška savamokslė, t.y. neesu lankiusi nei vienų kursų ir manęs niekas asmeniškai nėra mokęs. Meluoju, buvau vienuose, bet labai pasigailėjau, nes teko mokyti kitus, o ne save. Kursuose nesilankau ne todėl, kad nenorėčiau, o tiesiog tam nėra laiko Naktimis gi kursų niekas neveda, o tik tada dažniausiai būnu laisva

Todėl tikiu, kad jei yra noro, tikrai galima išmokti šio amato. Aš dar vis iki šiol mokausi. Turiu pripažinti, kad man dar laaaaaaaabai daug ko reikia mokytis. Tapyba ant šilko turi labai daug galimybių, mes turbūt čia apžvelgsime ne vieną techniką, tačiau dėl laiko stokos pabandysime kokias kelias pagal galimybes.

Mano klasėje bandysiu perteikti viską, ką pati moku. Pasidalinsiu su jumis tuo, ką pati esu išmokusi ir ką žinau. Bet... labai lauksiu ir iš jūsų informacijos. Norėčiau, kad dalintumėtės pastebėjimais, atradimais ir nuorodomis, jei rasite ką nors įdomaus.

Taigi turime savaitėlę susipažinimui ir pasiruošimui.
Libu - Lina
Vaiva
Nauja - Ingrida
Fuzy - Milda
Paradis - Rūta
Gabris - Gabrielius

[ Antr. Vasario 28, 2012 11:50 ]
Taip pat visų Jūsų prašau peržvelgti ankstesnes temas Auksarankių Akademijoje, nes tikrai ten daug info rasite, o kartu ir aš skaitinėsiu. Peržvelgti labai svarbu, nes jose labai daug informacijos.

Panikes klase VI
http://www.auksarankes.lt/forumas/viewtopic.php?t=3351 (apie išnykstantį markerį, apie šilko ištempimą)
Tavi klase V
http://www.auksarankes.lt/forumas/viewtopic.php?t=2785 (apie kontūro naudojimą, apie dažų liejimą, fono dengimą, druskos ir cukraus efektą, apie akvarelinį gruntą)
Tavi klase IV
http://www.auksarankes.lt/forumas/viewtopic.php?t=1978 (apie įtempimą, apie spalvas, jų derinimą!!!, įrėminimą darbų, kaklaraiščio bei jo tapimą, darbas su akvareliniu gruntu, dažų užtvirtinimą lygintuvu, parašas ant darbų)
Panikes klase III
http://www.auksarankes.lt/forumas/viewtopic.php?t=1584 (apie spalvų maišymą ypač, druskos, bespalvio kontūro naudojimą, šilko tvirtinimą, dažų fiksavimą, tapyba vašku)

[ Antr. Vasario 28, 2012 11:52 ]
Kiek galėdama stengsiuos pateikti vizualinę medžiagą - savo nuotraukas arba kokią medžiagą radus internete.
Struktūra turbūt paskaitų būtų tokia - kai kurie teoriniai dalykai ir užduotėles praktikai. Teorijos pateiksiu iš savo patirties, nes labiau galėsiu paaiškinti, kas ir kaip. Per keletą metų daug skaičiau, ieškojau literatūros, nagrinėjau kitų darbus, mokiausi iš savo klaidų. Tikiuosi, kad ta pateikta informacija bus jums nenuobodi, o naudinga.

Kaip suprantu mes turime 10 savaičių ir per jas mes turime padaryti labai daug. Reikia įvertinti tai, kad turėsime Velykų savaitę, ji bus šventinė.

Taigi jau pirmosios užduotis:
Perskaityti ankstesnes šilko tapybos temas
Glaustai parašyti, ką teko išbandyti iš šilko tapybos
Ko norėtumėte išmokti ir išbandyti

Nuo to priklausys mūsų programa. Kadangi turime keletą jau bandžiusių ir keletą nebandžiusių, tai reikės susiderinti, kad būtų visiems įdomu.

http://www.etsy.com/shop/Defliune

Darbu galerija Facebook'e
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Gabris.
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 01 Gegužės 2009

Medaliai: Nieko

PranešimasParašytas: Antr. Vasario 28, 2012 17:32    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sveiki visi

Noriu dar kartelį prisitatyti- Aš Gabrielius, man 13 metų. Tapyti pradėjau visai neseniai, todėl dar tesu vieną rimtesnį darbelį nutapęs. Bandžiau sluoksniuoti, bėriau cukrų. Norėčiau pabandyti su vašku ir išmokti gražiai sulieti spalvas (tiek skirtingas, tiek tas pačias).

Bus labai smagu dirbti su Jumis
Atgal į viršų
Defliune
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Antr. Vasario 28, 2012 17:49    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Labas, Gabrieliau Saunu tave matyti klaseje. Teisybe pasakius taves pirmo ir tikejausi. tikiuosi, kad mums cia visiems bus smagu dirbti.

Kadangi as pati esu naujoke, tai prasau manes stipriai neteisti

Taigi dėl mokymų. Nors turime visą savaitę iki mokslų pradžios, norėčiau po truputį sukelti pagrindinę informaciją, kuri bus naudinga. Taip pat siūlyčiau naudoti nedideles skarutes išbandymams, o baigiamajam darbui naudoti jau norimą skaros ar šaliko dydį, o gal paveikslą, ir ten jau išbandyti savo įgytas žinias praktikoje.

Viskas priklauso nuo jūsų finansinių galimybių ir noro. Eksperimentuoti galite ant apsiūlėto ir neapsiūlėto šilko, skaručių, šalikėlių ar šilko atraižų

Yra keli variantai kaip mokytis - laisvai, tapome, komentuojame, tapome ir t.t. Laike nelabai spausčiau, kas nuo karto duočiau nesudėtingas užduotėles. Arba einame pagal programą, tada tempas būtų didesnis ir reikės laiku atlikti užduotėles. O programa maždaug būtų tokia.
Programa

1. Spalvoto kontūro naudojimas, spalvų naudojimas ir jų perėjimas bei vientiso fono liejimas
2. Druskos, cukraus efekto panaudojimas
3. Bespalvio kontūro galimybės
4. Laisvas liejimas - tapyba be kontūro ant šlapio ir sauso šilko
5. Akvarelinio grunto ir dažų tirštintojo galimybės (pagal galimybes)
6. Įvairių priemonių kaip antspaudukų, trafaretų, kontūro galimybės, sendinimo efekto sukūrimas (pagal galimybes)
7. Šalto ir karšto vaško galimybės (pagal galimybes)

Atgal į viršų
vaiva 70
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 12 Vasario 2010

PranešimasParašytas: Antr. Vasario 28, 2012 17:49    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Laba diena mokytoja ir klasiokės.

Na aš tas kelias dienas nieko daugiaiu ir neveikiu o tik nagriėnju prieš tai buvusias šilko tapybos pamokas. :-l:Jos super nes patys pagrindai yra.

Na bandžiau tik lieti spalvas jas maišant. Norėjau pažiūrėti,kaip dažai liejasi ant šilko, ar man gaunasi dėmės. Ant viršaus bandžiau druskos efekta ir viskas.

Ko norėčiau išmokt konkrečiai negaliu pasakyti, nes man viskas nauja ir nebandyta. Labiausiai tai norėčiau, kad pamokas pasirinktų tos mergikės, kurios jau bandė piešti. O aš jau pasivysiu. Visgi mano privalumas, kad aš nedirbu ir vaikai gan dideli, tai galiu piešimui skirti nemažai laiko.
Na gaila ryt neišeis. visgi sūnaus šimtadienis bet pažadu poryt bent jau elementariai pabandyti . Gal tada iškils klausimų.

Defliune
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Antr. Vasario 28, 2012 17:54    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Labas, Vaiva, smagu ir tave matyti prisijungus. Pas mus klaseje, ne tik klasiokes, bet ir klasiokas yra

Vaiva, operuokite savo laiku kaip iseina, vaiko gimtadienis tikrai sventas reikalas Sveikinimai didžiausi

[ Antr. Vasario 28, 2012 16:56 ]
Oi atsiprasau, ne gimtadienis, o simtadienis

Atgal į viršų
vaiva 70
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 12 Vasario 2010

PranešimasParašytas: Antr. Vasario 28, 2012 21:16    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Na jo turim ir vaikiną........... šaunu.

Ačiū mokytoja, jo šimtadienis ir dar už šimto kilometrų.

Man mokytoja Jūsų programa labai patinka. Na kokiu būdu mokysimės, tai gal nebus labai svarbu. Lauksiu bendramokslių pasisakymų.
Na man tai būtų įdomu darbo planą susižinot kuo greičiau, nes gyvenu mažam meistuki ir mum priemoniu reikai i kauna lėkt ( o ten kaip tik ryt važiuoju) arba internetu siųstis. Na ryte patikrinsiu ir mūsų parduotuve, kažko buvo... bet nelabai garantuoju kad rasiu .

Nes turiu tik pagrindines spalvas Na iš viso 9. ir du kontūrus. Bet abu bespalvai.

Fuzy
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 25 Spalio 2010

PranešimasParašytas: Antr. Vasario 28, 2012 22:32    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Labas vakaras gerb. mokytoja, sveiki klasiokai
Labai džiaugiuosi galimybe mokytis.. šilko tapyboje deja neturiu kuo pasigirt, esu visiskai žalia, tačiau jau peržvelgiau buvusias akademijas ir jau šiokį tokį teorinį supratimą turiu, dabar belieka tik bandyti
Man patiktų pagal programą dirbti.. idomi pasirodė, o ir tempo didesnio nebijočiau..
Atgal į viršų
Defliune
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Antr. Vasario 28, 2012 23:45    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Labas, Milda Sveika prisijungusi, mūsų jau pusė. Šaunu.

Būtų gerai mokslo pradžiai turėti jau visas priemones, kad galima būtų startuoti Taigi pagrindinės priemonės:
• šilkas, siūlyčiau pradėti nuo ponge 5
• rėmas ir kuo tvirtinti šilką
• kontūrai - bespalvis ir keletą spalvotu pagal savo nuožiūra
• šilko dažai fiksuojami lygintuvu - spalvos būtiniausios mėlyna, raudona, geltona, juoda, bet dar keletą atspalviu paimkite kaip žalia, violetine, kitokia geltona citrinine, mėlyna kitokia, ir kitokio atspalvio raudona
• išnykstantis markeris
• teptukai
• paletė

[ Antr. Vasario 28, 2012 22:51 ]
Vėliau paminėsiu apie pagalbines priemones dirbant su šilku, kurios naudingos, bet nebūtinos, jei nedirbama vienokia ar kitokia technika

O dabar po truputį pasakosiu kai kuriuos dalykus, kurie manau jums butu naudingi ir tikiuosi nenuobodus Ši informacija yra iš mano patirties, todėl norėčiau, jei ką žinote, papildykite

ŠILKAS
Šilkas atrodo trapus, bet labai stiprus ir jo būna labai skirtingo. Daugelis šilką pažįsta tik kaip blizgančią medžiagą, kiti kaip labai ploną. Iš tikrųjų šilkų gali būti labai įvairų pavadinimų ir storių - skaičius prie šilko reiškia, kiek yra šilko vijų 1 mm šilko
Šifonas (chiffon) 3,5 - pats ploniausias, jis lengvas, permatomas, gali būti ir storesnis, bet vis tiek plonas.
Krepžoržetas (Crepe Georgette) - jis storesnis nei šifonas, ne toks permatomas, sunkesnis, turi toki sunkuma savyje.
Pongee (Ponge) - populiariausias naudojant tapyboje. Būna įvairių storių -5, 6, 9 ir t.t. - MES DIRBSIME BUTENT SU PONGE 5 ŠILKU pradžioje:)
Habotai 8 arba Ponge 9 - jis yra tankesnis nei ponge 5, neturi tokio blizgesio, įtraukia į save daugiau dažų
Crepe de Chine (krepdešinas) 8, 10, 12, 16 - būna įvairių storiu, dažnai naudojamas paveikslu tapybai, nes įgeria i save daug dažų, paveikslas būna gilus, sodrus, sunkiau įsigeria kontūras, dažnai dirbama su vašku
Crepe Satinas (atlasas) 12, 22 - vienas iš storiausiu šilkų, naudojamas aksesuaru, drabužių interjero detalių tapyboje, nes įgeria i save daug dažų, reikalinga patirtis tapant ant tokio šilko.

Kiti šilkai turi savus pavadinimus - laukinis šilkas, twill ir t.t. Taip pat dažnai šilkas yra maišomas su kita tekstile - medvilne, bambuku, kanape, vilna ir t.t. Jei ką domins, galėsiu nurodyti, kur tokios informacijos galima būtu paskaityti.
Kitaip tariant, kuo šilkas storesnis, tuo jis labiau i savo audinį įgers dažų, tuo piešinys bus sodresnis, ryškesnis.

Šilko skarų ir šalikėlių, kurie jau paruošti tapybai yra pirkti, aišku galima ir pirktis matuojamo šilko ir apsiūlėti, bet aš dar pasitikiu kinų darbu ir perku gatavas. Šilko dydžiai įvairūs: 55*55, 60*60, 74*74, 90*90 ir aišku gali būti 110 *110 arba 140*140. Šalikėliai: nuo mažiausių 130*25 iki 180*90.

NAUDOKITE TOKĮ ŠILKO SKARUTĖS DYDĮ, KOKĮ TURITE RĖMĄ.

Atgal į viršų
Paradis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 16 Spalio 2010

2013 Gruodis (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Tr. Vasario 29, 2012 00:22    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sveiki visi
Esu Ruta, man 41 metukai ir labai dziaugiuosi, kad priemete mane i savo buri Kaip minejau rankdarbiauju seniai, bet tapymas ant silko man naujiena. Esu labai uzsidegusi, turiu galybe visokiu priemoniu, bet vienai dirbti man nelabai sekasi Tiesa sakant prisigyriau truputi darbelis kuri ikeliau ne vienas is geriausiu, bet teisingiau vienintelis, kuri sugebejau sukurpti... yra dar viena skarele, bet tikrai laaaabai baisi - net neverta ivardinti
Tai va Man tik mokytis ir mokytis...
Klausimu turiu daug... ir neturejau kas i juos atsako.
Pvz.: kuo skiriasi akvarelinis gruntas ir antifuzantas? Klausiu, nes man buvo pateikta, kad tai du skirtingi dalykai, taciau atsisiunciau akvarelini grunta ant kurio vokiskai rasoma, kad tai "akvarelinis gruntas", o prancuziskai, kad tai "antifuzantas"
Toliau - kas per priemone yra Javanos "Gutta plus avant garde" ir is viso kas tai per serija - "avant garde" - gal teko susidurti? Produktu pilna - paaiskinimu jokiu
http://www.geant-beaux-arts.fr/AfficheRubrique.do?idarbo=1210&page=9
Dar labai noreciau suzinoti ar verta meginti dirbti su aksomo efektais? Kainuoja nemazai - gal nepasiteisina?
Na, as cia is karto klausimais uzverciau, bet labai jau nagus niezti pameginti...
Atgal į viršų
Defliune
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Tr. Vasario 29, 2012 00:44    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Labas, Ruta

Svarbu manau, kad esi jau kazka bandzius, o cia mes tam ir susirinkome, kad mokytis Viskas pries akis

Del akvarelinio grunto ir antifuzanto ryt idesiu daugiau info, o dabar idedu apie dazus

ŠILKO DAŽAI

Šilko dažai taip pat būna labai įvairūs - vandens pagrindu, fiksuojami lygintuvu/karščiu ir garais, rūgštiniai, milteliniai , kurie ruošiami su specialiais skysčiais.
Šioje klasėje mes apsistosime ties lygintuvu fiksuojamais dažais. Angliškai - iron-fix arba hot-fix paints. Gamintojų yra įvairių, praktiškai tie patys, kas gamina ir kontūrus.

Lygintuvu fiksuojami dažai skiriasi nuo garinių ne tik tuo, kad fiksuojami skirtingai, bet ir tam tikromis savybėmis: lygintuvinių sudėtyje yra specialios gumos ar vaško, nebepamenu, bet jie šilką šiek tiek standina ir jie nevisiškai įsigeria į šilko vijus, todėl darbai atrodo blankesni, ne tokie ryškūs kaip gariniais dažais tapant. Lygintuviniais dažais padarytas klaidas sunkiau ištaisyti nei gariniais dažais. Tačiau lygintuvu fiksuoti dažus žymiai paprasčiau nei garuose. Taip pat ant lygintuvinių dažų druskos efektas yra vienoks, o ant garinių kitoks.

[ Antr. Vasario 28, 2012 23:46 ]
Tavo paminetos priemones kaip tik ir yra garinis konturas ir garais fiksuojamis dazai

[ Antr. Vasario 28, 2012 23:48 ]
Tikiuosi matysite, cia bandziau parasyti skirtumus tarp siu dazu

Atgal į viršų
Defliune
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Tr. Vasario 29, 2012 11:23    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Ruta, nepatingek paskaityti praeitas Panikes klase ir Tavi klase, jose tikrai nemazai informacijos apie akvarelini grunta

Kur dingo musu dar dvi mokinukes - Ingrida ir Lina ?

Tapant ant šilko vis dažniau naudojami įvairūs spaudai ir šablonai. Tapybai ant šilko skirti dažai greitai liejasi, todėl sunku kontroliuoti darbo eigą, tačiau juos sumaišius santykiu 1:1 su dažų tirštikliu dažai tampa tinkami naudoti su spaudais ir šablonais.

Tai ir yra antifuzantas, vok. verdicker arba antifusant. Kai kurie gamintojai nurodo, kad tuo paciu tirstikliu galima dengti ir pati silka, ir deti i dazus. Reikia skaityti nurodymus. Mano pastebejimas - antifuzantai naudojami gariniams dazams, o tirstiklliai lygintuviniams dazams, nors is esmes jie atlieka ta pacia funkcija - tirstina daza ir neleidzia jam lietis.

Ant akvarelinio grunto dezutes irgi buna parasyta antifusant .
Akvarelinis gruntas, skirtas tapyti ant šilko be kontūrinių linijų ir sustabdantis spalvos liejimąsį. Ištemptą šilką padengti akvareliniu gruntu ir leisti išdžiūti. Po to ant šilko galima tapyti akvareline technika, kaip ir ant popieriaus. Akvarelinis gruntas lengvai pakeičia šilko spalvą, todėl rekomenduojama juo padengti iškarto visą šilką. Naudojant jį tik tam tikroje vietoje, verta nepamiršti šios grunto savybės.

Manau, kad įvairūs gamintojai turi akvarelinį gruntą.

Atgal į viršų
Paradis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Tr. Vasario 29, 2012 12:10    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Lina labutis
Ankstesniu akademiju pamokeles skaitineju... na, gal nepakankamai atidziai
Taigi va, klausimai kyla del to, kad tie patys produktai skirtingomis kalbomis skirtingai vadinasi - as atsisiunciau ir antifuzanta, ir akvarelini grunta, bet... kaip minejau ant akvarelinio grunto vokiskai rasoma, kad tai "Aquarellgrund", o prancuziskai, kad tai "antifusant".... O ant to produkto, kuri as maniau esant antifuzantu, vokiskai parasyta, kad tai "Verdicker", o prancuziskai, kad tai "epassisant" - tai yra sutirstintojas.... Tai sit kokia painiava net nezinia kas yra kas... kai gavau siuntini, net buvau pamanius, kad supainiojo kazka
Na, siaip ar taip manau, kad panaudosiu abu, kai laikas ateis
Kaip tik siryt gavau siuntineli su skarytemis mokymuisi - uzsisakiau mazu ismatavimu bandymams
Labai aciu uz paaiskinima apie silko rusis - is karto "akyse sviesiau", nes siunciausi orientuodamasi grinai i kaina, kadangi dar nieko gero nemoku, tai stengiausi isigyti kuo pigesni silka. Tai visas silkas kuri turiu "ponge" rusies.
Atgal į viršų
Defliune
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Tr. Vasario 29, 2012 12:20    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Ruta, ar aiskiau nors kiek del akvarelinio grunto ir antifuzanto-tirstintojo?

Dabar man kilo klausimas o kas per gamintojas ir koks pavadinimas? nes vienos priemones, kaip minejau, skirtos gariniams dazams, o kitos lygintuviniams, nes fiksuojasi skirtingai

Atgal į viršų
Paradis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Tr. Vasario 29, 2012 13:47    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Dar karta sveiki,
Dabar jau kaip ir aiskiau Mano visos priemones Javana firmos, panasu, kad skirtos fiksuoti lygintuvu.
Lekiu darban. Iki
Atgal į viršų
nauja
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 01 Sausio 1970

PranešimasParašytas: Tr. Vasario 29, 2012 13:58    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Laba diena ,as esu Ingrida ir labai dziaugiuosi kad esu priimta
Tiesa sakant as jau nuo vakar dziugauju

Sveiki bendraklasiai,malonu bus mokytis su jumis,jus ne tokie jau naujokai,as neturiu supratimo nei apie priemones,nei nuo ko pradeti.(jau daug perskaiciau ka gerb., mokytoja uzdave,tai teoriskai atrodo suprantu :-r : ,lieka praktika )
Mums pasiseke turim saunia mokytoja /perziurejau darbus facebooke )

Stai ka as turiu ,bet jau ryt leksiu i parde,bandysiu isigyti dazu tirstiklio,ir dar keleta spalvu.
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Apsilankyti vartotojo tinklapyje
Defliune
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Tr. Vasario 29, 2012 14:38    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Labas, Ingrida šaunu ir tave jau matyti, tikiuosi sveikata tik geryn

Kaip minėjau, priemonės pagridinės - šilkas, rėmas, dažai, kontūrai ir markeris, paletė ir teptukai.

Visą kitą galima bus eigoje susipirkti. Aišku, jei yra toloka nuo namų, tai galima bandyti susipirkti viską iškarto.

Ingrida, ar teko šilką įtempinėti, ar turi rėmą, kaip suprantu, tai bus visiškai nauja pradžia?

Aciu, Ingrida, uz pagyras, o man smagu, kad jus sutikote mokytis kartu su manimi

Tęsiu teorinę dalį toliau

Teptukai - jų reiktų bent jau kokių 3-4, plonais galiukais, apvalus arba plokšti, čia jau pagal pasirinkimą ir patogumą. Pradžiai apvalūs. Šlapi jų galiukai turi būti plonyčiai. Juos vadina akvareliniais teptukais. Galima pirkti sintetinių, maišytų su natūraliais ir visai natūralių plaukų teptukus. Kuom skiriasi? Kaina skiriasi, sintetiniai pigiausi, natūralūs - brangiausi.
Kuo natūralesnis plaukas, tuo daugiau dažų į save pasiima teptukas, tuo mažiau reikia mirkyti į dažus. Fonui naudoju tiktai natūralių šerių teptuką - dideli.

PAPILDOMI ĮRANKIAI IR PRIEMONĖS, kurie naudingi, bet nebūtini

Buteliukas su purkštuku geras dalykas - galima reikiamu momentu padrėkinti šilką, galima purškiant išgauti efektus. Jo pirkti nereikia, galima tikrai ką nors panašaus rasti namuose. Tik svarbu, kad purkštu tokia dulksną, o ne vandens čiurkšlę.

Taip pat naudojami teptukai-kempinėles - fonams dengti arba jei patogu ir tapybai didelių plotų. Jos pigios, bet greitai susidėvi. Šie teptukai naudingi vaško technikoje, kai vienas po kito dengiami fonai.

Paprasti, patys pigiausi sintetinių šerių teptukai - naudojami dirbant su karštu ar šaltu vašku.

Plastikinė paletė maišyti dažams. Yra labai įvairūs variantai - plastikinės taurelės, kur iškyloms parduoda, plastikinė dėžutė nuo saldainių, akvarelinė paletė iš vaikų rinkinio, kaip sakant naudojat tai kas patogu. Aš naudoju ne plastikinę bet keramikinę paletę maišyti dažus ir stiklinaites. Paaiškinsiu kodėl. Lygintuvu fiksuojami dažai palieka žymes, tarsi įsigeria į plastiką, man nepatiko, todėl nusipirkau keramikinę. Labai ją myliu Bet brangus malonumas.

Plastikinės pipetės - jos reikalingos, bet nebūtinos. Jos patogios paimti dažų iš buteliukų, dozavimui ir tam tikroje technikoje

Ausų krapštukai su vata labai reikalingas daiktas - jais taisysime klaidas ir surinksime dažų perteklių.

Popieriniai rankšluosčiai - irgi labai reikalingas daiktas po ranka - surinkti dažų perteklių, nusausinti kraštus, nudžiovinti teptukus

Fenas – kontūro ir dažų džiovinimui, tam tikrai technikai

Druska (stambi, smulki), alkoholis, cukrus, kempinėlės, antspaudukai - tai, kuo galima papildomai išgauti įvairius efektus.

Ir aišku fotoaparatas

Paskutinį kartą redagavo Defliune, Tr. Vasario 29, 2012 15:17. Redaguota 1 kartą
Atgal į viršų
libu
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 30 Rugpjūčio 2010

PranešimasParašytas: Tr. Vasario 29, 2012 15:12    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sveiki, klasiokai ir mokytoja,

tikriausiai jau paskutinė prisitatau. Noriu iškart atsiprašyt, kad aš rašysiu dažniausiai vakarais, kai vaikai miega.
Vakar vakare pamačiau pirmąją užduotį ir sąžiningai puoliau ją vykdyt - bet visko dar nespėjau perskaityt, tad ir klausimų rašyt neskubėjau.
Man programa tinka, netgi labai. Aš vis paspalvinu skareles, kai dovanų prisireikia, bet dažniausiai piešiu bespalviu kontūru. Dar bandžiau lieti spalvas ir barstyti druską. Bet tai visko mielai pasimokysiu iš naujo, nes tikrai neišnaudoju visų galimybių.
Klausimų turiu daug, bet galvoju, kad gal palaipsniui juos rašysiu. Į kai kuriuos atsakymai yra ankstesnėse akademijose, bet kartais reikia patikslinimo - pvz., vienspalvio fono liejimas. Teoriškai lyg ir aišku, bet praktiškai nelabai tolygiai spalva man pasiskirsto. Tai kai jau darysim šią užduotėlę, galėsim pasidalinti paslaptimis:) Lina, atkreipiau dėmesį, kad tavo darbų vienspalvis fonas tiesiog idealus.
Kitas dalykas kuris man atrodo pakankamai sudėtingas - šilko darbų fotografavimas. Vėlgi, pasižiūrėjau, kaip fotografuoja Lina. Tai gerai, kad ji turi šviesią sofą, ir manekeną Kadangi mano namuose šviesių vienspalvių paviršių praktiškai nėr, reiks kažką sugalvoti.
Ir dar kartais naudoju vieną priemonę, apie kurią dar kol kas niekur neskaičiau lietuviškai - Inktense pieštukus http://www.pencils.co.uk/product.aspx?mid=718
Pirkau juos čia, Lietuvoje. Pardavėjai siūlo piešiant ant šilko su šiais pieštukais tiesiog šlapiu šepetėliu braukti per spalvotąją pieštuko dalį ir paskui taip paėmus spalvą piešti ant šilko. Arba patarkuoti spalvytę ir užpilti lašeliu vandens. Na čia su mintimi, kad jei ir nebepieštum ant šilko tai paskui galima pieštukus sunaudoti kaip paprastus. Aš pabandžiau piešti tiesiai ant šilko - kaip ant popieriaus. Tai galima išgauti įvairių efektų - priklausomai nuo to, ar pieši šlapiai, ar sausai. Vėliau pabandysiu iliustruoti nuotraukomis tuos savo bandymus.
Ir kur jūs perkate priemones? Čia klausimas bendrai visiems, išskyrus Rūtą, su kuria mokiausi praeitoj akademijoj ir žinau, kad ji ne Lietuvoj priemones perka:) Nes jau senokai ieškau išnykstančio markerio, bet kol kas radau tik tokį, kuris išnykstą sušlapinus audinį. O skaičiau ir apie tokius, kurie išnyksta po kelių valandų nieko jiems nedarant.
Na kitus klausimus surašysiu paskui:)
Beje, kadangi abi su Defliune esam Linos, tai gal susitarkim kažkaip kaip vadinsimės, kad visiems painiavos mažiau būtų Žinoma, mokytojai pirmenybė, tad jei kreipiamės į tave vardu, tai mane galim vadinti nicku. Arba atvirkščiai - man tai tikrai nesvarbu.
Atgal į viršų
Defliune
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Tr. Vasario 29, 2012 15:29    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Labas, Lina Štai jau ir pilnas mūsų sąstatas Valio

Galima vadinti mane ir mokytoja arba Defliune kaip patogu Pastebėjau iš anstesnių postų, mane vadina mokytoja, gal taip ir lengviau būtū atskirti dvi Linas

Lina, aš jau daug čia pateikiau informacijos ir tikiuosi, kad bus laiko paskaityti. Suprantu tave labai labai nes namuose pas mane irgi du maži karapuzai bėgioja

Piešinio persikėlimui reiktų išnykstančio markerio ar paprasto minkšto pieštuko, bet jis vėliau gali neišsiplauti. Man teko naudoti ir vaikiškus flomasterius, kurie vandens pagrindu, ir akvarelinius pieštukus, bet jie palieka žymes, po jais sunkiai bėga dažai. Bet aišku išnykstantis markeriai yra super dalykas, bet jie kainuoja 10-14 lt Juos galima įsigyti internete, siuvimo reikmenų, siuvinėjimo reikmenų parduotuvėse.
Mano sutikti išnykstantys markeriai naturaliai dingdavo tik po 24-48 val. Bet yra vienas minusas, nuo jų tada lieka linijos, geriau, kad jie sureaguotų su dažais arba vandeniu.

Apie tokius pieštukus kaip Inktense esu ir girdėjusi, ir skaičiusi, ir kai kuriuos iš jų turiu. Tačiau juos naudoju ne tapybai, o detalėms, pavyzdžiui tapant kaklaraištį. Su jais sunku tapyti, o tiksliau lieti dažus ant šilko, nes jie, mano manymu, skirti nedideliems plotams.
Jei turi patirties, būtų labai šaunu vėliau pamatyti nuotraukas.

Buteliukai

markeriai

Paletes

Kempineles teptukai

Teptukai

Pipete

Paskutinį kartą redagavo Defliune, Tr. Vasario 29, 2012 15:45. Redaguota 1 kartą
Atgal į viršų
nauja
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Tr. Vasario 29, 2012 15:42    Rašyti temą: Atsakyti su citata

as atsiprasau uz nebaigta laiska,bet nepavyksta man ikelti nuotraukos,joje mano turimos priemones.Tokiu atveju jas isvardinsiu :remas,teptukai,6 pagrindines spalvos,3skirtingu spalvu konturai,isnykstantis markeris ir palete.Jus rasete kad bandysim ant "nedideliu"silko gabaleliu,kokio jie turetu buti dydzio (mazdaug).
Jus teisingai pastebejot,nebandziau itempti silko ,bet tikiuosi tai rasti jusu uzduotuose perskaityti temose ir dar turiu laiko pasibandyti,jei iskils klausimu manau jusu paklausti.
Aciu uz sarasa,kadangi gyvenu Danijoj man reikes paieskoti papildomu priemoniu,kadangi sias kur jau turiu yra is Lietovos.Bet labai tikiuosi rasti,jei ne,tam yra visagalis internetas

Gero vakarelio
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Apsilankyti vartotojo tinklapyje
Defliune
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Tr. Vasario 29, 2012 15:44    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Ingrida, pabandykite ikelti nuotraukas per apacioje esanti greito atsakymo laukeli.
Paspauskite ikelti nuotraukas,
po to Browse, pasirenkate nuotrauka ir tada siusti
po to iterpti i pranesima ir vel siusti

Šilko gabalėliai turi buti tokie, koks yra rėmas. Jei 55x55, tai rėmo dydis turėtų būti didesnis 5-10 cm, priklausomai nuo to kaip įtempinėsite šilką.

Lina fotografuoti aš pradžioje irgi nemokėjau, matytumei mano pirmąsias nuotraukas
Pasiūlymas - išlyginkite baltą paklodę ir ant jos fotografuokite taip, kad jos kuo mažiau matytųsi, fotografuokite ant savęs, bet be veido, ir tik skarutę ar šalikėlį Gali bandyti ant balto lapo arba lapų.

Mūsų klasėje fotografavimas bus reikalingas parodyti detalėms, o estetinio fotografavimo man tikrai nereikės Vėliau, galima bus bandyti pasipraktikuoti ir šioje srityje

Taigi, kaip suprantu pasirinkta programa nieko nebaugina ir galėsime dirbti ta linkme?

Kadangi Ingrida neturi įtempinėjimo patirties, tai vėliau įdėsiu medžiagos ir apie rėmus, įtempinėjimą.

Taip pat noriu perspėti, kad į kylusius klausimus galėsiu išsamiau atsakyti arba dienos metu 13-16 val. ,arba jau vėlai vakare. Todėl nepykit, jei iškart neatrašysiu

[ Tr. Vasario 29, 2012 15:25 ]
RĖMAS ŠILKUI ĮTEMPTI

Visa esmė šilko tapyboje tapant šilkas tempiamas ant rėmo. Šilkas turi būti įtemptas tolygiai, vienodai visuose kraštuose, kaip būgnas. Rėmai būna labai įvairūs: mediniai, metaliniai, plastikiniai, net esu mačiusi kaip ant kartono dėžės įtempia Rėmas pageidautina turėtų būti universalus dydžio prasme, t.y. jus turite galimybę keisti rėmo išmatavimus.
Rėmas turėtų būti iš tvirtos medžiagos, nes įtempiant šilką, jis turi atlaikyti įtempimą Rėmas gali turėti kojeles arba jį reikės statyti taip, kad tapant šilkas nesiliestų prie paviršiaus iš apačios.
Žinau tokį pavyzdį kaip ant rėmo buvo tvirtinami tašeliai ant lipnios medžiagos kur striukėse būna Kiti pasidaro atlenkiamas kojeles, kiti deda ant knygų, kiti tiesiog padeda rėmą ant dviejų kėdžių, vėl gi turite žiūrėti, kokios pas jūs galimybės.

Aš pati turiu 4 rėmus, du pirktiniai ir du pagaminti mano vyro. Ir pats mylimiausias - pagamintas vyro, nes labai patinka stiprumas ir galimybe keisti dydį.
Pirmasis rėmas nesurenkamas - 70x70 cm, juo galiu daryti kvadratines skarutes, kiti surenkami ilgiai pritaikyti pagal dažniausiai naudojamus šalikėlių dydžius 60x200 cm, 90x90 cm, 90x200 cm, du paskutinius galima kombinuoti, nes jie to paties gamintojo. Rėmai brangūs, todėl juos pasigaminti patiems žyyyymiai pigiau.

Žinokite pasidaryti rėmą - tai fantazijos reikalas. Mano vyras pabraižė vakare, nupirko medienos Medžio centre ir per vakarą padarė.

Atgal į viršų
Defliune
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Tr. Vasario 29, 2012 16:51    Rašyti temą: Atsakyti su citata

ŠILKO ĮTEMPIMAS

Daugelis gamintojų ir tapytojų ant šilko visada rekomenduoja prieš tempiant šilką išplauti pakankamai šiltame net karštame vandenyje, kad nuplauti riebalus, dulkes, gamybinius klijus ir pan. Aš kartai plaunu, kartais neplaunu, priklausomai nuo to, kaip atrodo skarutė, jei matau kažkokias dėmes visada jas išplaunu. Karštas vanduo ir muilas, kiti sodoje skalauja, yra dar specialus skystis Synthrapol. Kadangi apeliuoju, kad skaitote angliškai, tai pateiksiu nuorodų anglų kalba:
http://www.dharmatrading.com/html/eng/2127-AA.shtml

Prie rėmo šilką galima tvirtinti labai įvairiai būdais, kuriuos dirbant ne vienerius metus atranda patys tapytojai:
Adatomis ir kanceliarinėmis gumutėmis, tai galite kaip pavyzdį rasti Tavi klasėje. Aš asmeniškai jo nenaudoju, nes tose vietose, kur adata yra įkišta į šilką, gali likti nutekėjimai arba dėmės nuo dažų lietimosi su adata, praktikoje man tas netiko, todėl aš perėjau prie kabliukų
Kabliukais ir gumutėmis jų būna dvišakių arba trišakių, jie brangūs
Specialiais kabliukais, kurie parduodami kartu su rėmu Arty's gamintojo rėmas, dailės reikmenų parduotuvėse - brangūs
Žiogeliais ir gumutėmis arba medžiagos juostelės pritvirtintos prie rėmo kartu su žiogeliu ir belieka tik šilką prisegti
Prisiūti prie rėmo apkaltos arba aptrauktos medžiagos
Knopkytėmis, bet jos tinka tuo atveju, kai tapomas paveikslas ir kraštai bus pasislėpę, nes tokiu būdu šilko kraštai liečiasi su rėmu ir galimi nutekėjimai ir dėmės arba reikės patiems apsiuleti kraštus
Lipnia juosta ir adatėlėmis kaip pavyzdys parodyta aukščiau pateiktame paveikslėlyje
• .........palieku vietos jūsų fantazijai ))))

Šilkas yra įtempinėjamas atitinkama tvarka, vieno krašto vienas kabliukas, kito krašto kitas kabliukas, veidrodiniu būdu, tolygiai iš visų pusių. Kabliukai ar adatėlės turi būti vieni priešais kita. Šilko gijos turi būti įtemptos tolygiai. Jei bus skirtingose vietose, užkontūravus ir po to nuėmus, kontūras atrodys susigarankščiavęs.
Tai labiau tinka dirbant su kabliukais, o kai šilkas siuvamas, siūlas turi būti paliktas šiek tiek laisvas, o pabaigoje įtempinėti vėl gi tokiu pat principu. Tikiuos, kad supratote. Aišku galite taip ir nedaryti, bet man taip šilkas įsitempia išskart tolygiai.

Turite bandyti, nes tik taip suprasite, kas yra patogu ir tinkama

Kabliukus reikia verti ne per patį šilką, o per šilko kraštelyje esantį rolą (susuktą šilko kraštelį) taip išvengsite skylučių, įplėšymų. O jei taip atsitiktų, kad liko skylučių, kai plausite, pirštukais šlapią šilką skylučių vietoje patrinkite ir skylutės dings.

Kai kurie tapytojai pataria šilką įtempinėti drėgną, kai šilkas džiūna, jis traukias, todėl sausas bus kaip būgnas. Aš kartais taip darau, kartais ne. Kiekvienas turi atrasti sau tinkamą būdą

Atgal į viršų
Paradis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Tr. Vasario 29, 2012 23:56    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sveiki klasiokai
Smagu, kad jau visi susirinke Sveika Lina-Libu, jau antroje klaseje mokysimes drauge
ir ypac sveika Ingrida, kuria numanau buvus mano klasioke 52 grupeje dabar bandysime savo jegas ant silko, kaip anksciau ant porceliano. Tavo zuikiai tikrai nepakartojami.
Kai tik prisijungiau prie svetaines taip pat turejau sunkumu ikeliant nuotraukas, nes jos buvo per dideles - reikejo sukompresinti. Jei kam bus naudinga, tai as darau taip:
1. Reikia atsidaryti nuotrauka
2. Papaudziame ant nuotraukos desini peles klavisa ir renkames - nuotrauka atidaryti su "Microsoft Office Picture Manager"
3. Virsuje horizontalioje zydroje juostoje renkames 4 pasirinkti is kaires (mano kompiuteris "bendrauja" prancuziskai, tai ten pasirinktis "Image" - nezinau kaip bus angliskai
4. Paspaudus atsiranda maza lentele - renkames apatine eilute - compreser image
5. Paspaudus atsiranda vertikali juosta desineje - renkames - sumazinti paveiksla iki "documents" ir spaudziame pasirinkti
Toliau belieka issisaugoti sukompresinta nuotrauka ir ji jau itilps ikeliant i svetaine.
Tikrai zinau, kad isnykstanciu markeriu buna Kaune Gedimino gt. prie "Akropolio" esancioje parduotuveje "Ornamentai".
Atgal į viršų
Defliune
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Kv. Kovo 01, 2012 10:41    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Ruta, aciu uz informacija, ji tikrai labai naudinga Mano tikslas cia ir yra, ne tik mokyti, bet kad jus tarpusavy ko nors naudingo ismokytumete

Atgal į viršų
nauja
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Kv. Kovo 01, 2012 11:07    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Labas rytelis visiems
Aciu uz nuotraukas ir patarimus mokytojai
Sveika Ruta,aciu uz pagyrimus,malonu,o tai kad cia susitikom po 20 meteliu tai is viso fantastiska ,bet pas mus grupej buvo 3 Rutos ,su viena bendrauju,ji Londone,liko 2 ......
Geros dieneles

P.S. dar turiu klausimeli ne i tema ,as siam puslapyje naujoke,man nepavyksta redaguoti savo profilio,ikelti avataro ir si ta pakeisti,greiciausiai ne ten ieskau.

Paskutinį kartą redagavo nauja, Kv. Kovo 01, 2012 12:00. Redaguota 1 kartą
Atgal į viršų
Defliune
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Kv. Kovo 01, 2012 11:11    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Ingrida, pabandykite asmeniskai parasyti Smailini - ji redaktore, tikrai pades su techniniais klausimais.

[ Kv. Kovo 01, 2012 10:18 ]

Tęsiant teorinę dalį

KONTŪRAI ŠILKUI

Kontūrai šilkui dažniausiai naudojami uždaro kontūro technikoje arba Serti technika, kurią dažniausiai ir šioje klasėje naudosime. Taip pat grąžinimui, detalių paryškinimui.

Kontūrai (rezervai, gutta, gliteriai) pagrinde skirstomi į vandens pagrindu ir tirpiklio pagrindu. Kaip kontūras dar naudojamas vaškas. Prie vaško mes dar grįšime, kai aptarinėsime šilko tapybos technikas.
Mes naudosime vandens pagrindu kontūrus (water-based outliner). Gamintojų šioje srityje labai daug - Javana, Marabu, Pebeo, Dupont, Jacquard ir kitokiu gamintojų. Galite sutikti ir gliterius, jie mano manymu, daugiau tinka dekoravimui nei kontūravimui, nes sunkiai bėga ir gali nusilupti, nelaikyti dažų.

Gutta - kai kur tai bendrinis kontūrų pavadinimas, gali būti vandens ar tirpiklio pagrindu. Bet dažniausiai taip vadinama bespalvis kontūras, kuris yra pakankamai skystas.

Vandens pagrindu gutta lengvai reaguoja su vandeniu. Todėl liejant dažus reikia stengtis, kuo mažiau tepti per kontūrą, nes kitaip jis gali ištirpti. Užtvirtinus dažus, bespalvis vandens pagrindu kontūras skalbiant ištirpsta ir jo vietoje lieka ta spalva, kuri buvo po juo.
Su bespalviu kontūru galima išgauti tam tikrus efektus t.y. paslėpto kontūro technika, netikra vaško technika

Gutta tirpiklio pagrindu (solution based) yra puikus kontūras, netirpsta vandenyje, bet jį reiktų nuimti su vaitspiritu arba sausu valymu. Dažniausiai naudojama su garais fiksuojamais dažais, bet nebūtinai.

Aš pati naudoju Javana, Marabu kontūrus skirtus fiksuoti lygintuvu - tiek tūbeles, kur yra jau paruoštą kontūravimui ir didesnes talpos stiklainiukus, kur pati kontūro skystį jau reiktų persipilti į plastikinius buteliukus su metaliniais antgaliukais (metal nibs), kurie būna skirtingų dydžių. Jų dėka skysti kontūrai gali būti dengiami ne stora linija, o plona kaip sakant patys reguliuojate kontūrų plotį.

Kadangi kontūrai yra vandens pagrindu juos galima skiesti vandeniu ir naudoti kaip dažus tepti teptuku, daugiau kaip pagrąžinimams, paraitymams.
Spalvų pasirinkimas irgi labai didelis, priklauso nuo gamintojo. Pagrindines - balta, juoda, auksine įvairių atspalvių ir spalvoti kontūrai.

Taip pat naudojau Avantgard kontūrus, bet jie skirti dirbant su garais fiksuojamais dažais. Kiekvienas gamintojas turi kontūrų ir dažų fiksuojamais garais.

Atgal į viršų
Rodyti pranešimus nuo ankstesnio:   

Pardoutuvių katalogas block

Pradėti naują temą   Ši tema uždaryta. Jūs negalite redaguoti pranešimų ar rašyti atsakymų    Pagrindinis puslapis -> Auksarankių akademija Visos datos yra GMT + 3 valandos
Puslapis 117

Pereiti į:  
Jūs negalite rašyti naujų pranešimų į šį forumą
Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite ištrinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite dalyvauti apklausose šiame forume

Copyright © 2006-2015 auksarankes.lt Visos teisės saugomos Lietuvos Respublikos įstatymų
Draudžiama be raštiško www.auksarankes.lt leidimo naudoti ir platinti šiame tinklalapyje esančią bet kokią grafinę bei tekstinę informaciją kitose interneto svetainėse bei žiniasklaidos priemonėse.