Zapukes klasė XI (fotografija)
Pradėti naują temą   Ši tema uždaryta. Jūs negalite redaguoti pranešimų ar rašyti atsakymų    Pagrindinis puslapis -> Auksarankių akademija
Rodyti ankstesnę temą :: Rodyti sekančią temą  
Autorius Pranešimas
zapuke
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 16 Kovo 2007
Pagyrimų: 2

Medaliai: 1 (Daugiau...)
2011 Spalis (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Pir. Vasario 18, 2013 17:03    Rašyti temą: Zapukes klasė XI (fotografija) Atsakyti su citata

Sveikos, Mokinukės

Sveikinu, patekusias į mano klasę, ir tikrai gaila, kad negalėjau visų norinčių priimti. Iš tokio gausaus būrio pretendenčių buvo nemenkas galvosūkis atsirinkti pačias pačiausias. Nesinorėjo skirstyti pagal amžių ar fototechniką, o visų priimti tikrai nepajėgiau. Manau, kad kai kurios bus aktyvios neakivaizdinės klasės dalyvės, o gal būt atsilaisvinus vietai bus perkeltos ir čia.

Mūsų būrys yra itin gausus – net penkiolika mokinukių. Todėl, neįsižeiskit, bet nebandysiu išmokti visų vardų, kreipsiuosi salpyvardžiais. Vyresnės nesupykite, bet kreipsiuosi Tu, taip pat prašau visų tujinti ir mane. Tikiuosi greitai surasime bendrą kalbą, nepaisant kiek metų beskaičiuotumėm. Juk mus vienija toks ypatingas pomėgis – fotografija.

Trumpai prisistatysiu. Esu Kristina, gimiau ir užaugau Vilniuje, tačiau jau berods penktus metus gyvenu Kaune. Man 31-eri, turiu du pypliukus. Kai neatostogauju augindama vaikus, dirbu valdišką darbą, pgl savo specialybę, kuri visiškai nesusijusi nei su menu, nei su fotografija. Labai gaila, bet niekada nelankiau ir jokios meno mokyklos. Taigi mano žinios yra pačios paprasčiausios, atėjusios iš praktikos, perskaitytos kokioje knygoje ar internete. Prieš 4 metus įsigijau Canon EOS 450d (iki jo turėjau Canon Powershot muilinukę), kurį prieš metus pakeitė Canon EOS 60d. Tačiau iš tiesų skaičiuoju, kad tikrai fotografuoju 2 metus. Nes iš pradžių neturėjau menkiausio supratimo, ką kada reikia daryti, kaip kiekvienas parametras įtakoja rezultatą ir kodėl su skaitmeniniu kompaktiniu fotoaparatu darytos nuotraukos buvo geresnės. Aš fotografuoju, kaip minėjau Canon 60 d (kelionėse saugumo sumetimais naudoju 450d), turiu tris objektyvus: Sigma 50 mm f1.4, Sigma 18-55 f2.8 ir Canon EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS .

Būtų puiku jei visos prisistatytumėt ir tiksliai surašytumėt kokią fototechniką naudosite mokslams. Taip pat paminėkite ne mažiau kaip tris dominančias temas/problemas, kad žinočiau į ką labiau orientuotis rašant planelį.

Pagal išankstinį planą, mokslams jums prireiks:
• fotoaparato instrukcijos (!), jei turite, susiraskite popierinę, jei ne, tikrai rasite internete.
• balto fono (geriausia didelis kartono lapas, paprasto vatmano nerekomenduoju, nes labai greitai apsilanksto).
• balto ir sidabrinio reflektoriaus – pirkti, jei neplanuosit naudoti ateityje tikrai nereikia, kai reikės namų darbams parodysiu ką vietoj jo galima prisitaikyti.
• pastovios šviesos šaltinio, kuriuo gali būti lempa, mobilus telefonas ar prožektorius.
• stovo fotoaparatui – jei neturite irgi ne bėda, tam puikiai pritaikysite kėdę lygiu paviršiumi, knygų krūvelę ar kitas parankines priemones. Tiesiog pagalvokite ką galėtumėte panaudoti.

Bendra tvarka ateičiai – atidžiai skaityti ne tik jūsų nuotraukai skirtus komentarus, bet ir bendramokslėm. Mintyse paanalizuoti kas jums patinka/nepatinka, ką keistumėte ir kokiu būdu tai padarytumėte. Gerbti bendramoksles ir nevėluoti su savo namų darbais. Įkelti tiksliai tiek nuotraukų, kiek parašyta namų darbų užduotyje: įkėlusios daugiau ar mažiau, namų darbus turės perdaryti, nes turim išmokti atsirinkti tikrai vertingus kadrus.

Žinutės autorė buvo pagirta.
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką Apsilankyti vartotojo tinklapyje
AsAiste
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 01 Sausio 1970

Medaliai: Nieko

PranešimasParašytas: Pir. Vasario 18, 2013 19:56    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sveika Kristina ir sveikos klasiokės !
Labai džiaugiuosi , kad patekau , bet truputį neramu patekus tarp tikrų profių Kaip jau sakiau mano vardas Aistė (Tą jau visi suprato iš slapyvardžio ), man tryliką metų , gyvenu Klaipėdoje. Man labai svarbu mokėti fotografuoti gyvenant tokiam gražiam pajūry. Labai gėda rodyti savo fototechniką , mano fotoparatas gana senas- http://www.fotofabrikas.lt/items/Olympus/Skaitmeniniai-fotoaparatai/c6fc3.2-Olympus-FE-120.html . Aš norėčiau sužinoti kokį fotoparatą geriausia pirkti, ką jis turi turėti. Norėčiau paklausti/sužinoti ką reikia daryti kad antras planas nebūtų "susisukęs", kaip šitoje nuotraukoje-

Ir dar norėčiau paklausti ką daryti kai fotoparato elementai labai greitai išsikrauna, arba kai fotoparatas fokusuoja antrą planą ... Tai tiek klausimų, nekantrauju pradėti mokytis

Gyvenime reikia stengtis aplenkti ne kitus, o patį
save.
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
zapuke
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pir. Vasario 18, 2013 20:41    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sveika, Aiste,
nenuvertink savęs - tikrai neesam profės. Visos susirinkom čia mokytis vienos iš kitų. Gaila, kad tavo fotoaparate nėra rankinių nustatymų bus šiek tiek sudėtingiau mokytis. Manau, kad atlikinėdama namų darbus bandyk naudoti kuo įvairesnes siužetines programas ir stebėk kokius nustatymus jos parenka. Beje, kiek pamenu tavo mobilusis irgi neblogai fotografuoja, gali būti, kad ir jis pravers. Panagrinėk, kiek jame yra galimybių pačiai keisti nustatymus.

AsAiste rašo:
Aš norėčiau sužinoti kokį fotoparatą geriausia pirkti, ką jis turi turėti.

Kokį fotoaparatą pirkti teisingo atsakymo nėra. Viskas priklauso nuo finansų ir poreikių. Bet nepamiršk, pats savaime fotoaparatas nefotografuoja Manau, kad pasibaigus mūsų pamokėlėms, pati sugebėsi išsirinkti sau tinkamą

Tavo fotoaparato elementai greitai išsikrauna, nes į jį dedasi tik dvi AA tipo baterijos. Tikiuosi naudoji pakraunamas? Reikia rinktis kuo didesnės talpos AA tipo pakraunamus akumuliatorius. Pati naudoju Sanyo Eneloop, štai tokius http://www.fotofabrikas.lt/items/AA--AAA-tipo-ikraunamos-Nimh-NicD-baterijos/Baterijos/85a8ca.2-Akumuliatoriai-Sanyo-ENELOOP-HR-3UTG-4BP-4vnt-AA.html Pas kaimynus lenkus galima nusipirkti beveik per pusę pigiau. Bet net ir už pilną kainą tikrai verti dėmesio.

Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką Apsilankyti vartotojo tinklapyje
varlyte
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 03 Vasario 2009

PranešimasParašytas: Pir. Vasario 18, 2013 21:01    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sveikos bendraklasės, ir mokytoja. Labai malonu, kad pas jus patekau.

Trumpai apie mane. Esu Greta, man 14 metų. Laisvalaikiu kaip ir kiekviena auksarankė megstu rankdarbius. Esu išbandžiusi daugybę technikų. Tačiau šiuo metu didžiausias užsibrėžtas tikslas tobulėti fotografijos srityje. Su fotografija draugauju apie 2 metus. Šio meno niekur nesimokiau, šio to išmokti padėjo tik praktika ir kritika.
Visus dvejus metus fotografavau muilinuku canon ixus 95 is. Tačiau prieš porą mėnesių įsigijau veidrodinį nikon d3100, šį fotoaparatą ir naudosiu mokantis.
Norėčiau pasipraktikuoti - peizažų, gyvunų, portretų fotografavimu.
Taip pat norėčiau išnaudoti visas fotoaparato galimybes.
Mano trūkumai/problemos - mėgstu fotografuoti ,,nieką'' ir nuotraukoje įžvelgti kažką ko nemato kiti, nemoku atsirinkti gražiausių nuotraukų, man visos savaip gražios.

Tai tiek apie mane. )
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką
zapuke
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pir. Vasario 18, 2013 21:10    Rašyti temą: Atsakyti su citata

varlyte rašo:
Tačiau prieš porą mėnesių įsigijau veidrodinį nikon d3100, šį fotoaparatą ir naudosiu mokantis.

Sveika prisijungusi Parašyk, kokį objektyvą naudoji

Guotė
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pir. Vasario 18, 2013 21:15    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sveika Kristina ir didelis būrys bendraklasių

Neapsakomai džiaugiuosi patekusi į šią klasę. Tikiuosi visos šauniai čia bendradarbiausime.

Aš esu Inga. Man 26 metai. Jau 2,5 metų gyvenu Jungtinėje Karalystėje, Mančesteryje.

Mokslams naudosiu Panasonic Lumix DMC-FZ48 fotoaparatą (instrukcijas turiu):

http://www.panasonic.co.uk/html/en_GB/Products/LUMIX+Digital+Cameras/Superzoom+Cameras/DMC-FZ48/Specification/7902665/index.html?trackInfo=true

Kas liečia baltą foną, tai turiu foto palapinę (50 cm), kurią kažkada nusipirkau savo darbeliams fotografuoti, taip pat vieną stovelį su lempute (kaip žemiau įdėtame paveiksliuke). Turbūt tiks?

Pažiūrėsiu gal pavyks gauti ir kokį reflektorių su stovu.

Pabandysiu suformuluoti tris labiausiai dominančias temas. Atsiprašau, jei jos nuskambės šiek tiek blondiniškai (fotografijoje esu nauja):

1) Žmonių fotografavimas. Man pačiai gan sunku paaiškinti, ką tiksliai noriu išmokti žmonių fotografavime, tiesiog noriu išmokti gražiai fotografuoti žmones, kad jie jaukiai jaustųsi ir įsikomponuotų kadre, kad žinočiau kampus kaip žmonės geriau/gražiau atrodo, koks turi būti, ir iš kokios pusės, apšvietimas. Noriu sugebėti patarti žmonėms, kaip pozuoti kūnu/veidu ir pan. Tikiuosi suprantamai paaiškinau?

2) Fotografavimas įvairiu paros metu, prie įvairaus apšvietimo ir sąlygų, pavyzdžiui, fotografija patalpose prie nenatūralaus apšvietimo arba naktį.

3) Judesio fotografija (jei tokia įmanoma ) ir prie to apčio (nors ir nelabai dera) pridėsiu nuotraukų apdirbimą kompiuterinėmis programomis.

Paskutinį kartą redagavo Guotė, Pir. Vasario 18, 2013 21:17. Redaguota 1 kartą
Atgal į viršų
varlyte
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 03 Vasario 2009

PranešimasParašytas: Pir. Vasario 18, 2013 21:16    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Nikkor AF-S DX 18-55 mm F3.5-5.6G ED II
Perkant fotoaparatą objektyvas buvo kartu
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką
zapuke
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pir. Vasario 18, 2013 21:36    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Guotė rašo:

Kas liečia baltą foną, tai turiu foto palapinę (50 cm), kurią kažkada nusipirkau savo darbeliams fotografuoti, taip pat vieną stovelį su lempute (kaip žemiau įdėtame paveiksliuke). Turbūt tiks?

Pažiūrėsiu gal pavyks gauti ir kokį reflektorių su stovu.

Sveika, Guote,
šviesdėžė geras daiktas kai įgundi ja naudotis. Prisipažinsiu, aš neturiu, nes rankdarbių ar šiaip produktų fotografavimas man nėra pirmoje vietoje. Buvom patys pasidarę, pasibandėm, bet taip pat turėjau tik vieną šviesą, tai nepasiteisino. Vis tik norint išvengti šešėlių labai svarbu vienodo stiprumo šaltiniai. Reflektoriaus nesipulk pirkti, jei iki šiol jo nepasigedai, gal būt tau jo ir nereikės. O namų darbų pažaidimui rasi namuose folijos ar baltą lapą Va stovelis, jei fotografuoji rankdarbius ar domiesi naktine fotografija, tikrai reikalingas daiktas.

katyte
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 07 Liepos 2010

PranešimasParašytas: Pir. Vasario 18, 2013 21:40    Rašyti temą: Atsakyti su citata

SVEIKOS VISOS

Labai nudžiugau sužinojusi kad patekau į šią klasę. Mano vardas Ligita, esu iš Ukmergės, man yra 14 metų. Fotografija susidomėjau prieš 3 metus, kai artimieji pagyrė nuotraukose užfiksuotą gamtos grožį. Tuo metu fotografavau su OLYMPUS SP - 320. Kai pradėjau vis daugiau laiko leisti su fotoaparatu rankose, tėvai padovanojo skaitmeninį Fujifilm FinePix S3200. dabar su juo fotografuoju jau metus. Taip pat yra tekę fotografuoti ir su veidrodiniu fotoaparatu OLIMPUS 620.

Labiausiai mėgstu fotografuoti gamtą, gyvūnus... Tačiau tenka fotografuoti ir žmones, nes mokykloje lankau fotografijos būrelį, kurio nariai turi dalyvauti mokyklos renginiuose ir įamžinti gražiausias bei smagiausias akimirkas.

Fotografijai skiriu tikrai labai daug savo laiko, esu netgi pagalvojusi kad norėčiau ši meną studijuoti.

Mokslams turiu visko išskyrus balto ir sidabrinio reflektoriaus.

Norėčiau išmokti labiau fotografuoti portretus, peizažus taip pat ir gyvūnus.
Taip pat norėčiau geriau suprasti savo fotoaparatą.
Labai dažnai pasitaiko, kad mano nuotraukos tampa neryškios, susiliejusios ar fokusuoja ten, kur nereikia.

Tai tiek
Atgal į viršų
zapuke
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pir. Vasario 18, 2013 22:06    Rašyti temą: Atsakyti su citata

katyte rašo:
SVEIKOS VISOS

Tačiau tenka fotografuoti ir žmones, nes mokykloje lankau fotografijos būrelį, kurio nariai turi dalyvauti mokyklos renginiuose ir įamžinti gražiausias bei smagiausias akimirkas.

Sveika prisijungusi,
labai šaunu, kad lankai fotografijos būrelį. Tikriausiai bus žymiai lengviau nei kitoms, įpratusioms fotografuoti auto režimu.
Ir dar, man labai įsiminė žvakių nuotrauka iš motyvacinio laiško

Kepasa
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pir. Vasario 18, 2013 22:10    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Labas vakaras visoms

Esu Asta, man 26 m. Kilusi is Telsiu, esu grynu gryniausia zemaite Siuo metu gyvenu Siauliuose. Siek tiek rankdarbiauju, bet tik savo malonumui. Su fotografija susiduriau ir siek tiek susipazinau studiju laikais. Fotografuoju Nikon`u D5100, kurio objektyvas AF-S Nikkor 18-55mm 1:3.5-5.6 G (nurasiau nuo objektyvo ). Kai tik kur vykstu, fotoaparatas visada su manimi, nepaleidziu is ranku. Man labai patinka "iamzinti" gamtos, salies peizazus.

Butu smagu ismokti fotografuoti portretus, judesio programa. Taip pat fotografuoti ivairiu paros metu, ypac nakti, kuomet miestuose taip buna grazu ir noris "iamzinti" naktini gyvenima

Dar noreciau paklausti kokie turi buti daugmaz balto kartono popieriaus matmenys?

zapuke
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pir. Vasario 18, 2013 22:34    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Kepasa rašo:

Butu smagu ismokti fotografuoti portretus, judesio programa.

Dar noreciau paklausti kokie turi buti daugmaz balto kartono popieriaus matmenys?

Sveika, Kepasa,
Labai noriu tikėti, kad po šitos akademijos, pamirši apie siužetinių programų egzistavimą savo fotoaparate
Aš "buityje" naudoju tris A1 formato lapus- turiu du 3 mm kartono lakštus ir vieną 1,2 mm. 3mm naudoju kaip pagrindą ar galinę sieną, tuo tarpu plonąjį 1,2 mm galiu išriesti, kai reikia, kad nebūtų horizonto linijos. Namų darbams vieno plonesnio fonui (plonesnio, ty ne 3 mm) ir vieno vietoj reflektoriaus, jei neturit tikro reflektoriaus ir nerasit kažko pritaikomo iš namų. Pvz. aš turiu nusipirkusi iš Senukų klijuojamų lubų plokštes, kurias naudojau vietoj reflektoriaus arba balto fono. Panašios į šitas, tik tokios lygiu paviršiumi http://www.senukai.lt/irankiai-auto-prekes/apdailos-prekes/lubos-klijuojamos-lubu-plokstes/200080000270_4.html
Baltas fonas ir reflektorius bus reikalingi techniniams namų darbams. Jei namų sąlygom nefotografuojat jokių rankdarbių/produktų, neišlaidaukit.

katyte
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Antr. Vasario 19, 2013 00:00    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Nežinau kodėl, bet aš dažniausiai fotografuoju auto režimu. Gal esu pripratus. . Na o dėl žvakės man ji taip pat patiko
Atgal į viršų
zapuke
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Antr. Vasario 19, 2013 00:10    Rašyti temą: Atsakyti su citata

katyte rašo:
Nežinau kodėl, bet aš dažniausiai fotografuoju auto režimu. Gal esu pripratus. . Na o dėl žvakės man ji taip pat patiko

Auto režimas skaitmeniniam kompaktiniam fotoaparate, ne tas pats kas auto veidrodiniam. Tik įsigijusi veidrodinuką, bandžiau fotografuoti auto, pagalvojau, kad gal fotoaparatas kažkoks brokuotas, nes nuotraukos buvo prastesnės nei darytos su muilinuke Įgudus naudoti rankinius nustatymus, nesinori jokios automatikos

BStyles
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Antr. Vasario 19, 2013 00:23    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sveikos, mokytoja ir klasiokės! ^^
Mano vardas Beatričė, man 14 metų. Fotografuoju su Canon PowerShot S5IS. Taip pat turiu stovą/trikojį. Jau ir nusižiūrėjau naują fotoaparatą. Tik reikia pirmiau susitaupyti pinigų! Aš labiausiai norėčiau išmokti nufotografuot portretą, kad žmogus neatrodytų susivaržęs, ir pan. Nufotografuoti gamtą, su tikrom spalvom bei perteikiamu grožiu. Domintų macro fotografija. Kadangi fotoaparatas ne veidrodinis, neparašysiu koks objektyvas. Dar pridursiu, kad turiu pridedamą blykstę Ir dar klausimą turiu. Kada bus paskelbtas pirmasis namų darbas?
Atgal į viršų
katyte
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Antr. Vasario 19, 2013 00:24    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Aš bandžiau ir pas save daryti rankinius nustatymus, bet rezultatai labai prasti Reiks turbūt paskaitinėti savo fotoaparato instrukciją
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Antr. Vasario 19, 2013 00:39    Rašyti temą: Atsakyti su citata

BStyles rašo:
nufotografuot portretą, kad žmogus neatrodytų susivaržęs, ir pan. Nufotografuoti gamtą, su tikrom spalvom bei perteikiamu grožiu.

Kada bus paskelbtas pirmasis namų darbas?

Sveika,
šaunuolė, kad išsikeli sau tokius sudėtingus uždavinius. Pabandysiu atsakyti į šiuos klausimus pamokėlėse, sužinosi, kad viskas tikrai nėra taip paprasta. Tai ne tik technika, kompozicija, bet ir daug darbo - vienu atveju bendravimo su žmogumi, kitu - gamtoje.
Teoriškai Akademija startuoja kovo 1 d. Iki tol luktelsiu keletą dienų, kol dauguma prisistatys, pasakys kas domina, ir, manau, iki savaitgalio paruošiu mokymo planą, ir pirmosios temos pamokėlę. Tikrieji namų darbai bus tik po kovo 1 d.

katyte, be instrukcijos ir rankinių nustatymų, tikrai neišsisuksi automatinėmis, siužetinėmis programomis leisiu naudotis tik toms, kurių fotoaparatuose nėra rankinių nustatymų galimybės.

Kvaki
Konsultantė
Konsultantė

Prisijungė: 13 Balandžio 2009

1 vieta (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Antr. Vasario 19, 2013 00:46    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sveika, dėstytoja ir bendraklasės
Džiugu, kad gyvai galėsiu mokytis

Kaip supratau mokslai tik nuo kovo 1 prasidės? O iki to nieko nedarysim?

Atsakau į klausimus.

Esu Airida, turiu krūvą vaikų ir "vietinį versliuką". Tad fotografuoju tik tai kas su jais susiję. Fotoaparatą naudoju Sony DSC-H50 . Vyras bando įkalbėti kad jau reikia veidrodinio, bet aš manau, kad dar iš šito galima šį bei tą išspausti, juk ne batai šoka, o šokėjas.
Išmokti norėčiau: fotografuoti prie dirbtinio apšvietimo, kad išgauti tikrąsias fotografuojamo objekto spalvas; reguliuoti židinio nuotolį(jei tai galima su mano fotoaparatu); jei apims kursas,tai norėčiau pasimokyti redaguoti nuotraukas redagavimo programomis, nes kol kas apsiriboju tik rėmeliais ir apkirpimu...

Pagal išankstinį planą, mokslams jums prireiks:
• fotoaparato instrukcijos (!), jei turite, susiraskite popierinę, jei ne, tikrai rasite internete.
Turiu, skaičiau, manau jau daug ką iš jos sužinojau
• balto fono (geriausia didelis kartono lapas, paprasto vatmano nerekomenduoju, nes labai greitai apsilanksto). Turiu, fotografuoju savadarbėj dėžėj.
• balto ir sidabrinio reflektoriaus – pirkti, jei neplanuosit naudoti ateityje tikrai nereikia, kai reikės namų darbams parodysiu ką vietoj jo galima prisitaikyti. Neturiu, ir net nežinojau kas tai yra. Gal galima būtų sužinoti ką jis daro ir kaip įtakoja fotografiją?
pastovios šviesos šaltinio, kuriuo gali būti lempa, mobilus telefonas ar prožektorius. Turiu, net kelis bet kažkaip netenkina...
stovo fotoaparatui – jei neturite irgi ne bėda, tam puikiai pritaikysite kėdę lygiu paviršiumi, knygų krūvelę ar kitas parankines priemones. Tiesiog pagalvokite ką galėtumėte panaudoti. Turiu, naudoju

zapuke
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Antr. Vasario 19, 2013 02:38    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Kvaki rašo:

Kaip supratau mokslai tik nuo kovo 1 prasidės? O iki to nieko nedarysim?

Neturiu, ir net nežinojau kas tai yra. Gal galima būtų sužinoti ką jis daro ir kaip įtakoja fotografiją?

Sveika, Kvaki,
jau po motyvacinio laiško apžiūrėjau tavo versliuką Kadangi kartais pafotografuoju analogiškus gaminukus, buvo įdomu pasmalsauti
Reflektorius, arba atšvaitas, yra skirtas atspindėti šviesai. Aš naudoju analogišką kaip šis http://www.fotohobis.lt/item.php?id=10,121
Kam jis skirtas ir kaip su juo dirbti išsiaiškinsim pamokų metu.

Iki kovo 1 d. užduočių fotografavimui nebus. Bus pateiktas planas ir pirmoji pamokėlė.
Kitos klasės mačiau planuoja pradėti anksčiau, mes to nedarysim, nes nemažai mergaičių nepaėmiau į klasę, gal būt jos norės dalyvauti neakivaizdinėje temoje. Taigi su namų darbais startuosim tik nuo oficialios mokslų pradžios.

Dar pagalvojau, kad nors kai kurios ir turite šviesdėžes ir kažkiek mokate su jomis dirbti, apsirūpinkite ir baltu kartonu. Vienas lapas fonui ir vienas "reflektoriui" . Nes šviesdėžė nelabai tiks namų darbams atlikti.

luckyreda
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 16 Gegužės 2010

PranešimasParašytas: Antr. Vasario 19, 2013 09:27    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Labas, Kristina, ir bendraklasės,
Taip apsidžiaugiau kad patekau į akademiją, kad net pavėluotai pastebėjau kad jau atsidarė klasė.
Aš Rūta iš Panevėžio.Profesija mano ekonomistė, bet čia būsiu mezgėja labai norinti pramokti fotografuoti.
Kol kas turiu tik FINEPIX AX200. Noriu įsigyti kažką geresnio.Gal su jūsų pagalba pavyks.Taip jau sutapo, kad mano laimei ,kaip tik dabar kambario nišoj planuoju įsirengti namų foto studiją. Taigi ,jei padėsit, paišlaidausiu.Aš fotografuoju rūbus ant manekenų.Fotostudijai ir teturiu tik du manekenus-"panelę" ir "vaikiną" ir muilinukę.
Norėčiau išmokti susigaudyti, apšvietime, kaip pagauti tikras spalvas, parodyti faktūrą.
Dar labai noriu išmokti fotorafuoti žmones, portretus. Gamtos vaizdai man- ne. O pagauti žmonių nuotaikas, veidus-kaifas.
Kita ko labai noriu išmokti -nuotraukų redagavimas. Iš dviejų viena ir kt. Turiu pfotoshopą, bet pramokusi esu tik Gimpu šiek tiek.
Mokslams manau reikės mažesniems objektams įrankių.Nuo ko pradėti nežinau. Gal, kad tiktų ir 2 metrų manekenams ir žmonėms.
Kaip matot, žalia visur.
Atgal į viršų
keryda
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Antr. Vasario 19, 2013 10:25    Rašyti temą: Re: Zapukes klasė XI (fotografija) Atsakyti su citata

Sveiki, trumpai prisistatau. Esu Kristina, man 31 metai, gyvenu Kaune, šiuo metu esu vaiko auginimo atostogose. Auginu du vaikiukus. Kaip ir mokytoja, dirbu valdiška darba, va kiek sutapimu Kartais norėjosi įamžinti fotografijoje ir darbo akimirkas, nes ugniagesiu darbas labai įdomus, galbūt fotografijos papuoštu darbo sienas, o gal būtu nuostabus prisiminimas man pačiai, turbūt ateis tas laikas, kai ten nebedirbsiu...

Fotografija žaviuosi jau seniai, neseniai įsigijau nauja fotoaparata canon eos 600 D, kuri ir naudosiu akademijoje, objektyvas EF-S 18-55 IS II, standartinis, kuri parduoda kartu su fotoaparatu.

Mane domina žmoniu fotografavimas, nuotrauku apdirbimas kompiuteriu, gamta, net nemoku paaiškinti, noriu išmokti įžvelgti kažka TOKIO, atrodo, kad savyje jau matau, kaip norėčiau nufotografuoti, tačiau realiai gaunasi nekas. Pvz. Fotografai, rodos, betkaip pyškina su fotoaparatu, ir jiems išeina nuostabus rezultatas, mano pyškinimai ir lieka tik papyškinimais, nors bandau kažka išgauti, lankiau foto kursus, kurie priklausė perkant fotoaparata, bet dar nesuprantu daug ko, įgudimo labai labai trūksta, tad pagrindinis tikslas - nesvarbu, ka fotografuoti, svarbu įvaldyti turima fotoaparata. Labai žavi reportažo tipo fotografija.

Fotoaparato instrukcija turiu kompiuteryje
Balto fono ( kartono) neturiu, bet įsigysiu
Balto ir sidabrinio reflektoriaus taip pat neturiu, susimeistrausiu
Pastovios šviesos šaltinis: turiu tokį daikta - led macro ring flash FC 100, jis gali užsidėti ir ant fotoaparato ir gali būti padedamas atskirai, ar tokį galima naudoti? Jis man labai jau ryskiai šviečia, tiesiog akina, todėl niekad nenaudojau, gavome galima sakyt už ačiū, vyras sako, dzin, garaže galėsiu naudot prie mašinos remonto pravers turiu ir paprasta prožektoriu.
Stovo neturiu, ka nors sugalvosiu vietoj jo

Labai džiaugiuosi pakliuvusi į klasę, galimybe pasimokyti šio meno.
Labai atsiprašau dėl rašybos, naudoju plančetę, o joje kažkodėl ne visos lietuviškos raidės. Naudosiu plančetę nedažnai, kai mažiukas neleis sėdėt prie paprasto kompo
Bendraklases sveikinu ir linkiu smagaus ir turiningo laiko klasėje
Atgal į viršų
zapuke
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Antr. Vasario 19, 2013 11:53    Rašyti temą: Atsakyti su citata

luckyreda rašo:

Kol kas turiu tik FINEPIX AX200.

kaip tik dabar kambario nišoj planuoju įsirengti namų foto studiją.

Mokslams manau reikės mažesniems objektams įrankių.

Sveika, luckyreda,
Gaila, kad FinePix'as neturi rankinių nustatymų, taigi būsi iš tų mokinukių, kurios fotografuos siužetinėmis programomis. Nieko blogo, tik malonumas menkesnis

Sveikintina, kad užmojai yra dideli. Sudėtinga kai tenka tokį nemažą produktą nufotografuoti ribotoje erdvėje. Siūlyčiau neskubėti, pamokėlių metu įgijus pagrindus, bus aiškiau ar toje nišoje tikrai pakanka erdvės, gal būt teks eiti į kompromisą - ant modelio fotografuoti tik lauke, o kambaryje išskleidus/sulanksčius ar pakabinus.

Taip, mokysimės su mažais objektais, bet jiems nieko ypatingo neprireiks. Manau, kad viską aukščiau paminėjau.

[ Antr. Vasario 19, 2013 12:18 ]
keryda rašo:

noriu išmokti įžvelgti kažka TOKIO, atrodo, kad savyje jau matau, kaip norėčiau nufotografuoti, tačiau realiai gaunasi nekas.

Labas, keryda,
tikrai, daug sutapimų abi turim
Kaip matau turi žiedinę blykstę, kuri naudojama macro fotografijai, ty fotografuojant itin mažus objektus. Gal būt kada nors susidomėsi ir šia sritim, tada tikrai pravers, o ir šiaip siūlau išsibandyti, kaip ji veikia. Tačiau namų darbams visų pirmiausia tiks prožektorius arba stalinė lempa.

Įžvalga, pajautimas ir nuojauta ateina vieniems greičiau, kitiems lėčiau. Yra žmonės talentingi, kuriems atrodo viskas pavyksta savaime, kitiems reikia daug daug dirbti, mokytis dirbti ir vėl mokytis. Pati jaučiu, to jausmo dar neturiu. Štai todėl esu čia, kartu su visom - dar vienas žingsnelis kelyje.
Sakai pati pyškini ir iš 30 kadrų gaunasi vienas? Sveikinu, tai normalu
Nėra vienodo metodo, yra kas TĄ kadrą pagauna per porą bandymų (tačiau jie sugeba kadro vaizdinį susikurti mintyse, belieka jį įgyvendinti), yra kas išfotografuoja labai daug ir po atrankos, postprodukcijos, gimsta kadras, vertas spausdinti.
Albert Pocej http://www.pocej.com/ sakė, kad per vestuves išfotografuoja 3000-5000 kadrų. Aš iš vidutinių krikštynų parsinešu 600-700, iš kurių palieku apie 150...

Kepasa
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Antr. Vasario 19, 2013 13:00    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Laba diena mokytoja, Kristina ir bendramoksles

Baisiai jau laukiu nesulaukiu kada kibsime i mokslus :-ñ:

Kristina, siandien buvau isvykus i miesta pasiieskoti reikalingu priemoniu. Deja niekur neradau kartono lapu, kurie butu 3 ir 1,2 mm. Ir visur parduodami vatmano lapai. Gal gali patarti kur man bandyt ju ieskot? Kur ju isigyjai pati?
Ir dar, Moki Vezi radau lubu plokstes, baltos ir su raiziniais. Jei tarkim nusiperku sia plokste, ja reikes man naudot ta puse, kurioje nera raiziniu?

luckyreda
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 16 Gegužės 2010

PranešimasParašytas: Antr. Vasario 19, 2013 13:27    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Labas, Kristina, dar kartą,

As vis dėlto noriu jau mokslams įsigyti naują fotoaparatą. Tik va,kad jie man dar visi vienodi.Noriu su rankiniais nustatymais. Bet skaimeninį.Ar galėtumet patart kokį rinktis ?
Su nauju ir pradėčiau mokytis.Būtų gerai, nes senai planuoju.
Atgal į viršų
zapuke
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Antr. Vasario 19, 2013 13:36    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Kepasa rašo:
Laba diena mokytoja, Kristina ir bendramoksles

Baisiai jau laukiu nesulaukiu kada kibsime i mokslus :-ñ:

Kristina, siandien buvau isvykus i miesta pasiieskoti reikalingu priemoniu. Deja niekur neradau kartono lapu, kurie butu 3 ir 1,2 mm. Ir visur parduodami vatmano lapai. Gal gali patarti kur man bandyt ju ieskot? Kur ju isigyjai pati?
Ir dar, Moki Vezi radau lubu plokstes, baltos ir su raiziniais. Jei tarkim nusiperku sia plokste, ja reikes man naudot ta puse, kurioje nera raiziniu?

Kartono galima rasti dailės reikmenų parduotuvėse. Aš perku Meno mūzoje, bet ji, man atrodo, tik Vilniuj ir Kaune. Jei lygiu plokščių neradai, tai galėsi panaudoti antrą pusę. Jos nedidelės, tai aš su popierine lipnia juosta susiklijuodavau kaip man patogu.

[ Antr. Vasario 19, 2013 13:50 ]
luckyreda rašo:
Labas, Kristina, dar kartą,

As vis dėlto noriu jau mokslams įsigyti naują fotoaparatą. Tik va,kad jie man dar visi vienodi.Noriu su rankiniais nustatymais. Bet skaimeninį.Ar galėtumet patart kokį rinktis ?
Su nauju ir pradėčiau mokytis.Būtų gerai, nes senai planuoju.

Konkrečiai tikrai nepatarsiu. Galiu tik pakonsultuoti, kuris pasirinkimas geresnis. Pirmiausia yra du klausimai: kainos ribos ir fotoaparato tipas. Fotoaparatai yra skaitmeniniai kompaktiniai (taip vadinamos muilinės), veidrodiniai ir sisteminiai (dar vadinami hibridiniais). Nusipirkus kompaktinį, daugiau išlaidų neturėsit. Veidrodiniams ir sisteminiams rinksitės objektyvus, blykstę. Pasižiūrėkit fotoaparatų palyginimus čia www.efoto.lt/fotoaparatai

Rodyti pranešimus nuo ankstesnio:   

Pardoutuvių katalogas block

Pradėti naują temą   Ši tema uždaryta. Jūs negalite redaguoti pranešimų ar rašyti atsakymų    Pagrindinis puslapis -> Auksarankių akademija Visos datos yra GMT + 3 valandos
Puslapis 169

Pereiti į:  
Jūs negalite rašyti naujų pranešimų į šį forumą
Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite ištrinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite dalyvauti apklausose šiame forume

Copyright © 2006-2015 auksarankes.lt Visos teisės saugomos Lietuvos Respublikos įstatymų
Draudžiama be raštiško www.auksarankes.lt leidimo naudoti ir platinti šiame tinklalapyje esančią bet kokią grafinę bei tekstinę informaciją kitose interneto svetainėse bei žiniasklaidos priemonėse.