Riešinės
Pradėti naują temą   Atsakyti į pranešimą    Pagrindinis puslapis -> Mezgimas
Rodyti ankstesnę temą :: Rodyti sekančią temą  
Autorius Pranešimas
smilsee
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 28 Gruodžio 2006

Medaliai: Nieko

PranešimasParašytas: Št. Spalio 13, 2007 18:34    Rašyti temą: Riešinės Atsakyti su citata

tai va,radau internete toki idomu dalyka

o cia toks paaiskinimas is vikipedija:Riešinės – ant rankos riešo maunamas megztas rankogalis. Mezgamos virbalais iš storesnių vilnonių siūlų arba neriamos vąšeliu. Dažniausia jos vienspalvės, apie 6-15 cm ilgio, su skersiniais ar išilginiais dryžiais. Raštai nesudėtingi – eglutės, žiedų motyvai, grandinėlės, rombeliai, kryžiai ir kt. Pagražinimui buvo įmezgami balti ar spalvoti karoliukai. Nešiojamos apsaugoti rankas nuo šalčio ar dėl grožio.

Europoje riešinės paplito XIX a. Jos buvo dėvimos Skandinavijos šalyse, Latvijoje, Estijoje , o taip pat Islandijoje, kur dėvimos iki šiol. Lietuvoje riešinės dėvėtos XIX a. – XX a. pirmoje pusėje.

Lietuvos regionuose riešinės buvo vadinamos įvairiais pavadinimais, dažnai skyrėsi spalvų ir raštų motyvų įvairove.

man labai patiko,tik niekaip neisivaizduoju kaip ant ju issiuvinet ar imegzti tuos ornamentus
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Liepa
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 06 Gegužės 2007
Pagyrimų: 7

Medaliai: 1 (Daugiau...)
2007 Spalis (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Št. Spalio 13, 2007 20:24    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Mano draugė tokias audžia iš karoliukų
linuoskytej
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 01 Gruodžio 2006

PranešimasParašytas: Št. Spalio 13, 2007 23:59    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Kaip tik pries savaite buvau viename muziejuje, ir muziejininke sake, jog tokios riesines dabar gryzta i mada. Jas labiausiai tinka megsti imezgant cekiskus stiklo karoliukus, nes jie yra vienodo dydzio
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Sk. Spalio 14, 2007 16:07    Rašyti temą: Atsakyti su citata

as jas praeitais metais jau maciau pas darbu mokytoja,siais pas lietuviu ir man uzgime tokia mintis kad ir pati tokius galeciau nusinerti,tik kaip tuos ornamentus vienodus isgaut,tai niekaip nedaeina
Atgal į viršų
LinA.
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 17 Rugpjūčio 2007
Pagyrimų: 1

PranešimasParašytas: Pir. Spalio 22, 2007 20:54    Rašyti temą: Atsakyti su citata

tikrai labai grazios. banziau, tik nedabaigiau. siaip turiu atsisvietusi knygute, kur yra pavyzdeliai su schemomis.
P.S. nera labai sunku, bet skaiciavimo, kantrybes ir atidumo tikrai reikia...

Mano darbeliai auksarank?se
Atgal į viršų
monika_barbora
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 20 Rugsėjo 2007

PranešimasParašytas: Pir. Spalio 22, 2007 21:30    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Jos mezgamos visa laika gerosiom akim imezgant biserio karoliukus pagal pasirinkta rasta atskaiciuojant kada ir kur pati darau riesines jai noresit galesiu ideti pavyzdziu kaip megzti ir rezultatu

Paskutinį kartą redagavo monika_barbora, Antr. Spalio 23, 2007 18:40. Redaguota 1 kartą
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką Apsilankyti vartotojo tinklapyje
atiVa
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 07 Spalio 2007

PranešimasParašytas: Antr. Spalio 23, 2007 14:33    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Labai įdomus dalykas
monika_barbora- įdėk jei netingi, manau visos mielai pasigrožėsime darbeliais, o užsinorėjusios ir padarysim

smilsee
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Antr. Spalio 23, 2007 14:45    Rašyti temą: Atsakyti su citata

monika_barbora.butinai parodyk
Atgal į viršų
monika_barbora
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Tr. Spalio 24, 2007 17:36    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Vikipedija šiek tiek apsimelavo nes riešinės nėra mezgamos iš storų siūlų (neis užverti karoliukų), o nertos jau nebelabai ir riešinės gaunas.
Riešinės mezgamos plonyčiais virbalais iš plonų siūlų pvz. angoros plonos vilnelės ir t.t. Kuo darbas gaunasi kietesnis, tvirtesnis tuo kokybiškesniu ir profesionalesniu.
Pirmiausia ant siūlo reikia suverti karoliukus (smulkūjį biserį)

Užmezgame akis priklausomai nuo rašto pločio ar šiaip norimo riešinės pločio. Po to viena eilute mezgame lygiai gerosiomis akimis kitą įmezgant karoliukus ir taip visą laiką.
Norint įmegzti karoliuką jį reikia prisrumti kiek įmanoma arčiau viso mezginio, daryti užmetimą ir išmegzti akį.

o dabar rezultatai

atiVa
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Tr. Spalio 24, 2007 19:12    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Labai gražu O iš kur raščiukų galima būtų gauti?
monika_barbora
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Tr. Spalio 24, 2007 20:17    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Gali sugalvoti susiieskoti internete ar kokioj knygutej pvz. buna pirstiniu mezgimo knygos tai ten pilna visokiausiu rastu o beje yra isejusi ir riesiniu knyga su rastais tik man atrodo nera knygynuos jos
atiVa
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Tr. Spalio 24, 2007 21:06    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Reiks paieškoti, o jei jūs turit tai įkelkit
.Migla.
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 27 Rugpjūčio 2007
Pagyrimų: 2

PranešimasParašytas: Kv. Spalio 25, 2007 11:00    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Labai gražios riešinės turbūt nelengvo jas megzti ir dėkui už pamokėlę
atiVa
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Kv. Spalio 25, 2007 21:28    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Jau pradėjau megzti, kolkas išeina tik va net neįsivaizduoju kada baigsiu....
Laura F.
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 10 Balandžio 2007

Medaliai: 1 (Daugiau...)
2008 Vasaris (Suma: 1)

PranešimasParašytas: Št. Spalio 27, 2007 18:47    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Nu ir grožiai... Užsimaniau ir aš pabandyti, tik reikia laiko...
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Apsilankyti vartotojo tinklapyje
atiVa
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Št. Spalio 27, 2007 19:52    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Labai ilgai ir sunkiai su plonais virbalais mezgasi...
monika_barbora
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Sk. Spalio 28, 2007 20:56    Rašyti temą: Atsakyti su citata

jo darbas ilgas ir kruopstus
hilin
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 16 Kovo 2007

PranešimasParašytas: Pir. Spalio 29, 2007 11:23    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Reiks kada pabandyt, labai šauniai atrodo, o megsti tai aš moku, bet kartais rankos nedaeina
monikulele
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 10 Vasario 2007

PranešimasParašytas: Kv. Vasario 14, 2008 23:43    Rašyti temą: Atsakyti su citata

As taip pat galiu parodyti kokias jau numezgiau Kai jas nusiimi atrodo kad ant ranku kazko truktu Man jos siltos ir grazios tos su melynais karoliukais pacios pirmos tai nelabai vienodos. O su geltonais jau nezinau kelintos

.Migla.
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 27 Rugpjūčio 2007
Pagyrimų: 2

PranešimasParašytas: Kv. Vasario 14, 2008 23:44    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Monikule, labai gražios riešinės tos antrosios man labiausiai patinka, dailus raštas
monikulele
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pen. Vasario 15, 2008 00:05    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Aciu aciu Jau vel pradejau verti karoliukus ant siulo kai pradesiu megzti idesiu nuotraukas gal kam pades ateiti, jei nores nusimegzti
saulea
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 08 Gruodžio 2006

PranešimasParašytas: Sk. Vasario 17, 2008 00:44    Rašyti temą: Atsakyti su citata

kazin ar iseis megztis su irisiniais siulais...?
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką Apsilankyti vartotojo tinklapyje
monikulele
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Sk. Vasario 17, 2008 22:01    Rašyti temą: Atsakyti su citata

nebandziau. Na aisku ziurint koks siulo storis..
monika_barbora
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

PranešimasParašytas: Pir. Vasario 18, 2008 13:47    Rašyti temą: Atsakyti su citata

su irisiniais sunkai jie nelabai noriai tamposi o ir nemieli rankai bus
saulea
Forumo dalyvis
Forumo dalyvis

Prisijungė: 08 Gruodžio 2006

PranešimasParašytas: Pir. Vasario 18, 2008 20:50    Rašyti temą: Atsakyti su citata

o gal tada galite pasakyti su kokias siulais pacios darot? nes as nerandu kitokiu siulu nei irisiniu siulu kad galesu uzsideti karoliukas.
Atgal į viršų
Rodyti pranešimus nuo ankstesnio:   

Pardoutuvių katalogas block

Pradėti naują temą   Atsakyti į pranešimą    Pagrindinis puslapis -> Mezgimas Visos datos yra GMT + 3 valandos
Puslapis 114

Pereiti į:  
Jūs negalite rašyti naujų pranešimų į šį forumą
Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite ištrinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite dalyvauti apklausose šiame forume

Copyright © 2006-2015 auksarankes.lt Visos teisės saugomos Lietuvos Respublikos įstatymų
Draudžiama be raštiško www.auksarankes.lt leidimo naudoti ir platinti šiame tinklalapyje esančią bet kokią grafinę bei tekstinę informaciją kitose interneto svetainėse bei žiniasklaidos priemonėse.