Niliuko klasė X(darbai iš odos )
Pradėti naują temą   Ši tema uždaryta. Jūs negalite redaguoti pranešimų ar rašyti atsakymų    Pagrindinis puslapis -> Auksarankių akademija
Rodyti ankstesnę temą :: Rodyti sekančią temą  
Autorius Pranešimas
Niliukas
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 22 Sausio 2009
Pagyrimų: 2

Medaliai: 1 (Daugiau...)
2 vieta (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Antr. Vasario 28, 2012 18:27    Rašyti temą: Niliuko klasė X(darbai iš odos ) Atsakyti su citata

Sveikos alala, Taura, Saidra, Jovita 9.

Labai malonu, kad jūs panorote mokytis šioje klasėje. Jaučiau, kad norinčių bus nedaug, tuo labiau malonu, kad visgi atsirado "baltos varnos", kurioms pasirodo įdomu ne tik karoliukai...

Jeigu neklystu, alala esi abiturientė, ar nesutrukdys mokslams šie darbeliai?

Aš Nijolė, vyriausia už jus visas, savamokslė, mokiausi iš knygų ir interneto. Tad nesu profesionalė, iš savo nedidelės patirties šioje srityje pasistengsiu atsakyti į atsirandančius klausimus. Mokysiuosi kartu su jumis, nes dar daug ko nežinau. Nebijokit klausti, nepykit jeigu negalėsiu paaiškinti.

Daugybė informacijos yra internete, tad siūlau ir jums pasiskaitinėti. Mokančioms rusų kalbą siūlau aplankyti osinka.ru, ten ir aš pasisėmiau labai daug naudingų patarimų. Berods VI akademijoj man teko garbė mokytojauti, pasižvalgykit ten, nors tada tikrai buvau dar visiškai "žalia".

Ko darbeliams reikėtų turėti:
Odos, kokios tik rasit.
Aštraus peilio, jo ašmenys turi būti 45 laipsnių kampu.
Skriestuvo.
Liniuotės metalinės.
Pinceto.
Žirklių įvairių.
Plaktuko.
Ylos.
Kartono ar storo popieriaus gabaliukų šablonams daryti.
Klijų PVA arba Moment.
Skylamušių arba specialių replių. Dabar iš karto pirkti nebūtina.

Pradžiai užteks tik nedidelių odos gabalėlių, klijų, žirklių. Toliau po truputį susirinksim ko truks.
Rašykit savo pageidavimus.

Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Jovita 9
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 06 Spalio 2010

Medaliai: Nieko

PranešimasParašytas: Antr. Vasario 28, 2012 20:32    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Labas vakaras mokytoja ir bendraklasės. Turbūt į klasę patekome visos norėjusios mokytis šios rankdarbių rūšies. Vadinasi visų lūkesčiai išsipildė. Aš Jovita. Man 43 metai. Pati asmeniškai pirmą kartą mokysiuos klasėje. Iki šiol tik vieną kartą teko mokytis neakivaizdinėje. Žinoma, džiaugiuosi ir nekantrauju su visomis susipažinti bei pasinerti į šios, man dar visai nepažįstamos, veiklos vandenis. Labai lauksiu pirmųjų pamokėlių ir mokytojos nurodymų. Sėkmės visoms!
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Apsilankyti vartotojo tinklapyje
Jovita 9
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Tr. Vasario 29, 2012 14:18    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Kur visos dingusios? Turbūt visos užsiėmusios odelių paieška?
Aš šiandieną per pietų pertrauką buvau Žakonoje - tai atraižėlių kilogramas kainuoja 20 Lt. Pasirankiojau puskilį, bet jos man atrodo storokos. Gal patarsite kur Kaune rasti plonytės odos?
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Apsilankyti vartotojo tinklapyje
Niliukas
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Tr. Vasario 29, 2012 22:07    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Tikrai, atrodo, kad tik Jovita susidomėjusi būsimais mokslais.

Kur Kaune galima rasti nežinau, o Vilniuje Vilniaus kailiai parduoda odos atraižas, bet ten ne visuomet jų būna, Ibrahimo parduotuvėje būna atraižų, gal ir dar kur nors būna, kažkaip neteko pastebėti. Aš užsisakau V.kailiuose, ir ten perku. Kaina tikrai įkandama.

Turiu visoms pasiūlymą pasidairyti dėvėtų drabužių parduotuvėse. Žiūrėkit kuo plonesnės odos striukes, žinoma, nelabai nutrintas. Vyriškos būna gan storų odų, bet moteriškų tikrai rasit. Ir dairykitės kuo didesnių. Nes už tą pačią kainą galit surasti ir kokį odinį paltą. Gal net odinių kelnių pasidairykit. Juostelėms išpjauti bus geri ilgi gabalai. Tikrai bus pigiau ir turėsit daugiau odos, ne gaila bus jeigu ką bedirbant sugadinsit.
Jeigu finansai leis, nusipirkit nors dvejų spalvų. Gal mokslams įpusėjus prisirankiosit tų odelių.

Išardykit, su muiluota (vilnai skirta chemija) kempine nuvalykit gerąją pusę, su vandeniu nebereikia plauti, nes išplausit visą riebalinį sluoksnį, sugadinsit odą. Tiesiog tas putas nubraukit, galit su segtukais pakabint ant pakabos, odos gabalą iš apačios irgi prisegti. Jeigu turit kur džiovinti ištiestą, išlyginus gabalą padėkite jį tarp medžiagų, iš viršaus kuo nors prispauskit.
Klauskit, nesidrovėkit.

Atgal į viršų
Jovita 9
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Tr. Vasario 29, 2012 22:44    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Aišku. Reiks ryt poryt per Humana parduotuves prasinešti. Tikiuosi ką nors tikrai surasti. O be to girdėjau, kad dabar ten nuolaidos artėja! Iš Vilniaus tai nežinau, kaip užsisakyti. Gal kol mokysimės užteks Humanos prekių!
Atgal į viršų
Niliukas
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Kv. Kovo 01, 2012 00:35    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Jovita, Humanoj dabar dar brangu, netoli manęs yra, tai šiandien mačiau, kad viskam 30 proc. nuolaidos. Palaukit kai bus bent po 10 Lt. Iki to laiko gal užteks to ką nusipirkot. Kokio dydžio tos atraižėlės, ar vienos spalvos ar yra įvairių?

Atgal į viršų
Jovita 9
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Kv. Kovo 01, 2012 09:11    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Spalvos įvairios. Gelsva, tamsiai žalia, mėlyna, balta, ruda. Išsirinkau didžiausius gabalėlius - tai maždaug per visą delną. Pagal mane - tai baldinė oda. Kokiam futliarui, ar lapeliams tikrai tiks, bet suklostuoti nežinau ar pavyks. O vakar tvarkydama spintą radau dvi plonytes vyro odines liemenes. Visai jis jų nenešioja. Reiks vieną nudžiauti. Nei jis prisimena, nei ką kiek jų turi.
Dar nusipirkau du tokius įrankius skylutėms. Vienas 1 mm, kitas 2 mm skersmens.
http://www.senukai.lt/index.php?shp=1&cl=details&fnc=tocomparelist&aid=000050600062&anid=000050600062&cnid=jrm47de6383f3e9e8.72370816&am=1&addcompare=1&pgNr=
Pabandžiau prakalti - visai neblogai gaunasi. Kaina vieno 4, kito 5 litai. Tokio dydžio, kaip pieštukas. Reiks turbūt dar vieną nisipirkti stambesnėms skylutėms. [/img]
Atgal į viršų
Niliukas
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Kv. Kovo 01, 2012 12:19    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Jovita,
smagu, kad taip rūpinatės. Odos tikriausiai bus storokos, bet jas gi galima nuploninti. Tik teks pasidarbuoti. Pabandykit vakare kokio gabaliuko kraštus ploninti, reikia tik labai aštraus peilio
http://www.senukai.lt/out/1/html/0/dyn_images/0/00005103275451032754_th.jpg va tokio tipo. Senukų puslapyje kažkodėl neradau nieko daugiau. Būna tokie su laužiamom geležtėm, va jie tinka. Tikriausia namie ką nors panašaus turit.

Dėl skylamušių rašiau, kad neskubėkit. Galit pirkti panašų:
http://www.senukai.lt/out/1/html/0/dyn_images/0/00005102729051027290_th.jpg tik paieškokit su ilgom rankenom, tada lengviau prakalti skylutes. O šiaip atskirai yra komplektai "Topex" nuo 2 iki 10 mm, jie specialiai skirti odai.

Atgal į viršų
Niliukas
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Kv. Kovo 01, 2012 18:47    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Labai jau tylu pas mus, ko gero turėsiu tik vieną mokinę...

Įdedu paveiksliuką iš knygos, kokių įrankių reikės.

1,2,3 Peiliai - pirmas su laužiamom geležtėm, antras su keičiama geležte. Šie peiliai skirti odos pjaustymui.
Peilis 3- odos ploninimui
4,5 Žirklės. Mažas detales kirpsim žirklėm, gerai turėti žirklutes apvaliais galais. Labai praverčia visas manikiūrui skirtas rinkinėlis (pirkti nebūtina).
6,7, įvairaus dydžio skylamušiai, bet kaip jau rašiau, gerai turėti tokias reples:

Tiesa, su jomis skylutes galima daryti tik iš gaminio krašto, pamokoms jo užteks, o jeigu norėsit su oda dirbti ir vėliau, viską ko truks įsigysit.
8-puansonai - skirti šaltu būdu daryti odoje įspaudus. Juos galima gamintis patiems iš įvairių varžtų bei vinių. Bet, manau, kad šį skyrelį praleisim.
9,10 kaltai - namų ūkyje tikrai tokie dalykai pas vyrus yra. Jie tinka prakirsti odą įvairiuose pynimo būduose. Pusapvaliais kaltais labai gerai iškirsti apvalius kampus.
11,12 plaktukai. Kokį nors plaktuką tikrai turite, su juo reikės palyginti klijavimo, pynimo kraštus.
13,14 metalinės liniuotės, pirmoji- sunki juostelių pjaustymui.
15 - skriestuvas žymeklis, su juo labai patogu atsižymėti vienodus tarpus.

Toliau įvairūs spaustai, pjaustant juosteles reikia prispausti su jais liniuote.
Labai gerai turėti bent kelis tokius spaustuvus:

ir dar tokį "prietaisiuką"

. Su juo sužymėti vienodus tarpus skylutėms.

Ylą, atsuktuvą, pincetą tikriausiai rasite.

Kadangi mano klasėje labai tylu, tai net nebežinau ką daugiau rašyti. Apie odas galite pasiskaityti ankstesnėje akademijoje.
Mokymosi planą parašysiu vakare.

Atgal į viršų
Jovita 9
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Kv. Kovo 01, 2012 18:47    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Man iškilo klausimas. Skaičiau, kad kada plonini odą - tai prieš tai reikia ją pašlapinti. O ar poto džiūdama ji nesukietėja.....
Atgal į viršų
Niliukas
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Kv. Kovo 01, 2012 19:09    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Ne šlapinti, o tiesiog sudrėkinti, oda geriau prisispaus, gerai jeigu turit kokia keraminę plytelę, arba stiklo gabaliuką, tai peilis nuslys ir taip greitai neatšips.

Buvau radusi yuotube kaip plonina odą, paieškosiu ir įdėsiu.

[ Kv. Kovo 01, 2012 17:32 ]
Čia kaip padaryti paprastą rožytę
http://www.fler.ru/step/4/

O čia odos ploninimas. Jeigu rusiškai nesuprasit, tai vaizdas bus tikrai aiškus
www.youtube.com/watch?v=dcK6mxkj-a0

Atgal į viršų
Jovita 9
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Kv. Kovo 01, 2012 20:51    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Oho! Tik dabar supratau, kaip ta oda ploninama. Puiki pamokėlė. O jos autorę turbūt mačiau naršydama po osinka.ru. Labai gražūs jos darbai. Ačiū.
Ploninimo peilis patiko. Prisiminiau, kad nuo senų laikų namie mėtosi lygiai toks pats su izoliacija apvyniota rankena. Niekas nebežino kam skirtas. O aš dabar žinau. Eisiu ieškoti.

Rytoj jau penktadienis, o mano klasiokės neatsiliepia. Susirūpinau.
Jei būsiu tikrai tik viena mokinė, ar nebus panaikinta klasė? Būtų labai gaila.
Atgal į viršų
Jovita 9
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pen. Kovo 02, 2012 19:08    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Laba diena. Šiandieną visą popietę dirbu prie odos. Bandau ploninti. Gabalėlis toks, kaip per dvi plaštakas. Nuskutau. Gavosi nelabai lygu. Nuskutau dar kartą. Vis ploninu ir ploninu. Gaila, kad Jūs Nijole ne Kaune. Taip norėtųsi pačiupinėti nuplonintą odą. Neįsivaizduoju, kokio plonumo ji turi gautis. Gal nors nuotrauką turite plonintos odos antrąją pusę?
Bet turiu prisipažinti, kad pats darbas su oda labai užburia Rodos ir sunkus darbas, ir rezultatai neaiškūs, bet tas tikros medžiagos jausmas rankose skatina kurti.... Džiaugiuosi pasirinkusi šią klasę.
Atgal į viršų
Niliukas
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pen. Kovo 02, 2012 21:18    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Malonu, Jovita, kad Jus "užkabino".
Odą galima nuploninti iki rašomo popieriaus storio, svarbu neįpjauti odos.

Gal vis tik pasirodys kitos mokinės tada kartu pradėsim mokslus.

Dabar, kad būtų linksmiau laukti pirmadienio siūlau pasižvalgyti ką meistrai odininkai sugeba padaryti.

Knygos įrišamos veršiuko oda nuo seniausių laikų, galima apie tai pasidomėti knygrišystės klasėje.

Mums kasdienės piniginės, rankinės irgi virsta meno kūriniais:

Diržai, dirželiai, pavadėliai...

Laikrodžių dekoras:

gitara

Koubojų gertuvės

Įvairios kaukės

Paveikslai

iš kailio
drabužiai

Paganėm akis, o jau papuošaliukus pažiūrėsim kai bandysim pačios su jais "knibinėtis".

Atgal į viršų
Jovita 9
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pen. Kovo 02, 2012 21:27    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Vau! Grožis pribloškė. Stebiuosi, kad taip mažai auksarankių susidomėjo oda. Aš vis dar toliau "drožiu" tą patį savo odos gabaliuką. Pažiūrėsiu, kiek pajėgsiu suploninti. Aišku, dviejose vietose pradūriau, bet be klaidų sunku išmokti.
Atgal į viršų
Audra 2
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 01 Sausio 1970

PranešimasParašytas: Pen. Kovo 02, 2012 23:31    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sveiki, nerandu neakivaizdinės klasės. Ar jos dar nėra? Norėčiau mokytis Niliuko neakivaizdinėje klasėje - darbai iš odos. Nepasiprašiau į pagrindinę klasę, nes abejojau ar nepritrūks laiko. Dabar matau, kad toje klasėje priimta ne daug mokynukių (ir tos dingusios). Nusprendžiau paveluotai pasiprašyti, kad Niliukas priimtu į klasę. Ačiū
Atgal į viršų
Niliukas
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Št. Kovo 03, 2012 00:41    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Malonu, kad atsirado norinti čia darbuotis. Mūsų darbai greitai nepasidaro.
Jeigu tik spėsit, Audra 2, prašom į mūsų nedidelį būrelį.

Jovita, deja, mes tokių aukštumų nepasieksim.Tam reikia ir specialių žinių, ir instrumentų, kurių pas mus ir su žiburiu nerasi. Na ir odos geros. Net furnitūros įvairiems apyrankių užsegimams nėra, galima nusipirkti tik vakarietiškuose interneto parduotuvėse. Pas mus, deja, tik karoliukai...

[ Pen. Kovo 02, 2012 23:18 ]
Jovitai, ir toms, kurios dar norės mokytis,

Ermitažo parduotuvėse visą kovą 25 proc. nuolaida visiems "Topex" darbo įrankiams. Siūlau nusipirkti tos firmos replinį skylamušį, arba skylamušių rinkinį, peiliukų (juos, žinoma reikės iš karto pagaląsti), gal dar ką pamatysite reikalingo iš mano sąrašėlio. Jeigu turite "Maximos" sukauptų pinigų, tai bus viskas dar pigiau.

Atgal į viršų
Ramlyte
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 09 Sausio 2011

PranešimasParašytas: Št. Kovo 03, 2012 11:42    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Aš irgi labai norėčiau patekti į Niliuko klasę (jeigu nebus neakivaizdinės). Seku Jūsų pamokėles , pasiruošiau odą, susirinkau įrankius. Nesitikiu pasiekti tokių aukštumų, kaip parodyti darbeliai, tačiau viskas prasideda nuo pradžių.... Sėkmės Jums visoms gaminti gražius darbelius.

Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką Apsilankyti vartotojo tinklapyje
Jovita 9
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Št. Kovo 03, 2012 11:49    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Pagaliau aš čia ne viena išprotėjusi. Atsirado daugiau.
Vakar humanoje po penkis litus nusipirkau moterišką paltą ir vyrišką liemenę. Bus ką ardyti per savaitgalį.
Klausimėlis: ar rankdarbiai daromi tik iš natūralios odos ar ir iš dirbtinės?
Atgal į viršų
Ramlyte
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Št. Kovo 03, 2012 11:58    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Aš žinau, kad negaliu čia rašyti, bet gal nebus mirtina nuodėmė, jeigu padalyvausiu? Aš esu bandžiusi iš dirbtinos odos daryti, tai žinokite gaila darbo. Ji po gana trumpo laiko nusilupo (gal buvo nekokybiška). Taip, kad dirbtina ir yra dirbtina. (taip aš manau).

Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką Apsilankyti vartotojo tinklapyje
Jovita 9
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Št. Kovo 03, 2012 12:22    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Aš suabejojau dėl to replinio skylamušio. Ankstesniuose mokymuose skaičiau, kad viena mokinė skundėsi, jog su juo sunku dirbti. O kaip yra iš tikrųjų?
Ermitaže, kiek aš žinau, už akcijines prekes negalima atsiskaityti ermitažo pinigais.
Atgal į viršų
Niliukas
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Št. Kovo 03, 2012 13:05    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Tai smagu, kad atsiranda norinčių. Matyt, tos, kurios užsirašė į pagrindinę klasę jau persigalvojo, nes nesiteikė iki šiol atsiliepti. Todėl, kas nori, prašom, tikiuosi, kad Perla tam pritars. Pasikonsultuosiu.

Teisingai, Ramlyte, dirbtina oda yra dirbtina. Turėjau vieną tokią piniginę, tai ir 2 mėnesių užteko, kad viskas sulūžinėtų.

Jovita, su repliniu skylamušiu ir man sunkokai sekėsi, bet radau išeitį: aš pakišu po oda sugadintą kompaktą, galima kokį plastmasės gabalėlį ir kerta gerai. Turiu Topex replinį ir komplektą irgi Topex nuo 3 iki12 mm (9vien.) Žinoma, dideles skyles arba storą odą permušti sunkiau, nei su pavieniais tam skirtais skylamušiais. Kaip sako peliukai, jablynkšt su plaktuku ir graži skylutė.

Oho, negi Humanoj jau kainos po 5 Lt, reikės pasižvalgyti, gal ir aš rasiu ką tinkamo.

Šiandien pabandžiau ploninti gabaliuką, bet, nuotraukoje to plonumo nesimato. Oda 1 mm, o kur nuploninta, visiškai plonas popieriukas.

Čia Ermitažo visai neblogi Topex peiliukai. Reikia ne Ermitažo pinigų, bet jeigu perkat Maximoj su ačiū kortele, ten susikaupia pinigėliai, tai tuos pinigėlius Ermitaže skaičiuoja 1x4. Tai su visom nuolaidom net labai apsimoka. Maniškis vis mane aprūpina visokiais "gelažais", nes aš nekenčiu tų didelių parduotuvių, o jam patinka čiupinėti visokius įrankius...

Atgal į viršų
Jovita 9
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Št. Kovo 03, 2012 14:16    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Na va. Parlėkiau iš Ermitažo. Viską pirkau Topex firmos su nuolaida ir "ačiū" kortele. Skylamušiai yra dviejų rušių: vienas ~8,5 lito, kitas 31,98 Lt. Pirkau rimtesnį. Su nuolaida ir "ačiū" kortele sumokėjau 22,39 Lt. Dar nusipirkau tokių, kaip Nijolės skalpeliukų rinkinį - tai irgi su nuolaida ir "ačiū" kortele 5,25 Lt. Plaktukas-7,22 Lt, žirklės - 3,5 Lt. Tai mano šiandienos grobis. Nekantrauju viską išbandyti.
Atgal į viršų
Ramlyte
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Št. Kovo 03, 2012 19:17    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Oi, kaip būtų šaunu, kad Perla pritartų. Lauksim palaiminimo....

Atgal į viršų
Niliukas
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Sk. Kovo 04, 2012 01:14    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Ramlyte, esi šioje klasėje. Perla pritarė.

Atgal į viršų
Rodyti pranešimus nuo ankstesnio:   

Pardoutuvių katalogas block

Pradėti naują temą   Ši tema uždaryta. Jūs negalite redaguoti pranešimų ar rašyti atsakymų    Pagrindinis puslapis -> Auksarankių akademija Visos datos yra GMT + 3 valandos
Puslapis 121

Pereiti į:  
Jūs negalite rašyti naujų pranešimų į šį forumą
Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite ištrinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite dalyvauti apklausose šiame forume

Copyright © 2006-2015 auksarankes.lt Visos teisės saugomos Lietuvos Respublikos įstatymų
Draudžiama be raštiško www.auksarankes.lt leidimo naudoti ir platinti šiame tinklalapyje esančią bet kokią grafinę bei tekstinę informaciją kitose interneto svetainėse bei žiniasklaidos priemonėse.