Žemugnės klasė XII (siuvinėjimas)
Pradėti naują temą   Ši tema uždaryta. Jūs negalite redaguoti pranešimų ar rašyti atsakymų    Pagrindinis puslapis -> Auksarankių akademija
Rodyti ankstesnę temą :: Rodyti sekančią temą  
Autorius Pranešimas
Zemugne
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 17 Vasario 2007
Pagyrimų: 1

Medaliai: Nieko

PranešimasParašytas: Antr. Lapkričio 05, 2013 11:49    Rašyti temą: Žemugnės klasė XII (siuvinėjimas) Atsakyti su citata

Sveikos, Domute84 ir Orcha, sveikinu pasiryžusias mokytis siuvinėjimo. Klasė bus nedidelė, tačiau durys į ją dar neužvertos. Jeigu neakivaizdinėje klasėje atsiras stropiai dirbančių, jas irgi pakviesiu čia prisijungti.

Rankdarbių pasaulyje esu Žemugnė, šiaip - Agnė. Su adata susipažinau prieš beveik 30 metų (bet tikrai nesu tokia sena, tik mano mama buvo drąsi ir man adatą davė labai mažai). Trumpai apie mane galima pasiskaityti štai čia (apačioje. Na, turbūt esu vienintelė mokytoja, pasakiusi, kad ji nemoka to dalyko, kurį ruošiasi dėstyti Bet taip jau yra, kad apie siuvinėjimą žinių turiu kiek daugiau, tad geriau žinau, kiek daug yra to, ko dar nemoku...
Šiame kurse mes mokysimės pačių paprasčiausių dalykų, kurių pagalba galima nesunkiai išsisiuvinėti ką nors gražaus.

Trumpa kursų programa:

lapkričio 11-17 - lengvieji dygsniai
lapkričio 18-24 - peltakis
lapkričio 25-gruodžio 1 - kampo sutvarkymas
gruodžio 2-8 - lapelių siuvinėjimas, adinukė
gruodžio 9-15 - mazgeliai, kirmėlytės ir kiti įdomesni dygsniai
gruodžio 16-22 - servetėlės (30x30 - 40x40 cm) siuvinėjimas atsiskaitymui
gruodžio 23-sausio 11 - baigiamojo darbo gaminimas

Štai tiek tos programos. Kaip matote, iki Kalėdų reikės išsiuvinėti servetėlę, kad matyčiau, ar išmokote kampus gražiai padaryti, visą darbą sutvarkyti. Be to, neatsiskaičius vienos savaitės darbų, nebus galima imtis kitų. O koks baigiamasis darbas bus (rankinukas, staltiesėlė, takelis, rankšluostis...), jau teks pačioms sugalvoti. Tik labai prašau, nesiuvinėkite didelių staltiesių - nespėsit. Arba bent jau gerai apgalvokit: išsiuvinėkit kraštus, kokį kampą ar du ir sakykit, kad taip ir turi būti, o užbaigsit vėliau (vienas puoštas kampas - akcentas, bet vienas nepapuoštas kampas - akivaizdus ženklas, kad pritrūko laiko ). Na, bet apie tai pakalbėsim vėliau.

Reikalingos medžiagos ir priemonės:
- siuvinėjimo lankelis (jeigu neturite, dar nepirkit, o jeigu turite - fotografuokite ir rodykite, kokius turite, gal juos reikės tobulinti)
- adatos - nepirkite labai plonų - kokio 28 dydžio - jos kai kuriais atvejais palieka per mažas skylutes ir suploja siūlą. Ir šiaip, dar nepirkite, juk namuose kažkokių turite. Svarbu, kad adata būtų smagi rankai, o tai teks atrasti pačioms.
- siūlai - muline (iš šešių siūliukų sudaryti nesukti siūlai, žinomiausios firmos - DMC, Anchor, Madeira, bet tinka ir rusiški ar lenkiški), šilkiniai (Lietuvoje gaunasi tik Madeira, man pačiai labai patinka Soie de Paris), sukti medvilniniai siūlai (Anchor, DMC), lininiai (DMC) ir kt. - Irgi dar nieko nepirkit, bet parašykit, ką turit.
- audiniai - mokymuisi tiks bet koks lygus vienspalvis šviesus audinys. Peltakiui pageidautinas tankesnis linas ar linas su medvilne (su labai retu bus sunku susitvarkyti). Pakaks kokių 20 cm pločio atraižų. Be abejo, paskutiniam atsiskaitymui ir baigiamajam darbui jau reikės didesnių gabalų. Kur nusipirkti Vilniuje, patarsiu. Bet ką ir kur galima rasti Švedijoje, nežinau (blogiausiu atveju susitarsim dėl siuntinio; reiks pasižiūrėti dėl įdomumo, kiek audinio telpa į 2 cm storio voką).
- žirklės - audiniui karpyti - didelės ir aštrios, siuvinėjimui - smulkesnės, smailais, plonais galais.
- kalkinis popierius piešiniui perkelti (nebūtinas, parodysiu, ką galima padaryti su stiklu ir staline lempa)

Tai štai, pradžiai tiek. Lauksiu jūsų pasirodant. Pasakokite, ką norite siuvinėti, apie kokius darbus galvojate, kokių specifinių dalykų norite išmokti. Iš populiaresnių dalykų programoje dar nėra karpytinio siuvinėjimo (rišeljė). Jeigu norėsite, atsiras ir jis. O gal dar ko nors norėsite. Taip pat lauksiu lankelių nuotraukų, pasakojimo (o dar geriau nuotraukų), kokius siūlus ir audinius turite. Patikrinkite savo atsargas, ten tikrai bus naudingų dalykų.

Dar vienas svarbus klausimas: kaip norite būti vadinamos - vardais ar nikais? Tikiuosi, kad visos sakysim viena kitai "tu", o dėl vardų nuspręskite, kaip jums abiems būtų smagiau (nes aš esu puikiai susigyvenusi su abiem vardais).

Žinutės autorė buvo pagirta.
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Apsilankyti vartotojo tinklapyje
Orcha
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 01 Sausio 1970

PranešimasParašytas: Antr. Lapkričio 05, 2013 18:53    Rašyti temą: Atsakyti su citata

laba vakara, mokytoja
apie viską nuo pradžių...
Aš esu Emilija, kad būtų patogiau galite kreiptis Ema kursų programa tiesiog liuks, bet vienas žodis peltakis...jis mane baugina...br...nesusidraugavau aš su juo, oi ne..., bet nieko gal kaip nors pavyks susidraugauti ir jo išmokti
skaičiau šį laišką gal šešis kartus, kažką radau apie dygsnius ko dabar neradau...ar reikia parašyti kokius dygsnius moki?
toliau...
lankelių turiu (du plastikinius ir vieną medinį),
adatų turiu daug, bet visuomet siuvinėjiu tik su viena tapačia (mylimiausia mat , nežinau koks jos dydis)
siūlai...kiek daug rūšių čia prirašyta...Gal galima plačiau? (kokie kaip atrodo ar kažkas pan.) aš turiu dar šiek tiek siuvinėjimo siūlų, bet reikėtų užsipirkti, nes viskas baiginėjasi.
Audiniai. reikėtų susipirkti, nes lentyno guli dabar tik AIDA...gal galėtumėt patarti? Kur ir kiek ko pirkti
žirklės ir kalkinis popierius yra
p.s. nuotraukos bus šiek tiek vėliau
p.p.s man smagiau vardais, juk nesunku įsiminti tris vardus
p.p.p.s gerosose akyse ka=kokiems siūlams nuolaida (siuvinėjimo, sako labai geri...kai užmatysiu kokie siūlai pasakysiu)

Zemugne
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Antr. Lapkričio 05, 2013 20:27    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Orcha rašo:
vienas žodis peltakis...jis mane baugina...br...nesusidraugavau aš su juo, oi ne..., bet nieko gal kaip nors pavyks susidraugauti ir jo išmokti

Niekur nedingsi, teks išmokti bent peltakio pradmenis. Jeigu sunkiau seksis, tada lėtinsim tempą, bet išmokti reikės, kad galėtum gražiai sutvarkyti darbų kraštus. Na, pačiu pačiu blogiausiu atveju (bet juk taip nebus, tiesa?) darysim supaprastintą kraštų variantą, bet labiau norėčiau, kad išmoktum viską tvarkingai padaryti.

Orcha rašo:
skaičiau šį laišką gal šešis kartus, kažką radau apie dygsnius ko dabar neradau...ar reikia parašyti kokius dygsnius moki?

Gal ir surašyk. Nors visvien pradėsim nuo pagrindinių, pačių paprasčiausių ir jų variantų. Bet gerai žinoti, ką mokat. Ir dar, parašyk, jeigu žinai, ką labai norėtum išmokti.

Orcha rašo:
lankelių turiu (du plastikinius ir vieną medinį),
adatų turiu daug, bet visuomet siuvinėjiu tik su viena tapačia (mylimiausia mat , nežinau koks jos dydis)

Na, jeigu turi mėgstamą adatą, tai viskas puiku - su ja ir siuvinėk. O ji smaila ar buka (ar labai skaudžiai duria?)? O lankelių lauksiu nuotraukos. Kai žinosiu, kokius abi turit, galvosiu, ką ir kaip jums rašyti.

Orcha rašo:
siūlai...kiek daug rūšių čia prirašyta...Gal galima plačiau? (kokie kaip atrodo ar kažkas pan.) aš turiu dar šiek tiek siuvinėjimo siūlų, bet reikėtų užsipirkti, nes viskas baiginėjasi.

Pradžiai tikrai pakaks to, ką tu turi. Pakaks kelių derančių spalvų. Dabar dar nesipirk. Kai jau sugalvosi, ką nori daryti, tada ir nusipirksi. Jeigu "Gerose akyse" dabar yra nuolaida, tai ji bus visą mėnesį. Per jį jau suprasi, ką labiau nori daryti ir ar tau reikia vienos spalvos, bet daug, ar kelių spalvų. Šiaip aš perku ir rusiškus muline siūlus. Jie gerokai pigesni, o kokybė visai nebloga.
Beje, kuriame rajone gyveni? Patarčiau, ką ir kur arčiau namų įsigyti, jeigu žinosiu.

Orcha rašo:
Audiniai. reikėtų susipirkti, nes lentyno guli dabar tik AIDA...gal galėtumėt patarti? Kur ir kiek ko pirkti

Na, Aida tikrai netiks. Teks įsigyti lino ar lino su medvilne. Kur tau būtų patogiau: prie Kalvarijų turgaus ar senamiestyje? Prie Kalvarijų šiaip jis būtų pigiausias, bet ir Senamiestyje galima nebrangaus rasti. Prie Kalvarijų turgaus yra lino atraižų, kurių metras apie kelioliką litų kainuoja (ten yra įvairių gabalų, aš pirkau apie pusantroi metro ilgio ir sumokėjau apie 20 litų). Senamiesčio parduotuvėse metras apie 20-30 litų kainuoja. Nors pavyzdėliams tiktų ir koks rankšluostinio audinio gabalas (jo kaina gal apie 8 litus). Be to, juk ir baigiamajam darbui galima kokį rankšluostį ar takelį daryti (čia galvojant ir apie pinigų taupymą).

Beje, klausimas, į kurį norėčiau sąžiningo atsakymo: ar turi santaupų arba ar tėvai duos kokius 30-40 litų medžiagoms. Jeigu ne, sugalvosim tau ir dvigubai pigesnį variantą, bet aš noriu žinoti, ar man reikia galvoti apie kainas, rašant pasiūlymus darbams, kuriuos galėtum siuvinėti.
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Apsilankyti vartotojo tinklapyje
Orcha
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Antr. Lapkričio 05, 2013 22:00    Rašyti temą: Atsakyti su citata

aš nenoriu niekur dingti, aš kaip tik noriu išmokti

nežinau ko noriu išmokti...man tinka Jūsu planas aš noriu gilinti savo žinias ir tobulinti įgūdžius. Galiu surašyti kokius dygsniu moku, bet ir siuvinėjimo (pvz. plokštieji dygniai, užpildomieji ir pan.) ir peltakio ?

Nufotografuosiu ir lankelius ir adatą (pasistengsiu rytoj, nes grįšiu ankščiau iš mokyklos ir dienos šviesoje viską geriau pamatysite)

aš gyvenu gana tolokai už Vilniaus, man arčiau yra senamiestis nei kalvarijai reikės pasiieškoti dar ir siuliukų, nes visos atsargos baiginėjasi...

Kad AIDA netiks žinau, čia faktas, todėl ir klausiau

Savo santaupas turiu ir manau, kad jų tikrai užteks šiai akademijai o jei labai jau reikėtų, žinoma kreipčiausi pas tėvus

p.s. pažiūrėjau, kad ant baigiamo darbelio gaminimo aš būsiu išvykus...(savaitei)...teks kažkaip sparčiau dirbti

Domute84
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Tr. Lapkričio 06, 2013 10:22    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sveiki mokytoja
Esu Inga, siuvinėjimo pagrindinių dygsnių mus mokė mokykloje. Tačiau visada yra ir buvo noras išmokti naujų dygsnių ir patobulinti savo žinias.
Apie medžiagas:
Siuvinėjimo lankelio dar neturiu, bet šeštadienį važiuosiu į turgų ir nusipirksiu. O koks būtų geriausias?
Adatų taip pat turiu daug.
Siūlai. Turiu muiline DMC siūliukų. Numeriukai: 112,818,598,913,3760,892,946. Parašyta, kad pagaminti Paryžiuje.
Iš audinių turiu tik paprastos medžiagos tokį nemažą gabaliuką. Ieškojau internete užsisakyti, bet nieko gero neradau. O gal jūs žinote kur pigiau užsisakyti? Žirklių turiu taip pat įvairių.
Siuvinėjimo noras didelis. Norėčiau išsiuvinėti staltiesėlių, paveikslėlių, tai manu būtų geros dovanos kalėdoms.
Siuvinėjimo akademijos programėlė nuostabi. Tikiuosi išmokti viską ką tik pateiksi.
Manau, kad geriau būtų vadinti vardais taip suteikiant akademijos šiltumo ir jaukumo.
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Zemugne
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Tr. Lapkričio 06, 2013 12:09    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Na ką, smagu abi matyti. Tad pirmiausiai atsakymai į klausimus.

Emilija, audinių gali paieškoti Gucevičiaus gatvėje (prie katedros) esančioje parduotuvėje "Nordic Linen" arba "Lino namuose" (jie yra Vilniaus, Pilies, Universiteto gatvėse). Visose parduotuvėse būna atraižų su nuolaida. "Lino namuose" būna ir rankšluosčių. Be abejo, pavyzdėliams geriau tiktų šviesūs vienspalviai audiniai. Galėtum kad ir metrą ar pusantro rankšluostinio balto audinio nusipirkti, tai pakaks jo ir pavyzdėliams, ir servetėlei, kurią reikės atsiskaityti iki Kalėdų. O kiek ir kokio audinio reikės baigiamajam darbui, priklausys nuo to, ką darysi. Čia jau aš kaip ir negaliu konsultuoti. Bet juk tu galėsi parašyti kelias idėjas, o aš patarsiu, ką kiekvienam iš darbų pasirinkti.
Dėl siūlų: Vilniaus gatvės pradžioje, priešais "Lino namus" yra priemonių rankdarbiams parduotuvė. Joje yra taip vadinamo pearl cotton'o - sukto siuvinėjimo siūlo (jeigu gerai prisimenu, "Puppets" firmos, tai yra "Anchor" siūlų pigesnis variantas, bet gamintojas yra tas pats). Jis yra panašus į nėrimo siūlą, bet kitaip susuktas. Gali pasiimti kelių derančių spalvų kamuoliukus, jeigu bus noras pabandyti. Jais labai smagiai siuvinėjasi įvairios virvelės, grandinėlės. Apie siuvinėjimo siūlus aš dar parašysiu su nuotraukomis, tada geriau įsivaizduosi, kiek jų visokiausių yra (na, rašysiu tik apie tuos, kuriuos aš turiu).

Inga, smagu ir tave matyti. Pirmiausiai prašau sakyti man tu. Mes juk bendraamžės, o aš visai nenoriu vaidinti solidžios mokytojos...
Pirmiausiai dėl audinio: gal gali jį nufotografuoti. Neįsivaizduoju, kas yra paprasta medžiaga... Gal ji tiks ir visiems darbams. O turguje neparduoda paties paprasčiausio lygaus lino? (aš Florencijoje turguje mačiau tikrai nebrangaus gražaus lino, deja, lagaminas ne guminis buvo) Tai toks puikiausiai tiktų. Lietuviškos internetinės parduotuvės tik Zweigarto liną pardavinėja. Tik kad jo metras virš 100 kainuoja. Na, parodyk savo audinį, patikrink turgų. Blogiausiu atveju galvosim, kaip tau iš Lietuvos lino atsiųsti (Lietuvos paštas laikinai kainų nepakėlė).
DMC siūlai puikiai tinka. Ar jie pagaminti Paryžiuje, ar Kinijoje, čia jau kitas klausimas (kiek žinau, į JAV iš Europos jau nebeveža, gamina Azijoje), bet kokybė lyg ir nesiskiria. Šie siūlai puikiai tiks.
Apie lankelius šiandien vakare parašysiu. Nufotografuosiu savo turimus, parašysiu, kurie man labiausiai patinka. O tu jau žiūrėk, ką pasiseks gauti.

Siuvinėjimo piešiniai
O čia jau pirmas namų darbas. Kadangi aš duosiu tik "meškerę", teks pačioms susirasti, kokias "žuvis" norite traukti. Aš tik vieną kitą "prūdą" parodysiu. Kitaip sakant, išmokusios dygsnius, jūs jau pačios turėsite galvoti, kaip juos suderinti (žinoma, aš padėsiu, patarsiu, bet piešinių teks ieškotis pačioms). Šį kartą - trijų žmonių albumų rinkiniai:

http://www.flickr.com/photos/65600288@N06/sets/
http://www.flickr.com/photos/19474091@N02/sets/
http://www.flickr.com/photos/mygoals_mismetas/sets/

Peržiūrėkite tuos albumus, kuriuose yra piešiniai, išsisaugokite, kas patinka. Be to, kiekviena iš autorių turi dar ir "Favorites". Iš ten jūs nukeliausite į kitų žmonių albumus. Atsidariusios patinkantį piešinį, pamatysite, kad galbūt jį prie savų įsikėlė dar keli žmonės (po nuotrauka bus aktyvūs jų vardai). Tai tie žmonės irgi turės savų piešinių kolekcijas... Na, jeigu rimtai susirgsite, čia jau gali būti pasaka be galo (aš piešinių paieškoms dažnai išnaudoju pietų pertraukų laiką, kiek jo lieka pavalgius). Google galima ieškoti "embroidery pattern", "Hand embroidery pattern", "vintage embroidery pattern". Tinka visokie spalvinimo knygučių piešiniai, knygų vinjetės (įvairūs ornamentiniai, augaliniai ir panašūs piešiniai, skiriantys knygų skyrius, tiesa, pasitaikantys dažniausiai senesnėse knygose). Vienu žodžiu, siuvinėti galima bet kokį vaizdą. Kalėdinių piešinių dar vienas šaltinis - atvirukai. Vienu žodžiu, paieškų laukas yra begalinis. Tiesa, kalėdinių piešinių pavyko rasti ne tiek jau daug. Bet kažkiek man patinkančių jau esu sukaupusi. Jeigu norėsite, galėsiu jais pasidalinti. Jeigu norite, galim net sutarti, kad nuorodas su rastais kalėdiniais piešiniais iš karto čia dalinamos (kaip suprantu, dabar jie bus aktualiausi).
Šiam namų darbui tikrai nenurodysiu konkretaus laiko. Tiesiog paklaidžiokit, pasidairykit, pagalvokit, ką norėtumėt siuvinėti (ir būtinai išsisaugokite tai, kas patinka, nes antrą kartą galite neberasti...). Matant piešinius, bus lengviau sugalvoti, ką norite daryti.

Dar viena nuoroda (čia yra labai labai daug piešinių): http://www.flickr.com/photos/48068610@N06/sets/
Atgal į viršų
Zemugne
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Kv. Lapkričio 07, 2013 14:17    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sveikos, kaip sekasi svajoti, ką siuvinėsit? Laukiu jūsų nuotraukų: kokius lankelius turi Emilija ir koks Ingos audinys.

Aš šiandien trumpai parašysiu apie lankelius. Mano nuotraukų, deja, nebus, nes paaiškėjo, kad fotoaparato kortelė nebesiformatuoja (visa laimė, kad ten buvo tik lankelių, o ne kokių dygsnių nuotraukos). Na, kortelę nusipirksiu, o dabar lankelių nuotraukas imsiu iš interneto. Visos nuorodos bus paimtos iš čia: http://www.kasiulai.lt/prekes-siuvinejimui-lankeliai-pastatomi-remai-c-99_23.html Bet galit pirkti artimiausioje parduotuvėje, turguje ar ten, kur rasite.
Iš principo mūsų darbams tiks bet kokie lankeliai ir Emilija galės siuvinėti su kuriuo nors iš tų, kuriuos turi. Man smalsiausia, kokie jos plastmasiniai. Man patys smagiausi yra plastmasiniai štai tokie lankeliai: http://www.kasiulai.lt/ovalus-raudonas-lankelisremelis-12x17-p-9429.html
Būna tiek ovalių, tiek ovalių. Ypač patogūs yra ovalūs: užsidedu taip, kad kuo daugiau norimo siuvinėti piešinio matytųsi, tačiau nereikėtų laikyti per daug papildomo nereikalingo ploto. Žinoma, prieš siuvinėdama, visuomet išsuku pakabinimą. Bet dėmesio!!! Būtinai žiūrėkite, koks tas lankelis. Esu mačiusi baltų, raudonų ir medžio imitacijos (pastarieji atrodo taip: http://www.kasiulai.lt/ovalus-medzio-imitacijos-lankelisremelis-12x17-p-7912.html ). "Mediniai" siuvinėjimui nelabai tiks, nes jų guma yra per kieta. Mums nereikia, kad audinys būtų tvirtai suimtas, o vien kad prilaikytų plotą. Visvien mes dar audinį ir pirštais prilaikysime. O "mediniai" yra kieti, labai audinį įtempia. Ir šiaip juos sunku uždėti, jie greičiau lūžta.
Inga, jeigu pirksi tokį plastmasinį lankelį, tiesiog pabandyk nuimti ir uždėti viršutinę dalį. Ji turi pakankamai lengvai nusiimti. Be abejo, pasipriešinimo kažkiek bus, bet guma neturi būti labai kieta. Aš dar visuomet ir pratampau tą gumą prieš naudodama, kad lengviau užsidėtų...
Labai didelis gėris yra rėmai (tokie ir į juos panašūs: http://www.kasiulai.lt/coats-d874-grindu-pastatomas-remas-40x68-p-256.html ). Ant jų smagu kryžiuku siuvinėti (galima siuvinėti abiem rankom, tad darbas vyksta lėčiau). Bet tokie rėmai yra būtini siuvinėjant auksu, nes ten abi rankos privalo būti laisvos, kitaip nepavyks pasiuvinėti. O rėmai visuomet būna didesni už daiktą ir rimtus darbus siuvinėjant audinys nėra užvyniojamas. Kaip tai gali atrodyti, galite pasižiūrėti štai čia: http://www.pinterest.com/pin/430867889319966689/ Bet, kaip ir sakiau, mes tokių darbų nedarysim.

Apie siūlus tekstą parašysiu savaitgalį. Bet jeigu sugalvosit kokių pirktis, tai bet kokie muline siūlai tiks (čia keli pavyzdžiai: http://www.kasiulai.lt/siulai-siuvinejimui-medvilniniai-muline-c-99_3_11.html ). O jeigu bus noro pabandyti pažaisti, nusipirkite ir tokių siūlų: http://www.kasiulai.lt/siulai-siuvinejimui-pearl-cotton-c-99_3_130.html Tiktų 8 numeris, "Puppets", Lietuvoje dar būna turkiški ("Gerose akyse" esu mačiusi). O Švedijoje gal ir 12 numerio yra (tik tiek, kad bent jau "Anchor" firmos 12, 16 ir kiti mažesni numeriai vadinasi "Cotton a broder" - išvertus iš prancūzų: "medvilnė siuvinėjimui"). Jie irgi labai tiktų. Kaip tik dabar staltiesę pradėjau siuvinėti su 12 numerio siūlais. Po savaitgalio galėsiu parodyti, kaip ji atrodo.

Beje, kaip jums su anglų kalba? Emilija, sugebėtum skaityti angliškai apie siuvinėjimą? tada aš kartais galėčiau ne pati rašyti, o nuorodas įdėti. Jeigu tai būtų per sunku, tada pati parašysiu, išversiu, jeigu ko reikės.
Atgal į viršų
Domute84
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pen. Lapkričio 08, 2013 16:02    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sveikos mergaitės

Visas dienas naršau po nurodytus puslapius ir ieškau grožybių, o jų tikrai, kad labai daug Ir manu, kad jau išsirinkau ką siuvinėsiu baigiamajame darbelyje. Žinoma, kai išmoksiu naujų dygsnelių gal sugalvosiu ką nors kitą, bet tą kurį išsirinkau tiesiog įsimylėjau. O šiaip prisirinkau labai daug paveikslėlių ne tik staltiesėlėms, bet ir paveikslams ir dar visokių grožybių. Dukrytė, kuriai greit 10 metų irgi žiūrėjo išsižiojus. Sako mama, kai tu išmoksi ir mane išmokysi.
Tai va rytoj važiuosiu į turgelį ieškoti lankelio ir dar audinių, na gal dar siūlų rasiu.
Su anglų kalba nesipykstu, o jei ko nesuprantu išsiverčiu internetu ar ieškausi žodyne.
Lauksiu tolesnių pamokėlių. O dabar įdedu audinio nuotrauką.
Atgal į viršų
Zemugne
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pen. Lapkričio 08, 2013 20:23    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Ooo, čia jau man patinka. Panašu, kad teks du lankelius pirkti ir siuvinėti kartu

Dėl audinio: bent jau pirmiesiems pavyzdėliams tikrai tiks. O ar tiks peltakiui, nežinau. Jeigu siūlas išsitraukia, tada tiks. Nuotrauka per maža, tad nematau, kaip suausta. Ateityje, kai dygsnius fotografuosi, reikės didelių nuotraukų, padarytų iš arti, kad viską matyčiau. Be to, jeigu audinys gražus, tai iš jo ir staltiesę galėsi pasidaryti. Panašu, kad jo čia geras gabalas.

O man jau smalsu, kokius piešinius išsirinkai
Atgal į viršų
Orcha
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pen. Lapkričio 08, 2013 23:06    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sveiki, štai mano lankeliai:

(man patogesnis raudonas)

kurią dieną važiuosiu užsipirkti medžiogos, tai galima tiksliau kokios ir kiek man įsigyti ?

rytoj įkelsiu ir savo pasirinktus siuvinėjimus (šiandien greitai čia užbėgau)

p.s. su anglų k. man tas pats kaip ir mano klasiokei šeip daugiausiai ir mokausi iš užsieniečių pamokų

Zemugne
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Št. Lapkričio 09, 2013 14:22    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Orcha, prisipažinsiu, raudonasis lankelis mane nupurtė. Aš turiu kokių 25 metų ar ir dar senesnį, tai jis tragiškas. Bet gal tavo geresnis. Tai ir siuvinėk su juo. Ateityje jeigu siuvinėsi, tada ir kitokių užsimanysi, bet pradžiai tikrai bus geras.

Dėl audinio: jeigu plotis bus 140 cm, tai užtektų maždaug 60 centimetrų (kvadratas būtų atsiskaitymui prieš baigiamąjį darbą, o kitos dalies pakaks pavyzdėliams). O kiek baigiamajam darbui reikės, priklausys nuo tavęs. Staltiesėlei gali reikėti daugiau, kokiam rankinukui ar kosmetinei - mažiau. O gal ir ne? Čia jau priklausys nuo tavęs. Jeigu nuvažiuotum į audinių parduotuvę prie Kalvarijų turgaus, gali pasiimti paprasčiausią atraižą (jos buna kokio 1-1,5 metro ar ir didesnės). Jeigu pirksi lino parduotuvėse centre, pasiskaičiuok, nes ten audiniai brangesni. Taip pat skaičiuodama prisimink, kad išskalbtas linas traukiasi. Tad nusipirk maždaug 10 procentų daugiau nei tau reikės. Aš ir tuos 60 centimetrų pamokoms taip skaičiavau - pusmetris darbams ir 10 centimetrų, kad nepritrūktų, kai išplausi ir audinys sutrumpės.
Atgal į viršų
Orcha
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Št. Lapkričio 09, 2013 18:36    Rašyti temą: Atsakyti su citata

o kuom tas lankelis blogas ? šiaip medinis irgi visai neblogas, bet nuo jo buvau ir rakštį įsivarius...
nusipirkau lino (balto ir tamsesnio) , nelabai daug, vėliau jei reikės nusipirksiu daugiau

Zemugne
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Št. Lapkričio 09, 2013 18:46    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Gal tavasis ir geras. Tiesiog tas, kurį aš turėjau, labai blogai užsisukdavo, neįsitempdavo. Tai man ir sukelia nekokius prisiminimus Jeigu tau smagus, tada siuvinėk su juo ir viskas bus gerai. Džiugu, kad ir audinius jau turi. Greitai galėsi pradėti siuvinėti.

Dar vienas dalykas dėl lininių ir lininių, maišytų su kitomis medžiagomis, audinių: kadangi linas traukiasi, prieš naudojant (ypač darant kažkokius darbus, o ne vien pavyzdėlius) ji reikia išplauti karštame vandenyje, išdžiovinti, o po to išlyginti. Kadangi linas sunkokai lyginasi, tai teks daryti su garu. Tik negalima lyginti šlapio, nes jis kažkiek išsitemps, o mūsų tikslas ir yra, kad jis susitrauktų, o po to gaminys nebemažėtų.
Atgal į viršų
Domute84
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Sk. Lapkričio 10, 2013 09:46    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Labas rytas
įkeliu paveikslėlius, kurie man patiko

Žinoma jų yra ir daugiau, bet šitie man gražiausi
Atgal į viršų
Zemugne
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Sk. Lapkričio 10, 2013 13:50    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Na, Mary Corbet tinklaraštyje (needlenthread) tikrai daug grožių ir gėrių yra.

Aš jau fotografuoju įvairius dygsnių pavyzdėlius, tad tikriausiai dar šiandien sukelsiu informaciją.

Tiesa, dar vienas piešinių šaltinis - pinterest. Dedu savo surinktų piešinių nuorodą, o toliau ir vėl bus klaidžiojimas begalinis, nes kiekvienas piešinys yra ir kažkieno kito albume: http://www.pinterest.com/zemugne/inspirations-for-stitching-designs/
Atgal į viršų
Zemugne
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Sk. Lapkričio 10, 2013 19:18    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Kadangi šiandien turiu daugiau laiko, pradedu kelti pamokas jau dabar. Daugumą dygsnių fotografuosiu iš knygų. Kam išradinėti dviratį... Bet yra dalykų, kuriuos autoriai kažkodėl praleidžia. O be to darbo niekaip nepradėsi. Tad pirmas dalykas, kurį reikia išmokti

SIŪLO UŽTVIRTINIMAS BE MAZGŲ

Didelis riebus mazgas blogojoje pusėje siuvinėjimo tikrai nepuošia. Tad reikia stengtis, kad užtvirtinimas būtų kuo mažiau matomas.

1. Pats paprasčiausias variantas - pradėti siuvinėjimą, kai siuvinėjama dvigubu siūlu. Į adatą siūlas įveriamas taip, kad gale susidarytų kilpa. Blogojoje siuvinėjimo pusėje dariusios pirmajį dygsnelį, adatą perveriate per kilpą, kad siūlas užsifiksuotų (tai daroma siuvinėjimo pradžioje ir būtinai tokioje vietoje, kuri vėliau siuvinėjant pasislėps po siūlais):

Tuomet adata duriama į gerąją pusę toje vietoje, kur yra siuvinėjimo pradžia:

[Prisipažinsiu, šito nesimato, bet iš tikrųjų tai yra mano blogoji pusė.] Aš šį mazgelį visuomet darau gerojoje pusėje. Tuomet adatą smeigiu į skylutę su mazgelio siūlu (svarbiausia žiūrėti, kad siūlas neatsilaisvintų) ir ištraukiu ten, kur turės būti mano siuvinėjimo pradžia (taip išvengiu vieno lankelio apsukimo, kuris siuvinėjant pavyzdėlius yra nesudėtingas, bet įsivaizduokite, kad siuvinėjate didelę staltiesę - vartyti tikrai nesinorės).

Bet ką daryti, jeigu siūlas per trumpas, kad būtų lenkiamas pusiau? Na, galima pachaltūrinti ir užrišti labai labai mažą mazgelį bei pradėti taip, tarsi būtų kilpa. Jeigu blogosios pusės nesimatys, bus pamušalas, kartais galima taip pasielgti (tik nesakykit, kad aš taip sakiau, čia šiaip, o dabar jums taip daryti negalima, nes jūs mokotės). Bet galima pradėti ir be kilpos:

2. Įsmeigiate siūlą kiek toliau nuo pradžios (smeigiama gerojoje pusėje), kad būtų ilgesnis galas ir netyčia neištrauktumėte siūlo, o prieš pradžią padarote porą smulkių dygsnelių (paskutinis dygsnelis turi būti prieš pradžią):

Adata apkabinate dygsnelį ir smeigiate į siuvinėjimo pradžią (kai jau išsiuvinėsite liniją, ilgesnį siūlą nukirpsite, tad blogojoje pusėje liks tik mažytis dygsniukas:

3. Šį kartą ir vėl pradedame iš toliau, tik padarome vieną mažą dygsniuką pačioje siuvinėjimo pradžioje:

Tuomet padarome dar vieną mažytį dygsniuką, apkabindamos siūlą, esantį viršuje (jeigu siūlai labai plonyčiai, tada ir dar vieną apačioje).

Taip užtvirtinus galima siuvinėti, o kiek pasiuvinėjus siūlo galą, esantį blogojoje pusėje, nukirpti, paliekant kokius porą milimetrų. Užtvirtinimas pasislėps po siuvinėjimu ir jo nesijaus.

Šį kartą mokysimės taip vadinamus lengvuosius dygsnius. Na, jie iš tikrųjų yra labai lengvi, o su jais galima išsiuvinėti daugybę dalykų.

Pradėsime nuo VIRVUTĖS dygsnio

Iš tikrųjų yra du variantai, kaip siuvinėti šį dygsnį: adata visuomet smeigiama arba už siūlo, kaip parodyta šiuo atveju, arba prieš siūlą. Kaip jums patogiau, pamatysite pačios pabandžiusios. Svarbiausia nepakeisti siuvinėjimo krypties (nebent to reikėtų). Atrodytų, kad tai visiškai paprastas dygsnis, tačiau ir su juo galima pažaisti. Štai keli tokio žaidimo variantai:

Žiūrint nuo viršaus čia yra:

- 1 - Paprasta virvutė
- 2 - Paplatinta virvutė (kaip ją siuvinėti, piešinys apačioje)
- 3 - Dvi viena šalia kitos išsiuvinėtos virvutės eilės (nesvarbu, į kurią pusę siuvinėjate, dygsniai suguls vienodai)
- 4-5 - Tarp dygsnelių buvo išnarstyta kitos spalvos siūlu
- 6 - Kas antra eilutė siuvinėta keičiant spalvą. Šiuo atveju siuvinėta kontrastingų spalvų siūlais, bet galima žaisti ir atspalviais, tuomet atrodytų, kad juosta šviesėja ar tamsėja)
- 7 - Mezginys - siuvinėjama vienoje eilutėje adatą smeigiant prieš siūlą, o kitoje - už siūlo

Plati virvutė (beje, jeigu norite, kad ji būtų labiau iškilusi, gerojoje pusėje galima dar pridėti ir apsiuvinėti storesnį siūlą):

DAIGSTOMASIS DYGSNIS

Jeigu esate siuvinėjusios ką nos juoduoju siuvinėjimu, tai šį dygsnį žinote. Teoriškai reikėtų surasti tą vienintelį kelią, kuriuo siuvinėsime visą liniją, juo nueiti į priekį ir grįžti, kad abi pusės būtų vienodos. Praktiškai su juoduoju siuvinėjimu taip būna ne visuomet. Bet čia mes ne apie juodąjį siuvinėjimą. O siuvinėjasi ši linija labai paprastai: sudaigstoma linija, o po to grįžtame atgal, smeigdamos į tas pačias skylutes, taip suformuodamos liniją (nebūtinai tiesią).

Šis dygsnis yra nuobodokas, tad jį galima paįvairinti dygsnius apsukant kitos spalvos siūlu ar panarstant. Dekoratyviai atrodytų ir narstymai ta pačia spalva, tik skirtingos spalvos geriau matosi...

GRANDINĖLĖ

Grandinėlės dygsnių yra labai daug. čia parodysiu tik porą pagrindinių variantų.
Štai taip siuvinėjama pati grandinėlė:

Jeigu pradėsite ir baigsite dygsnį tame pačiame tarpe, grandinėlė bus siauresnė, jeigu paliksite atstumą - platesnė.
Štai kaip atrodo mano grandinėle siuvinėjama staltiesė.

Grandinėlę taip pat galima apsukti kitos spalvos siūlu visą, vieną ar abu jos šonus ar kaip kitaip ją "paspalvinti".

Grandinėlės dygsniai gali būti ir pavieniai. Jie labai tinka siuvinėjant lietaus lašelius, gėlių žiedus ir t.t.

Tiek dygsnių šiandien. Antradienį vakare įkelsiu antrą dalį. Jūsų užduotis išsiuvinėti kiekvieno dygsnio po penkias bent 10 cm ilgio juosteles. Visos juostelės turi būti skirtingos. Kaip papuošti grandinėlės dygsnį, aš jums nerodysiu. Jau matėte po kelis pirmųjų dviejų dygsnių variantus, tad su grandinėle pažaiskite pačios. Antradienį vakare įkelsiu antrą dygsnių bloką. Jų taip pat reikės išsiuvinėti po kelis variantus.

Paskutinis šios savaitės namų darbas bus nedidelis piešinukas, kuriame turėsite panaudoti mažiausiai tris skirtingus dygsnius iš tų, kuriuos mokėmės. Dėl piešinuko turiu klausimą: ar norite siuvinėti kiekviena savo pasirinktą piešinį, ar siuvinėjame visos trys vienodą (tuomet ir aš tokį patį išsiuvinėsiu). Galėsim palyginti, kaip tas pats piešinys atrodo išsiuvinėtas skirtingais dygsniais ir skirtingomis spalvomis. Jeigu nuspręsit siuvinėti tą patį piešinį, siūlau siuvinėti ką nors kalėdinio, juk reikia ruoštis šventėms. Jeigu sutiksite dėl to paties piešinio, dėkite savo pasiūlymus, o aš ryt vakare ir savuosius sukelsiu. Tad iki trečiadienio turėsim išsirinkusios.

Dygsnių, o taip pat ir piešinuko, lauksiu iki šios savaitės pabaigos. Nuotraukų reikės tiek gerosios, tiek ir blogosios pusės. Be to, nuotraukos turi būti aiškios, nufotografuotos su macro funkcija. Bet galite ir po vieną dygsnius kelti. Pakomentuosiu, jeigu bus kas blogai.
Atgal į viršų
Orcha
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pir. Lapkričio 11, 2013 18:05    Rašyti temą: Atsakyti su citata

sveikinimai dabar jau mokomės oficialiai

oi...su bloga puse man nekas, bet pasistengsiu pažiūrėsim kaip čia gausis (ir jau siuvinėti ant to nusipirkto lino, jai taip tai kiek maždaug pasiimti medžiagos ?)

aš irgi manau, kad turime visos siuvinėti vieną piešinuką Žinoma, Kalėdinį.

ar man dar reikia atsiųsti tuos piešinukus kokius išsirinkau ? , nes dauguma tokių pačių kaip ir Gerbiamoji klasiokė išsirinko (na, pas mane daugiausia Kalėdinių, mandalos tipo ir pelėdžiukių)

Zemugne
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pir. Lapkričio 11, 2013 22:41    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Dėl audinio gabalo: siūlau atsikirpti kokių 25-30 pločio juostą ir ant jos siuvinėti. Jeigu nusipirkai kokius 60 cm, tai turėsi 30 ant 60 cm gabalą ir to tau pakaks visiems pavyzdėliams.

Blogąją pusę stenkis daryti kuo dailesnę. Atsiskaityti visuomet reikės abi puses. Ir net jeigu baigiamasis darbas bus toks, kad blogoji siuvinėjimo pusė užsidengs, privalėsi pateikti nuotrauką, kur ji matytųsi. Teks pasistengti.

Į savo pinterestą šiandien surinkau visus, kiek radau, kalėdinius piešinius: http://www.pinterest.com/zemugne/kal%C4%97diniai/ Pabandysiu dar ryt papildyti. Ar išsirinktumėte iš šių? Turėkite omeny, kad didelis užims nemažai laiko. Tad pirmiausiai pasipraktikuokite, pažaiskite su dygsniais, tada pamatysite, kiek jums laiko užima siuvinėjimas. Tarkim, trečiadienį-ketvirtadienį išsirinktumėm piešinį.
Atgal į viršų
Zemugne
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Antr. Lapkričio 12, 2013 20:33    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Tyla - gera byla? O gal ir ne?
Emilija, ar atsikirpai audinio? Gal jau pradėjai siuvinėti?
Inga, o kaip tau sekasi? Kokie lobiai tavęs laukė turguje?

Aš su savim pasitariau, gerokai paklaidžiojau po internetą, parinkau pavyzdžių ir nusprendžiau: iki ketvirtadienio ryto kiekviena iš mano nurodyto albumo išsirinksite po 3 piešinius, kuriuos norėtumėte šį savaitgalį siuvinėti (žinoma, pirmiausiai išsiuvinėjusios visus dygsnius). Aš atėjusi į darbą peržiūrėsiu, atmesiu, jeigu kurie bus per dideli, o tada iki penktadienio ryto nuspręsite, kurį iš tų piešinių mes visos trys siuvinėsim. Užduotis bus panaudoti bent tris dygsnius iš tų, kuriuos mokėtės. Spalvų skaičius neribojamas, dygsnių irgi gali būti daugiau. Vėliau galėsite siuvinėjimus panaudoti atvirukui, dovanų maišeliui ar šiaip kam (Kalėdos artėja, tad galvokit apie darbus, kuriuos vėliau galėtumėte panaudoti). O dabar toji mano šiandien kiek papildyta nuoroda: http://www.pinterest.com/zemugne/kal%C4%97diniai/ (kaip paaiškėjo, aš šiandien pasėdėjau ir jums surinkau 409 piešinius; na, ne tik jums, ir sau...)

O dabar einu naujų dygsnių pamokas kelti.

[ Antr. Lapkričio 12, 2013 19:06 ]
Pirmiausiai KILPINIS dygsnis
Žinomiausias jo pavidalas - karpytinis rišeljė siuvinėjimas, kai šie dygsniai tankiai susiuvami vienas šalia kito, o po to nereikalingas audinys nukerpamas. Tiesa, prisipažinsiu, aš pati siuvinėju priešingai nei yra parodyta šiose nuotraukose. Kažkodėl visose knygose rodo taip. O gal mane ne taip išmokė. Aš dygsnį darau ne į apačią, o į viršų. Galite pabandyti, kaip jums labiau patiks. Rezultatas nuo to bus visiškai toks pats.

Ir truputukas mano pažaidimų su šiuo dygsniu (jums reikia išsiuvinėti tik 5 variantus, bet sugalvokite bent po vieną tokį, kokio aš nesiuvinėjau; o gal ir kelis pavyktų?):

[ Antr. Lapkričio 12, 2013 19:16 ]
PINTINIS DYGSNIS

Du pavyzdžiai, kaip jis siuvinėjamas:

Ir mano išsiuvinėti šio dygsnio variantai:

Atgal į viršų
Zemugne
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Antr. Lapkričio 12, 2013 21:37    Rašyti temą: Atsakyti su citata

EGLUTĖS DYGSNIS

Beveik kalėdinis dygsnis, bent jau pagal pavadinimą. Jo derinimo variantų yra daugybė. Man šį kartą išsisiuvinėjo trys:

1. Kai dygsniai eina tiesiai vienas po kitu:

Mano siuvinėtuose pavyzdžiuose pamatysite, kaip iš šio vieno dygsnio (pavienio ir sugrupuoto) galima išsiuvinėti visą piešinuką.

2. "Krypuojanti" eglutė, kai dygsnis linksta tai į vieną, tai į kitą pusę (na, šis pavadinimas jau mano, čia visvien eglutės dygsnio derinys)

Ir mano siuvinėti pavyzdžiai. Beje, nebūtina taip tiksliai geometriškai siuvinėti. Čia aš žaidžiau su geometriniais pasikartojimais, bet visokios žolės ir vijokliniai augalai taip tvarkingai neauga.

3. Kai vidurinis dygsnis daromas tiesioje linijoje su vienu iš šoninių

Kaip matote, eglutės dygsnio variantų skaičius begalinis. Na, iš tiesų tai kaip ir kitų dygsnių. Žinoma, eglutės neprašysiu kiekvieno varianto po penkis dygsnius, bet viso išsiuvinėkite 8 eglutės dygsnio derinimo variacijas. Pasistenkite, kad jos būtų kuo įvairesnės.

Tiek šiam kartui dygsnių. Rašykite ir klauskite, jeigu kas bus neaišku. O aš lauksiu jūsų pasirinktų piešinių nuorodų (tarp 400 paskiau ir pačioms bus sunku surasti, kur gi tas piešinys buvo) ir pirmųjų siuvinėjimo dygsnių bandymų. Nuotraukų reikės ne tik gerosios, bet ir blogosios pusės. Sėkmės besidarbuojant!
Atgal į viršų
Domute84
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Kv. Lapkričio 14, 2013 11:52    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sveiki

Keliu dalį pirmųjų namų darbelių ir žinoma lauksiu Agnytės komentarų.

Kitą dalį įkelsiu rytoj ryte

[ Kv. Lapkričio 14, 2013 09:04 ]
Žinoma būtų smagu kartu siuvinėti vieną paveiksliuką. Aš išsirinkau šiuos

Turguj nieko gero neradau , važiuosiu dar šį savaitgalį gal ką nors gausiu.
Atgal į viršų
Zemugne
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Kv. Lapkričio 14, 2013 23:20    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sveika, Inga, sveikinu pradėjus žaidimus dygsniais. Deja, norėčiau paprašyti didesnių nuotraukų. Vos pora iš jų išsididina, o ir tos pačios tampa labai išplaukusios, tad nelabai ką įžiūriu. Gal galėtum pabandyti padaryti aiškesnes ir įkelti didesnes nuotraukas? Padaryti aiškesnes nuotraukas man kartais padeda tokiais atvejais blicas. Iš to, ką įžiūrėjau, tai jau virvelėje matosi akivaizdi pažanga: gražiausiai atrodo abi dvispalvės linijos. O ką bandei siuvinėti dvigubos žydrosios eilutės apatinėje linijoje? Toks jausmas, kad ten dygsniai bando žiūrėti į visas puses...

Grandinėlė atrodo daug geriau. Akivaizdu, kad ranka pradeda klausyti. Tik grandinėlės antroje eilutėje (zigzage) siūla reikėjo užtvirtinti taip, kad jo nesimatytų. Kadangi linija turėjo leistis žemyn, reikėjo ir tvirtinti siūlą numanomoje siuvinėjimo linijoje. Be to, atidžiau pritrauk abu siūliukus. Pasižiūrėk į gėlytes. Nuotraukoje ypač aiškiai matosi, kad kai kuriuose žiedlapiuose siūlai išsiskyrė. Dar viena "nuodėmėlė", ypač krentanti į akį gėlytėse ir apatinėje grandinėlėje (raudonas siūlas yra gėris - su juo išsiuvinėjus, viskas daug geriau matosi): kad žiedlapiai ir grandinėlė būtų gražesni, būtų gerai, kad adatą abu kartus smeigtum į tą pačią skylutę. Kad ir pirmoje gėlytėje viršutinis žiedlapis: daug gražiau žiūrėtųsi, jeigu nebūtų toks išsižergęs. Tas pats ryškiai matosi ir apatinėje linijoje.
Na, ir dar vienas klausimas: labai skubėjai siuvinėti? Bent jau toks įspūdis susidaro, žiūrint į tavo pavyzdėlius. Norėdama išsiuvinėti gražią liniją, o dar jeigu pradedi žaisti dygsnių ilgiais, turi stengtis, kad jie būtų kuo panašesnio ilgio. Čia tikrai ne lenktynės. Geriau išsiuvinėti kiek mažiau, bet gerai. Juk ranka įsimena tavo judesius, tad jeigu tu jai iš pradžių leisi siuvinėti taip, kaip "išeis", tai ir rezultatas toks bus. Bet, kaip jau sakiau, matosi, kad pažanga yra, tad tikiu, kad rytdienos pavysdėliai atrodys dar geriau. Teks stengtis, kad siuvinėtą paveiksliuką galėtum panaudoti.

Dėl pasirinktų paveiksliukų: su pingvinu darbo būtų mažiausiai, bet sugalvoti, kaip panaudoti tris dygsnius, būtų sudėtingiausia. O gal ir ne? Angelas būtų didokas. Žinoma, galima būtų jį siuvinėti vienu siūliuku, tada jis būtų mažesnis. Bet plonesniu siūlu siuvinėjant, darbo nemažėtų. Varpelis ypač dėkingas, nes čia būtų galima lengvai panaudoti įvairiausius dygsnius. Be to, nėra ir labai didelis. Aš visgi linkčiau prie jo ir prie angelo, nes juose būtų lengviau žaisti su dygsniais. Palaukim gal dar iki rytojaus popietės, ką parašys Emilija, o jeigu ji nepasirodys, tau palieku teisę rašyti, kurio iš šių trijų piešinių nori: mes prisiderinsim.
Atgal į viršų
Orcha
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Št. Lapkričio 16, 2013 13:41    Rašyti temą: Atsakyti su citata

einu darbuotis labai lėtai siuvinėju, bet gal kažkaip suspėsiu

p.s. Su siuvimo mašina tokius raštelius siuvinėjau, tai vargo nematydavau

Domute84
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Št. Lapkričio 16, 2013 14:02    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sveikutes mergaites

Norėčiau siuvinėti varpelius jei žinoma jūs sutinkate. Su dygsneliais kaip ir baigiu siuvinėju paskutiniuosius dygsnelius. Gero darbelio jums ir gero savaitgalio
Atgal į viršų
Zemugne
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Št. Lapkričio 16, 2013 14:19    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Inga, aš irgi linkstu prie varpelių. Juose būtų lengviausia panaudoti įvairius dygsnius. Kadangi Emilija neparašė, ko norėtų, tad juos ir siuvinėsim.

Ar per šį savaitgalį baigsit viską? Šiandien išvažiuoju į svečius. Ryt ryte pažiūrėsiu, kiek padarėt, ir spręsiu, ar mokomės kitų dygsnių, ar dar dirbsim su tais pačiais.
Atgal į viršų
Rodyti pranešimus nuo ankstesnio:   

Pardoutuvių katalogas block

Pradėti naują temą   Ši tema uždaryta. Jūs negalite redaguoti pranešimų ar rašyti atsakymų    Pagrindinis puslapis -> Auksarankių akademija Visos datos yra GMT + 3 valandos
Puslapis 12

Pereiti į:  
Jūs negalite rašyti naujų pranešimų į šį forumą
Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite ištrinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite dalyvauti apklausose šiame forume

Copyright © 2006-2015 auksarankes.lt Visos teisės saugomos Lietuvos Respublikos įstatymų
Draudžiama be raštiško www.auksarankes.lt leidimo naudoti ir platinti šiame tinklalapyje esančią bet kokią grafinę bei tekstinę informaciją kitose interneto svetainėse bei žiniasklaidos priemonėse.