Knygrišystė. Gaminame knygeles patys 3
Pradėti naują temą   Atsakyti į pranešimą    Pagrindinis puslapis -> Rankdarbiai iš popieriaus
Rodyti ankstesnę temą :: Rodyti sekančią temą  
Autorius Pranešimas
zapuke
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 16 Kovo 2007
Pagyrimų: 2

Medaliai: 1 (Daugiau...)
2011 Spalis (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Tr. Rugsėjo 05, 2012 21:50    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sarma rašo:

Man įdomiausia buvo būtent priešlapio reikalai. Kaip suprantu, pirmo ir paskutinio lapo užlankos įklijuotos tarp kietviršio ir priešlapio Niekada nebandžiau tokio varianto ir todėl įdėmiai tyrinėju. Rūpi išbandyt.

Ačiū už pagyras, bet kai žinau visas kliurkas, tai tikrai jaučiuosi jų nenusipelniusi Tik džiaugiuosi, kad su kiekvienu darbeliu nors šiek tiek pasistūmėju į priekį.
Apie tą švelnumą ne iš Tavęs pirmos girdžiu. Matyt tokia jau ranka/akis
Dėl priešlapio tai ne taip supratai. Kadangi neturiu laiko naujiems bandymams (trgubas hobi su dviem pypliais šiek tiek riboja ), priešlapius darau seniai patikrintu būdu - apgaubiant ir kartu susiūnant su pirmu ir paskutiniu lanku. Susiformavę papildomi pastorinimai albumui nepamaišys, o tokiu būdu priklijavus bloką esu rami, kad albumas nepabirs anksčiau laiko

Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką Apsilankyti vartotojo tinklapyje
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

Prisijungė: 09 Lapkričio 2009
Pagyrimų: 6

Medaliai: 2 (Daugiau...)
1 vieta (Suma: 1) 2010 Gruodis (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Tr. Rugsėjo 05, 2012 21:58    Rašyti temą: Atsakyti su citata

zapuke rašo:
priešlapius darau seniai patikrintu būdu - apgaubiant ir kartu susiūnant su pirmu ir paskutiniu lanku.

Aha, supratau dabar. Taip, tai garantuotas tvirtinimo būdas.

Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 01 Sausio 1970
Pagyrimų: 1

Pati pačiausia (Suma: 1) 2011 Rugpjūtis (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Kv. Rugsėjo 06, 2012 02:28    Rašyti temą: Atsakyti su citata

zapuke rašo:

Esu siuvusi šilkiniu, bet jis plonas, reikia dvigubo tai vienas vargas. Todėl apsistojau ties medvilniniu plonu nėrimo siūlu.

įdomu koks tas plonumas čia gal tas pintas siūlas, irisas? nes pati medvilnė tai silpnokas pluoštas albumui. o ar vaškuojat siūlą?
dėl popieriaus, negaliu nepaklaust, ar popieriaus kryptis irgi tiko taip lenkiant?
ir keista, nuotraukose albumas neatrodo toks didelis, čia matyt dėl to lengvumo šiaip ištiesų viskas apgalvota ir iškrapštyta, smagu žiūrėt į tokius darbus
Atgal į viršų
zapuke
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Kv. Rugsėjo 06, 2012 09:33    Rašyti temą: Atsakyti su citata

triragis rašo:

įdomu koks tas plonumas čia gal tas pintas siūlas, irisas? nes pati medvilnė tai silpnokas pluoštas albumui. o ar vaškuojat siūlą?
dėl popieriaus, negaliu nepaklaust, ar popieriaus kryptis irgi tiko taip lenkiant?
ir keista, nuotraukose albumas neatrodo toks didelis, čia matyt dėl to lengvumo šiaip ištiesų viskas apgalvota ir iškrapštyta, smagu žiūrėt į tokius darbus

Nepavadinciau dabartiniu nerimo siulu irisais. Puikiai zinau pastaruju stori, minksta sukima ir lengva trukima. Nerimo siuliukas plonas, kur kas plonesnis nei irisai, rankomis nelabai nutrauksi.
Taip, siula vaskuoju. Vat del popieriaus krypties dabar suabejojau...
Fotografija neretai iskraipo masteli, tiksliau turbut zmogaus smegenys tam tikriems dalykams priskiria is anksto isivaizduota dydi. Siuo atveju, manyciau, toki poksta iskrete kaspinukas, kuris yra nemazas.

Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką Apsilankyti vartotojo tinklapyje
Gita.
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Medaliai: Nieko

PranešimasParašytas: Kv. Rugsėjo 06, 2012 13:30    Rašyti temą: Atsakyti su citata

triragis rašo:

Ir man šis klausimas buvo iškilęs - juk tradiciškai A4 lapo kryptis eina išilgai

Tačiau turiu krūvą A4 formato popierių, kurių lenkimas prieštarauja įprastai A4 išilginei krypčiai ir eina skersai.

PS (oi, su tais skersai - išilgai tai man amžinos problemos, o kai dar aukščiai prisideda tai visai nebesumoju kur ten skersai, o kur išilgai ).

Didžiausią nesusipratimą esu patyrusi su skrebo popierium - ten tos pačios serijos lapai vienas viena kryptim eina, kitas kita... Ten labai paisoma popieriaus rūgštingumo, bet visai nepaisoma krypties...

Tiesa, merginos, man labai rūpi vienas klausimas - nuotraukų albumai ir popieriaus rūgštingumas. Kaip jūs į tai žiūrit? Aš apie tai nebuvau girdėjus, kol šiek tiek nesusipažinau su skrebinimu (tik šiek tiek, nes skrebukų aš nedarau). Bet rūgštingumo klausimas man iškilo kai susiruošiau daryt albumėlį...

Radau porą straipsnių:

http://www.muziejai.lt/prev_vers/Edukacija/mb1_20.htm
http://www.ldm.lt/Rest_centras/Restauratoriai_Pitrenaite.htm

Popieriaus pasaulio ir Meno mūzos darbuotojai nė viena ausim apie tai nėra girdėję. Pirkau popierių Popieriaus pasauly, po to pati kuičiau internetą ieškodama gamintojo, kad galėčiau apie jį kažką sužinot. O skrebo popieriai tuo yra geri - ir ne tik jie - ten viskas be rūgščių, nes skirta nuotraukų dekoravimui. Skrebukės dažniausiai daro albumus su žiedais, kartoniniais lapais, nes visur naudoja daug dekoro ir naudoja skrebo popierių. Tačiau tradiciniam albumui ko gera gana brangus malonumas gaunasi.

Popierių pataikiau nusipirkt, bet va dėl kalkinių perdengimų susidūriau su problema. Mano minėtose dviejose parduotuvėse negavau informacijos apie rūgštis ir nepirkau...
Atgal į viršų
Strixstree
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Kv. Rugsėjo 06, 2012 14:04    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Gita. , Kaune Meno muzoje tai tikrai parasyta prie kalkinio popieriaus, kad berugstis, pati dar pirkau. Vezamas is Rusijos regis, o ir Popieriaus salone man teko matyti, kad parasyta acid free.
Atgal į viršų
triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Kv. Rugsėjo 06, 2012 14:27    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Gita. rašo:

PS (oi, su tais skersai - išilgai tai man amžinos problemos, o kai dar aukščiai prisideda tai visai nebesumoju kur ten skersai, o kur išilgai ).

Didžiausią nesusipratimą esu patyrusi su skrebo popierium - ten tos pačios serijos lapai vienas viena kryptim eina, kitas kita... Ten labai paisoma popieriaus rūgštingumo, bet visai nepaisoma krypties...

Tiesa, merginos, man labai rūpi vienas klausimas - nuotraukų albumai ir popieriaus rūgštingumas. Kaip jūs į tai žiūrit?

Popieriaus pasaulio ir Meno mūzos darbuotojai nė viena ausim apie tai nėra girdėję.

Popierių pataikiau nusipirkt, bet va dėl kalkinių perdengimų susidūriau su problema. Mano minėtose dviejose parduotuvėse negavau informacijos apie rūgštis ir nepirkau...

dėl "skersai" "išilgai" išsireiškimo, manau galima sakyt popieriaus kryptis pagal trumpają kraštinę arba pagal ilgają, bus aiškiau. bent jau angliškuose tekstuose taip mačiau. o knygoje yra plotis, aukštis ir storis.
dėl skrebinimo popieriaus, kaip mane nervuoja, kai pagal raštą ar fotografinį vaizdą beveik visada neatitinka popieriaus kryptis, tai perpykus jo nebenaudoju.
dėl rūgštingumo tai taip, skrebinime labiau žiūrima. bet albumams aš to nepaisau, vieno žmogaus gyvenimui tikrai užteks taip kaip yra. ištiesų būtų per daug rūpesčių ir per daug pinigų sužiūrėti visų medžiagų ir priemonių cheminę sudėti. tik ne mūsų rinkoj, kur ir taip sunku suderinti norimus storius, spalvas, kryptis ir tekstūras, tai jei dar rūgštingumą labai žiūrėti pasirinkimas tikriausiai visai susiaurėtų. juolab kad prekybininkai ne visi apie tai nutuokia, o gamintojai ne visi nurodo, tai nebent turėt savo laboratoriją ir tikrinti viską o ir gaminio kaina taptų kosminė. vat pasirodo ir lipalo naudoti negalima. o kad popieriaus parduotuvėse apie tai negirdėjo labai keista, regis prie kainos ir kitų duomenų (meno mūzoj) mačiau ir rūgštingumą paminėta. reiks atkreipt dėmesį. gal tiesiog darbuotoja ne ta pasitaikė.

štai kodėl rimti knygrišiai naudoja spaustuvus mediniais, o ne metaliniais sriegiais - saugo popieriaus rūgštingumą. na bet tai prabanga, sakyčiau, muziejams tai žymiai aktualesnis klausimas nei mums, nes jų pagrindinė užduotis ir tikslas ir yra išsaugoti savo turimus objektus šimtmečiais (o gal ir amžinai ).
Atgal į viršų
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Kv. Rugsėjo 06, 2012 14:36    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Gita. rašo:
turiu krūvą A4 formato popierių, kurių lenkimas prieštarauja įprastai A4 išilginei krypčiai ir eina skersai.

Būtent, ne visada A4 yra išilginės krypties. Apskritai, bet kokį popierių visada palankstau, jei dar neaišku, tai gabaliuką atsikirpus "vandens testą" padarau. O kad krypties paisymas svarbu, tai jau ne kartą įsitikinau. Atsiranda kokia kliūrka darbe, žiū- bus su kryptim apsirikta.
Gita. rašo:
rūpi vienas klausimas - nuotraukų albumai ir popieriaus rūgštingumas.

Man labai patinka pastelinis popierius, tarkim http://artinn.lt/product/pastelinis-popierius-migdol-spalva-160-gkvm-70x100-cm/
tai jo aprašyme nurodoma, kad acid free.
O Vilniaus Meno mūzoj prie popierių charakteristikų man regis irgi rašoma apie rūgštis... ar aš sapnuoju. Kaip tik pirmadienį keliausiu ten, pasidomėsiu.
Apie kalkinio popieriaus savybes taip pat reiks pasitikslint. Anąkart pirkau, bet per skubėjimą net neįsigilinau. Maniškis kalkinis berods prancūziškas.
Gita. rašo:
skrebo popierių. Tačiau tradiciniam albumui ko gera gana brangus malonumas gaunasi.

būtent, kaina susidarytų solidi. Skrebo popierių retokai naudoju, nebent nedidelių knygučių priešlapiams, nes būna gražių ornamentų. O albumams/svečių knygoms labai pamėgau pastelinį.

Ooo, žiūrau triragis mane aplenkė,

Gita.
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Kv. Rugsėjo 06, 2012 16:52    Rašyti temą: Atsakyti su citata

triragis rašo:
bet albumams aš to nepaisau, vieno žmogaus gyvenimui tikrai užteks taip kaip yra. ištiesų būtų per daug rūpesčių ir per daug pinigų sužiūrėti visų medžiagų ir priemonių cheminę sudėti.

Po šitais žodžiais pasirašau visu 100%. Aš irgi galvoju, kad viskam gyvenimo neužteks, taip pat dar bandau susigyventi su teiginiu, kad tobulybė - yra Dievo įžeidimas ir pakanka būti gerai, bet nebūtina būti tobulai. Tai padeda man ne tik dėl perfekcionistinių savybių, bet ir apskritai gyvenime (oi, nukrypau į filosofavimus )

Bet kokybė vis tiek man visada labai svarbi. Tarkim, popieriaus krypties visada paisau Mudu su vyru dar tada, kai mane mokei, išlankstėm begalę popierių bei kartonų ir nuo to laiko, jeigu koks navatnas popierius, tai ne tik pati patikrinu, bet ir jam duodu palankstyt, kad pasitikrinčiau

Strixstree rašo:
Kaune Meno muzoje tai tikrai parasyta prie kalkinio popieriaus, kad berugstis, pati dar pirkau. Vezamas is Rusijos regis, o ir Popieriaus salone man teko matyti, kad parasyta acid free.

triragis rašo:
(meno mūzoj) mačiau ir rūgštingumą paminėta. reiks atkreipt dėmesį. gal tiesiog darbuotoja ne ta pasitaikė.

Sarma rašo:
O Vilniaus Meno mūzoj prie popierių charakteristikų man regis irgi rašoma apie rūgštis... ar aš sapnuoju. Kaip tik pirmadienį keliausiu ten, pasidomėsiu.

Popieriaus pasaulyje klausiau aš pati, o Vilniaus Meno mūzoj klausė vyras. Jis dažnai važinėja mano prašytas, nes dažnai dirba Vilniuj arba Kaune (kažkaip Vilniaus parduotuves aš pati geriau žinau, tai dažniau jo prašau nupirkti kai dirba Vilniuje). Nė vienoj iš jų informacijos negavom. Popieriaus pasauly tai sakė, kad apskritai neturi kalkinio popieriaus, apie rūgštingumą nieko nežinojo (darbuotoja man matyta ne kartą).

Vilniaus Meno mūzoj galėjo pasitaikyti nežinanti pardavėja, nes vyras skubėjo ir klausė, pats neieškojo informacijos. Kaune nesu buvusi.

Sarma rašo:
Man labai patinka pastelinis popierius, tarkim http://artinn.lt/product/pastelinis-popierius-migdol-spalva-160-gkvm-70x100-cm/
tai jo aprašyme nurodoma, kad acid free.

Sarma, labai labai ačiū už šitą nuorodą! Kažkaip nebuvau radusi šios parduotuvės, bet tokio tipo popierėliai ir man labai prie dūšios
Atgal į viršų
triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Kv. Rugsėjo 06, 2012 17:26    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Gita. rašo:

Popieriaus pasauly [.....] apie rūgštingumą nieko nežinojo (darbuotoja man matyta ne kartą).

:

nu jau ten tai tokios informacijos nė nesitikiu gauti, jos nieko neišmano, tas pats ar popierių ar žuvį pardavinėtų. reikėjo dar "damušt" klausimu apie popieriaus kryptį

ale žiūriu artin'e brangoki tie popieriai, ir daugiausia tik storokas popierius.. sarma, o tą pastelinį su faktūra naudojat tik albumams ar ir knygoms?
Atgal į viršų
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Kv. Rugsėjo 06, 2012 18:54    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sveikos
plušu prie nedidelės knygutės, kol džiūsta išpieštas audinys ateinu pašnekėt
triragis rašo:
artin'e brangoki tie popieriai, ir daugiausia tik storokas popierius.. sarma, o tą pastelinį su faktūra naudojat tik albumams ar ir knygoms?

Aha, daugiausia 160 gramatūra, yra ir spalvotų storesnių (kartono), mačiau dar ingres 90 gramatūros esama.
Kalbant apie kainą- brangiau nei Mūzoj, bet man tinka, kad artinn turi internetinę. Vieną kartą apžiūrėjus žinau kas ir kaip, tad jei ekstra atveju prireikia, vistiek išeina pigiau siųstis nei Vilniaus Mūzon važiuot.
Kol kas tą popierių naudojau tik albumams, dar "Kavos knygon" dėjau. Bet turiu nuoraižėlių, galvoju jas panaudot nedidelėms knygutėms. Reiks paeksperimentuot, nors kaip mažam daiktui tas 160 g regis perdaug.

Ir štai dar klausimas. Gal kas matėt kokioj parduotuvėj Vilniuje štai tokių daiktų

bet ne aukso, o vadinkim sendinto aukso, žalvario spalvos. taip sakant, kad nebūtų toks rėkiantis blizgumas.
Kampeliams didelės simpatijos nejaučiu, jie kažkaip sukomercina knygą, bet šiuo atveju dėčiau, nes užrašinė- daiktas dažnai čiupinėjamas, o viršelis iš audinio. Norisi apsaugot kampus ir prie to piešinio jie neblogai skambėtų

triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pen. Rugsėjo 07, 2012 01:44    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sarma rašo:
Sveikos
Bet turiu nuoraižėlių, galvoju jas panaudot nedidelėms knygutėms. Reiks paeksperimentuot, nors kaip mažam daiktui tas 160 g regis perdaug.

per daug tikrai per daug, mažam formatui net 120 per daug. vartosi paskui kaip lentos, nepatogu atverst, įsitikinau ne kartą.

dėl kampukų jau norėjau žiotis, kad ant kiekvieno kampo kampukai, bet kai perskaičiau apie norimą spalvą, užsičiaupiau. regis mačiau kažkur, bet kas žin ar ne kokioj užsienietiškoj internetinėj parduotuvėj.. spėju lietuviškas visas jau peržvelgėt? o naugarduko gatvėj, o siuvimo reikmenyse? juk jie rankinukams irgi naudojami. kai rasit pasidalinkit info.
Atgal į viršų
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Pen. Rugsėjo 07, 2012 08:00    Rašyti temą: Atsakyti su citata

triragis rašo:
lietuviškas visas jau peržvelgėt? o naugarduko gatvėj,

Internetinėse yra spalvų namuose, bet tik balto metalo ir geltono
Naugarduko gatvėj, kokia ten parduotuvė? Apšvieskit mane, neišmanėlę

triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pen. Rugsėjo 07, 2012 09:22    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sarma rašo:

Internetinėse yra spalvų namuose, bet tik balto metalo ir geltono
Naugarduko gatvėj, kokia ten parduotuvė? Apšvieskit mane, neišmanėlę

naugarduko gatvėj ant kalno, prie sankryžos kur yra chemijos fakultetas, po kaire yra parduotuvėlė, iš kiemo įėjimas, tai ten buvo furnitūros taškas, bet negarantuota ar bus kampukai ten. dar danesoj, ibrahime žiūrėjot? kažkaip manau, kad danesoj gali būt.

[ Pen. Rugsėjo 07, 2012 06:54 ]
oi radau savo dėstytojos puslapį, gaila ji išvykus gyvent į užsienį, prieš niolika metų pamačiau dvi jos knygas ir išsižiojau (mums dėstė kaligrafiją), žiūriu ir toliau kietai varo, pasaulinis lygis:

http://litterasa.dk/?p=6 - knygos
http://litterasa.dk/?p=2 -kaligrafija (beabejo viskas rankom piešta)

ai įdėsiu labiausiai man patikusį darbą, papuošiu temą..

kaip ji tą kiauriaraštį viršelyje padaro iki šiol protas neneša...

o šitą mačiau gyvai, kaip lygiai tos knopkytės sudėtos ir kaip jų kraščiukai "aptraukia" viršelio kraščiukus, tiesiog tobulas meistriškumas.. o pati idėja tuo metu išvis atrodė žiauriai novatoriška, netikėta ir įdomi.
beje, sako estukai (ji ten irgi mokėsi) pasaulinėse knygrišystės parodose laimi prizines vietas net prieš prancūzus ir japonus. ot mokykla stipri..
Atgal į viršų
Gita.
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pen. Rugsėjo 07, 2012 11:58    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sarma rašo:
Gal kas matėt kokioj parduotuvėj Vilniuje štai tokių daiktų

Vario spalvos nesu mačius.
Pritariu mintims apie sukomercinimą. Turiu aš jų keletą (tų blizgiųjų), bet taip ir nepritaikau - vis bijau perkraut ir pagadint darbą. Laikau kažkam - gal jeigu kampai nepavyktų ar labai šviesiai medžiagai. Bet dažniausiai kampus lengvai užapvalinu, tada jau man kampukai nebetinka.

Laukčiau ir aš pasidalinimo jei rastum vario ar kokią ne tokią rėkiančią spalvą.

Sarma rašo:
nes užrašinė- daiktas dažnai čiupinėjamas, o viršelis iš audinio.

Mano visų užrašinių viršeliai iš audinio. Nešiojimasis labai priklauso nuo spalvos ir audinio. Šiaip vienodai pasizulino ne tik kampukai, bet ir kraščiukai. Visose lenkimo vietose. Bet knygelės savo mielumo tikrai neprarado

triragis rašo:
ai įdėsiu labiausiai man patikusį darbą, papuošiu temą..

Jetus, koks grožis ir meistriškumas! Žiūri ir taip gražu, kad iki graudulio... Ta pirmoji nežaboto grožio

Smeigtukai - neįtikėtina idėja. O lygumėlis!!!

Nuostabi mokytoja buvo!
Atgal į viršų
Strixstree
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pen. Rugsėjo 07, 2012 12:45    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Nuostabus triragio mokytojos darbai, tiesiog sedevrai!
Atgal į viršų
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Sk. Rugsėjo 09, 2012 18:41    Rašyti temą: Atsakyti su citata

triragis rašo:
pasaulinis lygis

Jergutėliau... lygiai tą patį pamaniau kaip ir Gita, žiūri- ir gražu iki graudulio. Kažkas iš fantastikos srities

O aš pasirodysiu kol kas tik savo kiemo lygio darbą. čia ta knygelė, katrai sumaniau žalvarinių kampelių ieškot, ale labai abejoju sėkme. Nors pabandyt verta, o gal ir pasiseks.
Šiaip jau, man kartais kyla kudlotų minčių, jog tais apkaustais prasti kampai maskuojami.

Užrašinė tam, kas mėgsta raudoną spalvą ir domisi sveika gyvensena. Bandžiau tai susiet per mandalos, kaip harmonijos simbolio, motyvą.
Casebound knygutė, 96 šviesiai pilko pastelinio popieriaus lapai (120 g/m2), siūta ant juostelių, apvalinta nugarėlė. Matmenys 17,5 x 12,5 cm.

Viršelis apklijuotas lininiu audiniu, piešta tekstiliniais dažais. kasdien vis labiau įsimyliu šiuos dažus, regis paišyčiau ir paišyčiau.

Gita.
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Sk. Rugsėjo 09, 2012 22:36    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sarma, kilo daug minčių ir emocijų, kad nežinau kaip jas visas išguldyt...

Taip gražu, kad net graudu išties. Man labai patinka ne tik raudona, bet ir visos spalvos. Jomis domiuosi senokai ir visai jų nebijau. O dar mandala... (Šiemet dėl sutapusių renginių neištaikiau nuvažiuot į mandalos festivalį - norėjau be galo).

Man nepaprastai graži tiek pati mandala, tiek jos komponavimas (nors apie kompozicinius dalykus nieko neišmanau). Tačiau man visada gražu, kai piešinys yra ne tik viršelio paradinėje pusėje, bet ir nugarėlėje, bei apatinėje dalyje. Jaučiu, kad tikrai įgyvendinsiu norą papuošt ne tik knygelės viršelį (dar man labai gražu kai visas knygelės viršelis išsiuvinėtas/išpieštas monochrominiu piešiniu).

O pats įrišimo būdas man labai labai labai patinka - man pačiai tai aukštasis pilotažas! Labai dailutis kaptalas

Tik dar labai smalsu vidinė dalis - visada rūpi koks priešlapis

Labai dėkinga audinio spalva ir man atrodo, kad aš nedėčiau kampukų... Kaip jau minėjau, mano knygelių kampukai nenusitrynė labiau, negu šoneliai. Na, bet jeigu rasi norimus kampukus - juos pridėjusi matysi kaip atrodo (kad apkaustais maskuojami nepavykę kampeliai tai man irgi seniai atrodo)

Ir keletas klausimėlių: kokiais klijais tu klijuoji audinį? Ar metilceliulioze? O ar naudoji kur nors kitokius klijus?

Nu labai labai labai daili knygelė! Tulpių puokštės čia nerandu tai duodu rožių
Atgal į viršų
triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pir. Rugsėjo 10, 2012 01:39    Rašyti temą: Atsakyti su citata

sarma, išties labai daili knyga, man irgi ryškios spalvos patinka, ir labai išlaikantis pusiausvyrą, pamatuotas jų kiekis toje "pilkumoje", todėl taip skaniai žiūrisi. tuoj ir aš užsimanysiu išbandyt tuos tekstilinius dažus..
na kampukai ištiesų apsaugo kampus, bet rasti gražius, nelabai kasdieniškus sudėtinga. manau jie tiktų tokiam dekorui (tik ne auksiniai žinoma, o kokios tamsiai bronzinės spalvos).
jei noris, kad toks apskritas motyvas suktusi (tas regis bandyta šiek tiek), tereikia smarkiau linijas lenkti.

savaitės bėgyje ir aš pasirodysiu, vienai turiu laukt vestuvių dienos, o kita dar daroma.
Atgal į viršų
zapuke
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pir. Rugsėjo 10, 2012 19:38    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sarma, labai dailu kaip visada Prie Gitos klausimų pridėsiu dar vieną - ploną juodą liniją išpieši su teptuku ar čia kontūro tūbele?
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Pir. Rugsėjo 10, 2012 22:37    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Ačiū jums, kolegės už pagyras
Nebeieškojau žalvario kampukų, nes užsakovė ir be jų neišbrokijo, bet suvokiau, kad paieškos bus sunkios. VCUP esančiam Hobby centre aptikau tik baltų metalinių ir dar tokios baisios melsvai žalios spalvos- akivaizdžiai kažkuo dengtas metalas ir tas kažkas jau net dabar apsilaupęs.
Iki Danesos nebenušliaužiau, nes taip apsopo dantį, kad net kelio nebemačiau. atidedu kitam kartui. Ir šiaip- iš apkaustytų knygų stebėjimų darau loginę išvadą- LT prekiauja tik 2 spalvų kampeliais ir taškas.
Užtat daviau uždirbt Mūzai. Ir pasitikslinau- tikrai prie kai kurių popierių charakteristikų yra nuoroda "nurūgštintas"- ingres, Mi- Teinte, Vivaldi.
Gita. rašo:
kokiais klijais tu klijuoji audinį?

Metylanu, kol jo nebuvau atradus, vargau su lipalu. Dabar net nenoriu prisimint to etapo.
triragis rašo:
savaitės bėgyje ir aš pasirodysiu

Na jau reikia iš anksto gėlių puokštę pasiruošt
zapuke rašo:
ploną juodą liniją išpieši su teptuku ar čia kontūro tūbele?

Piešiu tekstiliniu markeriu. Pirkau toj pačioj mūzoj, Pebeo markeris tekstilei, kaina lyg ir 7 lt. Šiandien dar vieną- rudą nusičiupau. labai fainas daikčiukas

Gita.
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Antr. Rugsėjo 11, 2012 00:12    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sarma rašo:
Ir šiaip- iš apkaustytų knygų stebėjimų darau loginę išvadą- LT prekiauja tik 2 spalvų kampeliais ir taškas.

Tikrai susidaro toks vaizdas

Labai dėkui už popieriaus reviziją Ir už atsakymą dėl klijų, ir už atsakymą dėl kontūrų
Kažkokiu būdu teks nusigaut iki Meno mūzos, bet dar norėtųsi ir iki tos parduotuvės su popieriais, kur esi minėjusi. Tai nežinau kaip čia ištaikysiu. Abi jos šeštadieniais turbūt nedirba? Gal ten ir tekstilinius dažus perki?
O dar man mistika... tik nesijuokit - dėl piešinio perkėlimo kalkės pagalba. Kažkaip seniai seniai, pirmam savo darbe - bibliotekoj - tai kalkė buvo vienas parankinių dalykų, o po to visiškai neteko su ja dirbt - darbo specifika buvo jau kita. O apie piešinio perkėlimą ant medžiagos tai niekad nesvajojau to daryt.

Sarma, kaip tu darai? Kaip kitos darot jeigu darot? Tik nesijuokit iš nemokšos...

triragis rašo:
lininį naudoju tik išskirtiniais atvejais, tik knygoms, kuriose matau realią vertę. arba gal dar tiksliau būtų casing įrišimams naudoju sintetinį, o binding įrišimams naudoju gutermaną. (nes anie irgi išsidėsto pagal knygos vertę.)

Triragi, atitempiau čia žinutę iš kitos temos, nes dabar baisiai rūpi siūlai. Manau, kad čia dar viena silpnoji mano pusė. Turiu suktų, gana tvirtų tokių "irisinių", nors jie užsienietiški nėrimo siūlai. Nepamenu pavadinimo.

Lininių siūlų Kibirkštėlės rūpesčiu jau galima gaut. Vyras šią savaitę dar dirba Vilniuje, o Darbštuolės parduotuvės savininkę puikiai pažįstu - iš siuvinėjimo - tad paskambinčiau ir paprašyčiau, kad sukrautų vyrui lauknešėlį.

O gal tuo pačiu pavyktų dar kokį geresnį sintetinį nuraut? Nes vienas mano turėtas tipo tvirtas siūlas trūko siuvant knygelę su kolibriu, tai po to kone pirštų nesusipjausčiau bandydama kitus siūlus... Ir dabar jau nebežinau - turiu aš normalesnių siūlų ar ne :(

Triragi, knygelių ir aš labai laukiu
Atgal į viršų
triragis
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Antr. Rugsėjo 11, 2012 02:09    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Gita. rašo:

O dar man mistika... tik nesijuokit - dėl piešinio perkėlimo kalkės pagalba.

Sarma, kaip tu darai? Kaip kitos darot jeigu darot? Tik nesijuokit iš nemokšos...

Triragi, atitempiau čia žinutę iš kitos temos, nes dabar baisiai rūpi siūlai.

O gal tuo pačiu pavyktų dar kokį geresnį sintetinį nuraut? Nes vienas mano turėtas tipo tvirtas siūlas trūko siuvant knygelę

dėl piešinio perkėlimo, nors klausimas ne man, bet pasisakysiu. anksčiau aš paprasčiausiai iškirpdavau norimas detales iš popieriaus ir uždėjus ant viršelio (bet ant odos) apibrėždavau aplink jas. vėliau dariau kitaip, su kepimo popierium, uždedu ant piešinio, kepimo popierius persišviečia tai ant jo nukopijuoju visas linijas, tada apverčiu, vėl pakartoju visas linijas (tose vietose pasidengia grafitu), o tada uždedu ta puse ant viršelio ir trinu su kauliuku. taip grafito linijos nusėda ant odos ir piešinys persikelia, vėliau lengvai nusivalo. mat pastebėjau, kad brėžiant pieštuku lieka pieštuko įbrėžimas. na tikiu yra daugiau būdų. beje, pastebėjau, kad perkėlinėjant linija kartais praranda gyvumą, grakštumą, tiesumą, pasidaro sukaustyta kažkokia, tai kartais dar iš rankos pataisau kaikurias.

dėl siūlo, reiktų čiupinėt gyvai. ir žiūrėt ne vien tvirtumą ir storį, bet ir kaip greit dėvisi (spūra), tas iškart pasimato siūnant storą knygą ilgu siūlu.. tinka visi jie, kaip kokiai knygai, juk jei leidinys lengvesnis, tai ir siūlui reikalavimai mažesni. aš jų visą dėžę turiu ir visų prisireikia. lininių kelias rūšis, bet sintetinį vistiek naudoju dažniausiai. jei nutrūko, gal per plonas buvo, arba pažeistas..

gita turiu kaip tik naujieną tau, nes neseniai susirūpinai rūgštingumu. radau anam forume gerą nuorodą (su prekėm restauratoriams), o ten gerą daiktą - plunksna popieriaus rūgštingumui matuoti. tokį turint būtų aišku ko nedasako gamintojai ar ko neišmano prekiautojai. deja jis kainuoja kone šimta litų ir užsakius laukti kone mėnesį, nu bet kai mintyse pamačiau save kaip matuoju visą man pasiekiamą popierių (taip pat ir knygas) namie, darbe ir gatvėj net šiurpas nukrėtė, nebegaliu jo pamiršt ir regis bandysiu užsakyt. baisiai knieti sužinot ar kažinkiek metų naudoju gerą popierių ar ne. tik įdomu kiek jis laikys.
ir dar toj parduotuvė čiupinėjau skiautę popieriaus, kurio gramatūra 3g. net juokas iš nuostabos suėmė.

o božė vėl kiek prirašiau.
Atgal į viršų
Gita.
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Antr. Rugsėjo 11, 2012 11:32    Rašyti temą: Atsakyti su citata

triragis rašo:
dėl piešinio perkėlimo, nors klausimas ne man,

Jetus, koks skirtumas - juk nesvarbu kam klausimas, smagu kai žmogus dalinasi patirtim. Labai ačiū, kad tai darai

Triragi, žemai lenkiuosi tokiam išradingumui, o ypatingai - atkalumui Kai žmogus nori ir turi tikslą - kalnus nugriauna! Labai labai ačiū už atsakymą - itin vertingos informacijos gavau apie susiliejančias linijas ir t.t. Jau nekalbant - kokia atkaklumo pamoka!
triragis rašo:
net šiurpas nukrėtė, nebegaliu jo pamiršt ir regis bandysiu užsakyt

Tikiuosi dar nespėjai užsakyt - juk prisiminiau, kad esu girdėjusi apie priemonę rūgštingumui!!!, kurią naudoja skrebukės - pieštukas berods kažkoks. Nu visai iš galvos išdulkėjo, tik kai parašei, kad radai plunksną, kiek kainuoja ir užsakinėsi - iškart galvoj iškilo Neskubėk, tuoj pat einu ir paklausiu apie tokį daiktą ir jo kainą Spalvų namų parduotuvėlės savininkės (forumai - geras dalykas pažintims ). Na, tik ji per užimtumą dažnai ne tą pačią dieną atsako, bet kai tik atsakys, tai ir parašysiu kainą. Man kaip tik dar reikia vieno kauliuko, ketinau jos klaust kiek kainuotų.
Atgal į viršų
Sarma
Moderatorė
Moderatorė

PranešimasParašytas: Antr. Rugsėjo 11, 2012 13:45    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Gita. rašo:
teks nusigaut iki Meno mūzos, bet dar norėtųsi ir iki tos parduotuvės su popieriais, kur esi minėjusi. Tai nežinau kaip čia ištaikysiu. Abi jos šeštadieniais turbūt nedirba? Gal ten ir tekstilinius dažus perki?

Dirba ir šeštadieniais, tik trumpiau, tiksliai nepasakysiu, bet atrodo iki 16.00
Tekstilinius dažus esu pirkus daugely taškų: porą buteliukų Tiimari parduotuvėj (PC Panorama)- šitie man atsiėjo brangiausiai, paskui aptikau žymiai pigiau- Artmanijoje, Meno mūzoj. Pastarojoje daug jų spalvų, bet reikia gi tik pagrindinių, kitas ir atspalvius išgausi maišydama.Kas be ko visad gerai turėt aukso ir sidabro spalvas. Dažnai mažą lašiuką aukso dedu į bet kokią spalvą, tada tas piešinys tarsi lengvumo įgauna.

Ant audinio piešinį keliu per kalkę. Ir labai teisingai triragis pastebėjo- kopijavimas dažnai sukausto linijas. Stengiuosi nespaust labai, kad kalkės kontūras būtų vos vos, tada jau per jį iš rankos markeriuku brėžiu ir taip dar kiek pakoreguoju liniją, jei reikia.

Rodyti pranešimus nuo ankstesnio:   

Pardoutuvių katalogas block

Pradėti naują temą   Atsakyti į pranešimą    Pagrindinis puslapis -> Rankdarbiai iš popieriaus Visos datos yra GMT + 3 valandos
Puslapis 234

Pereiti į:  
Jūs negalite rašyti naujų pranešimų į šį forumą
Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite ištrinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite dalyvauti apklausose šiame forume

Copyright © 2006-2015 auksarankes.lt Visos teisės saugomos Lietuvos Respublikos įstatymų
Draudžiama be raštiško www.auksarankes.lt leidimo naudoti ir platinti šiame tinklalapyje esančią bet kokią grafinę bei tekstinę informaciją kitose interneto svetainėse bei žiniasklaidos priemonėse.